Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91451) Synthwave válasza t256 (#91449) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, hát ránézésre kenterbe veri az, amit postával együtt vettem 3,5-ért...

-----------------------------------------------------------

(#91448) sutszi: Még nem, de az elsőből a múlt héten vettem egy PE szettet, szóval előbb-utóbb szöszölök vele.

-----------------------------------------------------------

(#91450)Molydeus: Könnyebb szépen a plate-re ragasztani, mint a NYÁK-ra. Szerintem.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91452) dugo_ válasza Synthwave (#91451) üzenetére


dugo_
veterán

Én ráhúztam a kapcsolóra és a kapcsolót nyomtam be a helyére 87x, hogy szépen igazodva ragadjanak fel. :D Mondjuk szétszerelt állapotban, a pőre nyákra.

PE padot kapott anno a Kumara, valami videós összehasonlítást kerestem, amiben jobban tetszett, mint a Poron.

(#91453) sutszi


sutszi
veterán

Próbáltam én is videós összehasonlításokat keresni... de sokszor más módosítások is vannak, így nehéz kiszűrni, hogy külön-külön melyik hogyan módosítja a hangot... PORON-ra azt olvastam, hogy halkabb lesz tőle. [link]

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#91454) Molydeus válasza Synthwave (#91451) üzenetére


Molydeus
őstag

Könnyebb szépen a plate-re ragasztani, mint a NYÁK-ra.
Ez igaz, viszont az emelés itt ellene dolgozik annak, hogy stabilan rögzítse a switchet a plate, pedig hát annak ez lenne a feladata. Egyrészt ugye a switch ház alsó része ék alakú, szó szerint beékelődik a kivágásba, de ha magasabban van a pereme, akkor kevésbé lesz szoros. Másrészt, a PE-t leszámítva maga az anyag is szivacsos, amire felfekszik.
Ezért nem gondolom jó megoldásnak. :N

M.

(#91455) 0xmilan válasza Molydeus (#91454) üzenetére


0xmilan
addikt

Ezek osszenyomodnak annyira, hogy ne emeljek meg jelentosen a kapcsolot, nem?

(#91456) dqdb válasza 0xmilan (#91455) üzenetére


dqdb
nagyúr

Használhatóság terén szerintem elhanyagolható az a 0,2-0,5 mm, amennyit emelnek a kapcsolón.

Esztétika terén ellenben már az erre érzékenyeknél észrevehető lehet ez az eltérés egyes kupakkészleteknél. Custom vonalon tipikusan úgy tervezik meg a billentyűzetek házát, hogy a Cherry profilos kupakok szoknyája éppen a ház pereme alá érjen, azaz ne lásd a szoknya alját. Némelyik kupakgyártónál a szoknya kicsit rövidebb, és látszik az alja, ez meglepően sok embert szokott zavarni. Ha ez a szivacs még emel a kapcsolón és egyúttal a kupakon is, akkor ez a hatás még nagyobb lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#91457) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

Meghalt a billentyűzetem 13 év után.
Nem gondoltam volna hogy ehhez segítséget kell kérnem, de már a billentyűzetek sem a régiek...
Gondoltam hogy veszek egyet és kész. Nem kellett volna (Dell KB-216)

1.Mekkora összeget szánsz rá?
ami a szükséges minimum


2.Használt szóba jöhet?

kerülném, de nem zárom ki


3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Dell KB-216
nagy a hézag a gombok között, kicsi a gombok felülete ahhoz képest amit megszoktam (genius gk--100008 (más feliratot már nem találtam rajta)) "nehéz" nyomva tartani folyamatosan ( pl. játék alatt w+shift), 3 gomb lenyomására már nem reagál (pl. w+shift+space)


4.Mire használnád a billentyűzetet?

mindenre is átlag szinten

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

a régi Genius membrános volt ha jól gondolom, teljesen megfelelt

6.Van konkrét modell ami tetszik?

HP hsa-c001k
HP tpc-c001k
Ilyeneket használok munkahelyen, bejön a gombok felületének nagysága, a távolság a gombok között, bár játék alatt nem használtam ahol folyamatosan nyomva kellene tartani, de érzetre könnyű lenyomni és lenyomva tartani őket a mostani Dell-hez képest, nem is hangosak számomra

2 soros Enter (elengedhetetlen)
Slim megoldás bejön, nem akarok magasságra óriás gombokat

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
magyar
örömömre szolgálna ha a bal alsó sarokban 3 gomb lenne (ctrl, win, alt) fn nem hiányzik, kifejezetten zavar

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

normál, numerikus résszel

9.Extra igények

semmi

Előre is köszönöm segítségeteket! :R

Ha valakinek van az említett Genius billentyűzet ami eladó az szóljon!
Ugyanitt 1 napos Alzás Dell KB-216 eladó.

(#91458) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali..

Van egy Corsair K70 rapidfire billencsen, mx-speedel... Érdekes dolgokat csinál néha gépelés közben benyit ablakokat mikor hova.. :D m,eg az "1" es gomb is néha dupláz...

Néztem van új K70 opx kapcsolókkal.. Ugyanúgy 1mm kapcsolással amit kevesellek de ez van.. Jóféle kapcsolók ezek? Valamint a slim kialakítás menyire lehet zavaró a normál után?

(#91459) Dr. Akula válasza Beretvás (#91458) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A Corsair erősen túlárazott, egy csúcsmodell ott is 70k, ennyiért meg már Varmiloból, vagy hasonlóból is lehet válogatni. Volt pár K95-öm, de nem sírom vissza. A verést se bírják valami jól.

[ Szerkesztve ]

(#91460) Beretvás válasza Dr. Akula (#91459) üzenetére


Beretvás
addikt

Feltétlen olyan kell amin van hangerő szabályzó gomb/ csukló támasz mint a K 70nél..szerintem egy sima red kapcsolóval is kiegyeznék...

(#91461) Beretvás válasza Dr. Akula (#91459) üzenetére


Beretvás
addikt

STEELSERIES Apex 7 milyen?

(#91462) Dr. Akula válasza Beretvás (#91460) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ezek mind helyettesíthetők, a csuklótámasz pl. csak egy ráakasztott műanyag lap, míg különállót vehetsz zseléset, bármilyet, és azt viheted tovább a következő billentyűzetedhez is. A hangerőszabályzó mondjuk nem haszontalan, de Fn+akármi gombokkal kb. minden billentyűzeten elérhető. Annyira gyakran meg nem kell nyomkodni hogy zavaró lenne +1 gomb (Fn) lenyomása. Cserébe kapsz mezei ABS gombokat PBT helyett. Te tudod, de sztem nem egy jó deal.

"STEELSERIES Apex 7 milyen?"

Drága. Ahhoz képest hogy ennyiért ilyen is kapható. Sőt, olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#91463) Beretvás válasza Dr. Akula (#91462) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha az ártól eltekintünk minőségben jobb e a K70 től? K70 féle dizájn kell mindenképpen..

(#91464) Dr. Akula válasza Beretvás (#91463) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Egy kaptafa az mindegyik, csak a dizájn csicsában különböznek. Egy billentyűzetben ami számít az a kapcsolók meg a kupakok. Egyeseknek a programozhatóság is. És szerintem még az is hogy masszív legyen, 1-2 ráütéstől azért ne törjön már ketté.

[ Szerkesztve ]

(#91465) Mephike válasza Beretvás (#91463) üzenetére


Mephike
senior tag

Szia! Nem túl valószínű, hogy itt ajánlatot kapsz bármiféle Steelseries vagy Corsair billentyűzetre. Tudom számodra fontos, hogy a gamer varázspor lengje ezt az eszközt körbe, de hidd el sem tudásban sem árban nem kiemelkedő termékek ezek. (Mondom ezt úgy, hogy Steelseries fülest használok játékra.)
Ha mindenáron kell a fancy gamer érzés, akkor nézz rá az ASUS ROG Azoth-ra. Ez egy oké billentyűzet, persze erősen túl van árazva. Vagy nézz rá a Wootingra (őket másolja a Razer, Steelseries, meg kb mindenki a gamer szegmensbe). De persze még meggondolhatod magad. ;)

(#91466) Marci112233 válasza Beretvás (#91463) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha ennyit szánsz rá és új kell akkor ez is megfontolandó. Ráadás 60k körül van újban magyar kiosztással magyar boltokban több kapcsoló fajtával. Hangerő gombok vannak rajta, bár csuklótámasz az nincs.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91467) Dr. Akula válasza szürke (#91457) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ebben a kategóriában valami Cherry chicletes billentyűzetet keress, annál nem lesz jobb.

(#91468) nyunyu válasza Dr. Akula (#91467) üzenetére


nyunyu
félisten

Cherry Stream kifejezetten kemény, 70gr körüli, mint a mínusztech K120.
Míg a puhább, új gumidómok 50-55gr körül mozognak.

Irodában láttam már ezeket a modernebb HP billzeteket, meg valakinek Dell KB-216 jutott, de nekem nem tetszettek.
Azt eddig nem is figyeltem, hogy az újabb HPkon Ctrl Fn Win Alt a bal alsó sarok, ami az irodai asztalomhoz járt KU-0316 az még régi módi a maga szabvány 6.25 alsó sorával.
Mondjuk az meg 10+ éves modell, úgyhogy újonnan biztosan nem kapsz, csak valami elöregedett/leharcolt példányt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91469) Mr.Csizmás válasza Beretvás (#91463) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

anno a G.Skill KM780 volt menő, de sztem kifutott. viszont tekergetősben bármelyik knob-os keychron a barátod lesz ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91470) Synthwave válasza Beretvás (#91460) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csuklótámaszt külön is lehet venni százfélét, a knob meg eléggé gyakori. Ahogy mások is írták, ennyi pénzért már billentyűzetet is lehet venni, nem csak csörgő-zörgő gaymer vackot (járt itt elég, tudom, milyenek, egy K70 RGB Pro Mini Wireless még most is van – a polcon, nem az asztalon, de PlayStationhöz megteszi).

Akkor tudunk értelmeset mondani, ha megválaszolod az összefoglalóban feltett kérdéseket.

Elöljáróban annyit, hogy egyszerűen beszerezhető, masszívan tömeggyártott billencseknél ezeket a márkákat érdemes nézni:

Keychron, Akko/Monsgeek, Varmilo. Esetleg még Ducky, de csak apróról (DE ISO, UK ISO vagy US ANSI kiosztással a jobb minőségű kupakok miatt, de ez gyakorlatilag minden más gyártóra is igaz), az új áráért már az előző trióból is vásárolhat az ember, és akkor inkább azt teszi (hat Ducky volt itt, még három most is van). A jelenlegi magyar árak szerint meg kiváltképp Q szériás Keychront nézünk, mert egyes modellek elképesztően olcsón mennek idehaza (fele, harmada az MSRP-nek!).

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91471) 0xmilan válasza Synthwave (#91470) üzenetére


0xmilan
addikt

> egyes modellek elképesztően olcsón mennek idehaza (fele, harmada az MSRP-nek!).

Ennek amugy mi az oka?

(#91472) Beretvás


Beretvás
addikt

Akkor így.. :D

1.Mekkora összeget szánsz rá? max 60k
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? K70 rapidfire.. bohóckodik néha meg kellene az új érzés.. :D
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék meg némi chat/ fórumozás semmi meló.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? Hasonló lenne jó mint a K70
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ANSI
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Numpad kell többi nemfontos.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Csuklótámasz ha van előny, nem kizáró ok ha nincs, világítás jó lenne de ez sem feltétlen kizáró ok, ami fontos dedikált hangerő szabályozás, ez elengedhetetlen, FN+ valami nem jó.

(#91473) Marci112233 válasza Beretvás (#91472) üzenetére


Marci112233
őstag

Amit linkeltem Ducky-t azon felül a numpad fölött van némító,hang fel és le hangerő gomb amihez nem kell az fn gomb.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#91474) Beretvás válasza Marci112233 (#91473) üzenetére


Beretvás
addikt

vakuljak meg nem látom rajta sehol.. :(

(#91475) Beretvás válasza Beretvás (#91474) üzenetére


Beretvás
addikt

Ja látom már.. :D

(#91476) Synthwave válasza 0xmilan (#91471) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom. Szerintem berendeltek belőle bőséggel, aztán jöttek a Pro és MAX modellek, így sokan inkább azokat keresik a wireless miatt, aztán megpróbálják kiszórni a tobzódó vezetékes raktárkészletet. Isten tartsa meg a jó szokásukat.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91477) Synthwave válasza Beretvás (#91472) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Játszani, fórumozni minek a num pad? Komolyan kérdezem. Mennyit használod ténylegesen? Sokkal kényelmesebb (és egészségesebb), ha nem kell annyira terpeszteni az egereszéshez. Az ANSI már problémásabb itthon, azok nincsenek olyan brutálisan leárazva, ha egyáltalán hozzáférhetők.

Csak azért, mert 50-60 között olyan 60/65/75 százalékos ISO-t össze lehet vadászni, hogy a K70-nek még a sírját is kettéhugyozza.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91478) Beretvás válasza Synthwave (#91477) üzenetére


Beretvás
addikt

Mondjuk numpad nélkül is tudnék élni ha nagyon muszáj, de az ANSI-ból nem engedek. Ezt szoktam meg nem szokok át másikra.. :D

(#91479) Synthwave válasza Beretvás (#91478) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, akkor el lehet felejteni az 50-60 között összerakott, normál áron 80-100-at érő cuccot (ami kábéra ér is annyit, nem csak ráírják, mint a keményvonalas mainstream lebegőgombos "csodáknál"), esetleg marad a masszívan túlárazott gaymer fos.

Amúgy nem hinném, hogy túl nagy szokás kérdése. Simán váltogatok ISO és ANSI között, nem kell megszoknom semmit. Úgy, hogy 30 évből kb. 1 hónapot használtam ANSI-t.

[ Szerkesztve ]

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91480) nyunyu válasza Beretvás (#91472) üzenetére


nyunyu
félisten

Most mondanám, hogy Akko 3098B(+) vagy 5108B(+), de azokon nincs dedikált hangerő tekerő.

1 éves Akko 3908B programjában meg kellett néznem, hova dugták a hangerő+/--t (Fn-M/,/.), mert eddig még sosem használtam.
Általában felnyúlok az erősítő tekerőjéért, de mióta 42" monitort használok 32" helyett, 10 centivel feljebb van, és már nem érem el.
Távirányítóján meg rossz a hangerő- :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91481) Beretvás válasza nyunyu (#91480) üzenetére


Beretvás
addikt

Hasonló okból kell a dedikált nekem is... :(((

(#91482) Ereshkigal válasza Beretvás (#91481) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Keychron V6 Max .com vagy .de oldalról.
Maradék pénzből esetleg cserélhetsz később kapcsolókat VAGY kupakokat.

[ Szerkesztve ]

(#91483) Synthwave válasza Ereshkigal (#91482) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy mindkettőt.

Mindenesetre egy full CNC-zett alu Q azért komolyabb.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#91484) gistvan92


gistvan92
csendes tag

Sziasztok srácok/lányok.
Beszart a Roccat Horde AIMO, 5 és fél év után, megment a madzag. Sajnos nem tudok újonnan ugyanolyat venni (pedig nagyon bírtam), a mostani kínálattól meg kb eldobom az agyam. Tudnátok segíteni?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30, nagyonmax 35k, vagy veszek egy olcsó iskolai logitechet(K120)..
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Roccat Horde AIMO, usb madzag gyanús, néha egy leütést nagyonnagyon sokszor vesz be
4.Mire használnád a billentyűzetet?
napinyóc kódolás/ticketírás, esténéként gaming
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Bejött a Roccat membranical működése, de alapvetően mindegy. Membránossal is elvagyok, de egy könnyen nyomható mechát is kipróbálnék.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
A logitech g312 prodigy, de mindenhol azt hallom, hogy hamar kihagynak gombok és silány minőség, nem bírja a port, szóval egy zsák sz. :) A SteelSeries Apex 3 is tetszik, csak nincs magyar kiosztása (lehet el kéne engednem a magyar kiosztást már)
7.Milyen kiosztást szeretnél?
Magyar, rigolyám sajnos, pedig vakon írok.. :\
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?

Teljes értékű
9.Extra igények
- Világítás legyen, fehér, vagy rgba/változtatható, a mostaninál pld a szivárvány futkorászik jobbról balra, de nem tolakodóan, imádtam :'(
- Hangerőszabályzó, tekerhető!
- Csuklótámasz és lábak
- lehet madzagos, sőtt.. bár a lightspeed bluetooth kapcsolatú g305 egerem is hozza a szintet, amit nem is gondoltam volna

Köszönöm előre is az ajánlásokat! Légyszi, ha lehet, árukereső linket csatoljatok <3

'; drop table `users`;

(#91485) nyunyu válasza gistvan92 (#91484) üzenetére


nyunyu
félisten

Tönkrement kábeled könnyen cserélhetőnek tűnik, mivel valamilyen JST csati van rajta belül. (5 pólusú microJST? Le kéne mérni a vezetékek távolságát, mert van 1.0, 1.25, 2.0, 2.5 mm-es JST variáció is)
Szóval fogsz egy random billzet/egér USB kábelt, aztán ha pont eltaláltad a JST csati méretét, akkor maximum az erek sorrendjét kell felcserélni rajta a bilzeted eredeti kábelével egyezőre, aztán rádugni a billzet elektronikára.
Szerencsére az USB színkódolt, mindegyik vezetéknek a funkciójának megfelelő színe van.

Anno amikor elveszett az ócóTKL billzetem kábele, akkor egy 20 éves Logitech egérével pótoltam, csak a tüskéit kellett átrendeznem, mert pont a másik végére tették a földelést.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91486) nyunyu válasza gistvan92 (#91484) üzenetére


nyunyu
félisten

'; drop table `users`;

Egyik kollégának küldtek chaten egy update users queryt, mert le kellett tiltani valami felhasználót, aztán véletlenül where nélkül futtatta meg az éles banki DBn, úgyhogy minden alkalmazás lehalt utána. :DDD
Szerencséjére volt mentésünk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91487) 0xmilan válasza nyunyu (#91486) üzenetére


0xmilan
addikt

Ilyen muveletekre idealis esetben van valami fejlesztoi dashboard / interface es nem az adatbazist raw doggolod direktben. Szoval nem (csak) a kollega hibaja.

(#91488) Ispy válasza nyunyu (#91486) üzenetére


Ispy
veterán

Én ezért szoktam begin tranal futatni az ilyet, ha szar rollback, ha jó commit. Nálunk a kolléga egy 5000m2-es raktár összes cikkét tornazsákká varázsolta, azóta már szállóige, akkor azért nem volt vicces. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#91489) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok..

Rendeltem egy Keychron K10 pro-t a Varmilo vem88 mellé. Teljesen jó a varmilo is, de valamiért ki akarom próbálni a k10 pro-t. Korábban volt nálam egy K1 SE red switches, de a low porfile nem jött be.

Annyi a gondom, hogy a kupakok nem PBT anyagból vannak. Láttam hozzá PBT kupakokat is, de az sajnos elég drága.

Kérdés.: Van valami olcsóbb hely, ahonnan be lehet szerezni keycapeket(Magyar) és switcheket?

Esetleg akinek van K10 pro, írna róla pár pro és kontrát? Köszi előre is.

(#91490) nyunyu


nyunyu
félisten

Sajnos a 22k-s magyar PBT az egy teljesen reális ár, ennyire kicsi piac vagyunk, nem lehet méretgazdaságosan gyártatni.
(22k az ~48$+ÁFA?)

Közben Alin már a 20-25$-t ostromolják a valamennyire ISO támogatású ócóPBT kupakok, miközben 3-4 éve még 45-50$-ok voltak, 6-7 éve meg alig találtál valamit 80$ alatt, nem hogy magyart.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91491) SoulReaver válasza nyunyu (#91490) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm.

Igen, pont ezt nézegetem és ebben a színben. Nagyon tetszik ez a fehér meg navy kék.

Még nem jött meg a Billentyű, így nem tudom még, hogy kell-e egyáltalán a PBT kupak, de a Varmilo-n szeretem. Jó hangja van.

(#91492) nyunyu válasza Ispy (#91488) üzenetére


nyunyu
félisten

Oraclenél alapból nincs autocommit, kolléga meg a futtatás után egyből rátenyerelt a commit gombra...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91493) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá? - 250 eur vagy ugyanez forintban
2.Használt szóba jöhet? -
ha működik, persze
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? -
Tesoro Durandal, brown switches - 9-es gomb már csak a numpadon működik, jobb shift is kezdi feladni, eléggé régi már :)
4.Mire használnád a billentyűzetet? - játszom, dolgozom, sajna az utóbbi több :D
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) -
jó volt nekem ez a mechanikus, anno jó vásárt csináltam, lehetne egy picit halkabb
6.Van konkrét modell ami tetszik? -
nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
full size
9.Extra igények -
legyen kicsit halkabb, esetleg puhább(?) mint az előző

Köszönöm a segítséget

(#91494) nyunyu válasza SoulReaver (#91491) üzenetére


nyunyu
félisten

Én azért szeretem a PBTt, mert tisztább, szárazabb érzés, kevésbé csúszik, mint az ABS.
Meg nem csillan a képembe a monitor/TV fénye. (Mint itt a 30 éves Cherry A kupakon)

V kupakját meg ne emlegesd: 85€ volt, amíg nagyon rövid ideig külön is lehetett kapni, gyakorlatilag a billzet árának a fele.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#91495) Mephike


Mephike
senior tag

A Keygemnél 15%-os akció van a hétvégén.
Kód: MAY2024

(#91496) Mr.Csizmás válasza Synthwave (#91479) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ANSI Q2, DIY recept mint az enyém nem opció a kollegának? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#91497) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Az ilyet sose fogom megérteni:

Összenyomorgatja a gombokat hogy kis helyet foglaljon, aztán nyit egy új sort egy tekergetőnek, mellette meg ott a sok üres hely, de nem használjuk ki... Meg oldalt... Akkor minek kellett elvenni a gombok felét? Ez itt pl. 65% méret, de csak 40%-osként "használható".

[ Szerkesztve ]

(#91498) M3oH válasza nyunyu (#91490) üzenetére


M3oH
addikt

Sziasztok!
ASUS Azothtal ez kompatibilis lehet? Ha nem, merre nézelődjek? Köszi

(#91499) Ereshkigal válasza Mr.Csizmás (#91496) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ezt egyedül a kipróbálás döntheti el. Én biztosan nem ajánlgatnék első körben 65 %-os billentyűzetet 100 %-on élő embereknek. Amióta van itthon olcsó Q2, azóta ez nagyon divattá vált a topikban.

(#91500) Mr.Csizmás válasza Ereshkigal (#91499) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megszokás kérdése, más aspektusból 100%-ot nem tartanám indokoltnak a programozáson, és hardcore excelen kívül - venne egy numpadot külön, Motospeed K22, Keychron Q0 olcsó-drága verziók, és a fiókban kevésbé porosodna használaton kívül, mint az asztalon. jómagam munkában excelezek, ott 100% van, de itthon gamelésre megteszi a Q2 (meg előtte a 60, 75% más billek, ~30 év alatt egyedül a GTA-kban a repülő eszközök, és a carmageddon részek igényelték a numpadet default kiosztásban.
de igen, a kipróbálást támogatom, pont ezért :K

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.