Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90201) Throme válasza Molydeus (#90200) üzenetére


Throme
veterán

... azon gondolkodtam el, hogy annyi infót beletoltatok (Te, nyunyu, dqdb, Mephike... és bocs akiket kihagytam ), hogy egy komplett összefoglalót kitölthetnétek.
Van aki kapcsolókról írt (saját teszttel, tapasztalattal), van aki billentyűzet fajtákról, van aki videókat készít...stb.

Ezeket kéne csokorba szedni és behúzni az összefoglalóba.
Aki keres és elolvassa, már nem lenne több kérdése, vagy nagyon célirányosan tudná feltenni...
.. gondolom egy topikgazdának (ha van ilyen) egy horror meló lenne így utólag...

csak egy vélemény...

(#90202) nyunyu válasza Throme (#90201) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez már akkor is horror meló lett volna, amikor ~6 éve felkértek topikgazdának, de nemet mondtam rá.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90203) Synthwave válasza Throme (#90201) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyrészt ez rengeteg fizetetlen munka, ha igényesen akarod megcsinálni, másrészt 10 emberből 9,7 nem olvas.

Ez 10+ éves távlatban két topik összefoglaló (egér, padok) megírása utáni tapasztalat.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90204) Frenky89


Frenky89
őstag

Köszi szépen srácok a rengeteg segítséget, a temérdek research támpontot! :R

(#90205) rolio1


rolio1
tag

Sziasztok
Most váltottam 60% billentyűre, magyar nyelven használom(a felkiáltójel hová lett?), ducky mini német kupakokkal.
Van e olyan cap, ami szintén az oldalán is tartalmaz az Fn-nel elérhető funkciókat, csak angolul?
Köszönöm a segítséget

(#90206) Synthwave válasza rolio1 (#90205) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze. Ugyanolyan fajtájú UK ISO vagy US ANSI Ducky-n.

"a felkiáltójel hová lett?"

?

Shift + 4 ugyanúgy, mint bármi mással, ha magyar a beviteli nyelv. Vagy nem értem a kérdést.

---------------------------------------------------

(#90199) agaron: AliExpress. Csomó színkombó van belőle.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90207) Molydeus válasza Throme (#90201) üzenetére


Molydeus
senior tag

Megtisztelő, hogy együtt említettél a többiekkel, de én nem érzem magam ezen a szinten.
Van néhány általam kedvelt terület és pár elképzelés, amit igyekszem körbejárni a gyakorlatban is, de messze nincs olyan széles tudásom, mint nekik.
Ez pl. abból is látszik, hogy rendszeresen csak azután döbbenek rá egy-egy megoldás értelmére/hasznosságára, amikor már beszerezhetetlenné válik. :D Vagy túlagyalom a dolgot, ha valami éppen nem illeszkedik az aktuális irányvonalba, designba és maradok le emiatt. Van, hogy szándékosan szembemegyek a tapasztalatokkal és saját szememmel kell látnom, hogy valami tényleg úgy működik, ahogy. Néha van is eredménye, de többször nincs.
Az ajánlásokban ezért igyekszem a bevált dolgokra koncentrálni.

M.

(#90208) Molydeus válasza rolio1 (#90205) üzenetére


Molydeus
senior tag

Lehet, hogy tévedek és valaki mond majd ellenpéldát, de nem nagyon emlékszem, hogy gyakori lenne ez a fajta feliratozás.
Eleve nincs ezekre szabvány megoldás. Pl. a média vezérlés is máshol van mondjuk egy Varmilo-n és egy Keychronon. Utóbbinak van jópár külön kapható készletei, de ezeken sincs fent minden a saját kiosztásuk.
60% pedig már tényleg a programozható billencsek terepe, ott meg eleve oda rakod ezeket a funkciókat ahova akarod.

M:

(#90209) p4t4_ válasza Domonkos (#90177) üzenetére


p4t4_
csendes tag

Igazad van, le is módosítottam.

(#90210) p4t4_ válasza Molydeus (#90180) üzenetére


p4t4_
csendes tag

Köszönöm! Remélem lassan mindenki élvezheti a ropogósra sütött magyar nyelvű billentyűket.

(#90211) p4t4_ válasza Jorus (#90188) üzenetére


p4t4_
csendes tag

A tervezés része nem nagy kunszt. A nehéz része a sablonra tized milliméter pontosan történő elhelyezés.
Egyébként ezt egy XDA profilú készlettel nagyon is el tudom képzelni... véletlenül van készleten az is :DDD
Küldj egy képet az ékezetes betűkkel is, meglátom mit tehetek!

(#90212) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Neo Ergo, 125 dolláros kezdőár, több infó még nincsen

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90213) Molydeus válasza dqdb (#90212) üzenetére


Molydeus
senior tag

Jól látom, hogy ez fix tented, nem csak Alice?
Ha igen...

M.

(#90214) dqdb válasza Molydeus (#90213) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól, bedobtam fordítóba a képet, és az alapján is tented.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90215) 0xmilan válasza Molydeus (#90213) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha "tented" is, akkor nem annyira, hogy barmit is szamitson...
Ez az 5-10 fok csak arra jo, hogy felbe kell torni hozza a PCB-t, de az ergonomian nem sokat javit.

(#90216) Molydeus válasza 0xmilan (#90215) üzenetére


Molydeus
senior tag

Tudom, visszatérő téma. :)

Engem mindenesetre nagyon érdekel, ha nem lenne benne döntés, akkor is.

M.

(#90217) dqdb válasza Molydeus (#90216) üzenetére


dqdb
nagyúr

Közben jött még infó:

A harmadik pont a legjobb:

- Rakjunk rá LED-eket!
- Miért
- 🤷‍♂️

A két oldal szögét óvatosra vették (12 fokos szokott lenni), a dőlésszög magasabb az átlagosnál, a tenting pedig erősen visszafogott lett (tippre már így is 50-60%-kal több anyag megy bele, mint tenting nélkül, szóval itt a spórolás alakította a designt, bár a tilting szögénél is számít minden fok egy ilyen designnál, az pedig magas).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90218) Molydeus válasza dqdb (#90217) üzenetére


Molydeus
senior tag

Köszi, az infókat! :)
Igen, a 8 fok elsőre soknak tűnt nekem, de a tenting miatt lehet ez még kényelmes.
Reméltem, hogy lesz gyári csuklótámasz, szerencsére az is pipa.
Még a szokásos split-key támogatás érdekelne, a nyilvánvalókon kívül, pl. a Backspace-nek személy szerint örülnék.

M.

(#90219) Domonkos válasza Molydeus (#90218) üzenetére


Domonkos
Ármester

En a dactyl-manuform-on es a skeletyl-en is -3-fokon gepeltem. :U
Szerintem sokkal jobb, mint a vizszintes, hat meg a pozitiv doles.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90220) 0xmilan válasza Domonkos (#90219) üzenetére


0xmilan
addikt

En meg a 70 fokos tenting melle nem tudom ertelmezni a doles fogalmat. :D
A ket oldal nem parhuzamos, hanem kicsit befele vannak forgatva ugy, hogy a PCB kb. egy sikban van az alkarommal, ami mondhatni "vizszintes" vagy negativ doles.

(#90221) Synthwave válasza Héraklész (#90183) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, a HU ISO kínálatot egyáltalán nem szoktam nézni, de nem lepődnék meg, ha nem lenne (a japán kiosztásnak amúgy sem azonos az elrendezése).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90222) skilleeer válasza Molydeus (#90192) üzenetére


skilleeer
csendes tag

@dqdb
@Molydeus
O-ringeket ez esetben el is felejtettem
Köszi ismét :R :R

(#90223) Jorus válasza p4t4_ (#90211) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem használok ékezetes betűket. Mármint a kupakokon nem igénylem az ékezetes karaktereket, meg úgy általában a karaktereket se nagyon. :D Szóval sima alpha + numpad szett 10 db 1.25u és 6 db 1.5u kupakokkal, amiken Fallout tematikájú rajzocskák vannak, az nagyon menő tudna lenni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#90224) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
DCS Honeywell hamarosan a Keygemnél, klasszikus színséma, végre nem egy végtelenségig lecsupaszított TKL base kit, hanem teljes, és relatíve normális áron

üröm az örömben, hogy spacebar kit és második B nem lesz, ezek a költségoptimalizálás áldozatául estek

[link]
egy fokkal jobb minőségű Neo Ergo kép

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90225) Héraklész


Héraklész
kezdő

A Varmilo EC kapcsolókról és azon belül az IRIS-ről mi a véleményetek?
Vettem egy ilyen billentyűzetet és végül is tetszik, csak fura. Kíváncsi vagyok milyen tartós stb.

(#90226) Domonkos válasza dqdb (#90224) üzenetére


Domonkos
Ármester

Wow. Ez az egyik legantiklimaktikusabb hozzaszolas egy joideje. :U

A Honeywell-t olvasva egybol izgalomba jottem, mert nagyon szivesen latnek ujra valami nagy dobast a cegtol, de a linkre kattintva csak egy random kupakszett fogad.

No mindegy, mert a masik linken valami "Ergo" cucc lesz, de hah! Nem! Csak egy kibaszott alice. :D :D :O

omg. En erre a hetre befejeztem. :DD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90227) Synthwave válasza dqdb (#90224) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Miért rakod offba?

"spacebar kit és második B nem lesz, ezek a költségoptimalizálás áldozatául estek"

Milyen jó, hogy ezen "optimalizálgatnak". :W

A Neo tetszetős, főleg a döntött alfák miatt, de a két Fn-t eléggé hiányolom a spacebarok mellől.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90228) Synthwave válasza Domonkos (#90226) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most mé lázadsz?

Úgyis Fortranban programozott demorfgeoplazmát hegesztesz. ;]


:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90229) t256


t256
őstag

Van most a piacon olyan switch, ami taktilitásban veri a Gazzew Boba U4-et?

Amit keresek:
- Határozott taktilis "bump"
- Mélyebb halk hang

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90230) Synthwave válasza t256 (#90229) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt nem tudom, de ha majd eladnád a Gazzew-t, egy egészséges 70-75 darabot elrakhatsz nekem, aztán majd megalkuszunk.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90231) dqdb válasza Synthwave (#90227) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miért rakod offba?
Mert nem konkrét mit vegyek kérdésre írtam, csak bedobtam "hír" jelleggel, az ilyeneket mindig is így kezeltem.

Milyen jó, hogy ezen "optimalizálgatnak". :W
A készletből sose lett volna semmi, vagy legalábbis hasonló áron legfeljebb egy erőteljesen kiherélt TKL base kittel, ha Geon nem lép be, és vásárolja ki az első értelmes MOQ eléréséhez szükséges 100 darabot, szóval olyan szemszögből kell nézni, hogy vagy ez, vagy nem lett volna belőle semmi. A DCS erőteljesen rétegigény, Alchemy, Dark Sky és 9009 is maradt a vendorok nyakán annyira, hogy nagy veszteséggel tudtak csak megszabadulni tőle.

Emellett DCS esetében az összes short bar konkáv és nem konvex, amilyen egy space lenne normál esetben. Szóval egy 2.25u Space ugyanaz, mint egy felirat nélküli a bal Shift lenne, a 2.75u Space pedig egy jobb Shiftnek felel meg, vagyis ha lenne spacebar kit, akkor is kompromisszumos lenne, sokan emiatt amúgy GMK space-eket használnak split space esetében DCS-hez.

a két Fn-t eléggé hiányolom a spacebarok mellől
SpaceFn

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90232) t256 válasza Synthwave (#90230) üzenetére


t256
őstag

Eladni nem akarom, főleg hogy túlkentem. Egyébként is csak 60 db van. Nagyon elégedett vagyok velük csak kipróbálnék valami mást is.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90233) Synthwave válasza dqdb (#90231) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Mert nem konkrét mit vegyek kérdésre írtam, csak bedobtam "hír" jelleggel, az ilyeneket mindig is így kezeltem."

Oké, csak nem értem, miért. Témába vág.

Mármint olyan értelemben, hogy a magam részéről általános billencs topikként látom, amiben van mit vegyek is.

Egy Dark Sky jöhetne. Jó ideje kipécéztem mán.

"SpaceFn"

Egen, az most nulla, bár még nem nagyon használom. Egyelőre a sima jobb space@backspace-t próbálom erőltetni.

---------------------------------------------------------------------------

(#90232) t256: Akkor ez mindenhogy halott.

A tárcámnak jobb is. )

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90234) Synthwave válasza Synthwave (#90233) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Navárjá. DCS Dark Sky vót 50 dollárért?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90235) Molydeus válasza Synthwave (#90234) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, csak messziről jött, de még úgyis nagyon jó áron ment.

M.

(#90236) Molydeus válasza t256 (#90232) üzenetére


Molydeus
senior tag

Személyes tapasztalatom nincs vele, de szerintem keress rá a Durock Shrimp-re a topikban, mert többeknek van.

M.

(#90237) micafighter válasza lorcsi (#90171) üzenetére


micafighter
nagyúr

0.8-0.9 EUR / kapcsoló árat nem sok kapcsoló érne meg, a Bobagum biztos nem. Semmilyen szempontból nem emelkedik ki a mezőnyből. Ha halkabb kell, akkor Outemu Silent Peach aliexpressről, ha keményebb kell, akkor Gateron Keychron-tól, ha olcsó kell akkor Keychron Keychron-tól, ha meg gumis szilikon nélküli hajlkított kapcsolót szeretnél, akkor Haimu X Geon Deltakeyco-tol. Ezek közül amúgy mindegyik olcsóbb a Bobagumnál.

(#90238) micafighter válasza dqdb (#90191) üzenetére


micafighter
nagyúr

A szilikonos érzettel már szerintem a Gateron kapcsolóknál sincs gond, keményebb gumit használnak. Nekem a Durock Dolphin/Daybreak és Bobagumnál volt zavaró a szilikonos érzés. Majd lesz rá időm és érzek rá affinitást egyszer akkor megkeresem őket hogy egymás mellé tudjam rakni mindet kipróbálni :)

(#90239) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Sziasztok!

Új billentyűzetet keresek, sajnos érte egy kis "baleset" a jelenlegi Tesoro Durandal-omat.
Brown switches, valami hasonlót keresnék, tehát:
- teljes méret, numpaddal
- nem összenyomorított
- brown switch tetszett, kéket vagy nagyon kattogósat hang miatt semmiképpen nem szeretnék
- nem kell, hogy világítson, ha esetleg világít, akkor SW nélkül is lehessen kikapcsolni

Árban szeretnék ésszerű keretek között maradni, hiába tetszik a Varmilo Moonlight mondjuk, de 70K nem fér bele.

(#90240) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Szeretnék kérni ez alapján egy ajánlást:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Az ideális a 60-80 ezer forint.
2.Használt szóba jöhet?

Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

Fnatic Streak. Szeretnék egy új halk billentyűzetet.
4.Mire használnád a billentyűzetet?

Játék és mindennapi használat.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

Nem kritérium, de úgy tudom, hogy a mechanikusnál nem igazán van jobb
6.Van konkrét modell ami tetszik?

Még nem néztem komolyabban körül, így nincsen.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

Teljes 100%-os legyen.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Világításnak örülnék, ha lenne.

Mit érdemes ezen paraméterek alapján megnézni?

Köszönöm! :R

(#90241) t256 válasza Synthwave (#90233) üzenetére


t256
őstag

Próbaképpen tegnap kipróbáltam a Gateron Brown kapcsolókat.
Ma visszapakoltam a Boba U4-eket, mert a Gateron Brown nekem túl könnyű.
Hát...ég és föld a különbség.
Érzem, hogy lenyomok valamit. A hangja sem kopogós.
Tényleg nehéz jobbat találni ennél, de lehet nem is kell.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#90242) skilleeer válasza dqdb (#90191) üzenetére


skilleeer
csendes tag

miért nem látok aliexpressen kínálatot Haimu x Geon switchekből? nagyon turkálom a netet, de a taktilisből nagyon limitált a készlet és komoly összegekért van szállítás idehaza.

(#90243) dqdb válasza skilleeer (#90242) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért, mert Geon egyedi megrendelésére készülnek, nem a Haimu alapkínálatának a részei, így csak a Geonnal kapcsolatban álló vendorok tudnak rendelni belőle. Ugyanígy például Gateron X-et sem találsz AliExpressen, ahogyan a Durock kínálatnak is csak a töredéke kapható ott.

Európában a Candykeys és DeltaKeyCo árulja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90244) skilleeer válasza dqdb (#90243) üzenetére


skilleeer
csendes tag

Oh, meg is van. Köszi :R
Létezik LED áteresztős alternatíva? :) ;]

(#90245) Molydeus válasza micafighter (#90238) üzenetére


Molydeus
senior tag

A Gateron Silentekkel kapcsolatban én is így érzem. Keskenyebb is a szilikon pad, keményebb is. Ezért szeretem, nem öli meg sem a gépelési érzetet sem a hangot. Igen hangosabb picit, mint a többi inkább halkított, mint csendes, de cserébe van egyedi hangja, amit lehet tovább "hangolni". Nylon házban szerintem kifejezetten jó ez a stem, a POM-ban a hétvégén tervezem kipróbálni.

M.

(#90246) Molydeus válasza smallmer (#90240) üzenetére


Molydeus
senior tag

Varmilo Va109 valamelyik iterációja?
Másik irány a Keychron Q6: [link] vagy itthonról [link]
Programozható, hot swap cserélhető switches, CNC-zett alu házban rugalmas felfüggesztéssel.
A Barebone változathoz kell majd még kupak és switch. Utóbbihoz kellene majd valamilyen elképzelés. Lineáris, taktilis, kattogós, csendes?
A világítást esetleg érdemes lenne átgondolni, mert az átvilágítós kupakok gyenge minőségűek. Ezzel szemben egy megfelelően kontrasztos feliratozású dye-sub PBT sosem fog kopni, de még fényesedni sem és egy double-shot ABS vagy BPT+ABS keverék is csak fényesedik idővel. Mindkettőből van olyan, ami gond nélkül olvasható monitor fénye mellett.

M.

(#90247) dqdb válasza Molydeus (#90245) üzenetére


dqdb
nagyúr

MX vonalon vagyunk, a kínálat hatalmas, a hang és érzés mellett szerintem a költséget is érdemes belevenni a képbe, főleg azért, mert 2-3× szorzó is előfordul halkított kapcsolóknál és sokszor ok nélkül.

Frankenswitch nélkül a Gateron helytől függően körülbelül egy áron vannak a HG silenttel (azonban ha valaki nekiáll kombinálni, mint te, akkor a HG silent egyértelműen olcsóbb lesz). Bármi, amit ennél a kettőnél drágábban adnak, azt szerintem érdemes elkerülni, mert jobb nem lesz, sőt, sokszor rosszabb, de legaláább drágább (komolyan megdolgozok azért, ha elmúlik a lustaságom, hogy meghirdessek egy nagy zacskónyi halkított Durockot, akkor minél nehezebb legyen a dolgom az eladásnál :D).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90248) fuximaxi válasza t256 (#90241) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Szerintem azért a Haimu x Geon Yellow-t érdemes kipróbálni, ha még nem tetted meg.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90249) skilleeer válasza fuximaxi (#90248) üzenetére


skilleeer
csendes tag

Na, most már harmadjára olvasom ezt a kapcsolót. Nem tudna valaki küldeni 1-2 darabot kipróbálásra? :DD

(#90250) Molydeus válasza dqdb (#90247) üzenetére


Molydeus
senior tag

A HG Silent szerintem is kb. best buy lett halkított vonalon.:K
Viszont előtte a nylon házas Gateron Silent kb. az egyetlen olyan switch volt, ami ilyesmit tudott (nem gumis bottom-out és nem uniformizált hang) azok között, amiket próbáltam.
Nyilván nincs teljes rálátásom, mert a Bobagumot leszámítva - én ide sorolnám a Zero Degree-t* is, mert erősen függ, hogy mikor és hol veszi az ember - nálam kimaradtak a drága Silentek.
Tény, hogy nem volt olcsó ez a hibrid sem és vicces, hogy létezik amúgy a Gateron kínálatában is, de csak a saját boltjaikban elérhető és még drágábban, mint KS-3X-szel kombinálva. Némi költségcsökkentést jelentett, hogy a mellék termékként létrejött alap kapcsolók megkenve kelendőek a HA-n (plusz ezzel is gyakoroltam a kenési technikákat).
Szóval igen, mára egyértelműen jobb választás a HG Silent.

*: Ezt a switchet egyelőre nem tudom hova tenni. Olyasmiben javult, amiben szerintem a Gateronnak kellett is Silent vonalon (van gyári kenés, nincs wobble), de még csak pár napja próbálgatom, nehéz eldönteni, hogy milyen lett ez a fajta csillapítás. Frankenswitch alapnak sem rossz, mert a többi Silenttel ellentétben a slider szinte bármire cserélhető (long pole-ra nem vennék mérget, de egy normál speed-re vagy taktilisre biztosan), viszont a PC tető nem, mert bele van gyógyítva a csillapítás.

A vége is ismerős. :D
Lassan összeáll egy eladásra szánt build a Bobákkal, közben meg mindenkit próbálok lebeszélni róla. Pedig nem a minőségével van a baj, tényleg jó ez a switch, csak egyszerűen túl drága és mindenképpen kezelni kell.
A napokban több helyen is előjött a "világ leghalkabb mechás" VR videó (olyan helyen is, ahonnan végképp nem vártam volna). Mindig elmondtam, hogy ne vegyék készpénznek, ami ott elhangzik a Bobákkal kapcsolatban. Azt a switchet muszáj megkenni, mert alapból egyáltalán nem jár simán. Abban sem vagyok biztos, hogy a hosszas bekoptatás túl sokat javított volna ezen, de 205G0-val tényleg jó lett.

M.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.