Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90151) Mr.Csizmás válasza lorcsi (#90148) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha QMK szerepel a leírásban, akkor ok. (meg van más is, de nekünk halandóknak bőven elég)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90152) micafighter válasza Molydeus (#90145) üzenetére


micafighter
nagyúr

Próbáld ki a long-pole stemes kapcsolókat a modok alatt, szerintem nagyon jó :) alfák alatt nálam 4mm-es sima kapcsolók vannak, de modok, főleg space alá most csak kizárólag long pole kapcsolókat használok.

Geonnak melyik stemjét próbálnád ki konkrétan, és melyik házban? Ha még nincs meg a stem, ki tudom próbálni a kombinációt ha gondolod, hogy egyáltalán kompatibilis -e a stem a kinézett házzal. Úgy emlékszem a Geon stemek Cherry házhoz lettek tervezve, nem tudom a Gateron házat szeretnék-e. Szerintem akad itthon az összes féle lineáris Geon stemből, de a fekete "Box" stemmel nem túl jók a tapasztalataim sajnos, azt nem ajánlanám.

(#90153) Molydeus válasza micafighter (#90152) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, erről beszéltünk korábban. A smoothiek fele még gyári állapotban van, kipróbálom majd a hibridekkel kombinálva. Tartok tőle, hogy oda is túl kemény lesz, mert folyamatosan tövig ütöm a lineárisokat (a clickyket nem), de egy próbát megér, értek már meglepetések. :K

Köszönöm, de már megvannak a geon stemek, csak időt kell találnom a baglubera és a cserére. :) Pure lett, a nagyobb PTFE keverék miatt akartam kipróbálni és ezt is a POM házas smoothiekba szánom, ha belemegy. Ha nem, akkor majd kitalálok valamit. A rugó még kérdéses. Ez a hosszú kétfázisú, de könnyű, ami smoothieban gyárilag van, elsőre nem rossz. A görbéje szerintem lapos, mint egy asztal, szóval az előfeszítés miatt nem indul azonnal, de gyorsan leér, ami az én lendületes gépelésemhez úgy tűnik, hogy passzol, és azt tippelem, hogy így az sem lesz gond, hogy a Pure nagyon felül kapcsol. Ez a kombináció játékra is jó lehet. A másik lehetőség, hogy lépek egyet hosszban és rugóerőben lefelé és megy bele a 14mm-es 55gf Geon. Ez eddig a legkönnyebb, amit próbálnék, arra jó, hogy a kényelmi sávom alsó határat is kitapogassam.

M.

[ Szerkesztve ]

(#90154) dqdb válasza Molydeus (#90153) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszönöm, de már megvannak a geon stemek, csak időt kell találnom a baglubera és a cserére.
Stemre is bag lubing? Ewwww.

Tudom, vannak akik szerint a stemekre is a bag lubing a tökéletes kenési módszer (rugókra az), mert gyors, de én nem akarok egy szimpla kupakcserekor is 205-öt tapicskolni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90155) Molydeus válasza dqdb (#90154) üzenetére


Molydeus
senior tag

Rugóra értettem, természetesen. :B

M.

(#90156) p4t4_ válasza Synthwave (#90034) üzenetére


p4t4_
csendes tag

Kis finom részlet... :) remélem tetszik.
Nagyon kíváncsi leszek milyen lesz kisütve.. :D

(#90157) PHenis


PHenis
senior tag

Sziasztok,

vettem egy cooler master ck550v2 billentyűzetet a nappaliban lévő géphez. Nekem nagyon tetszik és elégedett vagyok vele, de a feleségem szerint túl hangos. Szóval ezt inkább felviszem az emeletre a játszóshoz, ide viszont kellene valami ami vezetékes, halk, világít és jó rajta gépelni, esetenként játszani. Egyébként mindketten laptop bill.-hez vagyunk szokva, valami olyan kéne ami mellett lehet aludni akkor is ha épp gépelek rajta. Köszi előre is :)

(#90158) Synthwave válasza p4t4_ (#90156) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak középre kéne, nem?

Amúgy szerintem esc helyett egyetlen kupak jobban mutatna.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90159) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok,

Keresek egy olcsó ollós full-sized billzetet melóba. Minimal design, semmi flanc :) Mechat nem vinnék be, mert így is idegesítő vagyok, nem akarom tetézni.. . :DDD Magyar kiosztás lenne a cél. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#90160) Synthwave válasza jaffa 2843 (#90159) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

Amúgy nem nagy ördöngösség membránosnál halkabb mechát összerakni, de az nem lesz olcsó. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90161) Domonkos válasza jaffa 2843 (#90159) üzenetére


Domonkos
Ármester

Cherry Stream 3.0 :K

Szerk: Mondjuk magyar kiosztassal lehet, hogy tenyleg nehez lesz beszerezni. :(

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90162) nyunyu válasza jaffa 2843 (#90159) üzenetére


nyunyu
félisten

Maradt még olyan, hogy ollós magyar billentyűzet?

Cherry Stream aktuális reinkarnációjából már nincs magyar. (3.0 már nem nagyon kapható.)
IBM/Lenovo Think Keyboard már vagy 15 éve nincs
Cougar Vantar, pláne az elődje már jóideje nincs
Logitech UltraX-ekre sem nagyon emlékszem, olyan régen volt.
Magyar K800 is eléggé unikornis volt 10-15 éve, utódjából nincs magyar (hacsak nem számoljuk oda az alzás utólag lézerezett MX Keyst)

Vagy mazochisták próbálkozhatnak almás aluékkel is, bár nem tudom, mennyire működik PCn az eltérő gomb kódjaik miatt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90163) dqdb válasza nyunyu (#90162) üzenetére


dqdb
nagyúr

Cherry Stream aktuális reinkarnációjából már nincs magyar.
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90164) jaffa 2843 válasza Synthwave (#90160) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A kurzornyilak meg is ölik nekem ezt sajtos... Ha már full size és nem laptop, akkor minek így bohóckodni? :(((

Domonkos
Létezik bárhol magyar, elérhető raktárkészlettel? Nem leltem sajnos... :O

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#90165) nyunyu válasza jaffa 2843 (#90164) üzenetére


nyunyu
félisten

Stream 3.0 már biztosan nincs a boltokban, mert azt kb. 4 éve nem lehetett kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90166) jaffa 2843 válasza nyunyu (#90165) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor lehet veszek valami használt olcsó red switchest aztán lube-olom meg szivacsozom... Hátha sikerül valami élhetőt kihozni belőle

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#90167) 0xmilan válasza nyunyu (#90162) üzenetére


0xmilan
addikt

> Vagy mazochisták próbálkozhatnak almás aluékkel is, bár nem tudom, mennyire működik PCn az eltérő gomb kódjaik miatt.

Nincsenek mas kodok, az Option ugyanaz, mint az Alt es a Command ugyanaz, mint a Windows, csak ugye a sorrend mas. Macen ctrl-opt-cmd, windowson meg ctrl-win-alt, de ezt at tudod mappelni.

Amugy a Magic Keyboard az ollosok kozott S tier szerintem, ha eltekintunk az aratol.

(#90168) vlevi válasza jaffa 2843 (#90164) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam :D
Viccet félretéve, én is úgy vettem, hogy majd milyen szuper lesz, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy hiába fehér, nekem már túl lapos.
[link]

(#90169) lorcsi válasza jaffa 2843 (#90159) üzenetére


lorcsi
veterán

A membranos miert nem ?
pl logi mk285 ?

(#90170) Frenky89 válasza Frenky89 (#90095) üzenetére


Frenky89
őstag

Update: Jelenleg itt tartok:
- Keychron Q6 Pro ISO
- Keychron Silent K Pro Switch - Red
- DS PBT WOB Cherry kupakok

Ezek a switch-ek az egyik legolcsóbb "good enough" kategória, ha jól értem. Mit érdemes számításba venni, mint következő lépcső - ha egyáltalán érdemes? Outemu Silent Peach V2? Gazzew Boba Gum?

Keycap-eket illetően szintén van bennem kis kavar. Hang és minőség ügyileg a dye-sub. PBT lenne a legjobb? Utána a double-shot PBT, de ezeknél bőven akad probléma az anyagösszetételből (ABS) fakadóan. A WOB mellett ilyesmi színekben keresgélek: [1] [2] [3] [4] esetleg [5]. Kérhetek tippeket akár konkrét szettekre, akár arra, hogy hol érdemes nézelődni?

(#90171) lorcsi


lorcsi
veterán

Nem mai es vr video, de nagyon reszletes hslk mechsnikus epitesrol
a Gazzew Bobagum Silent Linear Switch meg mindig ilyen jo cucc vagy vannesetleg jobb ebben a kategoriaban ?
Ajanlott ?

[ Szerkesztve ]

(#90172) Synthwave válasza Frenky89 (#90170) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha annyira nem lényeg a fényáteresztés, az Akko Fairy kapcsolót is érdemes lehet kipróbálni.

Meg ha mindenáron kell a num pad, és játszol is alkalmasint, akkor egy southpaw billencs (vagy külön num pad) szerintem sokkal jobb, mert nem kell terpeszteni az egerészéshez. Pl. Q12, vagy ha nyitott vagy az Arisu kiosztásra (ami ergonómiailag jó dolog, mivel nem kell úgy kicsavarni a csuklódat, és ha nem csapnivalóan gépelsz, nagyon hamar meg lehet szokni), akkor Q14 Pro, és így még a BT is megmarad.

"Kérhetek tippeket akár konkrét szettekre, akár arra, hogy hol érdemes nézelődni?"

AliExpress, több pénzzel Drop a legegyszerűbb. A Keychron kupakokkal akadnak gondok, ha visszaolvasol a topikban (repedő szárak, fényesedés/kopás).

Hang: attól függ, hogy mi a cél. Minél vastagabb az oldalfal, annál mélyebb a hang, és minél magasabb a profil, annál mélyebb a hang. A tape mod is mélyít a NYÁK alján. Ha a magasabb tónust kedveled, akkor ABS, vékonyabb, alacsonyabb profilú ABS kupak, tape mod nélkül, stb. A kapcsolókba rakott switch film is mélyít valamennyit (meg csökkentű a szár holtjátékát), az O-gyűrű is (bár a pontosabb, hogy halkít, cserébe valamennyivel lerövidíti a kapcsolási utat és felpuhítja a bottom outot).

Pl.
Azonos falvastagsággal
Cherry ABS vs. Cherry PBT – az utóbbi picit mélyebb, bár nem sokkal
SA PBT vs. DCS ABS – az utóbbi jóval magasabb lesz

stb.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90173) p4t4_ válasza Synthwave (#90158) üzenetére


p4t4_
csendes tag

Szia Synth!
De itt épp az a lényeg... épp az a zseniális koincidencia:
Caps Lock = Caps (kupak)

Amúgy ilyen a full sett Keychron K2-re...
Az Esc kérésre cserélhető más Vault számra. Illetve a Vault boyból is van egy csomó meglévő cut-om. Magyar ISO... :)

(#90174) Molydeus válasza PHenis (#90157) üzenetére


Molydeus
senior tag

Cherry G80-3000N. Plateless kialakítás Cherry MX Silent Red-ekkel.
Ha nem felel meg a gyári német feliratos kupak és mindenképpen magyar kellene, akkor le tudod cserélni a szokásos átvilágítós Glorious vagy Ducky készletekre, vagy jobb minőségben, de átvilágítás nélkül a Keychron dye-sub PBT készleteiből valamelyikre. Ez utóbbi a hangon is segítene.

M.

(#90175) Synthwave válasza p4t4_ (#90173) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én azt értem, de szerintem akkor is jobban mutatna egy kupak az esc-en vagy Fn-en. Vagy marad Caps-en, de az átlók találkozásánál a három kupak rács mögött, felirat nélkül, bár szerintem a modifiereken nem feltétlenül mutat jól a normál feliraton kívül más. :))

Esc: Csakis Vault 13. : >

Amúgy nem biztos, hogy szerencsés a médiavezérlők és egyéb funkciók jeleit felrakni a funkciósorra. Persze hacsak nem az a cél, hogy egy konkrét billentyűzet default bindjaira való legyen.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90176) Molydeus válasza lorcsi (#90171) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem akarlak feltétlenül lebeszélni titeket a Silent Bobáról, de szerintem nem éri meg az árát, különösen manapság nem.
Jelenleg 5 féle halk kapcsoló van itthon, Silent Boba, Silent Peach v2, Geon#Haimu Silent Linear Gatron Silent Red és Zero Degree. Azt kell, hogy mondjam, semmi kiemelkedő nincs a Bobában, viszont messze a legdrágább. Félreértés ne essék, lehet belőle simán járó halk switchet csinálni, ehhez muszáj kenni.
Az Outemu Silent Peach v2 nem csak az árához képest jó, az egyik leghalkabb kapcsoló, amivel találkoztam, egyedül a gumis megérkezést tudnám felhozni ellene és lesz, akinek már túl könnyű a gyári rugója. A Geon x Haimu Silent Red pedig az egyik legjobb dolog, ami manapság halkított vonalon kapható. Nincs benne szilikon pad vagy gyűrű, magában a Stem-ben van kialakítva egy-egy pár laprugó az ütközési felületeken és gyárilag van kenve ez is.

M.

(#90177) Domonkos válasza p4t4_ (#90156) üzenetére


Domonkos
Ármester

Egyebkent a kupakoknak nem eppen a caps reszt kellene helyettesiteniuk? :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#90178) Molydeus válasza Frenky89 (#90170) üzenetére


Molydeus
senior tag

A kupakokkal kapcsolatban még annyit tennék hozzá, hogy ha ilyen sötét színsémát szeretnél, akkor kerüld a dye-sub megoldásokat, mivel azok biztosan reverse dye-sub-ok lesznek és a szokásos minőségi problémák bármelyike jelentkezhet (Foltosodás, párnásodás, banán Space-ek). Ha ilyet szeretnél, válasz inkább blended PBT-t (ez lesz szinte minden, amivel double-shot PBT néven találkozol, kivéve az MTNI profilos készleteket).
A Keychron minőségében (minusz a foglalat repedés, ugye:/), de jobb áron ott vannak az Aifei v2-k az Ali-n.: [link]

M.

(#90179) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem vagyok túl nagy fehér rajongó, de pusztuljak meg, ez a Shenpo Blue Japi Cherry szett tetszik. Valamiért old school feelingje van.



Szerintem majd benyelek egyet a DaYe AFSA Chocolate Mocha mellé.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90180) Molydeus válasza p4t4_ (#90173) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nem semmi, ami időt és energiát beleraksz ebbe a témába! :R
Gyanítom a magyar feliratra lesz kereslet, különösen, hogy nem tucat témákat tervezel.
Remélem, hogy előbb-utóbb megtalálod a számításod vele. :)

M:

(#90181) Molydeus válasza Synthwave (#90179) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem a fehér cap-ek meglepően kellemesek tudnak lenni egy színes házzal, ha nem fekete a felirat, illetve akkor is, de akkor nálam legyen inkább BOW, mint valamelyik retro séma.

Abból a shenpo-ból van sima angol verzió is, de ha jól gondolom, neked az japán nem hátrány. :)

M.

(#90182) Synthwave válasza Molydeus (#90181) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"de ha jól gondolom, neked az japán nem hátrány."

Igen, hát ez a lényeg, hogy vannak rajtuk hiraganák is. :))

Esetleg a Pink Japi verzió, hogy ne legyen annyira monoton;

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#90183) Héraklész válasza Synthwave (#90182) üzenetére


Héraklész
kezdő

Magyar-japán billentyűzet nincs? :-)
Olyat vennék én is, ha nem egetrengető.

(#90184) Mephike válasza Frenky89 (#90170) üzenetére


Mephike
senior tag

Csak azt tudom mondani, amit Molydeus már írt. NEk apkodd el a Boba Gum vásárlást. Várd meg a Keychron kapcsolóit, ami nagyon jók, főleg ha az árát és a tudását nézem. Utána ráérsz azon agyalni, hogy merre tovább.
A silent switchek választéka és minősége is sokat változott az utóbbi időszakban.

(#90185) dqdb válasza Frenky89 (#90170) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mit érdemes számításba venni, mint következő lépcső - ha egyáltalán érdemes? Outemu Silent Peach V2? Gazzew Boba Gum?
Ha az a cél, hogy "jobbat" kapjál még szintén olcsón, akkor az említett Haimu kapcsolókat, mert az olyat tud, amit a többi nem, vagy esetleg még az az Outemu, de akkor már érzetre sokkal inkább a Haimu. Bármi más drágábban nem hoz semmi előnyt.

Az összes Gazzew kapcsoló a tényleg egyedit nyújtó U4/U4T miatt túl volt hype-olva 1-2 éve, de ez a nem túl jól sikerült update óta mostanra szépen lecsengett, custom vonalon hónapok óta nem futottam bele ilyen buildbe.

Hang és minőség ügyileg a dye-sub. PBT lenne a legjobb?
Igen, drágán CRP, olcsón XMI, JC Studio vagy Shenpo (ez utóbbi egy fél lépcsővel lejjebb van a többihez képest). Ennek várd meg a szállítását, ha időben belefér és tetszik a design, árban rendben van, kittingre tökéletes, minőségre is az lesz. Ha nem, akkor a Shenpo a legkönnyebben beszerezhető jó kittinggel, bár kezd a JCS is megjelenni ott és XMI-t is látni. Taobaón nettó 25-28 dollár között mennek, AliExpressen bruttó 40-50 dollár környékén vannak, ha valahol drágább, akkor az a bolt le akar húzni.

Utána a double-shot PBT, de ezeknél bőven akad probléma az anyagösszetételből (ABS) fakadóan.
Az a doubleshot PBT-nek nevezett doubleshot "PBT", a rendes doubleshot PBT-ben nincsen ABS. Tessék WOB ilyenből, bézs és egy dolch-szerű változat akad még belőle, és felsoroltam a teljes piaci választékot.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90186) dqdb válasza lorcsi (#90171) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sosem volt az, még 2-3 éve is akadt jobb választás a piacon, manapság pedig főleg akad féláron vagy olcsóbban is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90187) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
bármiből lehet ortolineáris billentyűzetet készíteni, ha van kéznél egy Dremel, azonban ekkor sem biztos, hogy minden hülye ötletet meg is kellene valósítani :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90188) Jorus válasza p4t4_ (#90173) üzenetére


Jorus
nagyúr

Redoxra nem tervezel hasonlót esetleg? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#90189) skilleeer


skilleeer
csendes tag

Sziasztok,
Ugyan nem rég raktam össze a billentyűzetem, de máris variáláson jár az agyam. Igaz, hogy az asszony ültette a bogarat a fülembe ("nem akarod halkabbra csinálni azt a billentyűzetet?")

Szóval legutóbbi vásárlásomkor vettem egy ilyen tesztpadot, amin mindenféle random kapcsoló van, köztük az Akko fairy silent switch-e is. Tetszik, nagyon halk, de kicsit drágállom és amikor lenyomom a gombot akkor olyan soha véget nem érő érzése van, mintha nem lenne végállása a gombnak, és késztetést érzek rá, hogy erőből nyomkodjam :F

Tudom kupak és egyénfüggő, de indokolt-e a majdnem 2x ár az outemu silent peach v2-höz képest? Pro / cons?
Vagy melyik az all-rounder silent switch amit mindenki szeret? (keychron silent switch sokszor feltűnt ebben a topikban)

[ezzel párhuzamosan elkezdem beszerezni o-ringeket és tape modot is kap a Q5]

[ Szerkesztve ]

(#90190) Mr.Csizmás válasza skilleeer (#90189) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gateron silent brown?

home office-ban vagyok, egymás mellett a kincstári K540 szemét, és a Q2 SB, érezhető a difi a silent javára.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#90191) dqdb válasza skilleeer (#90189) üzenetére


dqdb
nagyúr

amikor lenyomom a gombot akkor olyan soha véget nem érő érzése van, mintha nem lenne végállása a gombnak, és késztetést érzek rá, hogy erőből nyomkodjam
A szilikont érzed, ami tompítja a becsapódást, az O-gyűrűvel ugyanez fog bekerülni a képbe, amikor nyúlós érzetről beszélünk, akkor ezt értjük alatta.

Ha nem szereted ezt az érzést, akkor Haimu x Geon Silent Linear/Tactile kell neked, itt a tompítást nem szilikonbetéttel oldják meg, hanem laprugószerű kialakítással, így kicsit hangosabb, mint a leghalkabb halkított kapcsolók, cserébe átlagosan halk halkított kapcsolóként a gépelési élmény nem csorbul a piacon elérhető választékkal szemben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90192) Molydeus válasza skilleeer (#90189) üzenetére


Molydeus
senior tag

A kettő között két különbség lesz.
- Keychron Silent K a klasszikus Red ill. Brown rugóerőkkel operál (45 ill. 55gf kell a kapcsoláshoz), az Outemu Silent Peach v2 és taktilis verziója Lime/Lemon v2 ennél könnyebb rugót kap (-5gf).
- A keychron LED barát PC tetőt használ, ezek az Outemuk pedig teljesen nylon-ból vannak. Ennek elvileg lenne hatása a hangra is (a nylon-nak mélyebb a hangja), de szerintem ezeknél a konkrét kapcsolóknál ez háttérbe szorul, mert mindkettőben a hangtompító szilikon padok dominálnak.

Máskülönben mindkettő nagyon halk, hasonló a leütési érzetük (gumis), mindkettő gyárilag van kenve és mindkettőből van lineáris és taktilis változat.
Ha neked nem jön be az, hogy a lineáris csak akkor jelez vissza, amik lepadolózod, akkor taktilissel próbálkoznék a helyedben.

Amúgy alin a héten elég komoly kedvezményeket lehet összehozni. Az outemuk rádaásul rendszeresen vannak akciózva (most nem ennyi, de februárban <4,5eFt alatt sikerült beszereznem 70db-ot belőlük itt [link]).

Az O-ringeket szerintem egy Q-s Keychronban felesleges erőltetni. Egy Silent kapcsoló, a bill. felépítése és a szivacsok bővel elég, az O-ring csak ront a gépelési érzeten és megemeli a kupakokat.

M.

(#90193) fuximaxi válasza dqdb (#90191) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Csak megerősíteni tudom. Nem a leghalkabb, de kifejezetetten jó. A 8 hónapos gyerek simán alszik mellette mikor gépelek. Próbáltam mind a kettőt, a silent (szerintem érthető okokból) halkabb.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#90194) nyunyu válasza Mr.Csizmás (#90190) üzenetére


nyunyu
félisten

gateron silent brown?

Olyat szerintem nem akar, mert reszelősebb, mint a sima Brownjuk.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#90195) dqdb válasza nyunyu (#90194) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezt ilyen általánosan nem lehet kijelenteni.

A reszelés nagyja a ház alsó része miatt van, amely ugyanolyan típusú brown és silent brown esetében megegyezik, és amiből a Gateronnál eleve háromféle változat létezik: fekete, milky és PC. A polikarbonát minden szinten a rosszabb, mint a másik kettő a reszelést is beleértve, így kerülni kell, a fekete és milky közül a tapasztalatok alapján a fekete szokott a simább lenni, azonban alapszínű kapcsolóknál a tapasztalatok alapján jobban számít a batch, mint a szín.

De Gateron silent brownt tényleg nem akar, olcsóbban van jobb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#90196) Mephike válasza Molydeus (#90192) üzenetére


Mephike
senior tag

Amúgy alin a héten elég komoly kedvezményeket lehet összehozni.
Most éppen sale van, szóval most lehet is.

(#90197) lorcsi válasza Molydeus (#90176) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi szépen a részletes példákat :R
& a többieknek is

(#90198) lorcsi válasza lorcsi (#90197) üzenetére


lorcsi
veterán

elég pontosan kimérte a silent kapcsolók hangját

(#90199) agaron válasza Synthwave (#90179) üzenetére


agaron
tag

Ez a Chocolate Mocha honnan szerezheto be amugy?

Steam Deck | PC | PS5

(#90200) Molydeus válasza lorcsi (#90198) üzenetére


Molydeus
senior tag

Kimérte, hogy az alap Gateron Silenteknél vékonyabb a szilikon pad. Személy szerint én pont emiatt szeretem, mert határozottabb a megérkezés, nem nyúlós. Amig nem jött a HxG Silent, addig nekem ez volt a kedvencem halkítottból, igaz jó ideje full nylon házban használom őket, ami a hangjukon javít.

A másik, ami kiolvasható belőle, hogy azonos körülmények között a Boba 3x-os áron hoz 1dB előnyt a Peach v2-vel és majd 2x-esen HxG-vel szemben és emellett még kezelni is kell...

Még két észrevétel a videóhoz.
A kapcsolók között kettő - a Peach és a HxG - gyárilag kenve van, amit úgy tűnik nem vett észre, de legalábbis nem jelezte a feliratozásnál, pedig pl. a Haimunál tisztán látszik is a videón. Ezzel szemben kiemeli, hogy a Boba háza kenve van, ami csak részben igaz, a rugó kapott egy donut lube-ot, szerintem annak a nyomát látja a ház aljában.
A másik, hogy ugyan megmagyarázható, hogy miért egy ilyen tipikusan budget kategóriás házban mérte (nincs ellenemre ez a kategória. nekem is van belőle), de így egyértelműen csak egymáshoz viszonyítva érdemes nézni ezeket a mért értékeket.

Illetve még az jutott eszembe, hogy a Boba kaphatott volna egy árkategórián belüli ellenfelet is, esetleg egy Durock Silentet, aminél némileg eltér a csillapítás módja (a stemen lévő szilikon gyűrű és nem a szokásos pad) és a misztikus "szuper keverék" helyett tudjuk, hogy miből van a ház anyaga.

Amúgy jelenleg ugyanezen a 62gf-os nem LED barát, még gyári állapotú Silent Boba-n gépelek (július óta megvannak, de a gyakori belső cserék miatt elnyúlik a bekoptatási időszak) és reszel. Ahogy írtam, megkenve jó hangú, halk kapcsoló lesz, csak hát ez a minimális előny önmagában nem hiszem, hogy megéri a felárat, vagyis a brand körüli hype-ot fizeted meg.

M.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.