Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72951) ATI válasza Mephike (#72949) üzenetére


ATI
senior tag

Igazán nincs mit. :)

(#72952) dqdb válasza Seep (#72950) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hiányzik egy kupak a normális ISO lefedettséghez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72953) ATI válasza nyunyu (#72948) üzenetére


ATI
senior tag

#72948 nyunyu
Meg az ISO \ gombok színét is ugyanúgy szúrták el.

Igen, ennek elég nagy az esélye :)

Felraktam a Q3-mamra a fekete-szürke szetetett. Jó hangja van, de jobbra számítottam.

Némelyik gombsapka kicsit lazán illeszkedik a switch-re, van, amelyik szorosabbban.

Ezért:

Valahol olvastam, hogy az Alis eladó kiírta, hogy ez nem anyaghiba, hanem szándékosan ilyen. Amennyiben megtalálom, belinkelem.

[ Szerkesztve ]

(#72954) LLKobe válasza ATI (#72953) üzenetére


LLKobe
veterán

LTT desk pad? Jó drága volt a szállítása mi?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#72955) emvy


emvy
nagyúr

En meg a Q1-emhez vettem uj switcheket: Gateron Aliaz Silent Tactile meg Kailh Box White. Eddig Gateron Phantom Silver volt benne.

Vegul valoszinuleg az Aliaz Silent Tactile fog maradni, bar a Kailh White is tok jo switchnek tunik.

while (!sleep) sheep++;

(#72956) dqdb válasza emvy (#72955) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez a két kapcsoló azért a termékpaletta eléggé két véglete :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72957) emvy válasza dqdb (#72956) üzenetére


emvy
nagyúr

Hja, ki akartam probalni oket. Egyebkent nem azert marad az Aliaz, mert halk -- a Kailh hangja tok jo, de az Aliaz valahogy .. pontosabb, nem tudom.

while (!sleep) sheep++;

(#72958) stellaz


stellaz
addikt

A PBT kupakok mért jobbak az ABS-nél? Az általános minőségérzete is jobb?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72959) copass válasza ATI (#72953) üzenetére


copass
veterán

van mvi gagyi SA klónom, abban vannak ilyen hülyén a vágások. instabil picit.
drop mt3-nál nem emlékszem hogy lenne ilyen, de majd megnézem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72960) Domonkos válasza stellaz (#72958) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kevesbe kopnak/fenyesednek ki, altalaban erdesebb a feluletuk, amit az elobbi miatt tovabb meg is tartanak. Sokkal kevesbe hajlandoak sargulni - bar ugye ezt az ipar elintezte azzal, hogy ma mar minden ABS periferia szurke vagy fekete...

A pozitiv resze kb. ennyi.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72961) stellaz válasza Domonkos (#72960) üzenetére


stellaz
addikt

köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72962) dqdb válasza copass (#72959) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyet minőségi gyártónál nem találsz, kizárólag saját profilos kínai gyártónál láttam. Abban igazuk van, hogy nem gyártási hiba, mert az öntőforma eleve ilyen, de az okáról passz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72963) 4nick8 válasza nyunyu (#72942) üzenetére


4nick8
őstag

Az Akko gyártja a saját kapcsolóit.

(#72964) nyunyu válasza 4nick8 (#72963) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire befutottak volna?

Korábban Gateronnál meg TTCnél gyártattak.
Új kapcsolóik porvédős stemje hasonlít a TTCkre, viszont a nagyfülü, Kailh/Outemu stílusú házat nem értem, mert a TTC Cherry jellegű házas kapcsolókat gyárt, akárcsak a Gateron.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72965) ATI válasza LLKobe (#72954) üzenetére


ATI
senior tag

#72954 LLKobe
LTT desk pad? Jó drága volt a szállítása mi?
Az, kurva drága volt. Mindegy, támogattam őket.

(#72966) ATI válasza copass (#72959) üzenetére


ATI
senior tag

#72959 copass
van mvi gagyi SA klónom, abban vannak ilyen hülyén a vágások. instabil picit.
drop mt3-nál nem emlékszem hogy lenne ilyen, de majd megnézem.

Gondolkozom, hogy írok az eladónak. Nem igazán értem, mi értelme van a bevágásoknak, egyik gombon nincs, a másikon kicsi van, a harmadikon egy grand canyon.

(#72967) 4nick8 válasza nyunyu (#72964) üzenetére


4nick8
őstag

Mivel nem voltam biztos benn megkérdeztem őket és ők mondták.

(#72968) copass válasza ATI (#72965) üzenetére


copass
veterán

szerintem attól függ a lyukak mérete száma, hogy milyen bonyolultságú a felirat.
valószínűleg egy már meglévő "olcsó" bejáratott gyártási folyamatot használtak fel.
a drop mt3 az igényesebb, de drágább megoldást használja hogy ne legyen lyukak a csatlakozásnál.
érdekes vidi egy double shot "nyomógépről".

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72969) ATI válasza copass (#72968) üzenetére


ATI
senior tag

Köszi, érdekes videó.

(#72970) stellaz


stellaz
addikt

Szerintetek a K6-hoz megéri egy ilyenbe beruházni, úgy, hogy megpróbálom eladni a magyar (és esetleg az angol) abs szettet?
Igazából a kinézete tetszik, de önmagában amiatt még talán nem adnék ennyit.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72971) Mephike válasza stellaz (#72970) üzenetére


Mephike
senior tag

Mindenki mást szeret. Nekem személy szerint a PBT jobban bejön, főleg hangzás és tapintás terén.
A K6_ra viszont a linkelt gombok szerintem nem lesznek jók, de majd megcáfol valaki, ha nem jól mondom.
Innen szemezgess ha a Keychrontól rendelsz.

(#72972) stellaz válasza Mephike (#72971) üzenetére


stellaz
addikt

ohhh... én vagyok a hülye, a Q6 az ugyebár nem K6, csak félre néztem, azt hittem a numpad billentyűi ilyenkor grátisz

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72973) Domonkos válasza stellaz (#72970) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat.. ha ugyanannyiba kerul a gyarto double shot kupakja, mint a dye sub, akkor en biztosan az elobbit vennem. Vannak jo minosegu dye sub feliratozasok is, de szemelyes tapasztalatom az az, hogy nem annyira egyseges a minoseguk. - persze fugg attol, hogy mennyire ertekeled fontosnak az esztetikai vonasait. Meg ugye a double shot is lehet csunya es rossz tapintasu, ha nem egyenletesen kopik... :(

Amugy ha blank-re valtasz, akkor azzal szinten egy csomo fejfajastol mentesulsz a jovoben :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72974) stellaz válasza Domonkos (#72973) üzenetére


stellaz
addikt

Mi az a blank? :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72975) Domonkos válasza stellaz (#72974) üzenetére


Domonkos
Ármester

Felirat nelkuli kupakok.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72976) dqdb válasza Domonkos (#72973) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem igazán találni a piacon jó minőségű PBT blankot, és nincsen a piacon jó minőségű ABS blank.

Vannak jo minosegu dye sub feliratozasok is, de szemelyes tapasztalatom az az, hogy nem annyira egyseges a minoseguk.
Nem randomo gyártó termékét kell megvenni, hanem tájékozódni kell előtte. Számít a blank kupak és számít a dyesub minősége is, sok kínai cég csak az utóbbival foglalkozik, és az előbbit veszi. Cherry vonalon nem véletlenül emlegetem itt rendszeresen a Shenpót például, amelyik olcsón kínál jó blank kupakról egészen jó dyesubot (előttük a XMI volt ilyen, de annak a gyártója ráment lehúzós árakra, amikor szembesült a kereslettel).

Dyesub terén jelenleg a CRP és az SP a király, az utóbbi megfizethetetlen áron tolja.

ha ugyanannyiba kerul a gyarto double shot kupakja, mint a dye sub, akkor en biztosan az elobbit vennem
EPBT--nél például olcsóbbak az ABS doubleshot kupakkészleteik, mint a PBT dyesub készleteik, cserébe a minőségük is csapnivaló, míg PBT-ből a normál dyesub egészen jónak számít, a reverse dyesub nem túl fényes.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72977) stellaz válasza Domonkos (#72975) üzenetére


stellaz
addikt

Köszi, azt hiszem ennek még nem jött el az ideje :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72978) nyunyu válasza dqdb (#72976) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem nem volt bajom se a középső hófehér Gateronnal (a soronkénti szortírozást leszámítva *), sem az alsó massdropos fehér-szürke NPKC-vel (kivéve az ISO addonjának nem jó színét)

Hófehér Gateron az egyszeri baleset volt 6 éve (WhiteFox billzetre szánták, de végül máshova vitte a gyártást a Massdrop), másikat kétszer vagy háromszor árulták, utoljára 2018-ban.

EnjoyPBT is addig volt jó, amíg Gateron kupakokat feliratoztak. (képen felül a zöld feliratos)

Vagy pár napja emlegettem a KPRepublic magyar szettet, annak nagyon csapnivaló az alapja, jóval érdesebb a felszíne, mint a többi PBT kupakomnak, így kevésbé éles a dyesub rajta.
Plusz eléggé banán alakúak a kupakok, mert gyártáskor siettették a PBT kihűlését, és elvetemedtek.

*: F gombot persze elszúrtam, és csak 2 hónappal később esett le, hogy a Num5 kupak került a helyére. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72979) Molydeus válasza stellaz (#72972) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, sajnos a Keychron elszalasztotta a lehetőséget, hogy egységesen jelölje a típusait. Jelenleg csak a Q és a V széria feleltethető meg egymásnak, meg az a néhány K Pro a K-s párjának.

Ha ragaszkodsz a magyar feliratokhoz, akkor a fenti dye-sub ISO készlet mellé a K6-hoz még egy ilyen kellene (a színsémák - az Iceberget leszámítva - szerencsére megegyeznek):
[link]

Persze így már összesen 70$ +szállítás a költsége. Durva, hogy ha jól számolom, akkor a K6-hoz a másodikból összesen 5 kupakra lenne szükséged és ez kerülne +30$-ba. És igazából még mindig nem lesz túl jó a kompatibilitásod a két készlettel együtt sem, ha esetleg később más layoutra térnél át.:/

A másik lehetőség, hogy elengeded a magyar feliratokat. Ha jól emlékszem éppen beletanulsz a vakon gépelésbe. Ha más nem fogja használni a bill.-t, akinek szüksége lenne rá, akkor ez egy elég nagy könnyebbség.
Egyelőre még csak félvakon gépelek, de a fentieket végigrágva az elején elengedtem a magyar feliratokat. Kevés melléütéssel gépelek ISO-US-en (?, a bal shift mellett <> van, nem |\). Nem is olyan rég a fenti 70$-nál kisebb összegre jött ki az Aliről két Aifei double-shot készlet (olyasmi PBT-ABS keveréket használnak, mint a Keychron is), egyenként 170+ kupakkal. 65% vagy split 65% ill. TKL mellett még a ControlPad 5x5-ös mátrixát is ki tudom rakni velük funkcióhelyesen.
Egyszóval, nem véletlenül próbálnak lebeszélni a kollégák a magyar feliratokról. :)

Esetleg azt lehet még, hogy a magyar Kechronból veszed az alfákat és keresel mellé egy jó kompatibilitású szettet. Viszont akkor kötve vagy az OEM profilhoz, a PBT dye-sob-hoz és részben a színekhez is. És persze nincs rá garancia, hogy a hibrid megoldás valóban jól is mutat majd egymás mellett (tipográfia, pozicionálás, stb.)

M.

(#72980) Domonkos válasza Molydeus (#72979) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hehehe... :))

Higgyetek el, hogy ez tenyleg sokkal egyszerubb:

Minden kupak blank es azonos meretu.
Nincs para, ha egyet eltorok, mert a tucatnyi tartalekbol barmelyikkel helyettesitheto. Olcsobb; raadasul tokeletesen egyenletesre lehet koptatni, ha takaritaskor random rakom vissza oket - ami raadasul ugy gyorsabb is :D

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72981) Molydeus válasza Domonkos (#72980) üzenetére


Molydeus
senior tag

Elhiszem, és nem is beszélnék le róla senkit, aki belevágna, csak én még nem tartok itt. :)

M.

(#72982) nyunyu válasza Domonkos (#72980) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem még mindig rémálmaim vannak az ömlesztve jött Cherry profilos blankok szortírozásától.

Kb. 1 óra volt kisakkozni, melyik kupak hova való. :))

Vagy az alsó XD84-et ezekkel a blank kupakokkal használtam 2 hétig, kész megváltás volt, amikor megjött a zöld EnjoyPBT szett, mert onnantól nem kellett találgatni, hogy vajon jó helyen próbálom-e gépelni a VPN belépéshez SMSben kapott számsort. (aztán az 1800 dedikált numpadja ezen még többet segített.)
Szerencsére a második blank szettem dobozban jött ;]

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72983) Domonkos válasza nyunyu (#72982) üzenetére


Domonkos
Ármester

Meh...

A kupakon levo feliratok a gepiras megtanulasa szempontjabol rendkivul kontraproduktiv - az elsajatitasa utan pedig rendkivul folosleges. ~szerintem.

A problema az az, hogy ha lenezel egy-egy karakter keresese kozben a billentyuzetre, akkor az nem az izommemoriadat fogja fejleszteni. Bar lehet, hogy egy keves vizualis memoriara szukseg van a tanulas kozben, mert - foleg a QWERTY - kiosztasban nincs semmi logika, de hosszutavon szin tiszta izommemoria lesz az egesz.

Ha tanulas kozben latni szeretned magad elott a kiosztast, akkor a kepernyobillentyuzet a legjobb valasztas lehet, de a kupakokon levo feliratok nezegetese helyett meg a kiosztas lapra valo kinyomtatasa es a monitor melle fuggesztese is eredmenyesebb ha a tanulasrol van szo.

Ezekkel a feliratos kupakokkal szerintem csak foloslegesen halogatjatok a tanulast es extra koroket tesztek azelott, hogy ertelmes minosegu kupakokba invesztalhatnatok.

Sry a hangvetelert; de errol a temarol tenyleg nem jut sok pozitivum soha az eszembe...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72984) nyunyu válasza Domonkos (#72983) üzenetére


nyunyu
félisten

Itthon amerikai MS Ergo4000, melóban olasz HP Bumblebee billzetem volt, amikor 18 éve nekiálltam magyar kiosztást használni.
(Mert a kollégák notóriusan trombitának nézték a fejlesztői gépen lógó magyar feliratos billzeteket, aztán elhordták ügyfeleknek.)

Tényleg nem volt semmi haszna a billzeten lévő feliratoknak.

Egy időben nagyon rá voltam függve a magyar kiosztású mechanikus billzet hajszolásába, de kb. 3 éve pár részsiker (Max, tudjátokki, KPR) után elengedtem a témát, most már csak az a lényeg, hogy PBT legyen, és nekem tetszen a színsémája, dizájnja, az már mindegy, hogy angol/német/amerikai.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72985) nyunyu válasza Domonkos (#72983) üzenetére


nyunyu
félisten

Nálam nagyon sokat van fotelben az ölemben a billzet, míg a jobb kezem nagyrészt az egéren van.

Eleinte azt hittem, hogy a sakktábla (=eltérő színű alfa és mod gombok) elég vizuális referenciának, ahhoz hogy jó helyre tegyem vissza a kezeimet.
De idővel rájöttem, hogy bármilyen jól olvasható méretű+kontrasztos felirattal még könnyebben találom meg a gépeléshez szükséges pozíciót a sötét szobában.

Onnantól tényleg izommemória.

Ahhoz kevés az agyi kapacitásom, hogy röptében számoljam a sakktáblás blank kupakon, hol az F, J helye.
(Pláne, hogy homing bütyök nélküli kupakokat használok, így kitaperolni sem könnyű)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72986) stellaz válasza Molydeus (#72979) üzenetére


stellaz
addikt

Igazából a kisfiam miatt jön jól a magyar felirat (bár őt is elkezdtem motiválni a vakon gépelésre) , tanulgatja a programozást is, ezért nem árt ha a specilális karaktereket is megtalálja. A K6-on most is magyar van, csak a szürke, egy klasszik fehér jobban tetszene, de ennyi.

Most pár hétig használtam US kiosztású billentyűzetet a munkahelyen, de az a zavaró, hogy ha eltévedek, akkor nem az van ott, ami rá van írva. Ennél az is kevésbé lenne zavaró talán, ha nem lenne rajta felirat. Én úgy éreztem, hogy tanulni is nehezebb volt rajta, mert néha azért kell korrigálni a ritkábban használt betűket és olyankor jó, ha csak egy pillantással tudom, hogy merre nyúkáljak és amíg nem rögzül minden betű, addig tudok a képi emlékezetemre támaszkodni valamennyire. #72983 Domonkos által lentebb említett kinyomtatást is ki fogom próbálni. A Sculpt is segít benne, mert ugye itt nem tudok keresztbe nyúlkálni és amúgy se nagyon látni a kezemtől a gombokat.
Már egész jól megy amúgy, ezen az itteni szövegen talán kétszer kellett lepillantanom, bár a sebesség és a hiba szám az még nagyon elmarad a kívánatostól.

Én ezen is szoktam gyakorolni
https://www.gepiras-oktato.hu/

#72985 nyunyu
Az f és a j betűk egy kis kiálló vonással vannak jelölve, hogy csak tapintással megtaláld, az a két mutató ujjad kezdő pontja.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72987) dqdb válasza stellaz (#72986) üzenetére


dqdb
nagyúr

tanulgatja a programozást is, ezért nem árt ha a specilális karaktereket is megtalálja
US ISO kiosztás

Kevés nagyobb önszívatás van, mint magyar kiosztáson fejleszteni, a gyakori szimbólumok kétharmada AltGr rétegen van, ráadásul bármiféle logika nélkül dobálták szét úgy, hogy kézre sem esik a legtöbb és pont a legkisebb erőfeszítéssel lenyomható helyekre nem került semmi/magyar nyelv szempontjából irreleváns betű került.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72988) Domonkos válasza stellaz (#72986) üzenetére


Domonkos
Ármester

Gyakorlasra most a monkeytype a meno.
2 dolgot ajanlok beallitani: A nyelvet (language): van magyar is. Es a keymap-et react-re. Es innentol nem lehet semmi kifogas, hogy le kelljen nezni a billentyuzetre!! :K
Sajnos ez igy meg egy kicsit butacska - peldaul shift-re nem valt nezetet - de az OS-be beepitett kepernyobillentyuzet ezt is tudja - raadasul nem csak a gyakorlo oldalon. :)

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72989) copass válasza Domonkos (#72988) üzenetére


copass
veterán

igen. érdemes beállítani hungarian 2k-ra az már úgy nehezebb! :D
de ami jó benne, az a gyakorlás funkció. amikor a teszt végén van egy felkiátójel háromszögben, ott lehet gyakorolni külön a rontott és lassú szavakat.
az egy hasznos funkció.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72990) frango13


frango13
aktív tag

Üdv!
1 éve vettem egy Redragon Kumarát. Kezdenek tönkremenni a kapcsolók(Elég silány minőség...). Ez a jó bele igaz?

:)

(#72991) nyunyu válasza stellaz (#72986) üzenetére


nyunyu
félisten

Az f és a j betűk egy kis kiálló vonással vannak jelölve, hogy csak tapintással megtaláld, az a két mutató ujjad kezdő pontja.

HOOOL?

(Keychronnak még gyúrnia kéne a Cherry stílusú F, J kupakokra, mert ez így nagyon karcsú.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72992) stellaz válasza nyunyu (#72991) üzenetére


stellaz
addikt

A tiéden valamiért ez hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72993) nyunyu válasza stellaz (#72992) üzenetére


nyunyu
félisten

Akkor még nem is láttad Steve Jobs középső ujját. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72994) stellaz válasza nyunyu (#72993) üzenetére


stellaz
addikt

mert ugye a vevők nem tuják, hogy mit akarnak igazán :))

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72995) nyunyu válasza nyunyu (#72993) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdekes, hogy a NeXT billzeteken jó helyre rakta az ujjbegy irritátort.
(Vagy csak ott nem tudta úgy leugatni a dizájnereket, mint előtte az Applenél.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72996) Molydeus válasza stellaz (#72986) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nézz körül a hardveraprón! :) Egy fórumtárs lehet, hogy pont azt árulja, amit keresel a K6-hoz.

M.

(#72997) micafighter


micafighter
nagyúr

Millmaxból honnan/milyet érdemes venni? Keygemet néztem, ott van több féle, leírás alapján a 3305-öt venném, mert ha minden igaz, ez direkt mechanikus billentyűzet kapcsolókhoz készült, bár épp ez a legdrágább is. 0305 a legolcsóbb de az a leghosszabb is, ezért olyat nem akarok venni, mert flexibilis PCB-be menne (Denis 60%, Prophetbe és CK Bakenekoba).

[ Szerkesztve ]

(#72998) dqdb válasza micafighter (#72997) üzenetére


dqdb
nagyúr

7305, 3305-0 vagy 3305-1, ezek mindegyike rövidebb, mint a kapcsoló lábai, így nem növeli meg a rövidzárlat veszélyét fém ház + kevés hely esetében. A 0305-öt kerüld, az hosszabb (persze az a legolcsóbb).

Plateless + Mill-Max nagyon nem fog működni. Arra készülj fel, hogy míg a Kailh socket csak hajlítgatja a lábat, ha úgy sikerül a kapcsolót bedugni, addig a Mill-Max el is tudja törni, szóval lehet veszteség.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72999) micafighter válasza dqdb (#72998) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszi szépen, arra gondoltam, hogy a PCB széleire mehetne a hosszabb, olcsóbb millmax, mert ott úgysem olyan flexibilis a PCB, az alfák alá ahol meg flexibilis, oda a rövidebb, drágább millmax, így valamivel olcsóbb lenne összességében.

Plateless + millmaxnál mi a gond? Platelesst nem próbáltam még, de half-plate + kailh hotswap + 5 pines kapcsolók szuperül működnek nálam, olyan stabil, hogy gépelés közben észre se veszed, hogy az alfák alatt nincs plate és be sincsenek forrasztva. Az lenne a gond, hogy a millmax kicsit megemeli a kapcsolót, igy az nem olyan stabil, mint a Kailh hotswap socket? A kailh ugye egyáltalán nem emeli meg a kapcsolót, ott teljesen be tudjuk tolni a kapcsolót a PCB-be és stabilan tartja az 5 pin a kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#73000) dqdb válasza micafighter (#72999) üzenetére


dqdb
nagyúr

arra gondoltam, hogy a PCB széleire mehetne a hosszabb, olcsóbb millmax, mert ott úgysem olyan flexibilis a PCB, az alfák alá ahol meg flexibilis, oda a rövidebb, drágább millmax, így valamivel olcsóbb lenne összességében
Nézd meg az adatlapon a műszaki rajzot mindkét típushoz, mert úgy rémlik, hogy a "kalapja" eltérő vastagságú a különböző típusoknak, így a kapcsolók eltérő magasságban ülnének.

Plateless + millmaxnál mi a gond?
Nem tartja meg olyan stabilan a kapcsolót. A kupak leszedésével jön ki a kapcsoló is, sokszor lazább plate mellett is.

Az lenne a gond, hogy a millmax kicsit megemeli a kapcsolót, igy az nem olyan stabil, mint a Kailh hotswap socket?
Ezt kikerülendő lehet úgy trükközni, hogy fejjel lefelé forrasztod be a socketeket (így sokkal nehezebb persze).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.