Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) Seep válasza Ajembumbi (#72592) üzenetére


Seep
senior tag

Nekem van egy MX Keys Minim is, kicsit csalodas. Nagyon hamar elrakja magat Standby-ba, aztan kell neki par masodperc mire ujracsatlakozik, aztan az ember meg csak nez, hogy miert maradt le a mondat eleje, vagy miert nem fogadja el az app / oldal a jelszot. A multidevice mod az mondjuk nagyon jol mukodik, de csak bluetoothon, wirelesskent csak single device. A vilagitas es a billentyuk eleg jok, es jo hogy lapos az egesz nem kell hozza csuklotamasz. Az uzemido is nagyon jo rajta.

(#72602) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Van itt valaki esetleg aki probalta mar a Glorious Fox (GMMK2-vel jon alapbol ) es a Gateron Yellow Milky Prot is ?

(#72603) nyunyu válasza Seep (#72601) üzenetére


nyunyu
félisten

A multidevice mod az mondjuk nagyon jol mukodik, de csak bluetoothon, wirelesskent csak single device

Korábbi L multidevice kütyükön (K375s, MX Master) mindig lehetett második vevőt párosítani a billzet/egér harmadik csatornájára. Kettes fixen bluetooth.

Persze ahhoz kell venned egy külön Bolt vevőt, mivel az MX Keys Mini már nem Unifyinggal megy.
(Hmm, L weblapjáról nem rendelhető, alin meg ~8k? :Y
Kenjék a hajukra.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72604) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Ha a space a sarknál nyomva néha (tényleg csak néha, de akkor rohadt idegesítő) nem érzékel, akkor azzal mit tudok kezdeni? Ahogy nézem az van, hogy néha nem áll síkban a gomb, elfordul a kapcsoló kis X-en és akkor már hiába nyomom a sarkát, középen nem tudja a kapcsolót lenyomni.

Illetve most, hogy van otthon 65%-os billentyűzet, meg a melóhelyen 100%-is, hát.... most már inkább megszabadulnék a numpadtól is, mert rájöttem, hogy így az egér bizony nem fér el közvetlenül mellette, illetve nagyon kényelmetlen szögben kell tartani a kezemet a használatához. A keskenyebb bill.nél pedig csak egy picit kell kinyúlni az egérért.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72605) dqdb válasza stellaz (#72604) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rosszul van rátéve a kupak a stabilizátorra. Szedd le a kupakot, nézd meg, hogy nincsen-e baja a stabilizátornak (stem törés, kiugrott drót, ha az egyik oldalán felhúzod a stemet, akkor a másik oldalon is felemelkedik-e és fordítva), és tedd vissza a kupakot, majd nyomd le izomból addig, ameddig tudod, hogy biztosan rámenjen mindhárom stemre (kapcsoló + 2× stabilizátor).

Ha nem vagy biztos valamiben, akkor dobj be ide fotót.

Illetve most, hogy van otthon 65%-os billentyűzet, meg a melóhelyen 100%-is, hát.... most már inkább megszabadulnék a numpadtól is, mert rájöttem, hogy így az egér bizony nem fér el közvetlenül mellette, illetve nagyon kényelmetlen szögben kell tartani a kezemet a használatához. A keskenyebb bill.nél pedig csak egy picit kell kinyúlni az egérért.
Most azt mondtam volna, hogy Zoom65 extrák az MKEU-tól, ha a Q2-höz képest előre szeretnél lépni valamennyit, de ahogyan várható volt, gyorsan elkapkodták, az R2 szállítása pedig legkorábban decemberben vagy hajóval szállítva kicsit olcsóbban annál később várható.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72606) dugo_ válasza stellaz (#72604) üzenetére


dugo_
veterán

Az is lehet, hogy túl tág a space egyik stabra menő keresztje, és lebillen, amikor egyoldalasan nyomod. Tömd ki valamivel, hogy jobban szoruljon.

(#72607) stellaz válasza dqdb (#72605) üzenetére


stellaz
addikt

+ #72606 dugo

Köszi, szerintem nem is volt rajta a kupak két szélső stabilizátoron. Remélem így jó lesz, de majd napközben kiderül.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72608) stellaz válasza stellaz (#72607) üzenetére


stellaz
addikt

update:

lejön a stabról a kupak és elfordul, valahogy majd rögzítem rá
(tettem bele kis papírt, talán így megfogja már)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72609) dqdb válasza stellaz (#72608) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy kis papír elegendő szokott lenni lazább kupakokhoz, legalábbis nálam elég volt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72610) micafighter válasza dqdb (#72605) üzenetére


micafighter
nagyúr

Most azt mondtam volna, hogy Zoom65 extrák az MKEU-tól

Ikki68 Aurora-bol még akad MKEU-n.

(#72611) dqdb válasza micafighter (#72610) üzenetére


dqdb
nagyúr

Bár tavaly eléggé nyerő volt az IKKI68 ár-érték arányban, és az év legjobb ajánlatának is lehetett hívni, a mostani választékot elnézve megvárnám helyette a Zoom65 második körét.

----
A képen több, mint 100 ezer dollár van elrejtve.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72612) micafighter válasza dqdb (#72611) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nekem szimpatikus az Ikki68-bol az R2, elég sok lehetőséget kap az ember, a szokásoson felül pl van vagy 5 féle gyári PCB, itt is van vezeték nélküli opció is. Mondjuk akinek nincs még kapcsolója meg kupakszettje, annak talán jobb vétel lehet a Zoom65 Olivia edition, ahol kapcsolókat és kupakokat is kapunk. Bár én mostani fejjel akkor is inkább az Ikki68-at választanám a több féle build lehetőség miatt.

(A képet sajnos nem tölti be)

[ Szerkesztve ]

(#72613) micafighter válasza dqdb (#72611) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem tudom ennyiért megéri -e a TX helyett, de találtam most EU-n belül állítólag eredeti Cherry clip-in stabilizátorokat: [link]
Ha már Cherry clip-in: CK Bakenekohoz elvileg Cherry clip-in stabilizátorok járnak, viszont én nem tudom mit kaptam, mert ennek nem karmos a lába. Nincs levágva, simán csak nem karmos a stem.

[ Szerkesztve ]

(#72614) dqdb válasza micafighter (#72612) üzenetére


dqdb
nagyúr

inkább az Ikki68-at választanám a több féle build lehetőség miatt
Hmm, ilyen nézőpontból nézve teljesen igazad van, az IKKI68 szerintem is jobban pimpelhető, ha ez is a célok között van. Ha annyi a cél, hogy összerakom és menjen, akkor továbbra is a Zoom65-öt tartom jobbnak, de kísérletezős billentyűzetként az IKKI68 jobb.

A képet sajnos nem tölti be
[kép]

Nem tudom ennyiért megéri -e a TX helyett, de találtam most EU-n belül állítólag eredeti Cherry clip-in stabilizátorokat
Igen, körülbelül ennyiért kapni AliExpressen is, de inkább akkor már TX, az árkülönbséget nekem megérik az előnyei. Taobaóról 5 dollárért már elgondolkoznék a különbségen.

6u drótot nem láttál valahol? Kellene, és nem akarok 100 darabot rendelni :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72615) Vinrael


Vinrael
tag

Sziasztok,

tudtok olyan billentyűzetet, ami:

- normál méretű, numpados
- normál méretű keycap-ek, nem szeretem a laptop stílusúakat
- lehetőleg legyen rajta csuklótámasz
- magyar kiosztású
- lehet használni két számítógéppel egyszerre KVM switch nélkül
- vezeték nélküli legyen, de igény szerint működjön kábelről is
- lehetőleg nem full noname, minél olcsóbb, nagyon max 50000 forint
+ 1 extra, de nem létfontos: legyen halk?

Köszönöm!

Üdv, Ádám

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#72616) micafighter válasza dqdb (#72614) üzenetére


micafighter
nagyúr

EU-ban sajnos nem láttam sehol 6u drótot, EU-n kívül pl itt van készleten: [link]

Közbe sikerült megnézni a képet de nem sok mindent ismertem fel rajta. Azt gondoltam a custom billentyűzetek csúcsa pár ezer USD max :DDD Ezek annyira régi/ritka cuccok lennének?

(#72617) dqdb válasza micafighter (#72616) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy rakás OTD van a képen, lényegében a custom billentyűzetmánia megalapítóiról van szó, az eredeti koreai kustom márkák egyike, akik letették a tervezés ma is használt alapjait. Szóval jól sejtetted, kultikus, gyűjtői darabokról van szó.

A csúcson a Keycultok 4e dollárért mentek, a Jane-ek 7-8e dollárért, az OTD-k pedig ezek felett (voltak 5 számjegyű hirdetések is), ha egyáltalán volt éppen eladó példány. Mostanra kröülbelül feleződtek az árak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72618) dqdb válasza Vinrael (#72615) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem kellene numpad, akkor pontosan a Keychron K8-at írtad volna körbe. De mivel kell, így az ASUS ROG Claymore II tudását írtad körbe, ami kétszerannyiba kerül, mint a kereted, és a nem szabványos kapcsolók és kupakok miatt én személy szerint egy fillért nem adnék érte.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72619) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha már KVM, akkor a csíkszeműek elképzelése az 50$-os HDMI KVMre *:

Valami fém doboz rajta hátul 3x USB-C (táp be+2 ki), 3x HDMI 2.1 (2 be+1 ki), elöl 4x USB-A (be) csati, mellékelnek kétésfél USB-A-C kábelt, minimális papír hulladékkal körítve.

Kell még mellé venni 3x HDMI kábelt, meg egy USBs telefontöltőt, hogy egyáltalán ki tudjam próbálni, hogy működik-e. :W

(Ha az Aten CS782DP-men be lenne kötve a DP out tápfesz lába, akkor tudnék használni hozzá DP->HDMI adaptert, de nincs bekötve :( )

*: Hmm, 3 hét alatt 8$-t drágult, már 59$. :Y

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72620) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Szerintetek EZ mennyire lehet eredeti? :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#72621) Domonkos válasza LLKobe (#72620) üzenetére


Domonkos
Ármester

>50% positive feedback

:N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72622) dqdb válasza LLKobe (#72620) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az összes szállítási opció untracked, az is, amit DHL-nek hívnak, szóval ebből 90% valószínűséggel refund lesz, 10% valószínűséggel kapsz valamit, és abból a 10%-nak is csak a töredéke lesz annak az esélye, hogy az amúgy az ár többszörösébe kerülő billentyűzetet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72623) LLKobe


LLKobe
veterán

Sejtettem, nekem is bűzlött a dolog, pedig ennyiért jó deal lett volna :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#72624) Molydeus válasza nyunyu (#72619) üzenetére


Molydeus
senior tag

Navceker az enyém is, a korábbi verzió. Kíváncsi vagyok, hogy nálad hogyan válik be. :)
Az enyém megy adapter nélkül is, simán csak USB-ről, még az RGB-ket is kiszolgálja (2 bill+1 egér), ha be vannak kapcsolva. Egy próbát megér.
Ez is Scroll Lock-kal vált?

A legújabb furcsasága, hogy elkezdte a notebookot alapértelmezettként kezelni, pedig a 2-esen van bekötve, szóval a login előtt már nyomhatok egy váltást. Lassan egy éve megvan, de még mindig meg tud lepni...

M.

(#72625) Molydeus válasza Vinrael (#72615) üzenetére


Molydeus
senior tag

96%-os esetleg?
A K4-en megvan a numpad, a navcluster van tömörítve. [link]

M.

(#72626) Vinrael válasza dqdb (#72618) üzenetére


Vinrael
tag

Köszi, megnézem ezt a Keychron K8-at, talán meg tudok lenni numpad nélkül.

#72625 Molydeus Köszi, de használtam már rövid ideig hasonló billentyűzetet, ez a tömörített navcluster nekem megszokhatatlan volt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#72627) Molydeus válasza Vinrael (#72626) üzenetére


Molydeus
senior tag

Akkor még egy tipp: K8 + egy külső numpad balkézre?
Nekem nagyon bejött ez a felállás. Ha munkában sok/hosszabb számsort kell bevinni, akkor van mihez nyúlni és nem is foglalja a helyet az egér elől.

M.

(#72628) Vinrael válasza Molydeus (#72627) üzenetére


Vinrael
tag

Numpadot viszonylag ritkán használom, és ha használom akkor is inkább a jeleket rajta, vagy az entert a szélén jobb kéz hüvelyk ujjal :DDD
Amiért nekem kényelmes az leginkább csak a létezése. Hozzá vagyok szokva a klasszikus billentyűzet layout-hoz, gyorsan gépelek, sosem nézek a billentyűzetre. Sokszor tapintásra navigálok, a billentyűzet széleihez viszonyítva "keresem" a gombokat tudat alatt is, és ezért akartam biztosra menni. A mostani billentyűzetemen a normál layout-on túl bal oldalt van egy sor makró gomb, és emlékszem ezt is baromi nehéz volt megszokni, rendszeresen egy sorral arréb kezdtem gépelni.
Valószínűleg meglennék numpad nélkül is, csak sok idő lenne hozzászokni ezek miatt hogy rövidebb a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#72629) Molydeus válasza Vinrael (#72628) üzenetére


Molydeus
senior tag

Sokáig én is így voltam ezzel, a bill. széléhez igazítva "tájékozódtam", csak én a kisujjammal nyomtam a NumPad Entert. Még játékra is használtam a numpadot vagy a navclustert, de állandóan tologatni kellett miatta és amúgy is túl sok helyet foglalt. Emellett, ahogy stellaz is írta ma, minél közelebb van az egér, annál kényelmesebb.
A másik, hogy manapság a teljes méret egy bizonyos szint felett nagyon korlátozza a lehetőségeket. Én végül kipróbáltam egy TKL-t ugyanabból a típusból. Elsőre nagyon furcsa volt, főleg az Enter hiánya, de gyorsan megszoktam. Most meg már nem is vennék 65%-osnál nagyobbat. :DDD

M.

[ Szerkesztve ]

(#72630) Domonkos válasza Vinrael (#72628) üzenetére


Domonkos
Ármester

Meh..
Ha sosem viszed el a kezeidet a billentyuzet kozeperol, akkor nem fog kelleni semmi referencia a visszatalalashoz sem. Az en tippem az az, hogy ne a kezeidet vidd a funkciok fole, hanem a funkciokat hozd a kezeid ala! Ehhez persze retegekre, vagy valami egyeb modszerre lesz szukseged - ami neked kenyelmes es kezre is all - de ha egyszer megszokod, akkor az valami a megvaltashoz hasonlo erzes.
Sok ido megszokni? Igen.
De megeri? Szinten igen. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72631) micafighter


micafighter
nagyúr

Alig sikerült találni 60%os hotswap ANSI PCB-t ami támogat standard 7u és 6.25u alsó sort. Konkrétan csak ezt az egyet találtam: NORDIC60 . Pedig rengeteg 60%os PCB kapható, nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz ilyet találni :DDD Illetve van még pár féle az 4pplet-nél, de hotswapot tőlük nem vennék most, nem tudom milyen socketeket használnak, de ahogy írtam már itt, nekem pár kapcsoló csere után a socketek már nem érintkeztek rendesen. A forrasztós PCB-jüket azt viszont szeretem.

(#72632) dqdb válasza micafighter (#72631) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ennyiből kijön két forrasztható. Ha pedig megvárod a BF-et, akkor várhatóan kettő árából kijön három forrasztható és elegendő Mill-Max is.

Az alsó sor még oké, de az ANSI/ISO támogatás nagyon bénán oldható meg hotswap billentyűzeteknél a 90 fokkal elforgatott kapcsolókkal.

Ha lusta vagy forrasztani, akkor próbálj meg Polaris PCB-t venni, azokon olyan szűk a kapcsolólábaknak kifúrt lyuk, hogy a Mill-Max socketet forrasztás nélkül megtartja. De valamit valamiért, mert cserébe utána aznap már nem fogod érezni a hüvelykujjadat :D

-----

Ha valaki ergo, de nem split billentyűzetre vágyik és nagyon mély a zsebe, mert mindkettő rengeteg anyagot és CNC időt igénylő sok kilós tank, így még custom vonalon is a drágábbak közé tartoznak (csak az kattintson, aki bátor :D ), akkor a mai napon két ilyen group buy is elérhető/elérhetővé válik.

Az egyik a Microsoft Natural Keyboard 12 fokos középső osztását hozza nagyon jól működő mount mellett. A ma már old schoolnak nevezhető iskolát képviseli, azaz bármiféle szivacs nélkül jó a hangja, vagy igény esetén bármiféle szivacs nélkül építhető meg teljesen csendesre. ISO támogatás is van, de hotswap nincsen.

A másik Arisu kiosztást hoz tenting mellett, és három állású tiltinget is támogat. Csak ANSI van a kiosztás jellegéből eredően és csak hotswap.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72633) dqdb válasza Vinrael (#72628) üzenetére


dqdb
nagyúr

Sokszor tapintásra navigálok, a billentyűzet széleihez viszonyítva "keresem" a gombokat tudat alatt is, és ezért akartam biztosra menni.
Én is ilyen voltam és még vagyok is, de TKL, ugyanez ergóban, 60%, 65%, 1800 variánsok simán mennek. Egyedül a 60%-nál kisebb billentyűzeteken akadtam fenn, mert ott a jobb oldalon mások a távolságok.

A mostani billentyűzetemen a normál layout-on túl bal oldalt van egy sor makró gomb, és emlékszem ezt is baromi nehéz volt megszokni, rendszeresen egy sorral arréb kezdtem gépelni.
Ennél sokat számít, hogy mekkora a távolság. Ha 0.25u (azaz negyed billentyűnyi), akkor szerintem az túl közel van, és rendszeresen ütnék félre, ha 0.5u (azaz negyed billentyűnyi, mint az F-sor blokkjai között), akkor az már nem jelent problémát (legalábbis nekem), mert a majdnem 1 cm-es távolságot az ujjaid már megérzik minden körülmény között.

------
[link]
öööööööööööööööööööööööööö

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72634) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, tanácsot kérnék 2 billentyűzet választásához:
Munkahelyi Billentyűzet
1.Mekkora összeget szánsz rá? 10.000
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Logitech K120 (sok-sok éve), mindig ezt veszem, DE most kijött az új változat aminél a "0" bal fenntről "áttevődött" jobb fenntre (vettem egyet) :( :( :F :W :W RETTENETESEN IDEGESÍTŐ, munkához használom a gépet (CAD) és nekem a 0-ra elég sokminden van állítva (ctrl/shitf/alt kombókkal) +sokszor használom, ha méreteket adok meg :( 25+4 éve CAD-ezem, nem tudok átálni a jobb felső "0" kiosztásra :( (nem is akarok)
4.Mire használnád a billentyűzetet? CAD
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) ami 10.000-be belefér
6.Van konkrét modell ami tetszik? Tippem nincs, amióta kijött a K120 azóta használom, számomra tökéletes (volt) minden téren
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) "normál" (mint a K120), nem lapos, KELL numpad
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Nincs, 8-16:00 ig kell melóhelyen


Feleségnek Billentyűzet:
1.Mekkora összeget szánsz rá? 10.000
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? LogitechK120 régi. Sajnos pár billentyű már csak többszöri lenyomásra működik.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Netezés+Könyvelés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mindegy, csak a 0 itt is bal fennt legyen
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) "normál", nem "lapos" , KELL numpad
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Az nem lenne gond, ha van BETŰvilágítás (nem csak a betű alatti háttérvilágítás),


Válaszokat előre is köszönöm

Sabee

(#72635) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Pár napja elkezdett hibázni a "T" billentyűm a kb 5 éves [Masterkeys S]-emen. Kb 10-ből 9-szer érzékeli a leütést, de néha látványosan elmarad. Az összes többi billentyű hibátlanul működik, csak ez az egy viselkedik így.

Korábban ugyanezen a billentyűzeten az "Enter" kapcsolója alatti forrasztás megrepedt, azt már egyszer javítanom kellett (azóta egyébként az jó is, megszűnt ettől a problémája, köszönöm még egyszer a tippet, amit ehhez itt tőletek kaptam).

A kérdésem: Ez is nagy eséllyel egy ugyanilyen forrasztás repedés lehet, vagy okozhatja esetleg koszolódás, vagy bármi egyéb körülmény ?

Köszi előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#72636) dqdb válasza Zsiráfnyál (#72635) üzenetére


dqdb
nagyúr

Most is a forrasztás a legesélyesebb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72637) Mephike válasza Tepsifüles (#72634) üzenetére


Mephike
senior tag

Szia! Nem bántásként, de ha 25+4 éve CAD-ezel és napi 8 órát használod ezt az eszközt, nem gondolkoztál el már azon, hogy lehet normális munkaeszköz kellene a kezed alá? 10k pénz mennyit ér ma? Cipőt se vennél ennyiért a lábadra, fogadok, itt meg egy munkaeszközt akarsz venni.
Nem piszkálásból mondom, de a 10k-s billentyűzettel még az is lehet, hogy hosszú távon az egészséged kockáztatod (ízületek). Félve kérdem meg, hogy milyen egeret használsz?

(#72638) NeOhu válasza John D'oh (#72583) üzenetére


NeOhu
csendes tag

Szétszedni a házat sajnos nem lehet garancia vesztés nélkül, így hangszigetelő anyagot nem tudok beletenni. Amiről viszont nem találtam információt, hogy a switchek szétszedése kenés céljából, az garancia vesztéssel jár?

(#72639) stellaz válasza Mephike (#72637) üzenetére


stellaz
addikt

egeret nekem is ajánlhatnál valami best buyt, már elég rendesen fáj a csuklóm tőle, de nem tudom melyik lenne jó, a vezeték idegesít, bár abból vannak, amik elsőre kézre állnak. Wireless lenne a jó, de az vagy nagyon drágán van, vagy nincs is ergonómikus kirakva pl, MM-ban, vagy gagyinak írják, stb.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72640) dqdb válasza NeOhu (#72638) üzenetére


dqdb
nagyúr

A plate pengése nem fog elmúlni a kapcsolók megkenésével. Nálad a hangfelvétel alapján a plate peng.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72641) dqdb válasza stellaz (#72639) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
De készülj fel, az a topik ennek a pepitája :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72642) Tepsifüles válasza Mephike (#72637) üzenetére


Tepsifüles
tag

Nem ezt az eszközt használom ennyi ideje, hanem CAD-ezek ennyi ideje. Kb 5-6 évente kell újat vennem. Számtalan billenyűzetet kipróbáltam olcsótól-drágáig ergonomikustól-normálig, és ez vált be, amióta "megismertem". Nem túl magas nem túl alacsony, nem túl hangos, nem túl halk, érzem, ha lenyomom a gombot, nem túl nehéz, nem túl könnyű. Most megszívattak a 0-val :( a billentyűzet ergonmiájával most sincs bajom :(
Ez olyan mint a bakancs. Kb. 20 éve csak is kizárólag katonai (Natos) Haix bakancsot veszek. Egyszerűen azért, mert ez a legkényelmesebb nekem túrázáshoz, munkához (műhely vagy ház körüli), ez a legtartósabb-strapabíróbb...
Pl egerekkel voltam ugyanígy: MX 518 és ez van most is (Legendary) és amíg lesz ez marad.
De ha tudsz olyat mondani ami szerinted "normális" mehet feljebb a határ... csak jártam már meg 15ezer+ os billel ami egy kalap kaki volt :(

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#72643) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Van valakinek személyes tapasztalata a Rapoo V720 RGB-ről? Az egyik webshop-ban éppen le van árazva, meglepően olcsó a többiben található árához képest.

Alex

(#72644) micafighter válasza dqdb (#72632) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tudom, ne is mond.. :D De forrasztható PCB-ból el vagyok látva, csak szerettem volna egy hotswapos PCB-t a Prophethez is, kapcsolókat bejáratni, illetve kíváncsi vagyok, egy flex-cut nélküli, 1.6mm-es PCB-vel milyen lenne a Prophet. Az ISO nem érdekelt igazából, csak az alsó sor, de nem találtam másik PCB-t hotswappal ami támogatná mindkét féle alsó sort.

Gondolkoztam a mill-maxon is, de egy PCB + mill-max drágábbra jött volna ki most, úgy láttam. Illetve a mill-max nem tudom mennyire befolyásolja a hangzást, nem próbáltam még, de ugye a kapcsoló így nem a nyákon fekszik, hanem a mill-max-on. De ha nem jön be ez a flex-cut nélküli 1.6mm PCB a Prophet-el, akkor marad a mill-max + egy Denis vagy ha az nagyon drágára jönne ki (UK-ból küldik), akkor egy Plain60 Flex Edition.

Amúgy a Geon rendeléssel kicsit megszívtuk, ma jött üzenet, hogy akcióznak :DDD Mondjuk a rugó meg a kapcsoló alap áron is jó volt náluk. A szállítás nem volt olcsó, de elvileg 1-2 hét alatt itt van Koreából, az nem rossz :)

(#72645) stellaz válasza dqdb (#72641) üzenetére


stellaz
addikt

szerintem ott már kérdeztem, de nem kaptam semmilyen választ :(

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72646) dqdb


dqdb
nagyúr

[TEX Shura]
újabb klasszikus Thinkpad billentyűzetekre hajazó mechanikus billentyűzet pöcökegérrel a TEX-től

pöcökegér, 60%-os méret némi csavarral, hogy legyenek kurzorok, hotswap, ISO lesz, BLE, alumínium ház, szóval várhatóan drágább lesz a Shinobinál

micafighter: Az ISO nem érdekelt igazából, csak az alsó sor
Az a baj, hogy az ilyen ANSI-ISO hotswap billentyűzeteken vagy az ANSI Enter vagy az ISO NUHS billentyű van 90 fokkal elforgatva, szóval egyik kiosztásban sem tökéletes.

Amúgy a Geon rendeléssel kicsit megszívtuk, ma jött üzenet, hogy akcióznak
Mármint te ;] Én 25%-os kuponnal rendeltem tőle, ami jobb volt, mint az októberi lesz.

stellaz: akkor próbálkozz újra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72647) Domonkos válasza dqdb (#72646) üzenetére


Domonkos
Ármester

Meh.. Kar, hogy nem vagtak legalabb kette a space-t... Aztan latom, a kesobbi kepeken, hogy van belole olyan konfiguracio is! :)) Ez viszont igy elegge szuper kis billencs.
Sajnos a staggered elrendezes miatt nalam biztos nem fog kepbe kerulni, de kinezetre szerintem is szuper!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72648) Vinrael


Vinrael
tag

Köszi mindenkinek a tanácsokat/véleményeket, gondolkodom még rajta, egyelőre a K8 a befutó.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#72649) Mephike válasza stellaz (#72645) üzenetére


Mephike
senior tag

Próbálkozz újra szerintem is. Nekem kb 5-6 mostani egérrel van tapasztalatom, ott van olyan, akinek 20-30-al. De készülj arra, hogy ott sem fognak tudni mit mondani arra, hogy 10k pénz, vezeték nélküli, és jó szívvel ajánlják. Ez is olyan móka, hogy 30k körül fogsz tudni olyat kapni, ami már jó, és utána ott is azt fogod mondani, hogy nem érted, hogy miért nem cseréltél hamarabb.
Mivel neked már "van tapasztalatod", hogy mit jelent a rossz egér és fáj a csuklód, ezért a súlycsökkentés az, ami neked kell. Írd le, hogy könnyű egeret keresel, mert fáj a csuklód a mostanitól.
Ha kábeleset választasz, azzal tudsz pénzt spórolni, a vezetékmentesség kb +8-10k pénz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72650) stellaz válasza Mephike (#72649) üzenetére


stellaz
addikt

ok, köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.