Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) nyunyu válasza Mephike (#72450) üzenetére


nyunyu
félisten

ISOra már megint nem gondoltak :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72452) Mephike válasza nyunyu (#72451) üzenetére


Mephike
senior tag

Nekem a +10 dollár (eddig 40 dollár volt az ilyen keycap set) és a felirat típusa sem tetszett, nyilván ez utóbbi valószínű egyénfüggő.

(#72453) dqdb válasza Mephike (#72452) üzenetére


dqdb
nagyúr

Másik beszállító, más árszabás. 50 dollárért drága ez a lefedettség, 40 dollárért is az lenne.

----
[link]
ööööööööööööööööööööööö

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72454) nyunyu válasza nyunyu (#72446) üzenetére


nyunyu
félisten

Mitsumi KSD agybaj

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72455) copass válasza nyunyu (#72454) üzenetére


copass
veterán

grafitozás. commodore szervízes mondta, hogy már alig lehet beszerezni jó minőségű direkt erre való grafitot...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72456) Throme válasza nyunyu (#72451) üzenetére


Throme
veterán

.... ezzel az indigó kék színnel nem is baj :DD

(#72457) nyunyu válasza copass (#72455) üzenetére


nyunyu
félisten

Lágy, mondjuk 5B grafitceruza?

C64-ben alkalmazott Mitsumi KSR annyiban tér el ettől a 3 évvel korábbi KSDtől, hogy membrán helyett magára a kupakok szárára tettek vezető gumicsíkokat, az zárja rövidre a PCBt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72458) copass válasza nyunyu (#72457) üzenetére


copass
veterán

nem tudom, vmi nagyon spéci cucc...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72459) Throme


Throme
veterán

....

#72460dugo_

semmi :B

[ Szerkesztve ]

(#72460) dugo_ válasza Throme (#72459) üzenetére


dugo_
veterán

Oké, de ennek mi köze a billentyűzetekhez? ;] 25Ft/darab egységáron amúgy nem olyan drága.

(#72461) AlphaLionX


AlphaLionX
csendes tag

Hali,

Billentyűzet porvédő takaró magyarországi elérhetősége felől érdeklődnék. Akár szilikon, akár egy sima műanyag lap, vagy egyéb megoldás. Sajnos gyárilag nem volt hozzá , de eléggé porosodik így keresek valami fedőféleséget rá. Pár példa: [kép] [kép] [kép]

Persze AliExpress és hasonló helyeken lehet találni, de engem az érdekelne, hogy itthon van-e bármi lehetőség ilyet kapni/találni/szerezni/gyártatni? Egy teljes méretű mechanikus billentyűzetről van szó, ha ez számít

Nem találtam infót arra vonatkozóan, hogy a billentyűzetek kiosztása, gombok mérete, elhelyezése stb. szabványosított vagy sem? Mert ha Ali-ról rendelek mondjuk egy ilyet (amely ránézésre egyezik a legtöbb ilyen stílusú mechanikussal), akkor arra van esély, hogy az enyémhez is passzol, vagy kizárt? Az Esc-F1 közötti hely, a többi F-gomb közti hely stb. nekem ránézésre teljesen egyezőnek tűnik, ha lehet hinni a képnek. Az egyedüli különbség, hogy nálam lapos médiavezérlők vannak a jobb felső sarokban, de kb. 2-3mm magasak, ami még gondolom nem nagy ügy. Valakinek van bármi tapasztalata efelől?

(#72462) Mephike válasza AlphaLionX (#72461) üzenetére


Mephike
senior tag

Anno sokat agyaltam ennek a megoldásán én is. Ami biztos passzolt volna a billentyűzetemhez, annak eléggé magas ára volt.
Elmentem egy szabóhoz, kiválasztottam egy fogásra és színre nekem tetsző minőségi anyagot és csináltattam egy zsákot. Megkértem a szabót, hogy a zsák szája zárható legyen.
Ha nem használom a gépet, akkor rádobom a zsákot a billentyűzetre. Ha másik billentyűzetet használok az enyém helyett, akkor beteszem a zsákba és felteszem a polcra a cuccot.
Lényegesen olcsóbb megoldás a műanyag lapnál és persze a zsák is úgymond üres állapotban alig foglal helyet, míg a műanyag lapnak az is kell.
De ha a műanyag takarólap kell (munkahely, stb), akkor az Ali lesz a Te megoldásod szerintem.

(#72463) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Ezek az itthon kapható K8 ISO kupakok rámennének egy Dolphin kapcsolós Q3-ra? Itthon nem látok kifejezetten Q3 kupak szettet, csak K8 kupak szettet.

És a Keychron webshopja egy másik színvilágú set-nél egy kalap alatt árulja a kettőt.

Tudom hogy a layout ugyan az, a north-south különbség miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#72464) Mephike


Mephike
senior tag

Néha szokott kérdés lenni. Rendeltem szeptember 4.-én switcheket a Keychron oldaláról, ma 13.-án meg is érkezett. Szóval egész jó időt futottak.

(#72465) stellaz válasza AlphaLionX (#72461) üzenetére


stellaz
addikt

Én ugyan nem használok ilyesmit, de ha egyszerű és helytakarékos megoldást keresnék, akkor vennék egy bármilyen kendőt, ami tetszik és azzal letakarnám. Ha retkes kimosod és akkor sem kel neki külön hely, amikor éppen le van véve róla.

#72464 Mephike

Vámot, áfát kellett fizetni?

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72466) nyunyu válasza AeSDé Team (#72463) üzenetére


nyunyu
félisten

K8nak OEM profilú kupakszettje van, annak mindegy, hogy egyenesen áll-e a kapcsoló (mint Q3-ban), vagy fejjel lefele (K8)

Elméletileg a Cherry profilnál lehet probléma, ha világítás miatt fejjel lefele kapcsolós billzeten használják, de nekem semmi bajom sincs az északi LEDes GMMK1-re húzott Cherry profilos kupakokkal.

Igaz az Outemu Silent White hangtompítója kb. 0.3mm-mel megemeli a bottom-out helyét, lehet, hogy pont ennyi elég ahhoz, hogy a Caps Lock sor kupakjai ne akadjanak fenn a fejjel lefele kapcsolóházon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72467) nyunyu válasza stellaz (#72465) üzenetére


nyunyu
félisten

Mikor májusban rendeltem a Keychrontól a PBT kupakszettet, akkor nem kellett semmit fizetni a 40$-on felül, ráadásul valami futár hozta ki, így még a Postának a 400/800Ft-s útonállási díja sem játszott. (mint Alis rendelésekkor)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72468) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Nem tudom ez új infó-e, az AfterHours-nál a Keychron Q3 Barebone Silver és Blue színekben csak 58.000 Ft, és úgy néztem hogy az összes többi, kevésbé leakciózott verziója is egy kicsit olcsóbban jön ki, mintha a Keychron-tól rendelnénk $30-os szállítási költséggel.

(#72469) Mephike válasza stellaz (#72465) üzenetére


Mephike
senior tag

Már a harmadik alkalommal rendeltem onnan, csak a termék árát és a szállítási díjat kellett kifizetnem. Vám és áfa nem volt egyszer sem.

(#72470) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Köszi a rengeteg segítséget mindenkinek! Lebeszéltetek a dolphin szétszedésről és alátétről, úgy látom egyelőre a gyári stabilizátorokkal is jó elleszek, így most semmi extra dologra nem lesz szükségem.

Ezekre esett a választás:

After Hours:
Keychron Q3 Barebone ISO Knob Carbon Black - 72.490 Ft
Keychron ISO HU Keycap set - 7.290 Ft
Szállítás - 1790 Ft

Aliexpress:
Durock Silent Dophin Linear 90db - 32.622 Ft

Összesen így 114.192 Ft, alig több mint a korábbi számításom amiben 111.000-re jött ki az egész, és ott még nem Dolphin kapcsolókkal.

Ez így szép is, de így hogy itthonról rendeltem és a billentyűzet pár nap múlva itt lesz, nekem tuti nem lesz türelmem kivárni amíg a kapcsolók kínából határozatlan idő múlva idetalálnak, úgyhogy megkerestem itthon a legolcsóbb Gateron Red-eket és vettem belőlük egy adaggal. Így elvileg pár napon belül lesz egy billentyűzetem :)

Ha a dolphin megérkezik, és tényleg annyira bejön mint amennyire sokaknak, akkor pedig eladom a gateron-okat.

Ez így azért is tök jó, mert egyel többféle switch-et is kipróbálhatok, és össze is tudom majd hasonlítani a mostanit Strafe-em a Q3-al úgy hogy mindkettőben red van, aztán pedig a red-et a dolphin-al, amikor megjön.

(#72471) dqdb válasza AeSDé Team (#72470) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha ott van a kisördög a jövőbeli szétszedésről-kenésről, akkor én inkább 100 darabot rendelnék a kapcsolóból, hogy legyen több tartalék. De még anélkül is határeset lehet 88 kapcsolós billentyűzet mellett a 2 darab tartalék, (tört már nekem hotswap socket kapcsolólábat, ami nagyon nem tipikus, ahogyan a gyárilag hibás kapcsoló sem, mégis nagyon ritkán előforduló esetek).

Bár az is megoldás lehet, ha kifutsz a kapcsolókból valamiért, akkor az F-sor ritkán használt részébe a pirosból teszel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72472) micafighter válasza AeSDé Team (#72470) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha nem akarsz sokat várni a kapcsolókra, írj privátot, van 80 db új Durock Dolphinom amit szerintem már nem fogok felhasználni (a Prophettel a halk kapcsolók számomra kb értelmüket vesztették).

Kapcsolókból egyébként szerintem is érdemes majd +10el számolni minimum, az előttem említetteken túl másik dolog lehet pl 90 kapcsolóból pár darabban fura, zavaró hangja van a rugónak. Ha nincs felszerelésed a szetszedeshez, kenéshez vagy esetleg rugó cseréhez, jó, ha van pár plusz tartalék kapcsoló.

[ Szerkesztve ]

(#72473) AeSDé Team válasza dqdb (#72471) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Gondoltam egy csöppet a redundanciára is, és vettem 90 dolphin-t + 10 daybreak-et mert az volt az elképzelés hogy néhány nagyobb gomb alá a keményebb rugósból raknék, de majd meglátom hogy hogyan tetszik jobban. Így mindenképp lesz néhány tartalék, még ha nem is pont ugyan olyan keménységű, de ritkán használt gombok alá elmegy.

#72472 micafighter
Köszönöm, nagyon kedves tőled, éés le is csapnék rájuk de már megrendeltem mindent :D
Red-ezek egy darabig, aztán majd egyszer ideér a dolphin :)

(#72474) ATI válasza nyunyu (#72467) üzenetére


ATI
senior tag

A PBT kupakszetten az alfák legendjei feketék, vagy sötétszürkék?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#72475) AlphaLionX válasza Mephike (#72462) üzenetére


AlphaLionX
csendes tag

+ #72465 stellaz

Ezek is jó megoldások :DD Valszeg a kendős történet lesz a nyerő

(#72476) micafighter válasza ATI (#72474) üzenetére


micafighter
nagyúr

Emlékeim szerint fekete, de nincs most előttem.

(#72477) ATI válasza micafighter (#72476) üzenetére


ATI
senior tag

Köszi! Szerintem is, de csak kép alapján gondolom.

(#72478) nyunyu válasza ATI (#72474) üzenetére


nyunyu
félisten

Fejből feketét mondanék.

Elvileg itt írtam róla egy szösszenetet, de melóhelyen nem látom a beágyazott képeimet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72479) Seep


Seep
senior tag

Ujra szervusztok, europaban hol lehet legolcsobban mx kompatibilis silent kapcsolokat venni?

(#72480) micafighter válasza Seep (#72479) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha egy egész billentyűzetre való kell, akkor szerintem Keychrontól.

Keychron Silent K Pro az 110db összesen 22 USD (0,2 $ / db) + szállítás de ez most nincs készleten nekik, szintén Keychronnál van Gateron Silent is, az 43 USD (0,39 $ / db) + szállítás. A szállítás se szokott sok lenni amugy. Ez technikailag lehet nem EU-n belülről jön, azt hiszem követésnél tán Kína szokott először megjelenni, de erre már nem jön plusz áfa, és általában hamar ide szokott érni. Ha kifejezetten EU-n belülről kéne, akkor a legolcsóbb úgy látom a Candykeysnél a Cherry MX Silent red, ez 0,42 € / db, de nincs most készleten. Van ugyanott készleten Gateron Silent Yellow, annak darabja 0,46 €.

(#72481) Seep válasza micafighter (#72480) üzenetére


Seep
senior tag

Ez a Keychron silent jol nez ki koszi.

(#72482) ATI válasza nyunyu (#72478) üzenetére


ATI
senior tag

#72478 nyunyu
Fejből feketét mondanék.

Köszönöm!

(#72483) flashpointer válasza Molydeus (#72425) üzenetére


flashpointer
őstag

koszi az ajanlast, megneztem uzletben es megtapogattam de nem jon be,szubjektiv de a szigetesre szamomra rossz ranezni, a masik meg travel distance, tul kicsinek talalom, ilyen 3mm koruli lenne szamomra az idealis.

(#72484) ATI


ATI
senior tag

Keychron-éknál lehet ismét kapni Gateron Oil King switch-eket, 110db $64 USD + szállítás.
Ez elég jó árnak mondható, nem?

(#72485) dqdb válasza ATI (#72484) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, ez eléggé jó ár egy gyári állapotban is közel tökéletes kapcsolóért. EU-n belül innen érdemes, ha készleten van, lusta vagyok végigszámolni szállítási költségekkel, de nagyon hasonlóra jöhetnek ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72486) micafighter válasza ATI (#72484) üzenetére


micafighter
nagyúr

Jó áron van, annyi a hátránya, hogy 110es pakkban van, nem tudsz kevesebbet venni. Keygemnél és Candykeysen pl 0,65 € darabja, 90 darab az 58.5 EUR + szállításra jön ki. Általánosságban azért érdemes szerintem 10-20 darab kapcsolót pluszba rendelni.

dqdb: ha már keygem és kapcsolók a téma, gyakran nézem az EU-s boltokat érkezik-e valami újdonság, keygemnél örömmel látom, hogy rendszeresen tesznek fel új dolgokat és bővül a kínálat. Nemrég pl TX stabilizátorok és TX rugók kerültek fel, most pl Akko cuccok. Akko CS Jelly Black kapcsolót rendeltem nemrég, azt leszámítva, hogy 3 pines, nagyon pozitív csalódás volt. € 13,99-be kerül 45 darab, az 0.31 EUR / db-re jön ki. Ahhoz képest, hogy ennyire olcsó, ennyire jól csomagolt kapcsolót még nem vettem:

Külön vannak a kapcsolók egy dobozban, olyasmi, mint amilyenben a kupakkészletek szoktak lenni. Nagyon jó kapcsolónak tűnik az árától eltekintve is, még tesztelgetem, de szép, magas (clack) hangja van, és gyárilag is nagyon simán jár.

[ Szerkesztve ]

(#72487) Mephike válasza ATI (#72484) üzenetére


Mephike
senior tag

Ezt nem láttam, nem szabad látnom! Az asszony megöl ha ezt berendelem...

(#72488) ATI válasza dqdb (#72485) üzenetére


ATI
senior tag

#72485 dqdb
Igen, ez eléggé jó ár egy gyári állapotban is közel tökéletes kapcsolóért.

#72486 micafighter
Jó áron van, annyi a hátránya, hogy 110es pakkban van, nem tudsz kevesebbet venni.

Köszi és köszi! :)
Egyébként én eddig mindig 110db-os csomagokat rendeltem, gondolván arra, ha 100%-os billentyűre akarok áttérni, illetve legyen pár db tartalék.

#72487 Mephike
Ezt nem láttam, nem szabad látnom! Az asszony megöl ha ezt berendelem...
Bocs :D

[ Szerkesztve ]

(#72489) Speedy007


Speedy007
őstag

Sziasztok Redargon Vata-hoz hol érdemes venni switcg-t? alig fél éves a bill. de már a 'W" alatt lévő megadta magát pedig nem hardcore gaming-re van használva többször erőteljesen le kellet nyomni hogy érzékelljen is valamit. mert anélkül semmit vagy alig érzékelt. Igen tudom hogy kaptam mellé gyárilag minta darabokat és abból az egyik barnát már felhasználtam ma de szeretnék a megmaradt egy mellé további tartalékokat felhalamozni ha ez tovább folytatódna. Előre is köszönöm a egítséget

(#72490) Mephike válasza Speedy007 (#72489) üzenetére


Mephike
senior tag

Hali! Tudtommal Outemu switch van a Redragon termékeiben, legalábbis a hivatalos oldalon is erről írnak. Az Aliról biztos tudsz rendelni.
Itt is van egy példa.

(#72491) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Megjött az üllő :D

Csináltam egy kis összehasonlítást a modolva, nem modolva, és a Strafe-el is. Tudom, nem lett túl konzisztens.

https://youtu.be/rf76CSeop64

A modok után nagyon szuper hangja lett, teljesen megszűnt az a fémes kongás amit alapból produkál. A Strafe-el nem lehet összehasonlítani. Már így is nagyon örülök ennek a vételnek, várom a hogy a dolphinok is megérkezzenek. Nehéz elképzelni hogy mit produkál majd úgy :)

A stabilizátorokat egyelőre hagyom, szerintem semmi gond nincs velük. Egyik sem hangos.

Bár mondtátok hogy nem lesznek túl tartósak, egyelőre nagyon bejönnek a keycap-ek is, sokkal minőségibbnek érződnek mint amiket eddig használtam. Mintha gumírozott lenne a felületük, kicsit tapad, még meg kell szoknom. És nagyon jó színük van, a képek alapján sokkal gagyibbnak tűntek.

(#72492) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Kiprobaltam es nagyon bejon a Glorious Fox ami ugye egy linearis 45g kapcsolo. Annyira hogy talan at is kell allnom taktilisrol. A 62g U4 utan jol esett a konnyebb nyomoero kifejtese. A Boba azonban elkenyesztetett a csendes mivoltaval, igy sajna a Fox tul hangos ahhoz hogy maradjon. Sok ajanlast lattam a Durock Dolphinokra de ugye azok szinten 62g-re vannak listazva. Igy attol tartok itt elveszne ami a Foxban tetszik. Tud valaki olyan halk linearis kapcsolot ajanlani ami 45g korul mozog ? Az szinten fontos lenne, hogy alapbol ne pengjen a rugo, mert idom sajna biztos nincs kenegetni majd oket :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72493) Domonkos válasza John D'oh (#72492) üzenetére


Domonkos
Ármester

Miert nem rakod at a foxbol a rugokat a bobaba? :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72494) John D'oh válasza Domonkos (#72493) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Kisbaba mellett erre tuti nincs idom egyelore, de koszi a tippet :))

(#72495) dqdb válasza John D'oh (#72492) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen 45 gramm?

Érzékelés? Mert akkor ott van a Gateron Silent Red, de annál gumis a bottom out érzete, vagy a Cherry MX Silent Red, de az meg reszel, vagy a Tealio, ami meg rettenetesen túl van árazva, de a Dolphinoknak is ezen a szinten vannak.

Bottom out? Mert akkor készen nem találsz semmit sem, amibe ilyen könnyű rugót tesznek.

Az szinten fontos lenne, hogy alapbol ne pengjen a rugo, mert idom sajna biztos nincs kenegetni majd oket :DDD
Ha extra dolog kell, akkor a lustaság ritkán célravezető.

Domonkos: Miert nem rakod at a foxbol a rugokat a bobaba?
Nem mindig működik a gyárinál könnyebb rugót taktilis kapcsolóban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72496) John D'oh válasza dqdb (#72495) üzenetére


John D'oh
aktív tag

A bottom out 60g

(#72497) Domonkos válasza dqdb (#72495) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ok. Az mondjuk lehet.

Elmeleti sikra terelve a kerdest; ezt nem lehet minden alkalommal pontosan megmondani (elmeletben), hogy eleg eros lesz-e a rugo?

Peldaul itt van az MX Clear. A grafikonon latszik, hogy visszarugaskor nagyjabol 10-11gf-nyi erovel meg lehet tartani a kapcsolot 2mm kornyeken. Szoval ebbol azt feltetelezem, hogy a Clear-be maximum 10-11gf-el gyongebb (2-mm-en merve) rugot lehetne belerakni, hogy a kapcsolo meg normalisan mukodjon.

Rosszul gondolom?

Van ilyen grafikon a modern kapcsolokhoz is. Haata egy ideje nem frissiti ezeket a mereseit. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72498) Molydeus válasza flashpointer (#72483) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem az a néhány ollós, ami még maradt a kínálatban, az mind szigetes kialakítású. Volt régebben a Cherry Stream 3.0, a német verzióból talán lehet is még, de játékra nem ideális, mivel 2KRO.
Én azt mondanám, hogy a 3mm körüli úthossz egy low profile kapcsolós mechával jöhet össze, egészen pontosan 2.5mm+/-0.5.
A Keychronnak van ugyan többféle low profile bill.-je [link] , de ISO teljes méretben nincs. Esetleg ott van még a CoolerMaster SK65x sorozata (653-as az utolsó), ebből magyar is van, így minden bizonnyal német is, viszont a hazai ára kilóg a keretből. A kupakjai - ha jól tudom - egyediek, de legalább a kapcsolók "szabványosak", már amennyire ilyesmi létezik low profile-ban.
Még a Tesoro Gram Spectrum Agile jut eszembe régebbről, de ebből nem tudom, hogy volt-e ISO.

Nem pont 3mm, de 3.4 összehozható normál magasságú kapcsolókkal is, ha megfelelőt választasz. Ezek általában a silentek, de ha jól emlékszem a kattogós Kailh Box-ok is rövidebb úton járnak, mint a szokásos 4mm. Viszont ezeknél a slim kialakítást kellene elengedni, egy mechás viszonylatban laposabb build-et azért össze lehet hozni. A GMMK barebone vázai pl. alacsonyabbak, igaz lebegő kupakosok (kilátszik a kapcsoló a kupak alatt), de egy alacsonyabb kupak profillal mint pl. a DSA, ez sem lenne nagyon magas.

Hátha valakinek lesz még ötlete.

M.

(#72499) Molydeus válasza dqdb (#72495) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem nem gumis a Gateron Silent Red bottom out-ja. Nem az Outemu Silent White-ra szoktátok ezt mondani?
Nekem a Gateronok határozottan érkeznek meg, de halkított, tompább hangon, éppen ezt kedvelem bennük a könnyebb rugó mellett. Nem veszik el velük a mechás gépelési érzet.

M.

(#72500) nyunyu válasza Molydeus (#72499) üzenetére


nyunyu
félisten

Balról harmadik Gateron Silent Brownnak feleakkora lefele tompítója sincs, mint a hatodik Outemu Sky Silent stemnek.

Ezek meg az újabb generic Outemuk, ezeken jobban látszik a hangtompító mérete. (kéken nincs :D)

Amíg a Gateron S Brownt használtam, nem szerettem, hogy alig tompítja a bottom-outot.
Gumis Outemukhoz már o-ringet sem használok, mert bőven elég a hangtompítója.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.