Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72651) copass válasza Tepsifüles (#72634) üzenetére


copass
veterán

"DE most kijött az új változat aminél a "0" bal fenntről "áttevődött" jobb fenntre"
attól még a 0 bal oldalt lesz ha magyar nyelven vagy, csak más lesz a keycapon a felirat.
ez a 10-15k az a kategória amihez elég bármelyik számtech boltba bemenni vagy MM-be elfáradni. nem sok választási lehetőség van gumidómosban, mechanikus meg egész más árktegória. hosszútávon jobban fenntartható, mert javítható és magadra szabhatod.
egyébként én is CAD-ezem 20+ éve, ~6 éve vagyok mecha vonalon. előtte 2 évente cseréltem a billentyűzet/egér kombót mert tönkrement és ínhüvelgyulladásom lett a sok melótól! :D
most csak akkor veszek billentyűzetet, ha megtetszik valami. nem azért mert tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72652) ATI válasza dqdb (#72646) üzenetére


ATI
senior tag

#72646 dqdb
[TEX Shura]
újabb klasszikus Thinkpad billentyűzetekre hajazó mechanikus billentyűzet pöcökegérrel a TEX-től

Ó, jaj. Szegény pénztárcám... :D

[ Szerkesztve ]

(#72653) NeOhu válasza dqdb (#72640) üzenetére


NeOhu
csendes tag

És ezt a plate pengést, hogy lehetne teljesen megszűntetni?
(Desk mat van alatta, illetve teljesen fekszik, nincsenek a lábak kihajtva, így kevésbé hallható a pengés, mint a hangfelvételen, de azért jelen van.)
Az a baj, hogy ezt leszámítva nagyon tetszik a billentyűzet, és nem igen találok a kritériumaimnak másikat ami jó lenne. (RGB, de legalább fehér világítás, átvilágítós magyar fehér kupakok, minimum TKL kialakítás, hotswap, silent linear switch)
A billentyűzet már biztos, hogy ki lesz cserélve egy újra, már csak a kupakok kopása, karcossága végett is.

De ha tudsz/tudtok a fenti kritériumoknak megfelelő alternatívát, akkor szívesen meghallgatom :)

(#72654) Molydeus válasza dqdb (#72632) üzenetére


Molydeus
senior tag

A Virgo-t már mutattad, amikor ergokról beszéltünk, de a hegy nekem új.
6,7kg és 65%-os...nincs belőle egy szegényített urán verzió? :D
Elképesztő. Ha lenne egy usb is az egyik oldalon, lehetne splitként is használni. :D

M.

(#72655) Tepsifüles válasza copass (#72651) üzenetére


Tepsifüles
tag

a gyulladás itt is meg van :D
mit használsz most?

Sabee

(#72656) Molydeus válasza NeOhu (#72653) üzenetére


Molydeus
senior tag

Első nekifutásra nekem csak a fehér, átvilágítós magyar kupakok tűnnek problémásnak, minden másra azért bőven lenne alternatíva.

M.

(#72657) villamos válasza stellaz (#72639) üzenetére


villamos
őstag

Logitech G305.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#72658) copass válasza Tepsifüles (#72655) üzenetére


copass
veterán

nappal Keychron k8 (gateron red) + satan numpad mivel balkezes vagyok.
este XD60 mert az halk,
itt a hangja, a többivel együtt! :D

+ két egér:
xtrfy m4 69 gramm [kép] ez a fő egér melóra, mert nagyon jó a formája.
pulsar xlite 48 grammr [kép] ez inkább játékra. de a formája annyira nem jó, mert pár óra múlva már érzem. viszont semmi súlya! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#72659) Zsiráfnyál válasza dqdb (#72636) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszönöm a tippet.

Megtörtént a forrasztás (bevittem egy szerelőhöz, nem volt hozzá pákám, de így legalább jó kezekben volt), de nem változott a helyzet.

Illetve amikor legutóbb egy másik kapcsoló alatt repedt meg a forrasztás, ott szabad szemmel láttam is rajta a repedést, ezen viszont most nagyítóval sem láttam semmi különöset.

Mivel érdemes még próbálkoznom ? A kapcsolóba fújt kontaktspray vezethet eredményre ?

Esetleg előfordulhat az, hogy egy kb 5 éves Cherry MX brown kapcsoló egyszerűen csak eléri az élettartama végét, és meghibásodik ? Ha esetleg ez történt, akkor magát a kapcsolót egy egyszerű forrasztással ki tudom cserélni, vagy az ennél bonyolultabb művelet ?

:R

(#72660) villamos válasza Zsiráfnyál (#72659) üzenetére


villamos
őstag

Kiforrasztáshoz nem árt, ha van ónszippantó, esetleg ónszívó szalag. Meg egy normálisabb páka.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#72661) dqdb válasza NeOhu (#72653) üzenetére


dqdb
nagyúr

És ezt a plate pengést, hogy lehetne teljesen megszűntetni?
A billentyűzet szivaccsal kitömése általában szokott segíteni, vagy legalábbis sokat tompíthat a hangon. A csavarok kicsit lazábban hagyása is lehet megoldás, vagy ha van hely (általában nincsen), akkor szilikon alátétek alkalmazása a csavaroknál, hogy a rezgéseket maximálisan átvivő merev összeköttetések ne legyenek olyan merevek.

Alapvetően a gyártó tudna ezen segíteni azzal, hogy nem fém plate-et használ, vagy úgy alakítja ki a belsőt, hogy ne pengjen. Azonban ezek erőfeszítést igényelnek és nem marketingelhetőek jól, így amíg a felhasználók nagy részének csak az a fontos, hogy szépen világítson, addig billentyűzetként alul fognak teljesíteni, mert az RGB effektekre van tömeges piaci igény, de a jó billentyűzetre elhanyagolható.

RGB, de legalább fehér világítás, átvilágítós magyar fehér kupakok
Ilyen specifikus feltétellistával nem nagyon fogsz találni mást, a fehér és magyar lényegében a Duckyra szűkíti a listát.

Emellett a jó billentyűzet keresésénél az első lépés általában annak a felismerése, hogy a világítás, mint feltétel a minőségben korlátozni fog.

ATI: Ó, jaj. Szegény pénztárcám...
Szívesen máskor is :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72662) dqdb válasza Molydeus (#72654) üzenetére


dqdb
nagyúr

6,7kg és 65%-os...nincs belőle egy szegényített urán verzió? :D
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72663) dqdb válasza Zsiráfnyál (#72659) üzenetére


dqdb
nagyúr

Esetleg előfordulhat az, hogy egy kb 5 éves Cherry MX brown kapcsoló egyszerűen csak eléri az élettartama végét, és meghibásodik ?
Gyártási szórás mindig előfordul, szóval nem tipikus, de lehet. Vagy akár az is lehet, hogy nem a kapcsoló forrasztásával van baj, hanem a diódáéval.

A kapcsolóba fújt kontaktspray vezethet eredményre ?
Ezt nem erőltetném, a Cherryk belül a fémes kontaktusoknál aranyozott érintkezőket használnak, szóval oxidációtól nem lehet.

Ha esetleg ez történt, akkor magát a kapcsolót egy egyszerű forrasztással ki tudom cserélni, vagy az ennél bonyolultabb művelet ?
Ha tudsz kiforrasztani, akkor egyszerű igen a válasz. Ha nem, akkor bonyolultabb igen, de igen. Még kapcsolót sem kell venned, mert a Scroll Lock és Pause párosa adja magát donornak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72664) Molydeus válasza dqdb (#72662) üzenetére


Molydeus
senior tag

Úgy értettem, hogy ne vacakoljuk az Aluval, ha uránból 47kg is lehetne. :)

A mountain ergot megtaláltam anno, nagyon pofás. :)

M.

(#72665) Throme válasza Molydeus (#72664) üzenetére


Throme
veterán

Futottam még egy kört a coolermaster CK530 V2 pengés mérséklése érdekében.
:)
Ez már lassan fétis :DDD

Hoztam melóból szivacsot (kicsit sűrűbb, nem az a puha valami), de aztán még ez is vastagnak bizonyult, így kimaradt.

Maszkoló ragasztószalaggal, átlapolva leragasztottam a PCB-t.
Csavar pozíciók átlyukasztgatása még nem volt gond, de vannak tartó tüskék, amik a PCB keresztül mennek és támasztják a fém lemezt (plate) belülről. Azokhoz öröm volt lyukasztgatni a ragasztást ...

Találtam műanyag, habosított fóliát. Valami kütyü dobozából maradt meg.
Ebből kapott másfél réteget a házban, a PCB alá.
Sikeresen visszaillesztettem a billentyűzet részt a műanyag alapba és lecsavaroztam.

Hát az eredmény az az, hogy jobb lett, de még peng picit. Inkább akkor, ha a lábak nincsenek kihajtva és szépen felfekszik a billentyűzet az asztalra (van alatta ez a nagyobb egérpad...). Ha kihajtom a lábakat, akkor viszont szinte nem is hallani, csak, ha közelebb hajolok a billentyűzethez, ami nem az ideális pozíció, így nem mérvadó.
Még az itt #72661dqdb leírt csavar meglazítós megoldást kipróbálom, mivel van érezhető különbség kitámasztós és anélküli használat közt.
O-gyűrűk maradtak.

Ja, és mindezt csendes szobában, még a tévét is lenémítottam.

Sajnos a konstrukció olyan, hogy a lemez is fogja a kapcsolókat, amik ráadásul barnák, így nem a leghalkabbak.

Azt kell mondanom egész jó potyögni (gépeléstől messze vagyok) ezen a CK530-on.
A K8 piros kapcsolóihoz képest határozottabb, az meg kényelmes, puhább talán és halkabb (zéró pengéssel).

Nem tudom jön e CK530 V3 billentyűzet, de ha valamit tudnak kezdeni (eliminálni) a pengéssel egy nagyon szerethető belépő cuccost hozhatnának össze. Ehhez ezt a TTC vagy milyen kapcsolókat mondjuk le kell cserélni, de a konstrukciót is, ami nem könnyű lebegő gombos kialakítást tekintve....

Még egy kicsit tolom ezzel, aztán visszakerül a K8.

(#72666) dugo_ válasza Throme (#72665) üzenetére


dugo_
veterán

de vannak tartó tüskék, amik a PCB keresztül mennek és támasztják a fém lemezt (plate) belülről

Vágd ki őket, nincs sok szerepük. Mivel nincsenek amúgy sem rögzítve a plate-hez, csak kopog(hat)nak és vezetik a hangot.

Ha van kedved forrasztgatni, akkor ezeket meg tudod csinálni ezen a billen is:
https://logout.hu/tema/milyen_billentyuzetet_vegyek/hsz_70443-70443.html

(#72667) LLKobe válasza dugo_ (#72666) üzenetére


LLKobe
veterán

Meghallgatnám a hangját, de file does not exist.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#72668) dugo_ válasza LLKobe (#72667) üzenetére


dugo_
veterán

https://imgur.com/a/x8EHcdi

Normális gépelést nem vettem fel, mert nem tudok már normálisan gépelni, mióta tartalomfogyasztáson kívül nem használom másra a gépet.

(#72669) LLKobe válasza dugo_ (#72668) üzenetére


LLKobe
veterán

Frankó :K Én is ezen gondolkodtam, egy K552 aztán szétmoddolni, de ha cserélem a mostanit akkor már wirelesst szeretnék.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#72670) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Hahó MIndenki,

Régen jártam erre, de látni hogy továbbra is színvonalas a topic, sokan sok minden próbálgatnak. :)

Cimbinek kellene jóféle switch, de olyna kritériumokkal aminek nem sok minden felel meg :D

Szeritnem még mindig a gateron yellow pro lenne a legracionálisabb választás neki, annyitól "félek" hogy a gyári kenés ki fog folyni a kapcsolóból egy idő után, láttunk még Keychron K szériás billentyűzet plate-jét olajban úszni. Használt valaki hosszabb távon yellow pro-kat, tapasztalt ilyen problémát?

Mindenesetre ha nem ez, az alábbi kritériumokkal kellene találnom neki valamit:

- ócó
- ócó^2 :DDD
- lineáris vagy taktilis, taktilis jobb lenne de akkor már normális erős taktilitással, nem basic brown kapcsolókra jellemző nudli huplival (de olcsóért szerintem ilyen nincs)
- smooth
- inkább thocc, mint clack
- RGB kompatibilitás nem kell, silent nem kell
- rugóerőben a nagyátlag jó lenne

Valami ötlet alternatívára?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#72671) nyunyu válasza [Prolixus] (#72670) üzenetére


nyunyu
félisten

taktilis jobb lenne de akkor már normális erős taktilitással, nem basic brown kapcsolókra jellemző nudli huplival (de olcsóért szerintem ilyen nincs)

Outemu Silent Grey?

Pár hónap használat után vissza fogod sírni a Brownokat, annyira nagyot üt.

Ja, hogy nem Silent? Akkor Purple, de az is elég irritáló kapcsoló kenetlenül.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72672) Molydeus válasza Throme (#72665) üzenetére


Molydeus
senior tag

Már csak a forrasztó páka maradt. :R
Kicsit meglepett, hogy hasonló felépítés mellett a deskmat mennyire jól működik a GMMK-val és mennyire nem a CK-val. Azt gondoltam, hogy a sokkal nagyobb rezonáló tér miatt lehet, de te most rendesen kipárnáztad, ahol lehetett és mégsem az igazi.
Tartok tőle, hogy ha lesz v3, csalódás lesz. A Coolermaster a többi consumerhez hasonlóan nem tud/akar lépés tartani a változásokkal. Nem rémlik, hogy nagyon innovatívak lettek volna ezen a vonalon, de régebben voltak ajánlható perifériáik főleg ár/érték viszonylatban, egér és füles is (utóbbi persze időtállóbb). Nekem úgy tűnik, hogy bill. téren bedobták a törölközőt. Lett 65%-os knobbal, meg wireless SK6xx... :F Kiszolgálják az átlagigényt és amig vannak eladások, addig nem is változtatnak, max a költségeiket faragják a minőség rovására.

M.

(#72673) Molydeus válasza [Prolixus] (#72670) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem valami változott a kezdeti K-kba rakott G Proknál, mert viszonylag sokan választják az ajánlások alapján és nem panaszkodnak már miatta.
Ha mégis tartanátok tőle, akkor ott van a nem Keychron spec. Yellow Pro. Milky top switchek nem folynak. Amit szétszedtem Yellow és Red Prokat, azokban nagyon vékony, filmszerű réteg volt és semmiképpen sem volt túltolva.
Lineáris vonalon nagyjából mindent tudnak, amit felsoroltatok. A thock/clack meg úgyis többtényezős. A Q8 mindenféle szivacs nélkül és cherry profilú kupakokkal sem kifejezetten magas hangú, de nemsokára ki tudom próbálni magas SA-kkal is. Szerencsére a Posta hagyta, hogy online intézzem a vámot.

M.

(#72674) [Prolixus] válasza nyunyu (#72671) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Kenegetni biztos nem fogja senki őket, nekem időm nincs rá, neki meg affinitása. :)

#72673Molydeus

Nem Keychron specifikus yellow pro alatt mire gondolsz?

Ha már Keychron: A kb csak náluk láttam Gateron Phantom kapcsolók meg a Keychron K Pro switchekről tudunk valamit? Nem hiszem hogy jobb mint akár a KS-3 vagy KS-9 pro széria, de lassan már követhetetlen lesz hányféle-fajta Gateron kapcsolót árulnak. :O

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#72675) dqdb válasza [Prolixus] (#72670) üzenetére


dqdb
nagyúr

láttunk még Keychron K szériás billentyűzet plate-jét olajban úszni.
Senki sem tudja, hogy mi a fenét művelt ott a Keychron. Olajban akkor szokott úszni egy plate, ha valaki van olyan hülye, hogy spray lubingot csinál és ezt ráadásul a kapcsolók kiszedése nélkül teszi, de ezek gyárilag kent kapcsolók.

a gyári kenés ki fog folyni a kapcsolóból egy idő után
Hol és hogyan? A kenés filmréteg vastagságú. A kapcsoló alja nem lyukas ott nem tud kifolyni semmi sem.
Felfelé maximum használat közben fröcskölve tudna távozni, hiszen a kent felület mindig a kapcsolóházon belül marad, de ahhoz kevés a mennyiség és a viszkozitása sem megfelelő.

Zacskóban tárolom az egy éve vásárolt milky yellow pro kapcsolókat, azaz össze-vissza, egy részük fejjel lefelé, és csontszáraz mindegyik, ahogyan az várható. Az a kenőanyag, ami kifolyik egy kapcsolóból, a céljára alkalmatlan kenőanyag.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72676) Throme válasza Molydeus (#72672) üzenetére


Throme
veterán

Itt egyértelműen a TTC kapcsoló adja át - működéséből adódóan - a lemeznek ezt a kellemetlen rezgést, simán hallható, mikor kiszereled az egész - egyben - PCB/plate/kapcsoló kombót.
Ráadásul ugye klattyogós barnákkal szerelték (a kékbe bele se gondolok).

Így bélelgetheted a házat, az nem fog ezen változtatni. Inkább az, hogy leragasztjuk a PCB alját és addig tömjük a házat, míg feszesen nem illeszkedik vissza a billentyűzet szerelvén (pcb, plate, switch).
A Lemezvastagságot nem hasonlítottam össze a CK550 V1 lemezével. Felépítésre tökugyanannak látszódik az 530 V2 és az 550 V1, ráadásul az utóbbi hosszabb, szóval annak jobban kéne - szvsz - pengeni, mégis az 550 V1 a jobb ezen a téren (az is barna kapcsolókat tartalmaz, csak éppen Gateron).

Többet nem szedem szét, már csak azért sem, mert a csavarok műanyagba kapaszkodnak és előbb- utóbb megszakad a menet.
Egyedül ezt a csavar lazítást még ki fogom valamikor próbálni.

Igazából nagy csendben hallható, kitámasztók kihajtás nélkül nélkül.
Kitámasztókkal mégkevésbbé. Oké, ha direkt pengeti valaki a billentyűket, akkor jobban hallható, de nem ez a rendeltetése egy klaviatúrának.

Ettől függetlenül ez egy jó cucc kezdésnek.
A hülyeségeit már kitárgyaltuk.
(szoftver nélkül világít a capslock ledje, kis és nagybetűknél egyaránt :D )

Egy kicsit még nosztalgiázok ezzel a billentyűzettel, aztán visszateszem a Keychront :)

Menőbb egy billentyűzet fém alkatrészekkel (akár ház, akár plate), de úgy tűnik, hogy budget kategóriában csak nyűg, ha valaki allergiás a pengésre... (habár valamelyik Keychron Q is peng, mint a nyavaja)
Egyébként annyira fura nekem, hogy veszik az emberek a drága billentyűzeteket (amik tele vannak szigetelssel, meg gyárilag kent switch-ekkel, nem belépő kupakokkal...stb) és azzal kezdik a használatot, hogy szétszedik, tömködik, kenegetik, kupakot cserélgetik.
Tudom ez a személyreszabás, meg a hobbi része, de akkor is...
Az is megvan, hogy léteznek "félkész" (barebone) megoldások, pont az ilyen hobbistáknak.

(#72677) Throme válasza [Prolixus] (#72670) üzenetére


Throme
veterán

"továbbra is színvonalas a topic"
Erre eszembe jutott egy tag, aki pont a szakmaiságát kritizálta ennek a fórumnak :)) talán idén... vagy tavaly.

(#72678) micafighter válasza [Prolixus] (#72670) üzenetére


micafighter
nagyúr

Gateron Brown-on kívül nem nagyon ugrik be olcsó és jó taktilis. A népszerűbb taktilisek Boba és hasonlók 0.6 EUR / db körül kezdődnek, azok jók is mondjuk. Van a Gateron CAP v2-ből is barna, de azt nem próbáltam még. A CAP v2 kapcsolók azok jól sikerültek a CAP v1-el szemben, mondjuk a barnarol vegyes véleményeket olvastam, de az meg lehet még v1-el volt.

(#72679) stellaz válasza Mephike (#72649) üzenetére


stellaz
addikt

Vettem egy Microsoft Sculpt Ergonomic billentyűzet + egér kombót. Most viszem haza, még nem próbáltam, de elvileg ez ilyen problémára van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72680) nyunyu válasza micafighter (#72678) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap rendeltem magamnak Outemu Silent Lemont
Mellékelt spec szerint puhább rugója van, meg kisebb a púpja, mint a Sky/Sky Silent/Silent Grayeknek, így inkább a hangtompított barna kategóriába tartozik, amin könnyebb lehet gépelni, mint a nagyontaktilis Silent Grayen.

Meglátjuk, milyen lesz.
Nyilván bag lubinggal fogom kezdeni, mint minden nyikorgó rugós Outemunál.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72681) Mephike válasza stellaz (#72679) üzenetére


Mephike
senior tag

A billentyűzetről mindenképpen írhatnál majd egy-két hét használat után pár szót. Biztos lenne olyan, pl én is, akit érdekelne egy beszámoló arról a termékről.

(#72682) Mephike válasza nyunyu (#72680) üzenetére


Mephike
senior tag

Fogod koptatni/bejáratni, vagy rögtön kened?

(#72683) [Prolixus] válasza dqdb (#72675) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ez konkrétan saját tapasztalat is volt, amikor a K2-őt vettem hogy építek belőle irodába egy jó kis billt. (Király is lett btw, erősen budget kategóriában persze.). De nekem is olyan volt hogy olajtócsa volt a kapcsolók körül, hol kisebb, hol nagyobb...és tök úgy tűnt amikor kivettem a kapcsolókat, mintha a ház felső és alsó része közötti résen folyt volna ki az olaj.

A hol és hogyan nagyon jó kérdés, ugyanígy gondolkoznék én is, de az olajtócsára is lehet ezeket kérdezni, racionális vagy könnyen elképzelhető válasz nincs rá, de bizonyíték igen. :DDD Szóval el nem tudom képzelni mit és hogyan olajoztak Keychronnál és hogyan is folyt ki (főleg, hogy a kapcsolókat szétszedve azok meg nem is nagyon tűntek úgy hogy kenve vannak!! ez volt a legbizarrabb dolog az egészben...), pont ezért kérdezek rá, hogy vajon van-e olyan tapasztalat ami a józan (de nem féltétlenül minden eshetőségre gondoló) eszet megcáfolná.

"Zacskóban tárolom az egy éve vásárolt milky yellow pro kapcsolókat, azaz össze-vissza, egy részük fejjel lefelé, és csontszáraz mindegyik, ahogyan az várható."

Ez mondjuk egy jó előjel, hogy a gravitáció legalább nem elég erős hogy legyőzze a viszkozitását milky-nél használt kenőanyagnak. Remélem a nem milky-ben is ugyanazt használják akkor.

#72677Throme

"Erre eszembe jutott egy tag, aki pont a szakmaiságát kritizálta ennek a fórumnak :)) talán idén... vagy tavaly."

Ilyen volt is meg lesz is mindig. Nem elég szakmai, mert az ő egyszerű kérdéseire sem tudunk válaszolni (20 ezeré jó is legyen meg csendes is meg wireless is, meg RGB is meg magyar is). Egyrészt amúgy igaza van az ilyeneknek, de nem azért amire ő gondol, hanem más okból: szerintem az emberek 90%-nak kb tökmindegy milyen billentyűzete van, szóval ami az itt fórumozók szerint jó, az nem reprezentatív vélemény arra hogy mi az össznép szerint jó. Szóval van olyan billentyűzet ami neki elég jó lenne, csak azok itt snekit nem rédekelnek és tapasztalat sincs vele. Nyilván az egyszeri user nem fog napi szinten itt fórumozgatni, mert neki kb annyit jelent egy billentyűzet hogy megveszi, 5 évig utána elfelejti az egész kérdést, nemhogy még fórumozzon róla. Szóval színvonalas topic ez csak rossz név alatt fut, nem "Milyen billentyűzetet vegyek"-nek kellene hívni hanem billentyűzet hardcore vagy valami ilyennek. :)

"(habár valamelyik Keychron Q is peng, mint a nyavaja)"

Q3-ig követtem az eseményeket, addig a Q1 Q3 erősen pengett a Q2 nem. Nyilván tervezési hiba, de annyi a különbség hogy egy pofonegyszerű force break moddal megszűntethető a probléma (aminek a megcsinálása egy custom billenytűzetet összerakó embernél nem hiszem hogy nagy gondot jelentene), míg ezek a relatíve olcsó gamer billentyűzetek menthetetlenül el vannak cseszve sokszor, ahogy ti is tapasztaltátok.

#72678micafighter

Jajj Gateron Barnáktól én messze intettem, mert szvsz egy értelmetlen kapcsoló. Lineárisnak nem elég jó, még ár érték arányban sem, taktilisnek meg csapnivaló mert olyan gyenge a taktilitása (szerintem), gépelés közben semennyire nem érezni.

A Cap V1,2 széria meg túl van a büdzsén sajnos, nyugi ha csak rajtam múlna (vagyis szabadon költhetném a pénzét :D ) betolnék neki Durock T1-eket aztán öröm bódottá.

Na mindegy várok mgé egy picit hátha valakinek van jobb ötlete, de sejtettem hogy Gateron Yellow Pro lesz ebből.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#72684) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Van bevált PBT kupakszett, ami ár/értékben kiemelkedő?
UK full size ISO kellene. Filco majestouch az alany. Idegesít, hogy peng.

(#72685) dqdb válasza jookomak (#72684) üzenetére


dqdb
nagyúr

Például, vagy bármelyik Shenpo jó ár-érték arányban, valamint 40 dollárért Keychronnál is akad pár készlet.

A pengést, legyen az a plate vagy a rugók pengése, kupakcsere nem fogja sem megoldani, sem halkítani.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#72686) dugo_ válasza [Prolixus] (#72683) üzenetére


dugo_
veterán

Simán el tudom képzelni, hogy flakonból csepegtették a ház-stem találkozásához, aztán a nagy része nyilván oldal folyt le.

(#72687) micafighter válasza [Prolixus] (#72683) üzenetére


micafighter
nagyúr

110 db CAP V2 29 USD (Milky) vagy 53 USD (golden) + szállítás a Keychronnál, azért mertem ajánlani (ennél a Pro se nagyon olcsóbb) de személyes tapasztalatom nincs a barnával a CAP szériából. Ezek is gyárilag kentek a kék kivételével.

[ Szerkesztve ]

(#72688) Molydeus válasza Throme (#72676) üzenetére


Molydeus
senior tag

A keebmat miatt vettem elő a CK530 v1-et, de sajnos azon sem segített a matrac, hiába a Gateron-ok.

Ettől függetlenül ez egy jó cucc kezdésnek.
Ezzel egyetértek. :K Vagy 20 év után az első mechám volt. Részben nosztalgiából és kíváncsiságból vettem, hogy most milyenek ezek, részben mert annyira nem találtam semmit, ami a gumidómosok közül jó lett volna. 2 évig használtam és ha nem lett volna a hang probléma, szerintem most is az lenne az általános billencsem. Munkára nem, mert ott az ergonómia is szempont volt. Játékra pedig még azelőtt megtaláltam a ControlPad-ot, mielőtt elkezdtem volna keresni a CK-k utódját.

Az valóban kiábrándító, amikor egy 70k-s készre szerelt billentyűzetet még modolni kell, ha egyáltalán lehet. Viszont az olcsóbbaknál, Pulsar vagy GMMK szinten ez egy tervezett lehetőség, barebone is előbb volt belőlük, mint készre szerelt verzió. A Redragonoknál talán nem tervezte így a gyártó, de a magamfajta lelkes, de képzetlen usereknél meg szerencsés, hogy van hotswap verzió is.
A Keychron K egy érdekes hibrid ebből a szempontból és valószínűleg emiatt is sikeresek. Pont annyira jók gyárilag is, hogy opció legyen azoknak, akik biztosan nem fognak modolni és azoknak is jó alap, akik igen.
A custom kategória meg egy másik világ, ott tényleg az egyéni preferenciák döntenek. Nálam a Q8 vége még így soknak tűnik, ha mondjuk egy Varmiloval vagy egy Ducky One 3-mal hasonlítom össze, de ez olyan, amilyet szerettem volna, jóval kevesebb a kompromisszum. És igazság szerint én még mindig legfeljebb a középső polcról válogatok switcheket és kupakat, de maga a Q is olcsónak számít ezen a szinten. Nézd meg a két ergo-t, ami dqdb linkelt. :D

M.

(#72689) nyunyu válasza Mephike (#72682) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel utálom a pengő rugójú Outemukat, így egyből mennek a rugók a zacsiba...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72690) Molydeus válasza nyunyu (#72680) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ez kifejezetten rövid úton jár, az az 1.2mm a bumpig nem lesz túl rövid?

M.

(#72691) nyunyu válasza Molydeus (#72690) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Brownnak 1mm-nél van a púpja és 2mm-nél kapcsol, 4mm-nél bottom-out.
Outemu Silent Lemon (máshol Lime)-ra 1.2mm-t írnak a púpra, és 1.6mm-nél kapcsol, 3mm-nél bottom-out.

Botrányosan használhatatlan Kailh Speed Copperen 0.3mm-nél van a púp, 1.1mm-nél kapcsol, onnantól 3.6mm-ig döglött lineáris.

Úgyhogy a Silent Lemon/Lime specifikációja még mindig a Brownokhoz van közelebb, mint az idegbeteg gamereknek marketingelt speed kapcsolókhoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#72692) Molydeus válasza [Prolixus] (#72683) üzenetére


Molydeus
senior tag

Ez mondjuk egy jó előjel...
Ezekre a Pro-kra gondoltam én is, akár milky, akár PC tetejű ("Gateron Yellow Pro"). A Keychron specifikus a "Gateron G Pro Yellow" néven fut, de azoknál sem emlékszem, hogy panaszkodott volna valaki mostanában.

Ilyen volt is meg lesz is mindig.
:K A legtöbbünk egyszerűen túllépett ezen a kategórián, hogy hobbiból vagy kényszerből az ebből a szempontból mindegy. Alig van ajánlható gumidómos, az ollósokból meg alig van kínálat.
Az amúgy sokszor érthető igények meg nem találkoznak a valósággal. Még ha a tartósságot ki is vesszük a képletből, akkor is szomorú, hogy a kevés kivételtől eltekintve, mennyire nem piac a magyar a gyártók szemében.
Azt meg nyilván nem gondolhatja senki sem komolyan, hogy a teljes belépő szintet naprakészen kipróbálgassuk csak azért, hogy elmondhassuk, aha, hát ez sem váltotta meg a világot 20k-ért.
Meg ott van a másik véglet, amikor meglenne a keret, de mivel csak az ismert consumer gyártókat ismeri az illető, ezért hiába ajánlunk jobb megoldást, valójában csak megerősítést akarna, amit nem fog megkapni és innen jön a csalódás és a kritika.
Az már csak az egyéni nyűgöm, hogy a mai világban nagyon sokan azt várják, hogy kiszolgálják őket anélkül, hogy bármilyen személyes erőfeszítést tennének a saját problémájuk megoldásáért, beleértve azt is hogy egyáltalán kitalálják, hogy mi is valójában a problémájuk. Ha pedig nem kapják meg tálcán a megoldást, még be is sértődnek.

M.

(#72693) micafighter válasza Molydeus (#72692) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem aki 20k alatt szeretne billentyűzetet, annak tökéletes megoldás egyszerűen elmenni egy Media Marktba vagy hasonló helyre, ahol vannak kirakva billentyűk, és meg tudja őket nyomkodni. Felette meg már azért lehet mit ajánlani általában.

[ Szerkesztve ]

(#72694) stellaz


stellaz
addikt

Most, hogy itt van a MS sculpt, 5 perc alatt teljesen érthetetlenné vált számomra az a sztenderd. hogy a numpadok a billentyűzetek jobb oldalán helyezkednek el. Ergonómiai szempontból sokkal kézenfekvőbb (hehe), hogy az a bal oldalon legyen, mert így marad hely az egérnek is, nem kell olyan messzire nyúlni érte, ráadásul így az egyik kéz lehet a numpadon, a másik az egéren. Figyelembe véve, hogy a többség jobb kezes.

Az általános pozitív dőlés szintén fura annak tekintetében, hogy pont a csukló hátrafeszülése okoz egészségügyi problémákat.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72695) Domonkos válasza stellaz (#72694) üzenetére


Domonkos
Ármester

Felkeszul:
- A nem osztott/split kiosztas ugyanilyen ertelmetlen.
- A soronkent elcsusztatott billentyufelosztas mellett ma mar nem szol semmi erv.
- A QWERTY az igencsak szuboptimalis elrendezes.
- A ket huvelykujjal igazan lehetne mast is csinalni, mint ugyanazt az egy billentyut nyomni - kar hogy nincs ott tobb billentyu...
- Miert akarna barki is olyan tavoli billentyket nyomogatni, amit a normalis, kenyelmes keztartasbol nehez, faraszto vagy pontotlan elerni? Tudatalatt senki sem akar a szomszedos billentyuknek tavolabbiakert nyujtozni vagy keztartast valtani.
- stb...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72696) stellaz válasza Domonkos (#72695) üzenetére


stellaz
addikt

Pedig ezek jelentős részén könnyű lenne változtatni.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72697) Domonkos válasza stellaz (#72696) üzenetére


Domonkos
Ármester

En ajanlom mindenkinek. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#72698) stellaz


stellaz
addikt

A Keychron valamiért nem működött bluetoothon (hetek óta csak kábelen volt, de előtte nem volt gond), ezért leválasztottam, majd újra csatlakoztattam, a windows adott valami kódot, hogy írjam be a billentyűzeten, majd azóta a windows követeli a billentyűzet kódját. Persze ilyen nincs a manualban, és a 0000000, 123456, stb sem működik. Volt újraindítás, BT adaptert eltávolítás, visszarakás, stb. Microsoft oldala is kb ezeket javasolta.
Valakinek van ötlete, hogy mit lehet ezzel kezdeni?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#72699) Throme válasza stellaz (#72698) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem próbáld meg összepárosítani a telefonoddal is és másik számítógéppel is, hogy le lehessen szűkíteni mivel lehet a bibi. Bill vagy a windowsos géped.

(#72700) stellaz válasza Throme (#72699) üzenetére


stellaz
addikt

A telefonra minden macera és kód nélkül csatlakozik.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.