Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) growler válasza Cyrin (#51448) üzenetére


growler
őstag

? [link]

(#51452) Apollyon válasza God Vazzeg (#51450) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"17 éve rendszer üzemeltetést csinálok leginkább"

Bocs hogy belevau, de neked nem konditermed van? Legalábbis a gyúrós topikban mintha azt írtad volna régebben :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#51453) God Vazzeg válasza Apollyon (#51452) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Egyik nem zárja ki a másikat ;) De volt régen hogy bementem állásinterjúra 50-es karokkal, leszolizva és megkérdezték 3x mit szeretnék :D Nem adta ki hogy informatikus vagyok :DDD

(#51454) csixy


csixy
addikt

Tud ebben valaki segíteni?
Már felraktam ilyen olyan linux témákat és szineket, de nem jó. FF téma csere sem segít . Egyedül a FF-beállítások-tartalom-színek-rendszerszínek használata segít, de az meg szétqRja a prohardver szép imidzsét.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51455) Lacc


Lacc
aktív tag

Helló!

Miért lassú (30 másodperc) az Ubuntu rendszer betöltése?

Notin először felment a Windows 10, a Fast Boot is kikapcsolva. Ubuntu 16.04.2 feltelepült, és a Grub2 lett a Boot betöltő program is.
- Grub2 -> Windows 10 kiválasztása (alsó kurzor, enter) 8-10 másodperc alatt már látom is a desktopot.
- Grub2 -> Ubuntu kiválasztása (csak egy szimpla enter) fekete képernyő és 30 másodperc múlva (a kiválasztás) látom a login képernyőt. (Többször is eljátszotta)

FastBoot ki-be kapcsolása semmit sem jelent - hiába olvastam ilyesmit.

Azért is furcsa, mert SSD van a gépen, illetve egy DDR4-es memória egy Core i5 6300U-val. Ugyanígy van egy asztali PC, ahol 8-10 másodperc alatt látom a rendszert, és azon is SSD van, egy AMD A-5700-as procival, ami teljesítményben jelentősen lassabb, mint a Core i5-ös procim.
Hiába van az Ubuntu frissítve, ugyanúgy lassan tölt be.

Esetleg valamit bekéne még állítanom?

[ Szerkesztve ]

(#51456) lev258 válasza Lacc (#51455) üzenetére


lev258
veterán

Első körben nézd meg, a systemd-analyze blame parancs miket ír, mi mennyi időt vesz el.
Nekem a múltkor a samba eltávolítása -10 s-ot jelentett.
Persze lehetnek eltérések az egyes rendszerek között is (Ubuntu, Ubuntu MATE, Linux Mint, ...).
Fastboot alatt mit értesz? Amiről olvashattál, az a Windows-on belüli beállítás, gyorsindítás név alatt. Nem a BIOS/UEFI fastboot opciója.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51457) BoB válasza csixy (#51454) üzenetére


BoB
veterán

1. Átváltasz egy másik GTK3 témára

Vagy

2. Használsz Chrome-ot (azzal működik a breeze-dark téma)

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#51458) Lacc válasza lev258 (#51456) üzenetére


Lacc
aktív tag

Köszi, ez a lista.
910ms aparmor-service
862ms plymouth-read-write.service
461ms dev-sda-5.device
201ms ModeManager.service
168ms networking-service
159ms upower.service
138ms gpu-manager.service
117ms systemd-logind.service
116ms accounts-daemon.service
106ms apport.service

(#51459) hcl válasza okoska74 (#51437) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hehe engem tanított :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#51460) lev258 válasza Lacc (#51458) üzenetére


lev258
veterán

Ennél biztosan hosszabb, másrészt ez a közepe/vége.
Pg Up/Pg Dn gombokat használd.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51461) Lacc válasza lev258 (#51460) üzenetére


Lacc
aktív tag

Összesen 64 sor van, ez az eleje. Lehet rosszul írtam le a lépeseket.

Grub2 -> Ubuntu kiválasztása -> enter -> lilla képernyő (20 másodpercig) -> megjelenik az ubuntu felirat (2 másodperc) -> betölt (látszik néhány parancs futása feketképernyőn) -> maradék idő.

Szerintem reális, amit írtam, mert úgy gondolom a parancs csak az ubuntu felirat utáni időt listázza, nem?

Itt egy fénykép róla.

[ Szerkesztve ]

(#51462) lev258 válasza Lacc (#51461) üzenetére


lev258
veterán

Ez a parancs tudtommal a rendszer teljes indulási naplóját mutatja.
Másrészt a dmesg is hasznos lehet, az viszont nagyon hosszú, ide ne másold be.
Feljebb nem volt semmi, Pg Up-pal se?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51463) Lacc válasza lev258 (#51462) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem, semmi nem volt feljebb, az volt a teteje, a bal alsó sarokban látszik is hogy a felső 95%-ot mutatja, Pg down-nal plusz néhány sort mutatott (ami nano másodpercek voltak)

A vicces, hogy 8GB-os SWAP sem jelentett neki semmit sem, hátha az lett volna a megváltás.

Ami észrevehető, hogy nem jelenik meg egyből az Ubuntu felírat, ez eltérés a PC-hez képest, nagyon sokáig egy üres lilla képernyő van semmi tartalommal.

dmesg
21 és 26-ik másodperc között látom a Bluetooth-t, de azt kikapcsoltam, bár lehet le is kell valahogy tiltani.

Látok egy ilyet:
0.180133 ACPI: EC: EC started
7.748938 ACPI: Interpreter enabled

7.943794 ACPI: EC: EC started # igen, mégegyszer
16.379419 SCSI subsystem initalized

[ Szerkesztve ]

(#51464) Lacc válasza Lacc (#51463) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ha csak a systemd-analyze parancsot futattom, akkor látszik a pontos idő (igaz kevés infó)

firmware: 5s
loader: 9.8s
kernel 18.9s
userspace: 1.9s

summa: 36s

Bár ez már lassan inkább haladó linux topic lesz.

[ Szerkesztve ]

(#51465) lev258 válasza Lacc (#51463) üzenetére


lev258
veterán

Azt kellene megnézni, hol van nagyobb luk a dmesg-ben, amikor másodpercek telnek el két bejegyzés között. Egyébként lehet, hogy a Haladóban többet is tudnának mondani.
A swap ilyenkor semmit sem csinál, legfeljebb meg tudja akasztani, ha rossz az fstab bejegyzés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51466) Lacc válasza lev258 (#51465) üzenetére


Lacc
aktív tag

Amit írtam az a kettő rész:

0.180133 ACPI: EC: EC started
7.748938 ACPI: Interpreter enabled

7.943794 ACPI: EC: EC started # igen, mégegyszer
16.379419 SCSI subsystem initalized

Ez az a két nagy lyuk. Egymás után vannak a bejegyzésben, és ahogy most rákerestem a neten, ez egy USB 3-as probléma is lehet.

(#51467) lev258 válasza Lacc (#51466) üzenetére


lev258
veterán

Melyik kernelt használod itt és melyiket a másik gépen?
Esetleg próbáltál frissebbet?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51468) Lacc válasza lev258 (#51467) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ezt már csak holnap, már kikapcsoltam azt a gépet, és készítem magam a kerti munkára ;)

Amivel gond van, annál ma szedtem le a 16.04.2-es verziót. Feltelepítettem 19:00 fele, aztán úgy újraindítás, ugyanúgy lassú, akkor a szokásos apt-get update és apt-get upgrade parancsokat rányomtam, és azt mondta minden frissítve, elméletileg nincs ennél frissebb kivéve a 17.04-es béta.
A PC esetében a telepítő a 16.04.1-es verzió volt, de azt is updateltem a minap, de ha nem ma, akkor tegnap, szóval mindkettő elég ropogós.
USB 3-ra azért gondoltam, mert a laptopon csak az van, még a PC-n nincs USB 3-as port (olyan régi)

[ Szerkesztve ]

(#51469) lev258 válasza Lacc (#51468) üzenetére


lev258
veterán

Ebből rögtön azt látom, hogy a kernelek különböznek. Persze ez önmagában még nem indok, hiszen a hardverek is mások, de előfordulhat, hogy a kernelben van valami bug.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51470) Lacc válasza lev258 (#51469) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen, ebben lehet valami. Most nem jut eszembe, de azt tudom, hogy van valami új feature, ami a 16.04.2 telepítőben benne van, de a 16.04.1-ből hiányzott, és azt külön kell telepíteni, mert még frissítések útján sem érhető el.
Én erre az acpi ec ec started-re gyanakszom, láttam valahol, hogy ez arch linuxnál is előfordult. Itt is itt van egy például 6 hónapról.

[ Szerkesztve ]

(#51471) Lacc válasza lev258 (#51469) üzenetére


Lacc
aktív tag

A PC-n, ami friss volt ott a kernel 4.6 volt. A Notin pedig 4.8-as volt. Frissítettem a kernelt a 4.10.1-re, most sokkal gyorsabb, olyan 15 másodperc alatt megvan, fele annyi idő.
Bár valami EFI map problémát ír ki, de ez másik topik lesz.

(#51472) lev258 válasza Lacc (#51471) üzenetére


lev258
veterán

4.6? A 16.04.1-ben 4.4-es van.
Na mindegy. Úgy látszik, valóban valami kernel bug-ba futottál, az EFI-s dolog is az lehet. Egyébként nem kell foglalkozni az ilyen üzenetekkel, előfordul.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51473) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.

Adott egy Asus notebook amiben a merevlemez meghalt és SSD kerül bele hogy még sokáig használható legyen. ;)
A gépen eddig Win Vista volt, amit nem szeretnék továbbra is a gépen futtatni. Bár a gép rokonok tulajdona, de mivel én szenvedek általában a karbantartással.... :U Sok vírust, keyloggert, böngészős vackokat szednek össze...
A gépet netezésre használják szinte kizárólag. Ezalatt böngészős játékokat kell érteni, Youtube-ot amihez ugye a Flash kell mindenképpen. Minimális egyéb használat: zenelejátszás, képnézegetés, videólejátszás.... Ehhez nem kell semmi különleges, inkább csak a Flash kell mindenképpen.
A kérdésem a következő: Milyen Linux verziót tudtok javasolni ilyen esetre?
Az alapokat én beállítanám, levédve lenne minden kritikus dolog jelszóval.... De kell a flash, nem akarnak mókolni parancsorokkal (a Win-t sem értik...), és mondjuk nem árt ha halfrolling distro.
Én magam ugyan használtam pár Linux disztrót, de egy ideje visszatértem a Win-hez, jelenleg a 10-es fut nálam.
A Linux ismereteim nem aktuálisak, ezért kérek segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#51474) Vladi válasza Merula Alba (#51473) üzenetére


Vladi
nagyúr

Erre bármelyik jó.
ha chrome böngészőt használsz, abban van beépített fless, frissül vele együtt. Ha nem, akkor firefox és kézzel feltett flash. Vagy apt repó. Vagy yum repó attól függ mi lesz.
Frissíteni tanítsd csak meg őket. Ha jót akarsz magadnak, akkor hosszan karbantartott disztrót választasz, az stabilabb és nem kell 2 évente újrahúznod:
Centos, Debian, ubuntu lts közül válassz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51475) Merula Alba válasza Vladi (#51474) üzenetére


Merula Alba
tag

Az Ubuntu volt ezekből szimpatikus nekem. :K Felmerült az E-bank használat is, a Chrome ebben is működőképes lehet?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#51476) Vladi válasza Merula Alba (#51475) üzenetére


Vladi
nagyúr

Persze, teljesen jó böngésző. A googlenél csak tudnak ezt-azt a webről. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51477) Frawly válasza teleahocipöm (#51424) üzenetére


Frawly
veterán

Az nem jó, hogy a videó alól FFmpeggel kiszeded újrakódolás nélkül a hangsávot? Úgy egyszerűbb, mint Audacityvel felvenni.

(#51478) teleahocipöm válasza Frawly (#51477) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nem tudom mi az a FFmpeg, ha nem túl bonyolult ez is jó lenne, most nézem a gépen van, beírtam a keresőbe, majd az "ffmpeg futtatása" -t választottam, de nem indult el.

(#51479) BoB válasza teleahocipöm (#51478) üzenetére


BoB
veterán

De elindult és mivel paraméter nélkül indítottad rövid idő alatt be is fejeződött a futása, és az egészből nem is láthattál semmit, mivel nincsen grafikus felülete.

Indítasz egy terminált:
ffprobe videonev | grep audio

Ez kiírja milyen formátumban van a videó mellé kódolva a hangsáv.

ffmpeg -i videonev -vn -acodec copy ez_legyen_a_hangfajl_neve.***

A csillagok helyére pedig beírod a megfelelő betűket (tehát ha az első parancs azt mondja mp3, akkor mp3 lesz a kiterjesztés)

Ez egy az egyben visszaadja azt a hangot ami videó alatt van. Nem kódolja át, stb.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#51480) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Ha egy alkalmazást elindítok távolról ssh-n, és a működéséhez kell grafikus felületet indítania, arra kaptam itt egy ilyen megoldást:
export DISPLAY=:0.0
Ez a megoldás kitűnően megy, viszont egy problémába ütköztem.
Ha újraindítom a szervert, akkor a grafikus felületen ami most Mate kéri az adataimat. No ilyenkor ezen parancs használatával se tudok indítani olyat, aminek kell a grafikus felület.

Mit tudnék csinálni hogy ne kelljen minden újraindítás után odamenni a géphez és belépkedni rajta? Az nem baj ha olyan a megoldás hogy nem látszik a grafikus cucc, semmi szükségem nincs rá hogy lássam mert nincs benne semmi, csak valamiért így fut a játékszerver...
Köszi!

üdv, adika4444

(#51481) teleahocipöm válasza BoB (#51479) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Hát beírtam, az első parancsot, kijött egy csomó disable-enable, de nem tudok rájönni hol kellene lennie a hangfájlnak. Egy VLC-vel rögzített videón próbálkoztam.

(#51482) hcl válasza adika4444 (#51480) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engedélyezz autologint.

Mutogatni való hater díszpinty

(#51483) BoB válasza teleahocipöm (#51481) üzenetére


BoB
veterán

Akkor hagyd le a | grep audio részt, és tedd fel valahova amit kiír (pl pastebin).

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#51484) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

Linux Mint LMDE cinnamon, 64bites rendszerem van, egy lenovo notin. A probléma, hogy nem tudom a file átvitelt megcsinálni BT-on keresztül. Párosítás ok, file-okat tudok is küldeni a gépről telefonra, csak vissza nem: amikor indulna a file küldés rávágja kapásból a telefon, hogy "Kapcsolat megszakítva", de a párosítás nem old le.
Találtam olyat, hogy nyomjak rá a BT ikonra jobb klikkel, majd "helyi szolgáltatások" és ott az "átvitel" fül. Na, az nekem üres, pedig raktam fel pár javasolt cuccot:

gnome-user-share (64bites, a 32bitest nem tudom feltenni, irtó sok hibát jelez az apt)
obexftp
blueberry
blueman

Amíg az egyel korábbi Mint volt fenn KDE-vel, pompásan működött. Az imént találtam egy ilyet:

dmesg|tail
[ 4643.126671] [<ffffffffa059bb7a>] ? hci_conn_timeout+0x4a/0x280 [bluetooth]
[ 4643.126677] [<ffffffff81082bb3>] ? process_one_work+0x143/0x430
[ 4643.126681] [<ffffffff81083333>] ? worker_thread+0x113/0x4f0
[ 4643.126685] [<ffffffff81083220>] ? rescuer_thread+0x2d0/0x2d0
[ 4643.126690] [<ffffffff810894fd>] ? kthread+0xbd/0xe0
[ 4643.126695] [<ffffffff81089440>] ? kthread_create_on_node+0x180/0x180
[ 4643.126702] [<ffffffff8151ad58>] ? ret_from_fork+0x58/0x90
[ 4643.126706] [<ffffffff81089440>] ? kthread_create_on_node+0x180/0x180
[ 4643.126709] ---[ end trace a237935f0dd8b7cf ]---
[ 4716.011468] input: 48:9D:24:98:4E:D2 as /devices/virtual/input/input20

Lehet ez a baj? V. mi? :)

Előre is köszönök minden építő jellegű hozzászólást! :R

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#51485) teleahocipöm válasza BoB (#51483) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

(#51486) BoB válasza teleahocipöm (#51485) üzenetére


BoB
veterán

Ennyi? Ezután kellene hogy jöjjön az a rész amire kíváncsiak vagyunk. Ha csak ez jelenik meg akkor nem látja a fájlt valamiért. Na mind1 ez érdekes.

Megpróbálhatod az ffmpeg -i fajlnev -et is, ez is ki fogja írni.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#51487) Frawly válasza teleahocipöm (#51485) üzenetére


Frawly
veterán

Az egész kimenetet tölsd fel, ez csak egy része. Az a parancs is legyen benne, amivel megkaptad, hogy lássuk, milyen paraméterekkel hívtad meg. Egyébként már nem vagy messze, ha megenné a bemeneti fájlnevet, és megadnál neki értelmes kimeneti fájlt, már kész is lennél. Nem olyan bonyolult, csak mivel nem GUI-s program, ezért elsőre nem tűnik valami felhasználóbarátnak. Viszont gyorsan és normálisan megcsinál egy csomó mindent, átkódolás nélkül is, közötte azt is, ami neked kell. Érdemes vele gyűrödni, mert ha hozzászoksz, akkor egy nagyon hasznos program, a médiakonvertálás svájcibicskája, később is hasznát veszed annak a tanulópénznek, amit most megfizetsz.

(#51488) adika4444 válasza hcl (#51482) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi, meg fogom nézni.
Még egy kérdés:
Asztali környezet felrakása nélkül ezzel az x serverrel tudok valahogyan futtatni grafikus alkalmazásokat?
Köszi ezt is!

üdv, adika4444

(#51489) hcl válasza adika4444 (#51488) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát az X szerver grafikus alkalmazások futtatására való... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#51490) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Black panthert próbálgatom. A forráskezelését nem igazán értem. Új forrást nem tudok felvenni. Keresni sem akar a forrásokban, csak listáz mindenféle ajánlottat. Valami synaptic féle megjelenést vártam tőle, csak rpm alapon, de még nem éreztem rá... Igazából a kodijához telepítenék pvr klienst.

(#51491) adika4444 válasza hcl (#51489) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, de ha ezt simán felrakom egy olyan konfigra amire nem rakok asztali felületet, azon is tudom futtatni a grafikus alkalmazásokat terminálból indítva?

üdv, adika4444

(#51492) spammer válasza adika4444 (#51491) üzenetére


spammer
veterán

Igen, xinitrc-be: exec programnév, aztán startx.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51493) adika4444 válasza spammer (#51492) üzenetére


adika4444
addikt

Meg fogom nézni, köszi!

üdv, adika4444

(#51494) spammer válasza adika4444 (#51493) üzenetére


spammer
veterán

Viszont ez nem túl kényelmes, ha nincs ablakkezelő. És ha több GUI-s programot is akarsz futtatni, akkor inkább rakj fel egy könnyű ablakkezelőt (WM), mint pl. az openbox.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51495) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne:
Véleményetek szerint egy lenovo g585 laposra (amd e1-1200 proci, 8gb ram, ssd) mehet a manjaro kde 64 bit vagy inkább az xfce? A proci a gyenge láncszem, főleg böngészésnél, win alatt ezt vettem észre. Az xfce volt fent a céges laposon, ami jóval gyengébb (2gb ram, hdd, proci passz), de nagyon kellemeset csalódtam.

Köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#51496) spammer válasza Flowtation (#51495) üzenetére


spammer
veterán

A Manjaro telepítő egy live rendszer, próbáld ki. :) Szerintem el fogja bírni a KDE-t. Böngészőnek meg Firefox+Noscript addon + uBlock vagy esetleg más blokkolási módszer (pl. hosts fájl: StevenBlack/hosts).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51497) Flowtation válasza spammer (#51496) üzenetére


Flowtation
őstag

Arra gondoltam, inkább több felé particionálok és felteszek pár disztrót, aztán meglátjuk. Jól sejtem, h elvileg swap nem fog kelleni?
FF van most is, ublock-al, nem rossz. Viszont egy ideje próbálom a chrome-ot, elég jók a tapasztalatok, persze rövid idő alatt.
Na le is jött, uh kalandra fel! :D
Köszi a választ!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#51498) csixy válasza Keef_Lee (#51490) üzenetére


csixy
addikt

Jobb klikk az asztalon. terminál indítása. su enter,jelszó beírása enter. frissites forrasok enter. frissites enter. .. lássuk mi lesz?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51499) Keef_Lee válasza csixy (#51498) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Megcsináltam.
A kodin is és a többin is azt írta, hogy rendben van.
Ezt írogatta:

Media1 adatforrás naprakész
Media2... Media 10-ig ugyanez
Update naprakész.

Utána 23 csomag frissítés, pulse audio, help és ilyenek...
skipped Vivaldi already exists
skipped Double commander already exists
skipped Kodi desktop already exists ...

még egy pár ilyen sor.
(b@cca meg nem tudok vágólapozni a két rendszer között)

Szóval fel kellene vennem egy olyan repot, de nem akarja hagyni azt sem, ami a pvr klienseket tartalmazza a 17-es kodihoz.

[ Szerkesztve ]

(#51500) hcl válasza adika4444 (#51491) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

X nélkül nem futnak grafikus alkalmazások...

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.