Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51251) lev258 válasza DrojDtroll (#51250) üzenetére


lev258
veterán

qpdfview-t próbáltad már?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51252) DrojDtroll válasza lev258 (#51251) üzenetére


DrojDtroll
addikt

még nem, de megnézem

(#51253) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#51252) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Tökéletes, köszönöm.

(#51254) agy73p válasza spammer (#51244) üzenetére


agy73p
senior tag

Sajnos, ilyen nincs/sincs.

És az üzenet leállításkor:

Amivel nincs gond: Manjaro.
Amivel régen nem volt gond: Fedora 22-23, 24-re most nem elékszem, de a 25 szintén ezt a problémát produkálta. Ubuntu 10 még jó volt, de az utána követkzők már nem.

[ Szerkesztve ]

(#51255) Ablakos


Ablakos
őstag

Distro független ACL kérdésem van. Adott a következő katalógus szerkezet a /home alatt:
[teszt@centos home]$ tree -pf teszt
teszt
├── [drwxr-x---] teszt/htdocs
├── [drwxr-x---] teszt/include
├── [drwxr-x---] teszt/log
├── [drwxr-x---] teszt/session
└── [drwxr-x---] teszt/tmp
├── [-rwxr-x---] teszt/tmp/a1.txt
└── [drwxrwx---] teszt/tmp/tmp1
└── [-rwxr-x---] teszt/tmp/tmp1/b1.txt

Azt szeretném, hogy a legutolsó b1.txt fájl-t tudja olvasni az oracle user. Meg lehet ezt ACL segítségével alkotni?
A getfacl ezt mutatja a b1.txt fájlra:
# file: home/teszt/tmp/tmp1/b1.txt
# owner: teszt
# group: teszt
user::rwx
user:oracle:r--
group::r-x
mask::r-x
other::---

és a fájl tartalmazó katalógusra:
# file: home/teszt/tmp/tmp1/
# owner: teszt
# group: teszt
user::rwx
user:oracle:r-x
group::rwx
mask::rwx
other::---

Ennek ellenére ez van:
[oracle@centos home]$ cat /home/teszt/tmp/tmp1/b1.txt
cat: /home/teszt/tmp/tmp1/b1.txt: Engedély megtagadva
és
[oracle@centos home]$ cd /home/teszt/tmp/tmp1/
bash: cd: /home/teszt/tmp/tmp1/: Engedély megtagadva

[ Szerkesztve ]

(#51256) spammer válasza agy73p (#51254) üzenetére


spammer
veterán

2. kép, AHCI Configuration Disabled, így próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51257) agy73p válasza spammer (#51256) üzenetére


agy73p
senior tag

Igen. Próbáltam, de nincs eredménye.

(#51258) st3v3np3t3r válasza agy73p (#51257) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az E.D.B.C miért van kikapcsolva?2.kép legalsó menü...

Az ACHI-nak semmi köze a leállításhoz...

Ha nem áll le a rendszer és indítja újra az alaplapot(INT 18h utasítás), akkor kikapcsolási folyamatkor valami beragad a memóriában ami gátolja a leállítást és a rendszer nem tudja az INT 18h utasítást kiadni a BIOS-nak hogy szakítsa meg működést... Tehát alapos rendszervizsgálat kell, naplókat átnézted?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#51259) agy73p válasza st3v3np3t3r (#51258) üzenetére


agy73p
senior tag

Nem néztem, mert azt sem tudom, h hol van és és h mit kell nézni.

(#51260) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#51258) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én arra a virtualboxos figyelmeztetésre koncentrálnék hogy az miért nem ""OK... Miért "warn"...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#51261) spammer válasza st3v3np3t3r (#51258) üzenetére


spammer
veterán

Ahogy elvileg az xHCI beállításnak sincs köze hozzá, mégis miután kikapcsoltam azt, azonnal leállt és nem is fagyott többé, és immár 2 éve működik (Arch Linux). Amíg be volt kapcsolva, az Istennek sem állt le és nem is indult újra az akkori systemd alapú disztrókkal (Arch és Debian, többféle kernellel és systemd verzióval lettek próbálva). Rendszer log-ban semmi különös nem volt, emlékeim szerint, minden leállt, mint nála, csak egyszerűen nem kapcsolt ki/nem indult újra.

szerk: a VBox egyszerűen kideríthető, ha fullba lepucolja. ;] De egyébként ha már a Halt üzenetig eljutott, akkor elvileg az sem okozhatná. Ha leállításkor megakasztja valami, akkor jön egy stop job üzenet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51262) CPT.Pirk válasza st3v3np3t3r (#51260) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az csak annyi, hogy nincs telepítve a virtualbox-quest-additions csomag, a kernel modul ezért dob rá warningot. Fel lehet rakni, aztán elmegy.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#51263) st3v3np3t3r válasza spammer (#51261) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az xHCI csak SATA vezérlő üzemmódját szabályozza hogy rendes sata,ide módú sata, csak csak ide módban működjön. Ez,mint a bios is írja winxp-nél volt jelentőssége, vistától újabb rendszerek már alapszinten támogatják a sata vezérlőket...gyakorlatilag ez csak akkor okozhat problémát linux alatt ha a kernel hibásan kezeli az adott sata vezérlőt...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#51264) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Adott egy Ubuntu server 16.10, melyet k 1-2 hónapja használok ,,játszadozásra". Ide számos package-t telepítettem, pl.: mysql (maridab), php, Nextcloud, owncloud, kodi... és még számos, viszont most már egyre többször akadnak össze a telepítések.

Kérdés: Lehet minden feltett package-t töltöni vagy visszállítani alapállapotra?

Ubuntu server 16.10 van + desktop gui-t tettem fel, mert nem vagyok profi sajnos.

Váalszokat előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51265) Damateo


Damateo
aktív tag

Üdv.
[link]
Csak érdekesség képen.
Emlékszem hogy volt róla szó a napokban.

[ Szerkesztve ]

(#51266) CPT.Pirk válasza Damateo (#51265) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, jó választás ez a kombináció. Ilyen rendszerrel már lehet közigazgatást nyomatni. Köszi a linket, eddig nem találkoztam ezzel a nemzeti oprdenszer dologgal. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#51267) Dave™ válasza Damateo (#51265) üzenetére


Dave™
nagyúr

Még nem látom át ebből a történetből mit és hogyan lehet kilopni, de a fiúk már biztosan tudják.

(#51268) #21078528 válasza Damateo (#51265) üzenetére


#21078528
törölt tag

Minden ilyen kezdeményezésnek örülök, de magam részéről az UHU-t szedném ráncba, a maga idején minden szempontból egy példás terjesztés volt.
Azért majd rápillantok 1x a bpOS-re...

(#51269) Keef_Lee válasza Damateo (#51265) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

kodi van rá?
#Dave: Rossz vagy! :) Lehet, hogy csak kötelező RSS lesz, aminek az mtva szerkeszti a szövegét... ;]

[ Szerkesztve ]

(#51270) spammer válasza Damateo (#51265) üzenetére


spammer
veterán

Mi az a "lakossági alap szoftvercsomag" ? :F Miért kellene a lakosságnak bármit is összeállítani?

"Persze az sem kizárt, hogy végül több opció közül választhatnak a felhasználók."

LOL, mert most nem választhatnak ezer opció közül.

Mivel a kormányról van szó, bűzlik az egész. Jó lenne, ha előbb a közszférát és az oktatást raknák rendbe "linux-ügyileg", aztán ha annyira a szívükön viselik a FLOSS-t, akkor a megfelelő médiumokat/közösséget lehet segíteni a népszerűsítésben. Megvannak erre a megfelelő csatornák.

BTW, az ilyen témákra ott a linuxos OFF topik, érdemesebb oda bedobni az ilyesmit máskor.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51271) Keef_Lee válasza Keef_Lee (#51269) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kodi 17-et rakja fel terminálból a "telepites kodi" -val :O :DD

[ Szerkesztve ]

(#51272) mefistofeles

Ez azért érdekes mert a kerék újrafeltalálása. Már most is bárki, bármikor összeállíthat magának egy ilyen rendszert. Mondjuk ha erre szoktatnák a fiatalokat (iskolákban nyomatnák, kapna minden diák egy csomagot pl.) akkor azért nem lenne rossz. Sokan már túl függők mire egyáltalán megtudják, hogy nem csak windows van. A fejlesztőknek meg amúgy is minden tiszteletem, ha nekik segítenének az nagy lökés lenne.
Mondjuk ha egy a kor követelményeinek megfelelő rendszert akarnak akkor azonnal fel kell turbózni 64 bitesre mert anélkül egyszerűen elavult.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#51273) lev258


lev258
veterán

Azért ne legyünk túl optimisták. Amikor ezt beharangozták, akkor se nagyon tudták, mire is akarják használni, valóban komoly lesz-e. Azóta sem változott a helyzet. Münchenben azért működött, mert valódi támogatás és cél volt mögötte, egészen a közelmúltig. A többit meg már tudjátok.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51274) Vladi válasza Damateo (#51265) üzenetére


Vladi
nagyúr

wow! kareszt megtolja a kormány lóvéval? :C
tudjátok mit? Hajrá nekik. :R

(#51268) berus.berus:

Őőőőőő... azért ennyire még az idő sem szépíti meg. :U
szép volt, jó volt, extrém baromságokkal volt tele. Kiss elhalt, fődetrá .

Egyébként meg bsszátok mg. Jön egy kis lóvé a linxba, meg magyar linuxba, oszt nekiláttok sírni. :O
mer legyen még egy stadion, vagy legyen egy épkézláb fejlesztő gárda, aki csinál egy normális disztrót? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51275) csixy válasza Vladi (#51274) üzenetére


csixy
addikt

Az első uhu telepítőt zöldfülűként még egész jól tudtam használni. A Nerd-be már beletört a bicskám.
Bandika a Netboardon mindig hasznos tanácsokat adott. Ő lenne a Kiss?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51276) Dave™ válasza Vladi (#51274) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pont ez a baj, hogy elköltenek rá majd egy valag pénzt, a linuxba meg végül csak egy kis lóvé megy. A cél jó lenne, csak a netadó meg digitális jólét ötletgazda kormányzattól én nem várnék sokat, de örülök, hogy te hiszel benne.

(#51277) Vladi válasza Dave™ (#51276) üzenetére


Vladi
nagyúr

Najó ezt azért még nem tudjuk. :U
Én inkább az illető sikerének drukkolok, én örülnék ha legalább egy kis fejlesztő csapata lenne és összehoznának némi felhasznlóbázist. Mert alapvetően van fantázia a bP-ben.

Egyébként anno az uhu is azért száguldott. Nézd meg a működésének és virágzásának dátumait. :U

(#51275) csixy:

A nerd telán még jobb volt, mint az 1.x. annak anno volt ilyen függőség csomagja, hogy gnome-menu-killer.
Ba+ feltetted a kde-t és összezúzta a gnome menüjét. Ez már 2001-ben is cink volt. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51278) csixy


csixy
addikt

Próbából feltolnék egy black panthert, de félek, hogy a Manjaro linuxom bootolását ez is el fogja rontani , mint ahogy legutóbb az Ubi Mate 16.04.2 tette. Az jó megoldás lehet hogy megmutatok neki egy sdb-t, hogy oda tegye a boot menedzserét és utólag belépek a manjaróba és ott adom ki az update-grub parancsot? Most is a manjaro grubja dolgozik az /dev/sda-ról. Vagy lefuthat egy telepítés úgy is, hogy nem telepítek boot menedzsert sehova?

#51277) Vladi
Jó az aláíró szöveged!
Nincs is jobb halászcsárda a T.csegeinél! Csak a fürdőben mindig begörcsöl a lábam! Azért legközelebb megint megyek!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51279) Vladi válasza csixy (#51278) üzenetére


Vladi
nagyúr

Minden lehet.
Van másik hdd-d? Oda nem tudod feltenni?

sdX-en csak 1 lehet. De leht tenni sdX1-2-re is. Vagy nem teszed fel, de akkor a másik grubba kell teljesen betenned.

Áááá hagyjad, futtasd lájvként és kész. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#51280) csixy válasza Vladi (#51279) üzenetére


csixy
addikt

Egy 240 Gigás SSD-n garázdálkodok 4 linuxszal, meg egy win10-zel.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51281) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#51253) üzenetére


DrojDtroll
addikt

mégsem működik

az ő betűk helyére fi-t ír.

(#51282) csixy


csixy
addikt

Na felraktam egy black panthert. Hát nem nekem zöldfülűnek való.
Például:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51283) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Black Panther téma, ahogy már tegnap említésre került, kerüljön át a helyére:

:R

(#51284) Flowtation


Flowtation
őstag

Kicsit lemaradtam. Nem azt irta valaki itt pár napja, egy hete, hogy Bp-t már régen nem fejlesztik? Egyébként az oktatásban van linux támogatottság. Kérdés, hogy mennyire jó. A sulix szerver és kliens oprendszert is kínál. Én nem ismerem nagyon, csak anno nyáron próbálgattam a suliban, redhat alapú, nem volt rossz, de azért nagyon faragott volt. Win kliensekkel összehúzni melós, nekem kezdő linuxosnak.
Viszont nem is abban látom a problémát, hogy a gyerekek hogyan vennék. Szerintem nagyobb gond lenne a tanárokkal. Ők az igazi berögzött tudásúak.

(#51283) ubyegon2:

Bocsánat, mikor írtam még nem jelezted. :R

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#51285) ubyegon2 válasza Flowtation (#51284) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocsánat, mikor írtam még nem jelezted. :R

Tudom, ilyen becsúszik még, de azért írtam inkább, hogy kerüljön át, mert kezd kibontakozni és amott tényleg jól ki lehet ezt beszélni, mert van benne/mögötte elég sok érdekesség. Itt viszont elég zavaró lesz, ha beindul!
;)

(#51282) csixy

Milyen alkalmazást kerestél amúgy? Még nincs kinevezve Magyar Nemzeti Oprendszerügyi Kormánybiztos és a Felcsúti Nemzeti Oprendszer Akadémia sem épült fel.

Na, ilyen az igazi off! :D (tényleg elhúzok én is ezzel amoda)

[ Szerkesztve ]

(#51286) lev258 válasza DrojDtroll (#51281) üzenetére


lev258
veterán

Esetleg a frissebb verzió, ppa-ból?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#51287) agy73p válasza csixy (#51282) üzenetére


agy73p
senior tag

Így kezdtem én is. De meglesz. Kicsit később előjött. :)

[ Szerkesztve ]

(#51288) DrojDtroll válasza lev258 (#51286) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Megprobalom.

(#51289) Sonja


Sonja
veterán

Egy sudo apt-get update parancs után a csomaglisták olvasása után vagy 40 sornyi

W: Ignoring Provides line with DepCompareOp for package libreoffice-l10n

figyelmeztetést dob, a végén pedig egy

W: Próbálja futtatni az „apt-get update” parancsot ezen hibák javításához

üzenetet.

Mit lehetne kezdeni ezzel a problémával? :F

Szerk.: Közben ezt találtam. Az első hozzászólás felsorolásából akkor az elsőt választom. :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#51290) csixy válasza ubyegon2 (#51285) üzenetére


csixy
addikt

Már kaptam pár instrukciót a facebookos csoportban. Kezd alakulni.Tényleg úgy néz ki , hogy a gyakorlatlan felhasználóknak van kitalálva. Mindent szabad, amit lehet, az viszont készre befőzött csomagokban ott van előre befőzve. Nem tudom, hogy ebből a megkötöttségből ki lehet-e nyúlni. Nem találtam még meg a flashplayert a facebookos játékokhoz. Küzdök a láthatatlan karakterekkel itt is amikor pl a prohardverre hozzászólást írnék. Érdekes filozófia , még ízlelgetem , próbálgatom, vissza vissza térek hozzá.

De egyenlőre zöldfülűként bekötött szemmel elbotorkálva egy ubuntuban sokkal komfortosabban és szabadabbnak érzem magam.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51291) Frawly válasza csixy (#51290) üzenetére


Frawly
veterán

Szerintem egy Ubuntuval vagy Minttel bármikor jobban járnál, mint a BlackPantherrel. Ráadásul ha a BlackPantherben megtetszett a KDE-felület, akkor rámehetsz mindjárt a Kubuntura vagy a Mint KDE kiadásra, esetleg ha belejösz, akkor tudom ajánlani a Fedorát (nagyon friss csomagok vannak hozzá) vagy a Manjarót (ha az Arch-vonalat is kipróbálnád). Hidd el, a BlackPantherben semmi használható extra nincs (a magyar utasítások a terminálban és a magyar Facebook-csoport szerintem nem nyom sokat a latba). Magyar nyelvi támogatás (felületnyelv, súgók nyelve, billentyűzetkiosztások, Latin1-2-től kezdve az UTF-8-as kódoláson át mindenféle karakterkódolás), saját tárolók (Flashplayerrel), KDE-felület vagy KDE-kiadás minden disztróban van. Alapvetően ma már az összes nagyobb distro felhasználóbarát, elkezdve a grafikus telepítővel és a grafikus csomagkezelővel.

(#51292) DrojDtroll válasza Sonja (#51289) üzenetére


DrojDtroll
addikt

apt-get-ről jut eszembe

mindig kiír néhány hibaüzenetet, de a csomagok szépen feltelepülnek?

érdemes ezzel törődni, vagy majd csak akkor ha már nem mennek fel a csomagok?

(#51293) Rimuru válasza DrojDtroll (#51292) üzenetére


Rimuru
veterán

Attol fugg mi baja, ha csak pl arrol szol hogy van fent felesleges csomag fent akkor mindegy amig teged nem zavar.

Sonja: Miert nem jo az amit a Canonical szallit?

Vigyázat, csalok!

(#51294) csixy válasza Frawly (#51291) üzenetére


csixy
addikt

Hát most épp van egy SSD-n egy Manjaro Kde, egy Mint Cinnamon, egy Ubi Mate 16.04.2 és a bP OS a Win10 mellett nekem. :)
Most jött el az idő, hogy az Ubit Fedorára cseréljem. Egyszer már volt Fedorám , tetszett a nem hivalkodó egyszerűsége és a precizitása. Kicsit logiznom kellett a felrakásnál, de megfejtettem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51295) ubyegon2 válasza DrojDtroll (#51292) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mindig kiír néhány hibaüzenetet

Ezt ne csináljátok már legyetek kedvesek! :(

Hogy a fenébe lehet ilyen kérdésre válaszolni? Attól függene a válasz, hogy milyen hibaüzenet jelenik meg !!!!

Az autószerelőt se érdemes azzal felhívni, hogy mintha valahogy szokatlanul viselkedik az autó, mi lehet a baja?

Sok esetben az amit hibaüzenetnek hisztek, nem is hiba, csak figyelmeztet valamire, mint a Gtk-WARNING tip figyelmeztetések!

A lot of `gtk-warnings` in terminal. Is this serious?

(#51294) csixy

Egyszer már volt Fedorám , tetszett a nem hivalkodó egyszerűsége és a precizitása.

Ez lehet csak a különleges disztró! :D A többi se nagyon hivalkodó, ha nagyon úgy nézzük, hanem a DE, ami rajta van, az hivalkodó. Milyen DE-vel teszed fel a Fedorát? Vagy WM-mel lesz nem hivalkodó? ;)

[ Szerkesztve ]

(#51296) spammer válasza ubyegon2 (#51295) üzenetére


spammer
veterán

"mindig kiír néhány hibaüzenetet"
"Az autószerelőt se érdemes azzal felhívni, hogy mintha valahogy szokatlanul viselkedik az autó, mi lehet a baja?"

Erről ez jutott eszembe: bash:HU#2765 :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#51297) csixy válasza ubyegon2 (#51295) üzenetére


csixy
addikt

Akkor lehet, hogy keverem valamivel , de én egy szép egyszerű formás vágódeszka-szerű elegáns szürke felületre emlékszem.

#51298) ubyegon2
Hát piros kalapom nincs, de most van itt egy zöld pendrájvom. Na lássuk csak! Lehet , hogy beletörik a bicsakom? :F

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#51298) ubyegon2 válasza spammer (#51296) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nagyon jó! :DD

Ennek ellenére még elég életszerű is! Elég sok analóg eset van, szerencsére egyik se jut eszembe pontosan.... :)

(#51297) csixy

Vágódeszkaszerű! :DDD Akkor az biztosan nem Fedora volt, az ha teheti kéknek álcázza magát. Elég érdekes amúgy, hogy az alapkinézetből indulunk ki esetenként, mert hát lássuk be, a wintől eltérően itt azért igencsak át lehet könnyedén szabni a kinézetet!

Ezt például eddig hajóhorgonynak néztem, most látom, hogy inkább ritkásabb cannabisra hasonlít a logó!

Az oldalon szerintem nyomogasd a random disztró gombot, hátha előugrik a vágódeszkád! :D

[ Szerkesztve ]

(#51299) egerj


egerj
tag

Help !

Oprendszer: Linux Mint
Meghajtó : külső EXT4 fájlrendszer - SAMBA elérés
Nem tudom törtölni a döglött szimbolikus linkeket..
Jelenség: a neten talált megoldások egyike sem működik
például: find -L -type l parancs megjeleníti a linkeket, de a find -L -type l -delete már nem jeleníti meg nem is törli , és ráadásul meg sem jeleníti ...
nyilván rm sem működik..

MC vel sem lehet törölni - hibaüzenet sincs

Mit lehet tenni ?

(#51300) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Egy scriptben (na jó, még csak egysoros parancssoros izé) szeretnék EOF-t küldeni, de sehogy nem akar menni...

Annyi kéne, hogy kiírok egy adatot a soros portra, majd vissza is olvasom (rx-tx összekötve, loopback eszköz). (Lesz értelme, azt akarom megfigyelni, mikor szakad meg.)
Ehhez :
printf "izé" > /dev/ttyUSB0 (echoval is b. ennyi)
és
cat /dev/ttyUSB0
tök megfelelne, mondjuk betéve egy ciklusba, csak a cat nem akar véget érni (a kiküldött cucc visszajön), és nem tudok rájönni, mit csinálok rosszul :S Gondolom a küldött stringbe lehetne EOF-t tenni, de azt hogyan...

Köszi minden ötletet :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.