Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87301) asr27 válasza scream24 (#87298) üzenetére


asr27
tag

Én ilyet nem találok a készüléken, nem is így néz ki a menü.

(#87302) HdRew válasza honda23 (#87286) üzenetére


HdRew
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :)

(#87303) delibab válasza máyköl (#87299) üzenetére


delibab
senior tag

Na mondjuk ezt megértem... bár megszokható.

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#87304) ftamas0201 válasza DeFranco (#87297) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Én meg a Samsung 6-os szériában csalódtam a panel miatt. Rendszere tökéletes, szerintem átláthatóbb és egyszerűbb mint a webos, méret, keret, csatlakozók szintúgy jól vannak elhelyezve és tökéletesek, elég minden, csak az én igényeimet nem elégítették ki. Nem szabad elvakultnak lenni, én sem mondom hogy szar mert egész jó tévé volt csak az én igényeimnek nem felelt meg. Ízlések és pofonok :)
Sőt, mivel hasonlóak a tévé nézési szokásaink szinte (1 méterrel a tv mellett, nekem pl a gép helyezkedik el, innen dolgozom) határozottan lebeszélném a VA panel adta fekete előnyökről mert ott már nem hogy előny lesz hanem hátrány, mivel a fekete kivilágosodik, a színek kifakulnak és a fehér pedig kiég. Ezt egy hétnyi tapasztalatból mondom ameddig próbáltam megszokni a helyzetet. Sőt a VA panel is bevilágításos volt nekem szóval nem csak az LG IPS edge produkál ilyet.
Sőt a samu most olyan tendenciát követ hogy nem árulja el hogy milyen panel van a TV-ben, csak és kizárólag a felhasználók adataiból kell gazdálkodni amit a külföldi meg itt a magyar fórumokon talál. Szégyen gyalázat, a hivatalos supportra írva sem árultak el semmit az adott tv típus paneljával kapcsolatban.
Én ezért is javaslom neki hogy cseréltessen és ha lehet akkor a helyszínen bontsák ki és megnézheti, sőt meg is értetheti az eladóval a problémáját, és ha az is szar akkor csomagolja vissza és nézzen körül az üzletben egy új tévére az eladóval a háta mögött és nyomkodják szépen azt a tévét a demókból el és irány a sötét képek.
Egy próbát mindenképp megér, ha nem tudja elfogadni, márpedig ennyi pénzért miért is kéne elfogadni akkor irány és meg kell ejteni a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#87305) stemplar07 válasza máyköl (#87296) üzenetére


stemplar07
őstag

Végig éltem ezt hidd LG65sj850v ..infarktus határán voltam.. Hibás az ..egész ..
Én sem hiszem el minden Szavát az Rtings nek , de a méréseik alapján :
LG 2016 8-9 as ,Samsung 2016 KS /2017 MU..7-8-9 es széria, Sony 850-9 széria amiben ,,kevés ,,kompromisszum van ,és álltalános világos nappaliban és filmezéshez is jók..((a betekintési szög a 6 os Samsungoknál rosszabb, és a fényerő/kontraszt/is ))
Samsung 65 Mu7052 lett (bár KS 8000-t szerettem volna)és azóta , nem kell állítgatni semmit , működik ..

[ Szerkesztve ]

(#87306) stemplar07 válasza máyköl (#87292) üzenetére


stemplar07
őstag

Megettem a maszlagot ,,én is , 8 napig bírtam ,
Hogy lehet 2017-ben (led)csúcskategoriában,, 1400:1 natív kontrasztot és Hdr ben natív 250 nitet csinálni?
(Vs MU 7052 kontraszt 4000:1 , 400 nit, ...KS 8000 ,- 8000:1 , 450 nit)) ezek objektív számok, objektív eszközökkel mérve ..( HDR Real Scene Peak Brightness )

[ Szerkesztve ]

(#87307) stemplar07 válasza delibab (#87294) üzenetére


stemplar07
őstag

Így van , , Sony 8 feletti (bár a 9 még sokkal jobb ) Samsung KS/MU 7-8 series , illetve a 2016 LG , 8-9 series ,
De ebben valóban az Rtings is objektív ..szerintem a gyártók
nem hiszem ,hogy kedvelik őket , a műszeres mérések objektív mivolta okán..hiszen a gyártóik objektív adatokat a panelekről csak hangzatos marketing f...ságokat (pqi,pmi,nanocell,quantum,supeme Uhd) ..írnak , Én objektív egységes számok nélkül nem engedném forgalomba hozni 5_600 ezres készülékeket .
1,kontraszt
2,fényerö
3,képpont méret
4,betekintési szög

[ Szerkesztve ]

(#87308) gojko.m


gojko.m
senior tag

A családban van egy 32LJ510U típusú TV. Véleményetek szerint tudna kezelni egy USB-s wifi vevőt? A cél az lenne, hogy elérhetőek legyenek az otthoni hálózaton keresztül a számítógépről megosztott mappák.

(#87309) H.lacika


H.lacika
tag

Sziasztok

Kinéztem Lg49 SJ810V- emagon most 233900huf,
Első smart lenne, de kicsit elbizonytalanított az itt olvasottak, felhősödés stb.
Esetleg ennek a szériának mi az alternativája, samu vagy sonyba.
Köszi

(#87310) stemplar07 válasza H.lacika (#87309) üzenetére


stemplar07
őstag

[link]

Samsung 49um7002 alig drágább , DE sajnos csak 55" tol felfelé 120 Hz natív , a 49" 60 Hz , ha ezzel együtt tudsz élni , még mindig jobban jársz ..
Esetleg Sony Sony Bravia 49XE8005 , Rtings olvass utánuk ,

(#87311) stemplar07 válasza H.lacika (#87309) üzenetére


stemplar07
őstag

az Rtingsen az alábbiakat vesd össze, nem kell túl sok angol tudás sem hozzá ( ugyanis az SJ széria ezekben vérzett el..nálam és ahogy látom másoknál is, hangsúlyozom a 2016-os LG modelleket nem érinti, vagy legalább is nem ennyire ) :

1,native contrast rátió
2,HDR/SDR Real Scene Peak Brightness
3,Picture Quality
4, gray uniformity
5,local dimming

( és revidiálom, Sony X850E ami jobb adatokkal rendelkezik , mint ahogy samu 7002/7052 is , a fentebb említett Sony X800E az gyengusz ...)

[ Szerkesztve ]

(#87312) pw12345 válasza #52931072 (#87300) üzenetére


pw12345
aktív tag

Értem, sanszos volt, hogy ez az oka, de, azt senki nem tudja lekövetni, szállításkor, hogy kezelték.
Az enyémek még vastag kávásak, aztán van egy, amin elől nézetben vékony a díszléc, oldalról meg majd 2-3 cm, az most vékony, vagy vastag? :D

(#87313) #52931072 válasza pw12345 (#87312) üzenetére


#52931072
törölt tag

A design miatt igyekeznek minél kevesebb kávával tervezni, ez a stabilitás kárára megy.

(#87314) H.lacika válasza stemplar07 (#87311) üzenetére


H.lacika
tag

Köszi
Samu49 7052 50k-al drágább.
Sony Sony Bravia 49XE8005 van vele egy árban, de ha az gyengusz akkor az LG nyer
Sony X850E csak 65" kezdődik ha jól láttam.

(#87315) trojka válasza DeFranco (#87269) üzenetére


trojka
csendes tag

én ilyennel takaritom a tv képernyöt MM-bem vettem tavaly

(#87316) EVL2


EVL2
aktív tag

Én is tesztelgettem a 49"-os SJ810V-t és megközelítőleg sem olyan rossz nálam a helyzet mint ami fotókat feltöltöttetek. Lehet csak szerencsém van és fényévekkel homogénebb panelt kaptam vagy valamit szarul csinálok. A local diming hibákat teljes mértékben produkálja nálam is HDR, DV-alatt. Bár szerintem még azt is kevésbé mint itt jó pár felhasználónak.

Ahogy én megfigyeltem a hibák 55" mérettől sokkal szembetűnőbbek és jelentősen rosszabb lesz a helyzet ahogy a méret tovább növekszik. 49"-os mini tv-nél még szinte semmi sem látszik ezekből és ritkán kapok visszajelzést homogenitás problémákról SJ szériánál. Vagyis úgy mondod, hogy még nem volt rá példa de nagyobb méretnél más gyártók készülékeit is visszahozzák ilyen problémával. Ritings szerintem is jó oldal de nekem akkor sem jelentkeznek ezek a gondok ennyire láthatóan. Próbáltam le fotózni a statikus képeket de valamiért folyamat bevibrál a kép és eltorzul ha fotózom. A telóm nem éppen mai darab és nem valami jó kamerával rendelkezik, de próbálkozok még és ha sikerül küldök képeket sötét és világos környezetben készültet is.

Tehát lehet hogy csak én vagyok ritka szerencsés vagy 49"-nál még tényleg szinte abszolút nem jelentkeznek ezek a problémák. Meló helyemen sajna nem tudom tesztelni mert nincs lehetőségem besötétíteni a teljes boltot. Világos körülmények között is sok modellnél látom a gondot de nem látom jobbnak a helyzetet más gyártóknál sem. Tényleg nem védeni akarom az LG-t ha szar hát szar de 49"-nál még az enyém igencsak jó. 55-től már lehet hogy okádék...

[ Szerkesztve ]

(#87317) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
LG 43UH661V tv-m van. Az EPG nem mindig frissül be az összes csatornán. Amin éppen van, az mindig befrissül. Ilyenkor a házikó gomb hosszan nyomása után kilövöm az EPG-t, majd ismét megnyitom. Ekkor kis várakozást követően befrissül az összes csatorna. Szóval ha a memóriából kilövöm és újra megnyitom, akkor már jó. Van erre megoldás, hogy e nélkül is, csak simán az EPG megnyitásával mindig frissüljön?

(#87318) stemplar07 válasza H.lacika (#87314) üzenetére


stemplar07
őstag

Az Emagon a 7002 --249.900 Ft nem okoskodni akarok , azzal is sokkal jobban jársz ( a 60 HZ-t észre sem veszed ,hacsak nem vagy harcore gamer ..), mint az SJ-vel , meg fogod bánni ,más hibájából jobb tanulni... de te tudod ..

No Kontraszt/fényerő huzigálhatod le a redőnyt , stb..

(#87319) stemplar07 válasza EVL2 (#87316) üzenetére


stemplar07
őstag

Ok értelek, és azon kívül, hogy én a 65SJ850V-t 640 ropiért vettem , :W de ez ez én bajom, nos ennyiért
ne legyen sávosan foltos a grey , ne világítson át vertikálisan egy 21:9-es film fekete szélein ha világos filmrészlet van , ne kelljen redőnyt lehúznom egy nappaliban, mert fele(!) a kontraszt/fényerő egy hasonló árú (sőt nem is 8-as szériás :D ,hanem 7-es samsung esetében...) és legyen a fekete ..fekete , ne szürke ..
((a PMI index/DolbyVision/Techicolor és egyéb extrák gyakorlatilag mit sem érnek ezekkel a hibákkal ))

csak az input lagg/betekintési szög jobb , egy 65MU7052/7002 -höz képest, ez viszont nem ér annyit, mint a fent említett hibák tömkelege ...

ettől függetlenül, minél nagyobb a kijelző, annál feltűnőbbek a hibák, ezzel egyet értek ..és akit nem zavar, vegye meg , mindemellett én a kezemet tettem volna össze ,ha valaki őszinte véleményt ír mielőtt megvettem volna, mert akkor nem ezt vettem volna ezt meg ..

(#87320) Drótszamár válasza EVL2 (#87316) üzenetére


Drótszamár
őstag

Az ISO-t vedd alacsonyra, és minél hosszabb záridővel fotózz. pl 1/10-ed másodperc. A kezedet támaszd neki valaminek stabilan, különben be fog mozdulni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#87321) OPiiPO válasza stemplar07 (#87319) üzenetére


OPiiPO
addikt

No offense, bocs, de esetleg meg lehetne oldani, hogy naponta csak egyszer irod be a sirámaid (esetleg hetente egyszer, de ezt már remélni sem merem :P )? Értem hogy rosszul esett, még egyet is értek veled, de pl. a tegnap 7 hsz-ben írod le ugyanazt, ma is már kettőnél tartassz. Bocs mégegyszer.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87322) stemplar07 válasza OPiiPO (#87321) üzenetére


stemplar07
őstag

sorry de---
mivel a kérdező az adott típust kérdezte (SJ), hogy megvegye-e, erre válaszoltam csak , a többi LG típust leírtam,(ha visszaolvasol) hogy ez a hiba nem áll fent .. csak itt a fórumon 3 ember vett ilyet és ,vagy eladta, vagy sikerült legariztatnia ..tehát nem volt elszigetelt eset ..az LG pedig mint hibás terméket , majd féláron fogja árulni fél év múlva..és ezzel be is fejezem az SJ széria szapulását ( az elmúlt 30 évben hifizek, tvzek, videózok, de így még nem vertek át termékkel ...)))

[ Szerkesztve ]

(#87323) OPiiPO válasza stemplar07 (#87322) üzenetére


OPiiPO
addikt

bocs ha félreérthető voltam - azt egy szóval nem állítottam hogy nincs igazad

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87324) ftamas0201 válasza nOvOp (#87317) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Melyik szolgáltató?
Én a Tarr kft-nél vagyok, nekem az EPG pl az RTL klub HD és a vele azonos frekvencián való csatornákon töltődik be teljesen. Egyébként csak úgy ahogy mondod, csatornánként töltődik be. Más szolgáltatóknál ugyan nem tudom van-e ilyen dolog hogy csak egy bizonyos frekvencián töltődik be, de én a szolgáltató topicjában rákérdeznék azért mert gyanús hogy ez mindegyiknél jelen lehet. :)

(#87325) H.lacika válasza stemplar07 (#87318) üzenetére


H.lacika
tag

Köszi, nekem sokat segített, hogy többször leírtad, valószínű Samu UE49MU7002 lesz, MM-be 224900,-.
Elsőnek az UJ701v volt kinézve, de gondolom a Samu azért azt is veri.
Nem szeretnék nagyon mellé lőni, hosszabb távra venném.

[ Szerkesztve ]

(#87326) ftamas0201 válasza H.lacika (#87325) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Ha lehetőséged van rá, menj el egy üzletükbe és tekintsd meg. Színek, betekintési szögek, fények, külső. Annak párja nincs, nem egy fórum alapján kell akkor mérlegelj hanem a látottak alapján. Demó csalós lesz, vihetsz képi anyagot (pendriven), elvileg segítőkészen meg fogják engedni hogy megnézhesd. Megéri élőben is szemrevételezni :) Megnézed, webről megrendeled és akkor még több is az elállási időd mint a bolti vételnél :D

(#87327) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Egy LG 43UJ670V távirányítóját hogy lehet rávenni (ha egyáltalán lehet), hogy a UPC Horizon (Kaon) mediabox-ot is irányítsa? Elég lenne csak a ki-be kapcsolás és a csatornaváltás funkció a mediaboxról. Próbáltam összepárosítani, de azon kívül, hogy a Kaon márkát ki tudtam választani, illetve a 3 kért gombra rá tudtam nyomni (OK-val), sok minden nem változott. Vagy ezzel a távirányítóval nem is lehet irányítani a UPC-boxát?

Előre is köszi a segítséget.

(#87328) westcoastog


westcoastog
veterán

Na, bejelentettem a hibát kb fél-1 órája online, és már hívtak is az LG ügyfélszolgálattól, 24 órán belül keresni fognak a szervizes kollégák. :))

Remélem lesz egy patent uj635-öm végre. :))

[ Szerkesztve ]

(#87329) mcwolf79 válasza stemplar07 (#87322) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én a szerencsés kivételek egyike vagyok, bár én "csak használom" az 49 SJ810V LG TV-m, de eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Számomra a képe tökéletesen megfelel, mind TV-t nézni, mind filmnézésre,mind konzolozásra tökéletes. Igaz én nem lesem 2 cm-ről, hogy ugyan meglátom-e az RGBW alpixeleket, nem töltöttem órákat Youtube és egyéb tartalmakat lesve, hogy kihozzam az esetleges gyengeségeit, én csak használom. Az itt linkelt jópár fényképen jelentkező anomália (fehérség a képernyőn) nálam nem jelentkezett, pedig néztem jópár kalibráló videót és tesztet.
Szóval én meg vagyok elégedve vele, dehát ugye kinek a pap,kinek a paplan.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#87330) OPiiPO válasza westcoastog (#87328) üzenetére


OPiiPO
addikt

Melyik oldalon, pontosan hol jelentetted be légyszives? En egy hete várok egy visszajelzésre, de lehet rossz oldalon tettem meg.

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87331) westcoastog válasza OPiiPO (#87330) üzenetére


westcoastog
veterán

Lg magyar oldalán kell regisztrálnod egy fiókot, majd a fiókodban regisztrálni a készüléket, utána támogatás menüpont alatt javítás igénylése ha jól rémlik.

[link]
Itt

[ Szerkesztve ]

(#87332) dave0825


dave0825
őstag

Sziasztok!

Keresőben már rákerestem, végignéztem a válaszokat.
Érdeklődnék, hogy mik a vélemények az LG 65UJ670V tv-ről? Most LG 50LF652V-m van, ezt szeretném lecserélni az említettre, aqua.hu-n egész jó áron van, a többi oldalhoz képest.
Ha esetleg van max. ebben az árban más alternatíva, ami szintén 4K-s, >=65"-os, és minőségileg is rendben van (fém keret, panel és kijelző élettartama elfogadható), szívesen meghallgatom.
Más oldalon csak földobtam hirtelen kérdésként, ott Panasonic-ot ajánlotta valaki, de abból ekkora méretben majdnem 1,5-2x ennyiért találtam. PS4 lenne róla használva (nem Pro, hanem Slim, így "csak" HDR, ami kihasználná az új tv adottságait), és természetesen 4K filmek.
Most hirtelen találtam MediaMarkt-ban LG 65UH668V-t, ami tudom, hogy 1 évvel régebbi modell.

Másik kérdésem, hogy a mostani tv-m szerintetek mennyiért menne el még 11 hónap garanciával? Néztem Hardveraprón, 90-100-ért 1 év garanciával van ugyanez a típus 42"-ban, illetve 1 friss hirdetésben szintén 50"-os, fél év garanciával, 130-ért. Én 140-re gondoltam, hibátlan állapotban, dobozban, papírokkal, 2 gyári 3D szemüveggel, és 2 házilag készített (átrakott lencse) "dualplay" szemüveggel.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87333) EVL2 válasza mcwolf79 (#87329) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nem vagy szerencsésebb mint én! :N Nekem is tökéletes a 49sj810v és én még kötözködésből kínzom is rendesen hogy előjöjjenek ezek a gondok amiket írnak itt a srácok. Semmi baj az a lényeg hogy sikerült lebeszélni egy újabb vásárlót a 49"-os sj810v-ről is mivel az is SJ így ergo szar az egész. :DDD

(#87334) stemplar07 válasza H.lacika (#87325) üzenetére


stemplar07
őstag

your welcome...
én csak az SJ széria hibáiról írtam, a többi régebbi LG Tv-ről nem hallottam rosszat , ezért is mertem megvenni ezt .

De ahogy írtam is Rtingsen a méréseket nézd meg, és utána dönts , vagy vigyél a boltba sticken demó anyagot , ahol a 60-70%-os szürkét is lecsekkolhatod, van-e gond , de a fényerő/kontraszt arányt nehéz egy M.Marktban ellenőrizni , én is így jártam ... ezt már az otthoni környezetedben tudod , eldönteni, jó 5let a Webes rendelés is, így 14 napig elállhatsz ha nem tetszik ..

és örülök, hogy van akinek tetszik ez a típus , sorry ... én pont annyit buktam rajta, amennyiből egy frankó LG Oled előtt ülhetnék épen :Y ( nem Qled előtt.. :D tehát nem vagyok Samsung fun..) )

[ Szerkesztve ]

(#87335) bkiky01


bkiky01
senior tag

Mi az az oldal, ahol beállításokat találok sávosodás ellen? 55UJ634V

(#87336) nOvOp válasza ftamas0201 (#87324) üzenetére


nOvOp
senior tag

Digi. Kipróbáltam és úgy valóban betöltötte. Majd azért próbálgatom, de ez is egy megoldás illetve megkérdezem a digi topikban is. Köszi!

(#87337) Leslie1966 válasza dave0825 (#87332) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Nekem 49UJ670v van és nagyon jó, nem tapasztalok semmilyen felhősödést stb. :D

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#87338) dave0825 válasza Leslie1966 (#87337) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi szépen. Mások, vélemény, tapasztalat?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87339) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Van egy lg 65uj635-ös tv-m amihez minél pontosabban/szebben szeretném csatlakoztatni a ps4 pro gépemet.
Ma már eljutottam oda,hogy megtaláltam a tv-ben azt a deep color beállítást,így már átengedi a 4k-s játékot,viszont szerintem még nem tökéletes.Rengeteg beállítás van a tv-ben+ott vannak az alacsony-magas beállítások is+a hdr 3 lehetősége (középsőt választottam) vmint a ps4-ben is van ugye 1-2 lehetőség... :-/ amiben a yuv420 helyett a rgb-t választottam és azon belül is a limited-et. (Nem tudom pontosan,hogy mi is ez,de nekem szebbnek tünik a limited beállítási lehetőség.)
+persze még ott van a trumotion is amit bekapcsoltam,lehet kár volt?
Szerintetek mi a legmegfelelőbb beállítás ehhez a tv-hez ps4 pro-hoz?

Előre is köszönöm!

Szerk.: Mégvmi.. Játék közben a mostani beállításoknál mintha késne a kép a géphez--joy-hoz képest.
Szóval megmozdítom a joy-t és érezhető kicsit az idő amíg abba az irányba reagál.
Nem nagyon zavaró,de ha lehet kiküszöbölném.
Mi lehet a gond?Kábel vagy más?

[ Szerkesztve ]

(#87340) westcoastog válasza Elims (#87339) üzenetére


westcoastog
veterán

Játék módba kell rakni a képbeállítást és csökken az inputlag.

(#87341) Elims válasza westcoastog (#87340) üzenetére


Elims
veterán

Viszont akkor a 4k/hdr-nek füst van,nem? Nem tudom,kérdezem.

(#87342) westcoastog válasza Elims (#87341) üzenetére


westcoastog
veterán

Valószínűleg igen, mert külön van hdr mód is, 4k felbontás változni nem fog szerintem.

Mondjuk engem nem izgat a hdr, pc-ről hajtom a tv-t, nekem az a lényeg ne legyen késés a bevitel és a megjelenítés között. :))

[ Szerkesztve ]

(#87343) 01


01
tag

Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kèrni, Lg tv-m van, de valójában nem teljesen idevág, mert bármilyen lehetne...
Szóval a tv hátulján van az usb bemenet, de mivel a falon van, nehezen hozzáférhetően, így baromi nehéz bedugni pendriveot, vagy bármit.
Milyen jó megoldás van erre?Pl usb hosszabbító kábel?Azok közül milyet èrdemes venni?Nem vagyok otthon a témában, jó lenne, ha valaki megosztaná a tudását, tapasztalatait..
Köszönöm!

(#87344) Elims válasza westcoastog (#87342) üzenetére


Elims
veterán

Az O.K.,de neked csak a videókártya kerülhetett annyiba mint nekem a pro (habár neked a pro-m duplája lehetett...),szóval neked mindegy,de nekem nem. :-) Nekem fontos lenne ha már vettem egy ilyen tv-t,hogy menjen a 4k+hdr,direkt a pro miatt vettem (+a division miatt).
Esetleg rossz tv-t választottam?Ez volt a majdnem a max. amit tv-re szántam.300-400-500e-ket nem adnék egy tv-ért. :-(
Esetleg azt lehet tudni,hogy az ezelőtti samsung ue48h6400-as tv-mnek vagy ennek van jobb input lag-ja?
Rá tudnék én is keresni,de annyi kamu oldal van,hogy egyiknek sem hinnék.Amit te/ti írtok nekem többet érne.

Szerk.:

Szia 01!

Ha nem nézel rajta vmi komoly felbontású videókat akkor bátran rendelj egy filléres usb hosszabbítót az ebay-ről.Nem lesz gáz. ;-)

[ Szerkesztve ]

(#87345) Breki válasza 01 (#87343) üzenetére


Breki
veterán

Múltkor láttam egy direkt lábára erősíthető Usb elosztói vagyis hub-ot.

De ajánlom bármelyik Ugreen Hub-ot.

Én ilyet vettem usb3-ast Ethernet miatt.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#87346) bobooo


bobooo
addikt

Sziasztok!

LG 49 UJ6517 tv-t szeretnék vásárolni, amihez Media Markt oldalon az van írva, hogy "Magic Remote előkészítés". LG oldalon Kiegészítők címszó alatt Magic Remote - Ready, illetve használati utasítás - igen, tápkábel - igen van írva (tessék)

Most akkor ehhez van MR vagy nincs? :O Amit találtam a topikban azok alapján nincs és ez kellene hozzá, de árukereső szerint 01.14.-től az se kapható :C (LG AN-MR650A)

(#87347) 01 válasza Breki (#87345) üzenetére


01
tag

Köszi!

(#87348) atee válasza bobooo (#87346) üzenetére


atee
őstag

Biztosan nem jár hozzá. Ilyen készüléket vettem én is.
Külön lehet vásárolni, de ami 15k azt elkapkodják. 20k ért szinte mindig van!
Én várnék vele amíg csökken az ára, ha nem tudsz lemondani róla. Az elődjét már 10k alatt hozzád vágják!
Eleinte én is akartam ,de már nem vagyok benne biztos, hogy akár 10k körül megveszem majd.
Simán elvagyok nélküle!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#87349) westcoastog


westcoastog
veterán

Most vitték el a tv-t, csereutalványt fogok kapni, aztán jöhet a következő kör vergődés a Telekommal.. :D

Remélem a következő darab nem lesz fos. Mondta a szervizes hogy mostanában szaporodnak a gondok az UJ szériákkal. :(

(#87344) Elims
2009-es 5770-es radeonom van amit haveromtól csórtam el. :DDD
Hát ha kevés input lag és hdr között kéne választani akkor a kevés input lagot választanám. :)

[ Szerkesztve ]

(#87350) Drótszamár válasza Elims (#87339) üzenetére


Drótszamár
őstag

Én X-BOX-szal próbáltam a HDR-t.

Ha az xbox tényleg HDR jelet küld, akkor a tv-n jobb felül megjeleni a HDR logo.
Állítsd be a PS-en a HDR módot, és nézd meg, hogy a játék is támogatja e. Addig kell tornázni amíg meg nem jelenik a játék indításánál a HDR logo felül.
Ha ez megvan, akkor a tv-n le fog szűkülni a képmódok listája. Nekem csak 4 elemű lett. Van közöttük játékos mód. Erre kell állítani, ha nem akarsz késést. Nálam ez jelentősen leveszi a fényerőt, és a színeket is elállítja.

Így elég kevés értelme van játékoknál a HDR módnak. Ha jól néz ki, akkor nehezen játszható a magas input lag miatt. Ha meg nem késik, akkor sötét lesz, és bukod a színeket.

Xbox One S és 43UJ7507-es párossal próbáltam, lehet nálad nem pont így működik a dolog.
Forza Horizon 3 volt a teszt játék, és nagyon nehézkes lett az autók irányítása a sok késés miatt.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.