Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87501) senki66 válasza Nikla (#87498) üzenetére


senki66
senior tag

OK meglesem ezt az Xplay-t.

(#87502) dave0825


dave0825
őstag

Tudom, hogy nem teljesen LG-s kérdés, de ahhoz tartozik. :)

65UJ7507-hez kellene egy kis segítség Tőletek.

Van egy PS4 Slim-em, ugye tudja a HDR-t, mellette van egy VR szemüvegem, amihez van a processor unit, amibe megy a PS-ből a HDMI kábel, abból pedig tovább a tv-be. Nem számít, ha folyamatosan így van összedugva, nem VR játékok közben sincs semmi gond. A probléma ott kezdődik, ha a HDR-t szeretném bekapcsolni a PS-en, mert a processor unit nem támogatja a HDR átvitelt. Írja is a gép a videó infóban, és hogy dugjam közvetlenül a tv-be a PS-t, úgy menni fog. Igaz, próbáltam, viszont macerás mindig átdugni, ha VR-t szeretnék használni.

Így olyan megoldásra gondoltam, hogy a PS-ből menne egy eszközbe a HDMI bemenetként, 2 kimenettel pedig az egyik közvetlenül a tv-be, a másik pedig a processor unit-on keresztül a tv-be, és csak átkapcsolnám az eszközön, mikor, melyik kimenetet akarom használni.
Találtam is ilyen eszközt eBay-en, csak az a gond, hogy a hirdetés címében ott van, hogy 2.0, de a leírásban csak V1.4-ig vannak sorolva a támogatott HDMI verziók. Én úgy tudom (bár szakértő nem vagyok, csak hallottam róla, és Google-ben is ezt találtam), hogy 2.0 legalább kell a HDR-nek. Igaz ez, vagy megy 1.4-gyel is? Zsákbamacskát nem akarok, hogy vagy jó lesz, vagy nem. Nem nagy összeg, de akkor is.

Erről lenne szó.

A cucc Bi-directional, szóval változtatható, hogy 2 ki-, vagy 2 bemenet legyen. A kérdés csak az 1.4 vs 2.0-ra irányul röviden. :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87503) #52931072 válasza Nikla (#87481) üzenetére


#52931072
törölt tag

Üdv!
A tv a szűk keresztmetszet, meg nálad a 100/100 hálózat is. A 4K filmek bitrátája meghaladja a hálózat áteresztőkèpességét. Azért a tv a gond, mert nálam gigabites hálózaton ezt csinálja.

(#87504) ftamas0201 válasza #52931072 (#87503) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nem értem ezt miből gondolod, lehetne gigabites hálózata is, akkor se lenne több a sebesség mivel a lan portok a televíziókban egytől egyig csak 100/100at tudnak, nincs gigabites a tv-kben. így hiába lenne gigabites router, ugyanúgy 100 maradna csak. Aminek elégnek kell lenni ha már csak abból indulsz ki hogy egy 50-60 megás net is elég a 4k streminghez 60fps mellett mondjuk egy youtube-ról.
Ott valami hibás beállítás a probléma, serviioban sokkal egyszerűbb boldogulni mint a plexben, ott csak feltelepíted a klienst, kiválasztod a mappákat ahonnan behashelje a filmeket aztán ha a borítók alatt magyar címeket akar akkor be kell állítani a különböző funkcióknál hogy a meta adatokat magyarul töltse le. Ennyi az egész, aztán hálózatra mehet az egész, serviio telepítés után újra kell indítani a gépet, utána a bemeneti listán látható lesz ha egy hálózaton van a gép meg a tv egy serviio (gépnév) ikon és mehet is a filmnézés.

[ Szerkesztve ]

(#87505) #52931072 válasza ftamas0201 (#87504) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt írtam, hogy a tv a szűk keresztmetszet vagy nem? Tök mindegy milyen média szervert használ. Nekem a Smart share mindent lejátszik. 100 Mb/s környékén kezd pufferelgetni. A tv wi-fi viszont az ujabbakban már tud 300-at is, de akkor is útban lesz a 100-as router.

[ Szerkesztve ]

(#87506) ftamas0201 válasza #52931072 (#87505) üzenetére


ftamas0201
senior tag

De miért a TV a szűk keresztmetszet? Ő csak egy megjelenítő. Mire gondolsz ez alatt? Tudtommal megelégedettséggel használják ezt a típust rengetegen, sőt hogy jobbat mondjak, az én 6 éves tv-m is tökéletesen működik a mai napig DLNA-val smart share-n simán, pedig ő még tényleg nagyon kezdetleges smart. Szóval ezt nagyon nem értem hogy mi szűk keresztmetszet van egy tévében.

(#87507) #52931072 válasza ftamas0201 (#87506) üzenetére


#52931072
törölt tag

Az a 100-as hálózati inerface a szűk keresztmetszet. Tudom, hogy jó tv, nekem is olyan van. A 4K filmek meg egyre inkább átlépik a 100 Mb/s bitrátát, amihez már kevés a tv-be szerelt 100-as lan.

[ Szerkesztve ]

(#87508) ftamas0201 válasza #52931072 (#87507) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Na akkor mégiscsak a hálózatra tértünk vissza :)
Nem tudom, annyira nem figyeltem a bitrata értékeket 4k filmek alatt, de még egy karib tenger kalózai új rész is (most megnéztem) megáll 50Mb/s bitrátánál pedig ebben már vannak jócskán speciális effektek amik azért feltornázzák ezt, kingsman 2 olyan 36 HDR-ben, de biztosan át fogják lépni előbb utóbb egyértelműen ahogy fejlődik a technika. Ilyenkor más nem fog maradni mind a merevlemez direktbe kötése a TV-vel, úgy a merevlemez sebessége lesz a mérvadó, azokat meg az elkövetkezendő 10 évben csak nem lépik át a filmek :D

(#87509) #52931072 válasza ftamas0201 (#87508) üzenetére


#52931072
törölt tag

A 4K HDR filmek 60 Mb/s bitráta körül indítanak. Azokkal még nincs is gond, ahogy közelíted a 100-at, kezdődnek a problémák. Nyomozd le a témát, ha nekem nem hiszel. Én már meg futottam ezt a kört, 80-as bitráta alatt minden megy, felette minden akad.

[ Szerkesztve ]

(#87510) ftamas0201 válasza #52931072 (#87509) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Elhiszem én, ezért is mondtam hogy annyira nem nézegetem a bitrata értékeket ameddig minden rendben megy, viszont a kingman 2 HDR-rel tuti ennyi mert itt a gépemen és megnéztem. :) Meg alapvetően ugye a 100as eszköz se 100, legjobb esetben 92 a vége de általában 89 a végük ezeknek. Így ott is lehet fennakadás, de visszatérve a lényegre, szerintem egyelőre azért még bőven elég lesz. Ha meg már nem akkor fognak fejleszteni más fajta eszközöket is, viszont akkor tényleges marad a külső merevlemez felcsatolás, az nem fog elfogni egyhamar.

(#87511) #52931072 válasza ftamas0201 (#87510) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azt hiszem inkább wifire akarnak át terelni minket, mert azt állítják, hogy 400-at is tud a tv wifije. A t-s modemből viszont még nem sikerült 80-nál többet kifacsarnom. Három lehetőség van tehát, egy gyors wi-fi router, USB hdd, vagy hdmi kábel, ha bírja a gép a 4K lejátszást.

(#87512) ftamas0201 válasza #52931072 (#87511) üzenetére


ftamas0201
senior tag

HDMI is kezd veszett fejsze lenni mert kell még egyszer annyi ráfordítás hogy egyáltalán a gép bírja. tt mindenképp már csak a külső hdd ami lehetőség marad és akkor a wifi, ennek nem jártam utána hogy mit bírnak, majd lehet itthon egy tesztnek alávetem a 7507esem.
Szolgáltatós eszközökről ne is beszéljünk, egy raklap sz*rt nem érnek, egy modem és saját router a legjobb megoldás de ez már nem ide tartozik :)

(#87513) nonozoom


nonozoom
tag

Sziasztok!
Van egy 43LH630V tv-m. Arról érdeklődnék, hogy nem lehet valami gyorsítást eszközölni a menüvel kapcsolatban? Mert annyira tetű, hogy az már siralom! Egy hangbeállítás 5 perc, mire megtörténik, csak teker-teker. A memória is sokszor megtelik és kilép majd újra indul. Amúgy egy gyönyörű képű készülék, azzal nincs is bajom, de ezt a menüt és a Webos-t, hogy lehet így elcseszni? Konkrétan használhatatlan!

(#87514) gamegod


gamegod
senior tag

UJ701v-t ki milyen beállitással használja? baromi jó ez a tv. megérte akcióban a 160at. holnap folytatom vele az ismerkedést :DD

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#87515) Dr. Gonzο válasza gamegod (#87514) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

"Háttérfény: 80
Kontraszt: 100
Fényerő: 55
Élesség: 50
Szín mélység: 55
Árnyalat: 0
Színhőmérséklet: 0

Speciális beállítások:

Dinamikus kontraszt: ki
Dinamikus szín: ki
Színskála: Automatikus
Szuper felbontás: Alacsony
Gamma: Alacsony

További beállítások:
Zajcsökkentés: ki
MPEG zajcsökkentés: ki
Valósághű mozi: ki
Szemkímélő: ki
TruMotion: ki"

Én ez alapján állítottam be, de a TruMotion-t bekapcsoltam minimumra.
Nálam szintén UJ701v az alany.

[ Szerkesztve ]

(#87516) Drótszamár válasza nonozoom (#87513) üzenetére


Drótszamár
őstag

Próbáltad már áramtalanítani a tv-t?
Böngészni szoktál rajta? Az nem eszi meg a memóriát?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#87517) nonozoom válasza Drótszamár (#87516) üzenetére


nonozoom
tag

Próbáltam. sokat nem segített. Néha megy a böngésző, egyébként pont akkor szokott váratlanul kilépni, úgyhogy a böngésző eszi a memóriát, azt a keveset ami van benne. Nem lehet bővíteni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87518) dave0825 válasza nonozoom (#87517) üzenetére


dave0825
őstag

Ez sajnos ilyen. Az LG fullHD-s webOS-ei nagyon lassúak, a 4k-sak (3-3.5 verziószámúak) már jók, egyáltalán nem lassúak. Mediamarktban is mondta a srác ezt, és nekem a mostani UJ7507 előtti LF652V-n is kb. használhatatlan volt. Ha ki akartam kapcsolni a képet, hogy csak hang legyen (pl. netes rádió), kb. 2 perc volt, mostanin 10 mp. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87519) Elims válasza dave0825 (#87502) üzenetére


Elims
veterán

Kérdezd meg a ps topikban,hogy a slim-hez milyen kábelt adnak?Ha 1.4-eset akkor ez az elosztó tudni fogja (ha valóban tudja az az elosztó az 1.4-et..ebay-es free shipping-gel..).

(#87520) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Azt hogy lehet megoldani (ha meg lehet), hogy a 49SJ810 TV-vel közvetlenül a hálózatról nézzek filmet. Egy TP Link router-t használok, ezzel van összekötve egy vinyó rack-ban. Be van ugyebár kapcsolva a megosztás. Plex-szel notin keresztül müködik is, de ha meg lehetne oldani közvetlenül a hálózatról az jobb lenne.
Thx

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#87521) Alex91 válasza mcwolf79 (#87520) üzenetére


Alex91
félisten

DLNA-t tud a router megosztasa? Azzal mennie kellene a TV sajat lejatszojaval.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87522) mcwolf79 válasza Alex91 (#87521) üzenetére


mcwolf79
veterán

Egy TP-Link TL-WR1043ND router-em van, ez ha jól sejtem nem tud DLNA-t :(

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#87523) Alex91 válasza mcwolf79 (#87522) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor venni kell egy NAS-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87524) ftamas0201 válasza mcwolf79 (#87522) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nem eszik azt olyan forrón, tudja a routered a media szerver opciót a hivatalos oldal szerint :) Irány az admin panel és ott meg tudod nézni. :)

Privátban írtam, mert nem ide való téma. :)

[ Szerkesztve ]

(#87525) atike válasza mcwolf79 (#87522) üzenetére


atike
nagyúr

Ez segíthet.

Szerk:
#87524 - szerintem meg simán elfér itt is egy ilyen infó... Sok embernek hasznos lehet - és érintve kapcsolódhat a topic témájához is.

[ Szerkesztve ]

(#87526) Alex91 válasza atike (#87525) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk mintha a Media szerver beallitasa lemaradt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87527) ftamas0201 válasza Alex91 (#87526) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Tegnap este pár kattintással meg lett oldva a dolog, youtube teli van ilyen videókkal ami konkrétan erre a típusra vonatkozó routerre van. Csak ugye annyi sokszor már megvezeti az embereket hogy nem dlna van feltüntetve a routereken hanem media server. De lényeg a lényeg, kész :)

(#87528) Tamás34


Tamás34
senior tag

Sziasztok! Van VA paneles LG tv? 40-43 col TV érdekelne! Köszönöm!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#87529) rollrk4h


rollrk4h
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy LG televízióm és mivel gyengének éreztem a hangteljesítményét ezért szerettem volna rákötni a 2.1-es hangfalszettem, de nincs rajta JACK csatlakozó, ezért rendeltem egy optikai kábel - rca átalakítót minden rendben is van vele működik csak az a problémám, hogy a tv-n keresztül nem tudom állítani a hangerőt csak a fizikai gombján keresztül a hangfalnak. Ez valahogy nem orvosolható? Elég idegesítő például youtubezás során, hogy egyik-másik videó hol hangosabb, hol halkabb.

Köszönöm a válaszokat.

(#87530) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt mindenkinek!

Holnap veszek át áruházban egy online megrendelt UJ701V készüléket. Mire kell figyelnem, hogy ne egy visszacsomagolt példányt sózzanak rám? Hogyan vannak ezek a dobozok gyárilag lezárva mostanság?

[ Szerkesztve ]

(#87531) OPiiPO válasza rollrk4h (#87529) üzenetére


OPiiPO
addikt

optikán keresztül nem megy ki a hangerő vezérlése a TV-ről, ez szabványosan ilyen

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87532) westcoastog válasza rollrk4h (#87529) üzenetére


westcoastog
veterán

Optikai kimeneten elvész a tv hangjának állíthatósága.

(#87533) Alex91 válasza rollrk4h (#87529) üzenetére


Alex91
félisten

Csereled a hangrendszered...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87534) dave0825 válasza Elims (#87519) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, viszont találtam Youtube-on videót, hogy 2.0-s ilyen váltóval biztos, hogy működik, úgyhogy rendeltem egy ugyanolyat 3100 Ft-ért, inkább, mint 1600-700-ért, aztán ne legyen jó az 1.4-gyel. Mondjuk majd értékeléssel várok ezzel is, mert írta 1 valaki (a kb. 1100-as eladásból, 99.6%-os értékeléses eladónál 200k-s eladásból), hogy 2 hétig bírta, és meghalt az átalakító.

(#87529) rollrk4h: UJ670V-t néztem először, azon sem lett volna jack, és én is rendeltem már előre ilyen átalakítót, de akkor örülök (ezért is), hogy végül a 7507-et vettem. Mondjuk nekem 2.0-s mini hifim van, távirányítóval, így belegondolva nem lett volna gond az optikai sem. :U

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87535) csabi324


csabi324
tag

Sziasztok.
Lg 42LA6130-ZB típusú tv-m.
Az lenne a kérdésem hogy mitől van az hogy az egyik 3D-s filmnél automatikusan felismeri a filmet a másiknál megkérdezi hogy bekapcsolom a 3D vagy nem?
Azért kérdezem mert most először akarnék lejátszani 3DBD50-s iso fájlt-t minőség miatt.
Sony bdv-e2100 típusú 3D házimozim van.
Eddig úgy játszottam le filmeket hgy csináltam a NeroMedia Home-al szervert a pc-n a lejátszón beléptem a mappába és kiválasztottam a filmet.
Idáig Half-OU mkv tömörítésű 3D filmeket néztem azokat felismerte a tv de ha nem akkor kiválasztottam a vízszintes felezést és ment a film.
Az iso-t Deamon tools-al csatlakoztattam a gépen és a lejátszón választottam ki az iso egyik almappájából az mpeg file-t de a tv nem ismeri fel mivel alapból 2D-ben kezdi lejátszani.
5 módból tudok választani ha én akarom bekapcsolni a 3D-t:2D-ből 3D,víszintes,függőleges,dual-play és az ötödik egy villódzó képet mutat(ezt nem tudom melyik,lehet a szimulálás).
Na igazából azt nem tudom hogy ilyen iso file-nál melyiket kell választani hogy jó legyen?
Nem akarom kiírni a filmeket hanem ezzel a szerveres módszerrel szeretném nézni.
A 2D-ből 3D-s módot próbáltam de az olyan szerintem mint ha egy sima tv műsort kezdeném el nézni 3D-ben.

(#87536) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Sziasztok!

Kihagytam kb. 2 évet a témában, melyik LG készüléket érdemes most megvenni ~130e forint körül?
FullHD-nál magasabb felbontáson nem lesz használva, leginkább usb vagy pc-s filmlejátszáshoz kellene.
Kapható még normális FHD paneles készülék, normális hangszórókkal?
Jobban jár vele még mindig az ember mint egy ugyanolyan árkategóriás UHD-val, képminőség és egyéb szempontokból?

A legutóbbi vásárlás egy LF652V volt, azt egy korrekt készüléknek tartom, ehhez hasonló érdekelne.

Köszönöm előre is.

(#87537) Müszi válasza z0lt3n (#87536) üzenetére


Müszi
senior tag

Szia!

Én is egy LF szériásat használok megelégedéssel de nagyobb kellene és első körben a FHD paneles LJ594-et néztem ki. Picit többért már szép nagy méretben megkapod. Én végül átpártoltam az UHD-ra és egy kis pénzmagot hozzátéve egy UJ701-est rendeltem meg tegnap. Gondoltam haladni kell a korral és már nem épp új a technológia, tehát kiforrhatott. A négymagos procinak köszönhetően egész gyors és egy áruházban nézegetve meggyőztem magam. Hangjuk nem nagy durranás de még mindig sokkal jobb, mint az olcsó kategóriában. Remélem a választott tipusnak még jobb lesz a Harman Cardon hangszórók által.

[ Szerkesztve ]

(#87538) senki66 válasza Nikla (#87498) üzenetére


senki66
senior tag

Kipróbáltam az Xplay-t, ezzel a felirat valóban rendben volt viszont az UHD filmeket nem viszi, illetve akadozik, töltöget. Sajnos a tévés appot futtatva ez is meg a Plex is akad, ha a tévé lejátszójával indítom el a Plex Server megosztását, akkor ok, viszont így nincs a szép felület (plakát, háttérkép, infók), legalább is nekem nem sikerül előcsalni. Nem értem ugyan az az anyag a plex vagy xplay tévés klienssel miért akad, a webos playerével meg ugyan az jó.

(#87539) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. A 43UJ670V típusú TV-n van 3.5-ös fejhalgató kimenet? Van itt valakinek ilyen típus? Előre is köszönöm a segítséget.

(#87540) synthmaster válasza BK87 (#87539) üzenetére


synthmaster
csendes tag

Nincs.

(#87541) Alex91


Alex91
félisten

Valaki tudja, hogy a Valosaghu mozi menupont mitol fugg, hogy valaszthato-e vagy nem? Apple TV egy hdmi switchen keresztul a hdmi3 portra kotve a szakertoi mod (sotet szoba) kepbeallitasnal ez kapcsolhato, ha kozvetlenul a hdmi1 portra dugom, akkor pedig nem lehet kivalasztani, szurke lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87542) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

49UJ7507-nek van valami komolyabb hibája vajon? Az 55-ös egész jól fest, de túl nagy, a 49-es pedig nem volt kitéve az MM-ben.

(#87543) ftamas0201 válasza Alvin_ti4200 (#87542) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Lassan két hete elégedetten használom. Egyetlen hibája a Local dimming bekapcsolásánál a háttér világítás sávos visszakapcsolása. Persze ki lehet ezt kapcsolni. Ez annyit tesz hogy mikor mondjuk a magic remote kurzorjával egy fekete háttéren játszol akkor amerre húzod függőlegesen sávokban kapcsolja vissz a háttérvilágítást a tévé így ott világosabb lesz. Ha kikapcsolod a helyi sötétítést akkor nem kapcsolja le a háttérvilágítást így a fekete nem lesz annyira fekete de szerintem ez legyen a legnagyobb problémája. Én személy szerint imádom a tévét, és amit láttál 55-ben ugyanaz vár 49-ben is :) Részemről ajánlott.

(#87544) Müszi


Müszi
senior tag

Erre esetleg valaki :) ?

(#87545) ftamas0201 válasza Müszi (#87544) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Szia.
Nem tudom erre van-e értelmes válasz. Doboz leragasztva de gari miatt gondolom kibontják a papír miatt, benne a zacsik, távirányítók érintetlenek legyenek, készüléken körbe fóliázás legyen rajta, talp zsugorban van asszem, ne legyen újlenyomatos semmi. Fene tudja most mekkora marhaságokat írtam :D de erre tényleg nem létezik szerintem normális válasz. Tévé beállításai esetleg úgy induljon a tévé hogy te kelljen beállítsd, de ezt simán gyári beállítással visszanyomják aztán kész. Részemről kifújt ennyiben :) Nem hinném hogy van bennük számláló hogy hány órát mentek :D

[ Szerkesztve ]

(#87546) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok. Szerintetek melyiket válasszam? Főleg film és Konzol használatra kellene. Mind a kettőt 300k körül kapnám meg.

65UJ634V 5 év gari vagy LG 60UH8507 1 év gari.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#87547) Alex91 válasza Alex91 (#87541) üzenetére


Alex91
félisten

Erdekes, hdmi3-on allithato, a masik ketton nem!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#87548) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.
Múlt hét pénteken vettem egy 65UJ7507-et, és érdeklődnék tőletek, hogy ezek a képek mennyire normálisak?

Képek

Az első 5 bekapcsolt local dimming-nél vannak, az utolsó három kikapcsoltnál készült.
Az előző 50LF652V is ugyanilyen bevilágításos volt. 440 ezer forintos tv-ől nem pont ugyanazt vártam volna, mint egy 180 ezrestől, ami korban is régebbi, és kategóriában is alacsonyabb volt. Jobb alsó sarokban látni leginkább a fényességet, de a fekete inkább világos szürke, elég sok helyen. Az utolsó 4 kép egyébként HDR-es 4K-s 51GB-os It c. filmből készült, szóval nem is SD minőség.

Beállítások:
Élénk (felhasználói)
Háttérvilágítás: 40
Kontraszt: 90
Fényerő: 50
Élesség: 35
Színmélység: 55
Árnyalat: 0
Színhőmérséklet: C50
Zajcsökkentés/MPEG zcs., szemkímélő funkció, helyi sötétítés: Ki
Valósághű mozi: Be
TrueMotion: Sima

Próbáltam Eredeti (felhasználói) beállításon ugyanezekkel az értékekkel, semmi különbség.
A színek egyébként Youtube-os HDR videón, illetve film közben világos, színes környezetben gyönyörű, de a sötét részeket alig látni a szürkeségtől. Valakinek valami ötlet? 14 napos elállási joggal éljek, és csere, vagy ez ennyit tud 440.000 Ft-ért? A 72.000 Ft-os 4-5 éves alsókategóriás Samsung-om feketéje szín tiszta fekete, egyáltalán semmi szürkeség nincs benne, mintha ki lenne kapcsolva a képernyő.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87549) V8engines válasza ftamas0201 (#87545) üzenetére


V8engines
tag

Ez szerintem így elég korrekt válasznak. :C :R
Én se tudtam volna jobban-, szebben megfogalmazni. :)
Gratulálok!

(#87550) Alex91 válasza dave0825 (#87548) üzenetére


Alex91
félisten

Probald a szakertoi (sotet szoba) beallitassal! A kerekparos kep szinei szerintem uber ocsmanyak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.