Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87351) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi.

Adott egy lg oled 55c7v keszulek megtudna valaki mondani hogy tudok telefonrol youtube alkalmazasbol videot kikuldeni a tv re? A jobb felso sarokban a ki kuldesi ikonra hiaba nyomok ra nem latja ezt a tvet, az ossszes tobbit meg igen. Vagy kell valamit engedelyezni a tv beallitasaiban? Esetleg a playbol kellenne valami alkalmazassal probalkozni?
Koszi.

3njoy the Lif3

(#87352) dvd24 válasza Elims (#87344) üzenetére


dvd24
senior tag

Mindenképp a játékmódot válaszd, ha játszol és minden effekt legyen kikapcsolva úgy lesz kicsi az input lag, viszont konkrétan a Division az nem HDR-es, nekem majdnem ugyanilyen tévém van, ha gondolod, este, amikor hazaértem átküldöm neked a konkrét színbeállításokat, amivel nekem tetszik (te meg majd megnézed, hogy neked is jó e :) )

A HDR funkciót szerintem ne kapcsold be külön játékmódban, ha olyan játékot indítasz el ami támogatja, akkor automatikusan át fog kapcsolni a tévé HDR módba.

(#87353) KoNZoLik@ válasza Drótszamár (#87350) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Persze, hogy nem lesz olyan egy belépő vagy középkategóriás készüléknél a HDR, mivel azokban eleve nem "igazi"HDR van! Valódi 10bit-es és legalább 1000nit-es fénysűrűségű panel kell ahhoz, hogy lásd is az IGAZI HDR nyújtotta előnyöket és élvezd azt😁
Egy ilyen panelos tévén azért teljesen más lesz a leányzó fekvése, nem sötét és az input lag is elenyésző, cserébe mélyen zsebbe kell nyúlni!
Habár én pont múlthéten vettem egy Samsung65KS7000-et 340K-ért, na ott kezdődnek a dolgok és az gamer tévé, szóval csak körbe kell nézni mielőtt belenyúl az ember egy sza@ba:(

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87354) Sn00k válasza Sn00k (#87351) üzenetére


Sn00k
veterán

Na vegul a tlefonon a smart view megoldotta a problemat.

Egy gondom van hiaba teszek ki a google fotokbol egy videot a smart view segtsegevel eleg durvan darabos a lejatszasa. Pedig a netm az nagyon gyors az nem lehet ezuk keresztmetszet.
Ebben tudna valaki segiteni mivel tudnek ugy videot lejatszani amivel jo lesz a minosg es nem darabos a lejatszasa?
Koszi

3njoy the Lif3

(#87355) OPiiPO válasza westcoastog (#87349) üzenetére


OPiiPO
addikt

Délelött leadtam a hibajegyet, kb. 2 órán belül hívtak és egyeztettünk - most a szervízesre várok :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87356) westcoastog válasza OPiiPO (#87355) üzenetére


westcoastog
veterán

Teljesen jó az ügyfélszolgálat, én is meglepődtem milyen gyorsak. :K
Telekomos srácra hiába vártam volna hogy intézkedjen.. már csak remélem hogy a nem lesz fennakadás a t-pontban, és hogy hibátlan készüléket kapok végre, legyen már szerencsém nekem is egyszer. :)

Azt hiszem tűkön fogok ülni hogy kézbe kaphassam az új tv-t, aztán rá is ugrok a hibakeresésre, remélem nem kell harmadik tv-t is kérnem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87357) ftamas0201 válasza westcoastog (#87356) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Elvitték már a Tied rá másnapra vagy be kell vidd a t-pontba és akkor adják majd az újat is?
Csak kíváncsi vagyok azért érdeklődöm :)

(#87358) Elims válasza westcoastog (#87349) üzenetére


Elims
veterán

Pedig azt gondoltam,hogy vmi 100+ ezres videókártyád van mint az erre a fórumra járók többségének. :-)
Akkor már csak a win bejelentkezési logója is kápráztatott volna. ;-)

Mindjárt kipróbálom..remélem elég csak a trumotion-t kikapcsolni.

Drótszamár: Ha akkor amikor megjelenik a hdr és 4 képmód lesz elérhető,a játék-ot kiválasztva is 4k-s+hdr lesz?
Nekem a division-ben ilyen,nagyon nehéz irányítani a karaktert amikor szalad és vmit ki kell kerülni nem akkor reagál amikor kellene. :-/ Így ez a "hdr" meg "4k" nem sokat ér..

Dvd: Viszont a division-re írták,hogy kapott pro patch-et.Abban nem lenne benne a hdr mód?
Mivel próbáljam ki,uncharted4,assassins creed origins,horizon zero dawn?
Most ebben a trumotion-ben bízom... :-(

S.Zolika: 340e?Az én tv-m 20-30e-rel többe kerül nem azt írom,hogy én is ennyit adtam érte bontatlanul..,szóval ennél elvárhatná az ember,hogy a hdr legalább használható legyen és ne csak rá legyen írva.
Tartottam a lg tv-től,kicsit féltem is megvenni,nem szeretném ha beigazolódna a félelmem.
Vagy elégedjek meg a 65"-lal és kész?Vicc lenne.

(#87359) westcoastog válasza ftamas0201 (#87357) üzenetére


westcoastog
veterán

Tegnap előtt jelentettem be, lg-től a csaj hívott is, tegnap a pásztói szervizesek hívtak, ma reggel 8-kor pedig vitték is a tv-t, csereutalványt meg hozza a fószer aki vitte a tv-t, kb 2 napot mondott rá. Többi még nemtudom hogy lesz. T-pomtba a 3-4 oldalas csereutalvánnyal kell befáradnom.

Elims
Bárcsak így lenne ahogy írod. :O

[ Szerkesztve ]

(#87360) KoNZoLik@ válasza Elims (#87358) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

A KS7000 2016-os modell és újat már mint a fehér holló találni! Azért volt ennyi, mert outletes boltban vettem, mondjuk mindenről én vettem le a fóliát és eddig minden ok vele, garanciát is kaptam rendesen!
De 100x inkább ez, mint egy mostani vagy 2017-es modell!

Ja és a Pro patch nem egyenlő azzal, hogy HDR is legyen benne!
Van amelyik játék megkapja azt is, van amelyik csak 4K-t kap vagy jobb fps értékeket!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87361) dvd24 válasza Elims (#87358) üzenetére


dvd24
senior tag

Uncharted 4 és a Horizon biztos kapott HDR támogatást is, az AC-t azt nem tudom, de a Division nem kapott, a pro patchben csak a "4K" felbontás van meg a jobb effektek. A trumotiont szerintem kapcsold ki, az okozza a magas input lagot, játéknál nem ajánlott.

(#87362) KoNZoLik@ válasza Elims (#87358) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az a baj bármit kipróbálhatsz mindegyiknél ilyen lesz az inputlag maximum úgy nem ha kompromisszumot kötsz tehát mindent ki kell kapcsolni, csak akkor meg mi értelme van? Ha leginkább játékra használod akkor sokkal jobban körbe kellett volna nézned vásárlás előtt!
Ez a tévé ami neked van ennyit tud sajnos ennyiért:(
Én is direkt célirányosan választottam a KS7000-et, mert mindenki nagyon jókat írt róla, és kifejezetten gamer tévének ajánlják mindenhol, és én 90%-ban erre is használom😁

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87363) Elims válasza KoNZoLik@ (#87360) üzenetére


Elims
veterán

Esetleg csere érdekelne? :-)))
Természetesen vicceltem. :-))

Dvd: Kikapcsoltam a trumotion-t+a hdr-t is.Sokat javult a kép,majd átraktam a hdr módról játékra és így már majdnem a régi samsung minőséget kaptam.
Csak kicsit gáz,hogy kifizettem érte x Ft-ot és csak a kép átlója lett nagyobb 40cm-rel. (Ja,meg azért a fekete nem olyan fekete mint a samsung-ban pedig az csak egy sima h6400-as.)
De szerintem ha megfelelően be lenne állítva fasza lenne.
Hvégén megnézek rajta egy 20-30gb körüli filmet és az majd megmondja,hogy mi a helyzet.Egy sima rtl klub hd műsor is szép rajta,egy ps4 pro meg kevésbé.Ezért vagyok biztos abban,hogy többet ki lehetne hozni ebből.
Most látom,hogy az előző hsz-ban nem kértem,írd meg majd légyszives a beállításaidat.
Minek van ennyi szar benne,a vásárlók 80-90%-a laikus,szerintem nem sokan szarakodnak több napi tesztelgetéssel. :-/ Miért nem lehetett egyszerűbben megoldani??Van 1000 lehetőség benne. :-///

S.Zolika: Közel 400e-s tv,ez ennyit tud sajnos??Ne viccelj. :-))
Kicsit utánanéztem/kérdeztem vásárlás előtt.A tv-s topikban megkérdeztem és írtam is,hogy direkt ps4 pro-hoz lenne leginkább.Igaz,azt írták,hogy jobb lesz mint az előző samsung,de a biztonság kedvéért nézzem meg/próbáljam ki vásárlás előtt.Erre viszont nem volt lehetőség.Elmentem érte és vagy elhoztam vagy nem bontatlanul.

(#87364) KoNZoLik@ válasza Elims (#87363) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Értem én amit mondasz, de hidd el egy normális valós HDR10bit-es paneles tévé nem ennyibe kerül!
Én is 2016 nyarán az LG60UF850V-t 490000ft- ért vettem akciósan, és most örültem, hogy 250-ért elvitték:(
Ez van...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87365) Russel009


Russel009
csendes tag

Sziasztok!

Erősen szemezgetek egy LG UJ670 készülékkel, viszont több helyen is olvastam, hogy előfordulhat hogy némely video kódolással bajban leszek. Valakinek esetleg van tapasztalata az adott készülékkel és az esetleges problémákkal kapcsolatban? Javarészt torrenről letöltött filmeket/sorozatokat néznénk a lehető legjobb minőségeben. :)

Illetve milyen külső HDD-t érdemes beszerezni ha USB-n keresztül szeretnék filmeket nézni 4K formátumban?

https://edigital.hu/kulso-merevlemez/maxtor-m3-portable-25-1tb-usb30-kulso-merevlemez-fekete-hxm101tcbm-p425338

Ezt néztem ki, de nem tudom hogy megbírkózik-e a 30-50 GB-os video file-okkal.

Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#87366) Elims válasza KoNZoLik@ (#87364) üzenetére


Elims
veterán

De akkor a fasznak írnak rá parasztvakító hülyeséget?Aktív hdr meg húzd meg a...
Jól sejtettem volna?Lehet.
Még azért adok neki egy-két esélyt.Ha abszolút nem tudok belőle kisajtolni vmi elfogadható képet,eladom vagy ezt is elviszem vmelyik családtagnak.

Köszi az eddigit! :-) És természetesen a többieknek is! :R

(#87367) dave0825 válasza Russel009 (#87365) üzenetére


dave0825
őstag

Heló! Szerintem túl sok választ ne várj, én 2x írtam 670V-vel kapcsolatban (2x egy másik topikba is), hogy milyen minőségű, tapasztalat van-e (65"), 1 választ kaptam, hogy a srác meg van elégedve a sajátjával (talán 43").
Külső vinyót meg érdemes szerintem itt venni hardveraprón, vannak 20 körül 1 TB-os WD-k (garanciával), nekem kb. 4 éve hibátlanul megy (WD My Passport Ultra).

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87368) N0rthF4c3 válasza westcoastog (#87328) üzenetére


N0rthF4c3
tag

Hello, jól emlékszem, hogy neked mozgott a panel, igaz? Azon kívül volt bármi egyéb gáz vele?

(#87369) DeFranco válasza dave0825 (#87367) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vannak 20 körül 1 TB-os WD-k (garanciával),

garanciális 2,5"-os hitachi 15k azt hiszem 3 év garival boltból számlásan, hozz meg egy usb3-as hdd keret 5 dollár körül van és abban utána cserélgetheted is.

(#87370) westcoastog válasza N0rthF4c3 (#87368) üzenetére


westcoastog
veterán

Azt mondták a szerelők hogy az lcd előtt lévő lap direkt lötyög, ne feszüljön be/törjön meg szállításkor.

Igen más gond volt, beégett a kép, vagyis erre azt mondták be van lassulva a panel. Várom a csereutalványt. :)

(#87371) N0rthF4c3 válasza westcoastog (#87370) üzenetére


N0rthF4c3
tag

Ja igen, emlékszem már, nálad volt a beégett youtube képernyő. Ezt a dolgot én is tapasztalom még mindig, de érdekes, hogy csak és kizárólag akkor, amikor azon a fura szürkés háttéren tölti a WebOS-t. Úgy voltam vele, hogy beregisztrálom az LG-nél az 5 év garanciát, és ha nagyon gáz a helyzet, akkor jelzem nekik az észrevételeimet. Úgyhogy használatba vettem, 1 hete használom kb, alapvetően nincs vele gond - ebben az árkategóriában. Mert azért az 5 évvel ezelőtti, meg nem mondom milyen 49-es LG-hez képest ez mind színben, mind kontrasztban, mind betekintési szögben egy hulladék:D Csak az 300 ezer volt, ez meg 130 - nem mindegy. Majd csinálok képet arról, amivel én nehezen tudok megbarátkozni, de jártamban-keltemben más tévéknél is láttam/tapasztaltam ilyet.

Én vettem hozzá egy kis Sony 2.1-es hangrendszert is, és nagyon sokan írták rá az audio-lagot optikai kábelen keresztül, úgyhogy aggódtam, hogy mi lesz. De ennél a tévénél semmi gáz nincs. Sony tévéknél pedig szinte kivétel nélkül gond, tiszta vicc.

(#87372) KoNZoLik@ válasza Elims (#87366) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Meg is írtad a választ, pontosan a parasztvakítás miatt írják já, hogy valamivel el tudják adni a szarjukat!
Szívesen, nincs mit :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87373) OPiiPO válasza Elims (#87366) üzenetére


OPiiPO
addikt

az Aktív HDR az emberiségellenes bűntény kategória

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87374) westcoastog válasza N0rthF4c3 (#87371) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor a te paneled is hibás, a szerelő előtt pause-oltam le egy videót, a címe 1 percen belül ott volt mikor sötétebbre váltott a kép, szó nélkül csomagolta és vitte is el. Nekem azt mondta a fazon hogy ez idővel csak rosszabb lesz, szerintem ne várj a cserével.

(#87375) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Sziasztok.
Vettem egy 49uj634v készüléket.Nem tudom beállítani a színeket megfelelően.Van valakinek jó beállításai, leihatná esetleg.Már azon gondolkodom hogy visszaviszem a boltba.Van egy la620-as készülékem is de az sokkal de sokkal jobb színei vannak.

(#87376) N0rthF4c3 válasza hematoma1 (#87375) üzenetére


N0rthF4c3
tag

Hát figyelj, én kb Játék módban használom. Mondjuk max a színek élénkségét tudom értékelni, mivel színtévesztő vagyok:DDDDDD

(#87377) ftamas0201 válasza hematoma1 (#87375) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Szia.
Ugyan nem ez a készülék, de próbáld meg a gago1975 leírását hogy a 670V-t hogy lőtte be. Nálam apró finom hangolással a 7507-en is tökéletes, csak picit kellett mág ráállítanom. Alapnak tökéletes. Nem ismerem a típust amit mondtál de egy próbát megér. itt a [link].
Illetve van még egy ilyen link is, itt rá lehet keresni tévékre, itt sincs az általad említett típus, ezért csak az egyel felette vagy alatta levő modellre tudnál rákeresni, egész jó ez is: [link]

(#87378) Drótszamár válasza Drótszamár (#87350) üzenetére


Drótszamár
őstag

Próbálgattam tegnap este a HDR-es játék módot.

Összenéztem az összes beállítást az "eredeti" és a "játék" mód között.
Játék módban a dinamikus kontrasztot bekapcsolva világosít az eddigi sötét képen. Lehet hogy ez valami bug lenne, és azért szarabb a kép HDR + játék módban?

És fura, mert nem a kontrasztot növeli ez. Tehát a sötét nem lesz még sötétebb, hanem minden világosabb. Nem a panel fényerejét növeli, mert a tv menü nem világosodik.

Na mind1. Hétvégén még próbálkozok majd vele.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#87379) dvd24


dvd24
senior tag

Bemásolom ide is, amit Elimsnek küldtem. Ezek a saját beállításaim uj634v készüléken, neki uj635v-je van, én meg vagyok elégedve a színekkel így, aki akarja próbálja ki.

"Game modeban a következők nálam a beállítások:

Energy saving: off
Eye comfort mode: off

Backlight: 50
Contrast: 90
Brightness: 63
Sharpness: 0
Tint: 0
Colour Temprerature: W2

Advanced controlsban:

Dynamic contrast: off
Dynamic colour: off
Preferred colour: mindhárom 0
Colour gamut: extended
Super resolution: off
Gamma: low

Picture optionsben:

Noise reduction: off
Mpeg noise reduction: off
Black level: low
Real cinema: off
Motion eye care: off
TruMotion: off

még egyszer: mindez game modeban van beállítva

viszont amikor HDRes játékkal játszom és átvált HDR módba ott nem állítottam semmit, arra azért figyelj, hogy az energy saving és az eye comfort mód legyen itt is kikapcsolva és persze játék alatt ott is a game módot választottam a specifikus HDR módok közül."

(#87380) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok, az év első felében tervezek tévét venni és gondoltam elkezdem az első tapogatózást, mégis merre érdemes indulni. A mostani TV-m kb 5 éves (LG 47LM660S), ezt szeretném lecserélni.

-Méret 65"
-Ár: kb 500k-ig

Eddig úgy találtam, hogy a 65SJ850V, vagy a 65SJ810V volna a legjobb választás, cáfoljatok meg ha nem így van.

Az LG oldala szerint csak a beépített hangszókban van különbség, ami lényegtelen mert erősítőre lesz úgyis kötve. Van esetleg más különbség is a két modell között?

Ha jól láttam mind a kettő 100hz-es modell, van ennek még jelentősége, gyártanak még egyáltalán 50Hz-es modellt ebben a kategóriában? Anno nagyon ment a "harc" hogy érdemes-e 50Hz modellt venni vagy csak a 100/200Hz a jó stb.

Tehát a fenti 500k-s keretből szeretném kihozni a maximumot, ebben kérem segítségetek!
Előre is köszi :)

stemplar07: úgy látom neked nagyon nem jött be ez a típus (65SJ850V), mit vettél helyett?
inkább ajánlott OLED 55"-on?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#87381) Bazsi1987 válasza dvd24 (#87379) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Szerinted ez jo lehet a uj6300-ra is?😉

(#87382) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. ismét!

Tomitv.hu-ról vásárolt már valaki? Mit lehet tudni róla? Sosem hallottam róla (ahogy tvraktar.hu-ról sem, és sok negatív tapasztalat ellenére problémamentesen megérkezett a 13 hónapja vásárolt tv).
Elég jó áron vannak tv-k. Pl. LG 65SJ850V

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87383) TommyGun válasza dave0825 (#87382) üzenetére


TommyGun
őstag

Nem biztos hogy akkor van a baj amikor meghozzák, hanem amikor gariztatni akarod :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#87384) dvd24 válasza Bazsi1987 (#87381) üzenetére


dvd24
senior tag

alapnak egy 6300-ás beállítását vettem én is, konkrétan ezt, szóval megpróbálhatod

(#87385) OPiiPO válasza Fang (#87380) üzenetére


OPiiPO
addikt

Samsung MU 7052-et vett (keress rá, leírta pontosan miért), ha tényleg feketét akarsz akkor OLED, az 55B7V már egészen elviselhető árban van, dícsérni szokták

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87386) Bazsi1987 válasza dvd24 (#87384) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Kipróbáltam nagyon jó lett, élességet hagytam 20-on a szín mélységet feltettem 65-ról 67-re😉 köszönöm 😉

[ Szerkesztve ]

(#87387) Raga


Raga
senior tag

Üdv.
Ma vettem bírtokba új készülékemet. LG 49UJ6307
Nagyon tetszik minden szép és jó.
Egyetlen dolog zavar, ami minden LG-nél megvan és ki is lehet kapcsolni de az istenért sem találom mi az és hol van.

Szóval a lényeg.Hol tudom kikapcsolni azt, hogy a kép ne tűnjön túl színházinak?
Olyan túl mesterkélt hiába állítgatom a módokat ott nem találom.
Stúdióhatása van már zavaróan steril.

(#87388) dave0825 válasza TommyGun (#87383) üzenetére


dave0825
őstag

Ettől tartok én is. 1 év garanciát írnak itt, vagyis nem gyártói, lehet kihagyom. Köszi.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#87389) Márton válasza Raga (#87387) üzenetére


Márton
nagyúr

Azt már tudják végre ezek az LG-k, hogy kikapcsolt állapotban ha a táv 5-ös gombját nyomom meg, akkor az 5-ös csatornával induljanak? Ne pedig a legutolsó bemenettel, majd ha megnyomom az 5-öst, akkor még vissza is kérdez, hogy biztos váltani akarok-e? :W
köszi

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#87390) KoNZoLik@ válasza dave0825 (#87388) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Tomitévé már majdnem 10 éve jelen van teljesen megbízható, én nem 1db tévét vettem tőlük pl múlthéten a KS7000 is tőlük van és patika minden, garancia is teljesen hivatalos!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87391) westcoastog


westcoastog
veterán

Ma hívtak az LG-től megint a tv ügyében, kérdeztem a csajt hogy a telekom kereste meg őket? Azt mondta igen. :)
Mondtam neki hogy már sikerült közben nekem is elintéznem, tv nincs már nálam, várom az utalványt, azt mondta rendben, köszöni az információt.

Fél órája meg jött egy sms hogy holnap csomagom érkezik, 0 huf értékben. Lehet letelefonáltak a szervíznek aki elvitte a tv-m és már küldik is az újat? Na holnap kiderül.

(#87392) KoNZoLik@ válasza KoNZoLik@ (#87390) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

TVraktár pedig egyenlő Atomtévével, ők meg még megbízhatóbbak itt vannak Óbudán ahol dolgozom és ők azt hiszem gyári garanciát adnak ráadásul, de az áraik nem annyira kedvezőek mint Tominál😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#87393) stemplar07 válasza Fang (#87380) üzenetére


stemplar07
őstag

itt már nem több írok rosszat az SJ-ről... :D 65MU7052-t vettem, és élvezem ...nem oled,nem qled..egy jó led tv..ennyi (KS8000-t akartam, de akkor nem volt )

(#87394) ftamas0201 válasza Márton (#87389) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nem tudják, valószínűleg ez már el is van felejtve és soha nem is lesz vissza rakva egyikbe sem. Ha jól emlékszem az MU6122 samu tévét amit erre cseréltem se tudta ezt a funkciót, de nem hinném hogy ez akkora világmegváltó probléma :)

Raga
Energiatakarékos módokat kapcsold ki az összeset. Hülyeség és nem kell, ezen felül a képjavító eszközöknél nézz körül azok szokták nagyon összemosni a színeket. A speciális és a további képbeállításoknál találod őket :)

westcoastog
Kíváncsian várom a fejleményeket, ezek szerint az LG központja nagyon rugalmas ahogy írod, elég komolyan veszik az ügyfelek elégedettségét, nem úgy mint a partner hálózatuk (lásd telekom).

Más.

Az Aqua webáruházából rendeltem az előző samu tévémet ezelőtt két héttel kb, hétfőn útjára indítottam hogy ez nekem nem kell és 14 napos elállás.
Attól függetlenül hogy sok topicban írják azt hogy nem akar fizetni, levon az összegből, teljesen korrekten postán visszaküldtem, írtak hogy leellenőrizték és minden rendben vele és ma délelőtt írtak hogy a visszafizető számlát továbbították az illetékesnek, hamarosan a számlámon lesz a pénz. Szóval igazából én rossz szót nem szólhatok az üzletről pedig rettegtem ettől a rengeteg negatív hozzászólás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#87395) westcoastog válasza ftamas0201 (#87394) üzenetére


westcoastog
veterán

Nagyon remélem hogy a tv-t hozzák, nem emlékszem hogy mást rendeltem volna a héten. 😆
Holnap beszámolok mi érkezett. :)

(#87396) ftamas0201 válasza westcoastog (#87395) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nem lehet hogy azt a cserelapot kapod meg amit mondták hogy hoznak és azzal kell bemenni ezekhez a mókás társaságokhoz? Nyomkövetésbben ha van súly rögzítve és 10 kiló feletti akkor mondjuk reménykedhetsz :D

(#87397) westcoastog válasza ftamas0201 (#87396) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem, a csereutalványt a szerelő mondta hogy hozza nekem ha erre jár, szóval nem tudom mi van, na meg 4 oldal papírt nem adnak fel futárral. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87398) Márton válasza ftamas0201 (#87394) üzenetére


Márton
nagyúr

"nem hinném hogy ez akkora világmegváltó probléma "

hát azért nálam napi szinten előjön és irtó bosszantó!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#87399) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Van egy LG 32LB650V 32" 3D Smart TV-m. Szeretném felszerelni a falra, amihez szükségem van egy falitartóra, viszont nerm tudom mi az ajánlott típus vagy létezik-e egyáltalán ajánlott. Sokat nem költenék rá, ezért néztem ki ezt az olcsóbbikat [link], ez elvileg jó hozzá ha a méretét nézzük. Vagy vannak ezek az állíthatóak is, ezek ajánlottabbak? Bár nagyon úgy sem állítanám, csak egyszerűen magasabbra szeretném tenni.

(#87400) Elims válasza Fang (#87380) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Fogadj meg egy tanácsot,ne vegyél ips-es tv-t,mondjon bárki bármit is!
Én azt mondom,hogy ha szánsz rá 500e-t menj át a samsung vagy sony topikba és ott kérdezősködj.Itt nem jó helyen vagy.. ;-)

Dvd: Mégegyszer köszi a beállításokat,de nekem ez sajnos "halott" képet ad.
Nincs benne élet.Eddig sem sok volt benne,de ezzel még sivárabb lett,de tényleg köszönöm!! :-)

Most viszont én találtam egy megfelelő beállítást,de fontosnak tartom azt leírni előtte,hogy szerintem függ a tv kalibráltságától/milyen tv-hez és ezáltal képhez voltál szokva eddig/mennyire fáradt a szemed(?)/vmint kinek mi tetszik. :-)
+még egy kis javítás.Bocs ha 635-öt írtam volna vhol,az enyém is 634v

Szóval LG 65UJ634v beállítás settings ps4 pro géphez:

Ps4--settings--sound and screen--video output settings:

resolution: 2160-rgb
Rgb range: limited
Hdr: automatic
Deep color output: automatic

A tv:

Hdr hatás-közepes

Energiatakarékos üzemmód: ki
Kényelmes üzemmód a szemnek: ki

Háttérfény: 84
Kontraszt: 94
Fényerő: 52
Élesség: 27
Szín mélység:56
Árnyalat: 0
Színhőmérséklet: C18

Speciális beállítások:
Dinamikus kontraszt: ki
Dinamikus szín: magas képvezérlés
Preferált szín: 0-0-0
Színskála: bővített
Szuperfelbontás: ki
Gamma: közepes energia megtakarítás

További képbeállítások:
Zajcsökkentés: ki
Mpeg zajcsökkentés: ki
Fekete szint: alacsony képvezérlés
valósághű mozi: be
Szemkímélő funkció: ki
Trumotion: ki

Input lag ha van is én nem vettem észre division-ben próbáltam,ha lett volna ott biztos kiderül...

Ez a beállítás szerintem jó bár még egy csipetnyi sport módot el tudnék képzelni benne,mert még így sem jön vissza a samsung életteli képe,de ez is szép és nagyon részletes.
Pedig már nézegettem vmi csere lehetőséget.Így viszont ez kimarad és marad a tv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.