Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73251) PioDVD


PioDVD
senior tag

Szvsz 2 hetes cucc féláron még személyes átvétellel sem, annyira olcsó.
Nem kioktatás!

(#73252) Graphics válasza PioDVD (#73251) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom én is... Minden óvintézkedést megtettem... Sajnos pont ezt kerestem, ez van elkapott a lendület...

Közben már minden téren rájöttem ,hol b.sztam el... tanulópénz... évek óta nem kellett fizetnem, most visszajött...

A Story túl jó volt, elhiheted , nagyon alapos voltam, több oldalon is kerestem, még mielőtt bármit is léptem volna... ráfutottam.

No mindegy, mire kiegészítem a TV árát ezzel a kis malőrrel, már kijön a következő generáció.. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73253) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok, és az egyik kiszemeltem a 49LF632V. Mik a tapasztalatok ezzel a típussal kapcsolatban? Sajnos teszteket nem igazán találtam neten. Leginkább játékra (PS4), és gépről filmnézésre használnám.

(#73254) kacsaesokos válasza Ronam (#73253) üzenetére


kacsaesokos
tag

Szia, kb 1 hónapja van meg ez a típus, ps4-re, filmekre használom legfőképp.
Az input lagja számomra nem feltűnő (50ms), megfelel, de van sokkal jobb tv ennél, ha prioritásba játék az első. A legnagyobb gondom a feketével van, uncharted 3-nál pl a sötét alagútba, a fekete nem volt az igazi...
Ami idegesít, hogy a smart szolgáltatás egyből nem indul, kis türelmed kéri, ez még belefér, de pl. a youtube ha elsőként indítod akkor hálózati hibával nekem elszáll, kilép és újra el kell indítani az appot, akkor már működik, hiba nélkül(wifin)
A menü lassú, akad, aki mást mondd azt kérném vegye fel videóra, mert nem hiszem el, de együtt lehet vele élni...
Az appok, szolgáltatások ettől függetlenül, hiba nélkül, jól működnek.
Filmek streamelése gépről nálam jól működik szintén wifiről. (hang, felirat változtatása megy)
Media servereket többet is tud kezelni, nem akadnak össze, nem dobálja el őket.
Kicsit negatívnak hat a leírásom, de nem bántam meg, "szeretni" viszont nem tudom egyelőre.

(#73255) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Van egy LG LN5400 típusú "nemokos" tv-m. Van hozzá egy Chromecast 2. Próbáltam a simplink funkciót belőni, de nem ismeri fel a TV. Elvileg a legfrissebb SW van a TV-n. Ez az LG-s simplink nem minden külső készülékkel kompatibilis?

(#73256) Ronam válasza kacsaesokos (#73254) üzenetére


Ronam
addikt

Koszi a beszamolot, de ezek alapjan inkabb a 43W755-öt hozom el. Rakerestem itt a topicban a 632v-re, es tobben is irtak, hogy lassu ami engem kimondottan idegesitene.

(#73257) #94529552 válasza kacsaesokos (#73254) üzenetére


#94529552
törölt tag

Játékhoz a 652V alkalmasabb lett volna(29 ms input lag), de most már mindegy. A másik, ha jobb feketét akartál volna, akkor VA paneles 632V, 652V-t keresel.

Ronam Nézz utána, mert az is akadhat, 1 évig tartott, mire a lefagyásokat kijavították az androidban, de hátha nincs már ilyen gond többé. [link] Ami még érdekes, 10 W-os fogyasztás van kikapcsolt üzemmódban, még pedig azért, hogy ne kelljen sokáig várni ha bekapcsolod. Ezt valahol a menüben asszem ki lehet iktatni.

[ Szerkesztve ]

(#73258) mazacar válasza #94529552 (#73257) üzenetére


mazacar
tag

Szia vesa 400x400 a 42" illetve az 50" eseteben is a felfogatasi lehetoseg? :)

(#73259) mazacar válasza mazacar (#73258) üzenetére


mazacar
tag

Illetve azt latom,h a 42" direct ledes az 50" meg edge ledes..a jelenlegi 42la660s-m is edge ledes...a kisebbik valtozatot valasztanam..ereznek kulonbseget? A direct led esetleg jobban felhosodik?

Illetve varhato mostanaban valamilyen akcio?

[ Szerkesztve ]

(#73260) lowzor


lowzor
veterán

Elvileg ma jön meg a 43LF630V-m. A DPD hozza, tehát van rá esély, hogy darabokban lesz. Ha összetörték, azt lehet látni a doboz külsején, vagy nem feltétlenül?

(#73261) sixpak válasza lowzor (#73260) üzenetére


sixpak
nagyúr

Dobozban nagyon nehezen sérül...mondjuk ha látsz az oldalán cipő nyomokat vagy néhány lyukat, akkor kezdhetsz aggódni. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#73262) lowzor válasza sixpak (#73261) üzenetére


lowzor
veterán

DPD-nek az nem akadály, ha egy nagy lendülettel bedobják 10 méterről a raktérbe, vagy rápakolnak 500kg-nyi csomagot. :D

(#73263) sixpak válasza lowzor (#73262) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem hinném, hogy ez általános lenne....nem lesz gond...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#73264) #94529552 válasza mazacar (#73258) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mindkettő 400-as vesa, és az
egyik se edge ledes [link]
Akció? Nemtom, de elég alacsony árak vannak már most is. Esetleg a hivatalos boltok közül, de már most is akciós itt az 50"-os.

(#73265) lowzor válasza sixpak (#73263) üzenetére


lowzor
veterán

Hát remélhetőleg nem. Hoztak már nekem úgy TV-t, hogy szarrá törték szállítás közben és csak az átvétel után vettem észre. Az LG-s tag is mondta, hogy rengeteg panasz érkezik be, mert széttörik a kijelzőt szállítás közben, főleg a DPD. De legalább olcsón szállítanak. :DDD

(#73266) mazacar válasza #94529552 (#73264) üzenetére


mazacar
tag

Atomtv-n a nagyobbat edge led-nek irjak..:O
De mind1 is akkor ha direct led mind a 2..:)
Magic remote taviranyito elokeszites az mit jelent?
En ugy ertelmezem,h hasznalhato azzal..csak mert nem irjak sehol se biztosra,h jar hozza...

(#73267) Black Dragon válasza mazacar (#73266) üzenetére


Black Dragon
addikt

Annyit jelent, hogy működik vele, de nem adnak hozzá, tehát külön kell megvenned.

És a 652V mindegyik verziója(mérete) Direct Ledes.:)

[ Szerkesztve ]

(#73268) p2pp


p2pp
őstag

Tv-ről szerettem volna egy adást felvenni Pendrive-ra, de semmi sem történt.
LG42LA660S.
16 és 32-es is próbáltam különböző formázással is.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#73269) mazacar válasza Black Dragon (#73267) üzenetére


mazacar
tag

Koszi a 42"ban erkezik hetfore..:)

(#73270) lowzor


lowzor
veterán

Na, megjött a cucc.
A DPD-s már hozta az eszközét, hogy írjam alá, mielőtt egyáltalán láttam volna a TV dobozát...Mondom persze, előtte látni szeretném. Nagy flegmán odahozta, volt a dobozon egy b*szott nagy vágás. Kibontottam, a doboz oldalát nem lyukasztotta át a vágás, meg nem a kijelző felől volt, szóval átvettem.
VA paneles, szóval boldogság van (mert nekem kell a fekete és szemből nézem).
Beüzemelés este.
Új számlát, garilevelet, meg semmi papírt nem kaptam az ügyről, szóval lesz még egy telefonom ma. :(((
A csereutalványt amúgy nem vitték el (ki kellett volna tölteniük a hiányzó részét és 2 példányt elvinniük belőle), szóval akár beválthatnám még1x :C

[ Szerkesztve ]

(#73271) fauv


fauv
őstag

Üdv !
Srácok az LG 43UF680V Ultra HD SMART LED TV wifin keresztül képes lejátszani a számítógépre letöltött blu ray filmet?
A másik igen fontos kérdés, mivel rengeteg filmet feliratosan nézek, kezeli a TV lejátszója a feliratokat rendesen?
Köszi előre is

Még egy kérdés: az egyik TV-nél Képfrissítés 800 PQI, ezt írják a másiknál pedig 1000 PMI

van különbség a PMI és a PQI között?

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#73272) lowzor


lowzor
veterán

Na bekövetkezett, amitől féltem: ez is olyan...
Ugyanolyan undorító világos foltok vannak rajta fehér háttérnél, mint az előzőn.
A szomszéd, aki TV szerelő azt mondta, hogy ez még az Edge LED-nél sem normális, valószínűleg felvásárolt egy kijelzőhibás szériát az Emag.
Akkor megint hívom az LG-t és kezdődhet elölről a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#73273) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Csak egy kis érdekesség a Magic Remote-ról.: Annak idején (2014.05.07.) amikor az LG 42LA660S megrendeltem páran írták, hogy a hozzáadott "LG Magic Remote" mennyire ratyi mert kb. két hetente elemet kell cserélni plusz a középső görgő 1 hónap után elkopik. Szóval jelezném, hogy most cserélek benne elemet a vásárlás óta :DDD . Akkor V@rt@ elemeket kapott pont ezért, hogy ne kelljen sűrűn elemet cserélgetnem.
A középső görgő pedig épp olyan határozott mint amikor megvettem.
Minden gomb tökéletesen működik, határozottan és nem nyiszog.
Kis családunkban ez az egy TV van és napi szinten van használva 3-4 órát. X-Home-os IP boxot tökéletesen kezeli a vásárlás óta. Smart nincs használva mert PC-re van kötve, 3D filmeket sűrűn nézünk rajta.
Egyszóval 101%-os a megelégedettség :R

sajtosszenya.mybrute.com

(#73274) SharpSA válasza Fire_Vire (#73273) üzenetére


SharpSA
veterán

Melyik magic remote van neked? Az AN-MR600? Mert tegnap rendeltem egy ilyet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73275) Beni2360 válasza Fire_Vire (#73273) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha boxot használsz hozzá akkor nem is nagyon van használva a MR. Azt az elején a beállításoknál és nagy ritkán kell. Az én IPT boxomat nem szolgálja ki mert kevés a gomb hozzá.
napi szinten van használva 3-4 órát - hát nálunk kb reggel fél 8-tól éjfélkor fekszem. Néha kikapcsolom és az IPT tv mellett van egy DIGI kábel is , na akkor használom a MR. 4 hónaponként elem csere vagyis 1.6 v aksi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73276) Fire_Vire válasza SharpSA (#73274) üzenetére


Fire_Vire
tag

AN-MR400G

sajtosszenya.mybrute.com

(#73277) Fire_Vire válasza Beni2360 (#73275) üzenetére


Fire_Vire
tag

Így van a "123/Q.menu" gombbal a jobb oldalon behozható virtuális távirányítóval mindent el tudok intézni. :
Belépni a box menüjébe és csatorna sorrendet állítani ha variálnak rajta vagy jön új HD-s csatona.
Plusz a rajzolás funkciót szeretem még :)) Néha sokkal egyszerűbb 0-9-ig lerajzolni és odaugrani, mint 30-ról görgetni lefele.
A box távirányítóját szerintem egy darabig keresnem kellene, mert nem emlékszem hogy merre van. :DDD

sajtosszenya.mybrute.com

(#73278) Kácsa válasza lowzor (#73272) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Sajnálatos a dolog. :W Majd neked is azt mondják mind nekem a szervizes : ez ilyen.

ZoLee

(#73279) Beni2360 válasza Fire_Vire (#73277) üzenetére


Beni2360
félisten

Ügyes vagy.
Leírnád, hogy ez melyik szolgáltató és mit nyújt ez a box: X-Home-os IP box
Mert az én boxom kezelése az ennél egy kicsit bonyolultabb és szerintem egy specifikus táv az gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73280) mazacar válasza Fire_Vire (#73273) üzenetére


mazacar
tag

Nekem a multheten irta ki eloszor h kene elemet cserelni...2014 juniusi vasarlas ota ;)
Gorgo szintugy hibatlan..

(#73281) lowzor válasza Kácsa (#73278) üzenetére


lowzor
veterán

Nem vitte el a TV-det, hogy kicseréljék a panelt?
Nekem nem fogják azt mondani.
Előzőleg is elvitte és kaptam egy csereutalványt.
Másodszorra talán már cserélik más típusra.
Nem kéne ilyennek lennie senki szerint sem.
Van itthon egy Edge LED-es Samu, azon érdekes módon nyoma sincs ennek a jelenségnek.

Más:

Ennek a VA panelnek jobb a betekintési szöge, mint a előzőnek, jóval kisebb a Gamma Shifting oldalról nézve.
Mondjuk ez eddig is köztudott volt, hogy szórás van a panelek között.
Szemből nézve meg gyönyörű a képe, magas kontraszttal, csak ugye azok a világos foltok nézhetetlenné teszik.

(#73282) aram01 válasza lowzor (#73281) üzenetére


aram01
nagyúr

Hívod őket megint?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#73283) Black Dragon válasza fauv (#73271) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szia!

Nekem itthon WD Mycloud-om van, arról mennek a filmek a 652V-n, de látja a routert is médialejátszóként, és gondolom a gépedet is látni fogja, csak nekem Mac-em van, szóval azt nem látja semmilyen formában.
Tehát szerintem flottul kellene lejátszani minden filmet, legalábbis énis bluray filmeket töltök mindig.

Felirat is megy alatta, csak ugyan olyan nevű legyen a felirat, mint a film, mármint ami a fájl neve, és akkor látni fogja faszán.:)

A PMI pedig az LG kitalációja, valaki talált korábban arról valami adatot, hogy van valami váltószám a PMI és Hz között, mert elvileg a kettő nem ugyan az, de erről nem tudok neked pontos infót szerezni, a PQI-ről meg még annyit sem.

(#73284) Kácsa válasza lowzor (#73281) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Nem vitték el a Tv-t,csak telefonon beszéltem velük, megrendelik a panelt (kb.egy hét mire megérkezik),utána jönnek cserélni. Egy kicsit furcsállóm,hogy nincs raktáron alkatrész, mégiscsak egy 2015 modell.
Samu tv-m volt előtte (4 panel 1,5 év alatt,garancia alatt :K ),ők a bejelentés után 2 nappal már nálam voltak az új panellal. Majd meguntam és kértem csereutalványt,simán ment minden.

ZoLee

(#73285) fauv válasza Black Dragon (#73283) üzenetére


fauv
őstag

Köszi !

A samsungok PQI-t írnak az LG pedig PMI-t.

Nem egészen tudom miért nem egységes a jelölés és nem találtam róla semmit.

Azért köszi még egyszer. :R

Igazából csak azért érdekel, hogy ne hogy megtévesztő legyen, hogy pl a Sam 800 PQI értéke több legyen, mint az LG 1000 PMI értéke.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#73286) #94529552 válasza lowzor (#73272) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miért nem az Emagot hívod előbb. Új tévénél nem a 3 napon belüli csere megy? Meg gyanús, hogy az egész széria olyan ami náluk van.

(#73287) lowzor válasza aram01 (#73282) üzenetére


lowzor
veterán

Egyértelmű.

(#73284) Kácsa:

Akkor nincs probléma, meg lesz oldva a gondod.
Ha csak a cserepéldány nem lesz ugyanolyan, mint nálam . :(
Azért nincs kijelző, mert egy olyan szerviznek adhatták ki a munkát, ahol nincs.

(#73288) lowzor válasza #94529552 (#73286) üzenetére


lowzor
veterán

Nem fogom, mert kinézem belőlük, hogy elszállítják és kitalálják, hogy semmi baja. Ellenben az LG-s már ismeri a problémámat. Szerintem nincs 72 órás csere, mert a régi TV-t 5 hónapja vettem. Ne is cseréljék, mert a következő is ilyen lesz. Szomszédom is arra gyanakszik, hogy hibás szériát vásárolnak olcsóbban.

(#73289) Wilk919


Wilk919
csendes tag

Üdv!

LG LB580v-n hogyan lehet lementeni a műholdas csatornalistát pendrive-ra?

(#73290) SharpSA


SharpSA
veterán

42LF652V
Ha már van és papíron tudja, töltöttem le az ajánlott half-ou filmet. Csak az a probléma, hogy a távolabbi dolgokat duplán látom. Ha állítok a 3D-s megjelenítésen, akkor meg más mélységben lesznek duplán a jelenetek. Amúgy sem nagyon voltam odáig a 3D-ért, ha ez ilyen és ennyit tud, akkor szépen elcsomagolom a szemüveget. Ha van aki ebben tapasztalt, akkor árulja el, hogy milyen filmet érdemes ezzel lejátszani, amivel teljes lesz a 3D élmény.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73291) SharpSA


SharpSA
veterán

Még egy kérdés: milyen külső merevlemezt fogad el a tv? Mert csatlakoztattam egy USB 3-as táp nélkülit. A led világít, de nem jelenik meg. Az USB 3.0-val van a gond, vagy tápos kell neki?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73292) Graphics válasza SharpSA (#73291) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mérettel is lehet, mert ismerősnek volt, hgoy 1TB felettieket nem kezelt.

De pl 2.0-s házban meg simán vitte.

2,5-es vagy 3,5-es merevlemz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73293) SharpSA válasza Graphics (#73292) üzenetére


SharpSA
veterán

A táp nélküliből kitalálható, hogy 2,5-es laptop vinyó és 500 MB-os vagy kisebb. Most a méretet pontosan nem tudom. Megnézem van-e USB 2.0-ás ház itthon. Ha van, kipróbálom azzal is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73294) Graphics válasza SharpSA (#73293) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

500MB-ost dobd ki :D

De elképzelhető, hogy ennyi lesz csak a gondja, hogy 3.0-s házban van.

Fájlrendszer nem tudom okoz-e neki kavart.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73295) Beni2360 válasza SharpSA (#73293) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen egyes USB3 házakhoz nagyobb indító energia szükséges és e végett nem indul el. Én is így jártam amikor átraktam egy 750 -s vinyót USB3 házba, mimi pc nem volt hajlandó felpörgetni segéd táp nélkül. A Tv pedig nekem ezt még simán elindítja. Egy Y kábellel megoldottam elég volna azt a másik aljzatba dugni és már menne is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73296) Konyika válasza SharpSA (#73290) üzenetére


Konyika
senior tag

Az USB 3.0-val nincs gondja én is azzal használom. Meg ha jól tudom visszafelé kompatibilis. Próbálj meg kábelt cserélni azzal már nekem is volt gondom.

Én egy 500GB-ost meg egy 1TB-ost használtam azokkal működött.

A half-ou pont az LG tévékhez készült jónak kell lennie. Próbáld ki ezt! Mondjuk ez pont SBS :)

(#73297) SharpSA válasza Konyika (#73296) üzenetére


SharpSA
veterán

Ugyanaz a helyzet ezzel az SBS demoval is. Van a mélységben jó rész, ahol éles a kép. A teret érezni, de a többi helyen mintha szellemképes lenne és van ahol meg kettőt látok én is és a lányom is. Mozis szemüveggel ugyanaz a helyzet.
USB 3.0-val nem lehet probléma, mert az ilyen pendrive-ot elfogadja. Még van egy 3,5-es saját tápos vinyó, kipróbálom azzal is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73298) Konyika válasza SharpSA (#73297) üzenetére


Konyika
senior tag

Akkor nem tudom mi lehet a baj :( Nálam tűéles a kép főleg ezzel a demóval.

(#73299) Graphics válasza SharpSA (#73297) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van olyan 3.0-s elektronika, aminek nagyobb az áramfelvétele, és ezért nem megy, már én is jártam így máshol.

Simán lehet ez is gond, esetleg fájlformátum is.

Plusz ha a vinyó is nagyobb energiaigényű, akkor már összeállt egy olyan kombó amivel gondja van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73300) Petyka3 válasza SharpSA (#73290) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Próbálj állítani rajta, van valami szem dominancia lehetőség is, jobb-bal, vagy bal-jobb, illetve a azt is állíthatod, hogy mennyire oldalról nézed.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.