Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72601) wong kok wah válasza Beni2360 (#72599) üzenetére


wong kok wah
senior tag

5.00.55 -nél van újabb FW ?

[ Szerkesztve ]

(#72602) olasz69


olasz69
senior tag

A 05.00.55-ön,már túlléptünk? :F
Üdv!
:D

Bocs! ugyanazt írtuk Wong!

Szerintem nincs.....

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#72603) Lacielvtárs válasza olasz69 (#72602) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

& wong kok wah: nekem is az van fenn, nincs újabb tudtommal :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#72604) olasz69 válasza Lacielvtárs (#72603) üzenetére


olasz69
senior tag

Nekem letölti a tv,ha jön újabb Beta,de nem teszi....
:R

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#72605) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv!

A tanácsotokat kérném TV ügyben. Szemezek egy ideje az LG tévékkel, és 150e-ig a 42LF652V tűnik a legjobb vételnek. A smart funkciók, wifi stb nem érdekelnek, mert PC-ről néznék filmeket rajta. A 3D érdekelne, viszont több ismerősöm is azt mondja, hogy nem éri meg a felárat. Szerintük inkább vegyek UHD-t. Annak meg én nem látom értelmét, mert 3 méterről kétlem hogy lenne látható különbség FHD és UHD közt. Melyik modellt ajánljátok ezek alapján? :)

(#72606) net91 válasza #94529552 (#72600) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.
A probléma időközben megoldódott, leírom, hagy ha másnál is előfordulna, hogyan lehet megoldani.
Azért nem volt jel a jelzett adóknál, mert azon a frekvencián az automatikus hangolás során a TV nem keresett.
Kézi hangolásra áttérve, miután 120 Mhz-et adtam meg (UPC fórumban kapott tipp alapján), rögtön megvoltak a hiányzó adók.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#72607) dezz válasza dezz (#72294) üzenetére


dezz
nagyúr

Na, lecseréltettem a 32LF650V-t egy másik ugyanilyenre. (Az előzőnél túl erős volt a bal alsó sarokban a glow és a kép két oldalán nem volt egyforma az optimális szög a szellemképmentes 3D-hez. Plusz néhány kevésbé fontos dolog, lásd hivatkozott hsz.)

Tapasztalataim az új darabbal:
1. Szinte teljesen egyenletes a fekete, nincs bevilágítás és a sarkokban egyforma intenzitással - illetve 180 centiről már nem - jelentkezik a glow.
2. Kellően egyenletes a fehér is.
3. Jóval reszponzívabb. Valószínűleg frissebb SW verzióval szállították.
4. Rendben van a 3D. (Nagyjából szemben van az optimális magasság középmagassága, és onnan még el lehet mozdulni 10-15 centit lefelé és felfelé, 180 centire a tévétől.)
4. És most jön a meglepetés (talán a frissebb SW aktiválta): mininum 3x9-bites képfeldolgozás és megjelenítés! (Lehet, hogy 10, majd még alaposabban szemügyre veszem.) A panel csak 3x8-bites, a plusz bit(ek)et (a félprofi monitorokhoz hasonlóan) ditherezéssel teszi rá. (A ditherezés természetesen nagyon halvány [a 8 bit legalsó bitjét érinti] és csak pár centiről látszik.) [Ha valaki kíváncsi, hogyan lehet ezeket megállapítani, szívesen leírom.]

Örülünk, Vincent! :)

Más. Megbízható forrásból úgy értesültem, hogy az LF6...-osok mind valós 100Hz-esek!

(#72605) CortezX: Ha szeretsz 3D-ben filmezni, akkor simán megéri! Nagyon szép a kép 3D-ben is (főleg, ha rendesen beállítod) és nincs szellemkép! Megfelelő beállításokkal (tér +5, nézőpont -10...-5) jobb lehet a térhatás (élethű mélységélmény) mint a moziban! (*)

* Ezt nem hittem volna, de (csak) most néztem meg a SW7-et és nagy csalódás volt térhatás szemponból, nagyon kicsire volt véve a mélység. Nem tudom, eleve ilyen-e vagy a mozisok hitték magukat nagyon okosnak, hogy jobb lesz, ha kisebbre veszik a parallaxist (közelebb csúsztatják egymáshoz a két nézet képét)... Az cirkálók úgy néztek ki, mint egy néhány méteres makett. Pedig a technikában benne van, hogy akár úgy is kinézhetnek, mintha többszáz méteresek lennének. És tévén a fenti beállítással (ez esetben nézőpont -10-en) olyan is lehet!

[ Szerkesztve ]

(#72608) dezz válasza dezz (#72607) üzenetére


dezz
nagyúr

Tipp: ha valaki szép kontrasztos képet akar, ne a Dinamikus kontraszttal szórakozzon (ez itt csak egy digitális effekt, ami rajzfilmszerűvé teszi a képet [Élénk módban jó magason van és nem lehet állítani]), hanem: 1. Feketeszint Alacsonyra. 2. Gamma Magas 1-re. [Kontraszthoz nem nyúlni, Fényerőhöz is csak ha muszály {feketeszint finomhangolása}, a világosságot a Háttérfénnyel állítani!] A minőségien éles képhez Élesség 0 (nem homályosít, ilyenkor kapni az eredetit), max. 15, efölött csak idióta (mértékű) élkiemelést csinál! (Akkor már inkább a "Szuperfelbontás", az élkiemelés nélkül élesít, de ezt is inkább csak SD csatornáknál érdemes bevetni.)

[ Szerkesztve ]

(#72609) lowzor válasza dezz (#72607) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor honnan veheti sok oldal, hogy 60hz-esek az LF65 alattiak? :F
Én is úgy tudtam, mielőtt megvettem, hogy a 6-os szériából az összes 100hz-es, aztán előjöttek ezek az 50-60hz-et író oldalak.

(#72610) gombi1967 válasza IRO21 (#72594) üzenetére


gombi1967
csendes tag

Van fizetős része is./engem az nem érdekel/.pc-n nagyon jó,és sok csatornát lehet nézni.smart-on is működik a dolog csak az én tudásom sajnos elég kevés.de azért próbálkozom..

(#72611) Macsorsi


Macsorsi
tag

Sziasztok!

TV-t keresnék a hálószobába a falra, tehát kb. 2-2,5 m-ről lenne nézve. Fontos, hogy nagyon szép képe legyen, és jó áron, más annyira nem számít (wifi, 3d...stb nem lesz kihasználva). Mit ajánlanátok? :)

(#72612) dezz válasza lowzor (#72609) üzenetére


dezz
nagyúr

Korábban volt itt linkelve egy hitelesnek, bennfentesnek tűnő táblázat (magam is linkeltem), talán onnan. De ha legközelebb MM-ben vagy más helyen járok, ahol lehet birizgálni és lesznek még kitéve 2015-ösök, magam is meglesem. Eddig a 65xV-re koncentráltam.

ui. a topik hozzáértő törzstagjainak jelezném, hogy nem szeretném és nem is tudom átvenni senkinek sem a helyét, leginkább tévévásárlásom okán tűntem itt fel. ;)

(#72613) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Garanciáztatáshoz valahol regisztrálnom kell a tévémet?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#72614) zalman90 válasza CortezX (#72605) üzenetére


zalman90
őstag

szia

ugyan így voltam vele ahogy te "nem kell a smart, jó lesz a butább is stb.." csak míg egy ugyan ekkora képmérettel rendelkező tv smart funkció nélkül lehet hogy olcsóbb, de nekem az döntött a 42lf652v mellett hogy 3hdmi és 3usb csatlakozó van rajt.. míg az olcsóbb verziókon jó esetben is csak 1-1

nálam 2 hdmi ki is lett használva egyből pc + konzol és a 3 usb csatlakozó is, egér+billentyűzet, pendrive, + külső vinyó, így akkor nincs az hogy valamelyiket mindig ki kell húzni

eleinte én is így voltam vele hogy majd csak pc ről nézek filmet, de ha az ember lusta és nincs kedve mondjuk felkelni az ágyból (csak 1 példa) :DDD akkor jól jön hogy kéznél van a yutub, vagy be vannak dugva az adathordozók is van rajt bőven film, és így a gépnek se kell mennie a háttérben, nemrég pedig pont olvastam hogy vannak butább típusok amik nem is tudják a pendrive-ról való lejátszást

az UHD felbontásba pedig szerintem sincs különbség főleg 3 méterről, nem beszélve arról hogy míg a 720p/1080p filmeim 10-20gb egy UHD film ennek többszöröse :Y

ezek csak az én meglátásaim, de talán segít a döntésben :DDD 131.000ft volt szállítással szerintem ennyiért best buy

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#72615) lowzor válasza dezz (#72612) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor ez rejtély marad számomra. Google-el rákeresve van, ahol 100hz-et írnak, van ahol 60-at, van ahol 50-et...

[ Szerkesztve ]

(#72616) IRO21 válasza zalman90 (#72614) üzenetére


IRO21
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék, hogy van-e olyan aki utólag is azt mondja, hogy nem használja a smartot.
Mert vásárlás előtt többen gondolják, hogy felesleges, de aztán megváltozik a véleményük :)
Az UHD jó lehet pl. fényképeket nézegetni is. Sajnos csak egy régi HD ready-vel tudom összehasonlítani, de annál sokkal jobb. Valószínűleg egy FullHD és az UHD között már nincs akkora különbség.

(#72617) IRO21 válasza Beni2360 (#72595) üzenetére


IRO21
aktív tag

Arra nem kell annyira vigyázni, könnyebben lecserélem mint a tv-t, ha szétnyomkodtam:)

(#72618) sixpak válasza dezz (#72608) üzenetére


sixpak
nagyúr

A legfontosabbat kihagytad...energiatakarékos üzemmód: közepes...és innen indítani az egész beállítást.
Megjelennek a feketék is, enélkül hiába baszkurálja az ember, soha nem lesz az igazi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#72619) direwolf válasza dezz (#72607) üzenetére


direwolf
őstag

"(A ditherezés természetesen nagyon halvány [a 8 bit legalsó bitjét érinti] és csak pár centiről látszik.) [Ha valaki kíváncsi, hogyan lehet ezeket megállapítani, szívesen leírom.]"
Még szép, hogy érdekel! :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#72620) dezz válasza sixpak (#72618) üzenetére


dezz
nagyúr

Az numerikusan nem befolyásolja a képtartalmat, annyit csinál, hogy visszaveszi a háttérfény intenzitásának maximumát. A 100-as beállítás már csak 75-öt, illetve 50-et fog "érni", stb. De hát manuálisan is vissza lehet venni a háttérfényt... Sötétben kell is, az alap 100-as (Eredeti módban) elég magas.

A képtartalmat illetően az Alacsonyra vett Feketeszint szabályos képforrás esetén a numerikus 0-ra állítja (adott háttérfény melletti legsötétebb árnyalat) a feketét.

(#72619) direwolf: Első körben EIZO Monitor Test 21-es lap, szürkeárnyalatok (256 fokozat). RGB full range mellett minden lépcsőnek meg kell lennie, alapbeállításokon. Innentől el lehet kezdeni csökkenteni pl. a Kontrasztot. Ha egyre több lépcső tűnik el (olvad egybe a szomszédjával), akkor 8-bites a vezérlés és megjelenítés. Ha nem, az csak úgy lehetséges, ha több mint 8-bites a vezérlés és megjelenítés.

A ditherezést úgy lehet "tetten érni", hogy pl. 8 bit natív +1 bit dither esetén 50%-ra vett kontraszt mellett a páros lépcsőfokok "simák" maradnak (egész számra jön ki a 2-vel osztás eredménye), a páratlanok pedig halványan bizseregni fognak (fél egészbitnyi többlet), 50%-nál lejjebb pedig ismét kezdődik az összeolvadás. +2 bit dither mellett 25%-os kontraszt mellett 3 fokozat ditherezés és minden 4. lépcsőfok "sima". (De már az elején, 100%-ról indulva látszik a különbség a +1, +2, +3 bit között.)

Bővebben: 10 bit vs. 8 bit (3. szakasz)

(Volt egy linkem olyan képekre, ahol négy sorban volt kiterítve a 256 fokozat, így egy fokozat 4x szélesebb volt, ahol jobban szemügyre lehetett venni a finomabb dolgokat, de most nem találom.)

(#72621) sixpak válasza dezz (#72620) üzenetére


sixpak
nagyúr

Világos...úgy értettem, hogy közepes energiamegtakarítási beállításokkal egy a tévékhez kevésbé értő egyén hamarabb talál elfogadhatóbb minőséget adó beállítást.
Sokan szenvednek a nem létező feketékkel, mert nem veszik le a fényerőt/háttérvilágítást, ha így kezdik, akkor viszont már az elején vannak tűrhető feketék és ezután még lehet finomítani....aztán lehet, hogy rosszul gondolom.... :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#72622) Beni2360 válasza dezz (#72620) üzenetére


Beni2360
félisten

Az numerikusan nem befolyásolja a képtartalmat, annyit csinál, hogy visszaveszi a háttérfény intenzitásának maximumát........
Én kezdtem forszírozni ezt a dolgot hónapokkal ez elött és nekem ez hozta meg a megoldást.
Durva kifejezéssel nékem az jött le mint a meleg fényű és a hideg fényű ledes égőknél levő különbség. Nekem még így is 45 van a háttér fény és a fényerő beállítás. Ilyenre szokták mondani, hogy szaturált. (öregszem)
De azért van keményebb beállítások, filmek és HD adások válogatják.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72623) sajog159 válasza K Norbi (#72581) üzenetére


sajog159
aktív tag

Még egyszer kösz! :R

Ha nem gond, tudnál küldeni a beállításaidat vagy, ha valahol láttad már a fórumban, leírnál az adott üzenet számát.
Nekem még nem volt ehhez hasonló TV-m, nagy segítség lenne pár támpont beállítást illetően.

(#72624) dezz válasza sixpak (#72621) üzenetére


dezz
nagyúr

Végülis egyre megy a kettő (Energiatakarékos mód v. háttérfény levétele). Csak az utóbbihoz egy szinttel lejjebb kell menni a menüben. Egy abszolút kezdőnek talán tényleg nagyobb merészség kell ehhez, nem tudom. :) Én leginkább páromnak ajánlanám az elsőt a nappali-esti tévézés közötti váltáshoz - ha nem lennének beállítható profilok, amik között még könnyebb váltani.

Viszont a Fényerőt ne birizgáljuk! (Tévén.) Az digitálisan tologatja felfelé vagy lefelé az értékeket (és 0 alatt nincs semmi, minden sötétárnyalat fekete lesz, vagy a világos árnyalatok mennek fehérbe). Akkor érdemes hozzányúlni, ha a képforrás digitális feketeszintje nem esik a 0-ra megjelenítéskor (Alacsony Feketeszint mellett). De ez elég ritka.

(#72622) Beni2360: Az "Energiatakarékos mód x" és a Háttérfény ugyanúgy a háttérfényt befolyásolja. Ha 45-re állítod az utóbbit és pl. közepesre az elsőt, az annak felel meg, mintha mondjuk 22-re állítottad volna a másodikat (a pontos arányokat nem néztem). Ez leginkább kényelmi beállítás, nem kell eggyel lejjebb menni a menüben és kevesebb fokozatot kell lépkedni.

45-ös Fényerőnél nem mennek feketébe a sötétárnyalatok? Vagy Magasra tetted a Feketeszintet?

[ Szerkesztve ]

(#72625) CortezX válasza zalman90 (#72614) üzenetére


CortezX
aktív tag

Köszi dezz és zalman90, meggyőztetek! A 42LF652V lesz a befutó. :)

(#72626) dezz válasza dezz (#72624) üzenetére


dezz
nagyúr

Közben azért leteszteltem, nem csinálják-e azt az Energiatakarékos beállítások, hogy eleve alacsonyabb feszt adnak a LED-eknek, 100%-os PWM kitöltés mellett is sötétebb képet eredményezve, de nem. (Annak, aki érti.) A Háttérfény beállítást "modulálja".

(#72625) CortezX: Szerintem amúgy az UHD sem haszontalan dolog, még 42"-es méretben sem. (Pár év múlva én is váltok majd. Addigra a lányom sem lesz kicsi a 42"-hez. Hacsak nem költözünk addig nagyobb lakásba.) De a 3m tényleg kicsit sok neki. Viszont az FHD-hoz általában ajánlott 1,5-2m-ről már jól látni a különbséget FHD és 4K filmes kép(!) között. (Ahogy látszik a különbség innen az FHD filmes kép és a pixeléles CAD, stb. kép között.) Kihasználni is kevéssé lehet egyelőre (bár az FHD-t felskálázza, de persze az is csak egy bizonyos távolságból látszik).

[ Szerkesztve ]

(#72627) Beni2360 válasza dezz (#72624) üzenetére


Beni2360
félisten

45-ös Fényerőnél nem mennek feketébe a sötét árnyalatok? Vagy Magasra tetted a Fekete szintet?
Nem és alacsony szinten van a fekete. Én sok SD adást nézek a teletex felíratok végett és ott a fehér háttérfény pl. ablak, fehér fal stb zavarta a szememet, ezért nézek szaturáltabb képet.
A gamma 2.4 van
A reklámok háttérfényéről nem is beszélve,na de azokat nem nézem de nem tudom teljesen kizárni.
Hát már a szemem sem a fülem nem olyan mint 50 évvel ezelőtt.
-----------------------
Viszont a Fényerőt ne birizgáljuk! (Tévén.) Az digitálisan tologatja felfelé vagy lefelé az értékeket.
Na ilyet most hallok élősszőr, Mi az alap amiről nem birizgáljuk? 1959 óta van a családba Tv igaz azok csöves szegény tv voltak. Olyan TV ahol nincs háttérfény ott, hogyan oldjuk meg ha világos a kép? Na egyelőre ennyi elég.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72628) dezz válasza Beni2360 (#72627) üzenetére


dezz
nagyúr

Vagy mennek, csak még nem feltűnő mértékben. Bár nem tudom, hogy az egyes szolgáltatók mennyire nyúlnak bele a képbe (miközben többnyire kisebb bitrátán újrakódolják). UPC-nél a legtöbb csatornán rendben van a feketeszint (is).

Az analóg éra kicsit más volt, ott a Fényerővel és a Kontraszttal is játszani kellett az optimális eredményhez, mivel a Kontraszt nem csak a fehéret mozgatta, hanem a feketét is (középszürkéhez képest közelített-távolított) és utána a Fényerővel kellett az utóbbit a helyére tenni. Akkor is az utóbbihoz kellett nyúlni, ha az adott csatorna feketeszintje nem volt a helyén, ami az analóg rendszerben könnyen el tudott mászni, mire a kép a fogyasztóhoz ért.

LCD (v. "LED") tévéknél ezek digitálisak. A Kontraszt a fehéret mozgatja a feketéhez képest, az utóbit nem befolyásolja (*) (lényegében egy szorzási művelet). A Fényerő továbbra is a feketeszintet tologatja (hozzáad vagy levon a megjelenített értékekhez/-ből). 8-bites panelnél a megjeleníthető tartomány 0-255, így ha nagyon tologatjuk, a sötét árnyalatokból fekete lehet (0 alá nem mehetnek), vagy a világosakból fehér (255 fölé nem mehetnek). Az alap 50-es Fényerő az, ahol nem ad hozzá és nem is von le a megjelenített értékekből.

[Videózásban limited range-et használnak, 16-235/240, de megjelenítéskor ezt átszámolják 0-255-re.]

Ha nem lehet külön állítani a háttérfényt, akkor alapvetően a Kontrasztot kell csökkenteni, ez egyenletesen csökkenti a kép világosságát, anélkül, hogy numerikusan, digitálisan a feketébe tolná, mint a Fényerő. Az utóbbi fent maradó funkciója a forráskép esetleges nem megfelelő feketeszintjének helyére tétele, tehát hogy a megjelenített 0-ra essen.

* Ritkán kombinálva van a Kontraszt és a Háttérfény, különféle módokon, ilyenkor persze a feketeszint is módosul, de nem digitálisan, hanem a háttérfény módosulása miatt.

(Monitorokon kicsit máshogy van, ott a Fényerő állítja a háttérfényt [nincs szükség az értékek, ill. feketeszint tologatására], a Kontraszt ugyanaz, mint fent.)

(#72629) #94529552 válasza dezz (#72628) üzenetére


#94529552
törölt tag

A dinamikus kontraszt fokozatait nem próbáltad?

(#72613) sutyesz96 Nem kell, csak lehet, és egyszerűbb javítást igényelni is, majd nyomon követni, vagy kérdezősködni, amire mailben válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

(#72630) Beni2360 válasza dezz (#72628) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm kimerítő válaszodat majd ráfekszem és tanulmányozom a lehetőségeket. Ahogy szokták mondani a jó pap holtig tanul. Na vissza nyomom 50-re és onnan fogok tovább menni és max a hátér fény fogom még lejjebb vinni, stb. ( a kontraszt 100 van)
Na nekem van egy T-komos IPT TV koaxon,ami cafatul c@r. Még 14 hónap hűséggel.
És van egy DIGI üvegszálas fúl csomag ami meg cafatul nagyon jó.
Ebből kifolyólag gondolhatod, hogy melyikkel van gondom.
Na ebből egy kukkot sem értettem: [Videózásban limited range-et használnak, 16-235/240, de megjelenítéskor ezt átszámolják 0-255-re.] :U
Más van itt most a SENCOR HD 71 cm Tv amin nincs sok állítási lehetőség mint az LG-nél háttérfény sincs, ott mivel operáljak mert nem tetszik a képe.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72631) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok! Külső merevlemez használatakor, ha azon van kettő partíció és szeretnék tv adást felvenni rá akkor az egészet formázza, vagy lehet választani, hogy a tv melyik partíciót használja? Mivel az egyik partíciót szeretném használni média tartalmak közvetítése céljából pc-tv között. Miután a tv formázta magának a merevlemezt azt ugye a win nem kezeli, de win alatt újra lehet formázni mondjuk az előző NTFS fájlrendszerre?

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#72632) Beni2360 válasza tom570 (#72631) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a tv típusát leírhattad volna, de a mai LG TV nem formáznak és az első partícióra vesznek általában fel. A számítógép csak a felvett anyagot nem kezeli, csak az a TV amelyikkel felvetted.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72633) tom570 válasza Beni2360 (#72632) üzenetére


tom570
aktív tag

LG 32LS570s, bocs ezt valóban nem említettem, természetesen köszönöm a választ!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#72634) Zodiacus


Zodiacus
tag

Nálam apró kis akadások vannak a képen. (850v) Gyors mozgásoknál látszik a legjobban. True motiont is próbálgattam de semmi. Fáj tőle a fejem. Állítsam vissza a gyári beállításokat? Ennyi pénzért tévét szerettem volna nem dia vetítőt.

(#72635) Beni2360 válasza Zodiacus (#72634) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs de ez is csak fél információ. Nincs időtök pontos leírást eszközölni? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72636) direwolf válasza dezz (#72620) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi. Bár én a 256 árnyalatot nagyon nem látom, főleg a fehér tartományban, de ez egyrészt lehet attól, hogy az én TVm panelje a-mva, másrészt ha 128-ra lehúzom, ott szépen látszik mindegyik, tehát nagyjából jól állítottam be kontraszt/fényerő/háttérfényt.
Annyit még, hogy ha RGB 4:4:4 -el hajtod a hdmi-t, és a fekete szintet alacsonyra állítod, akkor a backlight dimming kikapcsolhatatlan (lehet, hogy már írtam neked is) és ezzel gyakorlatilag élvezhetetlenné teszed a sötét jeleneteket. Teljesen elk.rja a beállításaidat azzal, hogy leveszi a háttérfényt. Inkább a magas szinthez kell állítani a gammát, vagy YCbCr 4:4:4-hez hajtani (bár ekkor nem teljes a színtér, de egy 8bites kijelzőn ez lehet, hogy nem is hátrány)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#72637) Zodiacus válasza Beni2360 (#72635) üzenetére


Zodiacus
tag

A mozgások nem folyamatosak. Finom akadások láthatóak legyen az 4k, full HD de még sd adásoknál is. Pendrive, YouTube, RTL klub, mindegy hol nézem . Amikor a stáb lista megy a film végén, akkor a leg feltűnőbb. Gondolkozom a garancián.

(#72638) Beni2360 válasza Zodiacus (#72637) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, így már többet tudunk.
Írtad, hogy : Állítsam vissza a gyári beállításokat? - na ott akkor mi a helyzet? szintén vannak az akadások? mert ha nincsen akkor Te állítottál valamit ami elő idézi.
Mit értesz ez alatt, hogy: Gondolkozom a garancián. Ha nem boldogulsz azért szívesen segítenek telefonon keresztül az LG szerviz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72639) belan válasza IRO21 (#72616) üzenetére


belan
addikt

igen full hd meg 4k között annyira nagy különbséget én se vettem észre. volt 4k tvém is és most full hd oledem van

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#72640) TRob1


TRob1
veterán

Képernyőmentéseket hogy lehet a tv-ről pl. PC-re másolni? :F (Lehet h egyszerű, de nem jöttem rá :B )

¤ R'n'R ¤

(#72641) dezz válasza #94529552 (#72629) üzenetére


dezz
nagyúr

Az említett 21-es lappal (Gradient fill) nézve azt csinálja, hogy az 1/3-os világosság körül növeli a világossági különbséget (meredekebbé teszi a gamma-görbét), a két végen (fekete és fehér közeli árnyalatok) pedig lecsökkenti (ellaposítja a görbét, összességében egy döntött S alakú görbét képez). Ettől is kontrasztosabb lesz a kép, de egyben rajzfilmszerű is. (Olyan "túlvezérelt".)

(#72630) Beni2360: A videótechnikában jelátvitel során nem RGB-t használnak, hanem az analóg érában YUV-t, a digitálisban pedig YCbCr-t. Y: ~világosság, U, V, Cb, Cr: színkülönbségi jelek. Ez egyrészt lehetővé tette, hogy a világossági információt (amire érzékenyebb a szem) nagyobb sávszélességgel/felbontással/bitrátával tárolják vagy továbbítsák, mint a színeket adó színkülönbségi jeleket. Másrészt könnyebben szabályozhatóvá tette a színtelítettséget, a világosság befolyásolása nélkül. Az analóg érában a jeltorzulásokból eredő túllövéseket (ami a sötét árnyalatok feketébe, a világosak fehérbe "veszését" eredményezte volna) úgy kerülték el, hogy nem használták ki teljesen a rendelkezésre álló feszültségtartományt, így a kisebb túllövéseket után lehet állítani (a helyére szabályozni a jelet), akár a jeltovábbítás során, akár a néző a saját készülékén. (A Brightnesst egyébként eredetileg Black Levelnek hívták, csak az nem volt eléggé közérthető.) Ez a dolog több okból a digitális érában is követésre került, oly módon, hogy a 8 bit által rendelkezésre álló 0-255 (full range) tartományból alapesetben Y-nál a 16-235, Cb/Cr-nél a 16-240 tartományt használják ki (limited range). A megjelenítés során természetesen átszámolásra kerül full range RGB-re. (Normális esetben a digitális érában már nincs szükség a néző manuális beavatkozására.) [Ezt is offba tenném, de talán nehezen tudnád elolvasni.]

Nehéz innen megmondani, de először a helyére tenném a feketeszintet a Fényerővel (ha szükséges), a világosságot a Kontraszttal, majd ehhez igazítanám a színtelítettséget. Mást nem lehet rajta állítani?

(#72636) direwolf: IPS-en jól látszanak a lépcsők (256-os range), még a fekete és a fehér közelében is kivehetők. Azt is látom, hogy most nem full range az átvitel a PC-től. Azt így is csinálja, hogy full feketénél lekapcsolja a háttérfényt. Viszont szokásos dimming, úgy tűnik, nincs ezen a tévén (32LF650V).

Azt hogy érted, hogy YCbCr 4:4:4-nél nem teljes a színtér?

Ha nem látsz sávosodást és a sávok, törések "vándorlását", miközben állítod a Kontrasztot, Gammát, stb. (még ha nem is tudod kivenni az egyes lépcsőfokokat), akkor az a tévé sem sima 8-bites... Szerintem egyébként "titokban" sok tévé rendelkezik 9+ bites képfeldolgozással és megjelenítéssel (ditherezéssel), mert a sima (3x)8 bit a korábban írtak miatt egyszerűen nem elegendő az elfogadható minőséghez. (Más kérdés, hogy HDMI-ről "azért se" tudnak még fogadni 3x8 bitnél többet.)

[ Szerkesztve ]

(#72642) sixpak válasza dezz (#72641) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kicsit OFF, de itt vannak 10 bites uhd videók.
[link]

Mondjuk ezek a trailerek nem a különbség bemutatására készültek....

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#72643) dezz válasza dezz (#72641) üzenetére


dezz
nagyúr

(direwolf: Pontosabban, 9-10 bitnél is látható némi sávosodás és "vándorlás" pl. kontrasztállítás közben, csak sokkal enyhébben, mint 8 bitnél. Bár ha eleve nem látod tisztán a 256 lépcsőfokot és ezek váltakozó összeolvadását, nehezebb megítélni, viszonyítási alap nélkül, hogy ez most éppen durvább vagy enyhébb. 8 bitnél mondjuk a 128-as range fokai is kezdenek összeolvadni 50% kontraszt [ez nem feltétlen az 50-es beállítás] alatt.)

(#72642) sixpak: Ha nem is arra készültek, nyilván látni a különbséget. Pl. a nagyobb felületű finom átmenetek mindig egyenletesek, sávosodásmentesek maradnak. (Már ha a dekódolás, átvitel és megjelenítés is megfelelő.) 8-bites videókon gyakran sávosodnak a hasonló részek, ami főleg sötét árnyalatoknál észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#72644) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Miért felejti el a wifi kódot 1-2 hónapon belül?
Ha nem használom az internetet 1-2hét is elég!
Vagy nem is olyan okos ez a tv.

(#72645) Zodiacus


Zodiacus
tag

Ezt a firmware-t, hogy kell felrakni? [link]

(#72646) vidaila


vidaila
aktív tag

A firmwarekhez van valami changelog valahol? Tölthető a 04.10.00 a 42LF652V-hez

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#72647) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv!

Pénteken megjött haver LG 49LF632v tv-je, IPS paneles. Örült neki, amíg ki nem bontotta és be nem kapcsolta. Sikítva rohant hozzám, hogy nézzem meg. Ma sikerült. Szóval, szép, nagy, csak mikor bekapcsolta, mit ne mondjak. Itt tart a technika 2016-ban? :Y

Feketét én nem láttam, csak valami sötétszürkés-kékes-lila valamit, amit próbáltunk beállítani, eltüntetni, de akárhogy próbáltuk a különböző leírások alapján, nem sikerült. Ha nem stáblista és szélesvásznú film megy, akkor úgy ahogy. :F

A DSE nevű rémség az akkora, hogy kétszer megnéztem, nem koszos, poros-e a kijelző. :Y

A menü egyszerűen mondva lányos, vagyis szőke nős. Az egy dolog, hogy rózsaszín (T-home :D ), de tetű lassú, van idő meggondolni a következő műveletet! Pedig 04.01.00 szoftver van rajta.

No, és a böngésző szinte használhatatlan! Az egy dolog, hogy lassú, de kb. 10 perc csesztetés után kilépett, mert betelt a memóriája. 2016-ban? Na ne! :O

Hogy mondjak jót is.
Felhősödés, bevilágítások nincsenek, a színek szépek, oldalról jóval nagyobb szögből torzulnak csak.
Úgyhogy holnap viszi is vissza a T-com-nak.

Azt hiszem, hogy aki szidja a görbe Samsung J6300-át, az még nem látta ezt a tv-t. Azon a fekete az tényleg fekete (persze, VA panel, de akkor is, ennyi különbség szerintem nem lehet) és ahhoz képest, hogy meg van meghajlítva, nagyon minimális a DSE.

[ Szerkesztve ]

(#72648) direwolf válasza dezz (#72641) üzenetére


direwolf
őstag

"Azt hogy érted, hogy YCbCr 4:4:4-nél nem teljes a színtér?"

Úgy, hogy a PC alapverően RGB-ben dolgozik, az YCbCr konverzió elvileg ront a lefedettségen. Vagy nem... nem egyértelműek az ez irányú wikik. Én inkább a natívat részesítem előnyben ha lehet.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#72649) lowzor válasza Buckey (#72647) üzenetére


lowzor
veterán

Én ezért örültem, hogy VA paneles LF630 jutott nekem.

(#72650) Buckey válasza lowzor (#72649) üzenetére


Buckey
senior tag

Az lehet, hogy jó a VA feketéje, de a DSE-n az sem változtatna.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.