Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) LionX válasza lacccika (#73642) üzenetére


LionX
tag

Gratula hozzá, nagyon jó TV és nekem is ugyanez van. :C
Ha van olyan amit nem tudsz, kérdezz nyugodtan, (akár privátban is), ha tudok segítek. :K

(#73652) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

PC-re kötve és kb monitorként használva melyik tv az ajánlott olyan 48"-tól kezdve?
Most egy Samsung 6500-as tv-m van, van ez elég jó de gondolkodom egy cserén és ha már így állok megnézek minden lehetőséget.

Paranormal Cocktivity

(#73653) Watt25 válasza FIREBLADE78 (#73624) üzenetére


Watt25
veterán

Enter settings -> Security -> Reset pin
It will ask you your pin, without pushing anybuttons, hit this button combinations on your remote controller
P+, P+, P-, P+
and then it will ask you main pin(or something like that) enter 0313 or try 0323.
and your parrent pin is reset. Now your parent pin is 0000.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#73654) Surda-


Surda-
őstag

Az LG lf652-nél nem tudom elérni a képernyő tükrözést.
Xiaomi redmi 3-al próbálom.
Mikor a wifi displayt bekapcsolom látja a tévét, azt írja a tv,hogy a redmi 3 csatlakozni próbál, ennyi.
Eltelik egy kis idő és nem változik semmi,csak annyi,hogy a tv kikapcsolja a wifit.
Ezek után be kell lépnem a tv hálozati beállításokba és gyakran hiába írom be a jelszót,azt írja hibás, konkrétan ki-be kell kapcsolnom a wifit és akkor elfogadja a wifi jelszót.
Krvaidegesítő :D
Lan nincs a tévére csatlakoztatva, LG tv plus alkalmazással akarnám tükrözni. :O
Egyébként minden más funkció működik ezzel az alkalmazással,bár a wifit szerintem olykor olykor tök szimplám is kikapcsolja magától a tv.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#73655) Kácsa válasza Surda- (#73654) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Képernyőtükrözés a Miracast -tal fog működni, keresd meg az smart-menüben. Talán a smart share menüpontnál van. Nem vagyok Tv közelben. Nálam Huawei P7-tel mükszik.

ZoLee

(#73656) Surda- válasza Kácsa (#73655) üzenetére


Surda-
őstag

Ez a Miracast a tv menüben megvan,te mint telefon aplikáció nem találom. :U

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#73657) Kácsa válasza Surda- (#73656) üzenetére


Kácsa
aktív tag

A Miracast az csak a Webos-ben van,a telod kell tudja a képernyőtükrözést.Itt egy videó [link]. Talán segít.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#73658) Surda- válasza Kácsa (#73657) üzenetére


Surda-
őstag

Igen így csináltam,nem működik.
Viszont van egy másik xiaomim is,egy régi redmi, azzal 1mp alatt csatlakozott. :F
Járhatok utána,hogy mi a gubanc...
Köszi a segitséget :R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#73659) Surda-


Surda-
őstag

Kikapcsoláskor kikapcsolódik a tv wifije is :(
ötlet?
Legfrissebb OS, lg lf652.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#73660) nikos21


nikos21
aktív tag

(#73661) aram01 válasza nikos21 (#73660) üzenetére


aram01
nagyúr

Köszi hogy kell aktiválni a hozzáférést?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#73662) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok. Van egy lf652v televízióm. Mire van szükségem a Hbbtv-hez? Pucéron áll a tv-m, csak azért kérdezem. Nincs kábel tv, műhold, antenna. Neten keresztül lehetséges ezt aktiválni? Vagy hogyan működik ez, mire való, nem nagyon értek hozzá. Előre is köszi.

(#73663) PioDVD válasza lowzor (#73644) üzenetére


PioDVD
senior tag

Utoljára, mert nem futom le többször ezt a kört: ott tartunk, hogy neked mondta a szerelő, hogy neki mondta valaki, hogy így van. Te sem láttál semmi bizonyítékot. Valóban, majd kiderül. Megjegyzem, ha így van, akkor feddhetetlen LG-nek lépnie kellene a hibádtól függetlenül, nem tétlenül néznie, hogy átverik a márka vásárlóit.

Ma sem jutottam gépközelbe, holnap megnézem a videód.

(#73664) lowzor válasza PioDVD (#73663) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem is most ezt az utolsó postom az ügyben.
Nem hinném, hogy lépnek, mert a selejtet valahova ki kell söpörni, meg elég nagy tételben veszik.
Ha megakarod nézni videón, írj privit. Bár csak a régi van levideózva, az újon kb 2x durvább a jelenség.
Azon gondolkoztam, hogy ha nem sikerül legariztatni, akkor kivágom a következő lomtalanításkor, nem kell ide a porfogó. 130k-t ígyis-úgyis elbuktam.

[ Szerkesztve ]

(#73665) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Ha játékra és filmre is ugyanazokat a beállításokat használom, és a bemenetet PC-re állítom, akkor filmnél is maradhat a bemenet PC-n, vagy állítsam vissza üresre, ahogyan alapból volt? Befolyásol-e bármit a színeket, kontrasztot stb illetően a bemenet módja, ha dettó ugyanaz a beállítás játékgép és felhasználói beállításhoz is? én úgy látom, változik a kép, amikor kapcsolgatom ide-oda. köszönöm!

[ Szerkesztve ]

F1

(#73666) PioDVD válasza lowzor (#73664) üzenetére


PioDVD
senior tag

Ha a selejtet úgy eladja az LG, hogy a vevőt nem kötelezi, hogy ezt közölje és ennek megfelelően árazza (hiszen jóval olcsóbban adta oda), akkor az LG legalább annyira hunyó, mint az emag. Már önmagában az necces, ha a selejtet eladja. Nehezen is hiszem ebben a formában.

Szerintem raktál be képet/leírást, holnap biztos gép elé kerülök, megnézem. Amúgy nem tiltottam le az email-em (nem is tudom, itt le lehet-e), elérsz.

(#73667) Beca1990


Beca1990
senior tag

LG 49LF540V készüléket néztem ki.
Kérdéseim a következőek lennének:
- Elegendő e a 300 PQI index a TV -hez?
- XBOX 360-hoz megfelelő e? van input lagja?
- illetve milyen fix fali konzol ajánlottok hogy hátul rendesen elférjenek a kábelek a falnál? (lehetőleg max 4-5 ezerig )

[ Szerkesztve ]

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#73668) lowzor válasza PioDVD (#73666) üzenetére


lowzor
veterán

Szerintem nem kell köteleznie, ő csak az árut adja, hogy a vevő mit csinál vele, az nem az ő dolga.
Tettem be képeket, de azokon nem nagyon látszik. Csak videón, azon is főleg akkor, ha letöltöd a gépedre. Élőben meg nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#73669) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

42LF652-t használok, Asus O!play HDP-R1 lejátszóval.
Azt veszem észre, hogy film lejátszásnál a képhez képest a hang egy hajszálnyit késik.
Nem sokat, pont annyit, hogy zavarjon.:)
Tapasztalt valaki hasonlót?
Esetleg valami beállítási tipp?

Köszi, Üdv

(#73670) w333 válasza mrmrg (#73669) üzenetére


w333
félisten

Ez a lejátszó szerintem az LG beépített lejátszójától is gyengébb ! :U

Nem a TV -el van a hiba, a lejátszó öreg ! :))

Próbáld ki a beépített lejátszót, meglepődsz majd rajta hogy mennyivel jobb !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73671) KZP válasza mrmrg (#73669) üzenetére


KZP
őstag

A hangbeállításoknál mintha lenne valami olyan menüpont, ahol a kép-hang szinkronját lehet állítani... Sosem próbáltam még. :DDD

(#73672) azur válasza lowzor (#73664) üzenetére


azur
tag

Üdv, előre bocsájtom nem akarok bunkó lenne, de ha komolyan gondolod, hogy te így nem használod akkor én így hibásan gyerekszobába jó lesz alapon, igaz féláron ( 60 ezret adok érte) átveszem tőled, főleg ha meglenne a garipapirja?

(#73673) mrmrg válasza w333 (#73670) üzenetére


mrmrg
tag

Értem:) és ha simán rádugom a hdd-t, amin a filmek vannak, ( más is van rajta), kell attól tartani, hogy összebarmol rajta valamit a tv? rögzíteni nem akarok rá, csak lejátszani.

(#73674) Turbobacsi válasza mrmrg (#73673) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

célszerű külön HD-t tartani a filmeknek! (ha teheted...)
ha más nem, amit néznél told rá egy pendrive-ra!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#73675) mrmrg válasza Turbobacsi (#73674) üzenetére


mrmrg
tag

Persze, az lesz.
De csak olvastatás esetén gondolom azért nem szemeteli össze a hdd-t

(#73676) w333 válasza mrmrg (#73675) üzenetére


w333
félisten

Nem szemeteli össze ... csak egy LG Mappát hozz létre aminek berakja a filmekből egy kiragadott pillanatképet, hogy lásd mire kattintasz ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73677) mrmrg válasza w333 (#73676) üzenetére


mrmrg
tag

:R

(#73678) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Van egy LG LN5400 típusú "nemokos" tv-m. Van hozzá egy Chromecast 2. Próbáltam a SIMPLINK funkciót belőni, de nem ismeri fel a TV. A legfrissebb SW van telepítve a készülékre. Ugyanez figyelhető meg a PS4 esetében is. Ott engedélyezve van a menüben a CEC, gyári, PS mellé csomagolt HDMI kábel van összekötve...

SIMPLINK be van kapcsolva.

(#73679) lowzor


lowzor
veterán

Ma kérvényeztem egy javítást az LG-nél, azóta fel is hívtak és felvették újra a munkalapot. 24 órán belül hív a szerelő, azt mondták. Reménykedjünk a legjobbakban.

Amúgy Emag a homáron: [link]

(#73680) M3aN


M3aN
senior tag

Akar sok macerával járó, kijelzőhibás készüléket venni? Tudjuk, hol tegye!

Kolléga írása a Homáron! :)

Végigolvasva, még szerencséje is volt. Mi a telefonhoz román leírást kaptunk román nyelvű garanciával, és a szervizről készült jegyzőkönyvet is románul kaptuk meg...

[ Szerkesztve ]

(#73681) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

DigiTV-nk van és a nagyszobai 47LB630V dobálja a csatornákat, random eltűnik vagy átkerül máshova azért mert valami eltűnik, illetve teljes kereséssel az első 5 csatorna üresen marad, legutoljára nem is tudom hogy sikerült belőni az összes csatornát, de most megint nem találta meg az összeset. Viszont nálam a Samu H6200-on nem változik semmi. Szó nélkül elsőre behozott mindent és úgy is marad. Gondolom valami beállítás kérdése lesz. De mi?

Üdv

(#73682) LionX válasza bunkomen (#73681) üzenetére


LionX
tag

Először próbálj meg egy gyári visszaállítást.
Előtte viszont nem árt felírni, vagy lefotózni a kép és hangbeállításaidat, mert azok is elvesznek.

(#73683) lowzor válasza M3aN (#73680) üzenetére


lowzor
veterán

Én is magyar/román/angol keverékben kaptam meg a cseréről szóló dokumentumot a szervizüktől, pecsét/aláírás nélkül. Ez az egy bizonyítékom van arról, hogy egyáltalán enyém ez a TV. Átkellett küldenem az LG-nek és elbírálják, hogy elfogadják-e garanciapapír helyett. Ha nem, akkor nincs gari.

(#73684) bunkomen válasza LionX (#73682) üzenetére


bunkomen
tag

A múltkori alkalomnál már megvolt a visszaállítás.

Üdv

(#73685) Beni2360 válasza bunkomen (#73684) üzenetére


Beni2360
félisten

a vissza állítás után és a csatorna betöltés után vedd ki a pipát az automatikus csatorna frissítésnél, ha már megtörtént akkor nincs ötletem. Esetleg a szervizzel felvenni a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73686) Beni2360 válasza ROBREGGAE (#73662) üzenetére


Beni2360
félisten

A Hbbtv az egy a király tv adásoknál elérhető szolgáltatás, átkapcsolásoknál is felugrik a bal alsó sarokban a választási lehetőség, tehát nem önálló lehetőség.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73687) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok.

LG 50LF652V vásárláson gondolkodok mi a véleményetek róla?
Telekom-Sat-al lenne használva.
Ha Setopbox HDMIn van rákötve tudok vele felvenni tv adásokat?
A csatorna váltás működik a Setopboxnál pl ha veszek hozzám Magic távirányítót?

Esetleg valaki tudja kilehet váltani valahogy Telekom Sat setopboxját közvetlen tv-re kötö sat kábelt?

Előre is köszönöm a segítséget..

(#73688) Beni2360 válasza szabessz (#73687) üzenetére


Beni2360
félisten

1: Igen jó vétel, csak türelem kell a kép beállításhoz
2: Igen, eleve a boxról tudsz felvenni ha támogatja.
3: Igen, általában igen csak lassabb mint a sajátja és az többet tud.
4: Igen erre való oldalt a kártya fogadó hely, de akkor ismét belefutsz a lassabb menü és csatorna váltásba.
Ez az én véleményem de majd más is fog válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73689) aram01 válasza szabessz (#73687) üzenetére


aram01
nagyúr

Nem akarlak lebeszélni, de nem lenne érdemes várnod az olimpiáig? Biztos lemennek a tv árak.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#73690) lowzor


lowzor
veterán

Ez a homár egy nagyon hasznos oldal. :C
Most írt az Emag nekem egy levelet, amiben sajnálkoznak, meg magyarázkodnak, de a lényeg belőle:

"Szeretnék segítségére lenni a probléma gyors és megnyugtató rendezésében, ezért a korábban kapott tájékoztatással összhangban, szeretném arra kérni, hogy juttassa vissza részünkre a cserekészüléket, és intézkedem a vételár visszatérítéséről a televízió beérkezését követően. Amennyiben ez a megoldás megfelelő az Ön részére, úgy kérem jelezzen vissza részemre, hogy intézkedhessünk a termék elszállításáról."

Persze csak akkor fogok örülni, ha a számlámon lesz a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#73691) #94529552 válasza aram01 (#73689) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem akarok beleszólni, de... :K Meddig mennek le, amikor most már 168k-ért vehető egy 50" 652V? A nagyobb boltokban, ahol most drága, ott akcióznak esetleg, de időnként emelnek az árakon is, hogy pár nap múlva nagyobb legyen az akciós x %.
Ok, vannak, voltak kivételek. Nem látunk a jövőbe.

(#73692) M3aN válasza aram01 (#73689) üzenetére


M3aN
senior tag

Pont ezért várok én is a vásárlással, rátapintottál a lényegre! :D Addig kinézek egy jó típust, ami jelenleg az LG Electronics 42LF652V, és kiderül az olimpia előtt! :)

(#73693) szabeska válasza lowzor (#73690) üzenetére


szabeska
addikt

hehe ;]

[ Szerkesztve ]

F1

(#73694) szabessz válasza Beni2360 (#73688) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm szépen infókat.
Telekom-sat-ál milyen modul kell hozzá tudja venni minden csatornát tudja esetleg valaki?

Még várok kicsit EB miatt hátha lesz valami akció de ennél tipúsnál már lehet ahogy írjátok nem lesz jobb webspoknál pl:tvraktár.

Más kiszemelt Samsung 50H6400 ez 50LF652V jobb választás jó gondolom?

(#73695) gelsystem válasza bunkomen (#73681) üzenetére


gelsystem
csendes tag

ez azért van, mert pártunkéskormányunk!!!!!! kötelezővé teszi az kiráJi teleVÍZIÓk sugárzását minden szolgáltató számára, és kizárólagosan az első 5 csatornahelyen..........................
oda csinálódik mostan e hely

(#73696) #69578240


#69578240
törölt tag

Sziasztok!

A szokásos, én is tv vásárlás előtt állok, a kőkorból az űrkorszakba akarok lépni :)
Régi crt monitorom lassan beadja a kulcsot és ezt szeretném TV-re cserélni.
A kiszemelt egyelőre: LG 42LF652V
Olvasgattam itt a fórumon, de bevallom elvesztem a sorok között, még nem tiszta a kép
melyik tv-re is van szükségem.

Elsődlegesen PC-vel összekötve monitorkén szeretném használni(film, játék, stb), vagy pendrive-ról filmnézésre. Nem szükséges a 3D de ha tudja az csak jó, okosnak sem kell lennie az tényleg nem érdekel.
Mennyi az a képfrissítési szám amit biztosan kell tudjon ill. a minimum válaszidő aminél nincs lagg a játékoknál, ja és ezt a válaszidőt jól eldugják a gyártók, ezeket hol találhatom meg?

Érdekel még a Sony Bravia KDL40W705CBAEP, de ebben nincs DVB-S, ami jó lenne ha lenne.

Légyszives segítsetek választani, ill. ajánljatok más gyártó más modelljét ha ezeknél ár/érték arányban van jobb. A felhasználható keret max:150e

Előre is köszi!

(#73697) #94529552 válasza gelsystem (#73695) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez nem az a topik. :(
Ez szimplán technikai kérdés, én is be tudtam hangolni. Ha egyéb szolgáltatót választva teljes keresésnél nem jönnek be, akkor kézivel kell megkeresni rajta.

(#73698) gelsystem válasza #94529552 (#73697) üzenetére


gelsystem
csendes tag

http://www.origo.hu/teve/20160511-joval-korabban-es-maskepp-indul-a-kozmedia-m5-teveje.html

(#73699) Beni2360 válasza szabessz (#73694) üzenetére


Beni2360
félisten

Telekom-sat-ál milyen modul kell hozzá tudja venni minden csatornát tudja esetleg valaki? - na azt a szolgáltató adja és cseréli ki a boxot. Nála kell majd jelezni, hogy cseréltél tv és a boxot cserélni akarod modulra.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73700) #94529552 válasza bunkomen (#73684) üzenetére


#94529552
törölt tag

Digi kábel topik Téma összefoglaló.
gelsystem Tudom, hogy lesz m5.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.