Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) bandi0000 válasza w333 (#73800) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, de épp ezek miatt a DSE stb + mondjuk kicsit lassult is a kicsike,szeretnék váltani, de akkor várok még, úgy is 2017 végéig van biztosítás ezen, meg pakolom a befőttes üvegbe a pénzt, és addigra hátha kitalálnak egy tökéletes tv-t :D

Xbox One: bandymnc

(#73802) norbyone

Sziasztok!

A segítségeteket kérném Tv vásárlás ügyében. A hálóba szeretnénk venni egy kis tv-t, és nemigazán tudom melyik lenne most a jó, és ideális választás.
Ami fontos lenne:
- 80cm átmérő
- Smart tv legyen
- Magic remote jó lenne ha járna alapból hozzá.
- 3D nem lényeg.
- Szép kép, és hang
- mkv, divx-et vigye szépen usb-n kersztűl
- Csakis LG :)

Köszönöm mindenkinek, aki tud segíteni...

[ Szerkesztve ]

(#73803) OldMike válasza bandi0000 (#73798) üzenetére


OldMike
őstag

Amennyiben az LA660-hoz hasonló képességű, leginkább ár/érték arányos tévét vennél, akkor le kell csapnod az LF652V-re. 2016-ban az LG már nem követte el azt a "hibát", hogy készít egy jó képességű, kevés kompromisszummal járó 3D-s fullHD modellt, igencsak megfizethető áron. Gyanítom hogy ebből a típusból sokszorosan többet adtak/adnak el, mint az összes többi LG-ből összesen.
Szerintem az LA-hoz képest három kompromisszum van, ebből egy kis felárral pótolható, egy másikra nem biztos hogy szükség van, a harmadik leginkább megszokás kérdése:
1. A Magic Remote-ot külön meg kell venni (igénytől függ, de inkább jobb ha van)
2. Helyi sötétítés nincs, de sokak és a tesztelők szerint nem igazán kell
3. A WebOS többet tud a NetCast-nél, de ahhoz képest a sebessége kissé húzós, aminek a fogadtatása felhasználófüggő. Egyébként van esély rá, hogy feljavítják a tudását a WebOS 3 bizonyos funkcióival.

42LM660S

(#73804) bandi0000 válasza OldMike (#73803) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Majd alszok rá egyet, de valahogy nem elég nekem azt érzem, pláne most azon agyaltam ha véletlen tényleg jön a 4k képes ps4 lehet jobb lesz akkor egy 4k-s, ahogy néztem a 2016-os modellek egész jó késleltetéssel rendelkeznek

Xbox One: bandymnc

(#73805) OldMike válasza bandi0000 (#73804) üzenetére


OldMike
őstag

Tudom hogy nem illik ilyet javasolni, de inkább válassz egy kicsit nagyobb befőttesüveget :D .

Viccen kívül: azt mondanám, hogy ne válassz az UH65x sorozat alattiak közül, mert azok bár 4K-sak, de belépőszintűek. Van még egy sötét ló: az UH63x, ami nem IPS panellel jön, és nem ismert a háttérvilágítás módja, egyebekben valószínűleg olyan mint az UH65x.

42LM660S

(#73806) bandi0000 válasza OldMike (#73805) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Edigitálba már vannak ezek az újak, annyira nem drágák vagyis mihez képest :D 43UH664

bár gyanítom hogy nem magyarországra szánt modell, vagy igen?

Egyáltalán lesz idén FHD 3D?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#73807) #94529552 válasza Tigerclaw (#73791) üzenetére


#94529552
törölt tag

A idei Webos3-ban lesz PIP, de nem biztos minden kategóriában. A két tunerhez dupla Mediacard foglalat is kellene(kivéve talán a digikábelt) ami nincs, vagy ritkaság a tévékben. Amúgy csak úgy oldható meg, hogy az egyik a tv, a másik meg egy beltéri lesz.

Bile Demon Az alap tévéknek alacsony az input lagjuk, mint LF510, LF5610. Inkább az utóbbit nézném meg a helyedben, mert az 510, egy butított változat, kevés csatlakozókkal és gyengébb hangzással. A panellel meg ne foglalkozz, ha jó a képe.

[ Szerkesztve ]

(#73808) OldMike válasza bandi0000 (#73806) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem az Edigital nem árul nem Magyarországra szánt modelleket. Korábban egyes webshopok árultak 37"-os LG tévéket, amiket nem ide szántak, magyar nyelvet lehetett választani, de Magyarországot nem.

Ami igazán galádság az LG-től, hogy az UH75xx alatti tévéihez nem ad MR-t, azt külön kell megvenni, és csak az MR15 típus lesz jó hozzá, ki tudja mennyiért.

3D-s fullHD modell nincs 2016-ban :W . Igaz sokan már halottnak nyilvánítják a 3D-t.

42LM660S

(#73809) bandi0000 válasza OldMike (#73808) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mondjuk nem is csodálom hogy nincs, kevés a film is rá, mondjuk ink itthon nézem mint moziba

Am az oled mitől annyira jó és drága?

És az ilyen bevágitásra és dse re melyik nyűgösebb a direct vagy edge led?

Xbox One: bandymnc

(#73810) w333 válasza bandi0000 (#73806) üzenetére


w333
félisten

Olcsó UHD TV -nek híg a leve ... ezt már sokszor leírtam ! :D

Normális UHD TV legalább 350k -tól indul UF850V ami már a jobb kategória !

Eddig az utolsó csúcs FHD az-az LF652V ! :))

(#73809) bandi0000

Edge led inkább a bevilágításra hajlamos de ugyan úgy van DSE is !

Direct led inkább a DSE és ritkán de van bevilágítás, IPS -nél még ritkább !

OLed nincs bevilágítás és nincs DSE, viszont mint a plazmáknál van beégés !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73811) bandi0000 válasza w333 (#73810) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Értem én az olcsót, de már az uhd nem új tech tehát már mondhatni a régebbi drágák a mostani olcsók, pláne van input lag teszt és az új szériás lg 4k-k 30 alatti szinte mind, dzal annyira nem rossz és csak 200k

Xbox One: bandymnc

(#73812) w333 válasza bandi0000 (#73811) üzenetére


w333
félisten

2X szorzóval számolj mindig !

Amíg egy 40" FHD 100k addig ugyan ez a TV 200k és ugyan úgy van bevilágítás, ugyan úgy van DSE meg minden, de legalább UHD és minél nagyobbat kell venni, mert különben nem látod a különbséget :D

Míg az 50" FHD TV nézési távolsága 200 cm, addig az UHD -nak 90cm ;]

Forrás :))

Szóval ha élvezni akarod a 4K -t akkor alaposan zsebbe kell nyúlni, ha egy olyan kategóriást TV -t szeretnél venni mint az LF652V ami ugye UHD az legalább 350k, ettől olcsóbb TV -el csak szenvedés lesz az egész ! :(

Én megvettem tavaly télen az 50LF652V mert nagyon jó kis TV nagyon szeretem és úgy vagyok vele hogy 3-4 évig kihúzom vele míg jobban elterjednek és olcsóbbak lesznek azok a bizonyos OLED TV -k !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73813) bandi0000 válasza w333 (#73812) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Kezdek rájönni hogy nálam ez faszméregetés :D
Mikor megvettem a mostanit akkor egy sima 32 es tv ről váltottam és akkor sok új funkció volt benne, és most nincs szivem váltani egy olyan tv re ami ugyan ezt tudja :D akkor már inkáb bevállalnám a 4k t persze most már 50" méretbe

De a végén lehet elgondolkozok a tieden

Xbox One: bandymnc

(#73814) w333 válasza bandi0000 (#73813) üzenetére


w333
félisten

Sokan utálni fognak most ezért de szerintem jelenleg még pont semmi értelme nincs az UHD TV -nek, olyan érzésem van vele kapcsolatban mint anno a HD ready TV -k után amikor megjelentek az első FHD TV -k, aztán még legalább eltelt 5-6 év mire elterjedt és ugye tartalom is legyen hozzá ... szóval azt mondom hogy legalább még 2-3-4 év mire ezek normálisan elterjednek :))

42LA660S ha jól emlékszem akkor hajlamos volt a négy sarkában a foltosodás, illetve nagyobb DSE + még bevilágítás is és még kissé fakó is volt !

Na most az LF652V ezek már minimálisak, illetve elég szépen Samsungos kontrasztos képminőségre is be lehet állítani és a bevilágítás + dse -től sem kell félni ... nekem pl. ilyen a fekete !

De itt ezen a videón is teljesen renden van a képi világa !

Szerk.

Ha mégis úgy döntesz UHD, akkor az UF850V jó választás, ez alá ne menj !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73815) Tigerclaw válasza w333 (#73814) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez erősen attól függ, hogy milyen tartalomra van igényed, illetve milyen mély a pénztárcád.

Egyre több az ingyenes álleejtő 4k, 8k tartalom a videomegosztókon. (jól jön a gyors netkapcsolat) Nem túl drágán van Netflix UHD...de lehet hogy ez minőségileg megkérdőjelezhető. Vehetsz saját 4k-s consumer vagy akció kamerát is...

Most is, mint a HD váltáskor a természetfilmek szerelmesei járnak a legjobban. Ők kapnak leghamarabb nézni valót és azok lesznek a legjobb minőségben.

Ha persze a pénz nem gond, vehetsz 4k-s BD lejátszót és rengeteg 4k-s film jön ki, akár HDR minőségben is.

E-mellé még komoly bónusz, ha PC-re köthető, mert kapsz egy szép nagy monitort.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#73816) bandi0000 válasza w333 (#73814) üzenetére


bandi0000
nagyúr

én is tudom hogy lófaszt sem érek el a 4K-val

tehát mint mondtam is nem azért kell a 4K mert kell, hanem mert egyszerűen egy sima FullHD tv-t nem szerelnek fel annyi extrával

Nekem a garancia mindenem, ha lejár a gari nem merem megtartani a cuccost, elég szar gondolkodásmód
Emlékszek hogy néha néha vki lehet terjesztetni akció keretében 5 évre a tv-re a garit, lehet hgoy majd ha megcsípek egy ilyet akkor veszek

Nekem valamiért olyan fapados érzést ad ez a 652, igazából tök 8 mibe ölöm bele a pénzt, mármint 3D-s de úgy néz ki a jövőbe ez meg is szűnik, ergó így is kevés volt a 3D film ez után még kevesebb lesz

javítsatok ki ha tévedek, de az összes 4K tv-ben a panel ugyan azon az elven működik, vagyis ugyan az szinte, 1-2 kivételt számítva, valszeg itt a körítésen illetve a szoftveres cuccokon van a hangsúly, sok képjavító stb stb

Xbox One: bandymnc

(#73817) ibiza80


ibiza80
csendes tag

Sziasztok.

Egy LB szériás LG tv-m van, ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni, hátha már valakinek produkálta ezt a hibát.

Néhány napja vettem észre, hogy tv. nézés közben magától többször is megjelentik, majd eltűnik a HDMI2-es port úgy, hogy a távhoz senki sem nyúl. Erre a portra egyébként egy beltéri van rádugva.

Kezd egy kicsit idegesítő lenni. :((

Tapasztalt már valaki hasonlót? Szervízen kívül valami 5let valakinek?

Köszönöm a tapasztalatokat előre is! :))

[ Szerkesztve ]

LG 50 LB 650V

(#73818) hcs57 válasza ibiza80 (#73817) üzenetére


hcs57
őstag

A beltéri rendben van? Lehet nem a tv a hibás..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#73819) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!

LG 55LF63xV szériával kapcsolatban van valakinek tapasztalata, mennyire vagytok vele elégedettek? Jól gugliztam, hogy ezekben 100Hz-es IPS panel van, EDGE háttérvilágítással?

(#73820) Tigerclaw válasza bandi0000 (#73816) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az idei kínálatból látszik is, hogy a maradék FHD modellek ha nem is fapadosak, de már láthatóan csak takaréklángon fejlesztik. Viszont szerencsére árban nagyon közel kerültek az UHD és FHD modellek.

Ez olyan mint az okostelefon. Lehet hogy nincs rá szükséged, de kénytelen vagy váltani, mert lassan csak azok maradnak és azokat fejlesztik. Lehet hogy jövőre már ki is futtatják az FHD TV-ket bizonyos piacokon. (legalábbis a kisebb méretekben)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#73821) Tigerclaw válasza ibiza80 (#73817) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy csak oxidálódtak a csatlakozók. Húzd ki a TV-t és a beltérit is a konnektorból és párszor húzd ki és dugd vissza a mindkét készülékbe a HDMI csatlakozót.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#73822) vidaila


vidaila
aktív tag

Sziasztok. Nos kipróbáltam a chanshort nevű programot amivel próbáltam elrejteni azokat a digitális csatornákat amelyik nem jön be (érvénytelen szolgáltatás vagy nincs CI modul). Ideig óráig működik is, szépen kihagyja lapozás közben ezeket a csatornákat majd egyszer-csak megint megnyitja őket, mintha nem is rejtettem volna el őket.. Miért lehet ez? TV-m LG LF652V

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#73823) bandi0000 válasza Tigerclaw (#73820) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ez így van, viszont majd nagyon el kell gondolkodni hogy maradok e LG fronton, de ez már más tészta

viszont nagyon őrlődök, mert elvinnék a TV-m(LA660S) 90 körül, gari nélkül stb, és nem tudom mit csináljak, TV-t még biztos nem vennék max 1-2 hónap múlva

más: Szerintetek az mennyire gáz ha egy fűtéscső megy el a TV mögött? kb 20 centire?

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#73824) #94529552 válasza ibiza80 (#73817) üzenetére


#94529552
törölt tag

Naprakész a tv? Frissítsd a szoftvert. Volt ilyen hibája az egyik régi változatnak.

(#73825) ibiza80 válasza hcs57 (#73818) üzenetére


ibiza80
csendes tag

Elvileg minden ok. vele, műxik rendesen.

LG 50 LB 650V

(#73826) ibiza80 válasza Tigerclaw (#73821) üzenetére


ibiza80
csendes tag

Ezeket már próbáltam, de sajna még fennáll a hiba
jelenség!

[ Szerkesztve ]

LG 50 LB 650V

(#73827) ibiza80 válasza #94529552 (#73824) üzenetére


ibiza80
csendes tag

Még ezt a lehetőséget nem néztem, mert jelenleg dolgozok!
Köszi az ötletet, majd kipróbálom!
Köszönöm mindenkinek, aki próbált segíteni! :K

LG 50 LB 650V

(#73828) OldMike válasza bandi0000 (#73816) üzenetére


OldMike
őstag

Ha az ugyanolyan elven működő 4K panelek alatt azt érted, hogy mindegyik megjeleníti a 4K felbontást, akkor lényegében igazad van :) . Innen kezdve már nem. Nem mennék bele, hogy mennyire más az OLED és az LCD, de itt van például az LG elnevezése szerinti UHD illetve Super UHD közti eltérés. Megint a tartalom problémába ütközünk, azaz van-e, lesz-e és mikor HDR tartalom, és szeretnénk-e azt igaziból nézni.

Az UH75xx és alatti sorozatok UHD-sek, úgynevezett HDR Pro (valójában HDR előkészítés) tulajdonságúak. Kezelik, lejátsszák a HDR tartalmakat, de nem képesek megmutatni a tényleges képet. Kicsit plyan mint a HD Ready volt, lejátszotta a FullHD-t, csak nem azzal a részletességgel. Az UH77xx-től kezdődő Super UHD tévék már HDR10-esek, és valóban megmutatják a HDR által nyújtott többletet.

Érdekes lehet még a Rec.709 színtér megjelenítés mértéke, ami szintén a Super UHD esetében a legjobb, az UH63xx-ig bezárólag még elég jó, az alatt (belépő UHD) meg sincs említve.

Amit még nem tudunk az a hardveres képesség. Azt azért tudni kell hogy a 2015-ös, a kolléga által nagyon javasolt UF85xx típus esetében azért nem panaszkodnak a WebOS sebességére, mert az erősebb HW miatt ott nem vagy alig észrevehetően jelentkezik. Valószínűleg 2016-ban is a hasonló kategóriától kezdve van jobb HW, ami jobban viszi a WebOS3 rendszert.

Nyilván mindenki eldönti hogy a fentiekből mire lenne igénye, mit tart parasztvakításnak, és leginkább mennyi pénzt akar/tud rászánni.

42LM660S

(#73829) Bile Demon válasza #94529552 (#73807) üzenetére


Bile Demon
őstag

LilProphet90:
IPS témához:
-nekem fontos a nagy szögben természetesbb színek
-mint a sötétebb fekete, amiben jobban kijönnek a hibák foltok stb. és az, hogy a kép jobb szélével szemben ülve a baloldali szereplő akkor is zombinak néz ki, ha nem az.
-nem igénylem a nagy kontrasztot

Tigerclaw:
32LF5610-et megpróbálom,

Igéretes:
-Full HD, IPS panel youtube reviewben látszik. :)
-input lag 28-30mS (üzemmódtól függően)
-32LF510-et láttam, az nagyon tetszik, csak a 1HDMI és a HDReady felbontás miatt esik ki.

Pixelhiba garancia hogy van LG-nél?
-van zéró dead pixeles garancia akár egy ideig, vagy csak az
-online vásárlás és elállás marad, ha pixelhibás?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#73830) #94529552 válasza w333 (#73812) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezeket a méret/távolság ajánlásokat a fejlődéssel együtt lassan el lehet felejteni. Képzeld el, mondjuk ha 10 év múlva csak 8k, 16k tévéket árulnak majd, akkor majd bele kell bújni a tévébe? Meg vannak már 4k-s mobilok is. Egy a lényeg, hogy már ugyanolyan tartalom és távolság esetén hasonló a képminőség.

bandi0000 Egy radiátor vízcsöve szerintem nem gond, de majd figyeld meg, nem hinném, hogy melegítené a tévét. Ha mégis, akkor lehet kapni rá ilyen félbevágott szigetelést, amit rárakhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#73831) szabessz


szabessz
tag

Szerintetek érdemes ezt megvenni új szériás LG 49UH6207 jobb lehet mint 50LF652?
Esetleg ez LG 50UH635V megéri plusz pénzt?
Esetleg 4k miatt adások és hd filmek rosszabbul mutatnak rajta?
Újabbak lehet jobb belső van gyorsabb proci azért gondolkodok benne.

(#73832) bandi0000 válasza OldMike (#73828) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem úgy értettem, vagyis nem teljesen ahogy te gondoltad, azokra értettem ami ugye IPS 4K nem OLED és mit tom én 10-20k eltérés van köztük, ezekre mondtam hogy a panel valszeg ugyan az

ha jól tudom akkor a 652V se 4 magos pricis, és tudtommal csak a felső kategória kapott erősebb hardvert, ami miatt ugye jobb a webOS

most kicsit belekavarodtam, a HDR alatt én azt hittem hogy olyan képjavító tech mint ugye a fényképezőgépeknél lévő HDR, de akkor nem az?

(#73830) Pumma: kösz nem hiszem hogy annyira fűtene, de max akkor elburkolom valamivel

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#73833) OldMike válasza szabessz (#73831) üzenetére


OldMike
őstag

Úgy tűnik hogy az UH635V többet tud az UH6207-nél, viszont az egy szakportál szerint az egyetlen idei LCD tévéje az LG-nek, ami nem IPS panellel van szerelve, és a háttérvilágítás módja nem ismert. Elképzelhető hogy VA paneles, de nem tudom hogy az Összefoglalóban leírt kódok alapján, a csomagoláson lévő kóddal egybevetve kiderül-e. Nem tudom hogy elérhető-e valamilyen UH65xx típus (és mennyiért), mert az biztosan IPS, ha ez szempont.

42LM660S

(#73834) OldMike válasza bandi0000 (#73832) üzenetére


OldMike
őstag

A HDR-ről itt van egy cikk, de biztosan tucatszámra vannak hasonlók. Elég tömören leírja a lényeget, és még az is kiderül, hogy miért más, mint a fényképezésben:
HDR

Sajnos az árazás rejtélyes dolog, nem egyszer előfordult már, hogy teljesen azonos beltartalmú tévék között csak az eltérő keret és talp színe miatt csináltak 20 ezer forintos árkülönbözetet. Szerintem azért egy azonos méretű, de magasabb típusszámú modell valamivel többet tud a másiknál, még ha a specifikáción nem is látszik. Például egy kicsit jobb alváltozata a processzornak, esetleg fél gigával több memória, vagy ugyanannyi, de gyorsabb változat. Ezeket mi az LG-től nem fogjuk megtudni, de lesz majd olyan portál, amelyik kideríti.

42LM660S

(#73835) LilProphet90 válasza Bile Demon (#73829) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Mondom, nem rossz döntés, akárhogy nézzük, nem azért írtam, csak egyéni vélemény volt. Magamnak is olyat vettem, csak kicsinek bizonyult (távolabbról nézem), így nagyszülőkhöz került. De nagyon szép, és korrekt TV. Játékra használtam, és alacsonyabb kategóriás társait is (43LF510 és LF5400), mindegyik kiváló a célra. Az AtomTV-nél amúgy engedték, hogy átpásztázzam bekapcsolva a TV-t, kijelzőhibákat keresve, de tudtommal él a 72 órás pixelhiba-garancia a legtöbb boltnál, azon felül 14 napos elállás, utána a szabvány szerint meghatározott pixelhiba mennyiség.

[ Szerkesztve ]

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#73836) w333 válasza Tigerclaw (#73815) üzenetére


w333
félisten

Egyetértek ... de egy normálisabb UHD TV pl. 55" az 350k -tól kezdődik !

(#73816) bandi0000

Media Mark -t érdemes figyelni, én tőlük vettem akcióban úgy hogy meg sem volt hirdetve az akció ... de pont az 50LF652V volt 2 napig akcióban (250k -ról 201k -ra), gyorsan hazaszaladtam pénzért és már hoztam is Link :D

És ott lehet kötni +15k -ért +3év garanciát (biztosítást) így van 5 év összesen ... értékesítő mondta hogy az első 2 évben az LG garancia él, utána pedig a Media Markt garancia, de ha valamilyen oknál fogva megszűnik a biztosító cég vagy nem akarnak fizetni akkor a Media M ezt magára vállalja és visszakapom a teljes vételárat, szóval hajrá és figyeld az akciókat amik hamarosan lesznek :K

De ha 4K -s TV kell akkor ajánlom hogy menj el egy nagyobb Műszaki boltba és saját szemmel nézd meg őket, a 300 ezer Ft alatti UHD TV -k szerintem nagyon gagyik ... látszik rajtuk az olcsóbbítás, szóval több lesz velük a szenvedés mint az élmény ... eladók is gyorsan lebeszéltek róla, illetve mondták hogy vannak jó UHD TV -t de azok 2X ennyibe kerülnek ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73837) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Olvastam pár "aggasztó" sort a már linkelt oldalon. Aki a csúcs OLED, vagy SUHD modellekre hajt, azokra nem vonatkozik:

"Another thing that you have to be aware of when browsing LG’s LCDs is that an increasing share of the LCDs, basically all the non-“Super UHD” models, come with what LG calls M+ panels. These are RGBW LCD panels where one white subpixel is shared between each cluster of RGB pixels (unlike on LG’s OLEDs where no subpixels are shared). The jury is still out on these panels but initial testing shows that part of the 4K resolution is sacrificed to reduce power consumption. We have indicated which LCD TVs use M+ panels for each model in the overview."

A lényeg az, hogy az LG-nél a felső kategória kivételével az "M+" elnevezésű IPS panelt használják a 630-as sorozat kivételével (ami talán VA) Az M+ a fogyasztás csökkentése mentén született és a lényege az, hogy RGB subpixelek helyett RGBW mátrixal dolgozik. Gyakorlatilag a piros, zöld és kék szín mellé kerül egy fehér is. Ezzel két legyet ütnek egy csapással. Egyrészt hasonló fényerőt alacsonyabb fogyasztással érnek el, másrészt ez olyan, mintha subpixel szinten lenne "local dimming". Ami aggasztó, hogy úgy tűnik a subpixelek száma nem nőtt a negyedével, hanem marad a régi és nem minden pixel áll össze RGBW színekből, hanem vegyesen mindig másik háromból. Állítólag két intézet is megvizsgálta és úgy találta hogy nevezhetők 4k-s-nak a panel...de ez inkább mosakodásnak tűnik. Egy helyen végre találtam infot a subpixelek számáról:

RGBW panel is made up of 2880 x 4[RGBW] x 2160 subpixels
Conventional 4K RGB panel is made up of 3840 x 3[RGB] x 2160 subpixels

Tehát a vízszintes felbontás bizonyos módon nézve jóval alacsonyabb, mint a normál RGB paneleknél. Az elsődleges tesztek is abba az irányba mutatnak, hogy a fogyasztás csökkentés miatt feláldoztak némi felbontást.
Érdemes lenne saját tesztet is látni a témában. Egy tavalyi és egy idei hasonló kategóriás UHD tévét kellene összehasonlítani.

Néhány érdekes link a témában:

http://displayblog.com/2015/11/19/lg-display-m-rgbw-panel-technology/

http://lgdnewsroom.com/wp-content/uploads/2014/06/LG-Display-Addresses-Environmental-Issues-with-G_FN.pdf

http://lgxperience.co.za/article/29/view

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#73838) Skillerz


Skillerz
tag

Sziasztok tudnátok segíteni? Egy új LG tv vásárlásán gondolkodom, nem kell hogy smart, és 3D-s legyen. Legyen szép kép, 42", illetve fullhd-s, a keretem 110.000Ft, ezért az összegért tudnátok ajánlani valamit? :) A válaszokat előre is köszönöm. :))

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#73839) w333 válasza Skillerz (#73838) üzenetére


w333
félisten

Érdemes figyelni az akciókat ... 43LF632V vagy 42LF652V ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73840) #94529552 válasza szabessz (#73831) üzenetére


#94529552
törölt tag

A HD adásokat és filmeket szépen felskálázzák, szóval nem lesz rosszabb rajta, mint egy FHD-n. Ha nem sokkal drágább, akkor a magasabb számozásút érdemes.

Skillerz 110 körül van ez is.

(#73841) szabessz válasza #94529552 (#73840) üzenetére


szabessz
tag

Elgondolkodtam LG 50 UH635V(246e) vagy LG 49UH6507 (244e) a HDR technologia miatt de lehet nem ér meg +50-60eFt a 50LF652-hez képest.
Esetleg most LG 49UF8007(254e) is +50-60eFt ezt lehetséges jobban megérné?

[ Szerkesztve ]

(#73842) Skillerz válasza w333 (#73839) üzenetére


Skillerz
tag

Köszi, de ebből mind a kettő Smart és 3D olyan kellene ami egyik sem. Sima tv nézésre illetve indőnként pc-ről hdmivel filmezésre lenne csak használva.

Pumma: a link nem jó amit írtál

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#73843) w333 válasza Skillerz (#73842) üzenetére


w333
félisten

Az a baj hogy ha kell a normális képminőség + felhasználói élmény akkor ezeket nem tudod elkerülni (Smart + 3D) olcsóbb TV -ben nem csak ezek a funkciók maradtak ki hanem a kijelző panelek is sokkal gyengébb minőségűek, processzor is gyenge, ráadásul USB bizonyos képességei is gyengébbek ! :((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#73845) Petyka3 válasza w333 (#73843) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Neki egy sima monitor kell, ahogy írta HDMI-n hajtaná /sok sikert hozzá../ Nyilván az ilyen készüléknek is megvan a vásárló szegmense. Kijelző nem hiszem, hogy gagyibb lenne és szerintem, ha kimarad az oprendszer, az csak jótékony hatással lehet a készülék különböző funkciójának eléréséhez.

(#73846) Tigerclaw válasza Tigerclaw (#73837) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy látom ez a pentile M+ mátrix már a 2015-ös modelleknél is létezett. Azért elég szemét dolog, hogy úgy kell kibányászni a netről hogy melyik tévé milyen paneles és az mit jelent. Ahogy azt is hogy a "HDR Pro" is csak parasztvakítás. Csalódtam az LG-ben kicsit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#73847) #94529552 válasza Skillerz (#73842) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bocsesz. :B Ez smart: LF5800 , ez nélküli: 42LF561V

szabessz Az újakat nem ismerem, de 8007 helyett 850V és 851V jobb lenne.

(#73848) Flashcash válasza vidaila (#73822) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem ehhez nem kell plusz program.
A gyári beépített csatornakezelő tudja azt a funkciót, hogy az összes csatorna megkeresése után az érvénytelen, előfizetésben nem szereplő csatornákat kimozgatod a kedvencekből és többet ezek nem jelennek meg.

Picit bonyolult, de csak egyszer kell rájönni és megcsinálni. :))
Folyamat (régen csináltam így már lehet, hogy nem pontosan emlékszem):
1, általad nézett csatornákat kedvencnek jelölöd a csatorna kezelő részben
2, azokat a csatornákat melyek nem szükségesek áthelyezed az átugorható vagy nem kedvenc csatornák közé

[ Szerkesztve ]

(#73849) #94529552 válasza Flashcash (#73848) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, lehet variálni többféle módon. Van 4 kedvenc/favorit. Meg nem árt kikapcsolni a kábeles csatorna frissítést is.

(#73850) w333 válasza Petyka3 (#73845) üzenetére


w333
félisten

De ez egy 50Hz -s TV ... monitornak nem biztos hogy elég ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.