Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72251) KZP válasza mobilizmo (#72250) üzenetére


KZP
őstag

Amit a linkről le lehet tölteni, az csak egy letöltő program, amit feltelepítve töltené le utána magát az alkalmazást. Ott viszont már azt írja, hogy nem található a szerveren az apk... :U Tehát a linkről nem lehet közvetlenül letölteni a Service Menu Explorer-t.

[ Szerkesztve ]

(#72252) tigipuf


tigipuf
senior tag

50lf652v-re kérhetnék valami jó kép beállítást,szép természetes fények, kis fényerő.
Alapból közepes energia takarékosság,haladó1-et használom most,nem volt még időm mélyebbre kotorászni.Látom így kissé sárgás a kép, de majd hátha kapok segítséget.
Katasztrófális(nekem) a távirányítóról a világítás lesporolása ,nevetséges 5 évvel ezelőtti szériába belefért ,gyakorlatilag ugyanaz a táv csak világítás nélkül.
Erre nem tudtok valami megoldást,megőrjit éjszaka a vakon matatás.
Azt tudom mondani a tv képe olyan amit vártam,tudtam mit veszek ips volt eddig is .
Direkt ledben kellemesen csalódtam, elég egyenletes,kósza felhőcskék,gyenguszka fekete engem nem zavart eddig sem :N .

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#72253) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Hogy lehetne az LG 43LF630V tv re wifin keresztül átvinni a telefonrol a képeket? Androidos és iphone s4.

üdv

(#72254) headhunter válasza tigipuf (#72252) üzenetére


headhunter
addikt

(#72255) Buckey


Buckey
senior tag

No, haver megrendelte T-től az LG 49LF632v-t.
Döntött a méret, és, hogy nem androidos (mint a Sony w755 ).

Van valami speciális dolog, amire érdemes figyelni abban a pár napban, amíg visszaküldheti?

(#72256) Black Dragon válasza Buckey (#72255) üzenetére


Black Dragon
addikt

Bevilágítás mértéke fekete háttérnél.

(#72257) Buckey válasza Black Dragon (#72256) üzenetére


Buckey
senior tag

Oké, köszi!
Majd megsasolom, ha megjön.
Nálam (samsung J6300) szemből semmit nem látni, oldalról is csak nagyon-nagyon minimális, akár optikai csalódás is lehetne. :))
Majd kiderül, csesztethetem-e, de ahogy olvastam a véleményeket, nem hiszem. :DD

(#72258) #94529552 válasza nagyfejü (#72253) üzenetére


#94529552
törölt tag

Androidra van a play áruházban az LG TV Smart Share, a szifonra nem tudom, hogy van-e ilyen alkalmazás. Távirányításhoz meg az LG TV Plus-t töltsd le. Ugyanazon hálózaton kell lenni, és a mobilt párosítani kell hozzá a tévével.(a tévén a Hálózat menüben az LG Connect Apps-ban.)

KZP Nekem is lejött mindkét alkalmazás, a plus működik is, de mondjuk a service menüben én inkább nem mászok bele, még próbaképp se. Meg semmi értelme a béta firmware-eknek.

[ Szerkesztve ]

(#72259) chris0000


chris0000
őstag

hi.
DLNA megosztással szeretnék filmeket nézni az LG42LB630V tv-n.1 szobában van a tv,pc,tp-link1043ndver.2.1
240es upc van.h lenne a legjobb?vki tudna segíteni?
thx a helpet.üdv.

[ Szerkesztve ]

(#72260) nikos21 válasza chris0000 (#72259) üzenetére


nikos21
aktív tag

Szia próbáld ezt [link]

[ Szerkesztve ]

(#72261) Nightman1


Nightman1
tag

Üdv,vettem egy erős hardveű tabot és a miracast valamiért szakadozik de mivel épp hasonló téma van toppon ahogy olvasom,így majd próbálok pár appot,aztán meglátjuk..
Más..
Nézegetem egy ideje ezeket az ambilight jellegű ledeket amik ha jól veszem ki,a videojelet a tv hdmi portjáról "veszik" ami nekem azért fura mert a tv hdmi portjai csak bemenetek nem?

(#72262) KZP válasza #94529552 (#72258) üzenetére


KZP
őstag

Hát, akkor a hiba nálam van. :) Megpróbálom másik gépről.
:R

(#72263) Beni2360 válasza Nightman1 (#72261) üzenetére


Beni2360
félisten

A szakadozás az a wifin múlik vagyis a routeren.
"ha jól veszem ki,a videojelet a tv hdmi portjáról "veszik" szerintem meg nem hanem spi2 szokták megoldani. Ez már egy kicsit komolyabb munka de találsz itt is erre utalást. vagy itt
Régen az őskorban volt, hogy az audió kimenetet kötöttük össze izzóval és vibrált.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72264) Surda-


Surda-
őstag

Olvasgattam az összefoglalót tisztítás ügyben,de elég megosztottak a hozzászólások.
Kicsit vizes mikroszálas törlőkendővel a kikapcsolt Tv-t? Ez így jó? :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#72265) LionX válasza Surda- (#72264) üzenetére


LionX
tag

Igen jó. Langyos nedves mikroszálas kendővel töröld át lágyan. Szóval ne nyomd erősen, ez nem ablakpucolás.
Ezután én még enyhén nedves viledával szoktam csíkmentesre törölni.

(#72266) Nightman1 válasza Beni2360 (#72263) üzenetére


Nightman1
tag

Szia Beni!
Nálam az a helyzet,hogy egy szolgálaati kéróm van és itt a lakás tulaja nem szeretne hűséget aláírni hogy vezetékes net jöjjön a lakásba.
Úgyhogy én ezt a kérdést úgy oldottam meg hogy kihoztam egy tabot a szolgáltatómtól és azon van netelőfizetés.
A Tabon megy a net és amikor a tévémmel miracaston küldöm át a jelet akkor a tévé pluszban nem csatlakozik internethez,én így próbáltam de lehet hogy ez a baj,ezért szakadozik?
Osszam meg hotspoton a tévének a netet és aztán jöhet a miracast? Mert küllön router nincs a történetben..
Kipróbáltam..nem megy..
Az ezzel a baj hogy a tabon nem megy egyszerre a két dolog.
A miracasthoz wifi kell és ilyenkor kilövi a hotspotot.. :(

[ Szerkesztve ]

(#72267) Surda- válasza LionX (#72265) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#72268) nagyfejü válasza #94529552 (#72258) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!!

(#72269) sajog159 válasza Surda- (#72267) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igazán nem szeretnék tudálékoskodni, csak pár, elvinek is mondható megjegyzésem ehhez:

- Sima csapvíz helyett talán jobb ioncserélt vizet használni
- Ha nagyon poros a képernyő, egy puha ecsettel jobb eltávolítani a por nagy részét „mosás” előtt. A por jó kemény részecskékből áll, melyek megkarcolhatják a kijelzőt.
- Ha van zsíros szennyeződés is (leginkább újlenyomat), azt nem viszi le a víz (nem oldódik vízben), csak szétkenődik és persze egy része a kendőn is marad. De végeredményben az újlenyomat „eltűnik”, mert egyenletes, vékony réteg marad, ami már nem lesz látható.
- Nekem a direkt az LCD TV/monitor tisztításához szánt spray nem jött be: túl gyorsan száradt a nagy felületén és csíkos maradt

Azt hangsúlyoznom kell, hogy a LynoX által leírtak az esetek nagy részében teljesen elegendőek.

Megjegyzéseimet tekintetek, mint „hab a tortán (kijelzőn)”

Üdv,

(#72270) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, ma vettem egy 43LF630V-t. Lenne egy két kérdésem a tapasztaltabbakhoz:

1. Pendriverol bedugva mkv filmet nézve, hogy tudom a feliratot kikapcsolni, váltani? Nyomtam a subtitles gombot a távirányítón, de nem csinált semmit. (Nem külön felirat, hanem az mkv része)

2. Be tudom e azt állítani valahogy, hogy a sportcsatornák az előre beállított sport képet használják, a természetcsatornák az élénket, stb? Ha átváltoztatom a menüben, akkor az összes csatorna változik.

3. LgTvplus android appal, hogy tudom a billentyűzetet használni? Kapcsolgatni tudok, meg mindent, de az android bill nem jön fel, és így youtube meg társain beirkálni a betűket távirányítóval elég nehézkés.

Továbbá, ha valakinek van valami szuper képmegjelenítési beállítása, azt szívesen kipróbálnám.
Köszi

(#72271) BenHans válasza kislaci (#72270) üzenetére


BenHans
addikt

Szia :)

1) Film elindítása után távi lefele nyíl, ekkor előjön a pause skip gombok, itt jobbra nyíllal elléptetni a balra mutató nyíl ikonig azaz a további opciók nyilacskáig (kiírja) ott OK gomb és megjelennek a hang és felirat váltó ikonok.

2) Beállítasz 1 sémát egyénire a filmekhez, egyet sporthoz és csak q.menu gomb után a kék karikára okézol és átállítod 2 másodperc alatt.

3) Ezt a kérdést nyitva hagyom mert nem próbáltam. :D Biztos van itt olyan aki tudja...

+1) w333 fórumtárs beállításai: [link]
De nyugodtan kísérletezz, mindenkinek más a szeme. Különböző színű képekkel és külön sport és film beállítással is próbálkozz. Max ha nagyon félresikerül és nem tudod mi okozza akkor visszaállítás és kezded előröl.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#72272) Beni2360 válasza kislaci (#72270) üzenetére


Beni2360
félisten

Az 1-eshez hozzá tenném, hogy sajnos minden filmnél ki kell kapcsolni, mert automatikusan vissza áll a feliratra.
A távon levő gomb meg a tv-n fogható bedugott kábel esetében felirat szolgáltatásra vonatkozik.
3. LgTvplus - ez csak távirányítót helyettesíti. Az usb portra dugott rádiós billentyű és akár egér, (lehet elosztót is használni), kell ehhez a funkcióhoz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72273) Szállító76


Szállító76
tag

Srácok van egy 49LF632V tv-m. Hogyan tudnám a pc-vel összekötni monitorként használnám a tv-t. Hdmi kimenet nincs a pc-n viszont van hdmi kábelem. Valami átalakító adapter esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#72274) Turbobacsi válasza Szállító76 (#72273) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

DVI van?
[link]

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#72275) Szállító76 válasza Turbobacsi (#72274) üzenetére


Szállító76
tag

Nincs.
ilyenre gondoltam én is csak a pc-n nem ilyen a monitor kimenet

[ Szerkesztve ]

(#72276) Szállító76 válasza Szállító76 (#72275) üzenetére


Szállító76
tag

Bocsánat kifutottam az időből [link]

[ Szerkesztve ]

(#72277) Turbobacsi válasza Szállító76 (#72275) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

csak VGA van? vegyél egy olcsó digitális kimenetes videokártyát....

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#72278) Szállító76 válasza Turbobacsi (#72277) üzenetére


Szállító76
tag

Ó, hogy erre nem gondoltam. :D
Köszi.

(#72279) KZP válasza #94529552 (#72258) üzenetére


KZP
őstag

Szia! Nem tudnád esetleg elküldeni mailben? Nekem nem akar összejönni a letöltés... (kekesizoli(kukac)gmail.com)
Köszi előre is! :R

(#72280) kislaci válasza BenHans (#72271) üzenetére


kislaci
senior tag

Köszi neked is és Beninek is, felirat megoldva.

(#72281) kokov


kokov
tag

Van olyan szoftver, amit a gyárival ellentétben normálisan lehet konfigurálni, hogy ne kelljen egy routeren lennie a TV-nek a PC-vel a videó megosztáshoz?
Az LG webOS távirányítónál például meg lehet adni a telefonon a TV ip címét és megy is kiválóan akkor is, ha a telefon másik routeren keresztül kap wifit, de ez a vacak SmartShare nem látja a TV-t, csak akkor, ha az emeleten a második routert switch-nek használom és egy DHCP-n lóg a PC és a gép. Ez valami rossz vicc?
Vagy eldug a gyári szoftver valahová egy cfg-t, amit meg lehet editálni kézzel? Gyűlölöm, amikor valami ilyen „felhasználóbarát”

Mit kell használni?

(#72282) IRO21 válasza kokov (#72281) üzenetére


IRO21
aktív tag

DLNA nem routeolható, ilyen a protokoll, ez nem a tv hibája.

(#72283) lowzor


lowzor
veterán

A gari hogy megy az LG-nél?
Kijönnek házhoz és megnézik a TV-t?
Ha kijelentik, hogy márpedig semmi baja nincs, akkor a kiszállást ki kell fizetni?

(#72284) kokov válasza IRO21 (#72282) üzenetére


kokov
tag

Más meg nincs? Remek. Miért is választanának valami használható megoldást. Nem is értem miért gondoltam, hogy egy TV-be olyan számítógépet tesznek, ami használható úgy, ahogy szeretném. :(

Ha meg nem a wifis routerem a DHCP, akkor a TV smart share működik, de a telefonom írja wifi csatlakozáskor, hogy "Nem válaszol a wifi hálózat, próbálkozzon újra később." Megőrülök ezektől a "felhasználóbarát" szoftverektől. Nekem ne barátkozzon, hanem lehessen konfigurálni ahogy szeretném. Egyiknél sem látom a grafikus felületen, hogy mi a baja, csak nem megy. Engem meg a guta üt meg.

[ Szerkesztve ]

(#72285) kokov válasza kokov (#72284) üzenetére


kokov
tag

Én vagyok a sötét gyökér? Ti nem őrültök meg ilyenkor? A PC-m USB-s wifi kártyája gond nélkül csatlakozik és kap IP címet a wifi hálózattól így is, hogy nem a wifi router a DHCP (amiben megint nincs egy sima „AP mode” opció hogy szarjanak sünt), hanem az a router a DHCP, ami a wifi routernek is adja az IP címet. A telefon wifije viszont így nem megy, helyette dob egy ilyen ostoba üzenetet és akkor én nyomozzam ki, hogy miért nem képes csatlakozni és ip címet kapni ebben a felállásban, amibe megint csak kényszerből kerültem a TV miatt és eleve nem is így szeretném konfigurálni a hálózatot. Eszem ágában nincs ilyen hülyeséget csinálni, de muszáj. Csak engem üt meg a guta ezektől a használhatatlan vackoktól? Attól hogy mindegyik ilyen mindent eltakaró grafikus felületen konfigurálhatatlan vacak? grrr :W

Attól egyszerű, hogy egyszerűen nem lehet megcsinálni. Faxa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72286) aram01 válasza lowzor (#72283) üzenetére


aram01
nagyúr

Csetelj vagy hívd az LG supportot, mond el hogy mi van a tv-vel. Ő így megállapítja a hibát és rendeli a szerelőket. Így nincs kiszállási díj. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#72287) attilav2


attilav2
őstag

Üdv
Le tudnátok fotózni az LF650v lf652v lf630v lf632v, tehát ezek közül valamelyik, hdmi és usb csatlakozósorát oldalt?

Okostelefonnal elég lekapni, de mindenképpen vakuval, mert bemozdulhat a kép.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#72288) direwolf válasza kokov (#72285) üzenetére


direwolf
őstag

Miért kell szétroutolni a hálózatodat? Nem elég egy router a többi meg switch? Ha wifit akarsz továbblökni arra meg range extender... de egy hálózatos topicban biztos több segítséget kapnál.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#72289) Marko_ válasza attilav2 (#72287) üzenetére


Marko_
tag

Íme lf652v:

(#72290) Konyika válasza attilav2 (#72287) üzenetére


Konyika
senior tag

(#72291) esde


esde
tag

Üdv!
Lenne egy LG 32LF51 típusú tv-m, és az lenne kérdésem hogy ez a timemachine funkció azaz a felvételnek működnie kéne pendrive-al is? Rácsatlakoztattam de mikor felvennék ugyanúgy kéri hogy csatlakoztassak merevlemezt az usb-hez.

(#72292) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Ma voltam Media Markt-ban, és megnéztem jó pár Tv-t, köztük a UF851V-t is, de ahogy megláttam egy OLED TV-t, hááát az ISP-nél messze jobb képet ad. Volt már kiállítva idei 8-as széria is, de horror áron.

(#72293) IRO21 válasza kokov (#72284) üzenetére


IRO21
aktív tag

HTTP streaming is működhet. Próbáld ki esetleg valamilyen webszerverrel. Nem tudom miről akarod futtatni, az én NAS-omon Apache van, azzal megy rendesen.
Amúgy tényleg jobban jársz, ha egy subnetbe teszel mindent. Ha csak nincs valami különös oka, hogy két routert használj.

[ Szerkesztve ]

(#72294) dezz


dezz
nagyúr

Tegnap hazahoztam a 32LF650V-t. Vegyesek az érzéseim...

Ami jó:
+1. Értelmes beállításokkal nagyon szép kép.
+2. Szebb és természetesebb színek, mint az előző VA-snál és az egész szobából ugyanolyannak látszik. (Kézimikroszkóppal nézve a pixeleket AS-IPS-nek tűnik.)
+3. Nem olyan alacsony a kontraszt (natív kontrasztarány), mint amitől féltem, elviselhető a feketeszint (nyilván nem max. háttérfényen koromsötétben; az előző VA-s term. valamivel jobb volt, de az igazi úgyis az OLED lesz).
+4. A felhősödés enyhe mértékű, sokkal jobb, mint egy korábbi IPS. [De: lásd -2.]
+5. Valódi 100Hz-es és a TruMotion elég jól működik. (Élénken, a Sima valahogy nem jött be, rövid próba során.) Sokat fejlődött az évek során. Bár vannak néha kisebb akadások és algoritmikus hibák, de a korábbi folytonos aurajelenség gyakorlatilag láthatatlan. (Mozifilmeknél nem használom, de átlag tévézésnél nem rossz, sportműsoroknak meg kimondottan jót tesz.)
+6. Nagyon gyors panel, scrolloknál sincs semmi elmosódás (TruMotionnal). [Persze nem olyan szuperéles, mint a villogó rendszerű megjelenítőknél, illetve a [működő] háttérfény-villogtatós móddal rendelkező LCD-knél.]
+7. A 3D-vel alapvetően meg vagyok elégedve, a kép nagy részén gyak. nincs szellemkép [lásd még -6.], nem sötét (azért édemes rá beállítani külön profilt, magasabb héttérfénnyel), a váltott sorok ~1,80-ról egyátalán nem zavaróak, nem is igazán látszanak. Alapból nagyon kicsire van véve a térhatás, érdemes Színház módra tenni (vagy manuálisan állítani). (Bár azt hiszem, filmezésre bejáratott külön playert fogok használni [Stereoscopic Player], ami még nagyobb teret csinál, de majd még szórakozok vele.) A 2D->3D konverzió is meglepően jól működik, bár nem tervezem(/zük), hogy így tévézzek(/zünk).

És akkor a negatívumok, időrendi sorrendben:
-1. Elég fényes a panel, tükrözi a szobát. Bár nem annyira, mintha üveg lenne. Így néhány óra után, azt hiszem, meg lehet szokni. Erősebb napsütéstől tartok azért. (Napos lakásban lakunk és szeretjük a napfényt, viszont sokat megy a tévé nap közben is, de nem a szokásos adók háttérzajnak, hanem a tud.-ism. csatornák és néha gyerekcsatornák.)
-2. Kékes-szürkés beszűrődés a bal alsó sarok felől. Általában nem zavaró, de sötét jelentnél jól látható. Ennek ugye nem kellene ilyennek lennie (nem típushiba), cserekészüléknél nem kell rá számítani? (Ismerem az IPS-eket, ez nem a szokásos "sarki fény".)
-3. Kiborítóan lassú volt a kezdeti alapbeállítás, főleg a listákban való lépkedés (az STB-hez passzoló távirányítás beállítás megtalálása igencsak idegörlő volt így). Kb. mintha a készülék procija a normális sebesség töredékén menne. Alig hiszem, hogy ennek ilyennek kell lennie. (?) [Az eredeti távirányítóval.]
-4. A menükben való navigálás gyorsabb, de az sem igazán gördülékeny, nem lépked olyan gyorsan, ahogy nyomom (és nem is jegyzi meg, hányszor nyomtam be pl. nyilakat), ha meg folyamatosan nyomom, túl gyorsan végig szalad mindenen (az alapbeállításnál nem volt ilyen "lehetőség", akkor is nagyon lassan lépkedett). A smart rendszerrel (WebOS2) is hasonló a helyzet (de azért használható).
-5. A hangminőség határozottan gyengébb, mint az előző, szintén LG 28"-ason (alsóbb kategóriás modell): tompa, tipikus tévés (bár nem kimondottan doboz), más hangmódban pedig erősen kiemelt, összességében afféle olcsó minihifis. (Gondolom, ez szándékos: aki jobbat akar, a HK-sokat vegye 1,5-2x ennyiért, már ha ilyen méretben lenne.) Bár még nem sokat szórakoztam vele. [Tudom, külső hangrendszer, de nem akarom egész nap járatni.]
-6. 3D: A "sweet altitude"-ból kvázi semmi szellemkép, azonban, ez nem egyforma a két szemnél: a balnál a panel középmagasságában, a jobbnál ahhoz képes 10-15cm-rel lejjebb van, ami már számít a másik szempontjából, vagy alul, vagy felül kezd felsejleni a másik szemi kép, kontrasztosabb részeken
(~1,80-ról). Bár mintha a második a jobb alsó sarok tájára korlátozódna. Nem tudom, hogy ez egyedi hiba vagy mind ilyen? (Később csinálok tesztábrát és rendesen letesztelem, illetve feltölteném, ha lehet valahova külön reg. nélkül, 1080p-s PNG-t.])
-7. Nem tudtam még beállítani, hogy teljesen átméretezés nélkül jelenítse meg a PC-s képet (Levágás nélkül és PC-re nevezett HDMI bemenet megvan.) Bár ez talán az új videokártya (GT710)/drive hibája, de nem találtam rá beállítást. (Apropó, a CbCrY/RGB-t hol lehet itt állítani?)
-8. Kikapcsoláskor (stand-by) "eldobja" a HDMI-t, azaz mintha kihúztam volna, amitől a PC-n eltűnik a 2. kijelző és összezavarodnak a beállítások. Ez különösen idegesítő és az előző felállásban nem jelentkezett.

Egyéb:
- A mediacard (UPC) előnyeit nagyjából tudom (változtatható csatornasorrend, felvétel a tévén). De vannak-e hátrányai? Szóval, jól működik a tévén a guide és az előre programozott felvétel?
- Adott esetben mediacard nélkül le tudja játszani a felvételeket?
- Érdemes beszerezni a Magic Remote-ot? Van annyival jobb a "smart élmény"? :D

(#72291) esde: Pendrive-ra (elvileg) nem tud felvenni, mert nagyon hamar tönkremenne (buta vezérlésű flashmemória) a timeshift funkció miatt.

[ Szerkesztve ]

(#72295) direwolf válasza dezz (#72294) üzenetére


direwolf
őstag

"Apropó, a CbCrY/RGB-t hol lehet itt állítani?"
Valami ilyesmit keress

"Kikapcsoláskor (stand-by) "eldobja" a HDMI-t, azaz mintha kihúztam volna, amitől a PC-n eltűnik a 2. kijelző és összezavarodnak a beállítások."
Ha kikapcsolod a TV-t akkor az a logikus, ha eltűnik a HDMI kapcsolat. Fura lenne, ha megmaradna, mert akkor az azt jelenti, hogy nem kapcsol ki teljesen a TV. De ez kvázi "plugnplay", ha visszakapcsolod visszajön minden ugyan úgy.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#72296) dezz válasza direwolf (#72295) üzenetére


dezz
nagyúr

Köszi, később átolvasom. De ahogy nézem, nálam nincs 3. pont a Felbontás módosítása lapon. Nem jön vissza nálam magától, ha visszakapcsolom, rá kell mennem az nView->Dualview menüre, amikor is alacsony felbontásra áll a monitorom (pedig DCC/CI-s). :DDD Ha úgy indítom újra a gépet, hogy ki van kapcsolva a tévé, akkor a Dualview lehetőség sem jelenik meg. Korábban VGA-n nem voltak ilyen gondok. (Részben azért vettem most is Nvidiát, mert egy korábbi AMD VGA-n is ezt csinálta.) Valószínű driver-összeakadás is van (a monitort is TV-ként jelzi), megpróbálom újratelepíteni profiltörléssel.

(#72297) direwolf válasza dezz (#72296) üzenetére


direwolf
őstag

Nekem AMD VGA-m van, és ki-be kapcsol a TV-vel a másodlagos kijelző beállításokkal együtt.

szerk.: nagy ritkán történik olyan, hogy a hdmi audiot nem érzékei. Ilyenkor reboot.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#72298) Scorce


Scorce
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem van , hogy itt vagyok tesóméknál Solymáron és van nekik egy 47la620 tv-jük. A t-com-nál vannak előfizetve és van hozzá ilyen box is amin fogják az adókat. A képminőség enyhén szólva is egy trágya. Mi otthon a tarr kft-nél vagyunk és nekünk picit ugyan modernebb a tv (47lf630v) de nekünk eszméletlen jó a képe. Mitől lehet ez? Lehetséges , hogy a szolgáltatónk nekünk jobb? Nekünk nincs boxunk közvetlenül tvre van kötve a digitális adás. A válaszokat előre is köszönöm.

(#72299) Turbobacsi válasza Scorce (#72298) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

tippelek: t-home iptv?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#72300) chris0000 válasza nikos21 (#72260) üzenetére


chris0000
őstag

thx a helpet.üdv.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.