Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) Graphics válasza Lacielvtárs (#73100) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

Koszi, valószínűleg ez lesz a befutó

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73102) mazacar


mazacar
tag

Sziasztok!

Ismerosom szeretne tv-t venni...3D nem nagyon kell neki..smart meg ferjen bele...de egyenlore hasznaltan erdekelne..ha valakinek van itt kozuletek elado..:)
Jah es meg kb 42" legyen..:)

Pm-et irjon akinek esetleg lenne..:)

(#73103) __Zs__ válasza #94529552 (#73041) üzenetére


__Zs__
tag

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt az atomtv.hu-s gondolataimhoz. Különösen a személyes, valós tapasztalatok fontosak ilyen esetben, legalább is számomra. Ezen kívül megnézem az említett bolt-minősítéseket is a neten.

Még egyszer köszönet!

Üdv': __Zs__

(#73104) __Zs__ válasza huncutka1029 (#72972) üzenetére


__Zs__
tag

Értem. És alapvetően ezért is magasabb az ú.n. LG-s képminőség indexe a 49UF850V-nek (1600 PMI), mint a 49UF8507-nek (1500 PMI)?
Egyébként normál/átlagos (képességű, és igényű) user-ként ez észrevehető különbséget jelent(het)?

Árban ugyanannyiba kerülnek a 2 sorozat elemei (pl.a korábban emlegetett atomtv.hu-n) jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#73105) OTika válasza #94529552 (#72958) üzenetére


OTika
aktív tag

Egy Panaból kivettük, de a csatornáknál folyamatosan kódoltat ír?
Kell vmit frissíteni a kártyán v vmin?

(#73106) #94529552 válasza OTika (#73105) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tudom, a kártya és olvasó modul is lehet többféle kódolású, ezt már inkább a UPC kábeles topikban kérdezd meg.
Még ezt találtam: A mediacard beüzemelése

(#73107) OTika válasza #94529552 (#73106) üzenetére


OTika
aktív tag

Aha, így csináltam. Köszi.

(#73108) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy LF652V, mert az egy évvel ezelőtti változat is van otthon és bevált.
Na, amióta hazavittem a tévét és beállítottam azóta szarakszik az egy évvel ezelőtti.
Semmi nem jön be rajta mi netes. Youtube, Browser, LG Store...
Semmi nem működik. Állandóan jön a szokásos instabil hálózat szöveg.

Ahogy vissza olvastam senki nem mondott még erre értelmes megoldást.

Beállításokba belépve mindig azt írja hogy van internet, de igazából semmi nem megy.
Próbálkoztunk wifin, kábelen, csak egyik tévé bekapcsolva, új TV-n wifi is kilőve, gyári vissza állítások.
Semmi nem használ.

Ilyenkor mit kell csinálni?

(#73109) KZP válasza TedThomas (#73108) üzenetére


KZP
őstag

Kábelen is azt írja, hogy instabil a kapcsolat?
Próbáltál esetleg a routeren egy újraindítást, vagy esetleg egy rendszer visszaállítást?

(#73110) Graphics válasza TedThomas (#73108) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lehet, hogy a két TV ütközik a halozaton,?

Kosd az egyiket kabelre, ja az volt.

Support?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73111) szabeska


szabeska
addikt

Üdv! Ha valakinek van 42LF561V, vagy hasonló típusú tv-je, megosztaná velem a beállításait? Találtam egy netes kalibrációt, de pl a fekete túl sok rajta, tesztkép utolsó 2-3 fekete sávja ugyanolyan fekete. Beállítom magam is, de érdekel más beállítása :) Köszönöm! ez a kalibráció amúgy

[ Szerkesztve ]

F1

(#73112) Alvin_ti4200 válasza #94529552 (#72991) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Jelentem, szépen visszacsomagolva ma visszavittem a TV-t és a soundbart is és nem azt kérdezték meg, hogy miért vittem vissza őket, hanem azt, hogy hibátlanul működnek-e. Úgyhogy a 14 napos elállási garancia online rendelés esetén nálam valóban működött az Edigitalnál :R A mínuszos számlát megkaptam, hivatalosan két héten belül (a papíron 30 nap van) utalják vissza a pénzt, a gyakorlatban állítólag ez jellemzően egy hét szokott lenni az ügyintéző elmondás alapján. A Mammutban jártam.

(#73113) bozso073 válasza Beni2360 (#72805) üzenetére


bozso073
tag

Szia. Megérkezett az e-bay-e vásárolt Digital to Analog Audio Converter, de a használati útmutatójában egy hálózati adaptert is említ (AC230V/DC5V, 2A); ez nem volt tartozéka a csomagnak. Korábban erről nem esett szó egy hozzászólásban sem. Működhet e nélkül is a szerkezet (a munkahelyi címemre ma érkezett meg; még nem volt alkalmam kipróbálni), vagy be kell szereznem mindenképpen egy adaptert is?

(#73114) Beni2360 válasza bozso073 (#73113) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát adapter nélkül nuku munka. Valószínű, hogy az olcsóbbik változatot rendelted.
Mi van linken található leírásban és képen?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73115) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudja valaki hogy tudnám újfent bállítani a tv-m 3D beállításainál a "mozi" üzemmódot?

Egy LG 55LB730V készülék. Korábban laptopról mikor játszottam le 3D filmet, a tv-m a 3D beállítást átlőtte "mozi" üzemmódra.

Egyszer kiváncsiságból belőttem a "manuál"-t. Igen de miután vissza akartam állítani "mozi" -ra, már csak automatikusra tudtam tenni. Viszont ennek más a hatása, rossz. A mozi volt az igazi. Most a menüben csak, "manuális" "automatikus" beállítások vannak.

próbáltam hogy bekapcsoltam "automatikusra" aztán ujra üzembe helyeztem a tv-t laptopot, de nem váltott át. Mi lehet a gond? Semmi nem változott a lejátszási körülményeket tekintve.

(#73116) bozso073 válasza Beni2360 (#73114) üzenetére


bozso073
tag

A leírás korrekt volt; abban nem volt adapter. Szóval akkor kell egy DC5V/2A adapter. Hurrá :(

(#73117) bozso073 válasza Beni2360 (#73114) üzenetére


bozso073
tag

Mondjuk 1000,-Ft-ért már itthon is lehet kapni USB töltőt (a kábelt adták a kütyühöz); azt beszerzem. Még így is jól jártam.

(#73118) bozso073 válasza Beni2360 (#73114) üzenetére


bozso073
tag

Az számít, ha nem 2A-es, hanem csak 1A? Itthon találtam egyet....

(#73119) Kácsa válasza szabeska (#73111) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Próbáld meg ezt a beállítást : 42LF652V.

ZoLee

(#73120) Beni2360 válasza bozso073 (#73118) üzenetére


Beni2360
félisten

Már nincs meg nem tudom tesztelni. De szerintem elég, néz másik fajtát ott mit írnak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73121) Black Dragon válasza bozso073 (#73118) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ne szemeteljünk, használjuk a szerkesztés gombot, amikor lehet.

(#73122) Taktoj


Taktoj
aktív tag

helló... nem egyértelmű hogy hol is kellene kérdeznem ezért teszem itt :Y . Mire volna szükségem a kérdés... a gyógykezelésen kívül persze.

Lg tv m van okosabb 1 picit mint én s szeretnek abban a szobában hozzácsatolni usb vel valamit amire a tv böngészőjén keresztül torrenteket tudnék letölteni illetve lejatszani. Mini pc vagy valami ilyesmire gondoltam... de tuti van erre valami specifikus dolog. wifi megoldott de asztali pc notebook nem fér el a szobában, vezetékelni sem szeretnék ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#73123) hais42 válasza #94529552 (#73041) üzenetére


hais42
csendes tag

Atom írja, nem én:
Tételes árú átadás! Ez a szolgáltatás arra jogosítja fel Önt, hogy mielőtt még aláírná az átvételt a futárnak (függetlenül attól hogy sérült a doboz vagy sem), az átvevő kibonthatja a dobozt, kiveheti a készüléket és kikapcsolt állapotban szemrevételezheti, hogy valóban egy sérülésmentes készüléket kapott.

(#73124) OTika válasza #94529552 (#73106) üzenetére


OTika
aktív tag

Na kicsit nyomogattam-kapcsolgattam és működik a Panából kivett Mediacard-dal.

[ Szerkesztve ]

(#73125) Black Dragon válasza Taktoj (#73122) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem nagyon értem amit mondasz, de szerintem a tv-n való torrentezés nem igazán lehetséges. Amit írtál mini pc lehet számodra talán a legjobb megoldás, de kábel nélkül azt se fogod megúszni.

(#73126) Taktoj válasza Black Dragon (#73125) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Minipc t be tudom dugni usb n az eleg vagy nem tom

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#73127) Klupido válasza Taktoj (#73126) üzenetére


Klupido
tag

Szerintem neked DLNA-ra van szükséged.
A torrenteket pedig bízd a pc-re! Vagy esetleg be lehet ruházni egy NAS-ba.

[ Szerkesztve ]

(#73128) Graphics válasza Taktoj (#73126) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Veszel egy kis android-os kütyüt és arra teszel torrentkliens-t.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#73129) Ten55


Ten55
újonc

Sziasztok!

Decemberben vettem a Media Markt-ban egy LG 32 LF650V 3D Smart LED TV-t (webOS 2.0 - LG legújabb Smart TV-s operációs rendszere). Sajnos Linux operációs rendszerű. Folyamatos probléma vele, hogy nem mindennel kompatibilis, ezért mivel én többnyire csak böngészőben való tévézéshez, illetve YouTube-ozáshoz használom; van, amikor össze kell kapcsolnom a laptoppal, amit nagyon bánok, mert nem szeretném a gépet erre a célra használni. A laptop miatt még tavaly megvásároltam a Windows 8.1-et egy helyi számtech boltban, ezért arra a következtetésre jutottam, hogy telepíteném rá. Viszont, nem tudom, hogy mennyire érné meg, mert ha nem válna be, akkor gondolom, vissza már nem lehet egykönnyen csinálni. Továbbá, gondoltam, mivel vannak androidos TV-k is, ha lehetséges, vennék egy androidos operációs rendszert. TV-t már egyáltalán nem szeretnék vásárolni a jövőben.
Még lényeges, lehet, hogy A YouTube-bal nincsen semmi gond, csak a böngészőben való tévézéssel, mivel én csak külföldi csatornákat nézek. Van, ami működik Smart TV-n, csak egy a baj vele, hogy egy idő után elmegy az adás és kiírja angolul, hogy az adás sugárzás véget ért. Több oldalon is tapasztaltam ezt a BBC World News-nál fizetős és ingyenes oldalon is. Másik probléma, hogyha a Channel News Asia-t csakis laptop által tudom nézni. Igaz, most már nem akadozik állandó jelleggel, mint eddig, csak örülnék, ha nem kellene a gépemet erre a célra használnom. Továbbá, a Class 95 szingapúri rádiót tudom hallgatni, azonban csak nem jelzi az előadókat, dalszámokat, mint a Windows-nál. És a Google böngésző már többször is javasolta a Chrome frissítését a TV-n, de nem tudom véghezvinni, mert "a plugin nem támogatottat" jelzi, ahogyan a Linux-nál szokta - ezzel már több oldalon is találkoztam. Ezért gondoltam, h változtatnék az operációs rendszeren, hogyha lehetséges.

Mit tudnátok számomra tanácsolni? :)

Üdv,
Krisztián

(#73130) #94529552 válasza hais42 (#73123) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt most miért írod, mondtam én olyat, hogy nem írja? :N

OTika Mi volt a gond?

[ Szerkesztve ]

(#73131) zalman90


zalman90
őstag

kb ~2 méterről nézve a tv-t

érdemes lecserélnem a 42lf652v -t 50lf652v készülékre ? :) :B

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#73132) szasanyi válasza zalman90 (#73131) üzenetére


szasanyi
félisten

Az LG biztosan örül az 5letnek. ;] De mégis mi célból, milyen forráshoz gondoltad jobbnak?

MOD - forrás? Mert ha nem BD vagy jobb médialejátszó BD tartalommal, nem tudom jobb lesz-e... nagyobb biztosan. Persze az sem mind1 mennyibe kerülne a móka.

[ Szerkesztve ]

(#73133) zalman90 válasza szasanyi (#73132) üzenetére


zalman90
őstag

lemaradt, csak film nézésre használom

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#73134) zalman90 válasza zalman90 (#73133) üzenetére


zalman90
őstag

720p és 1080p mkv filmeket nézek nagy zömében, nagyobbnak nagyobb lenne :D ha a család megkapja a nemrég vásárolt új tv-m, +60.000 lenne a móka :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#73135) TedThomas válasza Graphics (#73110) üzenetére


TedThomas
aktív tag

(#73109) KZP

Mindent amit leírtatok lett próbálva. Valószínűleg üti egymást a két tv valamiért.

Viszont most sikerült az hogy mindkettőn megy a youtube végre. (Nem mintha bármi másra jó lenne a smart)

Egy fórumon olvastam, hogy ajánlott a TV-nevét és a wifi nevét is úgy beállítani, hogy: maximum 8 betű, semmi speciális karakter, szóköz.

Még csináltunk egy olyan trükköt, hogy először a TV-t egy mobil hotspotjához csatlakoztattuk ahol egyből be is indult, majd utána vissza az otthoni wifire és utána ment a youtube-is.

Most nem merünk semmihez se nyúlni, mert örülünk, hogy működik valamennyire :D

(#73136) berbatov2 válasza Ten55 (#73129) üzenetére


berbatov2
senior tag

Jol ertem, hogy win 8.1-et szeretnel a tvd-re telepiteni? Mert az nem fog menni.

(#73137) Ten55 válasza berbatov2 (#73136) üzenetére


Ten55
újonc

Hogy-hogy? Esetleg van más lehetőség vagy marad a laptopos összeköttetés? Sajnos az sem mindig megfelelő. Az számít, hogyha HDMI-csatlakozó nélkül kapcsolom össze a TV-t és a laptopot? Arra a következtetésre jutottam a napokban, hogy veszek egyet, hogyha változtatna az a minőségen.

(#73138) SharpSA


SharpSA
veterán

Úgy néz ki, hogy én is beszállok egy 42LF652V-vel. Kíváncsi vagyok milyen lesz, főleg a média lejátszás NAS-ról. Van egy olyan érzésem, hogy egy HDMI stickes Win10-es kiegészítéssel lesz az igazi, de majd meglátom...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73139) lowzor


lowzor
veterán

Most kaptam egy mailt az emagtól, hogy a munkalapom státusza cseréltre változott (miközben fingom sem volt, hogy volt munkalapom) és leírták benne az új 43LF630V sorozatszámát. Szerintetek ilyen esetben is visszalehet küldeni, vagy visszakérhetem a pénzem? :F
Ha nem lehet, akkor honnan lehet tudni, hogy nem valami újracsomagolt darabot küldtek? :(((
A Service Menu-ben nincs valami időszámláló, amiből látom hogy használták-e már?
Valahol meglehet nézni amúgy, hogy az egyes karakterek a sorozatszámban mit jelentenek?

[ Szerkesztve ]

(#73140) Tottalino


Tottalino
tag

Tudom, hogy ez LG topic, de hátha van egy jó tanács.

Melyik a jobb vétel, és miért?

LG 40 LF632V vs. SAMSUNG UE40H6200

Köszi!

(#73141) Konyika válasza SharpSA (#73138) üzenetére


Konyika
senior tag

Nem kell hozzá semilyen stick :)

Nálam nas-ról (Zyxel-325) akadás nélkül jönnek a full hd-s 3D filmek wi-fin, pedig egy emelettel lentebb van a nas meg a router is.

(#73142) aram01


aram01
nagyúr

Sziasztok pad airT próbált mar valaki párosítani a tv-vel? Ha igen elmondaná hogy? Koszi

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#73143) SharpSA válasza Konyika (#73141) üzenetére


SharpSA
veterán

Olvastam jókat itt ezzel kapcsolatban, ezt most te is megerősítetted, de majd élőben mutatja magát. Na meg a böngészés... Látom majd milyen. Egyébként LG AN-MR600 Magic Remote vagy inkább egy tapipados vagy trackball-os billentyűzet jó ehhez a tv-hez? Egyátalán elfogadja az ilyen billentyűzeteket? Netán az LG G4-et is tudom ehhez így használni?
A média tartalmak csak DLNA-n mennek? Tehát közvetlen mappából lejátszás hálózaton nem játszik?
Láttam itt többféle képernyő beállítást, van youtube-os ajánlás is. Ezek közül melyik az, amelyik valóban jó?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73144) #94529552 válasza Tottalino (#73140) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha 3D-s tévét keresel, akkor én inkább így párosítanám: LG 42LF652V vs. Samsung UE40H6200.

TedThomas A routernél is lehet gond, ezért még valamelyik routeres topikban[link] is érdeklődhetnél(vagy másikkal is kipróbálni). Mert 2 LG tévé is megy wifin 1 szem probléma nélkül.

(#73145) Konyika válasza SharpSA (#73143) üzenetére


Konyika
senior tag

A gyári távval nem használtam a magic remote nekem bevállt.

A microsoftos vezeték nélküli egerét elfogadta. Bármilyen droiddal van távvezélrő de nekem nem kényelmes. (meg zabálja az akksit)

Le tud játszani mappából is.

A képernyőbeállítás meg teljesen egyénfüggő. (ha gondolod megadom az enyémet, de, hogy neked az jó lesz-e? :) )

Ez alapján indultam el majd finomítottam a saját ízlésemnel.

[ Szerkesztve ]

(#73146) prandris


prandris
tag

Van esetleg ötlete valakinek hogy miért csak 720p-vel játsza le a videókat a youtube app? 120megabites a net és tényleg annyival tölt. De valamiért a youtue app nem akar feljebb váltani. Annyi még higy az app cookiekat töröltem már és az appot is reinstalláltam de nem segített. Tegnap még csak 30megabites netem volt akkor érthető volt a 720p. A mai nap változtattam meg 120megabitre emiatt hogy ha már a tv bírja a fullhd-t akkor legyen az (a webos külföldi fórumon olastam hogy a netsebességgel szabályozza be automatikusan) LG42lf652V

(#73147) aram01 válasza prandris (#73146) üzenetére


aram01
nagyúr

WiFi-n kapcsolódik a tv?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#73148) SharpSA válasza Konyika (#73145) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm. Nekem egyelőre a gyári távirányító lesz, mert magic remote nincs a közelben, csak rendelésre.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#73149) prandris válasza aram01 (#73147) üzenetére


prandris
tag

Nem, utp kábelen.

(#73150) berbatov2 válasza Ten55 (#73137) üzenetére


berbatov2
senior tag

Ne haragudj, de annyi mindent kene most leirni es elmagyarazni a problemaddal kapcsolatban, hogy az mar nagyon off topic lenne. A lenyeg, hogy nem lehet oprendszert cserelni a tvden. Valamint a tv nem teljeserteku szamitogep, csak vannak smart funkcioi.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.