Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) bozso073 válasza Petyka3 (#72798) üzenetére


bozso073
tag

Ezt (vagy egy ilyet) fogok venni. De, hogy egy rossz konstrukció miatt további kütyüket kelljen venni a TV-hez? 250k volt annak idején. Ezért már kitalálhatták volna a tutit. Az újabbakban már nincs is jack kimenet; az előtte lévő szériákban van és a kapcsolót ki lehetett választani a menüből, hogy a fülesre, TV hangszóróra, stb.. menjen ki a jel.

(#72802) bozso073 válasza OldMike (#72797) üzenetére


bozso073
tag

Köszi a választ; egy AKG K-915-öm van; van rajta hangerőszabályzó.
Szóval összefoglalva: akár a spéci LG-s RGB (AV1), akár a sima RGB, akár az optikai kimenetet használom, mindegyikről elmondható, hogy állandó erősségű jel jön ki mindegyiken? Ez mindegyik esetben egy ugyanakkora jelszint? Ha nem (persze a TV tuner jele álladó, csak lehet, hogy a különböző átviteli módok rontanak a jel erősségén), azt választanám, amelyik a legerősebb jelet produkálja, hogy biztosan meg tudja hajtani a fülest.
Korábban egy más típusú, digitális 2,4 GHz-es fülesem volt, de le kellett cserélni, mert a jack-en csatlakoztatva, a TV-t maximális hangerőre állítva és a füles hangerőszabályzóját is max-ig felcsavarva nem adta le azt a teljesítményt, ami elvárható lett volna.

(#72803) Batistuta7


Batistuta7
tag

Sziasztok

egy lg lf652v tv-ről lenne kérdésem . Ha veszek fel valamilyen műsort a tv-ből hdd-re, akkor a visszajátszás során rengetegszer megáll fekete képernyővel ,viszont ha előre vagy hátra tekerek akkor folytatódik .Másnál is van vagy volt ilyen probléma?

(#72804) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Van rá mód, hogy egy Iphone 5s-t összepárosítsak egy LF652-vel?

(#72805) Beni2360 válasza bozso073 (#72788) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát jack nélkül még olcsóbb és addig dugsz s legalább az asszony is hálás lesz. :Y
--------------------------------
Korábban egy más típusú, digitális 2,4 GHz-es fülesem volt, de le kellett cserélni, mert a jack-en csatlakoztatva, a TV-t maximális hangerőre állítva és a füles hangerőszabályzóját is max-ig felcsavarva nem adta le azt a teljesítményt, ami elvárható lett volna
Gyárilag le van szabályozva a hangerő a fülhalható kimeneten hang károsodás végett. Én nálam is ha átkapcsolok a fülesre akkor már 80-85 erősségre kell tekernem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72806) bozso073 válasza Beni2360 (#72805) üzenetére


bozso073
tag

:DD :DD :DD
A mostani AKG-t (szintén digitális 2,4 GHz-es) ugyanannak a TV-nek a jackjébe dugva viszont nem kell annyira (max. félig, 50-ig) feltekerni, hogy a megfelelő teljesítményt leadja. És még a fülesen is lehet szabályozni.
Szóval van különbség a 2.4 GHz-es fülesek között is.

(#72807) Szállító76


Szállító76
tag

Helló Srácok.

Adott egy Lf 632. Ma összekötöttem pc-vel szép a kép csak ép hang nincs.
Mi lehet a gond?

(#72808) nagyfejü válasza bozso073 (#72799) üzenetére


nagyfejü
őstag

Hali!
Nem akarok beleugatni , de én is igy jártam anno a Pana plazmával!! Annyi szerencsém volt hogy én olyan fali konzolt fogtam ki , amiben voltak távtartók és igy van egy kicsit nagyobb hely a fal és a tv között!!!

Miért nem próbálsz meg alakitani a konzolon , vagy a szereléken???Nem hiszem hogy sokba kerülne 4db távtartó meg 4 hosszabb csavar.

üdv

(#72809) Beni2360 válasza bozso073 (#72806) üzenetére


Beni2360
félisten

Én általánosságból mondtam a lekeverést én direkt használom vezetéken és ott igencsak az enyém leveszi. Most van egy Bluetooth adó tesztelés alatt itt már lehet a fülest is külön vezérelni. De én a tv hangerő gombjával vezérelem mert látom mit csinálok és nem piszkálódok a fülem mögött. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72810) #94529552 válasza Szállító76 (#72807) üzenetére


#94529552
törölt tag

A gépeden a hang menüben: lejátszásnál a tévét jelöld ki alapértelmezetté, vagy a jobb sarokban a hangszóróikonra kattintva is beállíthatod. Nemrég írta valaki, hogy ha MPC-BE lejátszót használ, akkor dual módban mindig lesz hang.

nagyfejü Igazad van, fontos a faltól való távolság, ha eszközöket sűrűn fel és lecsatlakoztatunk. Dönthető és forgatható fali tartó előnyös lehet.

(#72811) bozso073 válasza nagyfejü (#72808) üzenetére


bozso073
tag

Van távtartó, de mivel lefelé néz a jack aljzata, hiába raknék be hosszabb távtartókat, így sem-úgy sem látjuk; marad a tapogatás. De mivel majd minden nap bedugom és kihúzom a füles jackjét, így lehet, hogy egy oldalt, látható módon lévő sem bírná az igénybevételt.

(#72812) whoever70


whoever70
tag

valakinek nincs meg usb-ről futtatható 1.0-ás SS-IPTV alkalmazás? ez az új, 1.1.0-áa verzió nekem webos-en nem indít el minden csatornámat

(#72813) nemurea válasza bozso073 (#72811) üzenetére


nemurea
aktív tag

Szerintem nem csináltál rossz vásárt ezzel az optikai-RCA átalakítóval, nálam meglepően normális minőségű hangot küld az erősítő felé - ha a jelszinttel nem lesz probléma, akkor jó lesz így.

Egy kérdés: nálad nem kapcsolja le magát (a hangtovábbítást a füles felé) a K915, ha pl. egy halkabb rész van a filmen? Utána ha visszatér a hangerő, akkor egy-két mp-es késéssel persze folytatja a sugárzást. Vagy ha ez ilyen, nem lehet valamit kezdeni vele?

(#72814) Szállító76 válasza #94529552 (#72810) üzenetére


Szállító76
tag

Köszi a segítséget de sajnos még mindig nincs hang, pedig a hang kimegy.

[ Szerkesztve ]

(#72815) bozso073 válasza nemurea (#72813) üzenetére


bozso073
tag

Az előző fülesem - sorban a hatodik :) - egy ALDI-s MEDION volt; ár-érték aránya miatt és a digitális 2,4 GHz-es működés miatt vettem; meglepően jól szólt, zenehallgatásra tökéletes volt, de tévézésre alkalmatlan. Ugyanez volt a probléma; ha egy néma rész volt a filmben, lekapcsolt, majd ha a filmben újra volt hang, akkor újra bekapcsolt, de lemaradtam mindig a mondat első feléről. Nem volt hibás darab, egyszer ki is cserélték nekem, de ugyanaz volt a probléma a másikkal is. Nem tévézésre találták ki - ez volt a németek visszajelzése (mondjuk ezt ráírhatták volna a dobozra, vagy a specifikációban megjelentethették volna).
Ezért vettem a szintén digitális 2,4 GHz-es AKG K-915-öt; ez tökéletesen működik filmnél is. Már kb. két éve nyúzom minden gond nélkül. Még aksit sem kellett cserélnem azóta. Az elődje, a MEDION csak egy kényszer szülte vásárlás volt; akkor épp meg voltam szorulva anyagilag; azelőtt szintén egy AKG-m volt (nem digitális) és megadta magát; eladtam egy szervizesnek, aki azt mondta meg tudja csinálni.

(#72816) zalman90


zalman90
őstag

melyik az a a beállítás, hogy is mondjam :B az egyikkel olyan film szerű de ha be van kapcsolva akkor olyan mintha valami utcán készült videót néznék és a környezetből ki vannak emelve az emberek :D

jobban nem tudom leírni :DDD hátha valaki tudja :)

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#72817) lowzor


lowzor
veterán

Az a felhősödés kategóriájába tartozik, ha kis világos foltok vannak a káva felett, a kijelző alsó részének teljes terjedelmében?
Csak világosabb háttérnél látszik, sötétnél szinte egyáltalán nem (ami miatt szerintem ez nem felhősödés, mert az sötét/fekete háttérnél látszik főleg).
Valamint az intenzítása a nézési szögtől is függ, ahonnan én nézem a TV-t pl nagyon zavaró.
Csak azért kérdezem, mert az LG ügyfélszolgálata szerint ez felhősödés :(((

[ Szerkesztve ]

(#72818) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok. Nem emlékszik véletlenül valaki hogy mennyi volt tavaly tavasszal a 42LF5800 nyítóára? A válaszokat előre is köszönöm!

(#72819) #94529552 válasza nightshadow (#72818) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ott van a grafikon42LF5800.

Szállító76 Próbáld másik HDMI vezetékkel, másik aljzatba, másik film, lejátszó, szoftver, PC, TV, hangsáv váltás, stb. Vagy hívj egy ismerőst, aki ért hozzá.

(#72820) peternac válasza zalman90 (#72816) üzenetére


peternac
tag

talán a Trumotion-re gondolsz
gyorsított felvétel, szappanopera effekt :)

(#72821) aram01 válasza mrmrg (#72804) üzenetére


aram01
nagyúr

Én egy air-t szeretnék, szóval ha tudod a vàlaszt ne tartsd magadban. :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#72822) nikos21 válasza Szállító76 (#72814) üzenetére


nikos21
aktív tag

szia nekem egy ati radeon vga van a pc ben és onnan van egy hdmi kábellel összekötve a tv vel és nekem is ilyen gondom volt anno és úgy oldottam meg hogy a realtech HD audio drivert feltelepítettem driver és ott lent 1 a hangkezelő ikonnál 2 audio eszközök 3 és a hang kimenetnél a tv-t kell kijelölni alapértelmezett ként le okézva, de pc ről a hangot csak egy eszközön tudod hallgatni egyszerre vagy tv-n vagy a pc-n , remélem tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#72823) Szállító76 válasza nikos21 (#72822) üzenetére


Szállító76
tag

Szia. A driver-ek közül melyiket kell telepíteni?
3
nekem nincs is ilyen tv ikon csak a másik 2

[ Szerkesztve ]

(#72824) nikos21 válasza Szállító76 (#72823) üzenetére


nikos21
aktív tag

azt a drivert amelyik a pc -d hez tartozik 32 vagy 64 bites-t

(#72825) Szállító76 válasza nikos21 (#72824) üzenetére


Szállító76
tag

Köszi meg van. Ujrainditás és nincs tv ikon. Valami még hiányzik!

[ Szerkesztve ]

(#72826) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Egy XBOne-nal szeretném majd használni a leendő új tv-t. Két kiszemeltem van, a 32LF5610, illetve a 32LF632V. Utóbbi smart tv ugyebár, de gondolnám, hogy jobb lehet a képe is, plusz egyéb szolgáltatások, illetve mondták nekem, hogy az 5610 "csak" 50hz-re képes, de ennyit tud a 632V is.

Esetleg van valaki, aki használ valamilyen konzolt ezekhez a tévékhez?

Előre is köszi. :)

(#72827) nikos21 válasza Szállító76 (#72825) üzenetére


nikos21
aktív tag

ha a vga drivere és a realtech hd is fent van mennie kell :F

(#72828) Szállító76 válasza nikos21 (#72827) üzenetére


Szállító76
tag

Még mindig ennyi.

(#72829) nikos21 válasza Szállító76 (#72828) üzenetére


nikos21
aktív tag

telepítsd újra a realtek hd-t

[ Szerkesztve ]

(#72830) Turbobacsi válasza HdRew (#72826) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

szvsz a 632-es 100Hz-es

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#72831) nemurea válasza bozso073 (#72815) üzenetére


nemurea
aktív tag

Köszönöm az infót, akkor futok még egy kört, mert ezek szerint ennek nem szabadna "megszakítani az adást". Én is szemeztem a Medionnal, de végül a K915 lett (körbeöleli a fület). Az elődje egy K912 volt, ha épp jó helyen álltam, nagyon szépen szólt, de borzasztó idegesítő volt, ahogyan más források be tudták zavarni.

(#72832) bandaMDD


bandaMDD
csendes tag

Kedves UF85xx; 860 tulajok! TV vásárlás előtt szeretnék egy kis segítséget kérni. Mennyire jellemző ezeken a típusokon a banding, azaz a függőleges csíkozás pl. focimeccseken kameramozgásnál? Van most egy LA660-asom, amivel alapjában elégedett vagyok, de a bandingje igen szembeszökő :(( .
Illetve várható-e az UF860 elterjedése?
Köszi előre is a válaszokat!

(#72833) #94529552 válasza bandaMDD (#72832) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én nem látok rajta bandingot (55UF850V), szerintem ez egy nagyon jó tv, majd nézd meg valahol te is személyesen. Az UF860 is lassan kifutó modell lesz, és jönnek a 2016-os új tévék jó drágán az elején.

(#72834) bandaMDD válasza #94529552 (#72833) üzenetére


bandaMDD
csendes tag

Köszi a választ. Az Euroban még ma 314k az 55"-es, csak sajnos a fehér, és az pont nem tetszik, és nem tudok dönteni. Kicsit nagynak is tartom az 55"-t, most egy 47"-es van, és az elég nagynak tűnik. Lehet, várok hogy a 49-esek legyenek leakciózva. Nem lesznek az SD adások, és a 720p-sek nagyon pixelesek ekkora méretben?
Egyébként a UF860 ezek szerint nem is fog jobban elterjedni? Az árukeresőn 2 ajánlat van, szemben a 85-tel, amire 10-en felül.

(#72835) Beni2360 válasza bandaMDD (#72834) üzenetére


Beni2360
félisten

Pumma ott írta neked, hogy Az UF860 is lassan kifutó modell lesz
Tehát nem elterjedési hiba van, hanem kifutási tendencia lép fel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72836) vicamuso válasza prandris (#72770) üzenetére


vicamuso
tag

Szia!

Szintén zenész, ha visszaolvasol, nekem is is csinálja az 55lf632V, csak a jobb alsó sarokban egy kis részen erősebben világít be a LED, de csak ha full sötét szobában nézem. Ahogy olvasgattam a neten, ezzel nagyon nem tudnak mit csinálni. Egyik fórumtárs ajánlotta, hogy első körben a képbeállításokkal próbálkozz. Nekem ez gyengítette picit, így már annyira nem zavaró, a szemem is megszokja egy filmnél.

Van rá pár home made javaslat. (mikroszálas törlőkendővel simogasd), hátul a csavarokat húzd meg (bár ezt nem nagyon ajánlják), az edge LED miatt van.
Illetve még az ECO mód bekapcsolását javasolják, az visszavesz a LED bevilágításból, de ez sem 100%-os, vagy egyáltalán nem használ, csak rontja a képélményt. (cloudin

Azt hiszem valahol olvastam akkor cserélik, ha már valóban nagyon zavaró és nagyon erős a bevilágítás... (de nem tudom, hogy ez valóban igaz-e...)

Leírás a problemről:
http://www.rtings.com/tv/tests/movies/dark-scene/black-uniformity-clouding-flashlighting

[ Szerkesztve ]

(#72837) bandaMDD válasza Beni2360 (#72835) üzenetére


bandaMDD
csendes tag

OK, csak itt a fórumon úgy olvastam, hogy a 860 újabb modell, mint a 850, ezért hittem, hogy még nem az életciklusa végén, hanem az elején jár.

(#72838) Mr K válasza Batistuta7 (#72803) üzenetére


Mr K
senior tag

Hogy megáll, olyan nem volt. Viszont (ritkán) van olyan, hogy ha felvétel alatt elkezdek nézni egy másik felvett műsort, akkor 5-10 másodpercen belül jön pár másodpercnyi feketeség (se kép, se hang - de nem akadás, hanem kimarad pár másodperc a felvételből) - ha visszatekerem, akkor jó, és később már nem szokott előjönni. Olyan viszont gyakrabban van, hogy miután össze-vissza kattintgatok a navigációs sávon (pl. keresem egy reklámblokk végét), akkor elkezd akadozni a hang és a kép is, és ezen nálam az szokott segíteni, hogy visszaváltok a tévé adásra, és utána már rendben tudja folytatni a lejátszást.

Fejhallgató: nálam meg pont az a gond, hogy 1-es hangerőn is túl hangos... :( (LF650, MX400) Kellene hozzá egy hangerőszabályzós toldat, csak nehéz vele összefutni...

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#72839) #94529552 válasza bandaMDD (#72837) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elvileg a 860V csak a ColorPrime(Quantum Dots/ Nanocrystal) technológiával tud többet, ami szélesebb színteret tud előállítani, de csakis megfelelő tartalmak esetében. Majd lesznek valamikor ilyenek is. Én nem látok sehol raktáron lévő, elérhető 55UF860V-t. Az UF8-as széria már 1 éve fut, függetlenül attól, hogy nálunk mióta forgalmazzák, meg túl nagy tv nincs, pár nap múlva majd kicsinek találtatik az 55"-os is. Az SD is jobb, mint a 47-esen. Nekem biztos. :K Kb. 3 hete volt a 49UF8-asra normálisabb akció, és hátha lesz még nemsoká. Úgy tudom, hogy sixpak-nak is 852V-je van, kérdezd őt erről, hogy zavarja-e a fehér hátlapja, vagy bármi más.
Vagy ha nem érdekel a 3D, és várni sem akarsz, akkor van a LG 49UF778V UHD SMART ami kb. ugyanolyan tudású.

(#72840) Dareius válasza #94529552 (#72750) üzenetére


Dareius
tag

Köszi!
Yotubon van egy videós aki sok TV-t tesztel és kalibrál.:
https://www.youtube.com/watch?v=5fthtlD7a8M
Gondoltam kipróbálom, de még nem volt rá időm, talán a héten, habár így és nagyon szép.

(#72841) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

A videólejátszóban (WebOs 2 esetén) van arra lehetőség, hogy ne csak beletekerjünk a filmbe, hanem mondjuk adott helyre ugorjunk vagy léptessük mondjuk 5 percenként? Mert így elég gáz, hogyha csak tekerni lehet, vagy csak nekem az? :D

(#72842) norti válasza Pendragon911 (#72841) üzenetére


norti
addikt

Ha van okostelefonod vagy Magic Remote-od, akkor a folyamatjelző sávon oda böksz ahova akarsz és oda ugrik (persze lehetnek videófájlok, amik nem támogatják).

[ Szerkesztve ]

(#72843) peternac válasza Pendragon911 (#72841) üzenetére


peternac
tag

Magic remote-tal/TV-re dugott egérrel (azaz van "egér" mutatód) lehet adott időpontra ugrani az idősávon.
edit: közben meg is előztek, az okostelós appot kipróbálom mindjárt én is

[ Szerkesztve ]

(#72844) Pendragon911 válasza norti (#72842) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Milyen igazatok van, hogy én erre nem gondoltam! ;)
Még azelőtt telepítettem a telefonra az app-ot, mikor még megvettük volna a TV-t, kipróbálom, lehet, hogy veszek egy mini rádiós egeret, ami elfér a távkapcsok mellett, mert igazság szerint MagicRemote-ra (vagy az azt kiváltó app-ra) nem sok szükségem volna. Köszi!

(#72845) bandaMDD válasza #94529552 (#72839) üzenetére


bandaMDD
csendes tag

Nagyon köszi az infókat, asszem várok egy nem fehér 85-ös akcióra, hátha a foci EB előtt lesz valami.

(#72846) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Tv vásárlás előtt állok, a nappaliba szeretnénk egyúj tv-t. Kb 2,5-3 méterről néznénk.
Fő cél hálózatról film és sorozat nézés és néha sd adások nézése. Játék nem lesz rajta.
A keret 300-350 ezer forint és 49" méretben gondolkodom.
Amiket eddig kinéztem?
Samsung ue48ju7000 299.000 Ft
Samsung ue48js8500 359.900 Ft Itt kicsit félek a hajlított kijelzőtől, mert nappali révén nem mindig néznénk szemből.
Lg 49uf851V 269.900 Ft
Ti melyiket ajánlanátok és miért, vagy van ebben az árban és méretben más jobb választás?
Ha nem muszáj nem töltöm ki a 350 ezres keretet.
Segítségeteket előre is köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#72847) w333 válasza Rogiii (#72846) üzenetére


w333
félisten

2.5-3m távolságra én minimum 55" -t vennék ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#72848) friccccc


friccccc
tag

Sziasztok
LG 42 lf 652v tvt vásároltam 1hónapja, és még rengeteg újdonságot tud mutatni, ami most kifogott rajtam, az a pendrivera való felvétel készítése :) Formázom mielőtt beledugom(4gb kingstone, FAT32 re formázom) .
Majd ezt az üzenetet kapom: usb teljesítmény érvényesítése -után azt kapom h a kiválasztott usb eszköz nem használható felvételre.
Tudna valaki ebben segíteni?
Köszönöm előre is.
:R

(#72849) Beni2360 válasza friccccc (#72848) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen:
Mit szeretnél 4 gb-ra felvenni?
Minimum amit ritkán elfogad 32 gb-s pen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#72850) friccccc válasza Beni2360 (#72849) üzenetére


friccccc
tag

Köszi a gyors választ.
Igazából csak kipróbáltam volna :)
Milyen fájlrendszert kell választani?
Azthittem kis méretben vesz fel sry tudatlan vagyok ezekben sajnos :)
Akkor a 4gb al esélytelen vok :)
:R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.