Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Jared00


Jared00
csendes tag

Ezt írja ki :
matroska parse error: invalid h264 NAL unit size NAL unit truncated

(#12502) Jared00


Jared00
csendes tag

na rejtélyes egyedül a ghost ridert sikerült beolvastatni a programmal, de ha már itt bajok vannak akkor tv-n végképp gázos lesz : (

pedig 1st-ről szemezgetek

(#12503) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

LG 47LM620S kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

és esetleg leírná valaki, mi a különbség a 47LM620S és LG 47LM660S között?

Köszi!

Mittudomain!

(#12504) synar válasza atiska007 (#12503) üzenetére


synar
őstag

(#12505) jules99


jules99
csendes tag

LM620 kapcsan ez mennyire lehet igaz? nem 100hz-es a panele? Furcsa lenne.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-42lm620t-47lm620t-201207091900.htm?page=Performance

"
Motion Resolution

The LG LM620T doesn’t feature a 100hz or 200hz-capable LCD panel, so unsurprisingly, it managed only about 300 lines out of a possible 1080 in the horizontally scrolling motion tesolution test from the FPD Benchmark Software disc. The black text on the grey background also displayed with white ghost images (overdrive errors).

Don’t be fooled by the fact that the 42LM620 features several [TruMotion] motion interpolation modes: the panel isn’t capable of any higher level of motion clarity, so enabling this option will only give films a “soap opera effect”, and do nothing to improve motion clarity with high motion video content (such as TV sports).

The good news though is that the panel fitted to the LG 42LM620T has no significant motion issues beyond the blur you’d expect with an LCD TV (and beyond the slight overdrive errors we just mentioned). For example, in the FPD Benchmark disc’s “Hammock” clip, we observed very obvious low-tone smearing on the last similarly-priced budget LCD television (the Samsung ES5500) we reviewed: the girl’s face would be covered with blue trails. There’s nothing like that to be found on the LM620T, a feat almost certainly owed to the usage of the IPS LCD panel.

For a non-100hz/200hz LCD TV, the LG 42LM620 exhibited very good motion performance. It obviously pales in comparison to the faster LCDs, and especially Plasma TVs, though.
"

(#12506) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

A geeks.hu 660s tesztjéből:

Bár a tévé egy üveg előlapot is kapott, közte és a panel között nincsen hely, így ez a megoldás végre nem okoz belső tükröződést, a külső bevonatnak köszönhetően pedig a tévé a környezeti fényt is csak mérsékelten veri vissza. A teljesen homogén, enyhén tükröződő, fekete felületet egy milliméternél is vékonyabb fémkeret veszi körül, ami nagyon jól mutat, viszont egyben a dizájn gyenge pontját is jelenti, mert a panel és a keret közé már a néhány napos teszt során is remekül befért néhány porszem, amelyeket ki lehet ugyan szedni, de nem egyszerű a művelet.

Nagyon akarom ezt a tv-t, de úgy tűnik elő-elő jönnek azok a dolgok amitől eléggé parázok :U

Hogyan lehet amúgy kiszedni ?

[ Szerkesztve ]

(#12507) jules99 válasza jules99 (#12505) üzenetére


jules99
csendes tag

LM620

[ Szerkesztve ]

(#12508) aszamóca válasza Azurooandrew (#12506) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Három hete használok egy 669-est, és az ilyen porszemlátó csodalézerszemű emberekkel ellentétben, én nem vettem észre semmit.
Vettem egy mikroszálas Viledát törölgetni, és egy fehér szövetkesztyűt forgatni, (új lenyomat miatt) mivel oldalfali konzolra szereltem. Ennyi a nagy takarítás.

[ Szerkesztve ]

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12509) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

gondolom a dts gond egy arra megfelelő erősítővel kiküszöbölhető.a képet biztos viszik a tv-k csak a hangot nem.

(#12510) _András_ válasza Jared00 (#12500) üzenetére


_András_
tag

Nekem is csak 3ds mkv nál volt problémám 2dssel még nem

synar:Ebben TSMuxerben kell valamit átállítani vagy csak simán inputba a filmet outputba TS muxing ot pipálni és start muxing?

(#12511) Laca0 válasza jules99 (#12507) üzenetére


Laca0
addikt

Tény, hogy az LG nem is írja a 620-asnál, hogy 100Hz-es lenne... igaz, a 660-asnál sem... csak a 400Hz-es MCI-t emlegetik....

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#12512) sekybone


sekybone
csendes tag

3 napja van meg az Lg 47lm660s , nem vagyok szakértő, sima átlagfelhasználó és teljesen megvagyok elégedve vele. Digikábelünk van az sd adások is szépek a hd adások gyönyörűek.Ps3mon és xbox360on is játszok és eddig tökéletes számomra ez a tv hozzájuk, van pár játékom ami tud 3dét is most ezt is kipróbálhattam végre velük, motorstorm apocalypse nagyon szuper például. 3d is amiket néztem lg 3d worldben nagyon szépek(igaz elég uncsi a választék), meg blu rayen is most beszereztem pár 3d-és filmet arra sincs semmi panaszom. Én nagyon meg vagyok elégedve vele és örülök, hogy megvettem.Magic Motion Control pedig nekem nagyon hasznos csak azzal irányítom, szerintem nagyon leegyszerűsíti az irányítást.Mondjuk Lg app store ami eléggé semmitmondó nem igazán van fen semmi hasznos app leginkább gagyi játékok,de lehet h én nem néztem át eléggé. Szóval én csak ajánlani tudom.

(#12513) betyarr


betyarr
veterán

mennyire éri meg az árát most egy lg 47lw5590?van most ebben az árban jobb vétel?

(#12514) synar válasza _András_ (#12510) üzenetére


synar
őstag

Csak a 4.1-es szintet szoktam beállítani, mást nem változtatok.

[ Szerkesztve ]

(#12515) baboss


baboss
őstag

Sziasztok LG60PK550 plazmatévéhez tud valaki szerviz menü kódot .
A keresőbe nem találtam semmit.
Köszönöm.

(#12516) rasky válasza Laca0 (#12511) üzenetére


rasky
senior tag

A magyar tesztben a 660-nál mégis említik a Truemotiont...úgyhogy érdekes. Akinek LM620-sa van, az nézze már meg.

(#12517) tomyka74 válasza Azurooandrew (#12506) üzenetére


tomyka74
senior tag

úgysem fogod nagyítóval végignézni a tv szegélyét, hogy hol van porszem!!!
agyvérzést tudok kapni ilyenektől :W
nekem 2 hónapja megvan a 660 és nem nézem 3 mm-ről a keretet ,hogy hol porosodik, de amugy le is szarnám ahonnan nézem a tv-t cirka 3 méterről ugysem látom!!! :Y :Y :Y :Y

nyugodtan vedd meg a tv-t és ha azt látod,hogy már " belepi " a porszemecske :Y akkor majd letörlöd azzal a ki.....tt antisztatikus vagy milyen kendővel amit direkt az ilyen célra adnak neked a tv-hez a dobozban!!!! :)) :Y

[ Szerkesztve ]

(#12518) tomyka74 válasza tomyka74 (#12517) üzenetére


tomyka74
senior tag

:) :) :) :)

(#12519) baboss


baboss
őstag

Sziasztok .1 napja vásároltam plazma tévét az ELEKTRO OUTLET-ben a boltba személyesen mentem be és én szállítottam haza.A tévére kötöttem a 2 év garancia mellé még 2 év biztositást.
Érdeklődni szeretnék hogy a készüléket visszavihetem a boltba? Nincs semmi hibája .
:))A bolt honlapján ezt volt kiírva.
A vásárlástól való elállás joga, módja, következményei.A Távollevők között kötött szerződésekről szóló, 17/1999. (II.5.) számú kormányrendelet rendelkezései alapján a vásárló, az áru átvételét követő 8 munkanapon belül, indoklás nélkül elállhat a vásárlástól. A fogyasztó az elállás jogát attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor az árut átvette, ennek igazolására a kiszállításkor kapott fuvarlevél ügyfélpéldánya szolgál. A terméket eredeti, sértetlen, átvételkori állapotban kell a számlával együtt visszajuttatnia a megrendelt üzletünkbe. Az áruház kizárólag az átvételkori állapotú (sérülésmentes, hiánytalan tartalmú) termék visszaszolgáltatása esetén köteles a teljes vételárat megtéríteni. Az elállási jog gyakorlása semmilyen többletköltséget nem jelent a vásárló számára, a termék visszajuttatásáról azonban a vásárlónak kell gondoskodnia, ennek költségét viselnie, amelynek díja a mindenkori Royal Sprint honlapján szereplő díjtételeknek megfelelően alakul.

Amennyiben a 8 munkanapon belüli elállás jogán visszaküldött csomag megfelel a fenti feltételeknek, az Elektro Outlet kötelezettséget vállal arra, hogy a vételárat a hatályos jogszabályokban rögzítetteknek megfelelően, a csomag átvételét követő 30 napon belül hiánytalanul visszautalja a vásárló részére az előzetesen megadott számlaszámra, vagy az áru személyes üzletünkbe való eljuttatása esetén, készpénzben fizeti vissza.
:)) Vagy ez csak akkor érvényes ha a bolt honlapján interneten keresztül vásároltam és ők szállították ki?
A tévét 6 órát használtam doboza papírok minden megvan.

(#12520) RockCNC válasza baboss (#12519) üzenetére


RockCNC
senior tag

nem csak interntetes vásárlásra szol a törvény.Vissza kel vegyék.

(#12521) syler123 válasza baboss (#12519) üzenetére


syler123
veterán

Gondolom mi pedig ilyen miatt kaphatunk esetleg használt terméket. Én még semmit sem vittem vissza, mondjuk mindennek utána is nézek elég rendesen, mielőtt megveszem.

(#12522) BloodRay válasza aszamóca (#12494) üzenetére


BloodRay
veterán

Inkább nem minősítelek, de nagyon félre akarsz érteni... :U
Engem meg hiába próbálsz becsmérelni, csak jót mulatok azon amit írsz. Egyébként ha képben lennél a topik előzményével tudnád, hogy az LG-nek dolgozok...
Nehogy azt hidd, hogy a NAV nem vizsgálódik és nem büntet attól még, hogy te nem tudsz róla, vagy épp egy céget még nem "kaptak el".
Kiskapu és korrupció meg sajnos mindig lesz. Bármilyen naív is vagy ez tény.
Mellesleg én annyit írtam az említett hozzászólásomban, hogy valamelyikőtök nagyon okos. Ehhez képest te kapásból bunkóztál... :U
És nem, továbbra sem fogok bizalmas, nem rád tartozó információkat kiadni.

(#12496) Roland76 -> Szórakoztató elektronikánál, de maradjunk inkább a tv-knél, nagyon nem ilyen a rendszer(haszonkulcsok, ajánlott árak tekintetében). Plusz mint sokszor írtam nincs hivatalos forgalmazóval kapcsolatban álló webshop egyet kivéve.

(#12506) Azurooandrew -> Kifújod levegővel? :)

(#12512) sekybone -> Jönni fognak a jó játékok! ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12523) djtemplar


djtemplar
csendes tag

Hy!

A napokban jön egy LG 37LS570S tv, ami a gyártó honlapja szerint direct wifi-s. Akkor most kell hozzá külön usb-s wifi stick a nethez, or not?

Meg wazze a gyártó mér nem csomizza egyből mellé a sticket, ha kell :F Én értem, hogy LAN-on is mehet bele a duplavé, de ettől zsír a smart tv nem? Hadd menjen a net on-the-air! :)

(#12524) BloodRay válasza djtemplar (#12523) üzenetére


BloodRay
veterán

Wifi direct-es, nem direkt wifi-s. :)
És kell hozzá wifi stick, igen.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12525) gulyasa válasza djtemplar (#12523) üzenetére


gulyasa
őstag

Ha nem tévedek - de ha igen, majd BloodRay megcáfol -, a "WiFi Direct" szolgáltatás valójában nem a net miatt lényeges, hanem arról van szó, hogy más WiFi képes eszközhöz közvetlenül tud kapcsolódni, nem kell hozzá router/switch megoldású helyi hálózat.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12526) BloodRay válasza gulyasa (#12525) üzenetére


BloodRay
veterán

Ahogy írod.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12527) nextman válasza sekybone (#12512) üzenetére


nextman
aktív tag

Tenyleg, talaltatok jo alkalmazasokat az LG app store-ban? En meg nem igazan, mit lenne erdemes letolteni?

(#12528) betyarr


betyarr
veterán

erre valaki esetleg tudna mondani valami építő jellegűt?

(#12529) yogee


yogee
tag

Sziasztok!
Egész jó ára van mostanában a LW4500-es tv-nek.
Ahogy olvastam, jó képminőséget írnak róla mind 2d és 3d-ben is.
Viszont egy dolog még elsődleges lenne számomra: a dvr funkció.
Szerintetek bekapcsolható valamely módon ezen a típuson?
Egy korábbi LG modellen be tudtam lépni a szerviz menübe (infra leddel), bekapcsoltam a menüben dvr-t, szereztem hozzá LG REC gombos távot, de nem sikerült működésre bírni sem pendrive-al, sem USB-s HDD-vel a dvr funkciót.
Valakinek van infója róla vagy próbálta már aktiválni a DVR funkciót LW4500-on?
Előre is kösz:
G.

(#12530) nextman válasza betyarr (#12513) üzenetére


nextman
aktív tag

Nekem az van, en nem bantam meg 200-ert. Igaz meg juniusban vettem.
Vannak jo es rosszabb tulajdonsagai, de mindegyiknek ebben az arkategoriaban.

(#12531) betyarr válasza nextman (#12530) üzenetére


betyarr
veterán

200k-ért vetted? :Y 47 colost?

mik a rossz tulajdonságai,amik nagyon bosszantanak téged pl?

van ebben egyébként automatikus képigazító,vagy hogy a nyavajába hívják?értem ezalatt,hogy az adáshoz igazítja a tv képét.

[ Szerkesztve ]

(#12532) nextman válasza betyarr (#12531) üzenetére


nextman
aktív tag

Bocs, en 42-eset:)
-nem tud alapbol wifi-t.
-a taviranyitoja a bongeszojehez egy vicc+van olyan gyenge a telefonom, hogy ne fusson rajta az lg remote app.
- a letoltheto alkalmazasok gyengek.
- nem igazitja az adast a kephez. (ezt te kerdezted)
- nem lehet hozza egeret vagy billentyuzetet csatolni.

Tehat egy par dologban gyengebb, mint a Samsung, viszont passziv szemuveg miatt megis ezt vettem, es nem is bantam meg, aktiv szemuvegnek mar a gondolata is riaszto szamomra.
Miert akarna barki is, hogy valami ott vibraljon a szemebe?

(#12533) oke válasza BloodRay (#12522) üzenetére


oke
senior tag

Ha jól értelmezem az írásodat, nincs olyan webshop magyarországon - egyet kivvéve- ahol ha megveszem a TV és valami baja lesz, érvényesíteni lehetne a garanciát az LG-nél? Hiába írják oda? Pl.: itt:

[link]

(#12534) betyarr válasza nextman (#12532) üzenetére


betyarr
veterán

ha csak ennyi a gond vele,akkor az nem eget rengető (legalábbis nekem).apósoméknak van 42lw5590-esük.bár sokat még nem maceráltam,de van arra megoldás,hogy ne legyen torz a kép,de ne is vágjon le belőle ha korrigálni akarom?
meg volt olyan műsor,ahol bár nem volt villámgyors mozgás,mégis elfolyt,csíkot húzott a kép.ezeket (gondolom) ki lehet küszöbölni megfelelő beállítások mellet.illetve,ha egy adóra megcsinálom a beállítást,azt eltudja tárolni a tv?tehát ha odakapcsolok,akkor atomatikusan alkalmazza az előtte hozzá elmentett beállításokat?

(#12535) cotag válasza oke (#12533) üzenetére


cotag
senior tag

Jól érted.
Én most áldom a eszem hogy hallgattam BloodRay tanácsára, és az edigitalnál vettem meg a 47"LW5590-et...

(#12536) nextman válasza betyarr (#12534) üzenetére


nextman
aktív tag

Szerintem ezeket nem csinalja meg automatikusan, de te be tudod allitani tv adas eseten. (Egyenkent:))
Sajna usb film lejatszasnal meg zoomolni se tudsz, marad a fekete csik.

(#12537) betyarr válasza nextman (#12536) üzenetére


betyarr
veterán

hm,köszi a válaszokat!egyébként megvagy elégedve a képminőséggel?

most ez a webshopos garanciális dolog egy kicsit meghökkentett...felhívtam az lg ügyfélszolgálatot és valóban igazolták a dolgot.aztán felhívtam 2 webshopot (a két legolcsóbbat),de mindkettő válltig állította,hogy teljes értékű gyári gar érvényes a tv-re. na ilyenkor mi van?hol lehet ezt leellenőrizni?

(#12538) nextman válasza betyarr (#12537) üzenetére


nextman
aktív tag

En meg vagyok elegedve, igen.
A webshop megteheti, ha akarja, szerintem, hogy atveszi toled a keszuleket, csereli vagy kifizeti es aztan emgprobaljak ok ervenyesiteni a garanciat LG fele. Lehet erre gondolnak?
Vagy csak hazudnak siman...

(#12539) betyarr válasza nextman (#12538) üzenetére


betyarr
veterán

azt mondta az ügyfélszolgálat,hogy két lehetőség szokott lenni:
1,amikor maga a bolt végzi a gariztatást.ilyenkor oda is kell visszavinni a készüléket és ők intézik az lg-vel a dolgot (a legtöbb ilyen esetben a cucc külföldről származik),vagy kapcsolatban állnak egy valamilyen magyar szervízhálózattal.
2,vesznek pl 2 tévét az lg nagykertől,meg vagy 20-at külföldről.a két magyar garjegyet lemásolják és osztogatják a többi tv-hez.de ha gebasz van a tv-vel,akkor általában ki is derül,amikor bekerül a szervízbe.

eszem megáll.

(#12540) oke válasza nextman (#12538) üzenetére


oke
senior tag

A következő választ kaptam a fent belinkelt cégtől:

"A nálunk vásárolt készülékekre, 2 év magyarországi gyári garancia van.
Ami, annyit jelent, hogy bármi probléma van a készülékkel mi is és a LG
is házhoz megyünk és elszállítja a készüléket szervizbe."

Tehát most tényleg nem tudom hogy állunk. egy lehetőséget még látok, az ember megveszi a webshopban, ha megérkezik, a gyári szám alapján megkérdezi az LG képviseletet, hogy rendben van e gari szempontjából (persze ha kiadják ezt az infót), ha nem, akkor 8 napon belül visszavinni/küldeni...

(#12541) betyarr válasza oke (#12540) üzenetére


betyarr
veterán

felhívtam egy hivatalos lg szervízt a városunkban.ő azt mondta,hogy ha van róla magyar gar papír,onnantól mindegy mi van,él a gyári gar.na erre varrjon gombot az ember.

(#12542) #03969024 válasza betyarr (#12534) üzenetére


#03969024
törölt tag

Bemenetenként tárolja és használja a beállitásokat. Tehát a TV-műsor alatt minden csatornán ugyanaz lesz. Mást állithatsz be pl. a HDMI-re.

(#12543) aszamóca válasza BloodRay (#12522) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Egyébként ha képben lennél a topik előzményével tudnád, hogy az LG-nek dolgozok...
Akkor így már érthető.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12544) #03969024 válasza aszamóca (#12543) üzenetére


#03969024
törölt tag

Viszont ért is hozzá, ill. rendkivül segitőkész...

(#12545) GeneraL_XTX válasza oke (#12533) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ez hülyeség.

Tapasztalatok alapján ugyanúgy lekezelik, csak a hozzáállásuk más( ez annyit tesz hogy max több ideig ülnek majd rajta).

Olyan nincs, hogy nem kezelik le, mert amíg EU tagország vagyunk addig kutya kötelességük javítani. Ha nem, akkor fogyasztóvédelem.

(#12546) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

LG 42LW5500-al fogható az M3D? Tudom hogy kell hozzá valamilyen antenna, de mégis milyen? Árpád híd közelében hol lehetne beszerezni? Ekkor tudnám nézni az M1-et is HD-ban?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#12547) betyarr válasza #03969024 (#12542) üzenetére


betyarr
veterán

nem bemenetre gondoltam,hanem csatornánként.pl ha egy csatorna sokkal hangosabb a többinél és mondjuk nem szélesvásznú,akkor fogom,beállítom a nekem megfelelő hangot és képet,aztán ha valamikor odalapozok,akkor automatikusan az általam előzőleg beállított értékekre ugrik.vagy ne álmodozzak? :B

(#12548) nextman válasza Bernyó84 (#12546) üzenetére


nextman
aktív tag

Foghato, szerintem barmilyen szobaantenna jo.
Persze jobb, ha mondod az uzletben mihez kell (digitalis tv).
Es menni fog az m1 HD is.

(#12549) #03969024 válasza betyarr (#12547) üzenetére


#03969024
törölt tag

No, ezt a mai TV-kből már kispórolták. Én MindigTV-t használok, az M1-2 és a Dunák DD hangja hangosabb, mint a többiek mpeg-je, így kénytelen voltam mindegyiket mpeg-re állítani. Érdekes, van egy régi kis LG CRT-m, azon még jól működött az auto hangerő, a mostanin pedig hullámzik a hang. Szóval, így jártunk...

(#12550) betyarr


betyarr
veterán

47lw5590-hez valaki tud beállítást,vagy a geeks-en lévő 5500-hoz ajánlott ahhoz is jó?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.