Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) gulyasa válasza huncutka1029 (#13248) üzenetére


gulyasa
őstag

Annyival ki lehetne egészíteni, hogy itt a fórumon egy linux-hoz értő fórumtársunknak sikerült hozzáférnie a DVR HDD valamilyen linuxos fájlszerkezetéhez, de a felvételt dekódolhatóságáról azóta sincs semmi hír.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13252) tigipuf válasza huncutka1029 (#13250) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ez igen találó,és szerintem nagyon is a lényegről szóló hozzászólás.
Nem pártolom egyik nagy koreai gyártót sem,de azért aki lát is nem csak néz (reklámok)az szerintem észreveszi ,hogy a samsung úthenger a médiában minimum 10-szeres túlerővel nyomul,lásd olimpiai közvetítések...
Ilyen a piac több a lóvé,több a reklám te meg döntsd el melyik tetszik.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#13253) benvolio válasza huncutka1029 (#13248) üzenetére


benvolio
őstag

Megosztok én is pár tapasztalatot az LW5590 DVR-ről, hátha valakit érdekel. ;)
Az kimaradt, hogy a felvételi listát el lehet érni az OK gomb majd zöld gomb megnyomásával is. /csak hogy kukacoskodjak :DDD /
Nekem DVR-re egy Maxell Tank P series 2,5"-os külső vinyó van rákötve szimpla /azaz nem Y/ kábellel, de mivel ez rack is egyben, így a vinyót egy "hibás" 8%-os kondiciójú Toshiba 320GB-osra cseréltem benne és teljesen jól megy vele, adattárolásra tökéletes.
A másik USB-be egy Samsung Story Station 2TB-os USB3-as külső vinyót használok filmezéshez, gond nélkül megy.
Üdv!

(#13254) huncutka1029 válasza gulyasa (#13251) üzenetére


huncutka1029
addikt

az a linuxos én voltam, tettem fel mint fájlokat is hátha valaki tudja dekódolni. :))
[link]
[link]
http://mobilarena.hu/tema/lg_led_tv-k/hsz_9064-9064.html
sajna a headert a tv saját memóriája tárolja, enélkül pedig a stream nem értelmezhető.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13255) crashbash


crashbash
csendes tag

Sziasztok!
Ps2 játékokat lehet játszani dual play-ben LW5500 tv-n?
Nekem nem sikerül.A 3D beállításánál csak a 2-3D jelölhető ki.
Rossz portra kötöttem volna a konzolt? Vagy annyira elavult a Ps2?

(#13256) DjVenczel


DjVenczel
csendes tag

Sziasztok!
Van egy lg 42lw5590-es tv-m, és pár hetente előjön egy olyan dolog, hogy függőlegesen halvány fekete csíkok jelennek meg kb 5 centis távolságban a tv bal oldalától kb a feléig. Másnak jelentkezett már ilyen? akármit állítok, nem szűnik meg, csak akkor ha kikapcsolom a tv-t és vissza be. Alig pár hónapos a tv, sajnálnám ezért beadni szervízbe :((

[ Szerkesztve ]

(#13257) Irwine_ válasza atirag (#13208) üzenetére


Irwine_
csendes tag

Igazából nem tudom. :) Ez engem is érdekelne.

Ráadásul én megcsináltam, de amit kaptam fájlt hibás volt vagy nem tudom... csak hang volt rajta és be sem "regisztrálódott" a tévé, ekkor hagytam abba. :)

Valaki válaszolna nekem is? :(
- Automatikus képarányváltás (LG-k ilyet nem tudnak vagy csak a magasabb kategóriásak)?
- HBO GO LS típusú tévéken?

Köszi!

(#13258) Yogibear974 válasza dock3r (#10779) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szeva, dock3r!

Nekem egyenlőre nem sikerült párosítani. Amúgy a többi gomb jól funkcionál csak, hát
ugye a lényeg az nem müxik a motion része. Már cserélték, de ua. a probléma, ami kezd
kissé idegesítő lenni, mert nem két forint volt.
Szerintem megnézem más modellen boltban, hogy mi a szitu, mert, ha ott sem müxik, csak
nagyobb modelleken (LM66x), akkor sajna a 620S-hez nem jó, csak a régi.
Akkor viszont igencsak elqrták az user guideban a tartozékoknál a
kompatibilis táblázatban (23. old.) :-o mert 2012-es modellekkel kompatibilisnek kéne lennie!
Holott feljebb nem is szerepel csak az, hogy only LM66* (13. old.)
Akkor hol itt az igazság? Majd az LG Support kideríti?!

Üdv

Üdv: -=Yogibear=-

(#13259) Tome08 válasza tigipuf (#13252) üzenetére


Tome08
tag

Forma1 alatt azért az LG logo forog amikor infot osztanak meg :DD

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#13260) ZX7


ZX7
tag

LG LW5590 típusú tv-vel kapcsolatban a következő gondom van.
A hálózaton található NAS-ról szeretnék lejátszani kamerával készült 720x576 felbontású videókat (DLNA). A lejátszás el is indul de a kép a teljes képernyő közepén kicsinyítve jelenik meg (videolejátszási opciónál az "eredeti" méret van beállítva). Ha átállítom a videolejátszási opciót "teljes" méretre, akkor a képernyő felső/alsó széléhez igazítja a képet, de széltében nem húzza szét a képernyő széléig. Hogy tudnám teljes képernyőn lejátszani az ilyen felbontású videókat?

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#13261) Terminator47


Terminator47
csendes tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa vagyok pár napja egy lm660-as Tv-nek. Eddig nagyon elégedett vagyok vele. Egy dolog aggaszt. Tegnap este vettem észre, hogy 2- 2és fél óra 4:3 arányú műsor nézése után, kikapcsoltam a média lejátszómat és amikor a tv kiírta, hogy nincs jel nagyon halványat látszott a két oldalsó csík. Utána kapcsolgattam sehol nem láttam, csak azon a felületen. Tudom a könyvben se ajánlják hozamosabb ideig így használni, de nem gondoltam, hogy ennyi idő után is látszhat. Olyan 20 pers teljes képernyős használat után abszolút nem látszott. A rendes filmek 70%-ánál alul felül van csík. Akkor most az is be fog égni és járatni kell utána hogy elmúljon? Más tapasztalt ilyet? Vagy ne aggódjak ezen ennyire? :) ( végül is csak a nincs jel szürkeségénél látszott amit elég ritkán néz az ember )

Köszönöm a válaszokat előre is! :))

"So Say We All"

(#13262) BrTH


BrTH
tag

Az LM sorozatban mitol extra a 3. USB port, amin Apps felirat van? Ha az 2. USB portra teszek egy hub-t es ehhez csatlakoztatom a kulso HDD az egyik portjara akkor mukukodni fog? Milyen USB hubot ajanlotok? Az LG kamerat majd a 3. USB portra kell rakotni?

A kodolt de nem engedelyezett csatornakat el lehet valahogy rejteni?

By BrTH

(#13263) Shadan válasza huncutka1029 (#13248) üzenetére


Shadan
csendes tag

Köszi Huncutka! Kimerítő volt. :)
Ezen a két soron megakadt a szemem:
- a felvétel CSAK ÉS KIZÁRÓLAG A DIGITÁLIS ADÁSOKKAL MŰKÖDIK! analóggal nem
- nem vesz fel külső forrásból sem, pl set top box stb..
.

DIGI kábelem van (egy kábelen jön a net és a telefon, egy másikon a TV) set top box nélkül. Ez analógnak számít? Ha jól olvasom a DIGI honlapján, akkor lesz digitális, ha set top boxot bérelek, addig analóg, tehát nem tudok felvenni az általad leírtak alapján. Ha bérelek a DIGI-től egy set top boxot, onnan kezdve nem tudok majd felvenni? Hiszen ekkor digitális lesz az adás, de set top boxom lesz.

Én 1 terás vinyót terveztem, de az általad leírtak alapján nem kell ekkora. Gondolom, ha megtelt, újraformázható a TV-vel, és újra inicializálható.

(#13264) goldnarmz válasza Shadan (#13263) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

"- nem vesz fel külső forrásból sem, pl set top box stb..."
...
"...de set top boxom lesz."

Tehát? :U

(#13265) Watt25 válasza huncutka1029 (#13248) üzenetére


Watt25
veterán

Akkor én még kiegészítem a saját tapasztalataimmal (LV5590):

Működik a DVR és a TimeShift 30GB-os vinyóval is (próbáltam!), azonban minden felvétel előtt reklamál, hogy nincsen elég hely. Azonban én inkább itt fordítási pontatlanságra gyanakszom és csak azt kéne kiírnia, hogy "nincs valami sok hely". :) Vagyis figyelmeztet, hogy szerinte elég kevés a műsoridő, amit rögzíteni tudunk, de aztán elindítja a rögzítést és nincsen vele gond. (A 30GB-os vinyóra rögzítettem már teljes F1-et a MindigTV-ről - HD-ban!)

Ebből következik, hogy nem foglalhat le 40GB-ot a TimeShift-re, mindenki eddig 20GB-ról írt, sokkal valószínűbb ez az érték. (Esetleg függ a vinyó méretétől?)

A szabad rögzítési időt túl szigorúan számolja a TV, sokkal több műsor fér rá, mint amit kiír a jobb felső sarokba.

Ez utóbbi ugye azzal függ össze (amit talán már itt is megírtam), hogy a TV a kapott stream-et rögzíti, annak a bitrátája pedig a szolgálatótól függ. MindigTV esetén ez elég alacsony, többi szolgáltató esetén általában magasabb, azonban akkor sem lehet olyan magas, mint amivel a TV számol... (Ezért fér rá több, mint amit kiír.)

Ha elindítjuk valamelyik programot (YouTube, stb.) akkor azonnal törlődik a teljes TimeShift tartalma!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13266) Watt25 válasza Shadan (#13263) üzenetére


Watt25
veterán

A DIGI tudtommal kábelen mindenképpen adja digitálisan is az adásokat, nem kell hozzá Set-top-box-ot bérelned.
Tehát fogsz tudni rögzíteni a TV-vel.
De ha igaz is lenne, hogy csak akkor kapsz digitális jelet, ha kérsz box-ot, akkor meg az a megoldás, hogy nem használod a box-ot, legfeljebb levélnehezéknek. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13267) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok

A tavalyi LW-s modelleken (konkrétan LW5500) elvileg található egy PlexApps nevű alkalmazás, a kérdésem az volna, hogy ez megvan az LM660S-en is? A plex [honlapja] szerint ez a 2012-es modellekben is megtalálható, de én nem találtam. Ha valaki már megtalálta leírhatná, hogy hol van :)

köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#13268) Kolorista válasza BrTH (#13262) üzenetére


Kolorista
csendes tag

Tudtommal, a 3.USB portra ment a TV ha a saját memóriája megtelik, ha az LG Apss-ból letöltesz. Külső HDD-t miért rakod hubra, ha van 3 bemenet? LG kamerát oda rakod ahova akarod. A hub aktiv legyen szerintem, az a lényeg. A csatorna szerkesztésben lehet bármilyen csatornát törölni.

Üdv Kolorista

(#13269) Kolorista válasza Fang (#13267) üzenetére


Kolorista
csendes tag

Home - saját alkalmazások - médiahivatkozások 3. oldal

Csak ha fut a számítógépen a szerver!

[ Szerkesztve ]

Üdv Kolorista

(#13270) Fang válasza Kolorista (#13269) üzenetére


Fang
aktív tag

Te vagy a legnagyobb Kolorista :)

Ha hazaértem melóból az első dolgom lesz hogy kipróbáljam!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#13271) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Véleményeteket kérném. Ez a fajta LG monitor tévé alkalmas arra, hogy egy másodlagos tévé legyen belőle? Nem fő tévének kéne. Ez a tévé tudja a kép a képbent? Hány herczes? Esetleg valami tapasztalatotok, véleményetek róla, vagy ár érték arányban másik alternatíva?

Kommenteket köszi!

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#13272) Lacinavi válasza Shadan (#13263) üzenetére


Lacinavi
tag

Digikábelen nem kell kérni digitákis adást ott van a kábeledben csak a tv-n a kábeles digitális keresést kell kérned kb5-10p és van egy rakás digitális adásod!!!

[ Szerkesztve ]

(#13273) Fang válasza Kolorista (#13269) üzenetére


Fang
aktív tag

Nem bírtam ki hazáig :) felhívtam barátnőmet, hogy próbálja ki és azt mondja, hogy tökéletesen működik :))

THX még egyszer

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#13274) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello!

Lehet e úgy kapni LG tévéket, h felárért több garit kapok, mint pl. Sonynál?!

Sajnos a jelenlegi LG LCD-m (amit nagyon szeretek) pont gari lejárata után kezdett ilyen felhős képet produkálni, olyan, mintha beleégett volna valami. Tetszik a márka, mert szerintem a legjobb ár/érték arányú tévéket csinálják, de ez a képhiba kicsit idegesít. Alig látni, de van, h zavaró :(

Év végén tervezek egy 46" körülit venni. 3D nem izgat, de ha épp lenne benne, az se lenne rossz. Hasonló Sony-k majd 100k-val drágábbak.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13275) Shadan válasza Watt25 (#13266) üzenetére


Shadan
csendes tag

Köszi a válaszokat! Azt mondjuk nem értem, ha van set top boxom, miért nem vesz fel a TV. Akkor is bejön a TV-be a jel a boxon keresztül, nem? Ha valaki járatos ebben, kérem, homályosítson fel!

(#13276) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok:

Lehet jön a DTS (legalább is részben) az LW-s tévékre is?

[link]

(#13277) Zoty4 válasza tylerddd (#13274) üzenetére


Zoty4
őstag

LG 47" -t gyárt :)

(#13278) tylerddd válasza Zoty4 (#13277) üzenetére


tylerddd
veterán

"46" körülit" ;)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13279) huncutka1029 válasza Watt25 (#13265) üzenetére


huncutka1029
addikt

hmm, lehet hogy függ a vinyó mérettől, én belenéztem Linux alatt a partíciókba, onnan tudom hogy ennyi
Nálam 320 Gb samu vinyó van.
igen, ezt kifelejtetem, hogy az LG apps, vagy böngésző indítása lenulláza a timeshiftet,
Erre az időre le is áll, mert a műveleti memória nem bír el két ilyen futó alkalmazást.

Köszönöm a kiegészítést
:C

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13280) gulyasa válasza Shadan (#13275) üzenetére


gulyasa
őstag

A tévé csak a saját antenna csatlakozóján keresztül jövő digitális adásokat tudja felvenni. Ha a set-top-box-ot HDMI-n kötöd a tévére, azt már itt többször leírtuk, hogy HDMI forrásból nem vesz fel a tévé.
Ellenben ha a STB-be bekötöd a kábelt és a kimenetére ugyancsak antennakábellel rákötöd a tévét és a tévén is beprogramozod a tévécsatornákat, akkor ez utóbbiakból tud műsort rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13281) huncutka1029 válasza Shadan (#13263) üzenetére


huncutka1029
addikt

már válaszoltak, de megerősítem,

Digi esetében nem kell stbox mert kódolatlanul adják a digitális csatornákat.
Ezért CI modul sem kell mint a UPC, vagy PR telecom esetében. Ezeknél kell egy connax modul, ebbe teszed a medacard-t, és a DVB-C tunerrel hangolsz.

Digi -tv esetén:

- bemenet típusa kábeles legyen. törölni fogja a jelenlegi csatornákat, de sebaj
- teljes keresés legyen, a szolgáltatónál az egyéb szolgáltató lehetőséggel
- van egy csak digitális hangolás lehetőség ezt jelöld ki,
- a helytelen csatornák átugrása opció ne legyen bejelölve,
- keresés, és 5-10 perc mulva meglesz az összes digi csatorna, digitális minőségben, csatornanévvel, info-val, műsorujsággal, ütemezési, felvételi lehetőséggel, és lesz egy pár HD csatornád is ingyen.
- törölgeted a szemed, hogy mennyivel szarabb volt az analóg ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13282) huncutka1029 válasza ZX7 (#13260) üzenetére


huncutka1029
addikt

mozinagyítás az egyetlen lehetőség, vagy ha HDMI bemeneti forrást használnál akkor a levágás nélküli opció tenné ki teljes képernyőre.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13283) Gigabyga


Gigabyga
aktív tag

Sziasztok!
Végre ma meghozta a futár az Lg 42LM660S készülékem...
Az lenne a kérdésem,hogy alkalmazásokat hogyan tudok letölteni?!

(#13284) benvolio


benvolio
őstag

LW-s tulajokat kérdeznék a DVR lejátszáskori képbeállításáról.
Nálam a DVR lejátszásakor csak a Mozi, Élénk, Normál, Játékgép képbeállítások választhatók.
Bármelyikre van állítva, kilépéskor a TV adás képe is az ott beállított lesz. Tehát ha Haladó1-en volt előtte a TV, akkor elállítja azt. Ennek függetlennek kéne egymástól lenni mint a többi bemenetnél, de itt van valami anomália.
Mivel én a Haladó1-et használom a TV adáshoz, be kellett állítani az Élénk-et is hasonló beállításra, mert a DVR lejátszásakor ilyen esetbe arra ugrik. Vagy pl. csak a Mozi beállítást kell használni, hogy egyforma legyen mindkét esetben, mert úgy megmaradnak.
Nálatok is van ilyen anomália vagy nektek független maradnak egymástól? /például: TV adás Haladó1, DVR lejátszás Mozi, és ez meg is marad/
Remélem érthetően írtam.
Üdv!

(#13285) Gigabyga válasza Gigabyga (#13283) üzenetére


Gigabyga
aktív tag

Megvan tárgytalan :D

(#13286) Watt25 válasza Shadan (#13275) üzenetére


Watt25
veterán

gulyasa alapvetően megadta a választ és a megoldást.
Annyival egészíteném ki, hogy mindig arra kell gondolni, hogy mely kábelen mi megy... Antenna kábelen (tömörített) MPEG stream megy, HDMI-n pedig tömörítetlen videójel. Ahogy írtam, csak stream-et tud rögzíteni a TV. Ez megadja a választ a kérdésre.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13287) tigipuf válasza Tome08 (#13259) üzenetére


tigipuf
senior tag

Igazad van,de a hazai piacon szerintem a samu sokkal nagyobb reklámfelülettel ,és reklámidővel operál.Nem is gond ez,csak van itt 1 komoly gyáruk...

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#13288) huncutka1029 válasza tigipuf (#13287) üzenetére


huncutka1029
addikt

hol van itt komoly gyáruk? A jászfényszaruira gondolsz?
Az bezárt, csak stboxot gyárt ha jól tudom...

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13289) Petyus1


Petyus1
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítség kellene. Pár napja vettem egy 42LM660S Cinema 3D-t. Kell még egy kis idő míg kitapasztalom, de alapban egy kellemes kütyü. Viszont sajna találtam benne olyan idegesítő dolgot, melyre választ sem a beállításokban, sem a manualban nem találtam.
Ez pedig a wifi. Elvileg ebben egy N-es beépített Wifi van, ami nagyon derék. Itthon van egy 10/1-es Invitel netem, amiből gyakorlatban meg is van 8/0.4. Ezzel nincs is semmi gond, mert ezt stabilan adja egy DIR-300-as D-Link routeren keresztül.
Ugyanazokat a sebességeket mérem laptopon és Galaxy TAB-on keresztül egyaránt.
A problémám az hogy a TV wifije 0.4/0.4 -nél egyszerűen nem tud nagyobb sebességet produkálni. Ez pedig még egy nyomorult low quality youtube video megnézésre sem alkalmas.
Esetleg van-e valami ötlet ezen probléma megoldására?
Előre is köszi.

(#13290) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Sziasztok!

Sajna úgy néz ki, hogy az LM620S tv-nél nem műxi az LG AN-MR300 távirányító!
Teszteltem egy másik modellen (MM) ott sem, viszont LM660S na ott pik-pakk tudtam
párosítani.
Eléggé idegesítő!

A support írja, hogy vigyem be a tv-t szervizbe, mert ez a távirányító jó hozzá! De
könyörgöm ez új tv! Akkor meg mi a francnak.

Nagyjából egy német fórumon olvastam, hogy másnak is van ilyen problémája, sőt
az MR200-as sem működik! Nem tudja párosítani!

Üdv: -=Yogibear=-

(#13291) Yogibear974 válasza Petyus1 (#13289) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Szia, Petyus1!

Nekem a kisebbik van 32LM620S. Opcionálisan vettem hozzá egy WiFi usb-t.
tökéletesen megy a jutyúb HD video. A jel erősség is rendben (Linksys WRT54GL router)
Persze szolgáltatótól függ, hogy mit korlátoz, akkor szaggathat :-o

Szeva!

Üdv: -=Yogibear=-

(#13292) atirag


atirag
őstag

Két kérdésem volna egy lv5590-esel kapcsolatban. Az egyik,hogy régen ha egy 16:9-es adást ami nem volt teljes képernyős akkor rányomtam a nagyításra akkor teljes képre váltott. Most viszont marad alul felül fekete csík. Ez miért van?

A második: Ha filmet nézek DLNA módban akkor hogy tudom bekapcsolni az elalvás időzítőt?

(#13293) nightshadow válasza huncutka1029 (#13288) üzenetére


nightshadow
veterán

hol van itt komoly gyáruk? A jászfényszaruira gondolsz?
Az bezárt, csak stboxot gyárt ha jól tudom...

Az egyik fórumozó most vett egy 60E6500-as plazmát, s a hátulján szerepel a Made in Hungary felirat.

[ Szerkesztve ]

(#13294) BrTH


BrTH
tag

LG LM sorozatnál hogyan lehet a csatornákat exportálni USB kulcsra? És később hogyan lehet visszaolvasni?

A Korábban leírt HOTEL mód előhívás nem működik mint az LW sorozatnál?

By BrTH

(#13295) Tome08


Tome08
tag

én meg még mindig küzdök a teljes képernyős megoldással, IPTV T-HOME LM660s
hogy is van ez TV2 és RTLKLUB rendszeresen kisebb a kép
a box HDra van állítva 1,4es HDMIvel összekötve a TV "eredeti" képarány
megoldás?

THX

Mi 12x / LG 42LM660S / LG 65C22

(#13296) syler123 válasza Tome08 (#13295) üzenetére


syler123
veterán

16:9-re tedd a tv képarányt, úgy mindegyik teljes. De valamennyit levág a tetejéről, kb fél centit, nem látni, ha nem váltogatod a 16:9 meg a levágás nélküli képarányt.

(#13297) BrTH


BrTH
tag

LM sorozatnál ha frissítem a szoftvert akkor a megtalált csatornák elvesznek és újra fel kell keresni? vagy megmaradnak?

By BrTH

(#13298) Bigjoe01 válasza BrTH (#13297) üzenetére


Bigjoe01
csendes tag

Megmaradnak.

(#13299) huncutka1029 válasza Petyus1 (#13289) üzenetére


huncutka1029
addikt

nézd meg a router beállításait, és a tűzfalát, lehet hogy ott korlátoz valamit.
Nálam is volt ilyen gond, kilőttem a tűzfalat, utána jó lett.

De nekem sajna csak G-s routerem van, én maradtam a LAN-os megoldásnál, így sikkal gördülékenyebb a hálózati lejátszás DLNA-n.
Wi-fi-n sajnos eléggé szaggatott

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13300) huncutka1029 válasza nightshadow (#13293) üzenetére


huncutka1029
addikt

Hát, ez érdekes dolog, ugyanis a húgom ott dolgozott.
2010-végén a teljes gyártósort kivitték Malajziába, mert olcsóbb a munkaerő.
És így akarnak versenyképesek lenni

Nagykőrösön volt egy SANShin nevű gyár, ami kb 800 emberrel a Samsung beszállítója volt, konkrétan LED kijelzőket és komplett monitorokat, tv-ket gyártott amit Jászfényben raktak össze.
EZ is bezárt, mert nem tudott versenyezni a vámmentesen behozható távolkeleti kici occó alkatrészekkel.És mert a Samu bejelentette, hogy kivonul az országból.
Mivel a cég korábban a Samu kedvéért, felmondta a JVC-vel és a Paná-val az együttműködést, nem tudtak talpon maradni.

Ettől persze még lehet itt disztribúciós központ, vagy csomagoló "üzem"

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.