Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) gulyasa válasza jooker82 (#12600) üzenetére


gulyasa
őstag

:F ???
Megnézed a szolgáltató honlapján...

Szerk.: Szerintem Invitel-nél csak akkor van digitális, ha külön előfizetsz rá és csak az általuk biztosított set-top-box-al működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12602) kghdzt


kghdzt
csendes tag

Üdv!
LED tv-k közül melyik a jobb, ha csak tv adásokat szeretnék nézni, Samsung v. LG ?
Köszi :)

(#12603) atirag válasza SyneT87 (#12596) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm. Még nem késő. Igen ezért akarok venni jobb routert. Ha mkv-t nézel akkor annál nem tudtad megoldani a forced feliratot?

(#12604) Tacsika válasza kghdzt (#12602) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Most ezt a kérdést tedd fel a samu topicban is :F

(#12605) Privilage válasza gulyasa (#12601) üzenetére


Privilage
csendes tag

Attól is függ,hogy Invitel kábeltévé,vagy IPTV

Az IPTV-n jön az M3D :)

(#12606) tomyka74 válasza huncutka1029 (#12582) üzenetére


tomyka74
senior tag

:)) nem gond csak kell egy cca 30 méteres HDMI kábel! :)) :))

(#12607) jooker82 válasza kghdzt (#12602) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mi itt azért választottuk az LG-t mert szerintünk jobb,v épp jobb árba volt..... ;) 2012-ben az LG amúgy jobb dizájnnal jött ki...Melyik tv a kiszemelted??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#12608) huncutka1029 válasza Tizso (#12597) üzenetére


huncutka1029
addikt

Ha mindenképpen szeretnél analóg adást is nézni a digi kábelen, mert mazochista vagy,
Akkor az antenna típusát ne kábelre, hanem, légire állítsd, :K
És az automata keresésnél a "teljes" opciót
Ezután nézd meg, hogy a "csak digitális adások hangolása" vagy ilyesmi szöveg mellett ne legyen pipa.
akkor elindítod, vársz egy -10-15 percet és meglesz az összes csatornád.
azután jöhet a köv, gond, az analógnál nem lesz csatornanév, így nehéz szerkeszteni, mert előtte át kell írnod az összes csat.nevet, hogy a listában is megismerd, ha csatornát akarszu váltani, külön meg kell adni analóg, vagy a DTV csatornára váltasz-e... :Y
ha van lehetőséged a digitálist behangolni, akkor hidd el felejtős az analóg!
DE te tudod

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12609) huncutka1029 válasza betyarr (#12595) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen jól működik,
Vannak itt a fórumon akik régebb óta használják.
Pc-ről sem akad LAN-on, ha jó a kábel, és a vérusírtó nem fogja le a hálózatot
a BD játékos alatt mit értesz? PS3 háttértárként használnád?
Ebből az aspektusból még nem vizsgáltam.
Mivel a NAS alapjában egy hálózati adattároló, saját op rendszerrel, majdnem egyenértékű egy gyengébb PC-vel. ha az működik a konzollal, akkor ez is fog. :U
De majd valaki aki már használta így megerősíti, vagy cáfolja

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12610) huncutka1029 válasza tomyka74 (#12606) üzenetére


huncutka1029
addikt

:C ha azt vesszük, hogy egy normális 3 méteres cca 5000 Ft, akkor a 30 méteres 50K körül tényleg jó üzlet....... ;] Ha lenne is ilyen hosszban.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12611) betyarr válasza huncutka1029 (#12609) üzenetére


betyarr
veterán

bd játékosnak rendesen egy lan-képes bluray playert értek.mégpedig azért mert egyrészt a tv (lw5590) nem kezeli a dts-t és a bd erősítőre is lenne kötve,ami képes rá,másrészt pedig úgy olvastam itt valahol,hogy valamilyen egyéb kompatibilitási gondok is vannak egyes mkv-kkal,így az ilyeneket a lanra kötött bd-játékossal nyomatnám,mert nem akarok konvertálgatni.meg nyilván egy bd-player mindig jól jön a meglévő (dvd meg egyéb) lemezeimnek is.

a tv-ről felvételt lanon is lehet csinálni a nas-ra,vagy csak usb-n keresztül?

most egyébként annyira lázban vagyok,hogy a pc-m,a tabletem meg a telefonom már wifin összehoztam.és örülök :C

(#12612) tomyka74 válasza huncutka1029 (#12610) üzenetére


tomyka74
senior tag

jajaja :)) :)) :)) :)) :)) :))

(#12613) huncutka1029 válasza betyarr (#12611) üzenetére


huncutka1029
addikt

Bd akkor jó NAS hoz, ha a player kezel iso fájlokat.
Vagy USB lejátszásnál MKV-t.
Tehát elvileg mehet a dolog. BD playerem nincs, így nem tudom ellenőrizni.
Tévéről felvenni nem lehet NAS-ra a tv csak a saját digitális tuneréről rögzít, és analóg adást sem vesz fel.
Ráadásul titkosít is tehát másik lejátszón sem lehet megnézni.
akkor lehet felvenni nasra, ha szerzel hozzá USB DVBT tunert, vagy STboxot, kódolatlan adást tudsz felvenni( mindig TV, vagy kábelen digi tv).

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12614) Tizso válasza gulyasa (#12599) üzenetére


Tizso
csendes tag

Sony STR DE225, valóban házimozi erősítő, de nincs rajta optikai kimenet :(( Most az 55" TV után nem szívesen ruháznék be egy digitális erősítőre is, ha lenne más megoldás is. Nem használható valahogy a componens, vagy a composit cstorna? Egyébként a CD lejátszón, ami összeköttetésben áll (RCA) az erősítővel, van optikai csatlakozó. Nem tudom valahogy meghackelni? TV-CD (optikai), CD-Ersítő (RCA). Most már csak azt kellene tudnom, hogy az erősítőt a CD-re kell állítanom és hallható a TV? Van ötletetek?

(#12615) Tizso válasza huncutka1029 (#12608) üzenetére


Tizso
csendes tag

Köszi a választ és a segítséget. Kipróbálom. Az a baj a suolgáltatóval, hogy helyi és ismeretlen az adások forrása. Hozzám kábelen jön a tévéadás és az internet is. 52 csatornát solgáltat, mely mellett kb. 5 csatotna digitális is nézhető (m1HD, RTL Klub, TV2, Duna World és talán ATV HD). Lehet, hogy én fejeztem ki magam rosszul korábban. Így értettem az analó és digitális adást. Kénytelen vagyok az analógot is nézni, ha nem szeretném a repertoárt 5 csatornára szűkíteni :)

(#12616) betyarr válasza huncutka1029 (#12613) üzenetére


betyarr
veterán

Vagy USB lejátszásnál MKV-t.

ezt úgy érted,hogy lan-on nem menne rajta az mkv?

(#12617) aszamóca válasza Tizso (#12614) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Az erősítőd csak analóg jelet képes fogadni RCA-n keresztül, tehát nincs beépített dekódere.
ebből következik, hogy csak ilyen jelet képes fogadni. Ilyen jelet pedig a TV-d csak a 3,5jack fejhallgató kimenetén szolgáltat. Ez viszont stereó jel, amivel az erősítőd sorrund része legfeljebb majd kikavar neked valamit, de ebből semmi módon nem lesz 5,1 és társai. ezekről le kell mondanod, ha nem veszel egy digitális jeldekóderrel ellátott ketyerét.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12618) huncutka1029 válasza betyarr (#12616) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha lan-on van akkor a tv "médapléjere" is lejátsza az MKV-t
viszont a blueray-ről nem tudom tud -e LAN-t .
Ezért írtam, mert USB minden playeren van.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12619) ezredes


ezredes
csendes tag

A Lg 47LK950(s) és a 42LM620s kb. egy árban vannak.
Táblázatok alapján nem látom a különbséget. Tavalyi 9xx-es seria (ráadásul nagyobb képpel) vagy idei 6xx seria(kisebb képpel)? Melyik a jobb választás netről töltött filmekhez(sima divixhez és 3d-s mkv-hoz)?

(#12620) betyarr válasza huncutka1029 (#12618) üzenetére


betyarr
veterán

köszi a válaszokat!
most egy kicsit elkenődtem,mert kiderült hogy sok bd játékos igen gyengén muzsikál a hálózatról lejátszott dolgoknál,de még akkor is ha a különböző lemezeket és formátumokat nézzük.

na de ez már rég nem ide tartozik,nem offolok tovább.

(#12621) #03969024 válasza ezredes (#12619) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha jól látom, a 950-et itthon hivatalosan nem forgalmazták. Ha necces a garija, kerüld el. Egyébként TV-ben minél nagyobbat.

(#12622) djtemplar


djtemplar
csendes tag

Hy!

Fentebb (jóval) már írtam, h lesz egy lg ls570s-s tv, amihez úgy néz ki nem csomiz a bolt wifi sticket. A netet mindenképp vezeték nélkül oldanám meg, már ki is néztem a wifi routert hozzá, most jön a kérdés. A tv user guide-jában az AN-WF100as típusú stick van feltüntetve, mint hivatalos wifi vevő, de ez a kis cucc cirka 9k-ba fáj, egy sima tp-linkes usb-s wifi adapter meg kétezerér már van. Műxene a net ezel is, vagy muszáj lesz befektetni a dedikált vevőbe? Esetleg van vkinek hasonló tv-je? Hátha szoft.frissítés változtat vmin?

Válaszokat előre is kösz!

(#12623) betyarr válasza djtemplar (#12622) üzenetére


betyarr
veterán

kénytelen leszel az eredetibe befektetni.mitöbb,ha kamerát akarsz tenni a tv-hez,az is csak 1 fajta jöhet szóba.az pedig szintén borsos.

(#12624) Tizso válasza aszamóca (#12617) üzenetére


Tizso
csendes tag

Köszi a választ. Korábban is RCA-val oldaottam meg a Toshiba TV-n, surround nem volt valódi, de több a semminél. Kell valamit a TV-n állítano, hogy a fülhallgató csatin keresztül az RCA-val legyen hang? Eddig nem akart szólni. Ki kell kapcsolnom a TV hangszórókat hozzá?

(#12625) Tizso válasza huncutka1029 (#12608) üzenetére


Tizso
csendes tag

Köszi a tanácsot, kiválóan működött!! Köszönöm!!

(#12626) huncutka1029 válasza Tizso (#12625) üzenetére


huncutka1029
addikt

:C
nincs mit, örülök hogy sikerült :B

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12627) huncutka1029 válasza betyarr (#12623) üzenetére


huncutka1029
addikt

+1 csatlakozom hozzád,

Ezt jól kitalálták a gyártók, csak saját dedikált cuccal működnek.
Így garantálják, hogy ne tudd okosba olcsón kihasználni a TV tudását :W

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12628) betyarr válasza huncutka1029 (#12627) üzenetére


betyarr
veterán

hát ja.plusz még mindig az van,hogy egy csomó kompromisszumot kell kötnöd,mert bár kiadsz egy rakat pénzt eszközökre,akkor (hacsaknem abszolut prémium kategória) még mindig marad valami szenvedni való.

(#12629) ferob


ferob
őstag

Érdeklődnék, hogy a felvetült esetleges nem magyar garancia (vagy épp garancia levél másolás) kapcsán, végül is valaki rendelt-e pl. innen és a kapott jótállási jegy és a gyári szám alapján megkérdezte-e az LG ügyfélszolgálatán, hogy valóban magyar garanciás a tv?

(#12630) rasky válasza ferob (#12629) üzenetére


rasky
senior tag

Ha a garanciafüzet piros és magyar szövegű vagy rajta van, hogy lg Magyarország akkor egyértelműen gyári garis. Én is tőlük fogom majd pár héten belül, és addig ki se fizetem, míg meg nem győződök róla, mivel korábbi emailes megkeresésemkor garantálták a magyar garit. :)

[ Szerkesztve ]

(#12631) GeneraL_XTX válasza rasky (#12630) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mint azt többször írtuk, mind1 hogy milyen színű a garancialevél, a széria szám alapján ellenőrzik majd az LG-nél ahol úgyis kibukik a dolog. Hivatalos magyar garanciás terméket csak hivatalos viszonteladóknál fogsz kapni ( MM,Saturn,Euronics,edigital stb)

Én is innen vettem anno az LW5500-at, én szürke (EU-s) garilevelet kaptam. DE végeredményben mind1 is, hiszen ennek a boltnak teljesen jó a garanciális szolgáltatása, hozzák-viszik a TV-t és még cserekészüléket is kapsz.

De végső esetben az LG-hez is viheted, javítani fogják, mert ez a kötelességük.

(#12632) rasky válasza GeneraL_XTX (#12631) üzenetére


rasky
senior tag

mikor én garanciáztattam az első 5590-emet, csak annyit kérdeztek, hogy piros a garancialevél? Mondtam, hogy igen...akkor rendben és jöttek is ki, és nem nézték a szériaszámot.

(#12633) GeneraL_XTX válasza rasky (#12632) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szériaszám alapján megy ez, piros színű garilevelet lehet szerezni tonnaszám, nem az a lényeg. :U

(#12634) ferob válasza rasky (#12630) üzenetére


ferob
őstag

A neten kétféle jótállási jegy mintát találtam.
Ezt és ezt.
Na most a kérdés az, hogy jelenleg melyik az aktuális és mi a garancia arra, hogy nem épp ők másolták le?

(#12635) GeneraL_XTX válasza ferob (#12634) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Mind1, mert mindkettő érvényes Magyarországon.

(#12636) aszamóca válasza Tizso (#12624) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Automatikusan lekapcsol a TV hangszóró, ha érzékeli, hogy a 3,5-es fejhallgatóalzatra csatlakoztál. Csak ne téveszd össze a digit bemenettel a füles aljzatot. :-)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12637) ferob válasza GeneraL_XTX (#12635) üzenetére


ferob
őstag

"De végső esetben az LG-hez is viheted, javítani fogják, mert ez a kötelességük."

Mármint, ha nem magyar garanciás, de van garancialevél, akkor meg fogják javítani helyi márkaszervízbe, ha szükség lesz rá?

Ebben az esetben, akkor miért fontos, amit mindenki hangoztat, hogy magyar garancia legyen meg viszonteladótól legyen véve?

(#12638) GeneraL_XTX válasza ferob (#12637) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Igen, megjavítják. Max megpróbálnak lerázni, de ne hagyd magad. Az EU-s garilevélen is van magyar nyelv, és ott van rajta a kötelezett LG márkaszervíz is, ahova vinni kell.

Itt igazából nincs apelláta.

Ebben az esetben, akkor miért fontos, amit mindenki hangoztat, hogy magyar garancia legyen meg viszonteladótól legyen véve?

Most ezt tényleg magyarázni kell? Igazából csak egy ember mondogatja, aki saját bevallása szerint is az LG-nek dolgozik..... :U A többi meg csak mondja utána :C

[ Szerkesztve ]

(#12639) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok, lehet hülye kérdés, van egy LG55LD650 tv.m, erre tudok valahogy 3D-t varázsolni ? (Ha ez lehetséges akkor milyen eszköz kell a lejátszáshoz ?) :R

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#12640) Privilage


Privilage
csendes tag

Az LW modellekhez csak az AN-MR200 Magic Motion jó,vagy jó az LM szériához adott LM300 is?

(#12641) aszamóca válasza ferob (#12629) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Én is Tőlük vettem. Semmi gond nincs. Ha baj van jönnek, viszik, javítják, visszahozzák. Ennyi.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12642) SyneT87 válasza atirag (#12603) üzenetére


SyneT87
tag

azzal még nem próbálkoztam : )

de szerintem tuti van rá valami megoldás

(#12643) benvolio válasza ovecs (#12639) üzenetére


benvolio
őstag

Anaglyph 3D-t nézhetsz, Stereoscopic player-el és zöld/magenta vagy kék/borostyán szemüveggel vagy a piros/kékkel, de az előbbi kétféle jobb. A 2D->3D konverzió és a SBS 3D lejátszása is választható a programban az anaglyphez is, de olyan jó mint a polarizált nem lesz.

(#12644) oke válasza benvolio (#12643) üzenetére


oke
senior tag

Azt még hozzá kell tenni, hogy a színes lencsék miatt a filmek színei nem lesznek az igaziak, valamit megfelelő vas is kell a számítógépbe, hogy a konverziókat el tudja végezni.

(#12645) Tizso válasza aszamóca (#12636) üzenetére


Tizso
csendes tag

Lehet, hogy én vagyok a béna, de nem jön hang. Jack-RCA kábelt használok. Jack megy a TV fejhallgató csatlakozójába. RCA megy az erősítő mondjuk TV/LD csatlakozójába. Kiválasztom a csatornát és nem akar szólni a nyüves! Hol a hiba? Kell állítanom a TV-n is valamit?

(#12646) ron8 válasza gulyasa (#12525) üzenetére


ron8
senior tag

Sziasztok! Használtan mennyit ér ez a tv, úgy h hibátlan az állapota:
LG 42LE5300
év végéig garancia

(#12647) gulyasa válasza ron8 (#12646) üzenetére


gulyasa
őstag

Én nem vagyok szakértő ebben.
De gondolom nem mondok újat neked, hogy egy használt cucc csak annyit ér, amennyit hajlandók fizetni érte.
Magyarázva: Mivel nekem nincs szükségem ilyen tévére, számomra nulla forintot ér.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12648) HofiZoli válasza ron8 (#12646) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Max negyed-ötöd ár. Ez van.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#12649) betyarr


betyarr
veterán

valaki tudja hogy a 620s milyen formátumot tud illetve nem tud lejátszani?4.1 kódolásút már igen?dvd-nem?stb...

(#12650) huncutka1029 válasza betyarr (#12649) üzenetére


huncutka1029
addikt

.MKV level 4.1 és alatta
.avi
.ts
.xvid
.divx
.jpeg
.wma
.mp3
ezeket tudja dvd-t nem játszik le, ahhoz dvd player kell ;] ( iso-t nem tud)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.