Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Fricibácsi


Fricibácsi
tag

Új firmware telepítés után a prémiumcsatornáknál megjelent a HBO GO, ez új, vagy csak nekem nem tűnt fel eddig. Fizetős csatorna lesz ez, ki tud róla valamit?

(#13602) benvolio válasza csursan (#13600) üzenetére


benvolio
őstag

A hálózatod terheli valami pluszba a filmnézés közbe. Olyankor fordulhat elő ha közben netezel ugyanazon a gépen vagy akár másikon ami a hálón van és nagyobb igényű oldalakat néznek rajta.

(#13603) scofield82 válasza csursan (#13600) üzenetére


scofield82
csendes tag

valószínű a géped gyenge nekem is laptop filmnél néha beszaggat, zenénél abszolút nem. viszont az asztali gépemről tökéletes bármit is játszok le vele

(#13604) Irwine_ válasza Fricibácsi (#13601) üzenetére


Irwine_
csendes tag

Eddig nem volt, most (tegnap vettem észre) jelent meg. (Legalábbis nálam... LS570S)
HBO előfizetéssel rendelkezdők tudnak regisztrálni rá, de egyelőre csak kevés szolgáltatónál elérhető.
Nálunk pont van és tök jó, nagyon örültem neki, hogy megjelent az app. :)
Itt van róla infó: http://www.hbo.hu/hbogo

(#13605) csursan


csursan
csendes tag

Az LG 42LM3400 készüléknél van rá lehetőség hogy a csatornaszámokat
átnevezzük a csatorna nevére?
A menüjében sajnos nincs,vagyis nem találtam!
:F

(#13606) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Üdv.

Van egy fontos kérdésem. Van egy LG 55lw659s 3d tv-m, az a gondom vele, hogy van egypár olyan film amit nem tudok lejátszani vele, pedig mkv kiterjesztésű, de azt írja hogy érvénytelen fájlformátum. A tv firmware-jét még nem frissítettem, nem vettem még wifi vevőt hozzá, vezetékkel meg túl messze lenne a frissítéshez. Az LG oldaláról letöltöttem a frissítést, de hogy a fenébe frissítsem pendriveról???

A válaszokat :) előre is köszi...

Zeee

Hala Madrid :)

(#13607) tigipuf válasza szabozeee (#13606) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ezerszer le lett már írva,hogy a level 4.1 feletti kódolású MKV filmeket nem viszi a beépített lejátszó.
A megoldások :
-asztali médialejátszó
-Pc-n keresztüli lejátszás
-adott film átkonvertálása pc-vel .

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#13608) r4dek


r4dek
csendes tag

Szerintetek az LG LS sorozatú smart TV-k antennaerősítőnek adnak 5V tápot? Mert sajnos nekem a 12V-os erősítőt meg se mozdítja.

(#13609) huncutka1029 válasza r4dek (#13608) üzenetére


huncutka1029
addikt

igen adnak,
hogy gondolod, hogy az 5 volt meghajt 12 voltos tápot? :Y
A menüben tudod be, ill. kikapcsolni a az erősítőt.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13610) DQ


DQ
tag

Végre megérkezik pár héten belül a kábeles digi a szülőkhöz is. Ennek örömére a régi tv lecserélésre kerül.
A tv egy szekrényelembe kerülne, aminek a szélessége adott: 863 mm, tehát kizárólag a 37"-osok jöhetnek szóba.
Arra szeretnék megkérni valakit, hogy akinek 37LS570S típusa van, mérje meg pontosan, hogy a tv milyen széles?
A gyári adatok szerint 856 mm, tehát pont befér, marad 7 mm.
(a 47-es LW5500 az pár mm-rel kisebb a gyári adatnál, viszont nem szeretnék meglepetést a 37-essel).

Esetleg más típus-javaslat?
Amire szükség van: szinte kizárólag tv (a minimális árkülönbség miatt csak a smart funkció), néha usb-n, utp-n keresztül film, fénykép, és majdnem a legfontosabb: a MÉRET.

(#13611) gulyasa válasza csursan (#13605) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem ismerem az LM sorozatot, nekem tavalyi LW van.
Ez utóbbiaknál csak az analóg csatornákat lehet átnevezni a csatornaszerkesztőben (ide legkönnyebben a távirányítón a LIST - aztán piros gombbal lehet jutni).
Digitális csatornák nevét itt nem lehet átírni (sőt, azokat törölni sem lehet), viszont az LW-kben van egy rejtett "installation menu", ahol a csatornalistát és a beállításokat le lehet menteni pendrive-ra, PC-n egy programmal szerkeszteni (sorrend, csatornanév, törlés, stb.), majd pendrive-ról visszatölteni a tévére.

Sajnos az LM szériánál ez a megoldás nem létezik, mert már szó volt itt róla, hogy egyelőre még senki sem jött rá, hogy ezekben van-e ilyen rejtett menü és az hogyan érhető el.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13612) r4dek válasza huncutka1029 (#13609) üzenetére


r4dek
csendes tag

Köszi a választ. Tudnál még segíteni, hogy hol keressem? (Bállítások > Antenna, illetve súgóban kerestem de semmi.)

Onnan gondoltam hogy megy 5V-al is, hogy ezt ajánlotta a bolt a dvb-t-hez (LNA-101). A dobozán 12V szerepel, de a működési küszöb lehet más is. Rákeresve a neten látom h tényleg tudja az 5V-ot. :-)

Ráküldenék én 12V-ot feladótápként, csak nem tudom a tv irányába hány pF-os kondival kellene leválasztani az egyent.

(#13613) r4dek válasza DQ (#13610) üzenetére


r4dek
csendes tag

Be fog férni. Pont annyi. Dongle és egyéb dolgok sem lógnak ki a síkjából.

(#13614) aszamóca válasza r4dek (#13612) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Minél kisebb a kondi értéke, annál magasabb frekit enged át. Egyen szempontjából meg mindegy, hiszen semmit.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#13615) Fricibácsi válasza Irwine_ (#13604) üzenetére


Fricibácsi
tag

Köszi az infót, pedig már kezdtem örülni :(

(#13616) DQ válasza r4dek (#13613) üzenetére


DQ
tag

Köszönöm! Akkor ha itt a kábel, jön a tv.

(#13617) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

A tavalyihoz hasonló (42lw5590) ármozgás látható most a 42lm660s esetében, ott is volt egy "beállás" lassú csökkenéssel 220-230 környékén, majd időről időre egy-két helyen 204/206/209-re esett vissza az ár.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13618) atosz88


atosz88
csendes tag

Hali!
Mi a véleményetek eröl az LG 42ls570s led tv röl?Milyen a képe és a smart funkció?Régi 72 cm CRT tv röl váltanák ilyenre.Vagy milyet ajánlatok hasonló árba másik gyártótol ami jobb ennél?
[link]

(#13619) mnorbert17 válasza Lacinavi (#13582) üzenetére


mnorbert17
tag

Androidos teloval(nalam egy galaxy s2) LG MAGIC az app neve, es nagyszerüen müxik! Letölteni valoban kicsit nehezkes, de van megoldas:

Root-olt teloval lehet letölteni, ugy hogy a MarketAccess [link] appal at kell alitani az orszagot usa-ra mondjuk. Vagy esetleg meg a "Blackmart" alkalmazassal is letölthetö, ha nem root-os a telod:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#13620) nymark válasza mnorbert17 (#13619) üzenetére


nymark
csendes tag

Szerintem elég idekattintani, legalábbis ha már egyszer fent volt biztos...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.tv.remoteapps&hl=hu

(#13621) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Lassan eldőlni láccik a kérdés, a 2 közül:
LG Electronics 37LS570S 132e
LG Electronics 37LM620S 165e 3D

a kérdésem az lenne hogy milyen wifi sticket lehet hozzácsatlakoztatni?

(#13622) huncutka1029 válasza maxika2004 (#13621) üzenetére


huncutka1029
addikt

Csak az LG saját wi-fi stickjét.
Illetve bármilyet, lehet csak nem fog vele működni.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13623) trafipax


trafipax
tag

miért lehet az, hogy egy két oldalon nem jelennek meg a Flash playeres videók böngészés módban?
a TV típusa 37LV570s, szoftver verziószam:05.12.05

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#13624) gulyasa válasza trafipax (#13623) üzenetére


gulyasa
őstag

Ez azért van, mert régi a flash bennük és nem is fog frissülni.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#13625) mnorbert17 válasza nymark (#13620) üzenetére


mnorbert17
tag

Ja ok. Mar latom. Ket hettel ezelött meg azt irta hogy a letöltes nem engedelyezett az orszagodban. Nekem meg görcsölnöm kellett a letöltessel. Ugylatszik megvaltoztattak idöközben. Ez csak jo hir mindenkinek. üdv!

(#13626) mnorbert17 válasza maxika2004 (#13621) üzenetére


mnorbert17
tag

Külfoldi forumokon azt irjak hogy jo hozza masik is, nem csak a gyari. Peldaul a Netgear WNA1100 usb wlan adapterröl is többen irjak hogy tökeletessen müködik az lm620-assal. Azt irjak hogy bar a tv a stick inicializalasa közen hibat jelez, utanna megis tökeletessen müködik. Sajnos nem tudtam kiprobalni, mert vegül 660-ast vettem... :)

(#13627) pecsivsk


pecsivsk
tag

Sziasztok!
Óriási problémám van, ugyanis sem az LG ügyfélszolgálat sem a TP-Link ügyfélszolgálata nem tud segíteni, már csak bennetek reménykedem.
Adva van:
LG LW 5590 TV és a TV-be dugva LG AN-WF100 Wifi stick
TP-LINK TL-MR3420 3 G router

Na most a tv minden gond nélkül megtalálja a hálózatomat, de pár másodperc gondolkodás után nem sem csatlakozik.

A TP-Linknél azt mondták, hogy kapcsoljam ki a wireless biztonságot, de ez után sem csatlakozott.

Kinek van ötlete miért nem csatlakozik??????

Köszi előre is a segítséget !!!

(#13628) B.i.L válasza mnorbert17 (#13619) üzenetére


B.i.L
senior tag

Kösz az infót - szuper a progi.... :C :R Blacmart*
Lg LM620S + Cisco EPC3925 + MotorolaDefy + SE Live.
Hálózatba + kötve wifivel,eddíg mindenféléket próbáltam,de EZ JÓ!!!!

Horgászni mentem...B.i.L

(#13629) maxika2004 válasza huncutka1029 (#13622) üzenetére


maxika2004
őstag

Szinte gondoltam.... meg gondolom hogy nem lessz occsó...

és tipust tudnál irtni ? iletve valami jó helyet ahonnan meg tudom rendelni ?

:R :R :R

(#13630) Lacinavi válasza nymark (#13620) üzenetére


Lacinavi
tag

Na erre írtam, hogy nekem a pannonnal /telenor/ nem tudom letölteni.

(#13631) flatley09


flatley09
csendes tag

No, nagyon egyszerű kérdésem van. (Remélem)

Van egy LG LV3400 LED TV-m. Azt szeretném megtudni, hogyan tudom összekötni a számítógéppel vezeték nélkül. Milyen eszközökre van szükségem és mit kell tennem? PC, Laptop, wifi van a lakásban. A PC-t szeretném rákötni, h bármit meg tudjak rajta nézni.

Nem netezni akarok rajta, ezért nem smart boxot, vagy médiaboxot szeretnék. arra vagyok kíváncsi, h tudom-e monitorként használni WIFI-n keresztül, más helyiségből.

Előre is köszi

(#13632) netudgii válasza Gabga (#1443) üzenetére


netudgii
csendes tag

Hali,nekem most sikerült vennem egy lw5500-ast,neked látom már régóta van,kérlek írj róla pár dolgot,tapasztalatok,trükkök,pl a gyári wifi hwlyett használható más?Vagy bármi ami sz.ted fontos,illetve amire rájöttél használat közben,pl firmware frissítés melyik a legjobb,leg használhatóbb,stb.előre is köszi.üdv

(#13633) tozso88


tozso88
csendes tag

Sziasztok.A kérdésem az lenne hogy szerintetek a 3d hatást tekintve van különbség az között hogy például pc-ről (Power dvd11)nézem a 3dt vagy asztali 3d blu-ray lejátszóról?Azért érdekel mert valahogy még mindig nem akarnak kimozdulni a dolgok bár lehet hogy csak a technológia miatt van mert soktól hallottam hogy a passzív 3d ezt tudja.Köszönöm.

(#13634) BrTH


BrTH
tag

A wifi direct-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Tobbszor brobaltam de nem igazan akar mukodni. Korulmenyes a parositas, es ha veletlenup sikerul akkor sem mukodik.

By BrTH

(#13635) trafipax válasza gulyasa (#13624) üzenetére


trafipax
tag

és szervíz se tudja frissíteni?

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#13636) csursan válasza flatley09 (#13631) üzenetére


csursan
csendes tag

A #13599-es hozzászólásban a válasz nekem jól működik
Ja és persze összedugod a rutert a tv-vel

[ Szerkesztve ]

(#13637) Cocos válasza tozso88 (#13633) üzenetére


Cocos
tag

10 filmből 9-nél nem is fog előugrani semmi.Utána eljutsz oda, hogy nem is emlékszel mikor néztél 3D filmet legutóbb,mert szart sem érnek.

"A lehetetlen nem tény ,hanem vélemény"

(#13638) torma1981 válasza Cocos (#13637) üzenetére


torma1981
veterán

Talán idéntől/jövőre már változik a helyzet. Egyre több 3d-s kamerával forgatott film jön ki. Nem átkonvertált szemét. De majd kiderül.

(#13639) aszamóca válasza tozso88 (#13633) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Utazás a föld középpontja felé című műremeknél van kijövő csáp, képernyő előtt szálldogáló madárka stb.
Az ámítógép gyengébb képminőség, mint egy 3D célhardver.

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#13640) atosz88


atosz88
csendes tag

Hali!
Mi a véleményetek eröl az LG 42ls570s led tv röl?Milyen a képe és a smart funkció?Régi 72 cm CRT tv röl váltanák ilyenre.Vagy milyet ajánlatok hasonló árba másik gyártótol ami jobb ennél?[link]

(#13641) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok!

Ma jött meg a HDMI kábel a PC és az LM660 közé. A játék mód kiválasztásán kívül van még szükség egyéb módosításokra? Valaki használja így ezt a tv-t?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#13642) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok!

LG 42LS570S készüléket tervezek venni. A kérdésem az lenne, hogy játssza e usbről a dts hangsávot, és az mkv formátumú filmeket?

Előre is köszönöm!

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#13643) huncutka1029 válasza F1rstK1nq (#13642) üzenetére


huncutka1029
addikt

nem,(csak az LM szériától 2012-es modellek tudják
igen. h@level4.1 -ig

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#13644) maxika2004 válasza maxika2004 (#13621) üzenetére


maxika2004
őstag

Még egy kérdés felvetődött bennem:
ennél a 2 tipusnál? (mé nem döntöttem egészen)
37LS570S
37LM620S

Szóval lehet vezeték nélküli bill-egeret kötni, és müxik is mondjuk netezéshez ?
Ha igen tudtok konkrét tipust ?
:R

(#13645) luke9595 válasza Fang (#13641) üzenetére


luke9595
csendes tag

Milyen HDMI kábelt vettél??

(#13646) Irwine_


Irwine_
csendes tag

Sziasztok!

Miért olyan nagy szó az automatikus képarány váltás? Nagyon meglepődtem, hogy a 32LS570S nem tudja. Én azt hittem, hogy ez a mai világban alap. Milyen kategóriában tudnak ilyet a tévék (az LG-nél és általánosságban)? Köszi!

(#13647) flatley09 válasza csursan (#13636) üzenetére


flatley09
csendes tag

És azt megtudod mondani, milyen kábellel kössem össze?

(#13648) Freakzoid28


Freakzoid28
csendes tag

Sziasztok!

Van egy lm620s tvm és azt szeretném összekötni a gépemmel.
A tv rá van kötve a routerra a routerről wifin keresztül van a számítógép összekötve,de nem tudtam a kettőt összehozni. Segítséget kérnék,mert nem szeretnék 20 m UTP kábelt vagy usb sticket venni a tv-hez.
Köszi

(#13649) bandikabá válasza Freakzoid28 (#13648) üzenetére


bandikabá
csendes tag

Nálam a kábel lett a nyerö,igaz 660s tv.

(#13650) Kolorista válasza Freakzoid28 (#13648) üzenetére


Kolorista
csendes tag

Szia
Azt szeretném kérdezni, hogy mit akarsz csinálni ha összekötöd / játék, filmnézés, stb/,
igy elsőre mediaszerver vagy DLNA kapcsolat

Üdv Kolorista

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.