Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) huncutka1029 válasza Kronnie88 (#12698) üzenetére


huncutka1029
addikt

optikai kimeneten,, vagy fülhallgató kimeneten tudsz hangot átvinni.
a házimozid a leírások alapján nem van felszerelve optikai bemenettel, így marad a fülesről kivitt hang, de így bukod az 5.1-hanngzást, csak sztereó lesz.

Scart RCA sztem nem a legjobb, de ha nincs más... :K
Nem írtad milyen típus a tv, így nem is tudjuk milyen kimeneteid vannak.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12702) atiska007 válasza BrTH (#12695) üzenetére


atiska007
senior tag

upsz!

03.03.51 volt rajta, de most feldobott egy frissítést 04.01.36-ra

na rögtön lecsekkolom

Mittudomain!

(#12703) Kronnie88 válasza huncutka1029 (#12701) üzenetére


Kronnie88
csendes tag

LG 42LV3400 a tv típusa.

(#12704) atiska007


atiska007
senior tag

jut eszembe, van valakinek jó beállítása lm660s-re?

Tudom, hogy ez szubjektív, hogy kinek mi a jó, de kipróbálnék mások által esetlegesen bevált beállítást. Gondolok itt fényerő, kontraszt stb.-re.
Ami a geeks.hu-n volt, na az valami tré... :)

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#12705) Zjunior válasza Tizso (#12696) üzenetére


Zjunior
veterán

Bocsi elírtam, MAc Mini természetesen!
Nem vettem még de lehet, hogy veszek, igen filmek stb....
Eladnám a laptopomat:)!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12706) betyarr válasza atiska007 (#12704) üzenetére


betyarr
veterán

egy ilyen engem is érdekelne,mint leendő 620 tulaj!

(#12707) Zoty4 válasza atiska007 (#12704) üzenetére


Zoty4
őstag

van róla egy teszt, keress vissza kicsit (1 héten belül). Ott elég részletesen leírják milyen beállításokat érdemes használni

(#12708) betyarr válasza Zoty4 (#12707) üzenetére


betyarr
veterán

az sztem a geeks-es teszt.de azt nem preferálja a kolléga.

(#12709) Zoty4 válasza betyarr (#12708) üzenetére


Zoty4
őstag

620ra totál más beállítás kell mint 660ra.

(#12710) Privilage válasza huncutka1029 (#12651) üzenetére


Privilage
csendes tag

Szerinted megéri megvenni?
Van saját vevője?

(#12711) aszamóca válasza betyarr (#12708) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Más sem akinek jó a szeme. :N

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12712) betyarr válasza Zoty4 (#12709) üzenetére


betyarr
veterán

tuttommal kijelző téren csak nagyon elhanyagolható a különbség.

aszamóca: :DDD

(#12713) blakey válasza Tizso (#12697) üzenetére


blakey
titán

Mit jelent nálad az apple cucc? Egy imac-et osztok meg vele, az jó? :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12714) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok

Már többször leírtátok, hogy milyen progit kell a számítógépre telepíteni, hogy megoszthassam a rajta lévő filmeket stb... a tv-vel (LM660S), de sajna nem találom, leírnátok még 1x.
3D filmekhez pedig PowerDVD 11 kell ugye? (ez is volt már...)

köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#12715) Watt25 válasza Fang (#12714) üzenetére


Watt25
veterán

Nem kaptál a TV-hez DVD-t (vagy CD-t)?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12716) Fang válasza Watt25 (#12715) üzenetére


Fang
aktív tag

egy órája érkezett meg a tv, én meg még a munkaelyen ülök szóval nem tudom, csak szerettem volna előre tájékozódni, mert emlékeztem, hogy van valami progi (amit nem az LG ad)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#12717) nextman válasza Fang (#12716) üzenetére


nextman
aktív tag

Lesz Nero Home hozza CD-ben.

(#12718) blakey válasza Fang (#12716) üzenetére


blakey
titán

Twonkymedia, seviio, ezeket próbáltam, működnek rendesen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12719) BlackJack80 válasza Fang (#12716) üzenetére


BlackJack80
csendes tag

Hello!
Én az euronicsben vettem a tv-t(LM660) és nem volt hozzá semmilyen cd!
De az Lg honlapján fent van a Nero Media Home 4!
Ha PC-ről akarsz filmet nézni akkor mindenképp érdemes összekötni lan kábellel a tv-t, mert akadozni fog wifin keresztül!
[link]
A DLNA -s link a Nero!

(#12720) Fang


Fang
aktív tag

Köszi mindenkinek!!
délután kipróbálom őket.
(alapból a seviio-ra gondoltam, azt nem találtam)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#12721) Kronnie88


Kronnie88
csendes tag

Megpróbáltam mindent,végső elkeseredésemben bementem 2 eletronikai üzletbe is,ahol a következőt mondták : a tv-mben nincs olyan kimenet,amivel meg tudom oldani,hogy a tv adások hangja a házimozi hangszóróin szóljon.Vegyek új házimozirendszert,azzal hátha jó.Megköszöntem nekik a segítséget..

Sziasztok!
Olyan kéréssel/kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy LG 42LV3400 LED tv-m és van itthon egy Dimarson r450-es házimozi.Azt szeretném,ha a tv adások hangja is szólna a házimozi hangszóróin,de akármilyen módon kötöm össze,nem sikerül.A munkahelyemen egy Samsung tv-vel azzal a kábellel,aminek van 1 fehér és 1 piros kimenetele mindkét oldalán,azzal működött,itthon viszont az én tv-mel nem.Tudnátok valami megoldást erre?Köszönöm előre is!!

(#12722) lizakattila válasza Kronnie88 (#12721) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

Veszel egy ILYEN scart átalakítót és utána sima rca kábellel mehet a hang az erősítőbe.
(Ha csak olyan átalakítót találsz, ami sima out, az is tökéletes, nem muszáj az átkapcsolós.) Nálam is így van megoldva.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#12723) blakey válasza Kronnie88 (#12721) üzenetére


blakey
titán

Egy scart-RCA átalakítóval működhet.

Hopp, közben válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12724) Kronnie88 válasza blakey (#12723) üzenetére


Kronnie88
csendes tag

Ezt az átalakítót a tv-be kell dugni ugye?végülis vesztenivalóm nincs vele,ha veszek egyet.bár az elektronikai üzletekben azt mondták,hogy ezzel se fog működni,mert hogy a tvből a jelet nem tudom kihozni,mert csak bemenetek vannak.Én nem értek ezekhez,úgyhogy nem is tudtam hozzászólni sem:)

(#12725) lizakattila válasza Kronnie88 (#12724) üzenetére


lizakattila
senior tag

Igen, a tv-be kell.
Priviben írtam.
A scart az egyaránt alkalmas jelek fogadására (input) és küldésére (output) is. Tehát ki fog jönni a hang az átlakítón.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#12726) Kronnie88 válasza lizakattila (#12725) üzenetére


Kronnie88
csendes tag

Jójó,megpróbálom!!köszönöm a segítséget,jelentkezek ha sikerült (vagy ha véletlen nem):)

(#12727) Watt25 válasza Kronnie88 (#12726) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem LV5590 van, és SCART-on kijön a hang. (A gond asszem azzal van, hogy ez csak akkor igaz, ha a TV tunerét használod. Tehát ha HDMI bemeneten küldöd a TV-re a képet, akkor nem jön ki a SCART-on a hang. De ez nem biztos.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12728) blakey válasza Kronnie88 (#12726) üzenetére


blakey
titán

Ha van rajta 3,5 jack, akkor kell egy 3,5 jack RCA kábel és a fejhallgató helyett a rendszeren szól. [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12729) lizakattila válasza blakey (#12728) üzenetére


lizakattila
senior tag

Ez is teljesen jó. :)
Én csak azért nem ilyen egyszerűen oldottam meg, mert nincs kedvem mindig kihúzogatni, ha azt akarom, hogy a tv-n jöjjön a hang (mert nálam a jack - fülhallgató kimenet elnémítja a tv-t, ha csatlakoztatok valamit rá.)

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#12730) Kronnie88 válasza lizakattila (#12729) üzenetére


Kronnie88
csendes tag

Na megjöttem,összekötöttem,tökéletesen szól:) Jack bemenet nincs a tvmen.Viszont újabb problémába ütköztem.Most már a tv adások szólnak a házimozin,de ha usb-n keresztül akarok filmet nézni,akkor viszont nem szól:) erre valami megoldás esetleg?

(#12731) blakey válasza Kronnie88 (#12730) üzenetére


blakey
titán

Egy ilyenre van szükséged. [link]
Az optikai kimeneten minden fogsz hallani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12732) racerx


racerx
őstag

Halihó!

Meg tudnátok mondani, hogy LG -ben kb mi felel meg a Samu 6 -os szériának (6030, 6500, 6800). Ui. kicsit nem igazodok ki az LG dolgain :)

(#12733) vati182


vati182
aktív tag

Hello valaki tudna nekem arra választadni, hogyaz LG LW 5590 nél miért miért van az filmnézés vagy laptopról való kivezetés vagy akármilyen verzióban van a tv beugrál állandóan az input menü, miközben, egyszer ki lett választva már valami, ezenfelűl, ráadásul azt is elkezdte, hogy magától bekapcsol, csak úgy időközönként, nincsen időzítőú sem állítva és azt is próbáltam, hogy a távirányítóbol kiszedem az elemeket, akkor is megcsinálja, ha áram alatt van.
Ez a 2 hiba jelntkezett, kérném aki tud segítsen már ezügyben mivel lehet orvosolni.
Ezelőtt semmelyik probléma nem volt és november óta megvan a TV.

Bocs mobilról voltam.

[ Szerkesztve ]

(#12734) SyneT87 válasza vati182 (#12733) üzenetére


SyneT87
tag

talán elkéne vinni gariztatni!
lol ...

(#12735) vati182 válasza SyneT87 (#12734) üzenetére


vati182
aktív tag

Köszönöm, Lol...

de gondolotam, ez valami egyszerűen eszközölhető dolog, és valaki találkozott már ezzel a hibával, hogy legalább tudjam mivel állok szemben.

[ Szerkesztve ]

(#12736) betyarr


betyarr
veterán

ezeknek a ledes tv-knek mennyire árt ha pl a kontraszt,szín,fényerő stb. magasra van állítva?vagy ez inkább csak a crt cuccokra volt nem túl jó hatással?

(#12737) ferob


ferob
őstag

Érdeklődnék, hogy valaki LM660S tévénél tapasztalt-e olyat, hogy 1 perc alatt akár 3-4x is újrakapcsolódik wifin keresztül, valamint hogy ezt folyamatosan csinálja?

Próbáltam, hogy láthatón hagyom az ESSID-t és azt is, hogy növelem a jelerősséget, de még a titkosítást is átállítani, de persze egyik se oldotta meg a problémát.
Csináltam szoftverfrissítést 03.03.51-ről 04.01.36-ra, ami szintén nem hozott megoldást.
Egy felsőkategóriás Netgear routert használok a tévétől 3,5 méterre és közben a hálózatról semmilyen más eszköz nem szakad le, szóval a routerrel nincs gond.

Másik kérdésem, hogy olyat tapasztalt-e akárki, hogy a kép és a hang csúszik, tehát hogy egy olyan fél másodpercnyivel max., de előbb jön a hang, mint a képhez viszonyítva kéne?
UPC analóg kábeltévéről van szó és egy teljesen másik tévével rendben jön ugyanitt.

(#12738) huncutka1029 válasza vati182 (#12735) üzenetére


huncutka1029
addikt

áramtalanítsd!
ha utána is csinálja, akkor mérj egy betáp feszültséget. a fesz ingadozás okozhat ilyen jelenséget(ki-be kapcsolás) próbálj ki másik aljzatot, vagy elosztót. a legjobb egy túlfeszültség elleni védelemmel ellátott.
Esetleg smart share-en nincs rákötve másik készülék, pl dvd, blue ray vagy hasonló?
Ha igen egyesével csatold le őke, hogy kiszűrd melyik köcsögöl.

az input menü más tészta,
Vagy nem jól van becsatlakoztatva a hdmi, rca,scart stb kábel, vagy meg van törvwe a kábel,
Legrosszabb esetben a csatlakozó aljzat hibás.
Mindenképpen hívj szerelőt, ha a jelenségek továbbra is fennálnak, mert ki fogják nyírni a TV-t!!! :(

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12739) huncutka1029 válasza ferob (#12737) üzenetére


huncutka1029
addikt

a routerről nme tudok nyilatkozni, miért csatol le,
a hang csúszás oka lehet hogy minden ficsőr be van kapcsolva (képjavítók)
kapcsold ki a true motion-t, és a dinamikus zajcsökkentést,
a clear white-ot állítsd alacsonyabbra,
és meg fog szűnni a csúszás :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#12740) ferob válasza huncutka1029 (#12739) üzenetére


ferob
őstag

Nem a router bont, hanem a tévé kapcsolódik folyton újra.

A képjavítás, ture motion stb.-vel kapcsolatban meg az analóg kábel miatt alapba első dolgom volt ezeket mind kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#12741) blakey válasza ferob (#12740) üzenetére


blakey
titán

Fix ip címen van vagy dinamikus? A hálózaton milyen eszközök vannak? Javaslom mindegyiket fix ip-re állítani. A hang csúszását nem a trumotion okozza, azt bekapcsolhatod ha tetszik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12742) ferob válasza blakey (#12741) üzenetére


ferob
őstag

Fix ip-re raktam alapból és a hálózaton egy laptop meg egy netbook van, plusz ugye a tévé.

(#12743) blakey válasza ferob (#12742) üzenetére


blakey
titán

A környéken sűrű a wifi hálózat? A csatornát állítsd automatikusra a routeren. Szerintem ip ütközés van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12744) vati182 válasza huncutka1029 (#12738) üzenetére


vati182
aktív tag

Átdugtam már másik aljzatba, ott is fent állt a önbekapcsolás jelensége, betáp feszültséget nem tudom, hogy kell mérni.

Egyébként semmi nincsen rádugva a tv-re net kábel volt hogy megpróbáljam neten keresztül lejátszani a számítógépen található filmeket, de valahogy hiába volt megosztva, és látta a kapcsolatot azt írta h nem tuzd rácsatlakozni az DLna-n keresztül vagy mi...

A beugráló ablakot meg ellenőrzöm most akkor, hogy az egyetlen bedugott hdmi kábelt, kihúzom és külső HDD-ről játszom le filmet megnézem úgy tapasztalható e valami.

(#12745) ferob


ferob
őstag

Nincs ip ütközés, semmi más nem is használja ezt a címet, mellesleg próbáltam már minden eszközt újraindítani.
De még azt is, hogy csak a tévé használja a routert.

[ Szerkesztve ]

(#12746) ferob


ferob
őstag

Másik dolog, hogy ez az LM660S széria vajon támogatja a 5GHz-es sávot?
Mert a 2.4-esen kívül másra eddig nem sikerült kapcsolódnom egyáltalán, pedig valahol jó pár oldallal visszább emlékszem, hogy valaki írta, hogy támogatja.

(#12747) BrTH válasza ferob (#12746) üzenetére


BrTH
tag

igen, támogatja

By BrTH

(#12748) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Kipróbálta valaki a 660-asnál, hogy mi történik a gyakorlatban, ha 3TB-os HDD-t akaszt rá?
2TB-ot kezel hivatalosan, de mi történik ha nagyobbal próbálkozunk?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#12749) vati182


vati182
aktív tag

Tehát kipróbáltam a hdmi kabelem nélkül a tv-t és így egyszer sem dobta be a input válsztó panelt így tisztázódott hogy a kábel a rossz, de a az automatikusan bekapcsolás még mindig fent áll.

A másik probléma hogy, rá van dugva routerre és annak ellenére nem tudok csatlakozni vele a gépen megosztott tartalomhoz, valami hibát ír ki.

Már előzőleg írtam lw 5590 ről van szó

(#12750) atiska007


atiska007
senior tag

Tudtok valami olcsó, egyszerű fali konzolt 47"-os lm660-hoz?
Nem kell forgatható, meg csillivilli legyen, csak tartsa a falon a tv-t.

Köszi!

Mittudomain!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.