Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96101) azbest válasza sutszi (#96100) üzenetére


azbest
félisten

végülis, ez a beforrasztósdi, meg eleve limitált bővíthetőség az, ami garantálja, hogy 2-3 év múlva kidobják és vegyenek újat. Ebből lesz a profit. Nem abból, hogy a 2-3 évesen vett T61-eseimeg 6-7 éves korukig használtam, ahogy a 3 és 5 évesen vett t430-akat is tervezem használni még vagy két évig, szóval úgy 7 éves korukig. Mégis csak kelet-európai vagyok. Lehet előtte pont valamelyik német kolléga használta a gépemet, mielőtt leselejtezték nyugaton. T470est láttam egyiknél ;]

[ Szerkesztve ]

(#96102) robertka


robertka
tag

Sziasztok, itt a hardveraprón találtam egy X250 laptopot aminek a típusa 20CL és a neten azt találtam róla, hogy IPS paneles de az eladó azt írja hogy sima TN de még gyári gari is van rá lehet hogy akkor ezt kicserélték már? Vagy IPS az csak az eladó tudhatja rosszul? Szerintetek kinek higgyek?

(#96103) Tubi2 válasza robertka (#96102) üzenetére


Tubi2
senior tag

Fordítva szokott történni, az eladó szerint IPS, de közben nem az. :D
Kicserélhették, rosszul is tudhatja. Kérni kéne egy Aida64 képet a panel típusáról, az el fogja árulni.

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#96104) Tikakukac válasza havri1 (#96098) üzenetére


Tikakukac
titán

99%, hogy ez ennyiért nem eredeti. 85%-os akkut sikerült vennem ami tuti gyári 5k-ért. Még 1-2 ilyen kéne és hazahozatom őket.
Sajnos rengeteg az átqrás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96105) Tikakukac válasza robertka (#96102) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet csere is, eldönteni egyszerű: 45 fokos szögből kérsz egy képet. Ha látod a kijelzőn a színeket rendesen IPS, ha nem, TN. Ezy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96106) qnadam válasza Xero (#96092) üzenetére


qnadam
veterán

frissítettem az xps-ben ugyanígy biost, és kiderült, hogy erről még downgrade-elni sem lehet. de jött egy alaplapcsere, és addigra már vissza is vonták azt a verziót :D

(#96089) Frawly: 8250u-t próbáltam, videóvágásnál nem rosszabb, mint a w520 volt.(quadro 1000m vs intel uhd 620 vga).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96107) havri1 válasza Tikakukac (#96104) üzenetére


havri1
félisten

Úgy vagyok vele, hogy ha nem az, de működik legalább 2 évig, legyen.
Sajnos sehol nem találtam gyárit. Se aprón, se webshopban.
Eladó állítja eredeti. Cella változó. Megrendelem, mert nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

havri

(#96108) donjohnson válasza qnadam (#96106) üzenetére


donjohnson
addikt

jah, az i5 8250u proci elég frankó lett, az már nem egy i5 4300u szint. jóval erősebb annál cpu és integrált gpu terén is a mai napon emlegetett elődnél.
szóval aki még mindig fél váltani 2520m-ről, 3320m-ről az már nyugodtan belevághat a cserébe. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#96109) timer32


timer32
csendes tag

Sziasztok!

A cincogó enter billentyűvel egyelőre nem foglalkozom, viszont a T450-emen végül 64 bites Windows 10 lett, ma sikerült feltelepíteni, remélhetőleg nem bánom meg. Korábban láttam, hogy a Lenovo oldalán már kb. csak win 10-hez tettek fel drivereket, ez is egy ok volt, hogy végül nem csak egy sima 64 bites win 7 lett, de jelen esetben ez nem is fontos. Szóval telepítés után egyből oda vezetett az utam, hogy a packaget leszedjem. 2017 végi frissítés van fent az oldalon, szóval az relatíve friss, viszont ismét problémába ütköztem, aminek a megoldásában hátha tudtok segíteni.

A dobogó hangos probléma egyelőre megszűnt, úgyhogy valószínűleg jól sejtettem, hogy driveres gond. Sok minden jól használható, a hang és képernyő fényerő gyorsgombok, touchpad működik, de a többi hotkey nem, illetve az ujjlenyomattal és a power managerrel se történt semmi, pedig újraindítottam a gépet, és a driver mappában lévő alkalmazásokat is próbáltam elindítani simán is, rendszergazdagént is.
Olvastam itt a fórumban, hogy mintha másnál is lett volna ilyesmi probléma anno, de inkább T420-430-asokkal, szóval tudtok valami megoldást erre? Valóban rossz lenne a hivatalos oldalon lévő driverek egy része? Ha igen, hol találok megbízhatót, és milyen módon érdemes lecserélnem a jelenlegieket, és telepítenem az új, működő verziókat? Esetleg az segíthet, ha külsős programmal keresem ki a legfrissebb illesztőprogramokat?
Köszi előre is!
:) :R

(#96110) robertka válasza Tubi2 (#96103) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm, úgy néz ki tényleg TN.

(#96111) Tikakukac válasza havri1 (#96107) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogyne állítaná, hogy eredeti. A visszaküldött meg szekrényben rohasztott tucatnyi hibás kijelző is mind IPS és tökéletes volt, egészen addig amíg be nem szereltem és a gépet be nem kapcsoltam és ki nem derült az ellenkezője ;]

Nem is az a gond, ha mégis lekváros bukta. Hanem mikor töltésvezérlőt sütöget a fos akku, meg elkezd baromságokat művelni. 2 lapot átküldtem a túlvilágra ezzel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96112) Flashcash válasza havri1 (#96098) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezek eredeti akkunak néznek ki, amit te linkeltél azok hamisított kínai akkuk: [link]
[link]
[link]

Ettől függetlenül minden akkut ellenőrizni kell, mert 100%-os német webshopból és magyar ismert notebook forgalmazó üzletből számlával is sikerült már (eredeti) hamisított kínai akkut vennem.

A hamisított akkukat így lehet kiszűrni:
-Az akkun szereplő sorozatszámokat, gyártási idő és első használat idejére vonatkozó dátumokat össze kell vetni a Battery Manager vagy Lenovo Settings akkura vonatkozó adataival, mert a legtöbb (Genuine) kínai hamisítvány eredeti gyári chipek felhasználásával készül. Azaz az akku vezérlő chipje eredeti és az eredeti akkumulátor sorozatszámát és első használatba vételi dátumát tartalmazza, míg a ciklus számot resetelik.
-A hamis akkun gyakran vannak elgépelések vagy space hibák.
-A hamis akku kapacitása gyorsan csökken, van olyan ami 10-20 ciklus után gyakorlatilag 50%-ot sem tud már, de találkoztam olyannal is amibe jobb minőségű akkucellát tettek.

Egy összehasonlító eredeti/hamis akku kép amit régebben készítettem reklamációhoz:

[ Szerkesztve ]

(#96113) havri1 válasza Tikakukac (#96111) üzenetére


havri1
félisten

Csodás.
Gondolom, az, hogy eredeti e, a Lenovo szoftvere meg tudja mondani, ugye? Vagy csak a cellák típusából nyerhető ki?
Nem tudom, mi tevő legyek, és honnan rendeljek.

havri

(#96114) havri1 válasza Flashcash (#96112) üzenetére


havri1
félisten

Ó, ezt nem láttam még, amikor írtam. Köszönöm!

havri

(#96115) Tikakukac válasza havri1 (#96113) üzenetére


Tikakukac
titán

Kellő kitartással kideríthető. Mondjuk az árból ítélve ez nekem instant kiderült. Ennyiért egyszerűen nincs :B

A honnan rendeljek az tökéletes kérdés. Évek óta kergetem mindig a forrásokat alkatrészre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96116) Frawly válasza robertka (#96102) üzenetére


Frawly
veterán

Valószínű, hogy az eladó tudja jól, lehet elromlott a panel, és TN-re cserélték, vagy a kelet-európai régióban árulták TN-nel is, csak a nyugati oldalak írják IPS onlynak. Így arra készülj, hogy TN van benne, legfeljebb kellemes meglepetés ér, ha mégse.

Nem a gép számát kell nézni, hanem AIDA64-gyel kiolvastatni az eladónál az EDID infót a kijelzőről, annak a számát kell megnézni a neten, van paneladatbázis, az nem szokott tévedni.

(#96105) Tikakukac: tudom, hogy a kijelzőkben te jobban otthon vagy, de ebben nem értek egyet. A modern TN-eknek horizontális 45 fokos szögből már egész jó színei lehetnek. Inkább vertikálisan kell megnézni a betekintési szöget, ott még nem tudnak csalni.

[ Szerkesztve ]

(#96117) Tikakukac válasza Frawly (#96116) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy ez már ment 5-6-7 éve is, mert láttam AW-ben olyan panelt, ami vízszintesen simán tudta az IPS-t :B
Qrva kevés ilyen panel van és amíg a gép előtt ülve a magasság változik inkább, mintsem az oldalazás, így továbbra is ott vagyunk, hogy halálra reá. Szerencsére azért a trend már megvan, a legfapadabb konfigok jönnek csak HD TN-el, minden más ezek felett már FHD IPS. Lati és TP-k is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96118) Tim82 válasza Frawly (#96116) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak neked egy kis játék: milyen panel?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#96119) Frawly válasza Tim82 (#96118) üzenetére


Frawly
veterán

Ez innen IPS-nek néz ki, de gondolom beugratásból kérded, ezért fogadok, hogy ez is TN lesz, ezek szerint a még újabbaknál már a vertikális betekintési szögbe sem lehet belekötni.

(#96120) #95561216 válasza sutszi (#96087) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igen, eléggé kiábrándító, főleg az x230 után. Cég ragaszkodott a négy magos laptophoz a fordítási idő miatt, de ezzel a folyamatos túlmelegedéssel nem biztos, hogy sokkal lassabb lenne egy 15 wattos kétmagos. A geforce kártya így konkrétan használhatatlan, 10 perc után égeti a kezem. Igaz hogy anno a W530 fél centivel vastagabb volt, de azt használni is lehetett. Talán ha fél évvel később jövök a céghez, és t480 hatékonyabb cpuja és gpuja nem lesz ennyire problémás..

(#96121) Tikakukac válasza Frawly (#96119) üzenetére


Tikakukac
titán

Majdnem ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96122) Tim82 válasza Frawly (#96119) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megfejtés.

TN panel, de éppenséggel régi (10-12 évvel ezelőtti Thinkpad-ekben volt, jobb LG panel, 1920*1200-as felbontással). Az újabb TN panelek rosszabbak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#96123) havri1 válasza Tikakukac (#96115) üzenetére


havri1
félisten

Megbombáztam kérdésekkel, és feltételekkel az eladót, kíváncsi vagyok mit válaszol :D
Német ebayen valóban jobbak a feltételek, arra kacsintok inkább.
Az árakat nézve meg a gép értékét, kicsit már elbizonytalanodtam. Lassan anny az új akku, amennyit a gép ér.
Jó lenne egy jó állapotú Panasonic cellás akksi valakitől, ellenne vele még az asszony pár évig.

havri

(#96124) havri1 válasza havri1 (#96123) üzenetére


havri1
félisten

Hát, nem túl bíztató :DD

Hi, friend

Please check the attached pictures.
BUT every item maybe a little different, the text on it maybe are not same, because it has many batches, we are not sure you will receive the same as the picture if you buy it, hope you can understand that.

Best regards,

havri

(#96125) Addel válasza havri1 (#96124) üzenetére


Addel
senior tag

Elírás is van rajta..."Use of enother battery" ;)

(#96126) Tikakukac válasza havri1 (#96123) üzenetére


Tikakukac
titán

Másik topikban vajon miért azzal kezdek mindig: akku és kijelző. Ez a kettő ha király, mindegy milyen kívülről, vedd meg. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96127) qnadam válasza Tikakukac (#96117) üzenetére


qnadam
veterán

azután, hogy itt van a polcon egy tn, 6 bit frc, de ennek ellenére wide gamut panel, már semmi sem lep meg :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96128) fattyu válasza Addel (#96125) üzenetére


fattyu
veterán

az expotion még viccesebb :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#96129) azbest


azbest
félisten

az eredeti IBM Think pad review

(#96130) FoxiestFox válasza azbest (#96129) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, épp ezt jöttem linkelni. :D

(#96131) Addel válasza fattyu (#96128) üzenetére


Addel
senior tag

Odáig már el se olvastam. :)

(#96132) Xero válasza FoxiestFox (#96130) üzenetére


Xero
nagyúr

Detto :DDD

Bár van más LGR anyag is ami jöhetne ide. :K

(#96133) FoxiestFox válasza Xero (#96132) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én az M13-as billre fappogtam leginkább. :B

(#96134) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Van a családban egy x220, ami időnként totál lefagy.
Legfrissebb, eredeti win10 pro 64bit van rajta. A driverek nagy részét innen szereztem be: [link]

Viszont a "[Intel(R) Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller]" -t nem raktam fel. Ez megoldhatja szerintetek a hibát? A "(Viszont még így sem tökéletes)" miatt nem raktam föl, mondván hátha nekem tökéletes lesz a gyári is.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#96135) RoboGuru válasza anorche1 (#96134) üzenetére


RoboGuru
tag

Már nincs probléma vele (Win10 1709), szerintem ki is veszem a blogból.
Jelenleg gyári van fent: Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C03

Legutóbb a Grafikus vezérlővel volt gond, amiről blog elején írtam is.
Lehet nálad is inkább ez lesz! Töröld le a grafikus illesztőt hogy általános vezérlő maradjon, ha így megszűnik a fagyás akkor egyértelmű hogy ez hiba!

www.rendszerguru.hu

(#96136) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Valaki linkelt itt anno touchpad matricát W520-ra és hasonszőrű gépekre, megtenné ismét?
Kíváncsi voltam, milyen a felülete, és megkapargattam kicsit, erre por formájában feljött róla ez a sok kis pöttyös izé egy pár mm-en, úgyhogy lekapartam az egészet, és most elég ronda. Legjobb lett volna hozzá se nyúlni, úgyis le van tiltva BIOS-ban. :D

(#96137) Donki Hóte válasza FoxiestFox (#96136) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Amíg nem veszel újat, addig húzd le a fóliát teljesen. Kevésbé ronda a sima fém felület, mint egy rongyos matrica :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#96138) FoxiestFox válasza Donki Hóte (#96137) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ó, fém van alatta? Nem is tudtam. Érintésre nem hűvös.

(#96139) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Elvileg a jó féle wifi driver, már a led is villog ugye, mégis, hálózaton való másolásnál:

Ötletek? W520, Intel 6300AGN 14.3.0.6-os driverrel.

(#96140) HSM válasza FoxiestFox (#96139) üzenetére


HSM
félisten

Nálam az AMT beállítás volt hatással a DPC-re, meg kicsit egy frissebb driver: [link] [link] [link].
De igazából megoldás egy NWL BIOS lett, egy ilyen wifi kártyával: [link].
Eredmény: [link].
Szerintem nem kell hozzá különösebb komment.
Bár így is pirosban maradt szélsőséges esetben a DPC, de a hang/videó akadozás változatlan körülmények között teljesen megszűnt, vagy legalábbis messze az ingerküszöböm alá csökkent, mert tökéletesen elégedett vagyok vele azóta is. :K
Bőven megérte a kártya a postával együtt is csak néhány ezer forintos árát. Csak azt sajnálom, hogy nem léptem meg korábban a cserét, és annyi időt/energiát öltem eredmény nélkül a 6300-ba. ;)
A LED-et nálam win7 alatt nem működteti, de elmondani sem tudom, mennyire nem érdekel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#96141) HSM válasza HSM (#96140) üzenetére


HSM
félisten

Ja, és nálam az alany T420, de mivel testvérmodell és a jelenség nálad pont ugyanaz, így erős a gyanúm, hogy pontosan ugyanezzel a problémával állsz szemben. :R

(#96142) FoxiestFox válasza HSM (#96140) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi, megpróbáltam a leírtakat.
Nálam ez az ME config menu tök más, mint a linkelt pdf-ben, sokkal kevesebb opcióval, gyakorlatilag semmit sem tudok beállítani benne.
A másik, hogy az AMT-t hiába kapcsolom ki BIOS-ban, aktív marad. Kikapcsolom, elmentem, post után írja, hogy config changed, restart, és újra is indítja még egyszer magát, de amint visszalépek a BIOS-ba, megint enabled...
Az újabb drivert fogom még megpróbálni, csak mára elfogyott az energiám.

Egyébként fantasztikus, hogy generációk óta szopni kell ezzel a "latency szar az Intel wifivel"-jelenséggel, és kissé nevetségesnek tartom, hogy kiadhatnak így több generációt egymás után. Én nem akarok bele másik wifit venni, én villogó wifi ledet akarok, és azt, hogy az érintetlen, gyári hardver hibátlanul működjön azzal az oprendszerrel, amivel kiadásra került.

Alapvetően amúgy nálam pl torrentezés közben sem voltak hanghibák, míg filmet néztem, vagy játszottam, viszont ma elég extrém felhasználásnak volt kitéve ebből a szempontból a lapos.
Nagy állományokat másoltam róla wifin keresztül (több, mint 60 gigát össz.) egy fancy routerrel egy másik gépre, nem tudom pontosan milyen gyorsan, de szerintem a vezérlő maximuma közelében, miközben GTA V futott rajta. Itt már játék közben hallhatóak voltak a reccsenések, pattanások, amiket a latency bug okoz (ekkor készült a kép is).

(#96143) HSM válasza FoxiestFox (#96142) üzenetére


HSM
félisten

A hanghibák összefüggnek a wifi forgalommal, sebességgel is. Engem nagyon zavart pl. videózásnál ha streamelt anyagot néztem a kép sem volt folyamatos mikor adatforgalom volt, nagyobb töltésnél a hang is bohóckodott. Bármi nagyobb forgalom volt a háttérben már baja volt. Én is ezt szerettem volna, ha a kifizetett vas rendesen müködik, de látod, egy vacak ME-t se lehet normálisan kikapcsolni... :(( Plusz évek óta tele a net a wifi/latency panaszokkal, és a legkisebb jele sincs, hogy kezdenének ezzel bármit, szóval én inkább elengedtem a dolgot és megoldottam máshogy. A wifi led nekem böven vállalható ár volt egy végre jól müködö laptopért... Amúgy érdekes, hogy Ubuntu alatt viszont világít ha megy az adapter.

(#96144) Gondwana


Gondwana
addikt

--- cancel ---
(Most jött velem szembe a RAPEX oldalán az X1 Carbon visszahívás, nem tudtam, hogy itt volt-e róla szó, de közben mégis megtaláltam, hogy volt hír a PH-n, szóval lényegtelen)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#96145) Francia91 válasza HSM (#96143) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem ugyanez a helyzet a Precision M6600-assal. Ebben is Intel 6300 van és Sandy Bridge. AMT kikapcsolva, de ha a sávszélesség a maximum környékén van (pl torrent letöltés max sebességen), akkor berecseg a hang, vagy serceg/pattog
Szerintem ez csak simán a 6300-ás Intel driver sara, a Dell topikban is erről volt szó sokszor

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#96146) HSM válasza Francia91 (#96145) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, hogy a driver, de szerintem a lényegen nem változtat... Hiába egy szuper holmi amúgy a 6300, így sokmindenre praktikusan alkalmatlan....
Én annyiból gyanakszom picit az AMT-re is a driver mellett, mert öcsémnek is Sandy procis notija van, de neki nem üzleti (ott sehogysincs AMT, se ki-, se bekapcsolva), és ott nem tűnik ilyen problémásnak ennek a ketyerének a kétantennás változata (6200agn). Bár pontosan megmérni még nem volt lehetőségem sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#96147) qnadam válasza Francia91 (#96145) üzenetére


qnadam
veterán

a killer 1535 se jobb ám.
szerencsére a hang csak akkor akad tőle, ha padlógázon megy a másolás, hálózatról blurayt nézve még egyben van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96148) HSM válasza qnadam (#96147) üzenetére


HSM
félisten

A killernél a speckó forgalommenedzseres szoftvercsomag is gond lehet az extra terhelése révén, nekem az E2200-as LAN kártyánál volt vele rossz tapasztalatom.
Próbáltad a csipszethez való hagyományos fapados driverpakkal használni? Nekem a lanos esetben megoldotta a dolgot. Amúgy amit ettem an-es Wifikártya, az ugyanaz a hardver, mint a 1102-es Killer, csak a driver fapados, ami nekem pont jó... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96149) donjohnson


donjohnson
addikt

Lenovo ThinkPad T480 Unboxing Teardown

már szét is szedte valaki az új gépét ;]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#96150) Francia91 válasza qnadam (#96147) üzenetére


Francia91
veterán

A Killert nem ismerem, csak üzleti notim volt, mindben (kivéve a T60p-ben) Intel WIFI kártyával
De nálam is csak akkor serceg a hang, ha a maximum sebességgel tölt le

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.