Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96151) fattyu válasza donjohnson (#96149) üzenetére


fattyu
veterán

type-c töltő. 3 yogából a type-c csati kettőn kontaktos fél év után...tölteni még jobbára csak csak de a port replikátort már köszöni nem. jó lesz

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#96152) qnadam válasza HSM (#96148) üzenetére


qnadam
veterán

próbáltam az alap driverrel kikapcsolt menedzsmenttel, fapados driverrel, beta driverrel. asszem a frissítés picit javított rajta, de nem oldott meg semmit. lan nincs a gépen :DDD thinkpaden anno az segített a lanon, hogy egy kis toollal egy konkrét magra delegáltam a drivert.

Francia91: eddigi megfigyeléseim szerint pont olyan mint az intel, működik, és ugyanúgy szar vele a latency.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#96153) seadrone


seadrone
őstag

SZIASZTOK!

t510-hez keresek bluetooth drivert win10 alá, de nem találok

(#96154) btudos válasza fattyu (#96151) üzenetére


btudos
veterán

Csodásan hangzik, pedig ha már a kerek csatitól gépcserénél mindenképp el kell köszönnöm, ha a T430-nál újabb (elsősorban könnyebb és jobb kijelzővel szerelt) masinát szeretnék, akkor már ugranék egyből Type-C-re, de ezek szerint annyira ne rohanjak előre. :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#96155) azbest válasza HSM (#96146) üzenetére


azbest
félisten

ha a virtualizáció támogatást kikapcsolod, az változtat rajta? A távmanagementhez elvileg kell virtualizáció támogatás a prociban. Talán számít, mivel elvileg wifin keresztül is tudna működni ez, nem csak lanon.

[ Szerkesztve ]

(#96156) Tim82 válasza seadrone (#96153) üzenetére


Tim82
nagyúr

SZIA!

A Windows 8-as driverrel próbáld meg. Mivel a Lenovo részéről a T510 nem támogatott Win 10 alatt, nem lesz Win 10-es driver.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#96157) HSM válasza azbest (#96155) üzenetére


HSM
félisten

Az elvileg tök külön dolog, az AMT elvileg egy saját low-power CPU-n fut a csipszeten belül... De egy próbát megérhet. Sajnos/szerencsére én már nem tudom kipróbálni, mert a 6300 Ultimate már a polcon pihen. :DDD

(#96152) qnadam: Az gáz... Más tippem nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#96158) #57271552


#57271552
törölt tag

A foltosodás mit jelent, közeleg a kijelző halála?
Most vettem észre, hogy a W530-asom FHD kijelzőjén van 2 darab konfetti méretű folt, amik csak világos színű háttérnél látszanak.

(#96159) HSM válasza #57271552 (#96158) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg fizikai behatás érte. Nekem évekig volt egy laposomon, se jobb, se rosszabb nem lett.

(#96160) #57271552 válasza HSM (#96159) üzenetére


#57271552
törölt tag

Köszönöm!
Azért kérdeztem, mert azon gondolkodom, hogy egy picit költök rá és megcsináltatom rajta a műszeres színkalibrációt.

(#96161) metal01


metal01
őstag

T420-hoz van új BIOS, ha valakit érdekel.

(#96162) sutszi válasza metal01 (#96161) üzenetére


sutszi
veterán

Megkaptuk a Spectre/Meltdown javítást... Ha modbios lesz belőle még akkor is erősen elgondolkodom rajta... Ez az X% teljesítménycsökkenés felhasználástól függően nem hangzik túl jól egy ilyen korú gépnél.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#96163) metal01 válasza sutszi (#96162) üzenetére


metal01
őstag

Én is így gondolom. Bár kíváncsi lennék, hogy egy i7-2620M-nél ez mennyire érezhető lassulást okoz.

(#96164) donjohnson


donjohnson
addikt

Lenovo Thinkpad X280 Unboxing

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#96165) seadrone


seadrone
őstag

T510-hez honnan tudok a billentyűk alá ilyen key scissort (nem tudom mi a pontos neve) szerezni?

van ami szerintem meg van törve és nehezen lenyomható

köszi

[/ L]

[ Szerkesztve ]

(#96166) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sziasztok!

Egy X szériás gépre van szükségem tartaléknak, hogy kitartson az kb. idők végezetéig (5-8 év már mondható annak :DDD ). Az X201 és az X220 között vacillálok, aprón már nagyon olcsók is vannak.

Az X220 felé húzok az újabb hw miatt, de mivel linux-szal lesz használva, egy nagyon basic ablakkezelővel, ezért inkább a tartósság lenne fontosabb, mintsem a teljesítmény.

Az hozzátartozik, hogy én nagyon vigyázok minden kütyümre, de találkoztam már sorvadó műanyaggal. Olvastam itt, hogy az X201 felett már vékonykák a borító műanyagok. Szóval ha az időtállóságot nézzük, melyik X lenne a jobb választás a kettő közül?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#96167) stickermajom


stickermajom
addikt

Helló!

Keresgéltem a fórumban, de nem találtam választ: T460 BIOS downgradelhető Meltdown/Spectre előttire? Nem tudtam mitől lett rosszabb a "felhasználói élmény". :P

(#96168) FoxiestFox válasza stickermajom (#96167) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Alf! De jó. :D Volt egy csomó képregényem régen. :D

A linkelt unboxingokhoz: továbbra sem tudom, mire váltok majd a távoli jövőben. Kiakadok ezektől a billektől.

[ Szerkesztve ]

(#96169) Madara-san válasza FoxiestFox (#96139) üzenetére


Madara-san
tag

W530, ugyanúgy 6300 Ultimate-N wifi. Win10 LTSB 2016 ugyan ez a probléma (LatencyMon progival mérve, ndis.sys ugrik ki nagyon komolyabb hálózati aktivitás során).

Egy darabig kutattam, mit lehet ellene tenni - a topikban lévő összes megoldást megpróbáltam és sajnos semmi nem segített rajta. Jelenleg a legújabb wifi driver van fent, és ez a registry módosítás. Sajnos W530-on a non-whitelist bios is egy nehezebb feladat, úgyhogy a kártyát sem tudom kicserélni.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#96170) FoxiestFox válasza Madara-san (#96169) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Átállítottam ezt is, sajnos nincs javulás. Viszont a bejegyzés azt írja, hogy a 7260 nem érintett.
Vajon azt bele lehet tenni W520-ba? Whitelist már elvileg nincs, a HSM által javasolt BIOS van fent.

(#96171) Madara-san válasza FoxiestFox (#96170) üzenetére


Madara-san
tag

Ha nincs whitelist-ed, akkor biztos vagyok benne, hogy működni fog. Viszont elképzelhető, hogy a wifi led nem fog villogni.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#96172) seadrone válasza Tim82 (#96156) üzenetére


seadrone
őstag

ha nem megy a bluetooth win10 alatt, akkor veszek egy kis külső bt adaptert, és kész, azzal menni fog?

köszi!

(#96173) Tim82 válasza seadrone (#96172) üzenetére


Tim82
nagyúr

BIOS-ban nincsen letiltva a BT?

De egyébként igen, a külső adapter ettől függetlenül kellene, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#96174) seadrone válasza Tim82 (#96173) üzenetére


seadrone
őstag

enableden van

(#96175) azbest válasza seadrone (#96172) üzenetére


azbest
félisten

eszközkezelőben megjelenik, mint ismeretlen eszköz? Ha nem, akkor lehet, hogy csak kontakthibás valamelyik csatlakozó. A t430-omon volt, hogy összerakás után csak később kezdtem hiányolni, kiderült hogy csak elmozdult a csatlakozója. Igaz, az enyémben a csuklótámasz alatt van, nem a bill alatt vagy a kijelző borítása alatt.

[ Szerkesztve ]

(#96176) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok,
úgy néz ki tönkrement a pár hete vásárolt Patona akksim a T430-ban. A gép szerint 99%-ban feltöltve, de ha lehúzom a hálózatról egyből kikapcsol a gép, bekapcsolásra nem reagál. A régi akksit visszarakva működik minden.

Lehet valami szoftveres trükk, amivel még megpróbálkozhatok? (Pl lehet-e, hogy nem jól érzékeli a gép, és az akksi totál le van merülve, miközben ő nem tölti? ) Vagy egyből gari?

[ Szerkesztve ]

(#96177) Donki Hóte válasza einstein (#96176) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem volt ilyen problémám, de az akku résekben lévő érintkezői nem voltak tökéletesek. Úgy jöttem erre rá, hogy ha kézzel nyomtam befelé az akkut, akkor jól működött.

Kicsit piszkáltam őket egy tűvel és utána jó lett. Sajnos egy utángyártott akku megköveteli a törődést :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#96178) donjohnson


donjohnson
addikt

ThinkPad X1 Carbon 6th Generation Unboxing
azért ez a gép szép, nem?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#96179) Donki Hóte válasza donjohnson (#96178) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem 4. generációs van, az is van ilyen szép :)

(Egyedül a Type-C csatlakozót és töltőt irigylem az újabb X1 gépekből, azzal sokkal sokoldalúbb a gép.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#96180) Frawly válasza donjohnson (#96164) üzenetére


Frawly
veterán

(#96181) donjohnson válasza Frawly (#96180) üzenetére


donjohnson
addikt

ja, néztem ezt is, vicces ahogy bénázik az ember :DDD

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#96182) Frawly válasza donjohnson (#96181) üzenetére


Frawly
veterán

Bírom, ahogy ki sem tudja nyitni a dobozt, majdnem beleszakad a körme, majd majdnem mindent kiejt belőle, aztán levágja a földre töltőstől, aztán mégis felveszi, majd hajigál mindent be a sarokba :DDD A part2 videója is jó, ahogy meséli, hogy próbálta visszakérni a rajta lévő Windows 10 árát, meg a recovery partíciót is lesikálva feltesz Arch Linuxot minimalista dwm ablakkezelővel. Arany pofa a faszi, a többi videója is jó, ha értékeli valaki az ilyesféle humort.

Van T460-ast és Carbon X1-est unboxingoló videója is régebbről.

[ Szerkesztve ]

(#96183) anorche1 válasza RoboGuru (#96135) üzenetére


anorche1
őstag

Rendben, megpróbálom, köszi!

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#96184) solti


solti
senior tag

Sziasztok! Van egy németektől használtan vett x230unk, amihez szeretnék új akksit venni,mert a mostani cellazárlatosnak tűnik... (néha tovább bírja, néha 15perc alatt lemerül) Nem akarok csodaakksit, itthon használnánk 1-1 órára alkalmanként...
Most egy fru: 45n1025 asm: 45n1024 van benne. Kb 20ast szánnék rá, úgyhogy a kérdésem az, hogy van valami ajánlott bolt /márka?
És meg annyi, hogy mik az ezzel kompatibilis akksik? Elég sok fajta számot /azonosítót látni az online shopokban...
(az ebayen Kínából rendelhető gyari akksi 14ért gondolom hamisítvány)
Köszi előre is!

(#96185) Flashcash válasza solti (#96184) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[link]

A 45N1025 egy LGC cellás akku, nekem eddig ezekkel nem volt problémám, elég tartósak.

[ Szerkesztve ]

(#96186) stickermajom válasza stickermajom (#96167) üzenetére


stickermajom
addikt

Kipróbáltam, downgradelhető!

(#96168) FoxiestFox Alf nagy kedvencem. :D

(#96187) RoboGuru


RoboGuru
tag

A W520-hoz is kijött az új BIOS 1.44

www.rendszerguru.hu

(#96188) djmcs


djmcs
csendes tag

Első generációs X1 Carbon-on a létező össze fittyfene fel van rakva Win10 64 alatt (Vantage, power manager) de mégsem tudom beállítani hogy az akksit 20-80%között tartsa mint eddig minden gépemen.
Még a menüpontot sem találom, eddig a Power Managerben volt.
Van valami amit még telepíteni kell vagy máshol keressem?

(#96189) sutszi válasza djmcs (#96188) üzenetére


sutszi
veterán

Vantage-va került át. Power részleg.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#96190) #11620608 válasza solti (#96184) üzenetére


#11620608
törölt tag

Patona német oldaláról is lehet akkut rendelni, szállítással 14e környkén van:
https://patona.de/notebook/akkus/lenovo/301/akku-f.-lenovo-x230-no-tablet-version-thinkpad-x220i-x220s-von-patona

(#96191) SMartin-HU


SMartin-HU
tag

Sziasztok.

Lehetőségem lenne most 3 Thinkpad közül választani. Ti melyiket ajánlanátok?

Árban majdnem ugyan ott lennék.

T440s - i5 4200U, 8GB RAM
T450 - i5 5300U, 8GB RAM
X1 (2.gen) - i5 4300U, 8GB RAM

A válaszokat előre köszönöm.

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#96192) donjohnson válasza SMartin-HU (#96191) üzenetére


donjohnson
addikt

t450, mert újabb, mint a másik kettő.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#96193) Frawly válasza Frawly (#95340) üzenetére


Frawly
veterán

Na, most ejteném meg, hogy rendelek az X220-ba IPS kijelzőt a Flex Lenovo PARTS SHOP-ban, de regisztrációkor toporzékol, hogy cégnevet és ÁFA-adószámot adja meg. Ezt hogy lehetne megkerülni, ha magánszemélyként rendelnék?

(#96194) Tikakukac válasza Frawly (#96193) üzenetére


Tikakukac
titán

3 panel áráért mondjuk lehet illene nekik kiskerként is menni :B Ha ez az a Flex, amire gondolok, akkor sehogy. 60k-ból szerintem már a szerviz is hozat neked egy ilyen panelt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96195) Frawly válasza Tikakukac (#96194) üzenetére


Frawly
veterán

Az lehet, de nem tudom hogy hol van a legközelebbi szerviz, Milton Keynes közelében. Nem is akarom oda beadni a gépem, mert tudok benne panelt cserélni, csak meg szeretném rendelni, akármennyire is drága. Amazon, eBay nem játszik, átb4xnak, IPS-nek írják, mire ideér TN-né változtatják a gonosz kismanók, meg ahogy írtad, játszanak a pixelhibával, meg az apróbetűs részben kitrükközik, hogy jogukban áll TN-t küldeni helyette. Nekem mindegy honnan veszem, de hiteles forrás legyen. Szívom a fogam, hogy ilyen drága ebben a Flex shopban, de nem tudok vele mit csinálni, megvan a gép, van rá zsé, hogy kijelzőt upgrade-eljek benne, meglépném.

(#96196) Tikakukac válasza Frawly (#96195) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy igen, ez UK. Hát ott jobban fog fogni a cerka is szerintem. Amúgy UK Lenovo és dobj nekik mailt. Meglesz a hivatalos partner, onnantól sima. Lefutároztatják és cső.

Lekopogom, a legutóbbi 2 panel jónak tűnik amit Aliról szereztem. Most jön egy 14 meg 15-ös is, ha rendben lesznek nincs gond. És 22k körül megvannak. Az is igaz, hogy angol fizuhoz képest ennek a triplája sem egy földbetipró érték.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96197) Frawly válasza Tikakukac (#96196) üzenetére


Frawly
veterán

Nem földbetipró a 181 ajró sem, de azért szívom a fogam, mert a gép nem ér annyit. Privátban meg tudnád adni annak az ali-s kereskedőnek a nevét, akitől veszed ezeket a jó paneleket? Írnék neki. Akár 22k-nál is többet megadnék érte, csak akkor ne 181€ legyen, meg ne bxon át.

(#96198) Tikakukac válasza Frawly (#96197) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet tudok erre megoldást, most lesz kifele is fuvarom meg hazafele is angoloktól. Aztán ha tudok neked itthon drágán is de tuti panelt éppen lemeccselhető.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96199) Frawly válasza Tikakukac (#96198) üzenetére


Frawly
veterán

Nekem ez is jó lenne. Ami többletköltséged van vele, azt is tedd rá, ha el tudnánk ide juttatni azt a panelt. Mondom, nem ragaszkodok az olcsósághoz meg a 22k-hoz, csak ne húzzanak le annyira durván.

(#96200) Tikakukac válasza Frawly (#96199) üzenetére


Tikakukac
titán

Bedobom a listához, szép kanyar lesz, de megpróbálok most egybe besűríteni mindent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.