Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114201) Tubi2 válasza Tikakukac (#114200) üzenetére


Tubi2
senior tag

Simán elképzelhető, hogy nem láttam valóban jókat. Jó a példa, volt X220t-m, és maga volt a megváltás a sima után, mikor lecseréltem.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#114202) Tikakukac válasza Tubi2 (#114201) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert abban ugyanaz a panel van egy plexi előlappal, mint a sima IPS-ben :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114203) Tubi2 válasza Tikakukac (#114202) üzenetére


Tubi2
senior tag

Te ajánlottad itt, hogy inkább az, mint csere IPS-re mert lehetetlen panelt találni. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#114204) bacsis válasza azbest (#114198) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Külső GPU-val Express card sloton keresztül is meg tudja hajtani a laptop saját kijelzőjét?

(#114205) Tikakukac válasza Tubi2 (#114203) üzenetére


Tikakukac
titán

Jep, amúgy a simába is rakhattad volna, csak über szopó leszedni a plexit róla. Plusz az erősen fényes bevonatos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114206) zsoltip


zsoltip
őstag

Úgyfest a ThinkPad nem az én világom. Legalábbis perpill így látom. :N
Megpróbálok átmenni HP-re, Zbook vonalra. :U

Ha valakit érdekel egy fullos, alig 3 hónapja kézhezvett P53, keressen rá a Hardveraprón.
Ilyen speccel, ilyen garival, ilyen bevizsgált és papíros állapotban nincs még egy a piacon, azt garantálom.
Pöpec gép, erős, de nekem más kell... :B

[ Szerkesztve ]

(#114207) simonjoe válasza zsoltip (#114206) üzenetére


simonjoe
senior tag

Naaaaa!! Mesélj, mi a baj?? Ez az elő TP-ed??

Joe

(#114208) dj79


dj79
senior tag

Sziasztok!
Thinkpad esetében létezik vidéken még a helyszíni javítás? :R

(#114209) zsoltip válasza dj79 (#114208) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen.

(#114210) zsolti75 válasza dj79 (#114208) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem, csak Budapest és agglomerizáció.
Depo gari esetén a tulaj dolga valamely pesti szervizbe feljuttatni a gépet, premier gari esetén futárt küldenek. Szóval kb.5e ft postaköltség a különbség.
Annyival azért módosítanám, hogy nagy cégek esetén, az ibm magyarország intézi, és oda kimennek.

[ Szerkesztve ]

(#114211) Tikakukac


Tikakukac
titán

Úgy tűnik kollégát átpakolták a palánkon a szép W500-al. Nem nézte meg, hogy dGPU-val megy-e a gépsas. Én viszont az ő kárára nézve már voltam ennyire alapos és hát nyilván bukó, fekete kép, atomszinten.

Viszont vissza kéne állítani most csak integráltra. Default biosra állás után még mindig bukta a dolog, lehet alapból switchable a beálíltás, ezt passzolom.

Kéznél valakinek ötlet? Anno olyat csináltunk, hogy 2 egyforma gép és abban lépkedtünk vagy bios emulator, de elég mélyen van ez a vacak, nem tudom sikerülne-e vakon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114212) zsolti75 válasza Tikakukac (#114211) üzenetére


zsolti75
senior tag

Juj, jártam így egyszer nagyon régen, bios írás lett a vége, mivel elem kivétel, reset és társai egyes gépeknél nem állítja alapra a bios-t.
Nem ismerem W500-at :B , nem lehet kivenni a dGPU-t egy indítás elejéig?

[ Szerkesztve ]

(#114213) FoxiestFox válasza Tikakukac (#114211) üzenetére


FoxiestFox
félisten

BIOS szimulátorból írd fel mely gombokat kell megnyomni hogy visszaváltson integráltra.
És igen, sikerül vakon, kipróbáltam már. :D

[ Szerkesztve ]

(#114214) Tikakukac válasza zsolti75 (#114212) üzenetére


Tikakukac
titán

Forrasztott, nem.

De amúgy megoldottam, kevés volt a cirmost kikapni, kellett neki a magic trick, aztán vissza, magic, aztán táp és ha F1-ezel vadul már beenged a biosba. Ha nem, akkor nekilódulna és post után be is fagy, mert az alapérték a switch.

És amúgy szerintem az egyik RAM modul is kuka.

Tényleg patika a gép, de ha jót akarok, akkor kéne egy másik donor lappal... sok kedvem azért ennyire nincs hozzá, ennyire nem kell a W500 :P

FoxiestFox: Igen, írtam is, hogy opció, ilyenkor az a para, hogy ha más baja is van, akkor nem F1 és aztán a fenti sor a sorrend. Csak kijelzőtörött gépen ez mindig tuti, ilyenkor félős. De mindegy, már megvan, azért kösz ;)

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114215) fungi válasza Tikakukac (#114211) üzenetére


fungi
aktív tag

T500-ból volt pár éve két egyforma duplakártyásom, de az egyiknél az Ati kártya hibás volt. Mivel telepítésnél Switchable-re áll, és nem volt kép, a két gépet együtt nyomkodva sikerült az integráltra állítani. Nem tudok jobbat, - van DGpu-s T500-am, ha az segít, egyforma a Bios a W-vel?
Ja, megoldódott-OK.

[ Szerkesztve ]

(#114216) Tikakukac válasza fungi (#114215) üzenetére


Tikakukac
titán

Már kész is vagyok:B

A BIOS emulator kvázi pont ugyanaz, mintha lenne belőle 2. A para akkor van, ha más gondja is van. Mert akkor hiába F1 nyomkodás, maga az alap kiindulás nem az, ahonnan tudod számolni mennyit menjen a teknőc le és fel, balra és jobbra.

A trükk megvan, elem ki, magic, elem vissza, magic, táp vissza, F1 és aztán indulható a móka.

Az eladónak spóroltam megint pár órát ;]

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114217) fungi válasza Tikakukac (#114216) üzenetére


fungi
aktív tag

Pedig szép darab..

(#114218) Tikakukac válasza fungi (#114217) üzenetére


Tikakukac
titán

Azért vettem én is :B

Az a baj, hogy meg kéne venni a másikat, ami meg jó alaplapos és a kettőt összerakni. Ennyire meg nem vagyok W500 fanboy. De ha valakinek kell egy integráltas W500 szóljon és megoldjuk, nekem 1 darab rendes gyári konfigos masina kell, ez fix :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114219) Tikakukac válasza Tikakukac (#114218) üzenetére


Tikakukac
titán

Elbeszélgetek itt magammal, de igen, szegény gép egyértelműen GPU hibás. Kár érte. Esélyesen megy vissza a feladónak, hacsak nem találunk rá valami baba árat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114220) fungi válasza Tikakukac (#114219) üzenetére


fungi
aktív tag

Nálam megragadt a Dgpu-s hibátlan T500, szép darab ma is. El nem adom, értéke úgy sincs már, és jó néha elővenni...W kijelzője biztos még szebb, de ez az 1680X1050 Lg sem rossz...

(#114221) Tikakukac válasza fungi (#114220) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt már ilyenem azért akartam egyet, de ezt most már elrakni :B

Közel van ahhoz a szinthez, mint az etalon M18x. Azt mai napig nem fogom fel miből gyúrták.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114222) FoxiestFox válasza Tikakukac (#114221) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Precision + ízlésficam = M18x. ;]

Időről időre eldöntöm hogy na most akkor veszek valami régebbi tényleg gamer notit, aminek a belseje lényegében business class, de aztán mindig rájuk nézek és 'nyád.
+ nincs pöcök, franc se fog ölben gamingelve touchpadon maszatolni. :N

(#114223) Tikakukac válasza FoxiestFox (#114222) üzenetére


Tikakukac
titán

A mostaniak se piskóták, de azoknak a bele konkrétan Preci és még fölötte. Iszonyatos vasak voltak beletömködve azokba a notikba, minőségre is érte.
Volt szerencsére egy időben lehetőségem konkrétan fürdeni AW notikban, sűrűn vazzegeltem, hogy 1,3 miska, az a 1 évnyi fizum volt akkoriban, de apám olyan alaplapot és hűtést nem sok gépben lehetett látni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114224) dj79 válasza zsolti75 (#114210) üzenetére


dj79
senior tag

Köszönöm, ez nem túl jó hír, elég ellentmondó infókat találtam eddig ezzel kapcsolatban, meg webshopok is össze-vissza írnak mindent.

(#114225) hszilard666 válasza FoxiestFox (#114222) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe, volt m18x em, szerettem, de akkora volt mint egy kamion. Külön táska kellett mellé :DDD
[kép]

De a hűtés tényleg bika volt benne:
[kép]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#114226) FoxiestFox válasza hszilard666 (#114225) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az mondjuk nem kúl, hogy minden port közvetlen a lapra van forrasztva. Lehet, még a töltőcsati is. :Y

(#114227) hszilard666 válasza FoxiestFox (#114226) üzenetére


hszilard666
veterán

Fogalmam sincs, sose én szereltem hála az égnek :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#114228) zsolti75 válasza dj79 (#114224) üzenetére


zsolti75
senior tag

Magyarországon nincs Thinkpad kiskereskedelem.
Ami gépeket látsz webshopokban az mind külföldi gép, jó esetben magyarított billentyűzettel.
Ez év elején lezajlott egy jókora gyomlálás, vagyis az összes vidéki szerviz megszűnt. Az okokat nem tudom, tippelni nem szeretnék.
Saját tapasztalat, hogy a korábbi max 1hetes javítási idő, minimum duplájára nőtt, plussz az oda-vissza szállítás ideje.
Nem vigasz de a másik két márkánál is ugyanígy van.

(#114229) donjohnson válasza zsolti75 (#114228) üzenetére


donjohnson
addikt

a mysoft-nak van üzlete a reitter ferenc utcában és magyar billentyűzetes új gépeket árulnak 1-2 napos szállítással, ahogy látom: [link]
persze, gondolom ők sem kizárólagos lenovo bolt, csak valahonnan beszerzik a gépeket.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#114230) zsolti75 válasza donjohnson (#114229) üzenetére


zsolti75
senior tag

Kérj egy sorozatszámot, meg fogod látni, hogy de vagy uk lesz a vége.

(#114231) vicze válasza zsolti75 (#114228) üzenetére


vicze
félisten

Nagyker/kisker dolog kezd megszűnni, és az online világ miatt a nagykerek is értékesítenek végfelhasználónak, ez kb. minden országban lezajlott. MySoft hivatalos Lenovo partner így biztos, hogy direktben kapják és hivatalos magyar lesz.
Laptop.hu, notebook.hu és usanotebook.hu is mind Lenovo partner szóval ők is direktben tudnak rendelni.

(#114232) zsolti75 válasza vicze (#114231) üzenetére


zsolti75
senior tag

Elméletben igen.
A gyakorlatban pedig semelyik magyar kiskereskedő sem fog lerendelni sok darab magyar cikkszámos gépet, és várni rá 2-3-4hónapot hogy utána olyan áron kirakhassa a webshopjára, amennyiért a kutya sem fogja megvenni, vagy max évi 1-2 darabot.
E helyett külföldi raktáron lévő gépeket listáznak és itthon magyarítják.

De visszatérve ennek az eszmecserének a kiindulásához, kis csóró ország vagyunk, nem éri meg a lenovo-nak fenntartani Thinkpad kiskereskedelmi és szerviz hálózatot. Én örülnék a legjobban, ha nem így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#114233) azbest


azbest
félisten

mysoft kapcsán delles tapasztalatom van egy kevés, ott érdekesség, hogy mintha ram bővítést maguk csinálnák. A 32GB-osan árult vostro gép dobozán plusz matrica az alap 8ast felülragasztva. A dell sn lookupban is az alap 8at látom.

(#114234) thgergo válasza zsolti75 (#114232) üzenetére


thgergo
tag

Magyarítják annyi, hogy kicserélik a billentyűzetet? Más külömbséget nem nagyon látok, ennyi szerintem belefér. Inkább azt láttam, hogy megjelenik egy nagykerben egy széria 16Gbram/L14 jön magyarországra (azonos Modelszám)és minden kis bolt ezt készletét rakja ki.
Szervízgarancia 3 éves on-site, Ship-To Location: Hungary most néztem meg lenovo oldalán, tehát léteznie kell magyar szervízhálózatnak mást nem kiszervezve.

-

(#114235) thgergo válasza azbest (#114233) üzenetére


thgergo
tag

Igen, Mysoft maga teszi bele a RAM-ot és SSD/HDD bővítést ha kéred. Arra ők adnak külön garit. De olyan áron csinálják, hogy inkább te bele magad...

[ Szerkesztve ]

-

(#114236) zsolti75 válasza azbest (#114233) üzenetére


zsolti75
senior tag

A vosto nem egy 700 ezres thinkpad, hanem consumer gép amiből relative sok fogy.

(#114237) zsolti75 válasza thgergo (#114234) üzenetére


zsolti75
senior tag

Igen kicserélik, én sem problémázok rajta, magamnak is kicserélem ha van rá lehetőség, bár történt már olyan, hogy szervizelés után német lett a billentyűzet, mert cikkszám szerint az való bele.
Nem szeretem ismételni magam, nincs vidéki Thinkpad szerviz már ez év eleje óta. Tavaly még volt és az onsite is működött néhány nagyvároban.

(#114238) zsolti75 válasza zsolti75 (#114237) üzenetére


zsolti75
senior tag

Épp most jött meg egy gép Aloha-ból amit ismerősnek szervizeltettem, pedig hétfőre vártam. Lövök mindjárt egy képet. Amúgy is körbefotóznám a esetleges reklamációk miatt. Ezt csak azért írom, mert ezek a saját szerviz tapasztalataim, nem innen onnan szedett történetek.

[ Szerkesztve ]

(#114239) vicze válasza zsolti75 (#114232) üzenetére


vicze
félisten

MySoft nagyker, így nyilván cégeknek tart raktáron gépeket. De már nem csak cégeknek árulják, mert online 0 befektetéssel kirakhatják és nem kerül semmibe. Mint írtam a kisker nagyker dolog megszűnőben van teljesen.
MySoft 1000% Lenovo-tól veszi, a többieknél ha jól tippelem, pár gépet tartanak és a többi MySoft lesz, mint külső raktár. USANotebook kínál egyedi konfigot, ezt csak úgy tudják, ha direktben Lenovo-tól rendelik. (Hidd el egy X1 Titánium-hoz csak úgy lesz magyar világítós bill, ha Lenovo adja.)
Amúgy mind több milliárdos forgalmú cég a kicsitől és csórótól elég messze vannak.

[ Szerkesztve ]

(#114240) zsolti75 válasza zsolti75 (#114238) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hogy legyen itt valami pozitívum is.
Aloha szép munkát végeztek, tapicskoláson kívül karcmentesen jött vissza a gép. A javítási idő 3hét, ebből egy hét a posta volt.

(#114241) vicze


vicze
félisten

Egész mellesleg megjött a 8db P14s G2 AMD(T14 G2 AMD), még emésztem...

Ami gyorsan levonható:
- Brutális széria hiba: Iszonyat hangos coil whine. Több Reddit és Lenovo forum bejegyzés van róla, még csak az R7-es gépeknél jött elő, az R5-nél még nem tudtam elővarázsolni. Abszolút random hogy mikor jön elő, de erős CPU terhelésre jön ki és kikapcs bekapcs után megszűnik, majd random előjön megint.
- Még elbaszottabb a "turbó" hiába van performance-on. Tehát Cine run 1. 15W limit, 2. 25W limit, 3. 25W limit, 4. 15W limit és ezt csinálja pepitába... :F Sose tudom épp milyen power limitet for választani...
- Kb. 5-10C-vel hűvösebb az 5000 R7 (igen 25W-s power limittel)
- Nagyon jól optimalizálták végre venti szabályozást, van hogy egy full Cine run végére kapcsol csak be egy kicsit. Tényleg ez mocsok jó lett végre. :K (Kiküldhetnék 4000-esekre is, fenének pörög 45C-n??? :((( )
- Win 11 alatt mintha lenne még némi teljesítmény degradáció, de nehéz megmondani, ha van 5% alatt van.
- A G1-gyel ellentétben ez AMD Pro drivereket kapott, ami az eddigi mérések alapján felezte a OpenGL teljesítményt G1-hez képes, még nézegetem, hogy ez valós vagy csak valamit benézek nagyon.

Szerk: És igen mindegyikben Realtek Wifi van. :(

[ Szerkesztve ]

(#114242) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A T570 billentyűzete jó a T590-be? Ha nem, akkor legalább a billentyűket le lehet pattintani és áttenni?

(#114243) zsolti75 válasza vicze (#114239) üzenetére


zsolti75
senior tag

Igen lehet rendelni mindent, hogy el is lehet-e adni, azt már kevésbé hiszem. Talán néhány L14 E14-et évente, azokat is főleg kisvállalkozások veszik. Komoly Thinkpad eladások a multi cégeknek vannak, teljesen más árakon.
Nem a cégekre értettem hogy csórók, hanem a magyar vásárlóerőre. Míg egy átlag német család lazán megteheti, hogy vegyenek a gyereknek iskolakezdésre egy €3000-es gépet, mert kb 1heti családi bevétel, ez itthon felejtős, mert az emberek 99%-a a 200e forintos gépeket keresi. Amíg ilyenek a Thinkpad eladások itthon addig ne is várjunk mindenhol onsite garanciát.

(#114244) vicze válasza zsolti75 (#114243) üzenetére


vicze
félisten

Jó csak nem értem, hogy ez hogy függ össze, hogy egy nagyker kirakja a kiskertárasan a készletét, mert miért ne? Nem veszik nekik nem fáj, lényegtelen kb.
Többen is voltak már itt a fórumon akik rendeltek USAnotebooktól egyedi configot, egyáltalán nem 1-2-ről van szó hanem még magánemberek oldaláról is 100-as nagyságrendek, kis cégektől eg még több lesz, de azok már ha nem hülyék kedvezményt kapnak.

(#114245) Tikakukac válasza thgergo (#114234) üzenetére


Tikakukac
titán

A baj amikor elkezdi valaki megbontogatni a gyári konfigokat, hogy nagyon vicces kis sztorik tudnak születni ebből ha gari lesz.

Aki dolgozott ebben tudja, hogy Magyarországon vannak termékek és kategóriák, amik esélyesen valóban ÁFA tartalmat még sosem láttak és ez csak a kezdet, a lokalizációval és hardverekkel történő mismásolás szerintem hungarikummá minősítést érdemelne.

Szerintem csak azt kiejtem a számon, hogy Humansoft és 10-ből 10 szervizes tarkóig érő mosollyal mond valami betyáros sztorit, de szerintem még a köznép is tud pár veretest. Időnként elhullik 1-2 név vagy beolvad másba, lecsuknak pár embert néhány milliárd forint adócsalásért és egyéb sikkasztásért, de a lényeg ugyanaz: ami itthon megy ebben a témakörben az elképesztő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114246) cigam


cigam
félisten

Adott egy T400-as, ami csak a ThinkPad feliratig jut el. Alatta kiírja a szokásos "To interrupt normal stratup, press the blue ThinkVantage button" feliratot, de itt megáll a tudománya.
Lehet még éeletet lehelni bele, vagy ennyi volt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#114247) FoxiestFox válasza cigam (#114246) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Meghajtókat szedd ki, USB-ket nézd át nem-e zárlatosak, próbálj bele más memóriákat, ha egyik se vezet eredményre, valszeg alaplap és rippu.

(#114248) thgergo válasza Tikakukac (#114245) üzenetére


thgergo
tag

Ha megbontják a gyári konfigot, a csomagolást is meg kell. Felbontottan, megkókányolva meg ki az aki átveszi? Ez nem egy használtpiac...
Szervizekben valóban hallani, hogy olyat is javítanak ami nem is rossz -> így szereznek ingyen pl RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

-

(#114249) zsoltip válasza simonjoe (#114207) üzenetére


zsoltip
őstag

Aham, elsőm. Ízlések és pofonok, de alábbiakat említeném.

- Automatikus bill. világítás csak AHK scriptel és az is csak részben működik, szemben a HP, DELL simán kezelhető és optimalizált megoldásával, mely egyszerűen kapcsolható, állítható.

- Batár nehéz és nagy.
Lenovo ThinkPad P53 2660 g
Lenovo ThinkPad 230W töltő 864 g

- Túlzóan erős jelzőLED-ek.
NumLock, CapsLock, Esc, F1, F4.... ami nem is kapcsolható.

- Nem IR kamera.

- Vaskos alsó rész/alj elem.

- Hangos gépezet. :)

(#114250) cigam válasza FoxiestFox (#114247) üzenetére


cigam
félisten

Azta… Erre nem is gondoltam:

Köszi a tippet!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.