Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114301) hcl válasza totron (#114289) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

10 éve se sokat számított. 20 éve igen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#114302) Kalandor válasza psyche (#114290) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egy héttel ezelőttig X230-at használtam, igaz az i7-eset. Teljesítményre bőven elég volt, 2560*1080-as kijelzővel használtam. Masszív is.

(#114303) Tikakukac válasza psyche (#114290) üzenetére


Tikakukac
titán

Veheted. Procin kívül a többi dolog cserélhető ha akarod.

94k-ért az a konfig lehúzás, de nagyon.

TN-t megint nem vennék, mert elég okádék, bár cserélhető utólag is, 30k alatt már nehezen lesz meg egy ilyen művelet, beszerezni sem annyira ezy, ergo én gyárilag IPS-el venném. Reális áron 70-80k kellene legyen egy ilyennek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114304) simonjoe válasza Tikakukac (#114303) üzenetére


simonjoe
senior tag

Most akarom a T430s-m "feltámasztani. Vettem már coolert hűtővel, komplett felső burkolatot, és zsanérokat. Nekem nagyon bejött, használtam 9 évig, és még mindig vállalható.

Joe

(#114305) Tikakukac válasza simonjoe (#114304) üzenetére


Tikakukac
titán

A kijelző bennük sajnos az, ami újonnan is vállalhatatlan volt, most pedig már tényleg nevetséges szintű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114306) simonjoe válasza Tikakukac (#114305) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nosztalgiának, esetleg autós diag progiknak jó lesz.

Joe

(#114307) Tikakukac válasza simonjoe (#114306) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra jó, de diagnak meg nem tatorunk ki gépet, mert úgyis kapni fogja az ívet :B Tudom, mert ebbe a hibába is beleestem már sajnos. Igazándiból kétszer is :P

Mondjuk én még diagra is 2760p-t vettem :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114308) tboldi válasza Tikakukac (#114307) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hehh, én is így indultam az X230-cal, autódiagra és szerelési útmutatók olvasására vettem (wannabe szinten), aztán csak került bele új aksi, 2x8 GB 1600 Mhz-es RAM, SLB3-as IPS panel, egy 500-as SATA3 és egy 250-es mSATA SSD... :D

De még így is inkább ezt használom erre, mint a 2017-es 15" MacBook Prót, azt valóban sajnálom melóba fogni. :D

(#114309) Tikakukac


Tikakukac
titán

W500 sztori meg úgy lesz megoldva, hogy marad a gép, veszek egy másikat rendes alaplappal és csinálok 1 nagyon szépet belőlük. Plusz a kis hiba miatt kapok egy majdnem tökéletes gyári kocka TP-ba való akksit, még Panasonic Panasonic verzsönt. Így már kb. okés ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114310) simonjoe válasza tboldi (#114308) üzenetére


simonjoe
senior tag

17-es kiadású almát már nyugodtan kiviheted a műhelybe! :P

Joe

(#114311) tboldi válasza simonjoe (#114310) üzenetére


tboldi
nagyúr

Volt már rá példa az X230 előtt. :D

Amúgy ja, kezd eljárni felette az idő, főleg az M1 megjelenése óta, de igazából semmi okom lecserélni.

(#114312) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Skaccok! T61-be lehet rakni az optika helyére HDD beépítő keretet?
Ahogy látom ez még marhára nem SATA csatis...
És ha igen, akkor honnan tudnék beszerezni hozzá?

(#114313) FoxiestFox válasza bacsis (#114312) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mér ne lehetne? Ez az Ultrabay lényege. :))
PATA csatis a belseje.
Van bele olyan caddy is, amibe SATA HDD megy (én ilyet használok) és olyan is, amibe PATA. Utóbbi ritkább amúgy, ez már bőven SATA éra volt, csak meg akarták őrizni a kompatibilitást T4x érában eladott caddykkel.

Honnan szerezz? Jó kérdés, nekem kettő van de sokkal több T6x-am, nekem is kéne még. Ebayen jellemzően drága ha fel is bukkan, de ritkán apróról is lehet lőni.

(#114314) azbest válasza bacsis (#114312) üzenetére


azbest
félisten

Régebben fillérekért volt ilyen pata-sata átalakító caddy aliról, ebayről. Mivel már bőven kifutotta a használt életét is a core2 sorozat, így már kikopott a piacterekről is.
Elvileg így néz ki a csati rajta [link]
Nem tudom, hogy aliról (nagykerről) lehetséges-e vásárolni [link]
Esetleg a hardveraprón van vagy 3 hirdetés most t61 bontás / hibás gép, nem írják külön, de egy rákérdezést megérhet, nincs e caddy valamelyiknek.

Anno olyanokat vettem, aminél még talán át sem kellett szerelni előlapot, hanem kifejezetten a t61 wide-hoz passzoló dőlése volt alapból.

Amúgy vicces, mert a chipsetből sata jön ki, azt átalakítja ahhoz az ultrabayhez patának, aztán a fiók patából visszaalakítja satára :D

[ Szerkesztve ]

(#114315) Pano


Pano
addikt

Hali!

Ti tudtok valamit az IVO (InfoVision) panelekről? Pontosabban M140NWF5 R3.
Tudom, ugyan olyan tucat alap panel (250 nit, 45%), csak szarabb lehet mint a többi (AUO, BOE)?

[ Szerkesztve ]

(#114316) zsolti75 válasza Pano (#114315) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nagyon gyengécske panel. Mit szeretnél pontosan?

(#114317) Pano válasza zsolti75 (#114316) üzenetére


Pano
addikt

Csak egy eladó T14-ben ez a panel van és nem találkoztam még vele, no meg érdekelt mi a helyzet. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#114318) zsolti75 válasza Pano (#114317) üzenetére


zsolti75
senior tag

Hát, én úgy vágnám ki belőle, hogy csak nyekken :D

(#114319) Tikakukac válasza Pano (#114315) üzenetére


Tikakukac
titán

A kijelzők Trabantja kb. :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114320) zsolti75 válasza Tikakukac (#114319) üzenetére


zsolti75
senior tag

:D :D :D :D

(#114321) simonjoe válasza Tikakukac (#114319) üzenetére


simonjoe
senior tag

Szar napom volt ma, de ez jól esett!!:DD

Jól látom, h a P53-ba 128GB max RAM pakolható??? :Y

[ Szerkesztve ]

Joe

(#114322) zsolti75 válasza simonjoe (#114321) üzenetére


zsolti75
senior tag

Igen.
Sokáig volt gépem 64G-val, talán 1-2-szer léptem túl 32G-n, pedig Ramdrive-ot is használtam.
Átlag emberek 99%-ának bőven elég 16, a maradék 0,99% poweruser-nek 32G, 0,1% akinek érdemes 64 vagy 128-ra költeni, és tényleg ki is használja, nem csak e-pénisz méregetés miatt kell.
Szerintem.

(#114323) Pano válasza Tikakukac (#114319) üzenetére


Pano
addikt

Ez elég érthető leírás volt. :D

(#114324) simonjoe válasza zsolti75 (#114322) üzenetére


simonjoe
senior tag

...32 van most benne, de szerintem feltolom 64-re. A 128-at magam is erős túlzásnak tartom.
Bár egyre jobban hajlok arra, h le kell cserélnem, nagynak találom, ezáltal kényelmetlen.

Joe

(#114325) zsolti75 válasza simonjoe (#114324) üzenetére


zsolti75
senior tag

Megértem, mások a felhasználói szokások, de meglátod az X1/P1 árakat, szerintem nem fogod lecserélni.
Én meg rendeltem egy P17-et csak mert ilyen még nem volt.
Sok éven át használtam 17-est, akkoriban szerettem, meglátjuk...

(#114326) simonjoe válasza zsolti75 (#114325) üzenetére


simonjoe
senior tag

17-es :F Az Q...va nagy! Lehet gyúródeszkának is használni. :D

Joe

(#114327) Pano válasza simonjoe (#114326) üzenetére


Pano
addikt

Mi régen egy elektronikai hulladéknak behozott, kb 7 éves, 17"-os Dell-en poénból pingpongoztunk egyet kollégával. :DD

(#114328) zsolti75 válasza simonjoe (#114326) üzenetére


zsolti75
senior tag

Végül is annak is lehet :D
Én nem használok már évek óta monitort szóval nem árt a 17".
Ha nem érzem nagy előrelépésnek a P15-höz képest, akkor meghirdetem.

P15 G2-est szerettem volna rtx3000-el, a mostani "csak" 2000-es.
De nincs sehol. Rendelni lehet, 78napra ígérték, az mire nálam lenne minimum 3hónap. Aztán raktárkészleten találtam ezt jó áron.
Néztem x1/p1-eseket is, de az áruk horror, és numerikus bill nélkül inkább kihagyom.

(#114329) bacsis válasza azbest (#114314) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagyon köszönöm :R

(#114330) zsoltip válasza zsoltip (#114249) üzenetére


zsoltip
őstag

Jut eszembe. A képernyő "villogás", fényerő változtatás. Az sem feature számomra, mint inkább bug jelleg.
(Igen, az Intel vezérlőpultot ismerem...)

(#114331) zsolti75 válasza zsoltip (#114330) üzenetére


zsolti75
senior tag

Volt több P53-asom is, egyik sem csinált ilyet.
Ha azt érted villogás alatt, mintha a képernyő tartalom alapján automatikusan lépcsőzetesen növelné vagy csökkenteni a fényerőt, főleg akkumulátoros módban, én egyszer futottam bele ilyenbe, de az is az én hibám volt.
A te géped új és bevizsgált, és nem is látom pontosan mit csinál, lehet hogy tök egyszerű szoftveres dolog.
Esetleg meglátogatnék vele egy szervízt.

(#114332) zsoltip válasza zsolti75 (#114331) üzenetére


zsoltip
őstag

Ja nem, szervizben átnézték, minden patika. :)
Igen, az általad leírt jelenséget figyeltem meg magam is.
Lehet a DolbyVision kavar be... Nem tudom egyelőre.

(#114333) zsolti75 válasza zsoltip (#114332) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ha patika a gép akkor lehet még áramköri hiba is. Én megnézetném.
Nem hiszem hogy a DolbyVision okozná, de töröld le és kiderül.
Nálam akkor volt ilyen mikor a P50-be 5-21V-os helyett, 9-21V-os kijelzőt tettem.

(#114334) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

linuxos teszt ..
---------------
AMD Ryzen 7 PRO 5850U Linux Performance
( Lenovo ThinkPad T14s Gen2. )
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd-ryzen7pro-5850u&num=1

"Overall the Ryzen 7 PRO 5850U was about 12% faster than the Core i7 1165G7 Tiger Lake processor for the large variety of benchmarks carried out.""

Mottó: "A verseny jó!"

(#114335) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Fejlemény a lemezek helyéről.
Megjött a SATA kábel, így be tudtam rakni a 2,5"-os SSD-t.
Előtte összefűztem RAID-be két NVMe SSD-t, arra telepítettem a Win-t.
Már amikor a BIOS-ban megcsináltam a kötetet, ott az egyes helyre tette. :((
Majd telepítés után be a 2.5"-ost, és basszus az került a 0-ás helyre! :W
F@....xom tele, nem jövök rá, h mi a franc lehet. :( :F

Szóval szívat!!

Joe

(#114336) donjohnson válasza simonjoe (#114335) üzenetére


donjohnson
addikt

mert a 0 az sima sata vezérlős, "alacsonyabb rendű", az 1 és 2 meg nvme, gyorsabb technológia. ezt valahol olvastam, hogy szándékosan van így, hogy a sima satát előrébb veszi.
de hogy az 1 és a 2 között mi alapján tesz különbséget, azt múltkor sem tudtuk megfejteni.
szerintem tényleg engedd most már el. működik a géped, az a lényeg. :)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#114337) simonjoe válasza donjohnson (#114336) üzenetére


simonjoe
senior tag

..tudnom kell!! :W
Meg nem ennyire egyszerű! Míg csak a két NVMe volt benne, ott volt nullás hely is. Egy 0 és egy 1-es. Csak a rendszert nem a nullásra tette. Ha fizikailag átcseréltem a két kártyát, minden maradt a régiben. Mintha nem történt volna meg a csere. :F

Joe

(#114338) azbest válasza simonjoe (#114337) üzenetére


azbest
félisten

és mi a probléma? Semmit sem számít hogy a win hányas sorszámot ír mellé. A particiók uuid-je számít.

(#114339) FoxiestFox válasza azbest (#114338) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyes emberek nehezen győznek le régről jövő informatikai berögződéseket.

(#114340) simonjoe válasza azbest (#114338) üzenetére


simonjoe
senior tag

Nem értitek a problémát!! Nem is a berögződéssel van bajom. Egyszerűen az dühít, h nem találom annak lehetőségét, h ezt esetleg én tudnám kezelni állítani. Pusztán erről van szó.

Joe

(#114341) Tikakukac válasza simonjoe (#114340) üzenetére


Tikakukac
titán

És ilyen elvárásaid vannak egy Windows oprendszer esetében? :DD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114342) azbest válasza simonjoe (#114340) üzenetére


azbest
félisten

pont azért mondom, hogy azért nem számít, hogy hanyadik azon a listán, mivel már jóideje az uuid alapján azonosítják a rendszerek a particiókat. Akármilyne sorrendben írja ki azon a listán, akárhogy cserélgeted őket, akkor is ugyanúgy azonosítja.

Bootolásnál elvileg akárhogy cserélgeted, akkor is a megfelelőt fogja megtalálni (csak persze ne legyen két egyforma uuid, például klónozás miatt)

Azzal már inkább lehet szívni, hogy a telepítők, ha találnak egy uefi boot particiót bárhol a gépben, akkor más lemezre történő telepítéskor is oda teszik a boot részt. Az a bosszantó, amikor más lemezről indul, mint amin van. Például ezért veszek ki minden más lemezt telepítés idejére, hogy ne csináljanak hülyeségeket, mert szívtam már miatta :) Az a sorrendt ott csak esztétikai dolog. A gép "biosa" is uuid alapján jegyzi meg a bootolható rendszereket.

#114339FoxiestFox
berögződésileg, engem máig zavar, hogy a hagyományos méret megadás helyett mebi és gibi van... persze anno a háttértárgyártók csaltak is a 10es számrendszerrel. De azóta sem szűnt meg a kavarás, pedig már kezdenék beletörődni :)

[ Szerkesztve ]

(#114343) vicze válasza simonjoe (#114340) üzenetére


vicze
félisten

Mély levegő, sóhaj.

Windows a drive sorrendet az alapján határozza meg, hogy a meghajtót hányadik ként lett érzékelve. Amennyiben úgy telepíted a rendszered, hogy minden meghajtó benne van, a SATA lesz elöl, mert nemes egyszerűséggel a Nvme hátrébb van a device tree-ben.
Ez telepítéskor regisztrálódik be, de egyben dinamikus is, attól függően, hogy dinamikus vagy fixed drive-ról van szó. Ezért van, hogy pl. egy USB aminek X betűjelet adtál mining ugyan azt kapja vissza, addig amíg nem foglat az a betű.
Mivel már telepítve van az eszköz, ezért az adott meghajtó minding 0-ba fog visszakerülni, mivel fix meghajtó. Ha kieszed és elindítod a rendszert lesz egy 0 és 1-es lemez ami a két Nveme lesz, de ha visszarakod a SATA-t akkor megint az lesz a 0.
Ez egy puszta logikai jelöltése a Windows-nak és Vista óta így működik.
Amennyiben nem hiszel nekem:
"This problem occurs because drives are enumerated in the order in which they are presented to the operating system through Plug and Play. Any apparent consistency in disk numbering is coincidental and/or a side effect of the equipment and drivers used."

Amennyiben azt akarod, hogy a SATA disk 2 legyen telepítsd újra a rendszert a SATA meghajtó nélkül és később csatlakoztasd.

Le szeretném szögezni, hogy a HW 0 azaz nulla köze van ehhez, és kizárólagosan a Windows határozza meg. Jelentősége pedig pontosan ennyi 0 azaz pontosan nulla, mivel csak egy logikai mappaingről van szó Windows számára, számodra meghajtóbetűk vannak és nem lemezek.

(#114344) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali!
Megint lenne egy dolog amit nem értek az X230-cal kapcsolatban, mégpedig van hogy csak 1.2Ghz-en megy proci. 65 wattos gyári Lenovo töltőm van, általában csak akkor csinálja ha egy ideig ki van húzva a töltő. Általában egy újraindítás megoldja de jó lenne ha nem kellene ki-be kapcsolni szegény laptopot.

Ja, akkum nincs és Advanced tab nincs a biosban. Gondolom az utóbbinál kellene valamit beállítani.

[kép]

(#114345) donjohnson válasza batyuska100 (#114344) üzenetére


donjohnson
addikt

akku nélkül (vagy rossz akkuval) 90 wattos töltő kell hozzá, hogy max-on működjön a proci.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#114346) batyuska100 válasza donjohnson (#114345) üzenetére


batyuska100
senior tag

De akkor nem mindig alacsonyabb órajelen kellene menjen?

(#114347) simonjoe válasza vicze (#114343) üzenetére


simonjoe
senior tag

Hát pont így telepítettem, ahogy írtad, én hiába sóhajtoztam közben. :) Beraktam a két NVMe SSD-t, "összefűztem" majd ment rá a win. De már a telepítéskor látszott, h nem a nullásra tette. Szeretem a kihívásokat, de ez már kezdi megülni a gyomrom.
#114341Tikakukac:
Nekem még a kutyámmal szemben is vannak elvárásaim! :D
#114342azbest:
A problémám csak az, h erre állítólag van megoldás, hevenyészett fordításban a P53-as brossúrában olvasható:
"A számítógép két M.2 szilárdtestalapú meghajtóhoz rendelkezik csatlakozóval. Amikor az UEFI BIOS
menüben beállítja az M.2 szilárdtestalapú meghajtó bővítőhelyét, ellenőrizze, hogy a megfelelő
menüelemet választotta-e.
• 0 csatlakozó: ATA HDD1 vagy NVMe0
• 1 csatlakozó: ATA HDD2 vagy NVMe1"
Na, ez az opció nincs a BIOS-ban! :W
De arra gondolok, h ez egy utalás arra, h valamit lehet állítani. :F

Joe

(#114348) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Vettem egy T460-at céges kiárusításon: i5-6300U, 8GB RAM, 256GB SSD, 1080p IPS kijelző, ~82% akku kapacitás, 6 hónap garancia
Nem nagyon volt lehetőség kipróbálni, itthon tapasztaltam hogy a kijelzője messze nem tökéletes: 2 helyen van rajta apró szürke folt (sötét háttérnél enyhén zavaró) és 3 halott pixel. 65 ezer Ft volt. Szerintetek ennyi hiba belefér, jó deal volt vagy inkább vigyem vissza? Esélyes hogy a közeljövőben tovább fog romalni a kijelző? :F

[ Szerkesztve ]

(#114349) lypen99 válasza Ron Swanson (#114348) üzenetére


lypen99
aktív tag

A kijelzőre tippet nem tudok, de 65 rugóért elég jó vétel volt.

(#114350) Dhampir válasza Ron Swanson (#114348) üzenetére


Dhampir
félisten

Kijelzőcsere nem ártana és új akkumulátor is jó lenne.

Ha találsz jobbat, akkor vidd vissza.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.