Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114101) Tim82 válasza batyuska100 (#114100) üzenetére


Tim82
nagyúr

LED-es WXGA (1280*800): FRU 42T0705, 42T0701, 42T0699, 42T0703, 27R2412.

WXGA+ (1400*900): FRU 42T0498, 42T0504.

Forrás: Thinkpad T400 Hardware Maintenance Manual: [link] (pdf. kattintásra megnyitja/letölti a böngésző).

Paneltípusokat itt: [link] az FRU-kra rákeresve megtalálod.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#114102) S_x96x_S válasza bencze (#114096) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Hogy rövidre fogjam, az utóbbi napokban 2 verzió alakult ki:

nincs "silver rule" .. neked kell meghozni a végleges döntést.

de "én" - magamnak -
3 éves garanciást vennék - ami belefér a keretbe
és ~2.5 évnél eladnám a használt piacon.
ismerem a korlátaimat ..
és én nem vagyok az a szerelős típus ; aki donor gépekből átültetést képes összerakni.

A Gen8-asok már "viszonylag" régi konstrukciók .. minimális garanciával.
és a t480 egyetlen előnye a RAM bővíthetőség.
(egyébként is a covid miatt a használt gépek túlárazottak)

Amire vigyázni kell:

hogy az amd 5xxx -es mobil sorozatában van ZEN2 -es és ZEN3 -as magos is.
és ha valamit beválasztunk, akkor tudjuk, hogy mit ...
https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-8350U-vs-AMD-Ryzen-5-5600U-vs-AMD-Ryzen-5-5500U/3150vs4284vs4141

Intel Core i5-8350U: 4c/8t (Q42017) : passmark: 6320AMD Ryzen 5 5500U : 6c/8t  (ZEN2)  : passmark: 13276
AMD Ryzen 5 5600U : 6c/8t  (ZEN3)  : passmark: 16062
AMD Ryzen 7 5700U  : 8c/16t (ZEN2)  : passmark: 16487
AMD Ryzen 7 5800U  : 8c/16t (ZEN3) : passmark: 19151

még a 11gen-es Inteles gépek is elég jók ...

2 év múlva egy Gen8 -as gépet a Win11 rendszerigénye és a gyenge iGPU miatt miatt nehéz lesz eladni.
(bár támogatott; szerintem elég lassú lesz ..)

Amúgy meg ha tudsz, akkor várj februárig ...
jönnek az újabb gépek.

Geizhals search : Thinkpad + Ryzen 5xxxx + RAM >=16GB

apróbetűvel:
Amúgy ha a frame.work kontrukciója elérhető lesz az EU-ban is,
akkor elég erős alternatívája lesz a thinkpad-nak.
Ezt még én is meg tudnám szerelni ...
A thinkpad-nek is hasonlónak kellene lennie ..
bővíthető memória .. +Gen4 - NVMe diszk.

Mottó: "A verseny jó!"

(#114103) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Thinkpad yoga 1st gen:
Videóhívásoknál derült ki, hogy a mikrofon furán működik.
A laptophoz csak közel működik a mikrofon, bal hátul még valamennyire hallani, viszont jobb hátul nuku, full semmi csak tátogás. Ergo ha a szüleim ketten akarják használni, és messzebb ülnek a géptől (hogy mindketten látszódjanak), egyik felet (jobb oldali) egyáltalán nem hallani, a másikat is (bal oldali) csak halkan. Középen közelebb tökéletes minden egyszemélyes módban.

Gondolom a zajszűrés kavar be, de nem találok erre semmilyen beállítást, illetve fura, hogy jobb oldalt ennyire némítja. A régi hp 8460p ugyanezekkel a körülményekkel tökéletes.

Esetleg tudtok ajánlani a yoga-ra valami megoldást?
Pl ismert ilyen driver update bug?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#114104) batyuska100 válasza Tim82 (#114101) üzenetére


batyuska100
senior tag

Köszi! :R

(#114105) S_x96x_S válasza ArthurShelby (#114103) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Videóhívásoknál derült ki, hogy a mikrofon furán működik.
> Esetleg tudtok ajánlani a yoga-ra valami megoldást?

Nézd meg egy USB Live-ubuntu rendszer indítással;
hogy a windows vagy a hardver a probléma oka?
( ha Ubuntu alatt jó, akkor a a windows driver a probléma oka )

amúgy alternatívaként:
én egy külső USB mikrofonnal próbálkoznék.
( rendezd le ár alapján növekvőre )

https://www.argep.hu/Katalog/Suche/Usb-mikrofon.html?gefiltert=kategorie~200030522

https://www.alza.hu/olcso-usb-mikrofonok/18868117.htm

Mottó: "A verseny jó!"

(#114106) bencze válasza S_x96x_S (#114102) üzenetére


bencze
senior tag

Köszi. Csereberében nem vagyok jó, mindig rossz üzletet csinálok. :) igen a 8 széria óta igen erőteljes fejlődés volt, az bizony megvan, 8350-es dellt használok munkára (szar is mert melegszik és throttlel de az más kérdés).
Ehhez képest az 5700 és 5800 közötti különbség elenyésző, de tisztában vagyok nagyjából ezekkel, hogy az 5700 újabb technológiával készült 4000-es.
Várakozást meggondolom, a frameworkot nézem és baromira tetszik a koncepció, az adapterek, meg a 16:10 de a billentyűzet az egyik kardinális kérdés és még egyik sem tetszett thinkpad óta (attól függetlenül az igét lelkesen terjesztem róla ismerősök és munkatársak közt). A billentyűzet volt a fő ok (mert nem bízom benne, plusz numpados ami borzasztó idegesítő hogy kerülgetni kell, desktopon is TKL-t használok régóta) amiért lemondtam a legionról, pedig egy lower end megfizethető, nem néz ki karácsonyfának és még játszani is lehet :) de nem mertem billentyűzet miatt bevállalni (no meg nem igazán kapható).
Vagy az e14 lesz, vagy még meggondolom. Az az egy fránya billentyűzet ami zavar, nem tudom mennyire cserélhető, de ha az is valszeg garivesztéses mert FRU nem CRU ha minden igaz de azt sem tudom ezek vásárolhatók vagy csak a hivatalos szervzinek van.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#114107) S_x96x_S válasza bencze (#114106) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Vagy az e14 lesz, vagy még meggondolom.
> Az az egy fránya billentyűzet ami zavar,
> nem tudom mennyire cserélhető,

Ha Magyarországon is forgalmazzák,
akkor van remény a "gyári magyar" billentyűzetre.
Persze - a szervizekben kell utána érdeklődni.

A billentyűzet kapcsán - nekem is hasonló dilemmáim vannak ..

---------
Amúgy én abban reménykedek, hogy a frame.work
elég nagyra növi ki magát, hogy custom ThinkPad után-érzéses billentyűzetet csináljon rá valaki.
Mert igény lenne rá.

Mottó: "A verseny jó!"

(#114108) HSM válasza S_x96x_S (#114102) üzenetére


HSM
félisten

"elég erős alternatívája lesz a thinkpad-nak"
Nálam addig szóba sem jöhet, amíg nincs trackpoint, három normális gombbal hozzá. Én ki nem állhatom ezeket az óriási érintőpadokat. :DDD Egyébként a koncepció igencsak tetszik, hogy cserélhetőek a komponensek, illetve hogy az alaplap natív USB-C portjaira tudsz mindenféle alternatív portokat kötni igény szerint, ez egyből megoldja az USB-C töltőkkel/dokkokkal kapcsolatos félelemeim, mint pl. elkopás, port-letörés, és az ehhez kapcsolódó javítási lehetőség, azaz komplett, borsos árú alaplap csere.
Ezen kívül már csak egy 16:10 kijelző kéne 14"-on (16:9 anyagokhoz a 3:2-es 13,5" kijelző elég picinek tűnik), és egy kellően merev, erős gépház, lehetőleg felfelé szóló hangszórókkal. :DD Így alternatívája lehetne a jelenleg használt T14 Gen1-emnek, vagy a kinézett T14 Gen2-esnek.

Jelen állapotában egyébként én inkább a konzumer gépek erős alternatíváját látom benne. :K

[ Szerkesztve ]

(#114109) FoxiestFox válasza HSM (#114108) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Biztos hogy megoldják előbb-utób a Trackpointot. Óriási átfedés van a TP fanok és a Framework supporterek között, én is csak azért nem vettem, mert nincs még Trackpoint mod.

(#114110) Joe_Black7


Joe_Black7
tag

Üdv! Egy igazi klasszikus x220-as ThinkPad esztétikai felújításához szeretném a segítségeteket kérni. Úgy döntöttem, hogy 10 év használat után megérdemel egy új palmrestet és egy keyboard bezel-t (nem tudom mi a magyar megnevezése ezeknek), mindkettőn van egy kisebb kitört rész. Tudtok ajánlani megbízható beszerzési forrást ezekhez?

(#114111) Ogard válasza Joe_Black7 (#114110) üzenetére


Ogard
tag

Ebayen lehet bontottat találni, vagy az alin után-gyártottat. Mindkettő lutri sajnos, a harmadik (egy bontott, két után-gyártott) palmrestem törik el éppen alul a tapipad alatt, a következőt meg fogom szénszállal erősíteni, úgy talán tovább kitart. (Eredeti ujjlenyomat olvasót és tapipadot érdemes átszerelni, az után-gyártottal egyszer el se indult a gép.)
Ez pl. utángyártott palmrest ebayről, nem túl acélos, de legalább olcsó: https://www.ebay.com/itm/323863679902

(#114112) FoxiestFox válasza Ogard (#114111) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az összes törik itt-ott (sok szériánál volt így), nem érdemes foglalkozni vele, használod és cső. Felületi sérülések.

(#114113) Tikakukac válasza Joe_Black7 (#114110) üzenetére


Tikakukac
titán

Gyárit rendelni szerintem nem tudnak már. Bontott lehet opció vagy ebay és ali. Kegyetlen szórások vannak minőségben is sajnos és az, hogy azt mondják eredeti meg, hogy amiatt drága semmit nem jelent. Volt, hogy a 2.5k-s bezel jobban passzolt, mint amit ügyfél hozott és na ez aztán origi, mert azt írták és volt 13k.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114114) bencze válasza S_x96x_S (#114107) üzenetére


bencze
senior tag

Ez az E14 konfig egy elég erős ár / érték aránynak tűnik, a második SSD slottal főleg, de azért zavart a gondolat, hogy 1.4 HDMI van rajta és összesen 1 usb-c, 2 usb-a amiből az egyik 2.0, azért jól megadják a módját, hogy feljebb tereljék az embert. Hogy jól megkavarjam a történetet találtam összesen 1 cégnél egy kínálathoz képest jó árú P14s-et és az lett végül, r7 5850, 16+16 gb ram, iga csak 256-os ssd amit ki kell cseréljek, hivatalosan ennek nem lehet 2 ssd de gyakorlatban azt mondják ha szerencsém van létezk olyan amit befogad az LTE helyre. Realtek wifi de olcsón cserélhető Intelre. 1400 euró (3 év garival számolva 300-al kerül többe az E-nél, + 16 GB RAM, - 512 SSD). Szorítok, hogy ne jöjjenek vissza, hogy ja bocs mégsincs raktáron. Ez nekem overkill árban és teljesítményben, de féltem, hogy 1-2 év múlva veszek egy 4k monitort aztán máris megbánom, hogy dokkolóval kell tökölni mert az E-t nem tudom rákötni HDMI-n.
Németországban vásárolom és sajnos ANSI-t szeretnék, de amúgy a P-ben általában egyszerűbb cserélni mindent, ha egyáltalán lehetséges layoutot cserélni, bekockáztatom, hogy mennyire zavar. Nem nagyon lehet válogatni, legtöbb cucc egyszerűen nincs raktáron sehol. Egyébként sajnos úgy értettem a P billentyűzete már az új, 1.5mm billentyűutas az 1.8mm helyett szóval újra sikerült rontani, de ez van, azt hiszem, így is jobb az összes többinél.

A frameworkben a legjobb a right to repair támogatása, nem hiszem, hogy 1.5-3 ezer eurós gépekkel akarnának versenyezni így ehhez hasonlítani nincs értelme, nagy cégek úgysem vesznek mert nem elég erős a cég háttere, magánembernek meg drága. R2r támogatásban meg senki nem rúg labdába sem, és amúgy fontosnak gondolom, hogy az ember szavazzon a pénztárcájával, legalább aki kicsit műszaki és érti mit jelent, ha csak teheti ne olyan cégnél költse a pénzét aki fogyasztó ellenes (ez jelenleg kb mindegyik, csak a mérték nem egyforma).
Ha most elérhető lett volna vettem volna egy DIY verziót, az elég olcsó relatíve. Sokkal életképesebb ezen a vonalon, mint pl a fairphone ami papíron jó projekt gyakorlatban meg fanatikus kell legyél, hogy megvedd. De ha meg is nyitják az előrendelést idén Németországban amint ígérték, az Q1 vége-Q2 lehet mire megjön. Gondolom a hiány miatt is, de a használt piac is eléggé elszállt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#114115) HSM válasza bencze (#114114) üzenetére


HSM
félisten

A T14S Gen2-n lett 1.5mm, a P14S Gen2 maradt még 1.8mm-en. Egyébként ebből az 1.8mm-es fajtából is vannak szuperjók, és kevésbé jó gépelési élményt adók is, de egyik sem rossz, amivel találkoztam. :)

[ Szerkesztve ]

(#114116) ArthurShelby válasza S_x96x_S (#114105) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Live ubuntuval kipróbáltam, ott jó.
Windows/driver hiba lesz...

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#114117) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Valaki fóliáztatta már a gépét? Nagyon gondolkodom rajta, h az LCD fedlapját és a gép felső burkolatát be kellene húzatni kopás ellen.
A másik.
Aki itt rendelkezik P53-assal annak a touchpad felső része a thinkpad 3 gombja találkozásánál nem dudorodik? Én úgy látom, h nekem a touchpad felső része domború.
Ha a középső gomb alatt nyomom a padot az bizony jó egy mm-t lenyomható. Szerintem ez így nem normális. :F

Joe

(#114118) Tikakukac válasza simonjoe (#114117) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert az, hogy a trackpoint beleveri magát a kijelzőbe vagy a bezel vagy a gombok az igen? Ez van, ezt kell szeretni. Minőség van, háj kválitát.

Fóliázás pedig: nyugodtan lehet, a rendes fóliának nem tétel egy ilyen forma. Más kérdés, hogy ha szépet akarsz, ahhoz nagyon jól kell fóliát választani és nyilván szétszedés lesz rendesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114119) HSM válasza Tikakukac (#114118) üzenetére


HSM
félisten

"hogy a trackpoint beleveri magát a kijelzőbe vagy a bezel vagy a gombok az igen?"
Fun fact, a kijelző dokumentációjában külön ecseteli a gyártó, hogy úgy tessék tervezni a gépet, hogy szépen megtámassza a kijelzőt többek között a billentyűzet, hogy az ne törjön be olyan könnyen hurcolás közben. :C Nyilván, ha megtámasztja karcolni is fogja...

(#114120) FoxiestFox válasza HSM (#114119) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Eleinte tettem egy vékony puha posztódarabot a Carbonba becsukáskor de meguntam és most már fosom le kikoptatja a billzet a kijelzőt, amit már meg is kezdett azóta :))
Háj kvaliti indeed.

Mondjuk a Trackpoint már az aranykorban is hozzáért a kijelzőhöz és rákente az onnan szedett zsírt. T60 és feljebb.

(#114121) HSM válasza FoxiestFox (#114120) üzenetére


HSM
félisten

Én egy vékony mikroszálas kendőt szabtam bele. :) Olcsóbb, mint kijelzőt cserélni másfél évente, én az ilyen kijelzőhibákra extrém kényes vagyok.
Igazából annyiból nem panaszkodom, hogy bár a régi nagy/nehéz klasszik gépekbe nem kellett ilyen, mégis szívesebben cipelem ezt az új, 1 kilóval könnyebb, fele vastagságú gépet, a kendőpakolászás terhe ellenére. :B

(#114122) simonjoe válasza Tikakukac (#114118) üzenetére


simonjoe
senior tag

valszeg nem jól írtam! :P Vagy Te nem érted. A normál touchpad felső vonala, (tudod ez egy téglalap, van jobb, bal oldala és alja teteje) a teteje dudorodik és a felső részét nyomom ahol a vastag fehér vonal van, akkor azt le tudom nyomni, jó 1mm-re. És ott a púp, ahol bejelöltem.
Minőség?? Azt hagyjuk, de írtátok, h messze nem olyan jó mint régen. Sorjás a két oldala! :W Már azon gondolkodom, h szétszedem és polírpapírral megigazítom.

Joe

(#114123) Tikakukac válasza simonjoe (#114122) üzenetére


Tikakukac
titán

Így viszont tényleg nem értem akkor. Ha minőségi para van, akkor hát ez van. Ha gyárilag olyan, tervezési szinten, hogy kuka, nos, olyat is láttunk már. Azzal meg végleg nem tud senki semmit kezdeni.

T530-ak mikor jöttek és ragasztósak meg mindenféle érdekesen elállósak voltak :DDD Mondtam a helyi Lenovo PR-esnek, hogy srác, így g1cinehéz amúgy gépeket eladni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114124) zsolti75 válasza Tikakukac (#114118) üzenetére


zsolti75
senior tag

P5X-nél nem ér bele a kijelzőbe a klavi van bő 2-3mm hely, még érintősnél sincs ilyen gond.

(#114125) zsolti75 válasza simonjoe (#114117) üzenetére


zsolti75
senior tag

Fóliára semmi szükség, csak csúnyább lesz mint a gyári.
Egyébként is ez egy laptop, nem a világörökség része :D
Az emlegetett 3 gombnál nem ugrott a helyére a klaviatúra.
P53-nál elég hülyén van az a rész megoldva, későbbiekben vissza is tértek a "klasszik" alulról csavaros megoldáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#114126) Tikakukac válasza zsolti75 (#114124) üzenetére


Tikakukac
titán

Érezzük mennyire gáz, hogy ennek örülni kell egy thinkpad szintjén? :B

Most vettem egy W500-at, igazándiból megint a semminek, de néha elő kell vennem ezeket a vasakat, hogy megnyugodjak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114127) zsolti75 válasza Tikakukac (#114126) üzenetére


zsolti75
senior tag

:D érezzük
Én többek között ezért is vagyok mérges ilyen-olyan tesztoldalakra, mikor olvasom, hogy túl vastag kijelző keretek, a konkurencia milyen fasza hogy náluk csak 5mm, de a thinkpad ósdi elavult bla bla bla.
Elmennek a csába, nem egy gépsorozatot tettek ezek már tönkre a faszságaikkal, legalább azt a pár normális gépet hagynák békén.

(#114128) simonjoe válasza zsolti75 (#114125) üzenetére


simonjoe
senior tag

ok! Köszi a segítséget. Szét kell szednem úgy is, mert a RAM-okat cserélni fogom. Nem merek hozzá fogni, mert a két szélső gombot, ami alatt a billentyű rögzítése van, valami spec szerszámmal kell szétszedni:
[link]
Amit már megrendeltem, majd ha megjött akkor nekiugrok.
Lehet, h azért olyan érzéketlenek a gombok, nyomni kell őket mint süket az ajtót. A régi T430s-emen azok nagyon faxák!

Joe

(#114129) zsolti75 válasza simonjoe (#114128) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nem kell hozzá spec szerszám, csak egy kis méretű lapos csavarhúzó.
A gombokat én bankkártyával szoktam leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#114130) simonjoe válasza zsolti75 (#114129) üzenetére


simonjoe
senior tag

...most szólsz!! :W Már megrendeltem. Félek, h eltöröm azokat a kis szar lapokat, nem pattannak ki a helyükről, meg csak azzal lehet hátra tolni a billentyűt. Lehet, h annak hiánya miatt lett xarul összerakva! Fő a szakszerűség!! :D

Joe

(#114131) zsolti75 válasza simonjoe (#114130) üzenetére


zsolti75
senior tag

Most kérdezted :D
Nem a gombokhoz való az a szerszám. A gombokat leszedni gyerekjáték. Mint írtam bankkártya, alácsúsztatod teljes hosszon, és meghúzod magad felé.
Ami alatta van, na azt nehezebb elmagyarázni.
2 csavar van azokat kilazítod, nem jönnek ki de érzed hogy mikor oké.
A csavarok melett van 1-1 nyílás oda befeszítesz kis csavarhúzóval és magad felé húzod, érzed mikor akad ki. Vannak kis karmai a klavinak ami az allu vázba kapaszkodik.
Lényeg, hogy mindkettő ki legyen akasztva, akkor fel tudod tólni a klaviatúrát.
Visszafelé meg jól helyére kell nyomkodni újjal.

[ Szerkesztve ]

(#114132) Kalandor válasza btudos (#114087) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értem, köszönöm, de mégis jobb lenne egy Lenovo töltő, nem egy Baseus :R

Esetleg valaki tudja, hogy ez a Yoga töltő jó-e T590-hez is?

(#114133) Picco válasza Kalandor (#114132) üzenetére


Picco
addikt

65w kicsit karcsu lehet T590 konfiguraciojatol fuggoen. tolteni fog, csak lehet leszabalyoz majd windows ha van dGPU is a gepben

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#114134) simonjoe válasza zsolti75 (#114131) üzenetére


simonjoe
senior tag

Hol vagy? Viszem hozzád! :DD

Joe

(#114135) Kalandor válasza Picco (#114133) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

T590 I7 8665U, 32GB, 512GB, WWAN, Nvdia MX250.

Bárhol keresem a neten, mindenhol 65W-os töltőt írnak csak és nekem is az van mellé, ebben a datasheetben is 45/65W-os töltőt írnak.

Teljesítményre jó ez, csak az a kérdés, hogy mondjuk a T590-nek kell-e valami újabb PD szabvány, amit a Yoga töltője még nem tud :R

(#114136) vicze válasza Picco (#114133) üzenetére


vicze
félisten

Lenovo 65W-t csinál max USB-C-ből, nincs nagyobb, ez a gyári toltője is.

@Kalandor: Feleslegesen pörögsz ezen USB-C laptop töltőben Dell-t kivéve mind egyforma lesz, Lenovo teljesen szabványosat használ így mindegy. A Lenovo töltők, kulönösen a kompktak, meg a szarabbak közé tartoznak, az utángyártott piacon van jobb és tartósabb is.

[ Szerkesztve ]

(#114137) Tubi2


Tubi2
senior tag

Sziasztok!

T460, T470 és ezek P változatai mennyire problémásak? Akarok egyet, mert egy havernál megláttam a T460 fullHD IPS kijelzőjét, és hűha... Megvan a T43p utódja? :Y Mondjuk a W530-at is eladtam, de ott nem volt ennyire szép a jobbnak mondott 1080p-s panel.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#114138) Kalandor válasza vicze (#114136) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Feleslegesen pörögsz
Azért pörgök itt, hogy valaki megmondja, amit nem tudok :)

A Lenovo töltők, kulönösen a kompktak, meg a szarabbak közé tartoznak
Na ez már segít, akkor a Yoga töltőt dobjam?

az utángyártott piacon van jobb és tartósabb is
Nevet vagy linket kérek, többet is, az a lényeg, hogy ne madzag-adapter-madzag legyen hanem csak adapter+madzag :R

(#114139) Tikakukac válasza Tubi2 (#114137) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig 14"-ban az a kijelző erősen inkább az alja kategória az FHD szinten.

T43p-t nem merném sértegetni ilyen gépekkel, az a FlexView 1600-as panel a korában pusztító volt. Egy 4K-s 400nit-es kijelzős T460, arra azt mondanám, hogy szint, de ez álom volt maximum amikor kijött és ma sem általános.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114140) vicze válasza Kalandor (#114138) üzenetére


vicze
félisten

"madzag-adapter-madzag"
Csak OEM-ek csinálnak már értelmetlen fix kábeles töltőket. (kivéve ami utánagyártott másolat megszokásból)
Minden más töltő+kábel lesz.

Linkeltek töltőt, nem tetszett. Bármilyen NaGa töltő jobb lesz bármelyik gyárinál.
X1-ekhez van csak NaGa töltő jelenleg ha jól tudom.

(#114141) FoxiestFox válasza Tubi2 (#114137) üzenetére


FoxiestFox
félisten

T43p-nek sosem lesz utódja, hacsak az IBM vissza nem veszi a kócerájt. :D
Talán egy párhuzamos univerzumban.
Épp az imént tettem le az ölemből egy Flexis T42-t, ezek még annyira szerethető gépek, még az épített T60-asaimnál sem érzem ennyire ezt. :B
Kár, hogy technikailag problémásak.

(#114142) Kalandor válasza vicze (#114140) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak OEM-ek csinálnak már értelmetlen fix kábeles töltőket.
Lehet, de ha beütöm, hogy Lenovo töltő, csak fix kábeles töltőt lehet venni.

Linkeltek töltőt, nem tetszett.
Tetszett, csak elbizonytalanodtam egyetlen vélemény után (más nem írt), mert beírtam a keresőbe, hogy T590 és az a Baseus töltő, és az 1. találat egy reddit topik volt, ahol valakinek a T590-én használva elfüstölt az a töltő.

Bármilyen NaGa töltő jobb lesz bármelyik gyárinál.
Rendben, 2 vélemény több mint az egy, akkor meg is rendeltem :R

(#114143) Tikakukac válasza Kalandor (#114142) üzenetére


Tikakukac
titán

Tonna Blitzwolf töltőm és kábelem van, én merném venni azt is nyugodtan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#114144) Kube


Kube
senior tag

T480s-en nem látom az eszközkezelőben az ujjlenyomatolvasót, a BIOS-ban lévő predesktop funkció disabled (ez nem tudom, hogy most boot előtti opció vagy maga a leolvasó működését állítaná). Nem mertem bekapcsolni, valaki megtudna erősíteni abban, hogy ezzel működne vagy sem?

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#114145) Gondwana válasza Kalandor (#114135) üzenetére


Gondwana
addikt

+1
T480, i7-8550, MX-150, 2560x1440, gyárilag 45W töltővel jött és köszöni, jól.
(mondjuk, a két akkuból összesen kinyerhető 9h valós üzemidő miatt sokmindent kénytelen voltam megbocsátani az X201 után)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#114146) vicze válasza Kalandor (#114142) üzenetére


vicze
félisten

Ha csak márka, akkor ott az Anker Nano, UGREEN.
De már a Philips is csinál értelmes méretű GaNa(sikerült rosszul írjam eddig.) töltőt.
A márkának nyilván meglesz a felára.

A GaNa töltőket pedig azért mondjuk, mert kisebbek könnyebbek, hűvösebbek, mint a régiek és tovább fogják bírni.

(#114147) vicze válasza Kube (#114144) üzenetére


vicze
félisten

Az adott opciónak nincs köze hozzá. Az csak arra jó, hogy továbbadja Windowsnak, ha a gép jelszavas és ujjlenyomattal oldod fel. (Vagy ha a bekapcs gombban a leolvasó)

Két eset van vagy meghalt (megesik) vagy Windows.
Utóbbi 1évben több Windows update is volt ami bekavart az olvasónak, többnyire csak elfelejtette az ujjlenyomatokat és az egészet újra kellett csinálni, de láttam olyat is hogy ideiglenesen eltűnt.

Nincsenek ismeretlen eszközök az Eszközkezelőben? Minden FW updatelve van?(BIOS thunderbolt stb.)

(#114148) Kube válasza vicze (#114147) üzenetére


Kube
senior tag

Kösz a gyors segítséget.
Minden friss, BIOS FW tényleg minden.
Ismeretlen eszköz nincs, próbáltam megkeresni hátha valamelyik másik kategória alatt van mint kéne, de nem találtam semmit. Biometrikus eszköz a listában nincs :(

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#114149) sutszi válasza Tikakukac (#114139) üzenetére


sutszi
veterán

Egyszer pezsgőt fogok bontani, ha végre ajánlasz is valami alternatívát...és nem csak "...ez sz@r..." kaliberű kifejtéseket teszel...

T43p, really? Elhiszem, hogy megabrutál jó a kijelzője...de elszállt felette az idő...és valahogy a 300x lassabb műveletvégzésért, nem fogja kárpótolni...hogy milyen szép...
Amúgy ha annyira fontos...vesz mellé egy monitort...mert önmagától belátja, hogy kell...

De szubjektíve saját mércével mérve sem volt gondja a T460-as kijelzőjével... őt egyéb lehetséges hibaforrások érdekelték...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#114150) Tikakukac válasza sutszi (#114149) üzenetére


Tikakukac
titán

Én pedig egyszer egy komplett pezsgőgyárat felvásárolok, ha nem lesz kiforgatva az embernek az írása és lesz kontextusban értelmezés :B
Amúgy parancsolj: 840 G3 vagy E7470 WQHD-val. Mindegyiket hamarabb venném, mint a T460-at. T470 pedig nyilván instant kukta.

Igen, T43p, really. Ezért vettem W500-at is most a T60-ak mellé. Hogy amikor 10 meg lassan 15 évvel ezen gépek után seggünket verjük a földhöz egy 250 nites FHD paneltől gatyarom színtérrel, akkor le tudjam vinni a vérnyomásomat, hogy ahha, ja, cool, na haladjunk. Ez nem minősítés a kolléga felé, ez a trend és a vonatkoztatási rendszer felé szól, hogy kicsit nézzünk magunkba, kastélyból néztük a munkásokat, most pedig a kútból szólunk fel, hogy küldjék le a vödröt.

Ismétlem: senki sem beszélt műveletekről, senki sem beszélt procikról, akkuról és bármi hasonlóról, itt arról volt szó, hogy egyszerűen ilyen legendás gépek mellett egy T470-et megemlíteni egy ilyen kijelzővel szerintem már-már sértés kategória :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.