Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114551) vicze válasza megott (#114550) üzenetére


vicze
félisten

A temper detection aktiválódik teljes lemerülés esetén is. Tehát ha pl. 2-3 hétig nincs bekapcsolva simán 0-ra merül és aktiválja, viszont megtörténik nagyobb rázkódás esetében is 2x eset meg szállítás után.

(#114552) Dare2Live válasza vicze (#114548) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mandatoryban települt legutolsó bios még talán nov/decemberben.

@magott Aksi masszívan degradálódik azt érzem 3.5év után kb az eredeti 30%át tudja. Ennyire gyorsan még egyik thinkpad aksija se degradálódott. Hol van már az az idő amikor be lehetett állítani, hogy 90%ra töltse és 5év után még erdeti felét tudta.

Sztem holnap megigénylek egy új notit egyszerűen az ideg kiver attól, hogy egy vasárnapi change közben megtörténik és emiatt kifutok idöből vagy be se tudom fejezni a melót.

szerk: Apósnál még működik a T400am. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#114553) ivana válasza Dare2Live (#114552) üzenetére


ivana
Ármester

T480-on miért ne lehetne beállítani a töltési százalékot?

(#114554) Dare2Live válasza ivana (#114553) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

linuxom van, nem sikerült anno.

Azt nem tudom mit fognak adni de újan meggpróbálom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#114555) vicze válasza Dare2Live (#114552) üzenetére


vicze
félisten

Nem halt meg véletlen az egyik aksi a gépben?

(#114556) Dare2Live válasza vicze (#114555) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meg tudom ezt vhogy nézni?

kb uugy használva anno elment 4.5-5h+t most 1.5ht talán kibír. Ez alapján simán.

szerk: aksit nem cserélnek sajnos, csak új gépet kaphatok. Emiatt is kéne a csere...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#114557) Picco válasza Dare2Live (#114556) üzenetére


Picco
addikt

win alatt meg tudod nezni a lenovo vantage progiban, linux alatt sajnos nem tudom hogyan/van e ra lehetoseg

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#114558) S_x96x_S válasza Dare2Live (#114554) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> töltési százalék
> linuxom van

nézd meg a "TLP" -t.
https://linrunner.de/tlp/settings/battery.html#start-stop-charge-thresh-batx

"TLP is a feature-rich command line utility for Linux, saving laptop battery power without the need to delve deeper into technical details."

"""
Does TLP run on my laptop (not a ThinkPad)?
TLP runs on every laptop brand. A few features are available on IBM/Lenovo ThinkPads only.
""

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#114559) megott válasza vicze (#114551) üzenetére


megott
tag

Röhögni fogysz némelyik hátlappal jó volt, némelyikkel nem, ha a kapcsolót nyomtam (nem csak a nyelvét akkor meg tökéletes)
A merülés, rázkódás itt szóba sem jött, töltőn volt a gép az asztalon.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#114560) megott válasza Dare2Live (#114552) üzenetére


megott
tag

Esetleg még egy BatteryInfoview-ot megér.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#114561) Fifi válasza S_x96x_S (#114558) üzenetére


Fifi
őstag

Nálam ez működik a T430s-en. :K

(#114562) HSM


HSM
félisten

Lenovo-éknál valakinek úgy látom, nagyon beakadt idén ez a FHD kamera meg mikrofon dolog... [link] :C
Lényeges tulajdonsága, főleg egy X1 Carbonnak, én is büszkén ráírtam volna a fedlapra. ;]
Ha valakit a CES-es részletek is érdekelnek: [link] . :)

[ Szerkesztve ]

(#114563) FoxiestFox válasza HSM (#114562) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az igazi poén, hogy a magasabb kijelzők miatt ismét több hely lenne hely 7 soros billzetnek, de se híre, se hamva, szenvedj csak tovább az fn-kombókkal.

(#114564) S_x96x_S válasza HSM (#114562) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> kamera meg mikrofon dolog

a mikrofon felirat néha jól jön,
hogy tudd, hogy hova kell "célozni" a beszédet. :R

én a "Dolby Atmos" hangszórón csodálkoztam el ( pozitivan )

megj: persze ez csak nekem újdonság ..
más "korszerű" thinkpad-es konfigokban is van ...

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#114565) ivana válasza S_x96x_S (#114564) üzenetére


ivana
Ármester

A céges hpra az van írva, hogy bang&olufsen mégis rosszabb hangja van mint az X270-nek, pedig az sem valami csúcs.

(#114566) atus72


atus72
senior tag

"AMD Ryzen Pro 6860Z processor" annyira új hogy még speckó sincs róla... miért?

(#114567) HSM válasza FoxiestFox (#114563) üzenetére


HSM
félisten

Őszintén szólva, túlzottan ez a része nem zavar. Jobban szerettem a 7 sorosat, de számomra élhető kompromisszum a 6-soros is.

#114564 S_x96x_S : Egy jól megtervezett laptopon ha a kijelző felé nézel, akkor a kamerának/mikrofonnak az arcodat illene vennie, így normálisan lehet video-beszélgetni. Ha már külön feliratok kellenek, hogy hol a mikrofon, az már nagyon nagy baj szvsz. :D

A T14-re sem kellett ilyen marhaság [link] , nézted a kijelzőt, és működött a video-beszélgetés. :C Egyébként, meglepően jól, mindössze két mikrofonnal, 720P kamerával....

A T14-en is valami új Dolby-s hangrendszer lett, az nagyon kellemes előrelépés volt a korábbi lefelé szóló megoldásokhoz képest. :K

(#114568) S_x96x_S válasza atus72 (#114566) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> "AMD Ryzen Pro 6860Z processor" annyira új
> hogy még speckó sincs róla... miért?

mert
- ez nem consumer proci - hanem "Pro"-s; Majd később ...
- valószínüleg egyedi proci; csak a Thinkpad "Z" szériának ;]
Amúgy a publikus 6000-res "consumer" variációkból kb be lehet lőni, hogy ~ mit fog tudni.
Talán a "Ryzen 7 6800HS" - átkeresztel/tunningolt verziója lesz - 35W-on

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#114569) S_x96x_S válasza atus72 (#114566) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> "AMD Ryzen Pro 6860Z "

közben befutottak a PRO-s procik is [1]:
vagyis valószínüleg a "Ryzen 7 6850U (8 mag)" válogatott/tunningolt verziója lehet.

[1] https://prohardver.hu/hir/amd_ryzen_pro_uj_szintre_emeli_biztonsag.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#114570) HSM válasza S_x96x_S (#114569) üzenetére


HSM
félisten

Új szintre emelt biztonság... :DDD
Engem továbbra is a Pluton teljes kikapcsolhatósága izgat ezzel az APU-val kapcsolatban, mert azt leszámítva nagyon tetszik.
Számomra ez az ábra a megoldás működéséről inkább aggasztónak, mintsem biztonságosnak tűnik: [link] :DDD .
Nem szeretem a beépített backdoor-okat/rootkit-eket, remote hozzáféréssel a net felől. :N
Lásd pl. [link] .
Persze, tudom, a legbiztonságosabb akkor lenne, ha benne sem lenne a hardverben, de egy teljes kikapcsolás + külső TPM, esetleg hagyományos "offline" fTPM megoldással már kiegyeznék. :D Én a fizikai hozzáférést igénylő TPM támadásokat nem tartom valós veszélynek, arra figyelmeztet is a gép, ha úgy van beállítva, és különben sem hagyom soha őrizetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#114571) vicze válasza HSM (#114562) üzenetére


vicze
félisten

Mint kiderült ez az új Intel követelmény a gyártóktól, ezért idén mindenben is FHD kamera lesz. Hogy miért passz...

(#114572) FoxiestFox válasza vicze (#114571) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk ideje elfelejteni végre a 720p-t

(#114573) vicze válasza FoxiestFox (#114572) üzenetére


vicze
félisten

Jó de most milyen hülyeség már, hogy ahhoz hogy a gyártó rárakhassa az Evo 3 matricát FHD kamera kell a gépbe. Pont le*** mi van benne ha értelmes képet akarok akkor veszek külsőt, az FHD pont olyan szar lesz mint a HD, egy gombostűbe nem jut több fény.

(#114574) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Minden kis fejlődésnek örülni kell. :D Van hely beletenni egy jobb optikát amúgy, simán belemehetne 10 éves telefonok fő optikája / szenzora, az már olcsó kell hogy legyen, és a képminőség egy másik dimenzióban játszana.
Külső kamerával meg majomkodjon akinek 6 édesanyja van... :Y

(#114575) HSM válasza vicze (#114573) üzenetére


HSM
félisten

Időközben már azt írják, 720P-re is jár a plecsni: [link] .

Nekem amúgy szimpatikus, hogy talán egy fokkal értelmesebb kamera került be, de ennyire reklámozni erős túlzásnak tűnik... Jobb telefonok ezt már sok-sok éve tudják... Még ha 4K60-as HDR + PDAF esetleg OIS jó nagy szenzorral, akkor legyen kirakva a kirakatba, de így.... :N

[ Szerkesztve ]

(#114576) sutszi válasza vicze (#114573) üzenetére


sutszi
veterán

Érdekes ezt olvasni a HO korszakban... Pont, hogy senki nem akar külön eszközzel tökölni, amikor ott van amúgy is a gépben... 720p-t meg 2022-ben tényleg illene már elfelejteni. És egyéb paramétereket még nem kezdtünk vesézni. A lényeg, hogy ne kaputelefon legyen már...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#114577) vicze válasza sutszi (#114576) üzenetére


vicze
félisten

Ok. Szeried komolyan lesz érdemi javulás? Azogy a felbontás nő más nem válozik, gombostű, 0 optika.
Perze az is csodás hogy HO-ban majd az embert FHD-t akarnak majd kipréselni az esetileg erre képtelen netükön és jön a folyamatos kihagyások akadások és egyéb problémák. Egy video hivás eleve szarrá van tömörítve és jobb esetben is VGA. És még sorolhatnám.
Marketing gimik semmi más, ha értelmes képet akarsz = külső kamera.

[ Szerkesztve ]

(#114578) sutszi


sutszi
veterán

Utolsó előtti mondatom elkerülte a figyelmed...
De nagyon kihegyezed a felbontásra. Jól tudjuk, hogy más egyéb járulékos fejlesztések is járnak mellé. A tavalyi évben volt egy pár gépcsere és látható javuslás volt a képminőségben... A kódolás meg a video konf szoftver hatásköre, és tudjuk hogy a google meg a többiek azért egész jók ebben.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#114579) vicze válasza sutszi (#114578) üzenetére


vicze
félisten

Azért hegyezem ki a felbontásra mert kizárólagosan erről szól és semmi mást nem jelent. Valós képminőség javulást ahogy irtad HD-val is el lehet érni megfelelő SW feldolgozással ha akarják, ez továbbra se adott csak megnövelt szenzor méret, esetileg akár rosszabb minőség, a kisebb pixel méret miatt a szenzoron.

(#114580) totron


totron
addikt

T60p party is in progress.

(#114581) FoxiestFox válasza totron (#114580) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kép lemaradt.

(#114582) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Sziasztok!
Van egy t420 laptopom.
A problémám, hogy ha rakok bele sim kártyát akkor nem tudok azon keresztül csatlakozni a nethez. Nincs olyan opcióm, amivel tudnék hozzá csatlakozni.
Letöltöttem a Lenovo Mobile Broadband programot hátha azzal sikerül beállítanom.
Telepítéskor viszont azt a hibaüzenetet kapom, hogy olyan wan kártyám van ami nem támogatja ezt a funkciót.
Az lenne a kérdésem, hogy mit kellene cserélnem a laptopban, hogy tudjam használni a sim kártyás netet?
Már szedtem szét a gépet és arra tippelek, hogy ez lesz a wan kártya és ezt kellene cserélnem ugye?

(#114583) Tim82 válasza DAVID0000 (#114582) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem. Ez a wifi kártya, egyébként pontosan ez: [link]. Ha jól látom a fotódon, a WWAN kártya antennái (a piros és a kék) nincsenek semmibe se bekötve.

Utóbbit pontosítom: mivel jobbra lefelé kellene lennie még a fotód szélén túl is a WWAN kártyának, ebből nyilván nem lehet megállapítani így.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#114584) DAVID0000 válasza Tim82 (#114583) üzenetére


DAVID0000
aktív tag


Erre gondolsz?

(#114585) Tim82 válasza DAVID0000 (#114584) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, ott kellene lennie a WWAN kártyának, neked ott üres foglalat van.

Javasolnám, hogy Ericsson F5521GW-t keress bele, lehetőleg olyat, aminek az FRU-ja (FRU = Field Replaceable Unit, itt kábé az olyan alkatrész azonosítóját jelenti, amit elviekben nem a felhasználó, hanem a szervizes kellene, hogy cseréljen) a következő: 60Y3279.

Alternatíva még a Gobi 3000, FRU: 60Y3257.

Ezek (a megfelelő FRU-sok legalábbis) biztosan mennek a T420-ban.

Amivel számolnod kell, hogy ezek 3G/HSDPA-ra képes kártyák, 4G/LTE-re nem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#114586) DAVID0000 válasza Tim82 (#114585) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hát az a helyzet hogy ott jelenleg egy mSata ssd van a foglalatban :/
Csak ez a kép még az előtt készült, hogy azt beleraktam.

[ Szerkesztve ]

(#114587) Tim82 válasza DAVID0000 (#114586) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos, vagy mSATA SSD, vagy WWAN kártya, nem megy a kettő egyszerre.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#114588) DAVID0000 válasza Tim82 (#114587) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Akkor egy 4G usb stick elvileg amúgy is jobb megoldás lenne mint a 3G...

(#114589) Tim82 válasza DAVID0000 (#114588) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az USB stick nyilván sérülékeny megoldás egy belső kártyához képest, de ezt leszámítva igen.

4G/LTE képes belső kártyák viszonylag drágák mini PCI-e foglalatba való kivitelben és ahhoz, hogy a T420-ban működjenek, moddolt BIOS kell (amiben ki van iktatva a gyári BIOS-ban a hálózati kártyákra meglévő whitelist).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#114590) DAVID0000 válasza Tim82 (#114589) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

És ez a kártya micsoda egyébként?

(#114591) Tim82 válasza DAVID0000 (#114590) üzenetére


Tim82
nagyúr

56k modem/fax vezérlőkártya. Kábé ez az utolsó generáció Thinkpad-ekből, amelyikben még van, az utód T430-ban már nincs. Emléke szívünkben örökké élni fog. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#114592) Pano


Pano
addikt

Hát ilyet emberek.... muszáj leírnom.

Van egy 40A9 dokkolóm. Véletlenül a "töltős" usb-c foglalatba dugtam be. Ment is hálózaztról, szóval nem is tűnt fel. Csak egy dolog. A touchpad megszűnt létezni. :((( Kattintani lehetet, de kurzort mozgatni nem.
Már vagy 40 perce próbáltam rájönni mi a büdös franc van, amikor észrevettem.. mondom nem lehet, átdugom a megszokott usb-c-be és a touchpad életre kelt.
Na, ilyet se láttam még eddig...

(#114593) sutszi válasza Pano (#114592) üzenetére


sutszi
veterán

A 40AF dokkoló meg néhány T480/T490 esetében nem akarta felismertetni magát a rendszerrel. Sima és töltős usb-c-re dugdosások után már ment minden irányból oda vissza. Csak egyszer be kellett mutatni neki a dokkolót... intuitív kitalálni ezt elég meglepő volt...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#114594) azbest válasza DAVID0000 (#114588) üzenetére


azbest
félisten

hát, mivel a következő egy év során fokozatosan kivezetik a 3g-t, így olyan eszközzel hosszútávon már nem érdemes tervezni. Marad az usb vagy hotspot. (Vagy az említett bios moddos téma).

(#114595) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

A céges gépem egy jó ideje Thinkpad, T530-540-460-470 is megfordult nálam, most éppen T480-at fogyasztok.
Ugyan nem néztem utána, hogy mennyire cseppálló a billetyűzete (talán semennyire), de azt tapasztalom, hogy a billentyűzet és a touchpad sem tolerálja a nedves kézzel érintést.

Pl. ha mosogatás után nem törlöm teljesen csont szárazra a kezem, a Touchpad egészen apró, pára mértékű nedvességtől meghülyül, és használhatatlan lesz akár órákig, rosszabb esetben le kell tiltani a touchpadot, mert magától kattintgat mindenfelé.

A másik amit észrevettem, hogy a billentyűzet még egy belépőszintű Acer laptoptól is kevésbé tolerálja a nedvességet. Pár hete tényleg csak maximum két csepp tiszta víz került az Enter gomb közelébe, és meghalt a billentyűzet, több hét után sem jött helyre, cserélni kellett.

Most keresek magamnak privát laptopot, gondolkodom a Thinkpadben is, de ez a nedvesség intolerancia kicsit elriaszt.

Ti mit tapasztaltok? Melyik szériától lett ilyen érzékeny, főleg a Touchpad?

(#114596) barnam_ válasza Atos23 (#114595) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szia,
Valószínűleg nem erre a válaszra számítasz, de ajánlom a törölköző használatát ;]

Ugyan a billentyűzeten keresztül kivezeti a gépből a folyadékot, de szerintem az nem jelenti azt, hogy maga a billentyűzet vízálló lenne.

(#114597) HSM válasza Atos23 (#114595) üzenetére


HSM
félisten

A sima T4xx-ek/T14-ek ahogy előttem is írják, nem vízállóak. A billentyűzet a gép alján keresztül kivezeti a vizet, így a gépet megvédheti a véletlen beleöntött folyadéktól, de a billentyűzettel ettől még okozhat gondot, ha nedves. Az S változatok még ennyire sem "vízállóak", ott a kivezetés sem megoldott a vékonyított konstrukció miatt.

Én is a törülköző használatát javaslom, különösen elektromos berendezések használata előtt. :D

[ Szerkesztve ]

(#114598) vicze válasza HSM (#114597) üzenetére


vicze
félisten

Nem vízálló, de minden Thinkpad hivatalosan "spill-resistant"-nak van eladva(az S is). Az más kérdés, hogy mit bír valójában.

A törölköző meg "lehető leghasznosabb dolog". :)

(#114599) Ogard válasza Atos23 (#114595) üzenetére


Ogard
tag

"Régen minden jobb volt" jeligére. (Kedves régi x60-asom billentyűjét pucováltam így rendszeresen. Soha semmi baja nem lett.)

(#114600) barnam_ válasza Ogard (#114599) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez jó, de itt nem működés közben érte a víz, meg gondolom utána ki is szárítottad.
De amúgy tényleg impresszív, hogy kibírta :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.