Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113610) azbest válasza FoxiestFox (#113609) üzenetére


azbest
félisten

Hirtelen körbekeresve csak sok ével ezelőtti mókolásokat találtam, olyat nem, hogy codec-et vagy fps-t lehetne változtani (kivéve a korlátozott lehetőégeket adó h264ify). Mókás amúgy, mert van már olyan videó, aminél a nagyobb felbontás av1, 4k környékéig vp9 :D A t430-on teljesen változó, van hogy 4k vp9 videót nézehetek gyakorlatilag framedrop nélkül (i7-3720qm), máskor meg 720p videónál is beledöglődik a chrome. Az sem segít, hogy 30Hz-en haszánlom 4k monitort, mivel az intel gpu nem tud többet és egy biztonsági javítás óta, pont amikor a h264 gyorsítás megjelent linuxra chromeban, akkor elrontották és azóta 30Hz kijelzővel elszáll a hw dekódoláskor is a proci gyakran. Előző verizóval simán ment. Most csak kisebb felbontással 60Hz-en jó a hw dekódolás azt hiszem. Win-en sokkal gördülékenyebb, de többféle rendszert is használok.

Szerintem ott esett ki a broadcom, hogy codec-ként települ a drivere. Nincs olyan api-ja, mint a videokártyáknak, sosem írták azt meg hozzá. És a böngészők már nem támogatják a belső codec-ükben. Linukon kb sosem volt az igazi. Win-en úgy nagyjából okés volt (akkoriban azt hiszem firefoxoztam).

#113611 Tikakukac vagy ha nem kell noti, akkor 4k 60Hz-re képet kiadni tudó 4th gen i3-as minipécék is gombokért vannak ssd-vel gyárilag. Azóta is felemlegetem a fujitsu esprimo q520 -amat, ami keméyn 35 volt boltból :D De jó, hogy nem raspi4-et vettem annyiért, hanem azt másodlagos gépnek az irodába.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.