Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99251) Bali27 válasza s4tch (#99250) üzenetére


Bali27
addikt

Hangszórók tuti maradnak. Például milyen erősítőre gondoltál? 200 alatt kb meg tudom úszni?

(#99252) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ez sem egy erőgép, de elég jó áron van: [Atoll SDA 100] 160k [manual]
Főleg ha hinni lehet pl. [ennek]

[ Szerkesztve ]

(#99253) fehér_ember válasza fehér_ember (#99252) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akartam ajánlani egy másik hálózatképes erősítőt is. De azt meg benéztem (hibás volt).

[ Szerkesztve ]

(#99254) s4tch válasza fehér_ember (#99252) üzenetére


s4tch
veterán

Ez durván jó áron van. Figyelem egy ideje a típust, abdallo árult már egyet kicsit drágábban, de ez kb. a legolcsóbb, amit EU-n belül az elmúlt egy évben láttam belőle. Bárcsak tudna natívan tidalt...

(#99255) gergo4300


gergo4300
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi rendszerbe keresnék meleg hangú best buy erősítőt kb 25 e Ft ért:
DAC: Musiland Monitor 02 US Dragon
Hangfal: Sharp CP-201H 4 Ohm
Eddig az Onkyo Integrákat nézegettem, van-e jobb ezeknél a használt piacon?
Ha maradunk az Integránál, akkor meg szabad-e venni a százas szériát pl Onkyo A-911, vagy csak az ezressel szabad folglalkozni? (A-9711 például)
Előre is köszi! :D

(#99256) Szila|H|


Szila|H|
tag

Sziasztok!

Nem teljesen témába illő, de topikot nem találtam rá.
Volt egy kis pakolás és édesapáméknál találtunk egy Lenco L300-at jó pár db lemezzel.
Lenco M350 hangszedővel, viszont nincs benne már tű.
Nem törekszem a tökéletes hangzásra, csupán nosztalgia kedvéért szólaltatnám meg. Viszont sehol nem találok tűt, így gyanítom másik hangszedő kellene hozzá. Tudnátok tippet adni milyen fajtát kellene hozzá venni?
Köszönöm, ha bármiféle infót tudtok adni.

Life is better with a frenchie

(#99257) fererencz89 válasza gergo4300 (#99255) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Szia!
Ez összeg környékén az én kedvencem az Arcam Alpha, esetleg az utódai (Alpha II, Alpha 3). :K Finom, meleg hangú készülék(ek). Bár az is hozzá tartozik, hogy angol hangfalakkal hallottam ezeket.

Nem szotkam hibázni.

(#99258) phara


phara
friss újonc

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Sztereo rendszert építek Bowers 601 s3, ANTHEM MRX 300-mal. A rendszert PC-vel szeretném összekötni, viszont ha lehet, egyelőre nem költenék 100+ ezret egy hangkártyára.

A kérdésem az, hogy tapasztalatok szerint PC-s videókártyából kijövő HDMI (Nvidia 2080 Super) mennyire képes veszteség nélkül közvetíteni a jelet az erősítőbe?

Próbált már valaki HDMI-vel rendszert összerakni, ha igen, hogyan, és milyen lett?

Köszi!

(#99259) Dorian válasza phara (#99258) üzenetére


Dorian
félisten

Elméletileg veszteségmentes az átvitel, a HDMI amúgy pedig elég jó protokoll.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99260) phara válasza Dorian (#99259) üzenetére


phara
friss újonc

Köszönöm a választ!

Főként arra vagyok kíváncsi, hogy egy videókártya milyen minőségű audió jelet tud kilőni magából. Felveszi e a versenyt mondjuk egy PCIe-s hangkártyával, amibe 6.3-as jack megy.

(#99261) fehér_ember válasza phara (#99260) üzenetére


fehér_ember
addikt

A hdmi-n digit jel megy és olyankor az erősítődben lévő hangkártyát fogod használni.
Tehát akkor arra vagy kíváncsi hogy a házimozi erősítődbe épített hangkártya milyen minőségű egy pc-be helyezhetőhöz képest.

Ezt az fogja neked tudni megmondani, akinek konkrét termékkel van személyes tapasztalata.

De általában szerintem igaz, hogy csak a felső kategóriás avr-ekbe épített dacok elég jó minőségűek ahhoz hogy ne csak erősítőként hanem dac-ként is megállják helyüket. Mármint ha zenehallgatásról van szó. Persze egyéni igények alapján, többeknek akár az egyszerűbb hm vasakba építettek is megfelelhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#99262) frame120 válasza phara (#99260) üzenetére


frame120
tag

Mivel a HDMI-n digitálisan kerül átvitelre a hang, nagyrészt az erősítőd DA konverterétől függ, hogy milyen lesz egy hangkártyához képest.

(#99263) phara


phara
friss újonc

Tiszta sor, nagyon köszönöm a válaszokat!

(#99264) Joshi


Joshi
titán

Üdv.
Érdemes Dynaudio Emit M10 + Dual CS435 lejátszóhoz csöves erősítőt venni? Ha igen akkor mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#99265) #03969024 válasza Joshi (#99264) üzenetére


#03969024
törölt tag

Mennyit szánsz rá?

(#99266) Joshi válasza #03969024 (#99265) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, igazság szerint ezen a téren nincs tapasztalatom. Gondolom van egy szint ami alá nem érdemes menni. Vagy?

ui.: meg mondom őszintén arra gondoltam, hogy egy komódon a lemezlejátszóval együtt a szoba dísze lehetne. A komódot mi terveznénk egyik cimborám segítségével (ő asztalos). A szobabútort is ő készítette.

[ Szerkesztve ]

(#99267) robi-k válasza Joshi (#99264) üzenetére


robi-k
őstag

NEM! A dínóid alacsony érzékenységűek (86 dB), egy csöves csak kínkeserve, magas teljesítményigénnyel és ennél fogva magas torzításokkal (amit sokan "csöves meleg hangnak" hívnak) tudná meghajtani.
SE semmi esetre sem jöhet szóba, PP (PushPull) esetleg, de csak nagy körültekintéssel. Volt csövesen (PP, 2x30W kimenő teljesítménnyel), de vissza tértem a tranzisztoros erősítőhöz, pedig a dobozaim nagyon érzékenyek (94 dB).

Az asztalosod elérhetőségét megadhatnád ;)

[ Szerkesztve ]

(#99268) Joshi válasza robi-k (#99267) üzenetére


Joshi
titán

A csöves helyett milyen sztereó erősítőt ajánlanál?

ui.: cimborámnak nagyon sok melója van, de rákérdezek hogy ajánlhatom-e. :R

(#99269) #03969024 válasza robi-k (#99267) üzenetére


#03969024
törölt tag

Egy 86dB-s dobozhoz 40-50 Watt elég kell legyen, s valahogy a csöves teljesítmény nem pont ugyanaz, mint a tranzisztoros. De látom, inkább szobadísz lenne...

(#99270) robi-k válasza Joshi (#99268) üzenetére


robi-k
őstag

Nehéz kérdés ajánlgatni erősítőt :) Mint tudjuk, az ízlések és pofonok igen eltérőek :)
Én csövesről egy Yamaha A-S2000 erősítőre váltottam. Sokan szidják a yamahát (bevallom, nem alaptalanul), de én nem panaszkodom.

Legamharább ősz vége felé, vagy akár csak télen venném igénybe az asztalos cimborád szolgáltatását, nem sürgős.

(#99269) lancerboy
Igaz, nem 1:1 párosítjuk a csöves ill. tranzisztoros erősítők kimenő teljesítményét, főleg, ha a csöves pl. egy SE. De ha PP csövesről van szó, főleg ha tartalmaz negatív visszacsatolást a minél kisebb torzítás érdekében, akkor a tulajdonsága nagyon közel áll egy jó tranzisztoroshoz.

[ Szerkesztve ]

(#99271) Joshi válasza #03969024 (#99269) üzenetére


Joshi
titán

Nem feltétlenül a szoba dísze lenne. Én úgy gondolom, hogy ha már analóg minden, akkor maradjon is az. Azt tudom hogy a Dynaudiók nehezen meghajtható hangfalak és a csöves erősítők nem éppen az erőről híresek.

[ Szerkesztve ]

(#99272) Joshi válasza robi-k (#99270) üzenetére


Joshi
titán

A Dynaudio Emit M10-hez milyen teljesítmény dukál (erősítő)? Illetve milyen kábel ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#99273) robi-k válasza Joshi (#99272) üzenetére


robi-k
őstag

Nem létezik pontos átszámítási módszer a hangfal érzékenysége és a kívánt erősítő teljesítménye között, még egy csomó más paraméter is befolyást gyakorol az eredményre.
De nagyon durván számolva: adott: 86 dB érzékenység, 4 Ohm nominális impedancia, azaz a hangfal 1 W felvett teljesítményre 1 méterre 86 dB hangnyomást tud leadni,
Olyan erősítő kell, ami a kellő hangnyomást a szobában a teljesítménye 60-70% már biztosítani tudja.
Példa: egy 93 dB érzékenységű hangfal 16 W teljesítmény felvétellel úgy szól, mint egy 87 dB érzékenységű hangfal 64 W teljesítményfelvételen (1/3 teljesítmény), 2/3 esetén 93 db - 32 W és 87 dB 128 W, 3/3 esetében 93 dB - 48 W és 87 dB - 192 W.

(#99274) Ear001 válasza robi-k (#99267) üzenetére


Ear001
addikt

Nem az érzékenység az igazi gond a Dynokkal. Én használtam talán 8 wattos PSE-t is meg talán tíz wattos TMP Ant-ot is Heed Enigmákhoz, amik hasonlóan érzéketlenek, és nem volt kevés sem a hangerő, sem a dinamika. Minden esetre ezeket és sem ajánlanám a Dynokhoz, de például egy olyan trükkös csöves, mint a TMP Triton már jó lehet, vagy valami konzervatívan nagy tápos, nagy kimenőtrafős csöves.

Amúgy az, hogy egy erősítő tranzisztoros, önmagában még nem garancia arra, hogy meg tudjon hajtani egy Dynot. ;]

(#99275) Vanos


Vanos
aktív tag

Silent Wire LS16 hangfalkábellel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Nem akarom elkiabálni, de holnap egy felső kategóriás hangfalat megyek meghallgatni/megvenni. Az eladó ezt a hangfalkábel is kínálja eladásra, az újkori ár harmadáért.
Úgy, hogy a megveendő hangfalat még nem is hallottam a meglévő rendszeremen, nem tudom eldönteni, hogy szükségem van-e erre a kábelre...
Kábellekkel kb. finomhangolni szokták a rendszert.

Megér ez 90-100 000 Ft-ot? Megbánom ha otthagyom? :F

Jelenleg nincs minőségi/drága hangfalkábelem, valószínűleg vennem kell majd egyet.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#99276) migabi24 válasza Vanos (#99275) üzenetére


migabi24
nagyúr

"Kábellekkel kb. finomhangolni szokták a rendszert"

Ezt ki mondta neked?🤣

(#99277) Dorian válasza migabi24 (#99276) üzenetére


Dorian
félisten

Jól mondta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99278) migabi24 válasza Vanos (#99275) üzenetére


migabi24
nagyúr

Egyébként nagyon egyszerű a dolog, elviszed magaddal a mostani kábeled és meghallgatod az eladónál.

(#99279) migabi24 válasza Dorian (#99277) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem meg nem, de ezen nem veszünk össze :D

(#99280) #09634560 válasza migabi24 (#99276) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akárki mondta, igaza volt.
és igen hallgasd meg, lehetőleg saját erősitőddel és zenéiddel (veszteségmentes)

[ Szerkesztve ]

(#99281) dgyuri0123 válasza #09634560 (#99280) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó kábel nem csak "finomhangol". Komoly változásokat tud okozni, annyira, hogy már már kategóriát ugrasz vele. Persze lefelé is lehet ugrani, nem csak felfelé... :)

"csak a zene van"

(#99282) migabi24 válasza dgyuri0123 (#99281) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így van :C De ezt ugye csak az tudja aki megtapasztalja.

(#99283) Dorian válasza dgyuri0123 (#99281) üzenetére


Dorian
félisten

Ha egy kábel ilyent okoz, akkor azzal a rendszerrel van baj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99284) migabi24 válasza Dorian (#99283) üzenetére


migabi24
nagyúr

Mondod ezt úgy, hogy 10.000Ft-os ic kábelt használsz, nekem egy 300 ezres tesztgyőztes kábel van a fiókba mert még az se tudta kihozni a maximumot a rendszeremből, pedig a lejátszóm alig drágább :D

(#99285) Dorian válasza migabi24 (#99284) üzenetére


Dorian
félisten

A realitás embere vagyok, kerülöm a fanatikusokat...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99286) dgyuri0123 válasza Dorian (#99283) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem nem. A világ legjobb rendszerét is hazavághatod egy "kácsás" olcsó, ezüstözött kábellel és most nem az olcsóságon van a hangsúly. Egy rossz kábel atomrobbanásszerűen pusztít maga körül.

"csak a zene van"

(#99287) migabi24 válasza dgyuri0123 (#99286) üzenetére


migabi24
nagyúr

Engedd el, nem fogod tudni meggyőzni.Tényleg, vártam a tápkábel történet folytatását, mi lett a kácsás tuning eredménye?

(#99288) Dorian válasza dgyuri0123 (#99286) üzenetére


Dorian
félisten

Nem azt mondtam, h egy rossz, elhangolt, rikácsolòs kábellel is jòl szòl valami.
Hanem azt, hogy egy jò rendszer egy sima egyszerű, olcsò rèz kábellel is jòl szòl. Ezt lehet aztán finomhangolni jobb kábellel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99289) dgyuri0123 válasza migabi24 (#99287) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Korainak éreztem a "kinyilatkoztatást", mert új dugó + új szerelés volt, sokkott kaphatott a drót, de pár nap után talán mégis írok róla. Piszok jó lett. Nyugodt, nagyon nagy a tere, nyitott, de nem rikácsol és kb. az összes hang másképpen szól... A hangok jobban leválnak, pontosabb a pozíciójuk, szebb az ének, szebb minden hangszer. A tere nagyon "ölelős", még jobban, mint eddig bármikor. Szintet lépett a drót. :)
Amúgy pocsékul volt szerelve, az elemi szálak kb 20%-a volt kontaktban a dugóval, szóval volt min javítani. Nem is szólt így, mint most. Lényegében vakon repültem, mert akár pénzkidobás is lehetett volna a vége, de hallottam valamit a hangjában, amitől azt gondoltam, hogy jó lesz ez, csak normálisan össze kell szerelni normális dugókkal és így is lett. Most már megmutatja, mire képes a Cardas kábel az "aranyos" Furutech dugókkal (direkt nem ródium). Ja, úgy tűnik ez nálam végállomás jó időre... sokáig fog bent állni ez a busz. :D

Még valami... az elemi szálak egyenként zománcozottak voltak, amit le kellett égetni erős pákával és folyatni rá az ónt ezerrel, amit én otthon soha nem tudtam volna megtenni a "cseszlovák" pákámmal. Szóval, van amikor "telefonos segítséget" kell kérni, mert nincs más megoldás..

Dorian: Az a baj, hogy az "átlagos rézdrót" "átlagosan" is szól, szerintem. Tehát egy jobb rendszer is erősen megsínyli, ha rangon aluli versenyzővel akarjuk összepárosítani.. ez megint az én személyes tapasztalatom és véleményem.

"csak a zene van"

(#99290) migabi24 válasza dgyuri0123 (#99289) üzenetére


migabi24
nagyúr

Örülök, hogy bejött a befektetés :R

Ezt meg nagyon jól sikerült megfogalmazni, az én tapasztalatom is ez😊

"Az a baj, hogy az "átlagos rézdrót" "átlagosan" is szól, szerintem. Tehát egy jobb rendszer is erősen megsínyli, ha rangon aluli versenyzővel akarjuk összepárosítani.. ez megint az én személyes tapasztalatom és véleményem

(#99291) Eugene Roe válasza dgyuri0123 (#99289) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hogy mit kapott a drót? :D Kihívod a sorsot magad ellen! Azért várjuk a beszámolót.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#99292) #10726912 válasza Eugene Roe (#99291) üzenetére


#10726912
törölt tag

"sokkot kap", azaz erőbehatás éri, ami miatt roncsolódik a szerkezete, ez járatással idővel elmúlik.

(#99293) dgyuri0123 válasza migabi24 (#99290) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi! Hát még én hogy örülök neki. :)
Még a kínai médialejátszóm is megtáltosodott. Olyan hangok (nüanszok) bújnak elő, amiket nem is sejtettem. Vagy pl. a "remek" Magyar 192 kbps sztereó szinkronhang is már már élvezhető lett, mindenesetre abszolút emészthető. Ugyanezen hangsáv alatt a filmzenék kifejezetten jól szólnak. Nem "sistereg", van teste, van dinamikája stb... szóval, nem gondoltam volna.. inkább csak reménykedtem. És a rossz helyett jó minőségű szerelés/dugózás is rengeteget hozott. Ezt sem gondoltam volna, hogy lényegében teljesen más kábelt kapok vissza, mint amit előzőleg otthagytam. :) Ergo a taknyolás sem vezet sehová, ez is teljesen biztos. Hiába a jó nyersanyag, ha el van rontva minden rossz szereléssel/dugóval.

Eugene Roe: Tigris jól mondta. Én még csavarozás után is rosszabbnak hallom a kábelt. A forrasztás/égetés ennél még nagyobb sokk. Vállalom amit leírtam. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#99294) AMDFan válasza dgyuri0123 (#99289) üzenetére


AMDFan
addikt

Ezt majd érdemes lesz pár év múlva visszaolvasnod, amikor már erről a drótról is szintet léptél majd. Nem is tudom hány szint lehet a hifiben már. 90%-ban mindenki szintet lép amikor új dolgot vásárol, de amikor a kognitív disszonancia szó felmerül, akkor sértődés van :N

(#99295) Vanos válasza Vanos (#99275) üzenetére


Vanos
aktív tag

:W

Nincs szerencsém. Meggondolta magát az osztrák, és mégsem adja el. Reggel lemondta a találkát.
:W :W :W :W :W :W :W

Rájött, hogy jó doboza van, a hirdetést is levette.

Egy 2,5 éves Electra 1038BE lett volna.
Most egy kicsit szomorú vagyok. :O :O :O :O :O :O

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#99296) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én bármit csináltam, kategóriát eddig csak hangdoboz cserével sikerült ugrani.
Bár lehet az én skálámon nagyobbak az osztások kategóriák tekintetében. :D

(#99297) dgyuri0123 válasza AMDFan (#99294) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sok butaságot lehet itt olvasni, annyi bizonyos... :) A hifiben számtalan szint létezik. Attól hogy szintet lép valaki/valami, még lehet "húsz" olyan "szint", amit meg lehet tapasztalni, átélni, érzékelni. Olyan nem "létezik", hogy belépő, közép és felső , mert ennél milliószor árnyaltabb a kép. Én magam biztosan léptem már vagy húsz szintet MK25-től kiindulva és akkor nem montdam sokat. Természetesen nincs vége a lépkedésnek, mert abszolút hájend kategóriáig eljutni is lenne még minimum húsz "szint" és szerintem megint keveset mondtam.

Bizonyos dolgokban (pl kábel), nem hiszem, hogy rengeteget tudnék már felfelé lépni, de azért lenne még hova, ezt is tudom. Eletronikában viszont számtalan variáció létezik, aminek a megfelelő összeállítása szintlépésnek számít/hat. Vállalom amit írtam és mindig vállaltam, amiket leírtam, akár 10 éve történt.. Én is tanulok, próbálok fejlődni, remélem sikerrel. Sok szintet megléptem 40+ év alatt és sosem tagadtam, hogy honnan indultam, de időt/pénzt rászánva bizony sokmindent meg lehet tapasztani. Ja és persze most sem tartok sehol, ami azt illeti, épp csak a "hallgatható" szintet értem el... de most sem vagyok elégedett pl a forrásommal és tudom, hogyha azt lecserélem, ismét szintet fogok lépni... a "sokadikabbat". :K

"csak a zene van"

(#99298) dgyuri0123 válasza Tamoo (#99296) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen, túl nagyok az osztásaid. A hifi nem létra, amiben van 3 fokos 4 fokos, meg 5 fokos. :D
Az másik kérdés, hogy eddig miért nem tudtál "kategóriát lépni" egyéb dolgokkal, mint pl elektronika, vagy kábel, hiszen azok is képesek szinte katarzist nyújtani.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#99299) Dorian válasza dgyuri0123 (#99297) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nincs közös álláspont a skáláròl, addig nem èrtelmezhető a szintlèpès. Bármiről akkor lehet èrtelmes vitát folytatni, ha előbb közmegegyezèssel definiáljuk az alapfogalmakat.
Èn mondjuk 7 szintet különbözetetnèk meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#99300) Tamoo válasza dgyuri0123 (#99298) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amit én előrelépésnek (esetenként "fingreszelésnek") hívok van akinek kategóriaugrás. Így érthető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.