Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) Eugene Roe válasza Tamoo (#98595) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A processzoron mérik a feszültségingadozást terhelés függvényében. 12v-ról kap a procit 1,2-3-4-et. Az usb 3(?) Voltját nem szokták mérni, de feltételezem van valami párhuzam a kettő között.

Superflower a legjobb ripple-t nézve, ott azt nézik, mikor a proci 10w-ról 200w fogyasztásra kapcsol, akkor mennyire tartja mondjuk az 1,21V-t. A gagyi tápok 1,20-1,22 között lehetnek, de akár 0,015-0,02v is lehet a difi. Superflowerek 2 éve (akkor néztem) pedig 0,001-0,002V difin voltak.

De nem vagyok műszerész, úgyhogy valaki javítson ki, ha semmi köze a kettőnek egymáshoz :D

Ja igen, superflower és seasonic 30 ezernél indul, enyém 45k volt, és itt van piaci verseny, ami nagy különbség a hifi tápokkal szemben :) (hifiben szerintem ez legalább dupla ennyi lenne, persze eltérő igénybevételre is)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#98602) python1 válasza Frogged (#98600) üzenetére


python1
veterán

Ezzel a megközelítéssel is pontosan azt lehet elérni, mint a jó kapcsitáppal, aktív hűtéssel, kinek melyik szimpatikusabb, sok esetben költséghatékonyabb, helytakarékosabb.

[ Szerkesztve ]

(#98603) ozzy711 válasza ctrlaltdel13 (#98593) üzenetére


ozzy711
őstag

Nyilván nem, de a venti zaja is hozzátesz.

(#98604) Frogged válasza python1 (#98602) üzenetére


Frogged
aktív tag

Anno mikor pár éve rákérdeztem a zene pc topicban ez volt nagyjából az álltalános vélekedés hogy legyen ez az alap ha valaki saját kezüleg akar audió pc-t építeni, ezért onnan indítotam a projektet.
Azóta többen is arra a véleményre kerültek hogy nem targédia egy minőségi csendes venti a pc-be és egy fullos kapcsi táp is lehet ugyan olyan jó mint a lineáris.
De én sem panaszkodok hogy erre az útra léptem még ha így drágább is lett a projekt.
Biztos nem sok vizet zavar egy halk venti de ha nincs venti azzal még az elméleti kétségét is kizárom hogy beleszólhat.

(#98605) ozzy711 válasza python1 (#98594) üzenetére


ozzy711
őstag

Sajna és simán meghallottam még a leghalkabb ventit is, tompa "búgás" képében, pedig a jobb fajtából volt.

(#98606) ozzy711 válasza Frogged (#98604) üzenetére


ozzy711
őstag

Ráadásul ha a kinézet nem elsődleges ( nekem nem ), bármelyik álló pc házból lehet fekvőt készíteni így még csak sokba sem kerül.

[ Szerkesztve ]

(#98607) python1 válasza Frogged (#98604) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen semmi gond nincs, és jól tetted a zenei PC kiépítését lineáris tápolással, de na ...
ozzy
Rajtad akkor nem segít már semmi, marad passzív PC. ;] :DDD
Azért nálam biztosan nem hallanád a ventik morgását, én olyanokat messziről kerülöm, van mikor elég 5 v 7 volton járatni, és meg is szűnik a morgás, általában fix fordulaton járatom a ventiket.

[ Szerkesztve ]

(#98608) ozzy711 válasza python1 (#98607) üzenetére


ozzy711
őstag

A Noctuától kezdve a Shadow wingsig mindent kipróbáltam, ( vagy 30 k-t költöttem ventire, jut eszembe meg is kéne hirdetnem őket ) reménytelen vagyok. ;]

(#98609) python1


python1
veterán

Tulajdonképpen a PC mint forrás lehet lineáris tápolású vagy éppen kapcsitáp, de lehet aktív ill passzív hűtésű, e mindkét esetben minőségi tápolás szükséges. Aztán pedig rengeteget nyom a minőségen, hogy hogyan konfiguráljuk be szoftveresen a PC-t, biosban is akad tennivaló, és jó ha csak kimondottan zenére konfiguráljuk, használjuk a PC-t. Nem minden esetben állják meg a helyüket a hifizésben a régi dogmák, érdemes előre is tekinteni, és bizony kinyílik a világ, talán még élvezettel zenét is tudunk hallgatni. ;)

(#98610) Frogged válasza python1 (#98609) üzenetére


Frogged
aktív tag

+1

Mondjuk az Audio Pc nagy veszély forrás Hifi bogár szempontból mert kis milió dolgot lehet varjálni.
Erre Kaef és te is elrettentő példa vagy, legalább is számomra aki a Hifit eszközként használja nem célként :P

Anno az Audio Pc előtt gondolkodtam egy Luminon de ha az beadja a kulcsot a 2év gari után kapufa és fájna anyagilag ujjat venni.
Itt meg ha behal az alaplap vagy bármi veszek egy ujjat ahoz képest apró pénzért és megy tovább .

(#98611) python1 válasza Frogged (#98610) üzenetére


python1
veterán

:D
Ja, volt egy pár hónapos agymenésünk mindkettőnknek, viszont szereztem egy rakás tapasztalatot PC terén a kliens gép től kezdve a kétprocesszoros szerverkonfig-ig bezárólag. :DDD De mára már lecsengett, lett helyette sokkal durvább agymenésem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98612) robi-k válasza allein (#98598) üzenetére


robi-k
őstag

Attól, hogy egy integrált erősítő DAC-ot tartalmaz, nem befolyásolja az alap erősítő funkciókat. A Hegel elektronikus hangerő szabályozással rendelkezik (mint lényegében minden mai korszerű erősítő), ami egyáltalán nem baj, sőt, a korszerű elektronikus hangerő szabályozók sokkal jobbak, mint a régi ellenállás alapú "tekerősök".

A Hegel-nél a hangerő szabályozás mettől meddig tart? Pl. az XTZ ClassA100D3 erősítőnél a szabályozó -60 db -től +20 d állított (tehát 80 lépcsőre osztotta fel a szabályozási tartományt), és a hang érezhetően csak 0 dB-nél jött meg. Más erősítőknél a 0dB jelenti a maximumot, -60 dB-vel indulva.
Az sem mindegy, hogy a hangerő szabályozó lineáris vagy progresszív karakterisztikájú (a jobbak erősítőkben által a progresszív van), mert a progresszív esetén sokáig alig emelkedik a hangerő (ezzel biztosítva hogy pl. este külső zajok hiányában is finoman lehessen állítani a hangerőt), a szabályozás végén pedig gyorsan növekszik.

(#98613) allein válasza robi-k (#98612) üzenetére


allein
addikt

Szia, időközben kiderült, hogy a hangerőszabályozás így működik a Hegel-en, elkezdtem én is felfele tekerni és 50 körül már érezni az erőt :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#98614) richies válasza allein (#98613) üzenetére


richies
senior tag

Mettoleddig van a skala?

Rozsomak of Power

(#98615) ktommy91


ktommy91
addikt

Szaisztok! Úgy érzem, hogy eljött az ideje, hogy a 2m-es ugreen -alapnak tökéletes- RCA kábelemet valami jobbra cseréljem. Budget kategóriában 0.8-1m körüli hosszban milyet érdemes venni? Volt ali kuponom és rendeltem két kábelt (csak nem fizettem még ki)(az egyik szerelt, a másikra még kell csatlakozó), ezek közül valamelyik esetleg jó vásárnak tűnik? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#98616) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Erről tudnátok mondani véleményt, jó vétel lehet: [link]
Nad erősítőket is nézegettem használtan, kicsit húzósabbak árban.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#98617) YceBear


YceBear
tag

Udv.

Egy kis segitseget szeretnek kerni. Adott egy Pio N50a halozati lejatszo ami ha LG TV rol optikan kap hangot akkor szagatottan jatsza le. Elozo Samsung TV -nel is elofurdult de ritkan. TV -n hiaba allitok barmit ez nem valtozik. Ha szamitogeprol kapja az Optikai jelet akkor nincs gond folyamatos a hang. Ha Tv-t masik DAC ra kotom akkor is folyamatos a hang. Merre keressem a problemat? Kabel minden esetben ugyan az a Klotz optikai kabel volt.
Koszi

(#98618) fehér_ember válasza YceBear (#98617) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát ha már próbáltad az alkalmazásaim-->beállítások-->hang-->"hang ki"-nél a "külső hangszóró (optikai/hdmi arc)"-on belül, a "digitális hang ki"-nél az "auto" helyett a "pcm"-et is. Akkor én sajna nem tudok hozzátenni.

(#98619) dgyuri0123 válasza YceBear (#98617) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

LG oledemen PCM van beállítva a hang kimenethez.. Soha semmilyen szakadozás nem volt. Úgy van beállítva, hogy a hangszóró is és a digitlis kimenet is aktív egyidőben, emiatt a beépített hangszóró is működik, így nem kell külön állítgatni a hangot menüben, ha erősítő nélkül akarnám nézni a tévét.

"csak a zene van"

(#98620) #07400704 válasza YceBear (#98617) üzenetére


#07400704
törölt tag

Amit fehér ember kolléga írt, azt próbáld meg, nálam is az volt a gond, bár nekem Panasonic a tv.

(#98621) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Hi, van egy dual cs505-3 lemezjátszóm. Ami elkezdett kattogni, mi lehet a gond?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#98622) fererencz89 válasza Speeedfire (#98621) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
A NEAT Critique-et ismeri valaki? Vélemény?
(Bocsi Speeedfire, nem neked, hanem bárkinek)

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#98623) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Bemértem a hálószobai kis aktív sztereó rendszert. :DDD Azért van fülem hozzá, nem véletlenül panaszkodtam évek óta a mélykiemelésre illetve takarítottam ki pár nap után anno a GS60-akat innen. :DDD Most ha már adott a lehetőség, ráengedtem egy szobakorrekciót (Cavern). Így néz ki a dolog:

[ Szerkesztve ]

(#98624) funkmester válasza Tamoo (#98623) üzenetére


funkmester
aktív tag

Zsenialis :D

(#98625) python1 válasza Tamoo (#98623) üzenetére


python1
veterán

Bizony érdemes DSP-zni, természetesen mérés után, tudtam én, hogy jó úton haladok a jobb hang felé. Olvasom, hogy a Harmantól 5 000 dolcsiért megy ki egy ember mérni, majd kalibrálni, és bizony az a bokalef...s hang előjön. Hajrá Tamoo :D
Sajnos én nem tudok most csatlakozni mérésekkel, mert átépítés folyik a nappaliban, és a rendszer is kialakítás alatt van éppen, de jelentkezem én is az agymenésemmel. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#98626) YceBear válasza fehér_ember (#98618) üzenetére


YceBear
tag

Hangkimenetnel nincs pcm :F Van mpeg, 2 dolby, he-aac es van automatikus. Barmelyikre allitom nem folyamatos a hang.

(#98627) Audison válasza python1 (#98607) üzenetére


Audison
senior tag

Van bevált hűtő procira, ami nem zajos? Gyári Intel procival nem teljesen vagyok elégedett. :D

(#98628) python1 válasza Audison (#98627) üzenetére


python1
veterán

Kizárólag höcsöves hűtöket használok már vagy 15-éve, már akkor is készítettem passzív PC-t, de szinte hangnélkülieket használtam mindig.Thermaltake,Noctua, Alpenföhn, Thermalright stb széles a választék mindig a lehetőségekhez mérten a legnagyobb hűtőket használom, jó pasztával, ês kb 1-évente újra pasztázom a hidakat is.Néhány megoldás.



Előszeretettel használom azt a megoldást is, hogy a processzor hűtőjén nincs ventilátor, csak a házból szippantom ki a levegőt, vagy minimálisra csökkentett fordulatú ventikkel, vagy fix volt értékre állítva.

(#98629) migabi24 válasza python1 (#98628) üzenetére


migabi24
nagyúr

Kár az ilyet offba tenni :R

[ Szerkesztve ]

(#98630) +Techno+ válasza Dorian (#98552) üzenetére


+Techno+
tag

Köszönöm a választ!

(#98631) +Techno+ válasza #58092032 (#98553) üzenetére


+Techno+
tag

Köszi a választ! képeken láttam hogy keverő - bakelitlejátszó összekötésére is használják. Egyeseknél is a keverő is egyfajta hangszer gondolom :D

(#98632) Tamoo válasza python1 (#98625) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez kb. tűzoltás kategória amit itt csináltam, de impresszív az eredmény szerintem. :)
A különbség is elég jól hallható, nem szükséges vaktesztelni. :DDD Azt a mélykiemelést még egy süket is érezné.

[ Szerkesztve ]

(#98633) Dorian válasza +Techno+ (#98631) üzenetére


Dorian
félisten

Simán használhatò IC kábelkènt, èn is ìgy teszek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#98634) python1 válasza Tamoo (#98632) üzenetére


python1
veterán

Itt kedvedre olvasgathatsz, mindenről is, elég neves szakemberek szólalnak meg benne.
Nincs itt semmi tűzoltás, csúsztatás tiszta fizika, és egy már már akusztikai fegyverként kezünkbe került technika, csak bátran élni kell vele.

(#98635) dgyuri0123 válasza python1 (#98634) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az az akusztikai korrekció, amit használsz (gondolom), egy bizonyos hangerő "mellé" van/lett beállítva. De mi van akkor, amikor (hiszen ez általános jelenség) lényegesen eltérő hangerővel hallgatod ugyanzt a felvételt. Ha halkabb, tudjuk mi történhet ( dinamikavesztés, bizonyos nüanszok teljes elveszése), vagy ha lényegesen hangosabb, akkor jön a felkeményedés, sziszegés, búgás, "kukorékolás", stb. Ezzel mit lehet kezdeni? Vagy ezek a kütyük online szabályoznak? Tehát zenehallgatás közben is állandóan korrenkcióznak? Gondolom nem.. Ha viszont nem, akkor mégiscsak tűzoltás.. szerintem.
Te is tudod, hogy a hangsugárzó (is) minden hangerő változásra másképpen (érzékenyen ?) reagál és kötve hiszem, ha belőjük a korrekciót egyetlen hangerő "mellé", akkor az minden körülmények között ugyanannyi pozitívumot fog "termelni", mintha hagynánk a fizikának, hogy tegye a dolgát. És az erősítőt még nem is említettem, mert azt is tudjuk, hogy rengeteg erősítőnek (hangsugárzónak) van egy "komfortzónája", amiből merészen kibillentve bármelyik irányba, bizony, akár, elég rondán is változhat a hangzása. Ezekkel mit tud tenni egy egyszeri korrekció? Szerintem semmit...
Kérlek ne kötekedésnek vedd, hanem kiváncsiságnak részemről.. mert életem folyamán én még nem hallottam olyan rendszert (nálam), ami ne változó karakterisztikával zenélt volna, a hangerő változtatás következtében. Remélem érthető volt a kérdés/kétely/probléma? Ha nem még pontosítok... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#98636) python1


python1
veterán

Aki most szeretne zenére PC-t gyártani, érdemes a Gigabte Z390-es lapot választani, nálam is Gigabyte lap adja az audió PC gerincét, csak nem tréfált meg az agyam, mikor összeteszteltem az utóbbi időkben a PC konfigurációkat.Még egy mérés

(#98637) Dorian válasza dgyuri0123 (#98635) üzenetére


Dorian
félisten

Akusztikai korrekciònak ugyan mi köze lenne a hangerőhöz? Nem az elektronika karakterisztikáját moddolják.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#98638) python1 válasza dgyuri0123 (#98635) üzenetére


python1
veterán

A helyiség akusztikája állandó, mindíg ugyanaz fog maradni a kiemelésekkel, esésekkel együtt, hangerőtől függetlenül. Én 115dB-ig bezárólag rengeteg mérést készítettem a fő karakter semmit nem változott, természetesen adott hangsugárzónál, erősítőnél és elhelyezésnél. Pl mikor néhányan a színpadot emlegetik, hogy kiszélesedik, vagy éppen beszűkül, az bizony kizárólag a diffúzáláshoz köthető, tehát kisebb szobákban ha nincsenek difúzorok az elsődleges reflekciós pontoknál, szűkülni fog a szinpad, hangerőtől dinamikától függetlenül, de még a hangsugárzó sincs hatással rá. Nagyobb helyiségeknél amennyiben 1,5 méterre tudjuk helyezni az oldalfalaktól a hangsugárzókat, akkor nem szükséges diffúzor használata. Tehát a korrekciózás, akusztikus kezelés, mindenképp jótékonyan hat minden körülmény között, akármilyen láncot használunk. ettől független a minőség, főleg a kábelek.
De nem akarok vitát generálni ismét, nem értek én ennyire hozzá. :D

(#98639) python1 válasza python1 (#98638) üzenetére


python1
veterán

Amit még nem tettem hozzá, hogy a közép ill magas tartományban is javitja a hangképet, kisebb torzítást tesz lehetővé, tehát határozottan foglalkozni kell ezzel a kérdéssel, mert lehet bármilyen rendszere az embernek, mérés akusztikus kezelés nélkül nem több, mint fél rendszer. Szerencsére nálunk nem kell 5 000 dolcsit kifizetni egy mérésért, és szaktanácsadásért.

(#98640) jackooo84


jackooo84
tag

Pioneer Vsx-1015 7.1 vélemény? Inkább zenehallgatásra... :U

(#98641) dgyuri0123 válasza python1 (#98638) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És Dorian

Én azt gondolom, hogy lényeges hangerő változás esetén bármilyen helyiség akusztikai paraméterei változni fognak. Ha mérsz, akkor is egy bizonyos hangerő mellett teszed, nem? De mi van akkor ha megkétszerezük a hangerőt? Biztosan pont ugyanúgy fog reagálni a szobaakusztika rá, mint azt most állítjátok? Vegyünk egy túlcsillapított szobát és próbáljunk meg abban bömböltetni egy zenét, Nem lehet, hogy a túlcsillapítás miatt ebben a halyiségben éppen a nagyon nagy hangerő melletti zenehallgatás lesz az "ideális"? Egy átlagosan akusztikailag korrekciózott szoba "hatalmas" hangerő mellett tuti, hogy nem fogja hozni az átlagos hangerő melletti akusztikai tulajdonságokat... És miért hagyjuk ki az elektronikát ebből a körből, hiszen nélküle nincs hangzás... és mi van akkor, ha a te hangsugárzód/erősítőd a szokásosnál jobban torzít vagy sipákol, vagy kevesebb a mélye, vagy kiemel, bizonyos hangerőszint mellett? Akkor a dsp mit ér? Ugye nem saját rendszeren/láncon történik a mérés? Ha túl ostoba a kérdés, bocs érte... :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#98642) python1 válasza dgyuri0123 (#98641) üzenetére


python1
veterán

Nem ostoba kérdések ezek.
Alapjában véve akusztikailag "döglesztett" szobában mindig azt fogod hallani, hiába próbálod a dinamikát növelni. Most képzeld el a beszakadásokat vagy kiemeléseket, hiába növeled a hangerőt a beszakadás a kiemeléshez képest pontosan ugyanúgy halkabb lesz. A méréseket gyakorlatilag mindegy, hogy milyen hangsugárzóval méred, természetesen a sajáttal fogod otthon, a teszthang nem minőséghez kötött. Általában a hangsugárzó készítők törekszenek a kis torzítású, lineárishoz közeli hangsugárzók készítésére, könnyen mérhető egyébként a torzítás, van a hangsugárzónak is egy torzítása, és a szobának is van karaktere. Tamonak készítettem egy szubot, aminek a torzítása pl 2% alatti, természetesen ezt is méréssel tudod kiértékelni. Nem annyira egyszerű egy ilyen folyamat, de az biztos, hogy a kábelek keveset szólnak bele, és egy bizonyos szinten túl az elektronika sem tesz hozzá annyit.
ctrlaltdel13
Tulajdonképpen az alaplap lehet bármilyen, csak tudja fogadni a hangkártyát PCI, PCI e, én az AMD-s lapok hangját jobban szeretem valamiért. De mint írtam a tápolásra nagyon figyelni kell, hogy minél kisebb torzítást vigyen a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#98643) ctrlaltdel13 válasza python1 (#98636) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

És ha valaki dedikált hangkarit fog használni, akkor mit javasolsz alaplapnak?

(#98644) python1 válasza ctrlaltdel13 (#98643) üzenetére


python1
veterán

Még annyi, hogy én általában nem használok alapmodelleket, inkább valami közép vagy gamer lapokat szeretem, jobb a minőségük és jobban konfigurálhatóak, gondolok itt ventik, processzor, hidak órajelek finomhangolására.

[ Szerkesztve ]

(#98645) dgyuri0123 válasza python1 (#98642) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"egy bizonyos szinten túl az elektronika sem tesz hozzá annyit."

Akkor, ha jól értettem az eddig leírtakat, elvileg nagyon nem mindegy, milyen láncon történik a mérés, mert "bizonyos szint" alatt azért bőven van buktató, ha csak a torzításokat, kiemeléseket és beszakadásokat nézzük. Nálam ott bukik meg az egész, hogyha pl. hangfalat cserélek, minden megy a levesbe, mert valójában egy adott rendszerhez van korrigálva minden, aminek a szobaakusztikához ilyen értelemben nem túl sok köze van, de lagalább is nem úgy, ahogyan azt szerintem sokan képzeljük. Vegyük Dorian GS60-ait, (bocs Dorian) ami gazdagon el van látva mélyekkel, ugyanakkor ezzel a dobozzal mérünk szobaakusztikát... hát, ez nekem erős ellentmondás, de ez legyen az én bajom.. Hogyan jelenthetjük ki akkor, hogy egy 20nm-es szoba a" hibás", ha pl. (ez már nem Dorian dobozára vonatkozik) berakunk egy oda nem illő, iszonyú méretű, 2 m magas monstrumot és csodálkozunk, hogy csak búg és búg... mennyire kell hozzá alakítani a szobaakusztikát, hogy ne legyenek "túlkapásai" a hangsugárzónak, ami talán pont semennyire nem illik abba a helyiségbe? És az a megoldás ekkor, hogy eq-zva/dsp-zve eltüntetünk bizonyos frekvenciákat és kiemelünk néhány hiányzót, ami esetleg nem is a szoba miatt hal el, hanem egyszerűen adott láncból nem jön ki? Tényleg, csak gondolkodom... :R

"csak a zene van"

(#98646) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Ha szabad...

Rpi-Volumiós lent írt rendszeremet többféle képen szobakorrekcióztam.

1.Ismert frekvenciák, REW-al kiszámolt szűrővel, Volumio saját EQ plugin-jába táplálva

2.Asztali számítógépről, a korábbi Mathaudio RoomEq mérés adatait Foobarba betöltve azt helyi hálózaton RPi (lent írt) rendszerre "sugározva" (Unicast, Broadcast) az adást

Mindkét esetben olyan szintű minőségromlást (mosott szar lett) tapasztaltam a "belenyúlás mentes" lejátszáshoz képest, ami miatt azt gondolom, hogy itt nem érdemes belenyúlni semmilyen módon, minkét esetben a legjobb hangot bitperfect lejátszás adta - a maga akusztikai hiányaival együtt.

Ugyanez, nem volt elmondható az asztali PC-s rendszeremről, ott a Foobar-Mathaudio féle korrekcióval nem volt ilyen mértékű minőségromlás mosottság tekintetében, viszont jól hallható előrelépés volt frekvencia-kiegyensúlyozottság tekintetében.

Keresgéltem az okokat, és arra jutottam, hogy az RPi-s rendszerem sokkal kifinomultabb, ha úgy tetszik érzékenyebb, ezért bármilyen nemű digitális belenyúlást azonnal minőségromlással "büntet".

Azt gondolom, hogy minél minőségibb a forrás oldal, annál inkább érzékenyebb a digitális "korrekciókra".

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#98647) Tamoo válasza dgyuri0123 (#98645) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az előző hangerős vonalat nem értem, tökmindegy a hangerő, a korrekció real time fut folyamatosan. Annyi történik, hogy az adott frekvenciákon ahol kiemelés van ott csökkenti a szükséges értékkel.
Ha cserélek bármilyen komponenst vagy változtatok bármit a szobában, akkor kb. 5perc alatt készítek hozzá új korrekciós görbét és utána azt használom. Ennyi.
A legjobb természetesen akusztikailag rendbetenni mindent, hogy ne legyen szükség ilyesmire. Ez esetemben kb. a szükséges rossz mert nem szándékozom basszuscsapdákat vásárolni.
Amúgy sohasem voltam EQ párti ha zenéről volt szó, de jó hogy van ilyen lehetőség is. Ez nem olyan mint amit az erősítő előlapján lehet csavargatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#98648) python1 válasza alphamooncam (#98646) üzenetére


python1
veterán

Rpi ráadásul jóval alulmarad pl az én alaplapom DAC jától, tehát jóval zajosabb ,de a mit linkertem ott a forrás processzor pl egy 25 000 dolláros Trinnov volt, ami felelős volt a zene minőségéért. Semmi köze az akusztikai kezeléseknek a forrás minőségéhez, sokan keverik itt a dsp-zést az észnélküli EQ-záshoz, aminek sok köze nincs pl a késleltetésekhez, vagy pl a Cavern korrekciózásához. Némi időnek el kell telni mire eljutunk oda, hogy ez alap lesz minden készülékbe, mozinál már alap, de leszivárog a konzum sztereó eszközök szintjére is lassan.

Tulajdonképpen Tamo már profibb a témában,kérdezzétek bátran. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98649) python1 válasza alphamooncam (#98646) üzenetére


python1
veterán

Valami kimarad mindig.
Te a lejátszásba kavarsz bele, mi az akusztikáról értekezünk, aminek nincs köze a bitperfekt lejátszáshoz. Az akusztika állandó, mégegyszer leírom, hogy nincs köze az akusztikának a forrás minőségéhez, de a kábeleknek, és a DAC-nak sem.

(#98650) dgyuri0123 válasza Tamoo (#98647) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig egyszerű... minél hangosabb/halkabb, annál "másabb" a tonalitás az elektronikák "komfortzónája" miatt. Példa... egy középkategóriás (vagy jobb) hangsugárzó is egészen másként szól 10%, mint 30% terhelés mellett. 10% mellett kellemes, szépen szól, ergo ott a komfortzónája, de amint elkezded adni rá a kakaót, úgy kezd egyre artikulálatlanabbul (rondán), kiemelésekkel tarkítotttan, szólni. Erősítőt kihagytam, pedig... Tehát, kell egy igen kifinomult rendszer, ami "mindenféle" hangerőn is kellően lineáris marad, különben inkább kerülendő.. szerintem.

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.