Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53401) Tarill válasza King Unique (#53400) üzenetére


Tarill
őstag

értem és elnézést. köszönöm a segítséget! :R

(#53402) ricsip válasza JHC (#53399) üzenetére


ricsip
addikt

Nekem is volt pár hete egy régi 200-as samsung (még PATA). Azon is volt valahol 60% környékén rengeteg bad, alig haladt a formázás folyton csak IO hibákat dobott windows eventlogba pár ezer szektoronként. Fél nap kínzás után leállítottam. Na másnap ismét próbálkozva már nem tért magához, csak klattyogott.

-

(#53403) JHC válasza ricsip (#53402) üzenetére


JHC
tag

Bár itt törölni akartad a vinyót, de ha netán használat közben badsektoros lesz egy vinyó gyakorlatilag azonnal menteni kell a menthetőt, és nem szabad kikapcsolni a vinyót, mert lehet többet be sem indul. Nálad lehet már fizikailag sérült volt a felület, aztán mikor odáig elért a fej, csak még rontott a helyzeten, és mondjuk egy felváló felületrész beszorult a fej alá, majd amerre a fej ment végig szántott mindent. Mivel ez a vinyó régi még nem külső rámpán parkol a fej hanem a lemez legbelső részén, ahol meg van mélyítve kicsit a lemeztányér, de sajnos az ez előtti részen található a sáv vagy sávok, amit a vinyó bekapcsoláskor betöltene saját belső oprendszereként.

(#53404) Kockás60


Kockás60
junior tag

Azt kérdezném,hogy miért nem tudok a pc-ről egy 13 GB-os anyagot rámásolni a külső 2 TB -os ( Silicon Power) merevlemezre ? :W
Lehet,hogy nagyon tele van már ? 50 GB szabad terület van van .Épp hogy 1Mb/s
-al másol és azt írja :a hátralévő idő: körülbelül 6 óra :Y 13 GB ? :F
Természetes ez ?

Köszönöm

(#53405) King Unique válasza Kockás60 (#53404) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt ha kevés a szabad terület a külső meghajtón és töredezett az NTFS fájlrendszer, akkor nem meglepő, ha lassabb, mint üresen vagy kevésbé leterhelve. Másrészt ha nem oké a külső házban lévő HDD állapota (HDS) és szektorhibás. akkor pláne nem meglepő a belassulás. Valamint akkor sem, ha SMR-es, ahol az átlapolás miatt a technológiából adódik az írási sebesség csökkenése. Bár az utóbbinál azért nem feltétlen, nem minden esetben kellene pont ennyire lassan másolnia - nekem is van több, SMR 2,5"-os külső HDD-m és nem 1 MB/s az írási sebességük - , de akár reális is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#53406) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Sziasztok!

Van egy Laptopban lévő merevlemez 1Tb-os két fele van particionálva: 50/50 %
Három napja a Sentinel 100%-ról - 9%-ra csökkentette a kondíciót, teljesítmény 100%.
Az egyik partíción tökéletesen látom az adatokat, a másikon sajnos nem, a gép újraindítás után a rendszer automatikusan elindította a hiba-ellenőrzést, amely lefutott, és azóta ezt a partíció a lemezkezelőben RAW-nak látom!
Tudtok segíteni mi legyen a teendő, mivel tudom és hogyan a partíciót visszaállítani?
A HDD-én nincs rendszer, az egy másik meghajtóról fut!

(#53407) King Unique válasza szarnyalosas (#53406) üzenetére


King Unique
titán

Megoldható, de el kellene dönteni, hogy elsődlegesen most partíciót akarsz visszaállítani, vagy adatot menteni, lásd a téma topikjában leírtakat.
Ha célirányosan az adatmentés a cél, akkor meg legközelebb értelemszerűen az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene feltenni az ilyen kérdéseket, nem a HDD probléma (nem adatmentés) topikban...

[ Szerkesztve ]

(#53408) szarnyalosas válasza King Unique (#53407) üzenetére


szarnyalosas
tag

Köszi az infót a másik topikkal kapcsolatosan!

(#53409) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!
Egyik laptopomban egy 250gb-os sata Hitachi (HTS545025B9A300) teljesít szolgálatot évek óta otthonra általános de főleg irodai offic programokra böngészésre van használva. Idáig minden oké volt vele de mától elég jól hallható kattanások/klattyogásokat ad hol halkabban hol hangosabban és nagyon belassúlt a win10pro rendszer rajta, sokáig gondolkodik bármin amit meg akarok nyitni, el akarok inditani. De az ablakok bezárása is hossú másodpercekig tart. Hd sentinel serint hibátlan 100/100 38-39 celsius fok, működési ideje 458 nap 12óra, hátralevő idő több mint 1000 nap, összes indulás/leállás 2616

Nemrég újratelepítettem egy szűz win10pro-val de változatlanul rettenetesen lassú, ezért egy szűz win8.1-et raktam fel ami valamivel gyorsabb de így is elég lassú.

Menthető valahogy vagy cserélnem kell?
Mi lehet a gond vele?

[ Szerkesztve ]

(#53410) MasterDeeJay válasza JHC (#53399) üzenetére

Azért valljuk be hogy a PURZ normál esetben nem találkozik olyannal hogy sokáig nincs írva egy adott rész. Talán szándékosan olyan benne a fw hogy kis hibát átugrik, na bumm elveszik egy fél képkocka kit érdekel, nem is áll neki javítani. Offline javítás meg szerintem inkább extra funkció. Az tényleg szomorú hogy nem megy rendesen a smart.
Az mellékes hogy nekem is van NAS-ba és chia farba is :DDD de nem erre készült, ennek megfelelően megengedőbb a fw-je.
SMART meg nem szentírás, ki lehet resetelni meg vannak olyan eszközök ahol alapból nem is működik. Szedtem már ki smart szerint 0 napos hdd-t 4 évet futott dvr-ből.
TLER meg olyan környezetbe való ahol van biztonsági mentés, szerver/nas stb aminél ha fontos adat van az megvan több helyen. Átlag user hddnél valóban totál felesleges és inkább ártalmas.

Ja igen és egy kérdés mindenkinek:
Van pár vincsim ami felpörög de nem ismeri fel a gép. Ezek közül van olyan ami 0 napos ténylegesen. (új szerverből került ki, de nem lett felhasználva csak most pár évre rá)
Ezekre van valami amivel piszkálni lehetne őket hogy visszatérjenek az életbe?
Vagy kell hozzá soros kábel meg gyári szoftver?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53411) Novver válasza MasterDeeJay (#53384) üzenetére


Novver
senior tag

Egészségügyben használatos ragtapaszdarabnak tűnik :F

Life is a game... The game is my life!

(#53412) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok!

Vettem két Seagate HDD-t, különböző típusok és különböző boltokból rendeltem. A problémám az, hogy a gép látja őket, de egyiket se tudom inicializálni, ezt írja: "I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani". Nehezen tudtam elhinni hogy kettőből kettő hibás, úgyhogy kipróbáltam több gépben is, különböző kábelekkel, de nem lett jobb. Megnéztem SeaTools-szal is, de egyik teszt se sikeres. [kép] Igazából szerintem nem is mennek rendesen, bár az egyik biztosan felpörög, de utána elhalkul.
Esetleg valakinek van még valami ötlete, vagy tényleg sikerült kifognom két selejtes HDD-t? :W

(#53413) Novver válasza Real93 (#53412) üzenetére


Novver
senior tag

Inicializálni sem engedi windowson belül?

Life is a game... The game is my life!

(#53414) Real93 válasza Novver (#53413) üzenetére


Real93
aktív tag

Nem engedi, arra írja az I/O eszközhibás hibaüzenetet.

(#53415) Novver válasza Real93 (#53414) üzenetére


Novver
senior tag

Az esély nyilván igen csekély. Két helyről, két HDD, mindkettő rossz.
Viszont nem lehetetlen.

Láttam már szar oddsokat, de ez a top10-ben lenne az tuti :(

Nagyhirtelen ezeket találtam
https://hu.aapionline.org/hogyan-javithatjuk-kerelmet-nem-lehetett-teljesiteni-i-o-esz

Life is a game... The game is my life!

(#53416) Doky586 válasza Real93 (#53412) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugyanaz a 'lukaskezű' postás hozta ki mindkettőt..? :))
Nem te használod őket ugyanabban a rossz usb dokkolóban..? :U

(#53417) Novver válasza Doky586 (#53416) üzenetére


Novver
senior tag

Írta hogy kábelt meg kb mindent is troubleshootolt.
Amúgy én is csak valami ilyesmire tudtam gondolni, de kipróbálta más gépben is.

Vagy tényleg beszart mindkettő, vagy van valami közös nevező a gépben/gép mellett.

2 külön HDD, más kábelek, más portok, más alaplap.
Mi a közös amit nem veszünk észre?

Life is a game... The game is my life!

(#53418) Real93


Real93
aktív tag

Még a postás se ugyanaz volt. :D És én se ejtettem le őket.

Három gépben kipróbáltam SATA csatlakozással, és egy USB dokkolóban is. Elvileg minden teljesen jól működik, a dokkolót is kipróbáltam egy régi HDD-vel, nincs baja. Az egyik gépből ki is szedtem a háttértárakat, és beraktam az újat ugyanazokra a biztosan működő csatlakozókra kötve, megpróbáltam rá Win10-et telepíteni, de 0x80300024-as hibakóddal nem enged tovább, amikor kiválasztom a meghajtót.
Köszi a válaszokat, nem próbálgatom tovább, bármennyire is valószínűtlen, itt a HDD-kkel kell hogy legyen a baj. :R

(#53419) Novver válasza Real93 (#53418) üzenetére


Novver
senior tag

Remélem sikerrel jársz, majd írj hogy mizu. Igyekszem visszanézni később :R

Life is a game... The game is my life!

(#53420) jattila48


jattila48
aktív tag

Úgy látszik, az idő múlásával a HGST winchesterem egyre jobb lesz :C
Legalábbis ezt mutatja a HDS smart. Szerintetek mit jelenthet ez, hogy a "spin up time" value 138-ról 156-ra nőtt?
Egyre gyorsabban pörög fel, vagy valami bajnak az előjele? Ugyanakkor 100%-ra írja az egészségi állapotát.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53421) mzso


mzso
veterán

Helló!

Folyton kotyog/kattog a merevlemezem. Ez sajátosság, vagy probléma. Néha kifejezetten az agyamra megy a katt-katt. Gondolom a fejet mozgatja, de nem tudom minek és miért így. Akár percenként többször is, de van hogy néhány percenként. (Egyébként egy "6" terás TOSHIBA HDWD260 )

(#53422) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

van egy USB-s külső 2 lemezes HDD dokkolóm. Amibe raktam két Toshiba P300-as winchestert. Nos a probléma az, hogy:
- egyik egyszer csak megállt és RAW formátumot ír most a lemezkezelő Windowsban (500 GB adatom volt rajta amivel most nem tudom mi van)
- a másikon pedig lett egy 2048 GB-os partíció amit nem tudok törölni (előtte teljes hdd tartalmat formáztam)

mit tudok tenni ezekkel?

Plot tárolásra használnám a HDDket szóval egyszer szeretném teleírni ..., de így hogy minden is elveszik róla nem tudom, hogy hogyan bízhatok bennük :(

Mindkét vinyó a dokkolón keresztül lett partícionálva és formázva (exFat fájlrendszer) és kb fél nap alatt történtek a fenti problémák. A vinyók 47 fokosak voltak a HD Sentinel szerint...

(#53423) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
A múlt héten vásároltam egy WD40EZAZ típusú merevlemezt amit egy Sharkoon - SATA QuickPort XT USB 3.0 dokkolóban használnék, de lekapcsoláskor furcsa hangot tapasztalok. Szerintetek kell emiatt aggódnom, vagy ennél a típusú modellnél ez normális? Egyébkén bekapcsoláskor és működés közben csendes, S.M.A.R.T. Attribútumok rendben vannak. A hangfelvételt közvetlen közelről egy zárt szobában készítettem és utólag normalizáltam, hogy jobban hallható legyen (az először hallható kattanó hangot a billenőkapcsoló adja ki.
Íme a hang..
Érdemes lehet emiatt elállni/garanciáztatni :F

[ Szerkesztve ]

(#53424) Digidroid


Digidroid
tag

(#53425) Digidroid válasza Digidroid (#53424) üzenetére


Digidroid
tag

Na vettem egy másik WD40EZAZ-t. Felesleges volt, ugyanaz a hang.. :(
WD40EZAZ-1
WD40EZAZ-2
A jelenleg archiváláshoz hasznát: Toshiba P300 4 TB
De látom a WD40PURZ is így áll le.
És ha jól látom ITT a válasz a problémára..

[ Szerkesztve ]

(#53426) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! H.D. Sentinel kiírta hogy a merevlemezemnek a teljesítménye lement 75% ra elvileg kábel hiba miatt de kábel csere után is 75% maradt sajna! Vagy ez nem fog már változni sehogy? [kép] [kép]

(#53427) JHC válasza Digidroid (#53425) üzenetére


JHC
tag

Ez a hang azért van mert kikapcsoláskor kirúgod a tápot a lemez alól. Amikor kikapcsolod win alatt a leállítást használod, a gépben lévő lemezek azért nem adják ezt a hangot, mert van a kikapcsolásra egy megfelelő procedúra. Először a lemezt a win standby módba küldi, majd kb fél másodperc múlva, kiadja az alaplapnak az ACPI kikapcsolás parancsot, persze ez így konyha nyelven leírva.

Nálad a hang azért van mert amikor megszűnik a táp, a lemez alatt, a lemez motorja generátor módba kapcsol, és kirántja a fejet a lemez felül, ha ez valamiért nem jön össze akkor van az amit a videókon látni, hogy letapad a lemezre a fej mikor megáll a lemez forgása. Ilyenkor következő indításkor nem pörög fel a lemez, csak nyöszörgő, esetleg pittyegő, sípoló hangot hallat.

Ha windowst használsz esetleg megpróbálhatod ezt:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\usbhub\HubG]
"DisableOnSoftRemove"=dword:00000001

[ Szerkesztve ]

(#53428) ricsip válasza JHC (#53427) üzenetére


ricsip
addikt

Elvileg az ilyen "nem szabályos tápellátás megszünéskori vészhelyzeti kiparkoltatást" a smart is számon tartja, mert sokkal jobban igénybe veszi a mechanikát, mint a szabályos kontrollált körülmények közötti leállítást. A szabálytalan(nak gondolt) leállításokat a smart "power off retract count" néven tárolja. https://en.m.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T.
Smart attributum #192 Power-off Retract Count, Emergency Retract Cycle Count (Fujitsu),[49] or Unsafe Shutdown Count

Ha ennek az értéke (is) növekszik a lekapcsolások folyamán, akkor nem szabályosan állt le a lemez, és érdemes utánajárni mi miatt történik ez. Mert hosszú távon tönkre teheti a lemez mechanikáját, és végsősoron az egész eszközt.

-

(#53429) JHC válasza ricsip (#53428) üzenetére


JHC
tag

Ebben igazad van, de sok 2,5" külső vinyó nem kapcsol le leválasztáskor magától, meg a win sem segít ebben alaphelyzetben, úgyhogy bírja amíg bírja. Gondolom egy 2,5" lemez azért bírja egy ideig, de a 3,5" lemezeket biztosan nem erre tervezték.

(#53430) King Unique válasza JHC (#53429) üzenetére


King Unique
titán

A Windowsokban az USB-s tárolóeszközök szoftveres leválasztása utáni eszközleállítás egyrészt Windows-verziótól is függő, ahol anno XP és újabban a W8.1, W10 rendszereknél alapesetben pont hogy támogatott és rendszerint nem kell a HubG módszer, az utóbbi leginkább Vista és W7 esetén kellett. Legalábbis eddigi X éves tapasztalataim alapján, ahol pl. manapság egyik W10-es rendszeremen sem kellett külön beállítani ezt, alapból működött enélkül is.
Másrészt az OS-ben a szoftveres leválasztás utáni eszközleállítás magától az eszköztől és annál a firmware beállításaitól függ, ha az támogatja és az OS is akkor működik, ha nem akkor nem fog, hiába támogatja az OS. Ahol pl. a gyárilag készre szerelt 2,5"-os és 3,5"-os külső merevlemezeknél ez gyakran eleve támogatott szokott lenni firmware szinten, inkább a külön vásárolt egyes (nem mindegyik) külső házas, dokkolós megoldásoknál kevésbé, bár azoknál is manapság már egyre gyakrabban jellemző a támogatása.
A megfelelő szoftveres leválasztás, eszközleállítás nélküli hirtelen tápmegszakítás viszont valóban nem feltétlen a legjobb a HDD-nek, bár elvileg észszerű keretek között azért úgy-ahogy ki kell ezt bírnia egy mai merevlemeznek, legalábbis eddig még nem mentek tönkre emiatt az említett funkciót nem támogató külső merevlemezeim.

[ Szerkesztve ]

(#53431) JHC válasza King Unique (#53430) üzenetére


JHC
tag

A céges gépemen friss win10, és mondjuk 3 éves Sony 1TB-os 2,5" külső vinyó nem barát ebben.

(#53432) King Unique válasza JHC (#53431) üzenetére


King Unique
titán

Ez csak egy példa és max. annyit igazol, hogy nem a-tól z-ig működik minden esetben - ami nem is volt állítva - , ellenben azt nyilván nem, hogy a nem működő állapot az általános. Meg ennyi erővel nálam laptop & PC + W10 + pl. egyes WD, Seagate, ADATA stb. gyárilag készre szerelt 2,5"-os külső merevlemezeknél default működik a leállítás/kikapcsolás gond nélkül, de még a külön vásárolt 2,5"-os külső házak legtöbbjénél is pár kivételével.

(#53433) ricsip válasza JHC (#53431) üzenetére


ricsip
addikt

Tavaly meg idén bevásaroltam vagy 6 darab külső 2,5" házat az itten preferáltak közül, van itthon jópár 2,5" diszkem is, meg vagy 4-5 különböző desktop+laptop gépem különböző windows OS-el és USB 2/3/3.1 támogatással. Ha nem lettem volna olyan kiba burn out, covid alatt csináltam volna egy basznagy táblázatot az összes kombinációval. Ha. :(

-

(#53434) viktor82


viktor82
őstag

Ödv,olyan problémám lenne ,hogy adott egy 1tb winyó ami anno ps4-ben volt,kicseréltem ssd,re viszont most eladásra került a ps igy vissza helyeztem a vinyot bekapcsolás után az fogadott,hogy legalább 160gb hhd-re van szükség,bedugtam a gépbe és csak 30mb látszódik a vinyóból.Van erre valami megoldás probáltam több patricionáló programmal ,de ugyan az egyik sem látja: :W

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#53435) Doky586 válasza viktor82 (#53434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

XP-n...? :D

(#53436) viktor82 válasza Doky586 (#53435) üzenetére


viktor82
őstag

7-es :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#53437) JHC válasza viktor82 (#53434) üzenetére


JHC
tag

Véletlenül nem Seagate SSHD az? Ha meghalt az SSD része, a HDD része sem elérhető szerintem.

(#53438) viktor82 válasza JHC (#53437) üzenetére


viktor82
őstag

Tudtommal nem sima laptop vinyó.

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#53439) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! OLyan kérdésem lenne hogy van egy régi asztali számítógépem amin HDD akarok cserélni azon kívül hogy kicserélem van valami más teendő hogy felismerje? Köszönöm

(#53441) vadasz70 válasza King Unique (#53440) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Sajnos nem tudok Angolul és nem 10 akarok telepíteni hanem 7 mert egy 15 éves asztali gép böngészni még jó.

(#53442) King Unique válasza vadasz70 (#53441) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt végig screenshotokkal illusztrált leírásoknál nem feltétlen kell ahhoz angolul tudni, hogy értelmezni lehessen, meg létezik ám pl. Google Fordító is, amivel kompletten lefordítható magyarra a teljes weboldal... [link], [link]. :B
Másrészt pl. a grafikus lemezkezelő használata, meghajtóbetűjel hozzáadása, inicializálás, particionálás, formázás stb. lényegében ugyanaz W7 és W10 esetén is, vagyis egy W10-en szemléltetett útmutatóban lévő lemezkezelési instrukciók nyilván használhatók W7 esetén is.
Harmadrészt itt többek között még az OS típusa sem lett megadva, annál is tippmix alapon lett feltételezve a valamilyen - pontos verzió híján nyilván eleve az aktuális (10), nem is a konzumer vonalon már 1,5 éve EOL (7) verzió - Windows, + az sem derült ki, hogy az új HDD már inicializálva és particionálva + formázva van-e - akkor max. meghajtóbetűjelet kell hozzáadni szükség esetén - , vagy egy teljesen új belső HDD amit a használatbavétel előtt értelemszerűen először inicializálni, particionálni és formázni kell a lemezkezelőben Windowson, azért lett linkelve útmutató mindkettőhöz...

[ Szerkesztve ]

(#53443) vadasz70 válasza King Unique (#53442) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Sajnos mivel nem tudok belépni a gépbe hogyan nem tudom végre hajtani ezeket a dolgokat nem hajlandó felállni a gép ezért gondoltam hogy a winchesterrel lehet valami gond.

(#53444) King Unique válasza vadasz70 (#53443) üzenetére


King Unique
titán

Az eredeti kérdés az volt, hogy egy HDD csere alkalmával esetlegesen milyen teendő lehet, hogy a Windows felismerje a HDD-t illetve használni lehessen stb., amire vonatkozóan a válaszokban bőven le lett írva, linkelve a lényeg. Arról viszont nem volt szó, hogy a Windows sem bootol, meg esetlegesen a HDD hibája is fennállhat, meg akkor eleve arra vonatkozóan kellett volna feltenni a kérdést...
A HDD esetleges problémájánál meg ugye kérdés, hogy ilyenkor a BIOS-ban megjelenik-e a HDD, ha nem akkor SATA-n a fizikai csatlakozás (port, kábel) rendben van-e, másik PC-be téve mi a helyzet, ha másik PC-be téve felismeri a HDD-t a Windows akkor milyen az állapota (HDS), stb. + A nem bootol az OS a HDD csere után nem feltétlen utal a HDD hibája, mivel lehet a nem megfelelő Windows-telepítés eredménye is, lásd egy másik topikban leírtakat, ami megint nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#53445) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Üdv!
Van valakinek gyakorlati tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy milyen helyzetben szabad diszket házba szerelni? Egy fractal design node 804-et néztem ki, ebben függőlegesen vannak a diszk tartók. A mostani házban vízszintesen voltak a diszkek, de ez a ház kuka.
Szóval lesz-e bajom abból, ha a diszkeket a legkisebb oldalukra állítom? 18Ts seagate exos diszkek.
kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#53446) VVoid válasza bambano (#53445) üzenetére


VVoid
aktív tag

Mehet függőlegesen és vízszintesen is. Annyi, hogy a függőleges legyen tényleg az, ne összevissza dőlve.

(#53447) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok, remélem jó topik, ha nem, akkor elnézést.
Van két WD blue 2,5-es hdd nálam: az egyik kattog, a másik felpörög, de egyiket sem ismeri fel semmi.
Azt se tudom már melyiken milyen adat van, de lehet már tök lényegtelen is. Van valamilyen módszer arra hogy esetleg használhatóvá varázsoljam őket minimális költségráfordítással?
Köszi előre is.

(#53448) fcc


fcc
aktív tag

WD Elements 2Tb külső merevlemezen, 2,5", van egy EFI 200Mb-os partíció.
Kell az nekem, mire jó?

(#53449) ricsip válasza fcc (#53448) üzenetére


ricsip
addikt

https://en.m.wikipedia.org/wiki/EFI_system_partition

Ha operációs rendszert (pl. windows 10) telepítettél rá, és arról indul el a gép, akkor kellhet. Ha csak adattárolásra használod és nem arról fut a windows, akkor akár le is lehet törölni. Bár sztem sok vizet nem zavar az a 200MB. Még ha annyi ki is esik a teljes felhasználható tárkapacitásból, kb. 0,01%-a a 2TB-nak.

[ Szerkesztve ]

-

(#53450) Doky586 válasza fcc (#53448) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Engem mindig megdöbbent ha valaki 2'000 GB tárhely mellett 0,2 GB tárhely elvesztése miatt sajnálkozik... :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.