Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133695) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok. Olyan problémám van hogy előszőr egy win7-et telepítettem egy hddre.
Majd vettem egy nwme ssd-t de a win7 nem latta. Felraktam a win 10 az ssd-re.
Inditásnál mindig megkérdezi melyiket inditsam. De a hdd-t most szertném eltavolítani, de nem tudom mert nélküle nem indul a win10!
Már szétolvastam a szemem a témát keresgélve hogy oldhatnám meg a bajomat, de nem birom megcsinálni.
A windows helyreállítás , javítás nem müködik usb-ről próbáltam de nem megy.
A biosban látom hogy a boot manager a hhd-n van.
Hogy lehet ezt megoldani hogy a hdd nélkül is induljon a windows10 az ssd-ről?
Köszönöm

(#133696) King Unique válasza morgonc83 (#133695) üzenetére


King Unique
titán

A nem megfelelő telepítés eredménye miatt került a HDD-re a rendszer számára fenntartott partíció, amiről már volt szó itt többször (példa)...
Ha BIOS/MBR, más néven Legacy/CSM szerinti telepítés, akkor annál utólag viszonylag egyszerű lehet a rendszerindítás javítása pl. ezzel a módszerrel. Ha UEFI/GPT szerinti, akkor ott viszont macerásabb és problémásabb lehet, meg az utóbbinál a C mellett legalább egy EFI-rendszerpartíció (ESP) is szükséges (utólag annak létrehozása) a rendszermeghajtóra. De ha friss telepítés a W10 az SSD-re és még nincsen belakva, akkor adott a clean install lehetősége is, illetve lehetőleg az előbb linkelt módon, modern hardvernél értelemszerűen UEFI szerint, + ha már eddig sem sikerült odafigyelni a telepítésnél erre, akkor most biztos ami biztos alapon a telepítés idejére letiltani UEFI-ben a HDD-t, vagy akár fizikailag eltávolítani, ha úgyis az volt a cél.
A W7, annak standard (eredeti, nem mókolt) telepítője meg ugye alapjáraton nem kezeli az NVMe SSD-ket, alapból külön drivert igényel stb., annál nem meglepő, ha a telepítésnél nem listázta ki. Meg manapság amúgy sem feltétlen kellene muzeális W7-et telepíteni, ami lakossági vonalon ugye több mint 1 éve már EOL.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.