Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53901) liksoft válasza Depose (#53900) üzenetére


liksoft
nagyúr

Léteznek olyan hibák HDD-k esetén, melyek stabilizálását a drive minimum kétszeri átírás után tudja csak elvégezni. Vagyis amennyiben csak olvasási teszt futott, az még nem jelenti a teljes halált.

Persze olyan eszközre mely életében már bukott, pótolhatatlan adatot nem bízok. Viszont átmeneti tárnak (hurcimba winyónak) akár még tökéletes is lehet.

Természetesen simán lehet, hogy döglött.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53902) fairi


fairi
addikt

Uj merevlemezemen alábbi hibát adta a HDD sentinal
"Seek error rate"
Windows indulásánál is jelzik baj van a HDD-vel
garanciális hiba, vagy inkább bug? Kb 30 napos működési idő, idei HDD. Toshiba x300 6TB
Azonnal mentsek mindent és hétfő vigyem, vagy nem rohanós probléma.

(#53903) liksoft válasza fairi (#53902) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jó kérdés! Ha az autóban is kigyullad Aladdin lámpája, inkább zárlatra célszerű gondolni, és nem arra, hogy kifogyott a motorolaj.... :F

Ha tárolsz rajta fontosat, nem annak a mentése lenne a legelső? Mert ha nagyon fontos és bekrepál, akkor az sokba kerül adatmentéses vonalon....

Amúgy az IBM utód, és azóta ezek a drive-ok a tökéletes hűtést és tápellátást (zajmentes pontos feszültséggel) megkövetelik. Egy zajos táp hamar hazavág egy ilyen winyót. Meg kérdéses szállítás alatt mit kapott. (A gyártól számítva!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53904) fairi válasza liksoft (#53903) üzenetére


fairi
addikt

Elvileg a táp tökéletes, és hőmérséklet is. Egyik HDD se éri el a 40 fokot, és van ami 1000 napja ok. Ez teljesen friss és hirtelen errort mutat. 40 napnyi működés benne.
seek error rate értéke csökken folyamatosan 47-ről 38-ra. Csökkenie kell vagy nőnie, gondolom nőnie.

(#53905) fairi válasza liksoft (#53903) üzenetére


fairi
addikt

Tápegység EVGA 650W SuperNOVA GQ 80+ Gold
Igaz lassan 5 éves, de nem tudom baja lenne. Eddigi HDD-knek nem volt baja.

(#53906) liksoft válasza fairi (#53905) üzenetére


liksoft
nagyúr

A tápellátás NEM CSAK a tápegységet takarja. Keress vissza a "forraszt" szóra itt a témán belül.
Persze az is lehet, szépen lassan meghal. Ettől függetlenül ha engem felszólítanak adatmentésre, akkor azt megteszem, és nem engedem, hogy a win a chkdsk parancsot is akár lefuttassa, mert azzal akar segíteni. Hibás eszközön nem segít, hanem ront. Ez is visszakereshető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53907) fairi válasza liksoft (#53906) üzenetére


fairi
addikt

Elkezdtem adatot menteni és hirtelen eltűnt a hiba. Seek érték hatátérték felé ugrott és PC boot ujra tökéletesen ment. Igazából semmit nem tettem csak adatot másoltam. Már nem értem mi lehet. Firmware adatközlési bugja??

(#53908) #12516608 válasza fairi (#53907) üzenetére


#12516608
törölt tag

Csatlakozókat ellenőrizd le! Lehet(ett) kontakt hiba. Az meg tud művelni mindenféléket. Magától azért nem javul meg, csak Öntől. :D

(#53909) fairi válasza #12516608 (#53908) üzenetére


fairi
addikt

Elkezdtem 1 tera adatot másolni, kb felénél mikor smart ujracsekkolt 38-as értékről 65-re ugrott. Seekelési probléma megszűnt.
48-ról zuhant 38-öt elérte és majd 65-re vissza.
Kb 3 hónapos lemez, igy nem tudom gari intéz-e ilyen rejtélyt.

Toshiba x300 esetén halott bárki ilyen seek error anomáliát?

(#53910) liksoft válasza fairi (#53909) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Leginkább ha a környezete nem működik tökéletesen. Előbb le lett írva. :B

HOPP! Azt itt nem írtad, csak a Sentinel témában, volt 72 fokos is a drive! Az túl magas, és "megfőzhette" magát. Vagyis a félvezető teljesen nem halt meg, de sérült, így változott a félvezető erősítő belső zajtényezője. Ha valóban ez a gond, akkor ez nem fog javulni, legfeljebb 40 fok alatt várhatsz tőle közel stabil működést.

(Erre egyébként már utaltam régebben. Hűtés és tápellátás. :B )

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53911) fairi válasza liksoft (#53910) üzenetére


fairi
addikt

Jelenleg 30 fok alatt van nonstop, valamikor múltban volt 72 fok sentinal szerint.
Hiba is 29 fokon jött elő, és tűnt is el.
40 fok közelében nincsen hónapok óta pont ezért fura miért most.

(#53912) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 1TB-os Toshiba egy régi kamera rendszerben. Amikor bekapcsolom, csak kattog a vinyó másodpercenként egyet, ütemesen, folyton. Gondolom halott, de azért rákérdezek itt is. Menthető?

Egy csavar sem fogta, szomszédomék most költöztek, mondták, hogy nézzem már meg. De ez felcseszett. :DDD Akkora luxus befogatni? Szerintem megütődött a költözésnél. :(((

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#53913) #12516608 válasza Bikkrom (#53912) üzenetére


#12516608
törölt tag

Te adatod? Nem. Magas ívben leszarni. Vegyenek másik vinyót 11-13-15k maximum.

(#53914) Bikkrom válasza #12516608 (#53913) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Az ember segít a szomszédain, barátain. Még ha trehányak is voltak. Mindenesetre érdekel, hogy menthető-e a vinyó.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#53915) tibi14


tibi14
tag

Sziasztok!
Új 4TB WD PURZ hdd
Ilyenkor mi van? Még soha nem tapasztaltam hasonlót.
Gyárilag halott?Küldjem vissza?
szerk: Másik hdd megy gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#53916) King Unique válasza tibi14 (#53915) üzenetére


King Unique
titán

Felpörög a HDD, BIOS/UEFI-ben megjelenik, szükség esetén másik SATA porton és/vagy adatkábellel ki lett próbálva?

(#53917) ricsip válasza tibi14 (#53915) üzenetére


ricsip
addikt

Azt azért leírhatnád mi egyáltalán a problémád. Kevés gondolatolvasó fordul meg ezen a fórumon, főleg ingyen belelátni a kerdező fejébe :)

-

(#53918) tibi14 válasza ricsip (#53917) üzenetére


tibi14
tag

Első probalkozasra nem látta az UEFI. Párszor újrainditottam, utanna látta. Lemezkezelőben is megjelent, töbszöri próbálkozásra, sikerült az inicializálás, de a formázásnál I/O eszközhibát ír. 2 gepen próbáltam, és külső dokkolóban is. Ugyan ezt a hibát produkálja.
Zúg, pörgeti a tányérokat

(#53919) ricsip válasza tibi14 (#53918) üzenetére


ricsip
addikt

Na így már érthetőbb. Lehet h. selejtes...

-

(#53920) Doky586 válasza tibi14 (#53918) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Port-csere? Kábel-csere?
Előéletéről mit lehet tudni?

[ Szerkesztve ]

(#53921) tibi14 válasza Doky586 (#53920) üzenetére


tibi14
tag

Igen minden próbáltam. és már azt mondja müködés közben, hogy csip csip csip csip, vagy valami hasonló hang :D
Ja és mikor néha eljutok a formázásig, kb 20 percre lefagy a gép. Mikor nincs benne az új vinyó, természetesen minden hibátlan, Mikor beleteszem a vinyót a boot idő is legalább 2 perc.

[ Szerkesztve ]

(#53922) Doky586 válasza tibi14 (#53921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Előéletéről mit lehet tudni?
Földhözvágtad? Letitkosítottad? Garanciális?

(#53923) liksoft válasza tibi14 (#53921) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! Nem remeg kicsit? Kiszállították, vagy boltban vetted át? Esés, fenyítés áldozata lett-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53924) tibi14 válasza liksoft (#53923) üzenetére


tibi14
tag

#53922 Doky586

Emagról rendeltem, ma reggel érkezett meg easybox-ba. 1 indulás nálam történt meg. Az, hogy a futár mit csinált vele nem tudom. Külsérelmi nyom se a csomagoláson se a vinyón nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#53925) ledgeri válasza liksoft (#53923) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Melyik a leglemezélet-biztosabb vásárlási módszer, ha vinyó kell?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53926) pjen válasza ledgeri (#53925) üzenetére


pjen
félisten

SSD.

(#53927) liksoft válasza ledgeri (#53925) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ahol nincs futár a szállítási útban. Van mikor nem a futár tehet a hibáról, hanem eleve rosszul csomagolják be az eszközt, így utólag kideríteni ki is hibázott, lehetetlen. Az lenne igazából a jó, ha a nagykerben a gyári dobozból rögtön a végfelhasználó kezébe kerülne a HDD, és 10-15 cm-es puha körben elhelyezkedő csomagolásban tudná rázkódás mentesen elvinni.

Látható, ez így nem járható út, de lehet minimalizálni. Amennyire lehetséges, kézből-kézbe való szállítás a jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53928) ricsip válasza liksoft (#53927) üzenetére


ricsip
addikt

Autót is mennyivel jobb lenne közvetlenül a gyártótól venni! Mégis ott van egy semmilyen hozzáadott értékkel nem bíró közbenső haszonleső szervezet (az autókereskedések), akik csak megszedik magukat a vásárlón.

-

(#53929) #12516608 válasza liksoft (#53927) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én Aqua-ban (11.ker, Móricz Zs. körtér -> Karinthy út/utca) személyesen, frottír törölköző bekészítve a fizikai védelemhez.

Láttam 1994-ben (vagy 95-96ban ? :F ) gyári/nagyker HDD-s dobozt. 20-24 db HDD antisztatikus fóliában, vastag rugalmas gumihabszivacs borítással a HDD-k között és körül. NA, az csomagolás. 850MB-os diszkek voltak, a srácok akik hozták, mondták a következő: " A világ legdrágább boot-EEPROMjai. Vigyázz rájuk!" :D

[ Szerkesztve ]

(#53930) ledgeri válasza liksoft (#53927) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

#53926 pjen ahogy nyomják az SMR-t az lesz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#53931) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, nem tudom eldönteni HDD, vagy külső rack téma, mert mindkettő lehet. 🙂
Van 2 db HDD-m adatmentésre, mindkettő 2.5", 5400 rpm, Serial-ATA/300...
1. SAMSUNG 300 GB (lemezek száma 1, fejek száma 2)
2. ST Momentus 500 GB (lemezek száma 2, fejek száma 4)

1. A Samsung egy Ewent EW7044 2.5, SuperSpeed USB 3.1 Gen1 külső házban van.
2. A Seagate egy régi Coolink USB 2 külső házban.
Mindegyiket USB 3 porton csatlakoztatom a géphez.

A gondom az, hogy a Seagate USB 2-es házban sokkal gyorsabb a fájlok másolása és törlése (TotalCommander), mint az USB 3.1-es házban lévő Samsungon. Ez mitől lehet?
Lehet azért, mert az USB 3.1-es háznál aktív a Eszközkezelő - Házirendek - "Jobb teljesítmény és Írási gyorsítótárazás engedélyezése az eszközön?
Az eszköz nem engedélyezi írási gyorsítótár beállításának módosítását"

Az USB 2-nél nincs írási gyorsítótárazás...

Samsung (ez tűnik lassúnak fájlok másolása-törlése közben)

Seagate (érzetre ez gyorsabb fájlok másolása-törlése közben)

[ Szerkesztve ]

(#53932) King Unique válasza Krystal_s (#53931) üzenetére


King Unique
titán

Az úgy tűnyik és az érzetre, meg a ténylegesen között lehet különbség, ahol a CDM tesztek eredményei pont nem azt mutatják, hogy az USB 3.0-s külső merevlemez lenne lassabb. :))
Windowsoknál USB-s meghajtók esetén a kikapcsolt írási gyorsítótárazás az alapértelmezett beállítás. Ahol nem világos, hogy ha az egyiknél a felhasználó által külön be lett kapcsolva - ami dobhat az adatátviteli sebességen - , akkor a másiknál miért nem, illetve miért ilyen felemás beállításoknál teszteli a két eszközt, amikor értelemszerűen vagy mindkettőnél bekapcsolva, vagy mindkettőnél kikapcsolva kellene... :F
Az a CDM screenshotoknál is látszik, hogy mindkét HDD jól tele van van és viszonylag kevés a szabad terület, pláne az USB 3.0-s külső házban lévő 320 GB-os modellnél. Vagyis ennek okán nem meglepő, ha nem olyan gyors az és egyik sem mint üresen vagy kevés adattal, valamint ha NTFS-re vannak formázva és nagyon töredezett a fájlrendszer, az is ronthat a fájlműveletek sebességén.
Nem ismert a külső házakban lévő HDD-k állapota (HDS). Ha nem 100%-os a kondíció és gyenge / hibás szektorok vannak a lemezen, akkor amiatt nem meglepő a belassulás.
Az USB 3.0-s értékek alapján vélhetően eleve USB 3.0 porthoz vannak csatlakoztatva a 2,5"-os külső merevlemezek, vagyis a tápellátás ennek okán rendben lehet, máskülönben amiatt is lehet akadozás. Viszont ha a gyári rövid helyett egy jóval hosszabb USB-kábellel van használva a 2,5"-os külső merevlemez, akkor amiatt is lehet tápellátási, valamint adatkapcsolati probléma, vagyis erre is érdemes odafigyelni, mármint hogy ne legyen túl hosszú a kábel.
Inkább HDD téma lehet, meg pláne ha megcserélve a 2 HDD-t a 2 külső házban továbbra is ugyanez a helyzet. + Az adott hw/sw környezet függvénye is lehet, ahol ha pl. a W7-re 3rd party AV van telepítve az visszafoghatja az egyes fájlműveleteket, továbbá a konzumer vonalon lassan 2 éve nem támogatott "lyukas" OS-nél is ki tudja milyen meglepi lehet még...

[ Szerkesztve ]

(#53933) Krystal_s válasza King Unique (#53932) üzenetére


Krystal_s
addikt

Érezhetően és láthatóan is lassabb, pl törlök egy portable Chrome mappát, ami több 1000 kis fájlt tartalmaz...
Az USB 2-ben lévő hdd--nél a törlésre nyomva szinte azonnal törli az egészet, de a másik lemeznél (usb3 házban) kb 1 percet kell várni, addig mintha kifagyna. Ez több ilyen sok fájlos mappánál jelen van és kuka ürítésnél is. Ott sem azonnal üríti, hanem elkezdni mutatni és számolni, hogy még mennyi fájl van hátra az x 1000-ből.

Az USB 3.1 háznál alapból van bekapcsolva, ahogy írtam "Az eszköz nem engedélyezi írási gyorsítótár beállításának módosítását" tehát nem lehet kikapcsolni sem.
Ez az alap.

Amikor átállítanám

Közben megnéztem mennyire töredezett és 0%.

A HDD-k állapota 100%, ez a lassabban működő 9 napot ment össz.

Gyári (rövid) kábelt használok, amit adtak hozzá...
Megcserélést-mérést most nem vállalom, de korábban a Samsung volt az USB 2 házban és hiába tettem át az USB 3 házba (USB 3 port), kis fáljok másolás-törlésnél nem érzem gyorsabbnak.
Ugyanazon a gépen, rendszeren használom mindkettőt...

(#53934) Krystal_s válasza Krystal_s (#53933) üzenetére


Krystal_s
addikt

Win intézőben egy 2 GB-os fájlt másoltam többször.
USB 2 házban - 52 másodperc.
USB 3.1 házban váltakozik. Mértem 30 - 32 és 45 másodpercet is. 188 MB/s a kezdeti sebesség, ami a végére 90-60 MB/s-re esik le.

(#53935) King Unique válasza Krystal_s (#53933) üzenetére


King Unique
titán

Sok apró fájl törlése nem meglepő, ha lassan megy és számol előtte a folyamatjelző, meg pláne ha rendszerfájlok / programfájlok + még a belső / külső AV is "ráfog".
Ja hogy ez még mindig ugyanaz az elcseszett EW7044 külső ház, ami a téma topikjában korábban már meg lett járatva, erővel (firmware szinten?) bekapcsolt írási gyorsítótárazással, stb. :D Ahol ha ennél be van kapcsolva, a másiknál meg nincsen, akkor akár rá lehetne fogni a bekapcsolt állapotra is, vagy mégsem, mert azt pont az apróbb méretű fájlokkal végzett műveletek sebességén gyorsíthat sokat, + kipróbáltam magam is és nem volt 1 perces fáziskésés a bekapcsolt gyorsítótár miatt.
Valójában USB 3.0 lesz az USB 3.1 Gen 1 alapon, meg ennyi erővel USB 3.2 is lehetne Gen 1 alapon.
Fájlmásolásnál nem újdonság, hogy az elején meglódulhat a sebesség a cache miatt, meg pláne bekapcsolt írási gyorsítótárazásnál, majd ha az telítődik, akkor utána visszaesik a sebesség arra a reális értékre, amit maga a HDD tud.
Tehát a HDD kondíciója 100% és nincsenek szektorhibák, fájlrendszer sem töredezett, oké. Ellenben maga a HDD már elég muzeális, sac/kb. jó 10+ éves modell, az ilyennek ki tudja milyen lappangó hibája lehet, ami lehet csak egy intenzívebb tesztelésnél jönne ki.
Ha nem a HDD-vel van gond, akkor nem is feltétlen a külső házzal, lehet hibaforrás maga az USB-kábel is és ezért javasolt másik rövid kábellel is kipróbálni az eszközt, + akár másik USB-porton, stb.
De, vállalni kellene a kipróbálást másik HDD-vel is illetve a 2 HDD megcserélését, mert csak úgy derülhet ki, hogy most a külső ház (vagy annak kábele), vagy a benne lévő HDD a probléma forrása. Vagy akár a hw/sw környezet és ezért másik PC-n és OS alatt is ki kellene próbálni az eszközt, vagy ha erre nincsen mód, akkor a jelenlegi PC-n egy pendrive-ról bootolt Linux Live vagy WinPE rendszer alatt. Amíg ezek nem történtek meg és nincsen tisztázva hogy mi a hiba forrása, addig egyszerűen nincs miről tovább beszélni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#53936) Krystal_s válasza King Unique (#53935) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Megnézem majd másik gépen, hdd-vel stb....
Szerinted a CrystalDisk eredmények normálisnak számítanak ezeknél a HDD-knél (típus, majdnem teleírt állapot, usb3 porton, külső házban...)?

(#53937) Diego2002


Diego2002
tag

Üdv!

Egy HDD-vel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

A lemez egy media szerverben működött, de a szerverrel történ valami (talán egy áramkimaradást nem viselt túl jól). Ez a lemez csak adattárolásra volt használva benne, egy másik lemezen volt a rendszer.

A gond az, hogy a lemezen a partíciós táblával történhetett valami (sajnos arra már nem emlékszem, hogy MBR v. GPT volt a lemezen). Az egyetlen partíció viszont teljesen rendben van, ezeket a screenshot-okat készítettem DiskGenius-sal.

HDD
HDD volume

A DiskGenius a volume alatt egyébként látja/olvassa a fájlrendszert, de egyelőre csak a free verziót próbáltam, az pedig nem engedi a nagy fájlok másolását.

Mindazonáltal ez lenne a cél, hogy le tudjam menteni az adatokat, mert ezt a lemezt szeretném berakni egy NAS-ba, de ahhoz ennek üresnek kellene, hogy legyen.

Erre szeretnék tanácsok kérni, hogy tudnám lementeni a fájlokat. Ha a partíciós táblát rendbe lehetne hozni valamivel, nyilván az lenne a legtökéletesebb, mert akkor external drive-ként hozzá tudom csatlakoztatni a NAS-hoz és simán átmásolom.

[ Szerkesztve ]

..::Diego::..

(#53938) liksoft válasza Diego2002 (#53937) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az EXT4 Linux rendszer, nem Windows. Az nem is látja. Esetleg a Total Commanderbe tehető beépülő láthatja. [link] (Nem próbáltam 3TB-on, és utoljára vagy tizenix éve sokkal kisebben.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53939) Diego2002 válasza liksoft (#53938) üzenetére


Diego2002
tag

Raktam fel más programot/kiegészítőt, ami jó EXT4-re, egy másik HDD-vel működött is (windows-on), de a probléma, hogy a szóban forgó lemezt a Synology NAS sem ismerte fel, szóval biztos, hogy a lemeznek van valami baja.

..::Diego::..

(#53940) liksoft válasza Diego2002 (#53939) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább arra gyanakszom, hogy mivel menet közben állt meg, nem volt lezárása a kötetnek. Így inkonzisztens adatok miatt nem nyitják meg.
Viszont azt mondod, van ami rálát. :B Meg kell venni. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53941) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy:
arról hol találok információt,
hogy ez az alaplap: ROG STRIX Z590-A GAMING WIFI mekkora (hány TB-os) belső HDD-t tud kezelni, win 10/64 OP rendszerrel?

(#53942) pjen válasza Nyugis (#53941) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem akármekkorát, ez inkább op rendszer függő.

(#53943) King Unique válasza Nyugis (#53941) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen modern, UEFI-s alaplapnál - ahol alaplap specifikusan értelemszerűen inkább a megfelelő alaplapos topikban lehetett / kellett volna érdeklődni - nyilván nincsen limitálva a kezelendő HDD-k tárolókapacitása, legalábbis egy másik topik téma összefoglalója alapján a ma kapható pl. 18 TB-os HDD-ket is nyilván simán kezeli, valamint nyilván a Windows 10 is GPT-re inicializálva, sőt ezek okán nem is kellene ennek kérdésnek lenni.

Egyébként a másik topikban ahol szintén feltetted ugyanezt a kérdést, már kaptál válaszokat, felesleges volt ide is röviddel utána beírni még1x ugyanazt, meg 1 kérdést egyszerre 1 topikban szokás feltenni...

[ Szerkesztve ]

(#53944) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Adott 2 darab 10TB WD Red 7200rpm, alaplap egy Asrock J3455B-ITX.
Mindkét HDD fullon pörög bekapcsolás után! Miért?

(#53945) bolic válasza RazoR (#53944) üzenetére


bolic
őstag

Sima RED mint SMR-es winyó, azért pöröghet fullon hosszú ideig. :P Vegyél WD RED PLUS vagy WD RED PRO, azok CMR-esek. :K

Most néztem, 7200 RPM-es, az nem lehet sima RED, valószínűleg régebbi modellek lehetnek, az újabbak fent meg vannak neveznek. :Y

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#53946) ricsip válasza RazoR (#53944) üzenetére


ricsip
addikt

PC bekapcsolás után 1 másodperccel, vagy ha már a windows betöltött és utána kerregnek mintha vmi fontosat csinálnának?

-

(#53947) RazoR válasza ricsip (#53946) üzenetére


RazoR
veterán

Nem Windows, XPeno de függetlenül az oprendszertől ha csak a biosban nézelődök akkor is fullon mennek folyamatosan.

(#53948) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

A minap érkezett egy teljesen új Western Digital 4TB Purple vinyóm, be is tettem a gépbe, de már az elején eldobja inicializálásnál a win10

Gondoltam frissítek alaplapi drivereket/sata drivereket, és most már inicializáláskor azt írja a lemezkezelő, hogy nem megfelelő funkció, se MBR-re se GPT-re nem tudom belőni. Mondjatok valamit pls, mert szétvet az ideg. Cseréltem Sata kébelt/tápkábel is ,semmi se segített.

(#53949) Nordic válasza Nordic (#53948) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Eseménynapló log ezt dobja:

"A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Indítás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
Windows.SecurityCenter.WscDataProtection
, APPID:
Nem érhető el
, felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM, SID: S-1-5-18, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható."

(#53950) King Unique válasza Nordic (#53948) üzenetére


King Unique
titán

Felpörög a HDD, BIOS-ban megjelenik, biztosan jó az a SATA adat- és tápkábel, másik PC-n és/vagy másik OS alatt ki lett próbálva a HDD?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.