Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53701) peter889 válasza #12516608 (#53699) üzenetére


peter889
őstag

Nemrég az is előfordult, hogy véletlenül lekapcsoltam az áramot, miközben a gép működött (mint egy áramszünet). De gondolom, annak nem szabadna ilyen hibát okoznia.

(#53702) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyo!
Lenne egy kis gondom!
Minden flottul működött. kb 3 nappal ezelőttig, most viszont előfordul hogy a gépem nem bootol be.
Kiírja hogy "Reboot and Select proper boot device..."
Van hogy 1-2 restart megoldja, és egyszerüen bebootol mintha mi sem történt volna, most pl vagy 8 kellett neki...egyszer csak elkapja, bejön, és hibátlan..
Nem értem. Rendszer lenne, vagy SSD, vagy mi lehet ez?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#53703) bobalazs válasza Sirandrish (#53702) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csekkold le a kábeleket, esetleg cseréld le a sata kábelt, ha az van, dugd rá másik foglalatra esetleg.
Amúgy mivel nem találja a bios a rendszer ssdt, valószínüleg az kezd meghibásodni.

(#53704) bobalazs válasza peter889 (#53701) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Földeletlen konnektor nem nyír ki alkatrészeket, maximum rád tekintve életveszélyes.
A hirtelen kikapcsolás árthat neki, de nem jellemző.
Nem tudom milyen alaplapod van, de ha az a régi ami az adatlapodon, akkor ott keresném a hibát elsősorban. Tápellátás - táp szintén lehet problémás.

(#53705) comfortzone


comfortzone
friss újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt, kissé laikus és  a tetejébe még nő is, úgyhogy ne kövezzetek meg ha hülye vagyok hozzá, ezért remélem valaki tud segíteni :DD :

Van egy Maxtor HX-M401TCB, 4 terrás külső merevlemezem, ami jó fél évet állt miután megkaptam (mert volt egy másik csak az betelt, ekkor vettem elő ezt), majd lett ráírva videó, film, képek, dokumentumok. Gyakran volt LG tvre kötve filmnézéshez, és időnként vissza a laptopra (Asus). Eddig jól működött a 3.0-ás porton is. 2 napja viszont hiába dugtuk be a tv-be alig akarta felismerni, akkor nagy nehezen behozta, de ott csak 1 mappa jelent meg mégpedig hogy drive, abban pedig egy másik lg, de az üres.  Kihúztuk, visszatettük a laptopba, ami pedig érzékeli hogy bedugtuk, kiadja a hangot elkezdi pörgetni hogy megnyissa új mappaként, világít a külsőn a kék led, viszont utána megjelenik az a felirat hogy G:/ nem érhető el, a fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható. Eddig ahol biztonásogsan ki lehet adatni vele, meg a sajátgépnél is írta hogy Maxtor, most nem. Ha rámegyek a partícióra akkor azt írja, hogy 0 bájt. Jobb egérrel, tulajdonságoknál megpróbáltam hibajavítani de azt írja hogy nem lehet mivel a windows nem tudja megnyitni a lemezt.

Korábban a másik külső is csinált ilyet, de ott az volt  a jó, hogy bele lehetett menni csak kevesebb mappát jelenített meg. és azt vissza tudtam állítani.

De ennél semmi. Kábelt is átcseréltük, ugyanúgy nem működik. Kipróbáltuk 2.0-ás porton is ott se jó.

Mivel fontos adatok vannak rajta így mindenképp olyan megoldás kellene ahol az adatok menthetők. Köszönöm előre is mindenkinek. :R :R :R

(#53706) Doky586 válasza comfortzone (#53705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vidd vissza, gariban cseréltesd. (adatoknak lőttek)
Vidd el adatmentésre (ez a hdd árának többszöröse), ekkor a garinak lőttek...

(#53707) Sirandrish válasza bobalazs (#53703) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát az igazán remek hír :(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#53708) peter889 válasza bobalazs (#53704) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ. Az a régi alaplapom van, ami más tekintetben probléma nélkül viszi a gépem, SSD meghajtót is.
Igaz, hogy a régi HDD-men a bad szektorok száma 1-ről 5-re emelkedett, de az kb. 17 éves.

(#53709) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Van egy WD MyPass külső vinyóm és 1 napja elkezdett furcsa "nyikorgó, ciccegő" hangokat kiadni magából. Nem folyamatosan, de 2-3 percenként csinálja. Már megvan vagy 6 éves is és eddig sose csinálta. Tehát akkor "eljött az idő", vagy mire véljem ezt? A HDD Sentinel szerint 100%-os.

(#53710) SunMount3r válasza SunMount3r (#53709) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja még annyi, hogy mindezt "üresjáratban" csinálja, tehát ha csak rá van dugva a gépre és nem végzek rajta műveletet, akkor is. Most próbáltam másolni rá egy nagyobb file-t, de közben is csak annyira és olyan időközönként adja ki a hangokat, mint üresjáratban.

(#53711) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Kicsit utánéztem az SSD-mnek ha már valszeg hibás.
A HDD sentinel 94%osra értékeli, ami már alapba fura nekem, mert sok maxtor és társai vinyót teszteltem már, meg toshiba meg mittomén, és még sose kaptam 99%nál rosszabb eredményt...ahhoz képest a 94% elég tré. Emellett ha csak simán fut a win, akkor is átlag 8-12 fokkal melegebb mint a HDD, sőt...délután néztem és úgy hogy csak a chrome ment, nagyon sokáig volt 59fokon, miközben a HDD-m 35, a CPU-m 38, a GPU-m meg 30fokon működött...

És amit még sosem láttam korábban...ilyen üzit dob a sentinel..
"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 1268 alkalommal.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett."

Jól sejtem hogy akkor valóban a SSD döglődik? Ezt gondolom egy formázás nem hozza helyre.

Illetve lenne itt még valami. A lapomon (adataim közt látjátok) 2darab m2-es foglalat van. Amelyikbe a mostani SSD-m van, az a VGA alatt van közel a procihoz. A másik slot sokkal "szabadabb". Nem lehet hogy azért melegszik mert a VGA és a proci gyakorlatilag ráfekszik? Ha újat veszek nem lenne érdemesebb a másik slotba rakni?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#53712) King Unique válasza Sirandrish (#53711) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos az SSD probléma, az azzal kapcsolatos kérdések mégis mióta tartoznak a HDD probléma topikba, aminek már a címe is elég egyértelmű... :B :U A Flash SSD topikban tessék érdeklődni SSD probléma ügyben, meg előtte elolvasni az alábbit + ellenőrizni a fizikai csatlakozást (port, kábel) amit a hibaüzenet is világosan leír! :))

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

[ Szerkesztve ]

(#53713) Sirandrish válasza King Unique (#53712) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elnézést kérek...továbbmegyek :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#53714) #12516608 válasza Sirandrish (#53713) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nem kell megijedned az SSD 94%-os kondícióján. 2 db 128GB-os Kingston A400 2018 októberből és az egyik 92 a másik 93%-os. Kb. 50-60%-os telítettségűek (szabad hely 40-50%.)

(#53715) SunMount3r válasza Sirandrish (#53711) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

414 nap és 10,47 TB adatforgalom után a BX400-as rendszer SSD-m most 90%-os. De én már kiokosítódtam, hogy ettől nem kell megijedni, ez teljesen normális SSD-k esetén, mert ez csak egy kalkuláció, semmi köze a valódi fizikai elhasználódáshoz, szóval nem ugyan azt a "komoly értelemben vett" kondíciót jelenti, mint a HDD-k esetén.

[ Szerkesztve ]

(#53716) peter889 válasza Sirandrish (#53713) üzenetére


peter889
őstag

Csak meg tudom erősíteni az előttem szólókat.
Én azt vettem észre a Samu 860 EVO 500GB-os SSD meghajtómon, hogy minden egyes formázás után 1 %-ot csökkent a kondíció.
Most 98 %-os majdnem 10 TB írt adatmennyiség után.
(Ha jól emlékszem volt ez már 97-es is, aztán feljavult.)

(#53717) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Van 2 db 2tb wd vinyó. Green és purple. 2 es külső usb 3 tokkal hasznalom. Egyik laptop újraindítás után felismeri a vinyokat de megnyitni nem engedi mert azt írja sérült. Hds 100/100.
Ingyenes adatmentő progi látja rajta az adatokat. Win és ubuntu live se nyitja meg. Ubuntu azt írja nem lehet mountolni. Satára kötve ugyan ez.
Mi lehet a probléma és hogy oldható meg formázás nélkül.
Köszi
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#53718) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Köszi mindenkinek, viszont a probléma így is úgy is fennáll, bár így félő hogy új SSD mellett is jelentkezni fog? :F

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#53719) King Unique válasza sanyi0627 (#53717) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windowsban a javítás / formázás mellett a meghajtók fájlkezelőben történő megnyitásánál az alábbi hibaüzenet van, azaz RAW lett a külső HDD-ken lévő NTFS fájlrendszerű kötet és azért nem lehet normál módon megnyitni, akkor lásd pl. ebben és ebben a válaszban leírt, linkelt információkat.

Ha kifejezetten az adatmentés az elsődleges cél, akkor legközelebb majd az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene feltenni az ilyen kérdéseket, pláne hogy a jelen topik címében - HDD probléma (nem adatmentés) - is szerepel, hogy nem adatmentés. :B

[ Szerkesztve ]

(#53720) Targis75


Targis75
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam egy WD2002FAEX (WD BLACK) 2 terrás vinyót. A gond az hogyha bekötöm a gépbe elindulás után a uefi-t sem tudom inditani. Probáltam másik gépben ugyanez a jelenség. Ha dokkolón keresztülcsatlakoztatom, akkor Pár percenként lecsatlakozik. HDD sentinel szerint 100%
LAP:MSI H310M PRO-M2 PLUS
8GB DDR4 Memória
Rendszer: 240Gb M.2 SSD
Egyébb 120 Gb ssd, 160 és 240 Gb Sata winyó
Esetleg ötlet, vagy beállítás probléma lehet?
Köszönöm a segítséget.

Bgabor

(#53721) sanyi0627 válasza King Unique (#53719) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Csatolok pár képet. HDs és partition magic info. Plusz a hibaüzenet. Az első kép pld, hogy masik meghajtót rendesen írja ki. most az egyik vinyot kicseréltem egy 500 gb formázás után az 500 as tobbszori ujraindítás is jó.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#53722) King Unique válasza sanyi0627 (#53721) üzenetére


King Unique
titán

Direkt linkeltem példát az előbb, hogy mit kellene nézni, ahol elsődlegesen nem a HDS és a MiniTool a lényeg, hanem a Windows lemezkezelő + ami a linkelt példában van. Ha adatmentés a cél, akkor meg azon téma topikjában kellene folytatni mint említve volt, linkelve az itteni előzményeket is, stb.
+ Célszerű kipróbálni a külső HDD-t másik USB-kábellel és magát a HDD-t akár másik USB-s külső házban / dokkolóban, mivel akár azok hibája is okozhat problémát, de maga a HDD is, pláne egy ilyen EARS sorozatú WD Green, ami már kb. 10 éves muzeális darab...

[ Szerkesztve ]

(#53723) Doky586 válasza sanyi0627 (#53721) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a nem_adatmentés topikban azt javaslom neked formázd le (adatok mennek a lecsóba) majd újra használatba veszed amire csak akarod.. Mi a gond?

(#53724) sanyi0627 válasza King Unique (#53722) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Próbáltam másik usb kábellel is, gépben is, másik gépen is.
Este ránézek arra is amit írtál.

#Doky586
Van adat ami kéne de a másik, hogy nincs kedvem meg időm közel 3.5tb filmet stb letölteni rendezni stb.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#53725) sanyi0627 válasza King Unique (#53719) üzenetére


sanyi0627
senior tag

A wines lemezkezelő raw-nak írja. Egyébként miért csinálja ezt? Lementem azt a pár dolgot ami kell azt inkább formázom akkor. Erre máskor is számíthatok, hogy random átrakja raw-ba?
köszi
üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#53726) renatto


renatto
őstag

Heló!

Tegnap este nem olvasta be a médialejátszó az usb-s külső HDD-t (Touro). Sajnos a laptop sem tudja beolvasni, csak villog a led rajta. HD sentinel sem tudja betölteni. Jól gondolom, hogy ez ennyi volt vagy elképzelhető hogy mégsem kuka? A rajta lévő adatvesztést túlélem.

Előre is köszönöm!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#53727) #12516608 válasza renatto (#53726) üzenetére


#12516608
törölt tag

Szakik véleményét várnám meg a helyedben, én kukáznám.
De az, hogy egy külső HDD-t PC-re, laptopra, médiaizére, TV-re dugdosok összevissza random az a gyors halál receptje.
Ugyanolyan mocskot tudnak okozni, mint amikor régen (486-os idők) az ember nem pöccintette be az LBA-t (logical block addressing). 512 MB után olyan szépen felül lett írva még a partíciós tábla is, hogy ihaj. Én is megszoptam.
Itt még az adminisztrációs területbe is beleszarhatnak, onnét meg kakukk akkor is, ha fizikailag nem sérült a cucc. Nem az én világom ma már.

(#53728) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Western Digital Purple 4TB WD40PURZ-m.
Ezen a merevlemezen az utolsó szabad 100GB-on belül van több 10GB hely, ahol nagyon döcögősen megy az írás. Az írási sebesség lecsökken pár KB és pár MB közé, jellemzően 1 MB alá és ilyenkor olvasni is csak nagy idő alatt lehet róla. A hangján hallatszik, hogy nagyon küszködik és ciklikusan, mintha valami beragadt volna.
HDS szerint 100/100. Ezek szerint akkor nem a merevlemezzel van a probléma?
Hogyan tudhatnám meg, hogy ezt miért csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#53729) #12516608 válasza afi0903 (#53728) üzenetére


#12516608
törölt tag

A HDD utolsó 2,5%-át gyilkolod. Irgalmatlan mennyiségű fejmozgást csinál ilyenkor a diszk. Elvégre a FAT (fájl helyfoglalási táblázat) az elején van és te pedig a végére írsz/iratsz. (NTFS-nél és linux partícióknál nem egy FAT tábla van hanem jellemzően legalább 2. Szakik majd kijavítanak. Ezeket folyamatosan írni/aktualizálni kell.)
Teljesen természetes, hogy ilyenkor az írási sebesség drasztikusan bezuhan. Emellett még a töredezettség is bejátszik.
Nem véletlen, hogy már 30 éve is kötelező volt jelezni a központnak, ha a szerver tároló/diszk kapacitása 30% alá esik. Bank, szerverüzemeltetés. Ez ma is betartandó szabály még a storage-ok esetében is. ( A NAS is storage. Bent van a nevében.)

Irgalmatlan terhelésnek van ilyenkor kitéve a diszk, azaz a mechanikája és könnyű elhasználni az "egészségét".

Érdemes lenne a HDD kapacitásodat bővíteni és a csurig töltött WD Purple-ről levenni némi terhelést.

(#53730) afi0903 válasza #12516608 (#53729) üzenetére


afi0903
aktív tag

Tehát akkor nincsen semmi baja, csak rosszul használtam?
Mennyi helyet kéne szabadon hagynom rajta?
Ez a mennyiségű fejmozgás olvasásra is vonatkozik vagy csak az írásra?

[ Szerkesztve ]

(#53731) #12516608 válasza afi0903 (#53730) üzenetére


#12516608
törölt tag

HDS alapján semmi gond.
Ha normál üzemi körülményeket akar teremteni az ember, akkor minimum 20-30%-ot. Jól jön és van még hely vésztartaléknak.
Töredezett lemeznél nagyon durván bejátszik olvasáskor is. Írásnál még ocsmányabb a hatása. Egyébként a töredezettség mentesítést is kvázi lehetetlenné teszi a kevés szabad kapacitás. Min 30% szabad hely kell ehhez is.

(#53732) afi0903 válasza #12516608 (#53731) üzenetére


afi0903
aktív tag

Értem, köszönöm.

(#53733) #12516608 válasza #12516608 (#53731) üzenetére


#12516608
törölt tag

Szemléltető képek:
[kép]
[kép]
Na, itt látszik a kb. 30% szabad hely. Nekem is kell majd bővítgetnem.

(Először töltök fel képet, elnézést, ha nem egyből pöpec.)

Úgy néz ki, hogy a HDS-es kép legalább informatív is lett. Ott vannak a lényeges infók, mint HDD típus, hőmérséklet, stb. bla-bla...

[ Szerkesztve ]

(#53734) renatto válasza #12516608 (#53727) üzenetére


renatto
őstag

Köszi a választ. Annyira "gyors halál" azért nem volt, már vagy 5-6-7 éves. De lehet enélkül még évekid ment volna... Na de nekem erre kell.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#53735) #12516608 válasza renatto (#53734) üzenetére


#12516608
törölt tag

Nekem pendrive-ot ölt meg a TV. A rohadék. Kedvenc USB3-as fürge kincsem volt.

TV célra érdemes külön tartani egy 1-2 TB-os állatot, amit az ember nem igazán sajnál. Nincs jobb ötletem. Az sem baj, ha a TV natívan képes olvasni az NTFS-t, egyéb esetben csak FAT32.

Sosem írják, hogy milyen TV, de a gyártó is kussol az ilyen lényeges infókról. :K
Na meg az USB-s tápellátásról is. Egyébként nem szoktak zajmentes delejt adni, ezért is képesek pusztítani. Az USB a legzajosabb cucc tápellátás szempontjából. Búg, mint a szarvasbikák.

[ Szerkesztve ]

(#53736) ricsip válasza #12516608 (#53729) üzenetére


ricsip
addikt

Irgalmatlan terhelésnek van ilyenkor kitéve a diszk, azaz a mechanikája és könnyű elhasználni az "egészségét

Ekkora blődséget se olvasni minden nap. Akkor a "random access" tönkrevágna semmi perc alatt minden piacon levő lemezt. Márpedig a lemezhozzáférések döntő többsége random access, ritka a szekvenciális írás/olvasás. Illetve csak azért, mert logikai cím szerint a lemez végének mutatja a windows a fájl helyét, a diszk kontrollere még lehet h. tök máshol tárolta le azt az adatot. Az LBA cím, meg a fizikai elhelyezkedés között nem biztos hogy van külső megfigyelő által felfogható reláció.
Fájltöredezés az valóban rossz dolog. Szabad helyet fenntartani min. 20-30%, szintén hasznos tanács.

[ Szerkesztve ]

-

(#53737) renatto válasza #12516608 (#53735) üzenetére


renatto
őstag

Pendrive-ot tényleg hamar megeszi a TV/médialejátszó, de épp ezért használok USB-s HDD-t. Médialejátszóval használom, de ha új filmeket másolok rá akkor laptopra kell kötnöm.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#53738) #12516608 válasza ricsip (#53736) üzenetére


#12516608
törölt tag

Azért nem akkora blődség. Extrém körülmények között meg lehet dögleszteni a HDD mechanikáját. Persze idő kell hozzá, de ez megjósolhatatlan.
Persze hogy tudom, hogy Random Access. Szar lenne az összes szekvenciális művelet eredményét végig várni. Utolsó 2,5% szabad helyről írtam, ott pedig tényleg nagyobb terhelés van az átlag üzemihez képest.
A FATtal is tisztában vagyok, semmi infót nem ad igazán arról, hogy mi hol van fizikailag. Erre meg a diszk saját adminisztrációja is rátesz még egy lapáttal, hogy kapkodni tudjad a fejed.

Csak egy Öveges József professzor úr stílusú könnyed magyarázatot írtam extrém körülményekre.
30% szabad kapacitásnál minden jó úgy, ahogy van.Könnyed üzemi terhelés, vagy még kevesebb általában. Nem véletlen, hogy a WD10EALS SATA2-es vinyóim kvázi 10 éve nyomják 100/100-ban.
Izmos torrenttel már ezek is a Gajdeszban lennének. (Kénkőfüstös elektronikai hulladék megsemmisítő.) ;) Virtuális sör mehet? :D

(#53739) #12516608 válasza renatto (#53737) üzenetére


#12516608
törölt tag

Én féltem ezeket a külső HDD-ket. Úgy, vagy még jobban kell rájuk vigyázni, mint a hímes tojásra. Kedves jószágok, de ha bajuk van, akkor rohadtul megkeserítik az ember életét.

Na ez a hsz. is Öveges Józsefesre sikerült. :K

(#53740) King Unique válasza renatto (#53737) üzenetére


King Unique
titán

Miért "enné meg" hamar? :D

Egyrészt max. akkor történhet ilyen, ha felvétel, azaz írás történik rá gyakran, ellenben a lejátszástól, azaz az olvasástól nyilván nem lesz semmi baja a pendrive-nak.
Másrészt esetleg akkor, ha a médialejátszón csak USB 2.0 portok vannak és azok nem tudnak megfelelő tápellátást biztosítani az eszköznek, de ez is inkább egy 2,5"-os külső HDD-nél lehet probléma, nem egy eleve kisebb energiaszükségletű pendrive-nál.
Ahol meg úgy megy tönkre egy mezei pendrive médialejátszón használva, hogy egyik előbb említett dolog sem áll fenn, ott eleve szemétre való vagy a pendrive vagy mind a 2 eszköz és ilyenkor nyilván nem kellene olyat használni, ennyi. :DD

[ Szerkesztve ]

(#53741) #12516608 válasza King Unique (#53740) üzenetére


#12516608
törölt tag

"Miért "enné meg" hamar? " - mert a TV-nek küldetéstudata van és megformattálja a saját képére és hasonlatosságára. Meg sem kérdezi a nevét. :D Azt sem tudja, hogy "Lóbelt Ledfold." :D

(#53742) King Unique válasza #12516608 (#53741) üzenetére


King Unique
titán

:F

(#53743) #12516608 válasza King Unique (#53742) üzenetére


#12516608
törölt tag

Brájen életét alkalmaztam a probléma lélektanára. Bocs, ha erős volt. ;)

(#53744) King Unique válasza afi0903 (#53728) üzenetére


King Unique
titán

Nem újdonság, hogy ha kevés a szabad terület és/vagy nagyon töredezett a fájlrendszer, akkor nagyon be tud lassulni a HDD, lassú és döcögős lesz az írási sebesség. De ettől tönkremenni azért még nem fog, pláne ha a HDS szerint is oké az állapota.
Mit lehet csinálni? Felszabadítasz kellő méretű lemezterületet a szükségtelen / kevésbé fontos fájlok törlésével / áthelyezésével, vagy veszel egy nagyobb tárolókapacitású (pl. 6-8 TB-os) HDD-t és arra (is) másolod az adataidat, ennyi.

(#53745) afi0903 válasza King Unique (#53744) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszönöm a választ.

(#53746) renatto válasza King Unique (#53740) üzenetére


renatto
őstag

Igen, az írásra céloztam. Mivel 20-50GB fájlokról van szó és heti több filmről, így jelentős írás van esetemben.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#53747) King Unique válasza renatto (#53746) üzenetére


King Unique
titán

De azokat gondolom a PC-n másolod a pendrive-ra, a medialejátszón meg csak lejátszod, vagyis az utóbbinak pont semmi köze a pendrive sok írás miatti elhasználódásához.

[ Szerkesztve ]

(#53748) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!

alaplapot cseréltem a gépemben, és beletettem egy m.2 SSd-t
a régi winyokat/SSd-ket gond nélkül látja kezeli, viszont az uj m.2 SSD-t a lemezkezelő sem mutatja.
elviekben jól tettem be a gépbe az m.2-öt ugyanis csak egyféleképpen lehet.
tehát ez vélhetőleg nem okozhat hibát.
van valakinek ötlete, hogy mi lehet?
alaplap:
ASUS ROG STRIX Z590-A GAMING WIFI
winyo:
Samsung - 980 PRO 500GB - MZ-V8P500BW

Tisztelettel: -.-

(#53749) renatto válasza King Unique (#53747) üzenetére


renatto
őstag

Azt értem, hogy nem a lejátszó teszi tönkre, hanem a sok írás, amit PC-vel csinálok, de csak azért írok rá, hogy megnézzek egy filmet, majd törlöm és újra írom. Vagy ez nem akkora írási terhelés ami árt a pendrive-nak?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#53750) King Unique válasza Nyugis (#53748) üzenetére


King Unique
titán

Az 1 héttel korábbi után újabb topiktévesztő holott a címe elég világos, ez már vicc de tényleg... :W

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.