Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53151) Cs1csó válasza Corvin0716 (#53150) üzenetére


Cs1csó
félisten

Huh, először is valami külső eszközre mentsd le az adataidat. Ezután én egy telepítős pendrive-ról boot-olva amikor eljutsz arra a részre hogy "hova" telepítsd minden partíciót törölnék ekkor lesz ugye egy "0"-ás (SSD) és egy "1"-es (HDD) vagy fordítva.
Ekkor telepíteném az SDD-re.

Remélhetőleg jön itt valaki kreatívabb, de tuti a legfontosabb, hogy legyen lementve minden.

(#53152) Doky586 válasza Corvin0716 (#53150) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutasd a lemezkezelőt..

(#53153) Corvin0716 válasza Cs1csó (#53151) üzenetére


Corvin0716
tag

Épp abban vagyok, ezért írok késéssel. :)
A gép amiről írok látja mindkét hdd partíciót. Ha lementettem az adatokat, akkor rárakom az ssd-t is, hátha azt is látja, utána megcsinálom a teljes partíció törlést, ahogy írtad.

(#53154) Corvin0716 válasza Doky586 (#53152) üzenetére


Corvin0716
tag

Rendben. Amint lementettem mindent és visszaraktam a helyére a dolgokat jelentkezem.

(#53155) pilu85


pilu85
őstag

Hello. Olyat szeretnék kérdezni, hogy adott egy 3 és egy 4 terrás vinyó. Cdm-al 120-120 körül tudnak írás-olvasás. Miért van az, hogy usb3 csatin max 30-40 el tudok másolni pendrivera. Valaki tud segíteni?
Köszi előre is.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53156) Doky586 válasza pilu85 (#53155) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A hdd esetén a 120 MB/s írás reális, de a pendrive nem tud ennyit, azoknak a 30-40 is jónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#53157) pilu85 válasza Doky586 (#53156) üzenetére


pilu85
őstag

Hyper x savage 400/150. Sddről másolva rá hozza is naggyából. :F

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53158) Doky586 válasza pilu85 (#53157) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na most 40 vagy 150 ...? " hozza is "
Elvesztettem a fonalat.

(#53159) King Unique válasza pilu85 (#53155) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert vagy lassú a célmeghajtó (pendrive) és az tud csak 30-40 MB/s - ami kb. USB 2.0 szint és vicc kategória - (szekvenciális) írást és ilyenkor hiába gyorsabb a forrásmeghajtó (HDD), az előbbi fogja vissza az adatátviteli sebességet, meg ehhez amúgy semmi köze nincsen a HDD-knek, ez pendrive téma.
Vagy ha nem a pendrive tetű lassú írásnál - a HyperX Savage a tesztek alapján nem az a szekvenciálisnál, a random (4K) írás viszont kritikán aluli - , akkor másik opció, hogy a forrásmeghajtóról (HDD) valami miatt lassú az olvasás, ami ha jól tele van másolva, töredezett rajta a fájlrendszer, másolás közben netán egy másik program is használja, CMR helyett SMR (bár az inkább írásnál lassulhat be), stb., akkor annyira nem meglepő.
+ A max. szekvenciális adatátviteli sebesség ugye nagy méretű fájlok másolása esetén értendő, ellenben kis méretű fájlok mozgatásnál nem meglepő, ha alacsonyabb.

[ Szerkesztve ]

(#53160) pilu85 válasza Doky586 (#53158) üzenetére


pilu85
őstag

Ha ssd a forrás, akkor ömlik az adat a pendrivera, ha hdd akkor 30mb kb. Szerintem érthető voltam elsőre is.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53161) pilu85 válasza King Unique (#53159) üzenetére


pilu85
őstag

Több gigás filmekről van szó, a pendriveom írásban 120 at is tud...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53162) King Unique válasza pilu85 (#53161) üzenetére


King Unique
titán

Ha ugyanabban a hw/sw környezetben, ugyanazon az USB 3.X porton, ugyanazon fájlrendszerrel és beállításokkal a célmeghajtón, ugyanazon fájlok másolása esetén SSD-ről pendrive-ra jóval gyorsabb a másolás, valamint a pendrive pl. ATTO / CDM / WinSAT szerint is hozza a kívánt szekvenciális értéket írásnál, továbbá ki volt próbálva többször és több USB 3.X porton + Windows restart után is ilyen, akkor a HDD-k lehet a gyenge láncszem a leírt okok miatt, ennyi. + Ha netán nem tökéletes a HDD-k állapota, pl. a HDS szerint gyenge / hibás szektor van rajtuk, akkor meg pláne nem kell meglepődni a lassúságon.

Egyébként a 120 MB/s írás is igazából elég gyenge, sehol nincsen ahhoz képest, amit az USB 3.0 szabvány tud (~ 450 MB/s), meg amit pl. a külső SSD-k tudnak. Illetve az korábban egy másik topikban is el lett magyarázva, hogy akinek igazán gyors flash-alapú tárolóeszköz kell gyors írási sebességgel szekvenciális és random alapon egyaránt, akkor egyértelműen a külső SSD a nyerő. Meg ha ténylegesen USB 3.1 és USB 3.2 interfészes tárolóeszköz kell, mert ezeknek a szutyok, standard pendrive-oknak érdemlegesen nyilván semmi köze nincsen egyik szabványhoz sem, max. Gen 1 és Gen 1x1 = USB 3.0 alapon... :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#53163) pilu85 válasza King Unique (#53162) üzenetére


pilu85
őstag

Én értem amit írsz, de mindkét winyóról próbáltam(egyik sem járja a végét), és adata dashdrive pendrive al is. Sőt, előző konfignál is így volt. Ezért is jöttem ebbe a topikba.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#53164) Corvin0716 válasza Corvin0716 (#53154) üzenetére


Corvin0716
tag

Sikerült helyreállítani a dolgokat. Szerencsére nagyobb volt a füstje, mint a lángja. :)

(#53165) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Seagate HDD-k mennyire normális hogy hangoskodnak? Már vagy 10 éve üzemel, igazából most nemrég költözött át egy sokkal halkabb gépházba, szóval az is lehet, hogy már az elejétől ilyen a hangja csak nem hallottam.
Nem is tudom hogy lehet leírni, nem ilyen kattogás, hanem talán mint mikor a régi gépek bootoltak csak halkabb. Meg amit megfigyeltem, hogy jobban akkor van jelen, ha sok apro file van pl másolva, vagy akár lapozom a megnyitott képeket, egy lapozás egy apro kis hang, talán ahogy a fej mozog.
HDD Sentinel és a Seagate saját progija nem jelez semmi hibát.
ST31500341AS a pontos típusa.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#53166) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
A helyzet a következő... Szóval van egy 4tb wd blue hdd eddig külső merevlemezként üzemelt most viszont gépbe raktam és innen jöttek elő az anomáliák :O először nem akarta fel ismerni a win10 kis szenvedés után eljutottam odáig ,hogy a hd sentinel felismerte viszont elég érdekes dolgot írt ki. Csatolom a képet.
Vissza raktam a keretbe sikerült le mentem mindent hála égnek... ez után úgy gondoltam partició törlés na ezt win10ben nem ment mert a lemezkezelés csak 1,6tb ismert fel a 4ből (3,6) mondom f@sza... :W a lényeg a lényeg ,hogy ubuntuval sikerült particot törölni ntfs particót rá varázsolni és juppy ment. De csak addig míg el nem értük a mágikus 1,6tb adatot onnantól meg áll mint a szög (mint ha tele lenne)
Esetleg valaki már találkozót ilyen problémával ha igen mi a megoldás ?
Segítségeteket előre is köszönöm!

üdv: Maarki

(#53167) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Sajnos jobb helyet nem találtam, így itt teszem fel a kérdésem. A lejjebbi képeken látható eszközöket keresem. 2 különböző gépbe csak ezekkel az eszközökkel tudom behelyezni a merevlemezeket, amiknek még a nevüket sem tudom. Ez még jobban megnehezíti a keresést. Hátha tudja valaki ezek nevét, hol lehetne őket beszerezni vagy, ha esetleg lenne valakinek, akkor azt privátban megbeszélnénk.
Köszönöm.

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#53168) Reflax


Reflax
tag

Üdv!

A Western Digital Black 1TB HDD-m lekapcsolódik ha elindítok egy nagyobb foglalatú gamet a számítógépen. Dota2 nem annyira okoz gondot. De egy R6, Valorant alatt lekapcsol a HDD.
Miért lehet ez? Van amivel ezt orvosolni lehet?
Úgy kapcsol le, hogy az eszközkezelő és lemezkezelőben sem látni a meghajtót. A meghajtón csak játékok vannak.
Csak is az újraindítás után jelenik meg újra a HDD épségben és nem veszik el róla adat. Az E meghajtóm egyébként. 96% conditionnel.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#53169) King Unique válasza Maarki (#53166) üzenetére


King Unique
titán

Ha a HDS felismeri a HDD-t, akkor nyilván a Windows 10 is, csak ugye nemcsak szimplán a fájlkezelőt kellene nézni, hanem elsődlegesen az eszközkezelőt és a lemezkezelőt. :B

Ha eltérő logikai szektorméretet (pl. 4Kn vs. 512e) használ USB-n a külső ház és a PC SATA-n, akkor nem meglepő, ha utána nem lehet ugyanúgy hozzáférni a 4 TB-os HDD tartalmához és pl. GPT-védőpartíció + nem lefoglalt terület lesz a lemezkezelőben (példa). Ahol ilyenkor USB-n az eredeti külső házba visszahelyezve lehet újra hozzáférni a lemez tartalmához, vagy SATA-n olyan adatmentő programmal, ami kezeli a 4Kn lemezeket (példa). Ha megtörtént az adatok lementése, akkor utána pedig mehet a törlés és újraparticionálás, ami megoldható Windowson pl. parancssorban, nem kell ehhez Linux.
Ha a lemezkezelőben ~ 1,6 TB a 4 TB-os HDD kapacitása, akkor olyan általában USB-n szokott lenni, ha az adott külső ház / dokkoló nem kezeli rendesen a 2+ TB-os lemezeket. Ha SATA-n van ilyen, akkor az szívás, ez esetben lehet a külső ház átírta a MaxLBA-t. Ha az utóbbi történt és Windows & Linux egyaránt csak ~ 1,6 TB-osnak ismeri fel a HDD-t SATA-n, akkor a megoldást illetően lásd más estét. + Windowson esetleg a WD gyári tesztszoftverét is meg lehet próbálni, abban van törlési lehetőség és másnak korábban már megoldotta a RAID miatt helytelen kapacitás visszaállítását. Bár ha az is csak ~ 1,6 TB-osnak ismeri fel a HDD-t, akkor nem feltétlen lesz eredményes...

[ Szerkesztve ]

(#53170) King Unique válasza Reflax (#53168) üzenetére


King Unique
titán

Ellenőrizni kellene SATA-n a fizikai csatlakozást, adat- és tápkábelt, valamint a PC tápegységét, az utóbbi hibája is okozhat különféle anomáliákat.
+ Ha 96%-os a HDD kondíciója, vannak rajta hibás és gyenge szektorok, akkor fontos adatok tárolása esetén azokat lassan el kellene kezdeni lementeni másik lemezre, mielőtt esetlegesen tovább romlik az állapota és már késő lesz.

(#53171) Doky586 válasza Maarki (#53166) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HDS 4.3 verzióját 2013 elején adták ki. Ennél frissebbet nem találtál..? :Y

A hdd is abból a korból való?

[ Szerkesztve ]

(#53172) Reflax válasza King Unique (#53169) üzenetére


Reflax
tag

Sorry rossz választ adtam.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#53173) Reflax válasza King Unique (#53170) üzenetére


Reflax
tag

Éppen HD Tune programmal keresem a szektorokat.

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#53174) Cs1csó válasza laceszgamer (#53165) üzenetére


Cs1csó
félisten

Barracuda 7200RPM-es, ezek nem halkak, sőt van egy erős alap búgása. Ez van nekem egy hasonló lett kivéve a gépből és betéve egy külső HDD házba és csak adatmentés idejére lövöm be.

(#53175) King Unique válasza Reflax (#53173) üzenetére


King Unique
titán

Minek? Az már látszik a HDS screenshot alapján, hogy nem tökéletes a HDD állapota, 1. lépés a fontos adatok lementése lenne, ha van rajta ilyen. Ha ez megtörtént, utána jöhet a tesztelés, stb.

(#53176) Reflax válasza King Unique (#53175) üzenetére


Reflax
tag

Nos majd két hét múlva akrok egy új Blacket venni (nem tudom használtan hardverapróról megérné e). És arra mindent átmenteni.
Igen értem a HD sentine tesztet de fizetős.

[ Szerkesztve ]

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#53177) King Unique válasza King Unique (#53169) üzenetére


King Unique
titán

+ Látom van itt egyéb gond is, szektorhiba, adatátviteli hibák, stb... + Ahogy említették, a muzeális verziójú HDS helyett sem ártana az aktuális verziót (5.70) használni.

(#53178) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy asztali számítógépházban az SSD meghajtó állandó helye lehet-e közvetlenül a HDD (3.5-ös) teteje (aztán persze 1-2 csavarral rögzíteném)?
Mert ott nagyon jó lenne a hűtés.
A HDD-nek van ugye működés közben állandó apró remegése, nem tudom, hogy annak lehet-e hosszú távon káros kihatása az SSD meghajtóra.
Sokan mondják: fölösleges az SSD meghajtónak átalakító keret.

Köszönettel várom a válaszotok.

(#53179) laceszgamer válasza Cs1csó (#53174) üzenetére


laceszgamer
addikt

Azóta ráengedtem egy Crystal-t is, a szekvenciális teszteknél szinte semmi, a randomnál rendesen hallatszik, gondolom akkor a fej mozgása búg benne.
De akkor emgnyugodtam, ezek szerint eddig a ventik miatt nem hallottam.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#53180) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Gondom lenne egy 2tb merevlemezzel, egy asztali gépbe lenne de nem látni Windows10 alól, a bios setup ban látni, de pl már telepítésnél sem látni csak az SSD meghajtót. Sata kábelt már cseréltem. Particio progial sem látni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#53181) King Unique válasza ludla (#53180) üzenetére


King Unique
titán

Ez a "nem látni Windows10 alól" csak és kizárólag abban az esetben igaz, ha sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben, sem vezérlőpultban a tárolóhelyeknél nem jelenik meg a HDD. Ellenkező esetben viszont eleve helytelen az állítás...

(#53182) ludla válasza King Unique (#53181) üzenetére


ludla
őstag

Így van sehol sem jelenik meg sajnos, seagate driver software mutatja a sorozat számát és ennyi. Többre nem jutottam vele. Valami ötlet esetleg? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#53183) ludla válasza King Unique (#53181) üzenetére


ludla
őstag

Mondjuk ezek a leírások hasznosnak mert így ebben a formában nem néztem :Y

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#53184) King Unique válasza ludla (#53182) üzenetére


King Unique
titán

"seagate driver software mutatja a sorozat számát és ennyi"

Milyen software, SeaTools vagy egyéb, meg ez most Seagate HDD? :F
Ha Windowson belül xy program felismeri a HDD-t, akkor érteleszerűen a Windows is, máskülönben a program sem kezelné, ami logikus.

(#53185) ludla válasza King Unique (#53184) üzenetére


ludla
őstag

[link] Ez oldotta meg :C :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#53186) Iceman821


Iceman821
tag

Sziasztok.
Lenne nekem egy olyan problémám, hogy gép összeszerelésekor, sikerűlt elcseszni a dolgokat, és a hdd sata csatlakozójából a müanyag kitört, így ugye használhatatlan a dolog, kérdés, érdemes az elektronikát cseréltetni rajta, persze ha lehet lelni hozzá donort, vagy fölösleges, és inkább vegyek egy újat? Amugy egy WD 1 TB Red a HDD. Köszi előre is.

(#53187) modflow


modflow
veterán

Van egy 2 TB-os hdd-m, amiről torrent futtat csak adatot, letölt, feltölt.
Full töredezett.
Defragment progi napokig szenved vele.
Nem érdemes átmásolnom az adatot egy másikra, majd format és vissza?
Az nem gyorsabb?

(#53188) Cs1csó válasza modflow (#53187) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem igen, DE miután ezzel kész vagy utána kapcsold be a szekvenciális letöltést a fájlok helyének előre lefoglalását-

(#53189) modflow válasza Cs1csó (#53188) üzenetére


modflow
veterán

Ez egy dolog ugye, egy pipa?
Mert csak olyat látok, hogy "Minden fájl helyének lefoglalása előre"

(#53190) Cs1csó válasza modflow (#53189) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#53191) modflow válasza Cs1csó (#53190) üzenetére


modflow
veterán

Köszi

(#53192) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,

Remélem jó topicba írok :)

Vettem egy új házat (Meshify C), az egyetlen gondom vele, hogy a HDD-k jóval melegebbek mint az előző házamban.

2 db 3TB-s WD RED-ről van szó, jellemzően 39-42 fok között vannak fél-1 óra elteltével, de ment már fel 44-re is.

Az előző házamban (Corsair 330R) ugyanezek a HDD-k kb 32-33 fok környékén voltak.
Nem tudom, hogy érdemes-e aggódni emiatt, vagy felesleges?

Sok helyen azt írják, hogy a 40 fok ideális, és nem is jó, ha túlzottan alatta megy, mások meg azt mondják, hogy minél alacsonyabb hőmérséklet annál jobb... Ti mit gondoltok ebben a témában?

(#53193) Cs1csó válasza SaitoX (#53192) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "legideálisabb" a fix hőmérséklet lenne, a HDD-k szempontjából valami "langymeleg" 30-40 celsius fok okés, ezt jellemzően folyamatos üzem (0-24) és megfelelő állandó hűtés mellett lehet elérni.
Tegyél elé egy ventilátort.

szerk.: ahogy nézem ez egy teljesen átlagos ház, az említett ventilátor megoldja. Esetleg tedd lejjebb vagy feljebb lehet más hőforrás bezavar vagy valami a légáramlás útjába áll.

[ Szerkesztve ]

(#53194) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Van egy seagate ironwolf 6tb HDD, ami vacsi uj, nemrég tettem a gépbe, és ami érdekes benne hogy alaphelyzetben kattog kb 2 percenként egyet. Úgy mint mikor be-ki kapcsol. Néha eltűnik a meghajtó, majd újra felbukkan magától.

Viszont ha minimális irást vagy olvasást végzek rajta, pl megy egy film vagy ilyesmi, akkor nem kattog, és nem is tűnik el.
HD sentinelen csináltam egy teljes olvasás+iras folyamatot, és 100/100-nak jelzi, de akkor mitől kattoghat? Indulás/leállások száma nem növekszik a programba.

Energiagazdálkodás teljesitménycentrikuson, HDD alvás kikapcsolva, többféle sata kábelt próbáltam jelenség ugyanaz. Ez lenne a normális?

Biosban ACHI van jelenleg az ssd miatt.

[ Szerkesztve ]

(#53195) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! Vettem egy WD purple 2terás merevlemezt és az lenne a problémám hogy először amikor beleraktam a gépbe nem hozta fel a lemezkezelőbe, újrainditottam akkor már felhozta, leakartam formázni, de nem sikerül mert hibát írt ki, újrainditottam megint de akkor már a gép se akart betölteni, csak ha lehuztam róla a hdd-t. Ez mitől lehet? Hibás a HDD?

(#53196) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mennyi lehet vajon egy laptop HDD tárolási hőmérséklet minimuma? Olvasok olyat, hogy akár -40 Celsiusig nem lesz baja, de olyat is, hogy +10 fok alatt ne nagyon tartsuk.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#53197) Doky586 válasza Hegyirabló (#53196) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hol akarod te tárolni a hdd-idet..? :Y

Fagypont alatt is lehet, de csak nem kondenzálódó nedvességmentes helyen megfelelő csomagolásban.
Az udvar és a fűtetlen garázs télen nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#53198) Hegyirabló válasza Doky586 (#53197) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Csak egyet, de azt is csak azért, mert muszáj. Arra gondoltam, hogy rakok mellé egy csomó szilika tasakot, amit a cipők mellé is raknak, jól megtekerem zsugorfóliával, még belerakom zippzáros zacsiba, azt még berakom egy műanyag dobozba, a dobozt még egy zippzárosba, így talán a nedvességtől meg tudom óvni.

Aquila non captat muscas.

(#53199) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! klónoztam a rendszer ssd-et egy másik ssd-re ami sikerült is de lett egy plusz partíció hogy lehetne eltüntetni vagy láthatatlanná tenni úgy hogy az ne legyen probléma rendszernek? Szükség van arra? :R [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#53200) Doky586 válasza Hegyirabló (#53198) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most fél évig biztos nem fenyeget a veszély hogy zárt térben fagypont alá essen a hőmérséklet. Ha pedig évekre zárt intézménybe kell költöznöd és emiatt a lakásodban nem fogsz évekig fűteni, leereszted a radiátorokból a vizet, akkor a bezacskózott HDD mellé tegyél be egy szilika gél csomagot is ami felszívja a nedvességet.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.