Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53051) jattila48 válasza liksoft (#53047) üzenetére


jattila48
aktív tag

Annyival lettem okosabb, hogy az értéket kell nézni, aminek a küszöb föltt kell lenni, nem pedig az adatnak a küszöb alatt. Ez alapján tényleg semmi gond. Továbbra is kérdés azonban, hogy a 2. és 8. attribútum adata kezdetben miért volt 0? Sőt, most úgy látom, hogy a value és worst értékek kezdetben mind 100-on voltak, most pedig néhány attribútum value és worst értéke ennél nagyobb lett (de mindig egyenlő a két érték). Ez mit jelent? Íme a legelső HDS kép:

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53052) dozen


dozen
csendes tag

Sziasztok!

Nincs szerencsém a küső hdd-kel , mert sorra kihaltak, mint külső adattárolók. Gondoltam sebaj, biztos a hdd külső háza mondta fel a szolgálatot, ezért kiszereltem a WD Elements házból a hdd-t és láttam a csodát: a hdd tökéletesen működik azóta is külső ház nélkül.
Nem voltam ilyen szerencsés a WD Mybook hdd-vel, mert a házból kiszedett hdd-n a rajta levő adatok nem láthatók, a lemezkezelő pedig - ahogy a képen is látható - inicializálni szeretné és még a típusát sem ismeri fel. Mielőtt kiszedtem a házából a hdd-t a fájlkezelőben a tartalmát meg lehetett nézni, de ha bármelyik fájlt másolni szerettem volna akár rá, akár róla, akkor elkezdte a másolást, de soha sem ért a fájl másolásának a végére , mert lefagyott.
Ha inicializálom, akkor minden rajta levő adatomat elvesztem.
Tudtok segíteni abban, hogy hogyan tudnám használni a hdd-n levő adatokat?

(#53053) King Unique válasza dozen (#53052) üzenetére


King Unique
titán

A PC-be téve sehogy, mivel a WD My Book sorozatoknál általában hardveres titkosítás van, ahol az eredeti/gyári külső házból kiszerelve a HDD-t máshol nem lehet hozzáférni annak tartalmához. Ebből következően ha újra hozzá akarsz férni a HDD-n lévő fájlokhoz, akkor értelemszerűen vissza kell helyezni az eredeti (WD) külső házba. Ahol nem árt pl. a HDS programmal ellenőrizni a HDD állapotát, ami ha pl. szektorhibás, akkor nem meglepő, ha nyögvenyelős a hozzáférés.

Ha az adatmentés a cél, akkor legközelebb az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni, illetve a mostanit ott folytatni, nem a HDD probléma (nem adatmentés) topikban!

[ Szerkesztve ]

(#53054) smekone válasza liksoft (#53046) üzenetére


smekone
tag

Szia!

A pontos típusa: WD40PURX-64GVNY0

Egyébként elég elszomorító, hogy 3-5 évesen meghalt. :O

(#53055) liksoft válasza smekone (#53054) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez több mint 7 éves modell, donort is nehéz találni. Vagy használatban, vagy döglött. Leginkább, mert a 4 lemez miatt túl tud melegedni. Azon túl viszont sajna a garin szinte tuti, hogy túl van. A gyártó meg ezeket arra az élettartamra tervezte.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53056) dozen


dozen
csendes tag

Sziasztok!
A WD Mybook hdd-m tartalmát a fájlkezelőben meg lehetett nézni, de ha bármelyik fájlt másolni szerettem volna akár rá, akár róla, akkor elkezdte a másolást, de soha sem ért a fájl másolásának a végére, mert nagyon belassult, vagy lefagyott.
A hdd-t a házából kiszedtem, de a rajta levő adatok nem láthatók, a lemezkezelő pedig azt írja, hogy nem inicializált lemez.
Azt már megtudtam, hogy ez azért lehet, mert valószínűleg titkosítással volt ellátva külső hdd-ként a szerkezet és a rajta levő adatokra pedignem szeretnék annyit áldozni, amennyiért talán vissza lehetne azokat nyerni.
A kérdésem az, hogy ha inicializálom a lemezt, akkor ezáltal kapok egy használható belső hdd-t, vagy ez a titkosításos játék a hdd inicializálását követően sem fogja engedni használni azt? (természetesen akkor, ha nem maga a hdd ment tönkre....)

(#53057) King Unique válasza dozen (#53056) üzenetére


King Unique
titán

Ha inicializálód, illetve pl. parancssorban törlöd és újraparticionálod, újraformázod stb., akkor utána újra használható lesz a merevlemez. Aztán hogy mire, az már attól is függ milyen az állapota (HDS). :))

(#53058) liksoft válasza dozen (#53056) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A drive ebben az állapotában használhatatlan, nem az USB miatt lassult be, hanem maga a drive. Élete során annyi problémával szembesült, hogy ez maradandó nyomot hagyott rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53059) jattila48


jattila48
aktív tag

HGST Ultrastar 4 TB winchestertől ez jó eredmény? A véletlen olvasás/írás nagyon alacsonynak tűnik, főleg a szekvenciálishoz képest.

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53060) dozen válasza King Unique (#53057) üzenetére


dozen
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Amikor megpróbáltam volna újra használatba venni a merevlemezt, akkor már a feladatkezelőig sem sikerült eljutni, csak kattogást lehetett hallani a hdd-ből, a gép már nem is volt hajlandó bekapcsolni.

(#53061) dozen válasza liksoft (#53058) üzenetére


dozen
csendes tag

Pont az történt, amit írtál, a hdd lehelte ki a lelkét már a gép következő bekapcsolásánál. Kattogot, felpörgött, de nem sikerült neki teljesen, leállt kattogott és így tovább. Aztán meguntam.
Többet nem fogok vele próbálkozni. Csak sajnálom, hogy tönkrement.

(#53062) King Unique válasza jattila48 (#53059) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jó eredmény, manapság egy 7200 RPM, nagy adatsűrűségű lemeztányérokkal szerelt 3,5"-os HDD kb. ilyen értékeket tud, illetve akár 200 MB/s feletti szekvenciális olvasást és írást. A random (4K) olvasás és írás viszont mindig is gyenge volt a HDD-knél (másoknál is ilyen), ilyen téren SATA alapon az SSD-k sokkal jobbak (példa), nem véletlen hogy OS alá is jobb választás az SSD és sokkal gyorsabb lesz a rendszer működése.

(#53063) jattila48 válasza King Unique (#53062) üzenetére


jattila48
aktív tag

Köszi, akkor megnyugodtam. Hát igen, az SSD tényleg más. Samsung 850 pro 512 GB:

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53064) Doky586 válasza jattila48 (#53059) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A hdd-k már csak ilyenek.. :(( Vegyél helyette 4 TB-os nvme ssd-t.
Azzal meg leszel elégedve sebesség ügyileg. :U

(#53065) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Szeretnék kérni egy anyagot, cikket arról, hogy hogyan működik a merevlemez parkolópályára állása. Lehetőleg magyarul! (Tudok angolul, de azért a szakszavak miatt nem biztos, hogy értenék egy angol leírást)

A kérés apropója : Kattogott egy merevlemez az egyik gépbe és a főnök kérdezte tőlem, hogy miért kattog a lemez? Utána, hogy hogy működik a parkolópálya? (Mint kiderült egy tápkábel nem volt bedugva az alaplapon)

Google nem segített!

(#53066) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!
Felemeltem a dokkolót, elfelejtettem kihúzni az USB kábelt, ami visszarántotta és kiesett mindkét 1,5 TB-os, 3,5 colos merevlemez. Egyik a parkettre, másik a 60 cm magas médiaszekrényre.
HD Sentinel látja őket, de a Total Commander nem.
Mit lehet velük kezdeni, a rajtuk lévő adatok menthetőek-e?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53067) Doky586 válasza BBéci (#53066) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Első lépésként vegyél egy új 3TB hdd-t ami jól jön mentéskor és az lesz az utódjuk.. :B

[ Szerkesztve ]

(#53068) Thom95


Thom95
tag

Sziasztok!
Segítségetek kérném!
adott egy Dell E6410-es laptop.
Régi 160-as HDD volt benne, ami feladta a harcot.
Gondoltuk jó ötlet kapott egy 120GB-os Gigabyte SSD-t, hogy az öreg harcos egy picit pörgősebb legyen.
A probléma: nem látja az új ssd-t, se Biosban, se windows telepítésnél. Windows telepítővel nincs gond. Biosban AHCI már beállítva. Valaki ötlet? Köszönöm előre is! :)

(#53069) BBéci válasza Doky586 (#53067) üzenetére


BBéci
titán

Azt már ma megtettem volna, ha nem ígérkezem el az egyik fórumtársunkhoz, házimozi rendszer beállításra.
Holnap veszek egy 3 vagy 4 TB-os RED-et.
Az egyik merevlemez tartalmát látja a TC, de amikor valamelyiket megpróbáltam megnyitni, lefagyasztották.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53070) Giii


Giii
senior tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre kopogtattam be.?!
Lenne egy Gigabyte GP GSTFS 31120GNTD 120GB-ás SSD.
Rá kötöttem a gépre a Bios és a HWinfo is jelzi de pl a Total Commander meg a fájlkezelő nem mutat plusz meghajtót.
Mi erre a megoldás?
Előre is köszii

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#53071) Doky586 válasza Giii (#53070) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez nem HDD..

(#53072) King Unique válasza Giii (#53070) üzenetére


King Unique
titán

Nem, mivel ez a HDD probléma, nem az SSD probléma topik, utóbbi kérdések a Flash SSD topikba valók, vagy ha egyéb hardver / OS specifikus, akkor azon téma topikjába...
De előtte javasolt elolvasni és ellenőrizni, kipróbálni az alábbiakat, lehet csak az a gond, amik amúgy megint elég alap dolgok.

9 ways to open the Disk Management tool in Windows (all versions)
How to Change and Assign Drive Letter in Windows 10
How to format a new hard drive on Windows 10
+ Tárolóhelyek
+ A meglévő Windows alól piszkálni az új SSD-t akkor van értelme, ha másodlagos, adattár lemezként lesz használva. Ha nem, az lesz az új rendszermeghajtó és tiszta telepítés / klónozás történik, akkor viszont teljesen felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#53073) Giii válasza King Unique (#53072) üzenetére


Giii
senior tag

Elnézést kérek! Nagyon rossz helyre jöttem.
Sikerült megoldani a problémát úgy,ahogyan le van írva a tárolóhelyeknél.(nem is tudtam,hogy van ilyen).
Nagy köszönet érte :R mert erre soha nem jöttem volna rá magamtól.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#53074) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!
Egy 3 Tb-es vinyón 3 partíció van.Tudnátok segíteni,hogy tudom egyesíteni őket.A lemezkezelőben próbálom de se hogy se bírok vele.
[kép] [kép] [kép]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#53075) King Unique válasza javorszky (#53074) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a lemez 4-re célzol, akkor azon 3 helyett összesen 6 db partíció van, amiből 3 db partíció egy korábbi Windows-telepítés maradéka lehet, mivel utána nem lett rendesen törölve a lemez.
Ha az 1. + a J és L meghajtóbetűjelű partíciókon jelenleg fontos adatok vannak, akkor azokat összevonni a Windows számára fenntartott kicsi partíciók törlése után max. külső particionáló programmal (példa) lehet, mivel a Windows beépített lemezkezelője csak akkor tudja alaplemezként (nem dinamikusként amivel alapesetben nem javasolt játszadozni, olyanra konvertálni) kiterjeszteni, ha közvetlenül a kiterjeszteni kívánt kötet után és mellett helyezkedik el a hozzáadni kívánt nem lefoglalt (unalocated) terület, illetve 2 meglévő partíciót nem tud összevonni.
Ha nincsenek fontos adatok a lemez 4-en lévő partíción, akkor meg adott pl. parancssorban a lemez törlése és újrainicializálása, majd újraparticionálása + újraformázása, stb.

[ Szerkesztve ]

(#53076) javorszky válasza King Unique (#53075) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Semmi adat nem kell róla!Meg próbálom majd,de nem hiszem,hogy sikerülni fog nekem parancssorral.Nem vagyok egy nagy PC guru.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#53077) King Unique válasza javorszky (#53076) üzenetére


King Unique
titán

Nyitsz egy rendszergazda parancssort és esetedben a lemez 4-re vonatkozóan beírod vagy bemásolod egyesével (akár egyszerre is lehet mindet, de akkor nagyon figyelni kell a lemez sorszámára, nehogy véletlenül másik legyen törölve) az alábbiakat.

diskpart
list disk
select disk 4
clean
convert gpt
create partition primary
format fs=ntfs quick
assign
exit

Ennyi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#53078) javorszky válasza King Unique (#53077) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm, hogy ilyen segítőkész vagy,én meg nagyon hülye vagyok.A disk 4 et ha törlöm utána a betű jeleket írjam be?
J - l ??? És ezeket is töröljem?Csak disk 4-el kell végig csinálni amit leírtál vagy mindegyikkel?Vagy csak azt kell végig csinálnom amit leírtál és kész,semmi több.
Nem tudom mire gondolsz,hogy be másolom egyes-ével.

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#53079) King Unique válasza javorszky (#53078) üzenetére


King Unique
titán

A leírt DiskPart parancsok a teljes lemez 4-re vonatkoznak és értelemszerűen azoknál értendő a parancsok beírása/bemásolása egyesével (vagy akár egyszerre minden kijelölni és beilleszteni ha stimmel a lemez sorszáma). Ahol törölve (clean) lesz a lemez 4, majd létrejön rajta (GPT-lemezeknél az MSR mellé) egy elsődleges partíció (create partition primary), gyorsformázva lesz NTFS-re (format fs=ntfs quick), meghajtóbetűjelet is kap (assign), stb. Ennyi és utána nincsen más teendő, max. esetleg tetszőleges nevet beállítani pl. fájlkezelőben / lemezkezelőben a partíciónak, de akár az is elintézhető parancssorban a formázásnál, lásd alább.

format fs=ntfs label="javorszky" quick

Ahol a felhasználóneved helyett nyilván beírhatsz mást is, csak a példa kedvéért lett most úgy megadva.

[ Szerkesztve ]

(#53080) javorszky válasza King Unique (#53079) üzenetére


javorszky
tag

Még egyszer nagyon szépen köszönöm !:R :R :R
Holnap meg próbálom!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#53081) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,
az 500GB-os ADATA SH93 kulso vinyom par honapja rakoncatlankodik: amikor bedugom a gepbe csak a lemezt latja, a particiokat mar nem. Ha atdugom masik gepbe az felismeri. Utana vissza az elozobe es akkor ott is latszanak a particiok - 10 esetbol kb. 3-szor. Egy alkalommal mikor nem latta a particiokat felajanlott a W10 valami kotet ellenorzes vagy mi a turot, engedtem neki. Nem kellett volna: ujra particionalta ugyhogy ment minden a levesbe. Kinkeservers munkaval visszahoztam mindent. Nehany alkalom elteltevel viszont ujra ugyanezt a hektikussagot tapasztalom: neha latszanak a particiok, de gyakrabban nem. Sokszor megoldas hogy atdugom a masik gepbe, majd ujra vissza es akkor mar latszik az elsoben is.
HD Sentinel szerint a lemez hibatlan. A kulso hazzal lenne a gond ? Y csatlakozos usb kabelem van, nem taphianyra gyanakszom.

ui: csak most veszem eszre, hogy HD Sentinel szerint a Power on time mindosszesen 2 nap, ami nyilvan kozeleben sincs a valosagnak.
Szerintetek eleg lenne kioperalnom a HDD-t es egy masik hazban feltehetoen jol muzsikalna vagy ilyenkor a HDD sem erdemes mar bizni ?

[ Szerkesztve ]

(#53082) Cs1csó válasza Vegha (#53081) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bármit is csinálsz előbb mentsd le róla az adataidat. Utána próbálkozhatsz.

(#53083) Jiraiya


Jiraiya
csendes tag

Sziasztok! Régi xp-s gépről van szó, ami a célnak még megfelel, viszont az alábbi két kép alapján kell aggódnom és csere érett a hdd vagy nem kell egyelőre túlgondolnom?

(#53084) Cs1csó válasza Jiraiya (#53083) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt neked kell tudni. Legyen mentésed a rajta lévő dolgokról ha extrém fontos, hogy fusson az a gép akkor cseréld, ha nem akkor - ha már van mentés - akkor had menjen addig ameddig tud és ráérsz cserélni ha már meghalt.

Ki/be kapcsolgatod a gépet, vagy folyamatos üzemben van? Van hogy elalszik, vagy folyamatosan pörög a lemez?
Mert az a jobb egy HDD-nek ha folyamatos üzemben van és minél kevesebb a leállás-elindulás tehát ha szokott alvóba menni mert pl. adat HDD akkor azt kapcsold ki.
A folyamatos üzemnél nincs hőmérséklet ingadozás, és nincs leállás/újrafelpörgés.

[ Szerkesztve ]

(#53085) Jiraiya válasza Cs1csó (#53084) üzenetére


Jiraiya
csendes tag

Persze, de amit HD Sentinel kiír becsült hátralévő élettartamnak az reális szokott lenni, vagy lehet akkora gubanc hogy egy-két hónap múlva egyszer csak meghal?

(#53086) Cs1csó válasza Jiraiya (#53085) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hinném. a Becsült hátralévő időt üzemidőben méri tehát ha folyamatosan kikapcsolás nélkül megy akkor még simán elfut 1 évig, szerintem simán tovább is. HA figyelsz azokra amiket írtam ugyanis a leállás/felpörgés, és a hőmérséklet változás jobban árt egy HDD-nek.
Pár havonta monitorozd, de a legfontosabb neked kell tudni, mire használod, mennyire veszélyes ha nem megy 1-2 napig (amíg kerítesz egy új HDD-t és visszarakod rá a mentett adatokat )

[ Szerkesztve ]

(#53087) King Unique válasza Jiraiya (#53083) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan az XP, úgy ez a Samsung HDD is már elég régi, muzeális és bőven cserére érett. :))
Persze a mostani állapotában jó esetben még elketyeghet a HDD X ideig, de a tápegységet nem ártana ellenőrizni, HDS-ben lehet tesztelni a lemez állapotát, stb. + Ha van rajta fontos adat, akkor arról mindenképpen legyen máshol biztonsági másolat, ne kizárólag ezen a muzeális HDD-n legyen tárolva!

(#53088) King Unique válasza Vegha (#53081) üzenetére


King Unique
titán

Lehet gond akár az USB-kábellel, meg a port és kábel csatlakozója között a fizikai csatlakozásnál, ezért érdemes másik kábellel és másik porton (USB 3.X, USB 2.0 esetén 2 db port Y kábellel, asztali PC-n hátlapi) is kipróbálni az eszközt. Kiszerelni a külső házból a HDD-t - ami ugye garanciavesztéssel járhat, bár ennél a típusnál az már rég lejárt - akkor van értelme, ha maga a HDD biztosan jó és a külső házzal van gond.
Ha gond van a fájlrendszerrel / lemezzel, akkor a CHKDSK rossz esetben max. törölheti az érintett fájlokat, de nyilván nem particionálja újra a lemezt, vagyis nem világos ott megint mit sikerült alkotni.

Egyébkét ez az ADATA SH93 is már jó régi, muzeális sorozat, bőven lejárt a gyártói garancia, stb. Vagyis itt is az 1. lépes az, hogy ha vannak rajta fontos adatok, akkor azokról biztonsági másolatokat készíteni - ha eddig nem történt meg - és ne kizárólag csak ezen a külső merevlemezen legyenek tárolva.

[ Szerkesztve ]

(#53089) liksoft válasza Jiraiya (#53083) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
A felpörgés a tápellátásra utalhat. Valamint az összes Samsung 3,5" drive parkoló pályás, így az energiagazdálkodásnál ki kell tiltani a HDD leállítását, és lehetőleg minél kevesebbszer kikapcsolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53090) javorszky válasza King Unique (#53079) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm szépen sikerült! :C :C :C
:R :R :R :R :R

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#53091) Jiraiya válasza liksoft (#53089) üzenetére


Jiraiya
csendes tag

Köszönöm a segítségetek, meg is van akkor a jövő hétvége programja adatmentésre :))

(#53092) Greentea


Greentea
senior tag

Ti már láttatok olyat, hogy zsírúj 0 km-es külső hdd első másolás után CRC hibás lesz?
Sentiel 70 hibás szektort ír ki, kondíció 100ról leesett 60-ra 1 óra alatt :Y gondolom gyári hibás lesz..

[ Szerkesztve ]

2x2 néha 5

(#53093) ElektrikusDE válasza Greentea (#53092) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Inkább szállítási hibás.

Leesett...

Vissza a feladónak!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#53094) Greentea válasza ElektrikusDE (#53093) üzenetére


Greentea
senior tag

Szia!
ijj bakker... akkor 14 napos elállás lesz. Slusszpoén hogy még vaciláltam is hogy bemenjek-e érte személyesen vagy inkább futárszolgálat. Dehát ez márcsak ilyen.

Köszi a választ!

2x2 néha 5

(#53095) Barnahalo


Barnahalo
tag

Hello! A töredezettség mentesítő azt írja, hogy a rendszer számára fenttartott hely 20%-a töredezett. Sajnos nem engedi optimalizálni. Ilyenkor mi a teendő? :(

(#53096) ZephX


ZephX
senior tag

Sziasztok!
Ezt a kérdést feltettem már az Azonnali infós kérdésekben, de ott végül nem született konklúzió. Múlthéten újra üzemeltem a laptomomat (Asus N551JW). Vettem bele egy WD 240 Sata ssd-t és egy seagate 1 tb-s HDD-t egy HDD caddy-be. Minden szép és jó. Egyedül annyi bajom van, hogy újraindításnál a HDD fura hangot ad ki. Olyat mint egy cd, vagy valami szkenner, nem tudom mihez hasonlítani. Zümmen/sípol egyet és ennyi. Ha kikapcsolt állapotból kapcsolom be akkor semmi ilyen nincs. Mi ennek az oka? Problémás lehet ez?
Akkor adja ki ezt a hangot, mikor konkrétan újraindul (tehát lekapcsolja a lemezt). Visszaraktam a helyére a régi (hibás) HDD-t és akkor nem csinálta. Ezt meg beraktam egy külső HDD tokba és ott se újra indításnál se ,leválasztásnál, meg sem nyikkant.
Itt a hangja: [link]
És itt vannak hozzá a HDD sentinel printscreencek.
[kép] [kép]

(#53097) I02S3F válasza ZephX (#53096) üzenetére


I02S3F
őstag

A smart résznél sem említ hibát?

(#53098) ZephX válasza I02S3F (#53097) üzenetére


ZephX
senior tag

A SMART részről belinkeltem a képet. Ott melyik attribútumot kéne nézni?

(#53099) I02S3F válasza ZephX (#53098) üzenetére


I02S3F
őstag

Szerintem rendben van, mert _gondolom_ pirossal jelezné a hibát!

(#53100) ZephX válasza I02S3F (#53099) üzenetére


ZephX
senior tag

Semmi ilyet nem láttam, bár nem ismerem nagyon a HDDsentinelt csak az alapokat. De ez a hang nem utalhat valami fej hibára? Mondjuk akkor máskor is megszólalna nem?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.