Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53501) mgTerminator válasza JHC (#53500) üzenetére


mgTerminator
veterán

Lehet visszateszem a külső tokba, ott működött rendesen. Bár a fura az volt hogy amikor különszedtem őket, akkor adatvesztés volt mindig. Visszaraktam RAID0-ba és működött rendesen.

(#53502) ricsip válasza mgTerminator (#53501) üzenetére


ricsip
addikt

A raid0 lényegét ugye érted?

-

(#53503) mgTerminator válasza ricsip (#53502) üzenetére


mgTerminator
veterán

Persze hogy értem. Az adatvesztés nem akkor következett be amikor átváltottam, hanem használat közben már....
Tehát újra letöltöttem a meghajtókra torrenten a filmeket, aztán állandóan dobálta a hibát a qBitorrent hogy hiányzó adat. Aztán újra letöltöttem, de később megint tűntek el az adatok. Ez a külső tokban volt.

Amúgy mi az a hőfok ami felett már nem ajánlatos használni?

(#53504) JHC válasza mgTerminator (#53501) üzenetére


JHC
tag

Milyen típusú a külső ház, és az alaplap amire most van kötve?

(#53505) mgTerminator válasza JHC (#53504) üzenetére


mgTerminator
veterán

Yottamaster a ház és Asrock alaplap. De a házban is ugyan az a helyzet szóval.

Ma reggel visszaraktam a gépbe és lefuttattam a frissítést a HDsentinelel. Utána nem érdekel, megy vissza RAID0-ba és mennek vissza rá a filmek, nem foglalkozom vele többet. Néha majd leellenőriztetem a qBitorrent-el a filmeket hogy jó és annyi.

(#53506) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Igaz,
köszi. Kb fél éve néztem, még 100/100 volt. Bér néha csinált olyat, hogy a win elvesztette, olyankor áramtalanítani kellet, majd újra bedugni, hogy felismerje újra.

Legfeljebb megmarad pótolható adatokhoz, filmekhez, esetleg zenék másodpéldányait őrizni.
Adatok azóta lementve. Most szortírozok, a legfontosabbak mennek M-Diskre, van még 10 db, a resztli BR + HDD.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#53507) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok,

tud valaki segíteni abban,

----------------------------------------------------------
hogyan kell gariztatni egy WD Gold HDD-t?
----------------------------------------------------------

Van egy WD Gold 4TB vinyóm, a szériaszám szerint 2023.január 23-ig garanciális, de meghalt (utolsóra 83% Health és akasztotta a gépet).

Van egy weboldal, ahol be lehet regisztrálni, és ellenőrizni a garanciát, ilyesmik, de sehol nem találom, hogy mit kell tennem, ha meghalt az eszköz. Számomra full káosz az oldal. Kinek írjak, hova küldjem, stb.??? Csinált már valaki ilyet? :F
Számlája, papírja nincs, de a szériaszám alapján élő garis.

https://support-en.wd.com/app/account/assets/multi-product-registration

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#53508) King Unique válasza Wolfskin (#53507) üzenetére


King Unique
titán

How to Claim Warranty and Replacement for Western Digital (WD) Products
Más fórumtag RMA esete WD HDD-vel
Garancia kérdés, fogyasztóvédelem topik

Ha hazai boltban, webáruházban lett vásárolva a HDD és megvannak a szükséges papírok stb., akkor normál esetben értelemszerűen oda kelleni visszavinni, elküldeni és majd ott intézik a garanciális cserét. Ha nem ez a helyzet, nincsen mód a vásárlás helyén intézni stb., akkor kell a gyártóval (WD) felvenni a kapcsolatot és RMA-zni, ennyi.

(#53509) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
A helyezett a következő van egy 4tb wd red hddm 100/97% viszont egyik napról a másikra neki állt akadni a gép és ár jöttem ,hogy a hdd miatt.
Partíció törlést porbáltam újra formáztam ugyan úgy akad az egész gép jó is volt így meg formázni..... :DDD
Van erre valami orvostudomány ,hogy még lehessen használni vagy kuka az egész?
Most ki szedtem a gépből be raktam egy usb keretbe úgy próbálom majd meg mókolni a tanácsotok alapján.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#53510) mgTerminator válasza Maarki (#53509) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia!

HD Sentinelben vannak javító programok, ereszd rá aztán lesz ami lesz!

(#53511) Maarki válasza mgTerminator (#53510) üzenetére


Maarki
aktív tag

Rendben köszönöm!

(#53512) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Pls, help!

Nekem nagyon gyanús lett valami.

Van a gépben három meghajtó

1. egy SSD (samsung 850 pro), amit a hds szinte újkora óta stabilan 97%-nak lát, de a az ssd life pro hálistennek nem, azon 100%),

2. samsung HDD, ami elég régi vas, de 100/100, iga nem régóta már csak 640 nap a várható élettartama (ez elég régi, sokat futott, a max hőmérséklet amit valaha kapott 48C, de méás baja nincs, csendes, hűs, egy ventilátor előtt van közvetlenül)

3. újólag egy WD Blue 3TB (WD30EZRZ), ami 100/100, 20 napot ment és 1000+ órás (tegnapi vétel 1 hét próbagaranciával)

Viszont a HDS elkezdett megbolondulni, tegnap még elindult, aztán lefagyott, homokórázott, ma megint nem indul el (vagyis az exe fut, kilőhetetlenül, de más nem történik), az Aida sem indul el (vagyis szintén fut, de nem tölt be, és kilőhetetlen, a hozzáférés megtagadva). Amikor az ilyen diagnosztikai programok elakadnak, akkor általában nagy a baj, nem? Volt ilyen, amikor meghalt egy hdd-m, még a total commander sem tudott elindulni, amikor be volt dugva.

Szóval... mivel a HDS minden jónak mutat, hogyan tudnám csekkolni, hogy mi lehet a baj?
Hogy tudom megnézni a próbagarin belül, hogy tényleg rendben van-e a winchester?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#53513) Wolfskin válasza Wolfskin (#53512) üzenetére


Wolfskin
őstag

Még annyi tünet, hogy lehúztam mindkét winchestert, és csak az ssd bebootolt.

USB-ről próbáltam indítani, se a HDS, se az Aida, se az SSD life nem tölt be. Lehúztam az új HDD kábelét az alaplapról is (mivel a WD diagnosztikai tesztprogram kábelhibára hivatkozva leállt) , de semmit nem segített. Van egy kis portable progi, HWinfo64, de az is elakad félúton.

Ilyenkor van az, hogy a minden sz@rt be a gépen? Általános armageddon? Még a tápkábel és a házrögzítő csavarok is haldoklanak? :F

Lehet, hogy véletlen egybeesés, hogy a tegnap vett HDD kipróbálásával indult el ez a lavina?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#53514) mgTerminator válasza Wolfskin (#53513) üzenetére


mgTerminator
veterán

Elég 1 rossz meghajtó és megakasztja az egész gépet, tapasztaltam párszor.
Igaz nálam nem a meghajtó volt a szar, hanem a külső ház. :U

(#53515) Wolfskin válasza mgTerminator (#53514) üzenetére


Wolfskin
őstag

minden le van húzva, csak az ssd megy, amiről bootol. külsők, is, belsők is mid le voltak húzva. sőt az újnak a kábele is az alaplapról, hátha tényleg az a rossz.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#53516) Wolfskin válasza Wolfskin (#53513) üzenetére


Wolfskin
őstag

Megoldódott! :C

Az új HDD beszerelésével kezdődött miden. Közben vettem észre,. hogy a régii TEAC CD-RW meghajtóm nincs rendesen csatlakoztatva a sata kábel (egy ezer éves vas, a EAC miatt hagytam meg, még egy sata-ide átalakítót is kapott), és egy óvatlan mozdulattal megigazítottam ezt a is.
Hogy meghalt-e, vagy csak a hiányzó driver miatta, de ez a vas akasztott meg mindent, hiába húztam le az összes HDD-t a végére.

Úgy jöttem rá, hogy elkezdtem visszafelé feltérképezni, hogy milyen változások lettek a gépben, és akkor beugrott...

Fú... :U

Köszi

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#53517) cigam


cigam
félisten

Úgy látszik a lemezek sem bírják a meleget:

Mitől lehet, hogy a teljes teszt nem sikerült, és hogy ezt mi okozta? A WD saját programja nem túl közlékeny. Kezdjek aggódni, vagy csak program hiba, hiszen a másik két teszt probléma nélkül lefut?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53518) JHC válasza Wolfskin (#53516) üzenetére


JHC
tag

Nekem is van egy történetem egy Teac CDRW meghajtóról, az is IDE csatolós volt. Még a Win98-as időkben, amikor a Colin McRae 2.0-val játszottam, és a pálya végigjátszása után visszajátszotta a pályát, 3-4 másodpercenként akadás volt a visszajátszásban, nem volt vészes de azért észrevehető volt, és az volt a furcsa hogy szabályos volt az üteme. Már mindenfélére gondoltam, kikapcsoltam még az USB-t is a BIOS-ban, gondolván a megszakítás megosztás esetleg bekavarhat, mondjuk jobb nem lett, de érdekes módon legalább 10-15fps-el többet tudott így a játék, pedig akkoriban sem volt lassú a procim, úgy látszik a régi win-eknek nem volt erőssége a megszakítás kezelés, mondjuk akkor még nem volt APIC mert azt csak az NT rendszerek támogatták és csak Intelekben volt nekem meg AMD-m volt. Aztán a problémát nem sikerült megoldani, de úgyis csak ennél az egy játéknál lehetett megfigyelni.

Egy időben nagyon sok CD-t kellett írnom, aztán ki kellett olvasnom az Internetet mifán is terem, meg milyen meghajtóhoz milyen nyersanyagot vegyek, de ezek mellett kiolvastam hogy és mint is történik a CD írás folyamata. Valahol olvastam az AutoInsertCdNotification, nevű windows funkcióról, ami figyeli hogy helyeztek-e be lemezt, de arról nem írtak hogy ezt milyen időközönként teszi. Egyszer sötétben játszottam és akkor figyeltem meg, hogy nagyon halványan villan a CDRW led-je, és pont passzolt az ütem a játék akadásával. Regedit-es bűvészkedéssel sikerült kikapcsolni ezt a funkciót, és elmúlt az akadás, de amúgy más játéknál nem okozott problémát. Aztán később visszakapcsoltam mert idegesített, hogy a lemez behelyezés után mindig Intézőben meg kell nyitni a meghajtót hogy történjen valami, de visszajött a meghajtó led-jének halvány villogása, de akkor már nem játszottam ezzel játékkal. Aztán vettem egy gyors Phillips CDRW-t, és ekkor megjavult minden, de azért csak meg kellett keresnem a kiváltó okot hogy tanuljon az ember. A TEAC-nél mindenféle zsonglőrködést elkövettem az IDE kábelekkel, de nem jutottam dülőre vele.

Ha már OFF a hozzászólás leírom a másik történetet is.

Annak idején Impulse Tracker-rel akartunk hallgatni zenéket meg szerkeszteni is őket a win95-ös időkben, így kellett egy a program által jól támogatott hangkártya, egy SB AWE64 lett ami ISA slotos. Ez a kártya sokáig elkísért, mert mi tud elavulni egy hangkártyán, hiszen még XP-n is használhattam, de DOS driver is volt hozzá, A 486-os után egy Celeron 333-as lett ebben is használtuk, majd követte később egy AMD Thunderbird 850-es, ekkor még mindig volt 1-2 ISA slot az alaplapokon, majd jött egy XP 1900+, ehhez is tudtunk olyan alaplapot amin még volt 1 ISA slot, így még mindig maradt a hangkártya, Ekkoriban játszottam sokat Quake 2-vel, és csináltam bechmarkot, mondván mennyit gyorsul majd a 850-hez képest az 1900+. Hát nem sokat. Akkoriban arra gondoltam, talán a videókártya fogja vissza. Hozzá kell tennem a crusher.dm2-ben nagyon sok a lövés és villanás, hát betudtam hogy a VGA a gyenge pont. Az FPS növekmény mondjuk 35-ről 41-re, ami nem sok. Valamikor később vettem másik videókártyát, de ezzel sem nyertem sokat. Aztán megjelent az SB Live teszt a CHIP újságban, és milyen jól szól, és szintén DOS-ig visszamenőleg van driver. Persze nem úgy rajzolom a pénzt, így pár fizetésnek el kellett telnie mire összespóroltam az árát. Ekkor még mindig próbáltam rájönni a kevés FPS-re, de a hangkártya megoldotta a problémát. Ugyanis valószínúleg az ISA slot kezelése fogta vissza a gépet, innentől már minden vaj simán ment a 41-ről 68-ra ugrott az FPS, ami nem kis ugrás.

(#53519) Maarki válasza mgTerminator (#53510) üzenetére


Maarki
aktív tag

Helló!

Végre volt időm megcsinálni a tesztet már 78% van és nem megy végig rajta :/

Ezt dobja ki ,hogy Sikertelen olvasó egység hibája miatt.

gondolom akkor kula :O

(#53520) mgTerminator válasza Maarki (#53519) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát ha olvasó egységet ír akkor sanszos jaja.

(#53521) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Megkértek, hogy próbáljak ki egy wd elements 1tb merevlemezt, mert náluk nem ismeri fel a gép stb stb. Korábban volt rajta partíció és adatok is, nem tudom mi történt vele. Rákötöm a saját gépemre és látni a ledjén a szokásos világít-adatokat tölt formációt (van egy saját mypassportom is, ismerős). Partíciók sehol. A win10 lemezkezelőben feldobja a lemezt, hogy nincs incializálva. Azt szeretném kérdezni, hogy ha én incializálom, akkor a rajta lévő adatok nem fognak elveszni? Utána nem tudom mit dob majd, gondoltam rákérdezek. Ugye új lemeznél úgy szokott lenni, hogy incializálás, majd partíció létrehozása és formázása. Hogy ezzel mit csináltak nem tudom, lehet kezd kidögleni a lemez. Hdsentinel szerint rendben van: [kép] [kép]

Mit gondoltok?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#53522) cigam válasza Lauda (#53521) üzenetére


cigam
félisten

Ne inicializáld, ereszd rá kedvenc helyreállító programodat. pl. TestDisk

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53523) King Unique válasza Lauda (#53521) üzenetére


King Unique
titán

"Azt szeretném kérdezni, hogy ha én incializálom, akkor a rajta lévő adatok nem fognak elveszni?"

De, el fognak, vagy legalábbis az inicializálás miatti + írással csökken a későbbi sikeres adatmentés esélye, meg ugye alap, hogy adatmentésnél egy ara való programmal (példa) csak olvasunk a lemezről és nem írunk rá semmit.
Ha célirányosan az adatmentés a cél, akkor annak a témának van külön topikja, ott kellett volna feltenni a kérdést, szükség esetén ott folytatni.

(#53524) Lauda válasza cigam (#53522) üzenetére


Lauda
félisten

#53522cigam, #53523King Unique

Köszi szépen az ötleteket! :R

(#53525) wenti5000


wenti5000
csendes tag

Sziasztok, nekem olyan gondom akadt 1-2 napja, hogyha a laptopom belső hdd-jén tárolt filmeket akarom lejátszani, akkor a kép gyakran összeesik, olyan mint amikor torrentről szedünk le valamit de még nem töltött le teljesen és hülyén játssza le. Gyorsan végigfuttattam egy HDSentinelt, de nem talált hibát. Külső vinyóról hibátlanul lejátszik mindent. Alig egy hete vettem egy kis gagyi 1-2 ezer Ft-os hangszórót, lehet hogy annak a mágnese zavarta be a vinyót? Köszi előre is!

(#53526) ricsip válasza wenti5000 (#53525) üzenetére


ricsip
addikt

Torrentben is beállíthatod h. a fájl elejétől kezdje a letöltést, és úgy haladjon a végefelé, ne összevissza.

[ Szerkesztve ]

-

(#53527) cigam válasza wenti5000 (#53525) üzenetére


cigam
félisten

Elképzelhető, de pl. egy defrag is segíthet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53528) felipe09


felipe09
csendes tag

Üdv, sziasztok!
Van egy 500Gb-os külső vinyóm amit rádugtam az okos tv-re, és azóta sajnos a rajta lévő adatok 90%-a eltűnt, olyan mappákat látok rajta ami eddig nem is volt (ntfsck.0000000000)
Hogyan tudom visszaállítani a számomra fontos dolgokat a külső vinyóról?
Köszönöm !

(#53529) King Unique válasza felipe09 (#53528) üzenetére


King Unique
titán

Lásd nemrég egy másik esetnél leírtakat, vagyis adatmentő programmal ha fontosak azok az adatok, van külön topikja - ezében meg szerepel is hogy nem adatmentés - az adatmentés témának, stb. Az meg szvsz alap, hogy fontos adatokkal teli USB-s meghajtót nem csatlakoztat az ember ilyen szutyok tévé, médialejátszó és társai készülékekhez, mert ki tudja éppen hogyan gányolnak bele a partícióba, fájlrendszerbe...

(#53530) felipe09 válasza King Unique (#53529) üzenetére


felipe09
csendes tag

Köszönöm, megpróbálkozom ezzel a TestDisk progival. Hát nagyon bosszant engem is hogy csatlakoztattam a tv-hez.

(#53531) felipe09 válasza King Unique (#53529) üzenetére


felipe09
csendes tag

Nem tudom, lehet én csinálok valamit rosszul, de ez a TestDisk csak a vinyókat látja, a külső vinyót nem.

(#53532) felipe09 válasza King Unique (#53529) üzenetére


felipe09
csendes tag

bocsánat, megvan, már látom.

(#53533) MasterDeeJay

Kis érdekesség, azt hiszem ez talán a legtöbbet futott HDD-m. A sokat futottak inkább ilyen 1000-2000 nap között szoktak lenni amiket használok. Ez meg közelíti az 5000-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53534) Szaki2


Szaki2
tag

Anno volt egy gondom, hogy a win7-es asztali pc-n (usb2) nem pörög fel az axagon külső házban a vinyó. Próbáltam y kábellel is, de azzal sem, viszont a win10-es laptopon meg a tv-n megy jól a kütyü.
Nagyon elrugaszkodott dolog, hogy ha y-kábel egyikjével a laptophoz, másikkal az asztali pc-hez kapcsolom a külső vinyót? Próbált már valaki ilyet, van tapasztalat?

(#53535) cigam válasza Szaki2 (#53534) üzenetére


cigam
félisten

A tápot is USB-n kapja? Lehet, hogy kevés delejet kap onnan. Próbáld meg átdugni másik portba, vagy az y kábelt a pc két portjába/külső tápba kellene dugni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53536) King Unique válasza Szaki2 (#53534) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis ahogyan már korábban is említve lett, nem stimmel annál az asztali PC-nél, azon lévő USB 2.0 portoknál valami, ennyi.
Az... :DDD Normál esetben az Y-kábel mindkét vége a gazda hardverhez (PC) csatlakozik, nem összevissza 2 PC között. Max. olyan lehet, hogy a kábel kiegészítő tápvonalát külső tápadapterhez csatlakoztatni (példa), de az is kissé erőltetett és lényeges a megfelelő minőségű adapter. Vagy másik lehetőség egy aktív USB-elosztó (hub) használata, ahhoz csatlakoztatni a 2,5"-os külső merevlemezt.

(#53537) Szaki2 válasza cigam (#53535) üzenetére


Szaki2
tag

Igen. Valszeg az a baj, kevés a delej. :) Végigpróbáltam az összes portját y kábellel, nem segített. Gondolkodtam, hogy az alaplapon lévő usb tűkre rakni USB bracketet rakni és arra rácsatlakoztatni a külső vinyót, csak nem tudom, érdemes-e, tud-e elég delejt adni.

(#53538) cigam válasza Szaki2 (#53537) üzenetére


cigam
félisten

Csak egy tipp: Lemezkezelőben sem jelenik meg? Rémlik, hogy ha régebben olyan betűjelet kapott, ami most foglalt, akkor nem kap automatikusan újat, azt kézzel kell hozzáadni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53539) Szaki2 válasza King Unique (#53536) üzenetére


Szaki2
tag

Köszi! Teszem fel, ha aktív usb hubot dugok a pc jelenlegi usb portjaira, mitől lesz több delej benne? Vagy az kívülről kapja az áramot? (lehet, hülye kérdés, de nem tudom, mitől aktív egy usb hub.)

(#53540) Szaki2 válasza cigam (#53538) üzenetére


Szaki2
tag

Asszem, betűjel van, a külső ház ledje világít, de a vinyó nem pörög fel. Valszeg nem kap elég áramot, hogy elindítsa. :(

(#53541) cigam válasza Szaki2 (#53539) üzenetére


cigam
félisten

Attól lesz "aktív" hogy jár hozzá egy külső tápegység, vagyis a rákapcsolt eszközök nem a PC-ről kapják a tápot, hanem erről a külső tápegységről. A "passzív" hubnak nincs külső tápija, a számítógépről kapja a tápellátást is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53542) King Unique válasza Szaki2 (#53537) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom mit csinálsz te, milyen PC, milyen alaplap az, de nálam korábban még egy muzeális asztali PC hátlapi USB 2.0 portjához csatlakoztatva is mentek 1,8 méteres kábellel a 2,5"-os külső merevlemezek. :B
Ha esetedben az előlapi portokon volt csak próbálva akkor ki kellene próbálni a hátlapi portokon is, ha rosszul lettek bekötve a portok akkor jól bekötni, ha túl hosszú az USB-kábel akkor rövidebbel próbálni, ha hibás az alaplap akkor értelemszerűen cserélni, stb. :))

Az aktív USB-hub esetében eleve külső tápegység van (példa), nem a gazda hardver USB-portjáról történik a tápellátása mint a passzív elosztónál, azt hittem számodra is látszik a képeken.

[ Szerkesztve ]

(#53543) b3nyo10


b3nyo10
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy van egy 970 EVO plus-om(250gb) és beszerelés óta azt csinálja, hogy bekapcsolásnál 0xc000000e hibakódot ír ki. Innen az ESC gomb lenyomásával átirányít a BIOS-ba. Majd innen kilépek és minden rendben. Viszont bekapcsolás elött áramtalanítom a gépet, kiszedem az ssd-t, majd visszadugom és nem ír ki hibakódot és probléma mentesen bekapcsol a gép. Majd két nap múlva megint kiírja az elöbb említett hibakódot. Segítségeteket szeretném kérni. Valami ötlet? Előre is köszi! :D

(#53544) Lauda válasza b3nyo10 (#53543) üzenetére


Lauda
félisten

(#53545) King Unique válasza b3nyo10 (#53543) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD probléma HDD probléma, előbbi a Flash SSD topikba való, vagy az OS topikjába... :B
Egyébként rá lehet keresni a hibakódra és ilyen, meg ehhez hasonló útmutatókat találni.

(#53546) Szaki2 válasza cigam (#53541) üzenetére


Szaki2
tag

Köszi szépen!
Még ezzel megpróbálkozok.

Az alaplapom egy gigabite GA-F2A55M-S1.
[link]
Az alaplappal semmi gond, működik rendesen, az usb portjainál csak most vettem észre, hogy vmi nem stimmel, amikor külső házat dugtam rá, egér, billentyű ment róla rendesen.
Nem láttam képről, hogy külső tápegysége van.

(#53547) ricsip válasza Szaki2 (#53546) üzenetére


ricsip
addikt

https://youtu.be/RxuM2eHy5vI

40 perc, igen, lehet hogy sok, de 1x kell 1 élet során megnézni, és amit usb-ről tudni lehet, azt mind fogod tudni, az átlag IT-sok 90%-nál, az atlagembereknek meg 100%-nál jobban. Sajnos csak angolul beszél...

[ Szerkesztve ]

-

(#53548) Szaki2 válasza ricsip (#53547) üzenetére


Szaki2
tag

Köszi! Lehet, szánok rá időt. Nem gond, beszélek angolul. Remélem, érteni is fogom, nem biztos, hogy a szakkifejezés ek mennek. :)

(#53549) ricsip válasza Szaki2 (#53548) üzenetére


ricsip
addikt

full érthető a videó, még anyám is megértené hogy működik az USB, olyan jól magyaráz a faszi. 10 éve nézem a videóit, 1 kincsesbánya a csatornája. Ez a COMPTIA+ vizsgafelkészítő sorozat része amúgy.

-

(#53550) b3nyo10 válasza King Unique (#53545) üzenetére


b3nyo10
csendes tag

Köszi, nem találtam a topikot. :D

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.