Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47172) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Nem tudom mitévő legyek, légy szíves segítsetek.
Van egy külső 2,5'-es Maxell 1tb-s vinyóm ("F" meghajtó). Tegnap este még békésen néztem róla a napi sorozatom, majd kikapcsoltam a gépem, mert mentem aludni (minden napos dolog). Ma délelőtt bekapcsolom a gépem, hogy ismét nézzek valamit, és ez fogadott (kép lentebb). Másik usb-be dugás, gép újraindítás, illesztőprogram frissítés (nem talált frissebbet) próbáltam eddig. HDS 100%_osnak látja. Formázni nem szeretném csak úgy, ha megoldható, mert mire mindent újra leszedek (főleg, hogy felét nem tudom mi volt rajta), az nagyon sok időt és idegszálat venne el tőlem, 900GB-nyi adat még is. Nem tudom mit hagytam, mint fontos infót, leírom amit tudok, ha kérdeztek. Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#47177) tipuka válasza King Unique (#47175) üzenetére


tipuka
addikt

Szia/sztok! :)

Tessék a kép (lentebb), úgy néz ki akkor RAW lett ?!
Viszont nekem nem formázni akarja, ha megakarom nyitni a vinyót, hanem ezt írja.
" F:\ nem érhető el.
A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható."
Satára nem tudom rákötni, egy micro usb bemenet van az egész házon csak, pontos típust nem tudok, Maxell p-series tank, ennyi tudok róla, meg egy képet találtam róla google-n.
Átalakítóm meg nincs sajnos , hogy satára dugjam, illetve nincs egy szabad terrás vinyóm adatokat másolni. (terveztem viszont tárhelyet bővíteni, csak 4 év alatt 5 forintot nem olcsósodtak..
. ezért húzom a vételt 1 ideje már)
Kár, hogy nem lehet csak úgy formátumot megváltoztatni.
Garancia nincs a vinyón, mit lehetne tenni, ha szétszedem? Még nem csináltam ilyet.
Mi a fenéért lett RAW amúgy a külső vinyóm?
Bocsánat , hosszú lett.


[ Szerkesztve ]

(#47180) tipuka válasza Doky586 (#47179) üzenetére


tipuka
addikt

Ja jó, ez egyszerű akkor köszi. :) :R

Ezt megcsinálom, utána az elmondottak és a képek alapján mi a teendő, ha nincs hibája az usb háznak?
Akkor "csak" a formázás vagy az adatmásolás oldja meg? Meg nem értem miért lett RAW egyik napról a másikra. :)

[ Szerkesztve ]

(#47183) tipuka válasza King Unique (#47181) üzenetére


tipuka
addikt

Köszönöm a sok infót, most már így értem a dolgot, eddig mivel nem volt ilyen problémám, nem tudtam a témával kapcsolatban kb. semmit :)
Próbálok valakitől kölcsön kérni egy terás vinyót, hátha akad üresen, de erre sajnos nem sok esélyt látok.
Még írok aztán. :R

(#47184) tipuka válasza tipuka (#47183) üzenetére


tipuka
addikt

nagy szerencsémre holnap, ha minden jól megy, kapok 1 terás vinyót kölcsönbe, elolvastam a linkeket előre, sajnos nem minden tiszta. :N ha már a kezemben lesz akkor kérdezek, addig nem fárasztanálak se téged kedves King Unique, se mást. :D addig is köszönöm az eddigieket. :R

[ Szerkesztve ]

(#47230) tipuka


tipuka
addikt

utólag itt is köszönöm King Unique -nak (meg aki még írt itt) a sok segítséget/leírást/linket, minden sikerült. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.