Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13841) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy nemrégiben sikerült szereznem egy Mybook házat, egész pontosan egy olyat amin usb, firewire és esata port is van. Egy hibátlan, 500gb-s ugyan ilyen példányom már van, azzal nagyon meg vagyok elégedve. Kérdésem az lenne, hogy a halott vinyó helyére be tudok-e rakni egy 2tb-os WD green hdd-t? Gyárilag nincs ekkora a szériában, ezért is fogalmazódott meg bennem a kérdés.

Előre is köszi!
Üdv.
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#13843) KisTopi95 válasza King Unique (#13842) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Szia!

Igen, ebből van egy hibátlan és csak maga a ház. Azzal tisztában vagyok hogy nem rack, viszont utánanéztem a dolognak, miután megírtam a hozzászólást, és bizony ebben a szériában volt 2 tb-s változat. A ház nem volt drága, fillérekért jutottam hozzá kábelekkel, táppal. Egyrészt azért vettem ezt és nem külső racket, mert egyrészt szép, tudom elég szubjektív, de ha már minden nap szemezget velem a polcon egy külső rack akkor legyen olyan amire szívesen nézek rá. A másik dolog, hogy az összes eddig rackbben csalódtam. Azon kívül elég hasznos a + portok, főleg esata, nekem a videóvágáshoz jól jön az esata sebessége. Usb-n keresztül dolgozni rémálom. Van itthon wd vinyó, azzal ha megjött akkor ki tudom próbálni, aztán megírom a tapasztalatokat. Ha sikerül másik vinyóval is életre kelteni, akkor megveszem hozzá a 2tb-s vinyót.

Üdv.
Kistopi

Mit is kéne ide írni?

(#13893) KisTopi95 válasza King Unique (#13842) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Megjött a 2TB-s vinyó, össze is raktam a mybook-ot. Ha Wester digital vinyó van benne, akkor minden probléma nélkül látja, tudja kezelni. Egy 80as hitachi vinyóval nem akar összebarátkozni, de ha beleraktam a WD-t, akkor minden rendben volt.

Másoknak, ha esetleg ugyan ezzel kísérleteznének: Ha nem ismeri fel az oprendszer a merevlemezt, illetve nem talál hozzá drivert, akkor szét kell szedni és a NYÁK-on lévő 2 érintkezőt össze kell érinteni. Ezzel újraindítja a rendszert a NYÁK-on, és fel fogja ismerni minden további nélkül az új vinyóval a mybook-ot.

Mit is kéne ide írni?

(#13901) KisTopi95 válasza King Unique (#13894) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Persze. Igaz netről szedett képen tudom megmutatni, de azon is jól látható a dolog, illetve ha valaki szétszedi a dolgot akkor úgy is egyértelmű lesz hogy mit kell összeérinteni. A képen jobb oldal a sata és tápcsatlakozó közelében van a 2 pin, olyan mint ami az alaplapokon is van, ezt kell egy csavarhúzóval vagy jumperrel rövidre zárni és meg is van a reset.

Mit is kéne ide írni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.