Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51751) Pitterix válasza devil-k (#51749) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor erre:

Az 5 Ninja elem (1982)

hogyan nézel most?
Örök kedvencem, annak ellenére, hogy látszik a díszlet, a műégbolt, stb.....

(#51750) Tibiajax: az nem Kovi film?! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51752) devil-k válasza Tibiajax (#51750) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy emlékszem, volt olyan is. :D

Más:

Például még, amit nem értek és felháborít:

Peter Jackson esete. Marha jó rendező, többször is megmutatta már, hogy többre is képes, mint a LOTR és a Hobbit. Félreértés ne essék, nagyon jó filmek ezek is, de könyörgöm, ne csak ezek miatt tudjuk már ki az a Peter Jackson. Számtalan filmje van, ami számomra többet ér és érdekesebb, mint a szőrőstalpú Frodó. Nekem ebből annyira az jön le, hogy csakis a pénzről szól az egész, hogy ki tudjon sajtolni mindent ezekből a
"teremtményekből". Aztán amikor lecseng ez az egész, akkor rosszul esik neki, ha be van skatujázva...

De itt van James Cameron is, már az Avatar 200. részét is beírta az IMDB-re.

Pitterix

Furcsán. :) Annak idején biztos szuper volt, ma már nincs olyan varázsa, ez köztudott.

Pearce

Na-na! Kivételek vannak, nem is tagadom. Pl.: Star Wars, Majmok bolygója... stb.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51753) Pearce válasza devil-k (#51749) üzenetére


Pearce
aktív tag

"azóta eltelt 20-30 év, máshogy nézünk az akkori csúcs szuper mozikra."

Az Alien megkerülhetetlen klasszikus egy nagyon komplex világgal, szuper hangulattal és jól választott szereplőkkel, ami még ma is bőven megállja a helyét. A mostani világban nagyon kevés ilyen űr sci-fi van, ami ilyen jó történettel bír, hisz ma legtöbbször a pg-13 a meghatározó korhatár-besorolás.

(#51754) Bad Pritt válasza Pearce (#51753) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szóval a PG-13 miatt szarok a mai űr scifik? AVPR fiam gyere csak, hallod ezt... ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51755) troland26 válasza Pitterix (#51751) üzenetére


troland26
őstag

Hogy én mennyire szerettem ezt a filmet gyerekfejjel ... :)) mondjuk meg tudom érteni , hogy a "mai fiatalságnak " ultra gagyi Egyébként nincs ezzel gond csak sérti a 30+-os korosztály önérzetét az , hogy a fiatalabbak leszarozzák a régi nagy kedvenceket /klasszikusokat

(#51756) Pitterix válasza troland26 (#51755) üzenetére


Pitterix
őstag

Még mind a mai napig szeretem az ilyen stílusú filmeket, de a maiak valahogy gyengébbek. Nem mondom, hogy nem jók, de valami hiányzik belőlük.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51757) Pearce válasza Bad Pritt (#51754) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem, az írók szarok meg nincs ötletük, ami van és esetleg jó lenne, azt meg a stúdió nem meri pg-13-nál nagyobb besorolással elkezdeni vagy /és ez a gyakoribb/ el se kezdi.
A pg-13 meg arra irányult volna /az előző kommentemben/, hogy ma ezek eladhatók, az űr sci-fi nem biztos, hogy a mai világban nyereséges lenne. Az AvP-k ugyanúgy hulladékok még mindig.

Meg konkrétan olyan kaliberű űr sci-fi sincs ma, mint az Alien /eltekintve a Prometheustól, de az az Alien univerziumához tartozik meg az első után 4-5 év múlva láthatjuk csak/.

[ Szerkesztve ]

(#51758) Ace owner


Ace owner
addikt

Meghoztátok a kedvem az Alien témához. (Meg OW-s ISolation streamet is néztem) úgyhogy szerintem megnézem az egész sorozatot hamarost. Plusz hozzáveszem majd a Predatorokat is, rég láttam őket. Alien szériát meg az egyik kivételével egyáltalán nem. Az melyik rész amikor a legvégén kiszippantja a Zélient a vákum a zűrbe? Na azt láttam régen.

Galaxy Fold 4

(#51759) gyuromoj válasza Ace owner (#51758) üzenetére


gyuromoj
veterán

4. részben van a vakumos jelenet.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#51760) devil-k válasza gyuromoj (#51759) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eddig az első két részben is volt. :D

- mozi bolondéria -

(#51761) Ace owner válasza gyuromoj (#51759) üzenetére


Ace owner
addikt

Erre gondoltam
De randa dög ez te jó Isten.

Galaxy Fold 4

(#51762) genndy válasza Ace owner (#51761) üzenetére


genndy
addikt

Pedig Ripley unokája :DDD Ez a 4. vége.

5 Ninja elem és társai: már gyerekfejjel is hótt gagyi volt, de imádtuk, mert karate, meg kung-fu, meg ninják. Plusz az ötlet maga jó volt, és jól meg is csinálták a különböző ninjákat a maguk harci stílusaival. Nem adnék rá objektíven 3-nál több pontot, mert faék, klisés, sablonos, ordít róla a műterem, se mondanivalóban, se megvalósításban nem új, de szubjektíven meg 8, mert meghatározó élmény. Ezért is nem valami jó ötlet a pontozás, jobban szeretem a szöveges leírásokat.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#51763) Rx válasza troland26 (#51755) üzenetére


Rx
aktív tag

20+ vagyok és nekem nagy kedvencem az Alien világa, a filmeket is egytől-egyig imádom. Csak azt sajnálom, hogy kimaradt a gyerekkoromból és később lettek pótolva. :)

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#51764) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

[link]
Ez kész. És hallom a hangját, ahogy mondja a címeket. Natha! :DD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51765) kolosanyi válasza Ace owner (#51733) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egyetértek, tőlem ez a műfaj nagyon távol áll.

(#51766) Komplikato válasza genndy (#51762) üzenetére


Komplikato
veterán

Igazán über gáz Ninja filmet akarsz látni ZS kategória szinten, akkor a Ninja Apocalypse jó választás, az a kategória ami annyira rossz, hogy már ... ;]
Nagyjából így néz ki ha valaki pénzt kap, hogy a 80-as évek beli ninja filmes és a 90-es évek mortal kombatos élményei alapján készítsen filmet zéró hozzáértéssel. (És még játszik is benne mellékszerepet az ürge.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#51767) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

tegnapi nap csúcspontja: Cyborg - német szinkron + magyar narrátor, beszarás, amilyen "élvezettel" hangalámond a csávó és a fordítások se semmik, asszem begyűjtök pár ilyen régi narrátoros filmet :D

Resistencia eterna

(#51768) Integra válasza pohár (#51744) üzenetére


Integra
titán

the november man (2014)

[SPOILER]
csak egyetérteni tudok szirmaival, iszonyú rossz film a november man.
és ideje abbahagynia borsnannek is ezeket az akciófilmezéseket, egyre szánalmasabb, ahogy igyekeznek akciófilmezni és fiatalok maradni. egyik sem tudja méltósággal elfogadni az öregedést és ennek megfelelően filmeket választani. fail.
senki ne nézze meg.

[/SPOILER]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#51769) Realradical válasza Integra (#51768) üzenetére


Realradical
őstag

Ezt miért raktad spoilerbe? :F

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#51770) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap esti matiné: 22 Jump Street

Hát mit mondjak, egynek jó volt. 1-2 jó poén volt benne, de semmi több.
A zenék jók voltak benne, jól tolta a szub. :D

Szerintem az első rész jobb volt. Legalábbis nekünk asszonnyal az jobban bejött.

10/5

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#51771) devil-k válasza spiky03 (#51770) üzenetére


devil-k
nagyúr

10/5

5/10 ;)

Én moziban láttam, borzasztó volt, főleg az első részhez mérten. Nah, ott pedig nem volt szub. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51772) AAntii válasza Integra (#51768) üzenetére


AAntii
őstag

Az akciófilmes vonalat Brosnan karrierjében sosem értettem, önmagában nekem az baromira kevés, ha valakin jól áll egy szmoking. James Bondként még hagyján is, de azóta eltelt 20 év, 61 évesen talán más stílusú filmekben kellene szerepet vállalnia, vagy más filmekben kellene foglalkoztatni.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#51773) Magnum_ válasza AAntii (#51772) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jobbára már nemis akciófilmezik amúgy (nagyon helyesen), véget ért a JB korszak neki.. jó volt, szép volt, hozta a klasszik szmokingos ügynököt, aki a tengerből is belőtt, száraz séróval jön ki, de ő sem lesz már fiatalabb... pont az elmúlt hetekben láttam tőle két limonádét is - egyiket itteni ajánlásra.
ez a november man talán jutalom akciófilm volt neki?

egyébként a Thomas Crown affair remake-jét bírtam, bár az se több annál a karakternél, amit általában kap.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#51774) student válasza Integra (#51768) üzenetére


student
őstag

szarabb mint a 3days to kill?

(#51775) hoffman_


hoffman_
nagyúr

párszázzal le vagyok maradva, remélem nem volt még, elég jó :)

[link]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#51776) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hali.

Valaki meg tudná mondani, hogy ez a monológ melyik filmből van?

Rengeteg helyen idézik, de forrást írni már senki sem tud...

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51777) Bad Pritt válasza TESCO-Zsömle (#51776) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rocky Balboa.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51778) TESCO-Zsömle válasza Bad Pritt (#51777) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tudtam! :R

Köszönöm szépen. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51779) Bad Pritt válasza TESCO-Zsömle (#51778) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jól tudtad akkor, legközelebb kérdezni sem kell. :D

Más: az a forma a TF 4 videón tényleg egy stábtag. Hogy az istenbe maradhatott az út közepén, miközben műrobbanások pattogtak mindenhol, felfoghatatlan, Misi biztos agyérgörcsöt kapott, mikor meglátta (jó'van bazmeg, maradjon...) :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51780) Mika1227


Mika1227
őstag

Látta már esetleg valaki ezt a filmet? Vélemény, érdemes megnézni?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#51781) pohár válasza Bad Pritt (#51779) üzenetére


pohár
félisten

de még az is behúzta a nyakát, amikor a feje fölött robbantották a falat :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#51782) Bad Pritt válasza Mika1227 (#51780) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fel se tűnt, hogy megjelent, szerdán megnézem.

(#51781) pohár: Jobban is, mint Marky Mark. Lehet Bay épp süvöltött neki, hogy takarodjon, ezért rémült meg ennyire. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51783) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy ez a nemrég megjelent A hívás című film milyen lett? Köszi előre is.

(#51784) ben11


ben11
őstag

Ez a szemét M1.
Én állat leültem az Apocalyptora és nem jött reklám, hogy esélyem legyen bealudni..Ahhh, ez a nap.
A film maga, még mindig 9/10

(#51785) gzbotii válasza ben11 (#51784) üzenetére


gzbotii
veterán

Így jár az aki köztévét néz :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#51786) TESCO-Zsömle válasza gzbotii (#51785) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Így jár az, akinek van TV-je. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#51787) fateless válasza gzbotii (#51785) üzenetére


fateless
veterán

Bár nem tévézek, de ha néznék valamit az alap csatornák közül, biztosan az m1 lenne és nem a tv2/rtl

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#51788) gzbotii válasza fateless (#51787) üzenetére


gzbotii
veterán

én évente 2-3 alkalommal tévézek, amikor otthon vagyok, de én is így vagyok ezzel.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#51789) Ace owner válasza Mika1227 (#51780) üzenetére


Ace owner
addikt

I robot remake? :U

Galaxy Fold 4

(#51790) genndy válasza Ace owner (#51789) üzenetére


genndy
addikt

Nem szerencsére, állítólag jó. Viszonylag kis költségvetésű, okos sci-fi. Én kíváncsi vagyok rá.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#51791) Mika1227 válasza Ace owner (#51789) üzenetére


Mika1227
őstag

Nem tudom, kíváncsi vagyok a héten megnézem!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#51792) Komplikato válasza Mika1227 (#51780) üzenetére


Komplikato
veterán

Láttam az Autómata c. filmet. Ha a kolléga fentebb a filmes I robot-ra gondolt, akkor marhára mellé nyúlt, mert ez inkább sci-fi mint akció és inkább van köze az eredeti Asimov szellemiséghez. Mondjuk picit látszik, hogy csak 15 millióból készült és még ami rosszat el lehet mondani, az az, hogy a mellék szereplők eléggé zsengék.
A jó hír, hogy Banderas remekel főhősként és a robotok is jók. És vannak benne érdekes beszélgetések amiken lehet film után töprengeni, de nem túl bő lére eresztve, mint egy Tarantino filmben, se nem feleslegesen és nem olyan szájbarágósak vagy nyálasak mint egy amerikai filmben. Ha olyan filmek neked unalmasak, amik nem végig pörgősek és nincs sok akció, mint a Coherence vagy a Primer (Találmány) és más igazi sci-fi filmek, akkor viszont kerüld el!

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#51793) Pitterix


Pitterix
őstag

22 Jump Street - A túlkoros osztag

Harmatgyenge. Egy-két jó poén, (ahogy előttem is írták) azt kész.

5\10

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51794) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szirmai November Man villámjátékának győztesei. ( elcseszett magyar címeket kellett kitalálni)

"Nem vagyon Vén és nem vagyok Bond"
"Avarember - Főszerepben: Peach Brosnan, az őszibarack"
"Öreg Ember Nem Nov Ember"
"Halj meg máskor, mondjuk Novemberben"

Sírok, az utolsónál hangosan felröhögtem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#51795) Mika1227 válasza Komplikato (#51792) üzenetére


Mika1227
őstag

Értem, mindenképp megnézem, kíváncsi vagyok nagyon!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#51796) gzbotii válasza oriic (#51794) üzenetére


gzbotii
veterán

Kész :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#51797) aizen92 válasza oriic (#51794) üzenetére


aizen92
addikt

Ez nagyon jóó!!! :C

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#51798) toldy


toldy
őstag

Horns

A story jó, a színészek is nagyrészt rendben vannak, azért egy kér helyen gyengének éreztem ( a színészi dolgokat) ettől függetlenül nagyon tetszett. Érdemes megnézni. :K

8/10

Holnap megnézem az Automata-t.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#51799) callmeakos válasza oriic (#51794) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jó az utolsó az tényleg büntet :D

All→M8

(#51800) Integra


Integra
titán

unknown (2011)

[SPOILER]
azt hiszem egyre jobban unom a neeson filmeket. pedig ez nem lett volna rossz, de egyszer nézhető maximum. a film végén leesett, hogy annak ellenére, hogy már jóval korábban rájöttem, hogy ő lesz a kém/terrorista/bérgyilkos, hogy ez tulajdonképpen egy total recall film, csak másképp "javul" meg. mert ilyen heppiend nem sok van, az hót ziher... a gonoszból egy autóbalesetes amnézia micsoda jógyereket csinál, egész élete megváltozik, megmenti akiket kell, boldogan elsétál és még nője is lesz, aki szemrebbenés nélkül vele tart, pedig tudja, gyilkos... nahátkéremszépen, az élet szép :DDD
azt is megtudtam, hogy egy 75 lovas dízel mercivel úgy lehet tépni, mint egy rallycross vassal, ahogy az automata váltót tépte benne, ejha...
aztán a végén meg hirtelen rájött, hogy verekedni is tud...
na jó, ennyi, hagyjuk is inkább :)
sajnos az új neeson filmtől elkezdtem félni.... nem a taken3-tól (attól már default félek), hanem a másik elrablóstól..... asszem joggal :U

[/SPOILER]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.