Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) Bad Pritt válasza devil-k (#48298) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Dehogyisnem! Hisz mindkettőben Leo Cabrio van, ebből következik egy halálig tartó epic matchup a két film között. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48302) devil-k válasza Bad Pritt (#48301) üzenetére


devil-k
nagyúr

Leo Cabrio-t nagyon szeretem. :) Szerintem Scorsesenek ő olyan (most már), mint annak idején De Niro.

- mozi bolondéria -

(#48303) ViiiiktorOC válasza devil-k (#48300) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Bocsi, igen, elnéztem. lehet hogy akkor az a fél óra hiányzott!

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#48304) Bad Pritt válasza devil-k (#48302) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is bírom, Chris Bale-lel ők ketten azok, akik már gyerekként is kiemelkedően jók voltak, most meg pláne.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48305) Tibiajax válasza Bad Pritt (#48304) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Bale-nek volt emlékezetes gyerekszerepe?..
:F

(#48306) devil-k válasza Tibiajax (#48305) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen: :)
A nap birodalma

Szerintem ez emlékezetes.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#48307) Tibiajax válasza devil-k (#48306) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

passz..

(#48308) Bad Pritt válasza devil-k (#48306) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az a nagyon ismert, a Kincses sziget a másik. Amúgy ez egy méltatlanul elfeledett fasza kis kalózos film, de a Kincses sziget kalózai '95-ben olyan elképesztően rossz lett (meg a legnagyobb bukás mai napig, ha jól tudom), hogy gyakorlatilag kitörölt minden kalózfilmet az emberek emlékezetéből abban az időszakban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48309) somasz


somasz
addikt

A héten beraktam a Captain America 2-t, mert nem vágytam semmi igazán komolyra. Annak ellenére, hogy sokan mondták, hogy mennyire fasza, legjobb Marvel film, stb. Ez igazából csak a többi Marvel filmet minősíti... Szög egyszerű sztori, viszonylag jó megvalósítása, semmi több. Ott fölröhögtem, amikor Scarlett seggét mutatták másodperceken keresztül egy bunyója után, ahogy elsétált.
Na mindezt ellensúlyozva gyorsan megnéztem egy komolyabb filmet.

Lars and the Real Girl

Huhhú, ennyire kényelmetlenre készített filmet szerintem még nem láttam. Nyomasztanak a helyzetek, nyomasztanak a karakterek, nyomaszt a légkör, a táj. Gosling itt is kiváló, a színészi játéka lenyűgözően valódinak hat, aki ismer a szerepéhez hasonlító embert, tudja, miről beszélek. Apró gesztusok, pislogás, kérdés elől kitérés a válasszal, mind ott van úgy, ahogy kell.

spoileres lehet:
Külön érdekes, ahogy haladunk előre a sztoriban, mintha Bianca arckifejezése is változna, közben tudjuk, hogy valójában nem változik.
Egészen érdekes, ahogy a közösség segíti Lars gyógyulását, Bianca beépülését a közösségbe. A vége felé nem egy megható pillanat kapott el.
Külön tetszett, ahogy az időjárással játszottak: csúnya, borongós télből lassan kitavaszodik, ahogy haladunk a gyógyulás útján.

Ajánlom megnézésre annak, aki nem egy egyszerű filmet szeretne meglesni és nem feltétlen zavarja, ha kényelmetlen az!

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#48310) Tibiajax válasza Bad Pritt (#48308) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Kincses sziget... hááát, ezt is passzolom

:D

(#48311) callmeakos válasza Ace owner (#48296) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Jöhet :D
Mondjuk ha olyan pronyó, mint a faterja, hogy elcsórja mások művégtagjait, akkor inkább kintmarad :D

ViiiiktorOC
Köszi :)
Annyit javitanék hogy nem a Bosszúállók mögött van az Őrzők, hanem a Vasember 1 mögött :)

All→M8

(#48312) pzstm


pzstm
titán

Kavarás

Tegnap néztük asszonnyal moziban (máshogy nem ajánlom)

Adam Sandleres vígjáték, néhol egészen kellemes poénokkal. Kicsit azonban túl hosszőnak éreztem, szinte vontatottnak pár helyen. Van benne szokásos amerikai álomvilág, meg tökéletesség és happy end a végén. Talán öregszem de talán túl csöpögős is.
Jó indulattal is: 6/10

Más: estére keresnék ilyen kicsit sci-fi beütésű, társadalomkritkikás filmet.

Amik tetszettek: Elysium, Divergent, Hunger Games meg nagyon bejött a Snowpierce is :B

Valami ilyesmire gondoltam :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48313) Bad Pritt válasza pzstm (#48312) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

District 9.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48314) BITBOYS válasza pzstm (#48312) üzenetére


BITBOYS
addikt

Iron Sky

mod: Bár elképzelhető, hogy a D9 emészthetőbb lesz :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48315) callmeakos válasza Bad Pritt (#48313) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Hatalmas +1

All→M8

(#48316) pzstm válasza BITBOYS (#48314) üzenetére


pzstm
titán

Huu...D9 talán trailer alapján közelebb állhat elképzeléseimhez, bár a Nazis from the moon mondat miatt szerintem mindkettőt kikölcsönözöm :C :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48317) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Minuscule: Valley of the Lost Ants

Nos, en arrol teljesen lemaradtam, hogy az egykori kis peon video "foszereploje" altal majd egy teljes filmet lathatunk.
Teljesen elkerulte a figyelmem, pedig ahogy latom azota sokasodtak a videok rendesen.
Meresz huzas, talan vakmero, hogy az egesz film csakis sztorira epul, mindenfele parbeszed nelkul, ezekbol a filmekbol nem igen van nagy valasztek, foleg ha jot keresunk.
Ez a film ajanlhato egeszen kisgyerekeknek, es akar felnotteknek egyarant, ami megint rika.
Egyszeruen jo, fenykepezes kozel hibatlan, a CGI-t par helytol/jelenettol eltekintve leszamitva szinte tokeletesnek mondanam, az meg masik "csoda", hogy a megszokotthoz kepest a film csak "apro penzbol" keszult.

8.5/10

...

(#48318) Devid_81 válasza pzstm (#48316) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az egy hatalmas film, egeszen hihetetlen, hogy annyi penzbol elkeszult, es nem is akarhogy.
Mai napig az egyik legjobb a Sci-Fi filmek kozott. :K

...

(#48319) Bad Pritt válasza Devid_81 (#48318) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mert a D9 óta eltelt 5 évben olyan sok remek sci-fi jött ki? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48320) Ace owner válasza pzstm (#48316) üzenetére


Ace owner
addikt

Nem láttad még a D9-et?? Jó film pedig, lehet újra is nézem jövőhéten.

Galaxy Fold 4

(#48321) Devid_81 válasza Bad Pritt (#48319) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Dehooogy, azert is irtam a mai napig az egyik legjobb :)
Szamomra amik meg jok, Star Trek 1-2, Oblivion, ambar tudom az utobbi sokaknak nem jott nagyon.
Nagyon nem is emlekszem mas cimekre amik jok :)

...

(#48322) BITBOYS válasza pzstm (#48316) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jó döntés szerintem mindkettő :K
Társadalomkritikában viszont az Iron Sky viszi a prímet.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48323) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Blended

Ha Adam Sandler ezentul csak ennyire csinalna rossz filmet, talan ujra elkezdenek remenykedni abban, hogy tud jo filmet csinalni.
Ha nem kerulne bele mindig az a par kinos perc, nehany kinos pillanat, meg jobb lenne.
Talan meg a jatekidobol az a nehany lapos resz is kikerulhetett volna egy jo vagassal.
Ezektol eltekintve a film nem volt rossz, sott voltak benne kifejezetten jo pillanatok.
Mar evek ota amikor meglatom, hogy Adam jatszik egy filmben, kerulom, messze ha lehet, de ezt most nem bantam meg, hogy megneztem.

6.5

...

(#48324) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#48325) oriic válasza gyuromoj (#48324) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

SW cikk érdekes. :D

Live-Die-Respawn

(#48326) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A mosómedve és a faember galaximentő sikersztorija

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48327) BITBOYS válasza oriic (#48325) üzenetére


BITBOYS
addikt

"nyúzza meg Chewbacca-t" :Y

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48328) genndy válasza pzstm (#48312) üzenetére


genndy
addikt

Equilibrium Christian Bale-el.
Az eredeti Menekülő ember Schwarzival.
Hunger Games második része is megvolt?
Daybreakers, Gattaca, Surrogates ?

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#48329) pzstm válasza genndy (#48328) üzenetére


pzstm
titán

Equilibrium és Gattaca nem volt még meg :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48330) tDr1v3r válasza pzstm (#48329) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Gattacát igencsak gyorsan pótold be, nekem nagy kedvencem. :K Meg a Moon, de nem tudom hogy az általad sorolt filmekhez hasonlít-e valamiben mert nem láttam mindet.

- - - - - -

Guardians of the Galaxy hundub 3D csillámpóni blabla

Én komolyabbat vártam, de jól sült el hogy elpoénkodták. Rég nem röhögtem ennyit filmen... mondjuk lehet azért mert keveset nézek. ;]

Struktúrára jó volt, harcok megintcsak tetszettek, egyedül az elejére meg a végére (a snitt) nem kellett volna az a szívszorító rész.

De jól szórakoztam rajta, egy 8/10 kijár, tökéletes nyárvégi blockbuster. De nem a legjobb Marvel film, viszont nincs annyira messze az első és a harmadik Iron Man-től.

Este meg jöhet a Winter Soldier, és az Agents of SHIELD folytatása... :P

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#48331) callmeakos válasza tDr1v3r (#48330) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Hajjjaj annyi itt a Marvel kontent, mindjárt jönnek az okosok és kikapsz ;]

Más.: Ez nem kifejezetten az Őrzők, bár ebből a dologból indult ki. A hazai forgalmazó reakciója arra a kérdésre, mért kell a neveket lefordítani:

"Tapasztalataink szerint a hazai közönség széles rétege igényli a beszédes nevek magyar változatát. Ilyenkor tekintettel kell lennünk a szinkron által támasztott korlátokra is (pl. szótagszám). Bízunk benne, hogy ennek ellenére tetszeni fog a Galaxis őrzői, amikor beülsz rá a moziba."

Mi lenne ha nem fizetett statisztákat kérdeznének erről, hanem a moziba járó embereket. Ezután mutassanak már egyetlen egy embert is, akinek tetszik mondjuk az Űrlord a Star-Lord helyett. Mert kb. egy embert nem láttam a teremben, aki vidáman bólogatott volna hogy "hmm igen, ez az Űrlord név nagyon passzolt a filmhez".

:W

All→M8

(#48332) pzstm


pzstm
titán

D9-t megnéztem most, elég jóra sikeredett, bár picit másra számítottam de azért kár lett volna kihagyni.

Basszus régen kollégák emlegették is Gattaca-t, nem tudom hogy hagytam ki eddig, szerintem az lesz a következő :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#48333) kexksz


kexksz
addikt

Guardians of the Galaxy - eng 2d

Nagyon jól szórakoztam rajta, nem jött le egyik poén se erőltetettnek. A története nem túl mély.

7.5/10

(#48334) rt06 válasza callmeakos (#48331) üzenetére


rt06
veterán

miert, mi legyen? csillagurfi?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48335) Bad Pritt válasza rt06 (#48334) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Űrúr. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48336) haypro


haypro
senior tag

Azt lehet tudni, hogy az A Million Ways to Die in the West mikor fog megjelenni DVD-n? (szinkronosan)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#48337) callmeakos válasza Bad Pritt (#48335) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

vagy CsillagBetyár :D

Haypro
UK: Október 6. Azaz szeptember végén már fent lesz ov verzióban a virágágyásban.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#48338) madgie válasza rt06 (#48334) üzenetére


madgie
titán

Szóköznemes.

(#48339) rt06 válasza Bad Pritt (#48335) üzenetére


rt06
veterán

na ezt mondd ki gyorsan haromszor, anelkul, hogy mindenki hulyenek nezne a kozeledben ;p

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48340) Liquid Snake válasza #54715584 (#48295) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Hát ez jó kép!

A Hideo Kojima Game

(#48341) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap este megnéztük az asszonnyal A beavatott-at.
Hát ő végig pörögte az egészet. :D Neki tetszett, nekem annyira nem.
Nem volt annyira rossz az elgondolás, ezekkel a társadalmi csoportokkal, csak a megvalósítás nem lett az igazi. Nekem kicsit lassúnak tűnt az egész. Egyedül ami tetszett benne az Mcclane fia volt. :D Nah ő nagyon durva volt benne azzal a séróval, meg róla tényleg elhittem, hogy olyan brutális.
Nekem az Éhezők viadala jobban bejött. És Katniss sokkal jobb nő. :)

A ma nézett kis animáció a Batman fia
Ez sokkal jobban tetszett, mint az Arkham. Ebben több volt a Batman, mint abban.
Jók voltak a kis cameok, ha lehet ezt mondani Jokernek meg Kétarcnak.
De ez is elég véres volt. Éjszárny is jó volt benne, őt nem nagyon ismerem, és jó látni 1-1 filmben.
Deadstroke durva volt, kicsit más volt mint az Arrow-ban az eredet története. De jól nézett ki itt is.

Ajánlom a műfaj kedvelőinek megtekintésre.

Esti matiné a Ragyogás lesz. Még nem láttuk.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#48342) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ahogy láttam, számomra véget ért a mozis nyár, nem igazán lesz már semmi, ami érdekelne. Ha az Amerika Kapitány 2-t tekintem kezdőpontnak, akkor volt négy Marvel-film, egy animációs Lego-kaland, Godzilla, Demóna és Transformers, amiket láttam ez idő alatt, elég felemás minőségben, mert voltak számomra meglepően jó és nézhető alkotás (Pók 2, Demóna), voltak olyanok, amiktől sokat vártam és sokat is kaptam (X-Men, Kap), de volt egy óriási csalódás is Godzilla személyében, meg egy Galaxis őrzői, ami számomra nem hozott megváltást, cserébe a Transformers sem, minden előzetes ígéret ellenére. Mindkettőben voltak kiínszevedéses részek, de a látvány miatt talán megérte moziban megnézni őket. Akartam írni egy rangsort, később még talán releváns is lehet, de nehéz őket összevetni, úgyhogy elég szubjektív lesz.

1.: The Lego Movie
2.: Days of Future Past
3.: Winter Soldier
4.: Maleficent
5.: Amazing Spider-Man 2
6.: Transformers
7.: Guardians of the Galaxy
8.: Godzilla

Elég ironikus lista, mert amitől a legtöbbet vártam idén nyáron, az lett az utolsó, ami pedig csak időkitöltés miatt került terítékre, az vezeti a listát. Idén talán az októbertől kezdődő felhozatal erősebb lesz, Interstellarral, Hobbittal, meg rengeteg, talán hozzánk is érkező független, vagy kisköltségvetésű stúdiófilmmel. Ez a nyár szvsz gyenge volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48343) #54715584


#54715584
törölt tag

Segítsetek, keresek egy filmet, nem jut eszembe a címe :(((
Éppen egy buli van, amikor valami katasztrófa történik és mindenki leszalad a pincébe az óvóhelyre, ami eredetileg a házmesterhez tartozott. Majd bekattannak és SPOILER a végén csak egy csaj jut ki a retyón keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#48344) Bad Pritt válasza #54715584 (#48343) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

The Divide?
A buli része nem volt ebben a filmben, de a többi stimmel...

Pedig ez az, a bulit hogy flash-elted oda? :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48345) #54715584 válasza Bad Pritt (#48344) üzenetére


#54715584
törölt tag

:R
Akkor a buli máshonnan jött (talán The Darkest Hour?), de ez az a film, a Divide. Köszi
:R

szerk: nem tudom a buli honnan jött, sok film kezdődik így :D

[ Szerkesztve ]

(#48346) Bad Pritt válasza #54715584 (#48345) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Neked bármikor segítek, akár még az interneten is hajlandó lennék keresgélni a kedvedért. ;]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48347) HuMarc


HuMarc
addikt

Hol találok olyan listát, amin fel van sorolva az összes film, amit idén játszott a Cinema City?

(#48348) callmeakos válasza Bad Pritt (#48342) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Jóféle lista, bár hadd kötekedjek egy picit. ;]
A Lego Moovie év eleji film, így ha azt nézzük, akkor benne kéne lennie ebben a listában a A Nőnek, a Nimfomániásnak, a Dallas Buyers Club-nak és még sorolhatnám.

De korrekt kis lista, de a nyár még nem ért véget, mert jön még a Sin City, 22 Jump Street, EX3, meg a Tekik (hogy legyen kihívója a Godillának ;] )
Mondanám hogy a Szeptember is lehetne még blockbuster szezon, de ahogy a felhozatalt nézem, ennyire ótvar felhozatalt is rég láttam annak ellenére, hogy mennyi premier film lesz. Az Alien az egyetlen amit megnéznék (és meg is fogom!!!), de a többi. :U

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#48349) Bad Pritt válasza callmeakos (#48348) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azt elfelejtettem odaírni, hogy ezek csak a blockbusterek. Normális filmet nem írok ilyenek mellé, Her, Dallas Buyers Club, Rover, Grand Budapest Hotel ezért nincs köztük. :D

Expendables 3-at megnéztem itthon, kb a Pók és a robotok közé ékelném be, Sin City remélhetőleg komolyabb lesz, ezért nem vártam meg, teknőcökhöz no komment. Majd moziéjszakán. :DDD

Alien alap, hogy kötelező. Aki azt nem nézi meg moziban, az b*zi! ;]

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48350) callmeakos válasza Bad Pritt (#48349) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Aki azt nem nézi meg moziban, az b*zi!

True story :D

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.