Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165623) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Dune: Part Two (2024)

Két és fél film megnézése után sem volt képes sajnos behúznia. Maga a Dune "lore" továbbra is teljesen érdektelen számomra, pedig biztosan izgalmas lehet könyvben. Baromi hosszú a film, sokszor éreztem úgy, hogy "cool" jelenetek vannak egymás után pakolva, mint egy 2 perces trailerben (csak hosszabban). Illetve végig volt valami hiányérzetem, de nem tudom megmondani mi. Szerintem a 166 perc is teljesen aránytalan lett emiatt, gyakorlatilag a "nagy" összecsapást "összecsapják" az utolsó 25 percben, viszont mindenféle semmitmondó, lényegtelen dologgal meg húzzák az időt az első 140-ben. A történet harmatgyenge, viszont látványfilmnek teljesen korrekt (audio, kameramunka, díszletek, stb.). Az olyanokat inkább meg sem említem, hogy mi ez a kardos bohóckodás, amikor vannak mindenféle lőfegyverek is (a választ persze tudom, valószínűleg a 35. perc környékén agyonlőtték volna a főszereplőket és nem lett volna film :DDD) Színészi játék teljesen átlagos, nincs egy monológ, vagy jelenet, ami belevésődne az ember agyába.

Szerk.: ja és sokszor volt olyan érzésem, hogy itt most szándékosan epic jelenetek létrehozása a cél, csak túl lett tolva az epicness és inkább valami giccses, ragadós valami lett a vége

A fentieket "átlagolva" nálam 7/10, ha moziban nézem talán lehetett volna belőle egy kicsivel több.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.