Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163901) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ha már DW. Saját kollekciómból ezt az 5 filmet emelném ki tőle sárgával jelöltem alul (saját kedvenceim, a többi is jó, bár a Jogdoktor... szóval az a kivétel erősíti a szabályt) :D

És a Training Day-t ha nézzük én mindig a Snoop Dogg-os jelenetet várom, azon fetrengek a röhögéstől! :D

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#163902) lezso6 válasza gbors (#163900) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Denzel Washington sok ilyen egyszer nézős 6-os filmben volt, nagyon hasonló szerepekben, kvázi mint feka Jézus. Ez pedig rohadt unalmas tud lenni. Ezek általában egyszerű akciófilmek, vagy könnyed krimik 80-as IQ-hoz, esetleg amolyan afroamerikai történelmi nyálaskodások. Nem feltétlenül rosszak, de nem is túl jók, az a tipikus 6 pötty: ha akció, hadd jöjjön, de ha dráma, akkor meneküljünk!

Viszont ahol nem ilyen hőst játszik, azok a filmek szoktak jók lenni. Pl az American Gangster (2007) (Amerikai gengszter) is kifejezetten jó. Most nézem Ridley Scott rendezte...

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163903) lezso6 válasza Vikthor (#163901) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fúúú, a Roman J. Israel, Esq. (2017) (Jogdoktor) az halálosan unalmas. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163904) vond válasza proci985 (#163896) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Amiket szerintem bőven lehet nézni Denzeltől (a felsoroltakon kívül): Man on Fire, Remember the Titans, American Gangster, Inside Man, Deja Vu (bár ez már eléggé kimaxolja a toniszkottságot :D), Unstoppable (ez is :D), 2 Guns (ebben nagyon jó a kémia Wahlberg-gel, és a megboldogult Bill Paxton is kegyetlen jó benne). Én bírtam a Roman J. Israel, Esq.-t is, és szeretem az Equalizer sorozatot is Fuqua-tól, főleg az elsőt. :)

Közben már írtatok párat. Mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#163905) Vikthor válasza lezso6 (#163903) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hallod... kellett ásítanunk nejemmel párszor rajta. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#163906) perempe


perempe
addikt

Akit érdekel a Whiplash "magyar változata": LFZE Big Band 13:30-tól.
Én nem tudok menni, de érdekelt volna, hogy szólalnak meg a rezesek.

Tegnap voltam Ana Vidovic koncerten, ha valakinek rajongója leszek, akkor ő.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#163907) sherlock82 válasza lezso6 (#163876) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nekem a mai napig nagy kedvencem, pedig sok víz lefolyt azóta a Dunán.
Mindkét színész jól hozza a megírt karakter, a történt pedig lehetne elcsépelt, ettől függetlenül szerintem remek kis film. Ehhez kellett D. W. kiváló színészi munkája is.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#163908) mephi666 válasza proci985 (#163835) üzenetére


mephi666
nagyúr

...arra leszek igazából kíváncsi, hogy az eredeti thai verzió hogy tetszik :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#163909) mephi666


mephi666
nagyúr

The Marvels

jajj.... jajj... jajj... nem értékelném inkább :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#163910) radi8tor válasza mephi666 (#163909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne is :D

⭐ Stella

(#163911) liszi70 válasza mephi666 (#163909) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D
Egy vélemény a filmről egy letöltőoldalon:
"Mormoljunk el egy imát azokért, akik nem tudják még mire is számítsanak és gyanútlanul letöltik a filmet."
:D

(#163912) mephi666 válasza liszi70 (#163911) üzenetére


mephi666
nagyúr

...láttam már sok rossz filmet: megvolt a minizsenik2-től az álom.net-ig több tucat asylum filmen át sok válogatott szemét, de ez most komolyan meg tudott lepni :DDD imdb 5.0 feletti értékelés miatt azt hittem, hogy "annyira nem lehet rossz" ...de, sokkal rosszabb.... mindennél rosszabb, amire eddig azt gondoltad, hogy rossz film :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#163913) radi8tor válasza mephi666 (#163912) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a trend. 3 nő megmenti az univerzumot.

Marvel legújabb sorozata is hasonló.

⭐ Stella

(#163914) mephi666 válasza radi8tor (#163913) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az még a legkisebb baj ebben, hogy 3 nő menti meg az univerzumot :DDD

ui: belegondolva, ebből szerintem azért nem lesz asylum verzió, mert akármit csinálnak, ennél már nem lehet rosszabb :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#163915) eeXaa válasza radi8tor (#163913) üzenetére


eeXaa
addikt

...miért, ha három férfi menti meg az univerzumot, az hihetőbb? :N
:))

(#163916) radi8tor válasza eeXaa (#163915) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ez most így hangzott, de itt inkább arra próbáltam utalni, hogy a mostani Marvel alkotásokban a nők a szupcsik. És emellé még idétlenek is. Echo-nál legalább csendben van a főhős. :D

⭐ Stella

(#163917) VágniValó válasza eeXaa (#163915) üzenetére


VágniValó
addikt

Igen.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#163918) flash-


flash-
veterán

légyszi segítsetek kicsit :)
a Barbie film kinek-kiknek való?
tizen huszon éves barbibabáknak és a kenjüknek, vagy ez egy igazából vicces fricska vagy görbe tükör, vagy esetleg egy pozitiv értelemben elgondolkodtató film?
nem tudom egyszerűen belőni hogy mit várjak a filmtől, hogy nekem való e vagy sem :U

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#163919) pilóta válasza flash- (#163918) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem senkinek nem való. Valami elképesztően bugyuta ótvar giccsparádé...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#163920) OPiiPO válasza flash- (#163918) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kitűnő szatíra, szem kell az apró részletekhez, simán a tavalyi év top 10-es filmje.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#163921) mephi666 válasza flash- (#163918) üzenetére


mephi666
nagyúr

poén volt úgy beülni, hogy kisvárosi moziban rajtam kívül néhány hasonkorú 40es férfi volt, nagyrészt meg tizenéves lányok (némelyik barbie-s rózsaszín pólóban :D ) ...szerintem jó film amúgy, nekem tetszett benne a sok utalás :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#163922) paatrick válasza flash- (#163918) üzenetére


paatrick
őstag

Tavalyi év legjobb filmje nekem ;]

Tizen-huszonéves barbibabák és kenjük valószínű fel se fogja mi történik benne :P

Nem tudom mondjuk a szinkronban a dalokat is fordították-e. Az sokat szokott rontani. Anno a Jégvarázsnál mikor meghallgattam a magyar dalt, hát a fal adja a másikat. "Let it go"-ból lett "Legyen hó" és ez csak a jéghegy teteje. :DDD

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#163923) liszi70 válasza flash- (#163918) üzenetére


liszi70
nagyúr

Önmagamat idézem két hozzászólásból a Barbie kapcsán:
Két eset lehetséges. Ha a túltolt feminizmus paródiája volt a rendezői szándék, akkor a megvalósítás borzasztóan rosszul sikerült, mert nem ez jön le a filmből. A célt filmes eszközökkel nem sikerült elérni, tehát ez egy rossz film. Ha a túltolt feminizmus volt a rendező szándéka, akkor ez maximálisan sikerült, mert ez jön le a filmből, ebben az esetben ez egy jó film, más kérdés, hogy egyetértünk-e a mondanivalójával, vagy nem. :) Szerintem a film nem mutatja a paródia stílusjegyeit. Túlzás és humor van benne, de az önmagában nem paródia. Ahhoz más is kell. Ez a rendezőnő pontosan azt mutatja a filmjében, amit gondol. Szerintem minden csűrcsavar és mögöttes tartalom belemagyarázása felesleges, ez nyílegyenesen a rendezőnő és harcostársai hitvallásáról szól. Az el nem vitatott részigazságtartalma mellett is erősen egyoldalú, és némileg hazug, de legyen ilyen is..... csak ne túl sok. :D

Láthatod, megosztó film, és míg lamentálsz azon, hogy "neked való e vagy sem", azalatt már meg is nézhetted volna, hogy eldöntsd. Nem harap. :D Szerintem nem szatíra, nem paródia, hanem pont az, aminek látszik. Egyébként a megvalósítás profi, a betétdalok jók, van humora. De szerintem nem facsar ki semmit.

[ Szerkesztve ]

(#163924) gbors válasza paatrick (#163922) üzenetére


gbors
nagyúr

A Let it go-tól hányok, a Legyen hótól is, csak közben röhögök. Hirtelen nem is tudom eldönteni, melyik rosszabb ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#163925) lezso6 válasza liszi70 (#163923) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az író és egyben rendező Greta Gerwigtől én eddig a Lady Bird (2017) című filmet láttam, ami elég erős. És abban a woke gagyinak nemhogy nyoma, hanem inkább annak ellenkezője látszott. Az alapján egyértelműnek tűnik, hogy a Barbie korunk álfeminizmusának paródiája, illetve közvetetten valódi feminista kérdéseket is felvet. Csak ez nehezen jön át, ami lehet nem is hiba, hanem szándékos. Vagy kurvára tévedek. :DDD Szóval meg néznem a Little Women (2019) (Kisasszonyok) filmjét, hogy rendesen el tudjam helyezni ezt az író és rendező nőt.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163926) liszi70 válasza lezso6 (#163925) üzenetére


liszi70
nagyúr

"közvetetten valódi feminista kérdéseket is felvet"

Közvetetten??? :D Közvetlenül az arcunkba. Humorral és túlzásokkal, abszurd látásmóddal teszi, de összbenyomásában és végeredményében szerintem nyílegyenes a mondanivaló iránya. És önmagam ismétlését ismétlem: Az el nem vitatott részigazságtartalma mellett is erősen egyoldalú, és némileg hazug, de legyen ilyen is..... csak ne túl sok. :D De nem (csak) a "mondanivaló" miatt lennék képtelen megnézni még egyszer. Kétszer láttam, másodjára már kínszenvedés volt.

[ Szerkesztve ]

(#163927) lezso6 válasza liszi70 (#163926) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, közvetetten. Közvetlenül ez egy vígjáték, szatíra. Az álfemenizmus meg nem valódi feminizmus, csak kommersz gagyi. Ez a baj a woke-kal is, hogy álszent jóemberkedés, lásd még greenwashing, stb.

A legnagyobb probléma talán nem is a filmmel van, hanem világgal, ahol a kultúrharc annyira szélsőséges, hogy ha pl előkerül egy feminista jellegű film, akkor egyből le van woke-ozva, ha az, ha nem. Akkor is ha paródia. Mert kiégtek az emberek szenzorai.

Amúgy ajánlom ezt, ha még nem volt, nagyjából jól körülírja, csak sok a szarkazmus:

Nőgyűlölet és feminizmus-kritika a Barbie-filmben

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163928) eeXaa válasza lezso6 (#163927) üzenetére


eeXaa
addikt

''A legnagyobb probléma talán nem is a filmmel van,,
...de, a filmel van, mivel totál hulladék, csakúgy mint a rendező eddigi ''munkássága,,
...csak azért kapott lehetőséget ennek a szemétnek az elkövetéséhez, mert a woke oroszrulett oszkárt csalt ennek feltörekvő feminista giccsalkotónak.
ill. a két főszereplő belpalizása nélkül ez a film a világ egyik legnagyobb bukása lett volna.

ez azandrása jóember, meg :W ki tudja ezt a bő nyállal okoskodott kritikát 30 mp-nél tovább hallgatni? :F

[ Szerkesztve ]

(#163929) lezso6 válasza eeXaa (#163928) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miről beszélsz? Még Oscar-díjra se jelölték a Barbie-t. :DD

De legalább igazoltad a második bekezdésem. A sok álfeminista szemét világában előkerül egy normális feminista rendező és író nő, erre jön hogy pfúúúj, woke, búúúú! :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163930) liszi70 válasza lezso6 (#163927) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha pl előkerül egy feminista jellegű film, akkor egyből le van woke-ozva, ha az, ha nem. Akkor is ha paródia. Mert kiégtek az emberek szenzorai."

Nem a Barbie kapcsán, de ezzel tökéletesen egyetértek! A woke olyan szinten szétcseszi a normális értékrendet, hogy ha bejön egy színesbőrű vagy meleg szereplő a mai filmekbe, óhatatlan, hogy ne ugorjon be az embernek a kvótateljesítés, a megfelelni akarás, a píszí rémképe. Kontraproduktív ez az egész őrület, és többet árt, mint használ.
Én a Barbit egyébként nem tartom woke-nak. Nincs benne megfelelni akarás és nem terjeng kvótaszag. Én ezt simán csak túltolt feminizmusnak érzem, mert hitelesen műveli. Nem megfelelni akar, hanem az őszinte hitvallását megosztani. Hogy ezt a hitvallást magunkénak érezzük-e vagy nem, és mennyire telepedik rá a filmre, egy más kérdés, de legalább őszinte.

Szerk.: A linkre: Ne kezdjünk el, mert az ellenkezőjére is temérdek link adódhat. :D Belemagyarázni bármibe lehet bármit.

[ Szerkesztve ]

(#163931) eeXaa válasza lezso6 (#163929) üzenetére


eeXaa
addikt

a ladybird re céloztam... de most látom hogy az 5 jelölésből egyet sem kapott... :))
...viszont a figyelmet igencsak felhívta az 5 jelölés...

(#163932) lezso6 válasza liszi70 (#163930) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Barbie az egy kevésbé jól sikerült filmje szerintem.

De amúgy meg szerintem kéne róla beszélni. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163933) gbors válasza eeXaa (#163928) üzenetére


gbors
nagyúr

...csak azért kapott lehetőséget ennek a szemétnek az elkövetéséhez, mert a woke oroszrulett oszkárt csalt ennek feltörekvő feminista giccsalkotónak.

Ezt a Lady Birdről? Komolyan? Hűha... :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#163934) liszi70 válasza lezso6 (#163932) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ok, köszi az ajánlást, haladok kronológiában, kezdek a Lady Bird-el. :R A Barbit pedig, hogy ne befolyásoljon, igyekszem elfelejteni, bár nem lesz könnyű. :D

[ Szerkesztve ]

(#163935) j0k3r! válasza liszi70 (#163934) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én is felraktam a listámra, megjött hozzá a kedvem :)

some men just wanna watch the world burn...

(#163936) lezso6 válasza liszi70 (#163934) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Lady Bird azért nem egy világmegváltó film, de erős. Sima középiskolás lány kalandjai az élettel. Semmi extra, ez elsősorban egy nagyon életszagú dráma, s szerintem ettől erős, viszont másoknak pont ezért lehet unalmas, itt a topikban sem aratott sikert ez a film. De hogy a Lady Bird giccs vagy woke lenne, hát azt nem tudom hogy, ilyen kijelentésehez komoly fogalomzavar kell, vagy legalábbis kíváncsi vagyok hogy lehet erre jutni. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163937) liszi70 válasza lezso6 (#163936) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De hogy a Lady Bird giccs vagy woke lenne, hát azt nem tudom hogy, ilyen kijelentésehez komoly fogalomzavar kell, vagy legalábbis kíváncsi vagyok hogy lehet erre jutni. :D"

Namost, ez úgy tűnhet, mintha én mondtam volna, hiszen a nekem címzett posztban írod. Úgyhogy tisztázzuk, nem én mondtam ilyet. :D Egyébként ebben a pillanatban fejeztem be a Lady Bird-öt, még megy a stáblista. Majd holnap írok róla pár sort, de eléggé egy véleményen vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#163938) lezso6 válasza liszi70 (#163937) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem te mondtad, hanem tudjukki. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#163939) k-adi válasza mephi666 (#163909) üzenetére


k-adi
nagyúr

Marvelek
The Marvels (2024)

Toplistás

Csak folytatni tudnám a sort, jujj, jujj, jujj. Valóban még értékelést se érdemel ez a trágya, de a fórumra való tekintettel azért írok pár sort, azon kívül, hogy ez a film teljesen biztosan benne van/lesz az all-time top 10 masterpiece listában jóóóó sok évig.

Nekem ez a film traumát okozott.

A film elkészült, bár nem tudom kinek. Vagy miért. A célközönség biztos nem én vagyok, se bármilyen marvel fan, mert azokat is arcon köpi ez. Hogy miért készült el? Hát, ez egy nagyon jó kérdés. Ugyanis ez az "alkotás" önmagában képes arra, hogy az éveken át felépített Marvel brandet kettétörje.
Ha valaki megkérdezi manapság, mi a baj Hollywood-dal? Hát ez. Elég csak megmutatni neki ezt és egyből világos lesz minden. Már egy ideje érzem, hogy lejtmenetben a filmipar, eléggé esett a minőség sajnos, nyilván covid alatt még több idő volt nézni bármit is, így még jobban kijött ez... de sajnos ahogy nézem a trendet, nem igazán javul a helyzet. Persze, néha itt-ott van pár jó alkotás de ezt a filmet minél előbb, azonnal törölni akarom az agyamból.

We are living in a world full of AI

Igazából az döbbent meg, azon kívül, hogy biztos nem volt semmilyen minőség-ellenőrzés a film elkészítése során (nemcsak a forgatókönyv szar, hanem kb. minden, a színészek, sok effekt gagyi, stb.), hogy manapság már annyi eszköz áll rendelkezésre, mégis mintha nem használták volna.
A történet, meg úgy az egész olyan hatást kelt, mintha egy GenZ írta volna, ennél még egy AI is jobbat ír.
A színészek egyszerűen bénák, főleg Brie Larson és Iman Vellani - ami kínos, hiszen ők lennének a főszereplők. De még az aktuális aznapi főgenya Zawe Ashton is - így még ez se menti meg a filmet, sőt ami a legszomorúbb az egészben, hogy Fury-t alkotó Samuel L. Jackson is gyenge, arra a pár percre míg tiszteletét teszi - a gondolom jó zsíros paycheck-ért. Ja igen, már majdnem el is felejtettem, pedig nemrég láttam a filmet (ez sokat elmond a filmről), hogy van egy 3. "főszereplő" is, akit Teyonah Parris alakít és a film feléig nem jöttem rá, hogy miért szerepel egyáltalán a filmben. Mármint, minek kell nekünk ő? Plusz 1 biodíszletnek jó, de most komolyan kérdezve, a kicsi lány meg Brie bőven elég PTSD-t ad a nézőnek, nem értem minek kell még tetőzni, de a vicc az egészben az, hogy kezdő, felfutóként még ő volt a legértékelhetőbb az összes közül.

Minek ellenség, mikor ilyen barátaid is lehetnek?

Ez a film olyan, mint amikor apu és anyu testvérek. Mondhatni elég kínos. A film ugyan egy korrekt 1,5 órás standard játékidejű film, legalább ezzel tekintettel voltak a nézőkre, mert biztos vagyok benne, hogy ha 2 órás lenne, akkor hosszútávú agysérülést okozna - így csak félig és azoknak a bátraknak, akik az igazán negatív értékelések ellenére mazochista módon megnézik ezt.
Próbálom felidézni és sorrendbe tenni, melyik jelenet a legszánalmasabb, de annyira cringefest az egész film kezdve a 3 nő folyamatos, irritáló sikoltozásától kezdve, a teljesen indokolatlan pár perces cuki (?) macskás kergetőzésen át az űrben repülésig és a bénán letáncolt közelharcokon, hogy ez az az egyetlen film, amelynél tényleg nehéz különbséget tenni, mert mindegyik az - ilyen szempontból kimagasló a film valóban, csak ilyenkor a való életben egy pofon járna ezért.

Amúgy nem akartam erről sokat írni, de egyszerűen szükségességét éreztem mini-terápiaként kiírni magamból ezt, annyira kiakasztott.

Hogy ajánlom-e megtekintésre? Hát, persze. :)

(#163940) mephi666 válasza k-adi (#163939) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a "valami" maximum egy dologra lenne jó: guantanamo-ban rendszeresíteni kínvallatáshoz :DDD ...habár lehet tiltakoznának ellene a különféle emberjogi szervezetek, mert kegyetlenebb, mint letépkedni valakinek a körmeit, vagy keresztbe átfurkálni idegen keresztül a fogait :DDD

plusz vágod, hogy a "naplopó" főgonosz a végkifejletkor benyögte, hogy ő igazából csak a népét akarja segíteni, mert kimerült az elem a csillagukban, mire cpt marcsáék benyögték, hogy neki van annyi energiája, hogy fel tudná tölteni... leokézták az üzletet, majd szétverték egymást és lukat vertek a tér-idő kontinuumra... :C ami helyrehozása után marcsa ment és beindította a csillagot.... bazz... kb elég lett volna neki egy telefon a film elején, hogy ugorjon már át egy töltésre... nem kellett volna szétcseszni a skrullok lakhelyét se :DDD na meg ki is volt az a csaj? Ronannak valami unokahúga, vagy ki? meg a kalapácsa valami sorozatgyártott kacat? Ronané szét lett verve a guardians 1. részének a végén, miután belerakták a kavicsot... ilyen apróságok vagy nem voltak benne, vagy az agyam önvédelmi mechanizmusa blokkolt épp :DDD

...az ilyen bollywoodi zenés-táncos-éneklő idiotizmusról meg hasonlókról akkor ne is beszéljünk :D ott húztam a szemöldököm, hogy "ezt? itt? így? tényleg? komolyan?"

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#163941) vond válasza k-adi (#163939) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hány rohadt jó filmötlet nem tud megvalósulni, mert nincs rá pénz, az ilyenekre meg elköltenek 200+ millió dollárt. Ennél már csak az a durvább, hogy ha jól látom, már pluszban is van az összbevételeket tekintve, szóval jöhet a következő trágya is. :W Bár mondjuk (még?) meg sem néztem, úgyhogy nem alkothatok véleményt. :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#163942) mephi666 válasza vond (#163941) üzenetére


mephi666
nagyúr

nézd meg... jó lesz :DDD

;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#163943) gbors válasza vond (#163941) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem egészen könnyű és jogos első szintű véleményt alkotni a leírtak alapján - ez engem nem érdekel :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#163944) vond válasza gbors (#163943) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, engem sem, csak én le is trágyáztam. ;]

mephi666: :DDD
Valamikor a napokban még volt egy-két gyenge pillanatom, amikor gondolkodtam a megtekintésén, de kicsit olvasgatva róla, már nem sok esélye van. Úgyis itt van több száz film és sorozatepizód, ami megnézésre vár. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#163945) liszi70 válasza lezso6 (#163925) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lady Bird

"A Lady Bird azért nem egy világmegváltó film, de erős. Sima középiskolás lány kalandjai az élettel. Semmi extra, ez elsősorban egy nagyon életszagú dráma, s szerintem ettől erős, viszont másoknak pont ezért lehet unalmas, itt a topikban sem aratott sikert ez a film."

Ahogy felálltam a filmről, az "unalmas" és "életszagú" bennem is megfogalmazódott, de szerencsére más is. Igen, kicsit nekem is unalmas volt. Nem vészesen, és általában jött valami érdekesség ami továbblendített, de helyenként közhelyes, tipikus tini-történetnek láttam, némi extrával és korrekt megvalósítással, és kétségtelenül hiteles helyzetekkel és alakításokkal. Gondoltam, ki fog futni egy extra drámára vagy csavarra, vártam, vártam, de nem. Hál' Istennek, mert a vége, az szinte katartikus volt számomra így is, vagy talán pont emiatt. A filmbeli konfliktusok egy részével igencsak azonosulni tudok, betalált több ponton is. És a vége... Az nekem mindent megért. A lélektanilag teljesen megindokolható hatalmas bebaszás az egyetemi bulin, és a lány a detoxikálóból a templomba megy, utána felhívja a szüleit, és mindent megköszön nekik a sok konfliktus és tini-lázadás ellenére is. Ez számomra gyönyörű, megható és erőt adó pillanat volt. Helyenként humora is volt a filmnek. Nagyon tetszett az egyébként futballedző, de most épp színjátszócsoportot irányító pap, szereplő-eligazítása a táblánál. :D Tetszett, hogy nem negatívként lett beállítva az egyház, az egyházi iskola és a papok, apácák. Sőt, tök jó fejek voltak. Nem élt vissza az olcsó lehetőséggel a rendező. Az abortusz is téma volt, és még ha érezhető is leheletnyit a rendezőnő hozzáállása a kérdéshez (vagy én képzelem bele), de nem mond ítéletet a kérdésben.
Lehet, hogy megmutatom a tini gyerekeimnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#163946) proci985 válasza lezso6 (#163929) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, az oscar jeloles 23.an lesz, jovo heten

ahogy nezem iden nem annyira eros a mezony, mint tavaly volt, de a lecsusztatott megjelenesek miatt meg szinte semmit nem lattam. Barbie ahogy nezem vegre felkerult streamingre.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#163947) OPiiPO válasza vond (#163941) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Ennél már csak az a durvább, hogy ha jól látom, már pluszban is van az összbevételeket tekintve, szóval jöhet a következő trágya is. :W" - ez még nem sokat jelent a folytatás tekintetében, _jóval_ pluszban kell lennie hogy egyáltalán el kezdjenek gondolkodni anyagilag megéri-e a következő rész?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#163948) gbors válasza liszi70 (#163945) üzenetére


gbors
nagyúr

Nekem nagyon tetszett a Lady Bird (mit ad Isten, én is tinédzser gyerekekkel rendelkezem, bár már nem sokáig :DDD ), és az én figyelmemet végig fenntartotta - mindegyik kis életképet pont azelőtt hagyta ott, hogy már kezdett volna ellaposodni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#163949) liszi70


liszi70
nagyúr

La belle verte - A gyönyörű, zöld bolygó

Ez a francia filmritkaság 1996-ban készült, neves színészek közreműködésével. Nem játszották moziban, és tévén is csak néhány eldugott csatornán az éjszakai órákban. (Egyes források szerint tiltólistára került.) Magával ragadó film, ugyanakkor mély társadalomkritika, de könnyedén, humorral. A fogyasztói társadalom, a természetpusztítás, a hatalom és hatalomvágy bírálata, szeretnivaló idealizmussal. Szórakoztató, kalandos történet, amely szembesít bennünket "modern" életünk abnormalitásával. A rendező nem fukarkodik a mondanivalóval, a humánökológián túl véleményt mond többek között a politikusokról, az orvostudomány ellentmondásairól, a pénz hatalmáról, kapcsolataink elsekélyesedéséről, de az anyaság gyönyörűségéről is. Jó tempóban érkeznek az elgondolkodtató, humoros, groteszk, és szívbe markolóan szép jelenetek. Pozitív utópiát kapunk, mert jó elábrándozni egy másfajta Földről. Egy mesevilágról, ahol az emberek 270 évig élnek, mert nincs stressz, nincsenek egészségtelen élelmiszerek, nem a profit a fő szervezőerő, és harmóniában élünk a természettel. A film kristálytiszta képet ad arról, mennyire eltorzult az értékrendünk. Annyira, hogy még idegen bolygókról sem akarnak idejönni, mert mindenki rühelli a Földet, pontosabban a rajta élő lökött embereket...

Véletlenül akadtam a filmre, és megvett kilóra. Kicsit didaktikus, néha kicsit ügyetlen, logikailag beleköthető, mégis elvarázsolt. Csak rossz minőségben lehetett beszerezni, először én is úgy láttam. Nagy nehezen szereztem belőle HD verziót. Másodjára is megnéztem, most már a feleségemmel együtt, mert tudtam, ez nagyon az övé lesz. Így is lett. Másodjára még jobban tetszett, mert már nem figyeltem a botlásaira, sőt, talán ezek is közrejátszanak a film gyermekien tiszta idealizmusának erősítéséhez. Nyilván kis költségvetésű, de erős mondaniakarású film. Több mondanivalója van számos témát érintve ennek az egy filmnek gombokért, mint sok évnyi blockbuster felhozatalnak csilliárdokért. De zsúfoltság vagy izzadtságszag nem érezhető rajta, magától értetődő természetességgel kapunk az arcunkba elgondolkodtató igazságokat. Váltogatják egymást a groteszk elemeltségű, karikírozó, abszurd humorú részek a megható és gyönyörű jelenetekkel. Rám erősen hatott. Csak felül kell emelkedni a mai technikai elvárásokon és hiperrealisztikus játékstíluson, és engedni kell, hogy hasson. És szép meseként kell felfogni, nem pedig közgazdasági fejtegetésekbe bonyolódni, hogy mennyire nem megvalósítható. :D

Szinkronok sohasem készültek a filmhez, semmilyen nyelven. (Hacsak nem számítjuk az ukrán és orosz hangalámondást. :D) Feliratból viszont sokféle van. Magyar is volt, de nem találtam megfelelőnek, inkább készítettem újat, vadi új szöveggel. Még friss, ropogós, 2024-es. :)
(Kövezzetek meg, de a filmet elérhetővé tettem 1080p, 720p és SD minőségben is.)

[ Szerkesztve ]

(#163950) Pitterix


Pitterix
őstag

Accident Man 2

Nem több, mint aminek ígérkezik, de annak tökéletesen megfelel. Scott Adkins neve garancia a minőségre. :D
Zúzda.
Külön pont, hogy a You Rang, M'Lord szereplő Henry is benn van.
Ajánlott. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.