Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163923) liszi70 válasza flash- (#163918) üzenetére


liszi70
nagyúr

Önmagamat idézem két hozzászólásból a Barbie kapcsán:
Két eset lehetséges. Ha a túltolt feminizmus paródiája volt a rendezői szándék, akkor a megvalósítás borzasztóan rosszul sikerült, mert nem ez jön le a filmből. A célt filmes eszközökkel nem sikerült elérni, tehát ez egy rossz film. Ha a túltolt feminizmus volt a rendező szándéka, akkor ez maximálisan sikerült, mert ez jön le a filmből, ebben az esetben ez egy jó film, más kérdés, hogy egyetértünk-e a mondanivalójával, vagy nem. :) Szerintem a film nem mutatja a paródia stílusjegyeit. Túlzás és humor van benne, de az önmagában nem paródia. Ahhoz más is kell. Ez a rendezőnő pontosan azt mutatja a filmjében, amit gondol. Szerintem minden csűrcsavar és mögöttes tartalom belemagyarázása felesleges, ez nyílegyenesen a rendezőnő és harcostársai hitvallásáról szól. Az el nem vitatott részigazságtartalma mellett is erősen egyoldalú, és némileg hazug, de legyen ilyen is..... csak ne túl sok. :D

Láthatod, megosztó film, és míg lamentálsz azon, hogy "neked való e vagy sem", azalatt már meg is nézhetted volna, hogy eldöntsd. Nem harap. :D Szerintem nem szatíra, nem paródia, hanem pont az, aminek látszik. Egyébként a megvalósítás profi, a betétdalok jók, van humora. De szerintem nem facsar ki semmit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.