Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154019) gbors válasza Valty (#154012) üzenetére


gbors
nagyúr

OK, sztem most már értem, honnan jössz. Különböztessünk meg kétféle hatert:
1. Akinek a film / trailer hatására bekattan valami, és tűzzel-vassal igykszik terjeszteni, milyen rettenetes a film
2. Aki szimplán bolyong az Interneten, és beleáll bármibe, ami éppen szembejön, mert szar kedve van, és megteheti

Az 1-es típus a megrögzött rajongó ellenpólusa, és ha sok van belőle, akkor ez van, ha olyat csinálsz a filmeddel, ami sok embert feldühít, akkor vállald a következményeit. Nem mondom, hogy ez jó, ha minden korlát nélkül megy, de én nagyon kevés olyan példát láttam eddig, ahol a (valamilyen formán megalapozott) negatív hangok felháborítottak volna.
A 2-es típus egy szélesebb társadalmi probléma, és azzal egyetértek, hogy valamit kellene vele kezdeni - csak nehéz megkülönböztetni az 1-es típustól.

Azért nehéz a dolog, mert ennél a fajta bevételkieséssel járó károkozásnál valahol kell határt húzni, hogy mit akarsz / lehet szankcionálni - az ellenérv mindig a szólásszabadság lesz, és abban kell meghúzni a vonalat, hogy meddig szabad a szólás, és honnantól analóg mondjuk egy becsületsértéssel vagy rágalmazással, ami már büntethető.

#153974 mephi666
#154005 Ispy
Hmmm, szóval azt mondjátok, hogy az érés jót tesz neki... Thx, megjegyzem - bár egy ilyen élmény újranézése tipikusan nagyon magas belépési korláttal jár.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.