Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154201) erahurka válasza Miklós315 (#154200) üzenetére


erahurka
félisten

Lol nem emlékeztem :DDD De tényleg olyan :C

(#154202) modflow


modflow
veterán

Valaki tudja, hogy A ház lelke című film az most mit szimbolizál?

Odáig minek a valós világ, hogy a lány lezuhan a mélybe és meghal. De az egész óceános rész nem valós. Viszont amikor visszatérnek, a lány él. Hogy?

(#154203) belinho


belinho
senior tag

Ha valaki netán újra szeretné nézni a 2009-es AVATAR filmet, ami most megy a mozikban korlátozott ideig az maradjon még a film vége után, mert kapni fog egy kis tech demo bónusz videót az új filmből.

(#154204) koncsik válasza Bad Pritt (#154198) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#154205) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#154206) radi8tor válasza gyuromoj (#154205) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hearth of Stone akár még jó is lehet. :)

⭐ Stella

(#154207) Bad Pritt válasza gyuromoj (#154205) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Super grounded...= gondosan megalapozott a felirat szerint. Részvétem mindenkinek, aki magyar felirattal fogja ezt nézni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154208) Vikthor válasza Bad Pritt (#154207) üzenetére


Vikthor
nagyúr

de lehetne szuper földelt is ha villanyszerelő szemszögéből nézzük... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#154209) j0k3r! válasza Bad Pritt (#154207) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Force of nature = forgószél :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#154211) gbors válasza gyuromoj (#154210) üzenetére


gbors
nagyúr

Hű, ez a Glass Onion egyre jobban tetszik. The Room meets Knives Out - what can go wrong?
Nyilván bármi, de remélem, nem fog :)

#154208 Vikthor:
Type-O-Negative - Bad Ground c. lemezindítója gondolom megvan :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154212) erahurka válasza gbors (#154211) üzenetére


erahurka
félisten

Meets Netflix és innen bármi megtörténhet.

(#154213) pohár válasza gbors (#154211) üzenetére


pohár
félisten

furcsállom, hogy nem küldik moziba egyáltalán... gondolom elkezdték csinálni, jött a Covid, a Netflix megmentette a seggüket, ezért csak online fog pörögni :F

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#154214) Vikthor válasza gbors (#154211) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Természetesen, még a CD is eredetiben, October Rust lassan aktuális is lesz. Micsoda nóták te jó ég... jó kis 90es évek. RIP Peter.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#154215) Bad Pritt válasza pohár (#154213) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Előbb adott a Netflix pénzt, hogy Rian Johnson csinálja meg a második részt náluk, utána kezdtek dolgozni rajta. Tipikus bérmunka.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154216) pohár válasza Bad Pritt (#154215) üzenetére


pohár
félisten

jaaaa, akkor így érthető a dolog :D

bár mindegy, hogy hol fogják adni, ha lesz olyan jó, mint az első rész :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#154217) Bad Pritt válasza pohár (#154216) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Netflix Original szóval... :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154218) gbors válasza Bad Pritt (#154217) üzenetére


gbors
nagyúr

... + @All: értem már, valamiért azt hittem, hogy már a Knives Out is Netflix-égisz alatt érkezett. No mindegy, attól még lehetünk optimisták :)

#154214 Vikthor : hear, hear :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154219) erahurka válasza gbors (#154218) üzenetére


erahurka
félisten

Fox forgalmazta azt hiszem de nem biztos. Emlékszem Puskinban néztem felirattal. Seggflix miatt a folytatást csak otthon fogom tudni...

(#154220) Bad Pritt válasza erahurka (#154219) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk ez szerintem pont nem a Netflix hibája, ők legalább adtak pénzt Johnsonnak a folytatásra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154221) erahurka válasza Bad Pritt (#154220) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem adni adott volna a Fox is csak rálicitáltak. És a Netflix is beküldhetné moziba, amivel Oscarra mennek azt be is szokták.

(#154222) mp54


mp54
senior tag

DAHMER
Javaslom. Jó. Kemény.....

(#154223) Bad Pritt válasza erahurka (#154221) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Lehetséges, bár semmi jele nem volt ennek, rögtön úgy jöttek a hírek, hogy a Netflixnél készül. Mondjuk ez személyes vélemény, de szerintem egy ilyen filmnek jó a streaming, társasággal nézve lehet tippelgetni, ki a genyó. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154224) #75376384


#75376384
törölt tag

Nyugaton a helyzet változatlan

a zürichi filmfesztivál keretein belül volt lehetőség megnézni moziban.
1-2 jelenettől eltekintve személy szerint nagyon bejött. Bevallom a film vége is meglepett. Na nem a vh béke. :D
Amiert sajnálom ezt alkotást, az az hogy ez tipikusan egy moziba való mű. Brutal jók lettek a csata jelenetek, a szörnyen nyomasztó hangulat kb minden átjött. Félek tőle hogy ez otthon a tv előtt közel se fog ennyire. Ettől eltekintve hiba előre leírni csak azért mert netflix.

(#154225) k-adi válasza eeXaa (#154043) üzenetére


k-adi
nagyúr

Fall (2022)

Ritkán értek egyet exával de ez tényleg fail lett...
Tudom, hogy direkt vannak hülyeségek meg ügyetlenségek a karakterek részéről hogy lehessen értük izgulni de itt annyi baromság van, hogy fáj... egyszerűen fáj, úgyhogy el se kezdem felsorolni. Valójában jól indul, mondhatni de aztán csak fejfogós lesz ez is.. kár érte.

(#154226) perempe válasza #75376384 (#154224) üzenetére


perempe
addikt

Listára felvéve, bár a háborús filmektől nagyon tartok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#154227) Miklós315 válasza #75376384 (#154224) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Kíváncsi leszek, megugorja-e a 30-as változatot...

"Szerintem."

(#154228) #75376384 válasza Miklós315 (#154227) üzenetére


#75376384
törölt tag

Ezt nem ismerem, viszont jobban bejött mint pl az 1917. Viszont újfent kiemelném, nem tudom mennyivel lesz másabb élmény otthon tv előtt. Moziban “nagyon adta”. Ismerős, akivel voltunk azt mondta, hogy ezt a kanapén nézve átaludta volna. :D

(#154229) Miklós315 válasza #75376384 (#154228) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Igen, a Dűne is ilyen...
Viszont ezt nálunk moziba nem is küldik asszem...

"Szerintem."

(#154230) Yodamest válasza k-adi (#154225) üzenetére


Yodamest
addikt

Mi volt benne ennyire rossz? Nekem tetszett, egy végig feszült, izgalmas túlélőfilm. Az ilyeneknél nem kell nem tudom én Tizenhármak szintű realizmust és átgondoltságot várni.... viszont amit várni lehetett tőle azt teljesíti. A látvány tök rendben van, végig izgalmas, végig magát a konkrét problémát látjuk, nem időzik el a film közben ilyen-olyan mellékszálakon, (jaj mi van közben a suliban, szülőkkel stb.) simán elszalad vele az a kb 90 perc.

Mondjuk én eleve imádom a mindenféle állatos vagy helyszínhez kötött szabaduló, túlélő filmeket, nem támasztok eléjük túlzott elvárásokat, nem keresen direkt a hibákat, annyit várok el, hogy végig a problémát lássuk, ne mellékszálakat és a látvány rendben legyen. Ezt hozta.

(#154231) Frod válasza erahurka (#154221) üzenetére


Frod
addikt

Kint moziba fogják küldeni már novembertől (gondolom csak kevés vászonszámmal), itthon passz.

Do you see the white shadow?

(#154232) gbors


gbors
nagyúr

Don't Look Up! / Ne nézz fel! (2021)
Hmmmmm... Mondanám, hogy rendben volt a film, csak éppen nem volt igazán film, sokkal inkább egy közepes koherenciával összerakott szatírikus szkeccs-gyűjtemény. Téma: a fogyasztói társadalom és vezetőinek reakciója az egész emberiséget fenyegető veszélyre. Eredmény: a földi élet teljes kihalása, -2000 fő, akit egy 22.000 éves űrtúra után túlméretezett cuki hüllőmadarak zabálnak fel egy idegen bolygón.
A film látásmódja és a mondanivalója fájdalmasan reális, viszont a szkeccsek színvonala nagyon ingadozó - legjobb pillanataiban zseniálisba hajlik, de elsősorban inkább könnyen emészthető és populista, valamint nem ritkán fullba nyomja a kretént. Így aztán sokkal inkább azt a hatást váltja ki a nézőből, amit a filmbeli katasztrófa a filmbeli emberiségből - jó, jó értem én (lóf***t érted), de van most ezer egyéb fontosabb dolgom is (na ugye). Gondolom, nem véletlen ilyen a tálalás, de szerintem ez pont eggyel több tekerés a koncepción, mint amire szükség lett volna.
Őszintén szólva, a kedvenc jelenetem a filmből az, amikor DiCaprio hazamegy vacsorára a családjához (egyebek között megcáfolandó a főtech csóka jóslatát), és ott páran megpróbálják valamiféle intelligens lényként eltölteni az utolsó órákat. Banális nagyon, és csikorgósan tanmesés, de legalább mutat valamit értéket a 2 órányi "hűdehülyékvagyunk" után.
Ugyanakkor értékelem a szándékot és a bátorságot, hogy ilyen témákról akar valaki beszélni. Jobb arányérzékkel sokkal erősebb is lehetett volna a film, ahogy McKay egyik korábbi munkája, a Big Short az is volt. Ennek is tudok adni egy 7-est, de lehetőség bőven több volt benne.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154233) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Nem emlékszem, hogy valaki linkelte volna.
Sly-jal készítettek interjút lányai. Írtó szimpatikus forma, mint apa. Durva hogy már 76 éves.
[link]

(#154234) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Halloween Ends - The Final Trailer

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#154235) gbors


gbors
nagyúr

Persuasion / Meggyőző érvek (2022)
Aki szereti Jane Austent, vagy a regényeiből készült filmeket / mini-sorozatokat, annak jó szívvel tudom ajánlani, hogy az idén Netflix-produkcióként napvilágot látott Persuasiont messzire kerülje el. A sok rossz kritika után váratlanul kellemesen kezdődő film először elhiteti a nézővel, hogy érdemes lesz megnézni, aztán elkezdi egymásra pakolni a hülyeségeket. A legalább 4 kontinensről összeverbuvált szereplőgárdán már fenn sem akadtam, azon annál inkább, hogy Anne (a főszereplő) egyfajta 19. századi youtuberként folyamatosan a kamerát bámulta, és folyton kiszólogatott a nézőknek. Általában az anakronizmusok kevésbé zavarnak, mint az átlagnézőt, de a Persuasion ezen a téren is kiverte a biztosítékot. Voltak részek a filmben, amikor érződőtt a potenciál, pl. amikor Austen pattogós dialógusát a szereplők nagy átéléssel adták elő, és teljesen élvezhető volt a műsor, de ebből a film vége felé haladva egyre kevesebb lett, és maradt a marha nagy katyvasz. Mi akart ez lenni? Jane Austen szociális médiára hangszerelve? Nem kellene ezt erőltetni... 4/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154236) Miklós315 válasza gbors (#154235) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem olyan rég néztem meg a Jane Austen-filmeket/sorozatokat, ugye a legtöbbnek több adaptációja is akad.
Ennek az általad most nézettnek a korábbi adaptáció-verziója se lett szerintem erős darab... Talán maga az alapanyag (pl. karakterek, szituációk) sem segíti a dolgot, ezt nem tudom.

"Szerintem."

(#154237) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Deadpool 3 bejelentés

Premier - 2024. június 9.

Hugh Jackman visszatér Rozsomák szerepében. ( Ennyit arról, hogy öreg már hozzá) :C

Live-Die-Respawn

(#154238) negyven2


negyven2
veterán

oriic: US formátum vagyis szeptember 6.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#154239) Bad Pritt válasza oriic (#154237) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fogy a lóvé, nem megy úgy a kávébiznisz. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154240) Eversmann válasza oriic (#154237) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nem fogják újracastingolni addig (X-men)? Vagy itt direkt Jackman lesz?

Life is better with a Titan

(#154241) KISDUCK válasza Eversmann (#154240) üzenetére


KISDUCK
addikt

"És itt jön a képbe Hugh Jackman, aki valamiért ott héderelt épp Reynoldsnál, szóval megkapta "lakótársától" a nagy kérdést: Nincs kedve még egyszer eljátszani Farkast az X-Menből? Erre ő csak ennyit reagált: "Ja, persze, Ryan." Majd ezt követően felcsendül Whitney Houston legendás száma, az I Will Always Love You Hugh (ami - fun fact - egyébként egy feldolgozás), Ryan Reynolds elégedetten felvonja a szemöldökét, megjelenik a Deadpool-logó Logan karmaival szétvágva, felette a Marvel Studios felirattal, és minden képregény-rajongó agya szétrobban." - ign.hu

(#154242) eeXaa válasza oriic (#154237) üzenetére


eeXaa
addikt

Úgy volt hogy Scott Eastwood lesz.... vagy az csak pletyka volt?

(#154243) oriic válasza negyven2 (#154238) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hopp, jogos. :R

Live-Die-Respawn

(#154244) gbors válasza Miklós315 (#154236) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem olvastam Jane Austen eredeti műveit én sem, de a kritika szerint a Persuasion a legérettebb, legintelligensebb regénye. Az mondjuk biztos, hogy egy depizős, befelé forduló karaktert / történetet nem egyszerű filmre vinni - de azért láttunk már pár ilyet, szóval nem is a lehetetlenséggel határos.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154245) Frod


Frod
addikt

Bodies Bodies Bodies

Kedvelem az ehhez hasonló nullpénzes kamaradarabokat, itt pluszban csalogató volt még, hogy az A24 forgalmazza, akiket azért nem kell bemutatni a filmkedvelőknek, és egyfajta garancia arra, hogy nem szokványos darabbal van dolgunk.
Felütés röviden: pár fiatal bulizik egy mindentől távol eső villában, egy hurrikán közepette, majd amikor "gyilkosos" játékot kezdenek játszani, nem várt fordulat következik.
Nem fogom agyondicsérni, kb azt hozza, amit egy ilyen kisebb szerzői filmtől vár az ember. Nem gondolja újra a zsánert, de visz bele egy olyan színt, amitől a film után mégis elégedetten csettint a néző.
Trailer

#értékelés

Do you see the white shadow?

(#154246) clintvader válasza mp54 (#154222) üzenetére


clintvader
lelkes újonc

Az.
Az 5. epizódnál vettem észre hogy a rendező (4 epizód) családi neve ismerős, Jennifer Lynch. Ő David Lynch (Dune, Blue Velvet, Mullholand Drive, Twin Peaks Fire valk with me, stb) lánya.

(#154247) Miklós315 válasza gbors (#154244) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Könyveit én sem ismerem, de pl. a '95-ös Pride and prejudice meg Sense and sensibility egész jók

"Szerintem."

(#154248) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Deadpool 3 kérdése és válaszok :DDD

1) Timeline questions
2) Logan canon
3) MCU FAQ
4) Whether we can do this all day or not

;]

Live-Die-Respawn

(#154249) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Ezt a 2 hülyét :DDD

Deadpool 3 Timeline question
Link

[ Szerkesztve ]

Life is better with a Titan

(#154250) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Láttátok már a Deadpool 3 Timeline kérdéseket és válaszokat? ;]

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.