Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154901) madgie válasza PuMbA (#154894) üzenetére


madgie
titán

Ha közösségi élményt akarok, kocsmába megyek. Moziba filmet néznék, nem Pystyke teljes fényerős Messengeres kalandjaitól vakulni, Yolika hurutos köhögését a tarkómba kapni stb.

Ezer jobb helyet tudok szocializálódni, a mozi (szerintem) egy templom, ott nem pofázol, élvezed a prédikációt :DDD

(#154902) perempe válasza gyuromoj (#154441) üzenetére


perempe
addikt

Sokat nem kell már rá várni...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#154903) eeXaa válasza madgie (#154901) üzenetére


eeXaa
addikt

:))

(#154904) devil-k


devil-k
nagyúr

Semmi
Intet
6.5/10

Sajnos, nem olvastam Janne Teller könyvét, így ahhoz mérten nincs összehasonlítási alapom. Első blikkre azt gondoltam, hogy valami elfuserált művészfilmhez van szerencsém, ugyanis iszonyat lassan akart elindulni a történet, eléggé kesze-kusza volt minden, de aztán elkezdődött a történet kibontakozása. Kissé kiszámítható volt, lehetett sejteni, mi történtek, viszont ennek ellenére erősen drámai volt. A film utolsó 1/3-ra nem mondható el ugyanez, ott mintha megszűnt volna ez az érzés és azt éreztem, gyorsan le akarja zárni a rendező a storyt. Kár érte, mert nagyon fontos kérdéseket boncolgattak.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#154905) brownus


brownus
veterán

Enola Holmes 2, remek családi szórakozást nyújt a film. A végén az új szereplő belépése sejteti a 3. részt. Jöhet, cukik ezek így 🙂
Ja, és jópofa volt moriarty kiléte 🙂

[ Szerkesztve ]

(#154906) erahurka válasza brownus (#154905) üzenetére


erahurka
félisten

Van vagy 5 könyv, nem csoda ha úgy van vége hogy lesz harmadik rész :D

(#154907) Kergeboci válasza devil-k (#154904) üzenetére


Kergeboci
tag

a regény lezárása is ilyen érzést adott. amúgy 2 óra alatt elolvasható vékony kis füzet, gyorsan túl lehet rajta esni

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#154908) gbors


gbors
nagyúr

Bullet Train (2022)
Azt hiszem, a "humoros akciófilm a közelmúltból" kategóriát a jövőben kerülni fogom. A Bullet Train (első 30 perce) egészen jó vizuálisan, és van benne pár jó akciójelenet is, viszont a humora... hát.fogalmazzunk úgy, hogy maximálisan nem kompatibilis velem. A többi 90 perctől megkíméltem magam.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154909) PuMbA válasza madgie (#154901) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig ez van mögötte pszichológiailag. Ez az emberi hajtóerő a legtöbb dolog mögött, amit csinálunk:

"Even if you go alone, you are surrounded by hundreds, maybe even thousands of other people who love the band on stage just as much as you do, and this gives us a sense of connection and wellbeing."

Én is érzem ezt, bármilyen eseményre megyek :) Az, hogy mostanában kevesebben mennek moziba, koncertre stb., csak azt reflektálja, amit tudunk adatokból, hogy az elmagányosodás jelentősen nőtt a technológiai fejlődéssel.

[ Szerkesztve ]

(#154910) devil-k válasza Kergeboci (#154907) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor nem sokat vesztettem. 😬

- mozi bolondéria -

(#154911) spiky03 válasza k-adi (#154900) üzenetére


spiky03
veterán

:Y :C
Látványban nem lesz hiány ahogy látom. :D De úgy érzem kb az összeset el is lőtték a trailerben.
Kínában is van egy Michael Bay úgy látszik. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#154912) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok.
Tudtok ajánlani új jó horror filmeket?

(#154913) devil-k válasza gyenesmartin (#154912) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Mosolyogj c. film egész jó lett. 👻

- mozi bolondéria -

(#154914) gyenesmartin válasza devil-k (#154913) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez jónak tűnik, de ahogy látom még ez mozis csak. Párommal otthon szeretnénk nézni.

(#154915) madgie válasza PuMbA (#154909) üzenetére


madgie
titán

Koncerten sem éreztem soha jól magam tömegben, a másik oldalon, a színpadon is csak feszengtem, ha a pecsában kellett kiállni, nem egy fasza kiskocsmában.

Ez van, h antiszoc az ember :D

(#154916) k-adi válasza spiky03 (#154911) üzenetére


k-adi
nagyúr

"De úgy érzem kb az összeset el is lőtték a trailerben."

Nekem is ez az érzésem :D

(#154917) PuMbA válasza madgie (#154915) üzenetére


PuMbA
titán

Álló, tömegnyomor koncerteket én se szeretem, mostanában már csak olyanra megyek, ahol mindenki ül, tehát esélyem sincs ilyenbe helyzetbe keveredni akárhova vegyek jegyet. A korral a zenei ízlésem is inkább a nyugalom felé tendál és így a koncertek sem problémásak, mert ugyanaz az előadó és a közönség nézőpontja / elvárásai is, mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#154918) devil-k


devil-k
nagyúr

Black Adam
1/10

Ilyen kínos filmet régen láttam. Egy szerethető dolgot sem találtam benne. Agytalan blockbuster.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#154919) erahurka válasza gyenesmartin (#154914) üzenetére


erahurka
félisten

Úgy tudom kinn van már, legalábbis angolul.

Keltetés nagyon tetszett moziban idén, Scream.hu-n fenn van.

(#154920) erahurka válasza devil-k (#154918) üzenetére


erahurka
félisten

Mire számítottál? :F

(#154921) erahurka


erahurka
félisten

Most voltam feliratos Amszterdamon filmünnepes vetítésen teltházzal és semmi atrocitás nem volt. Ok páran kimenetek közben de ennyi.

(#154922) devil-k válasza erahurka (#154920) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vannak azért rossz / elmegy / jó / nagyon jó kategóriák a képregény filmekben. Nos, ez az első volt.

- mozi bolondéria -

(#154923) k-adi válasza brownus (#154905) üzenetére


k-adi
nagyúr

Enola Holmes 2

Ugyanolyan szar mint az első, sőt talán jobban is. Én nem értem mit esznek Millie Bobby Brown-n, véleményem szerint köze sincs a színészkedéshez, ST-ben is egy 0, itt is. Szomorú, hogy felkapott lett, de úgy látszik jól helyezkedik a semmivel
Henry Cavill most sokkal kevesebb jelenetet kapott, de amúgyis olyan mintha kicsit szégyellené az összes jelenetét Millie-vel - amit mondjuk meg is értek.
A többiek említésre se méltók. A zene is langyosabb volt most, a detektíves rész is butítottabbnak hatott az első részhez képest.
De ami a legidegesítőbb az Millie-nek a 4th wall kiszólásai, elsőben is gáz volt, most duplán cringe volt mind.
Egyetlen igazán humoros jelenetet nem tudok felidézni, így se nem jó vígjáték, se nem jó dráma, jó kriminek meg végképp nem az

(#154924) brownus válasza k-adi (#154923) üzenetére


brownus
veterán

Ajánlok másik family filmet: the house with a clock ín its walls. Ez nekem jobban tetszett mint a e.holmes2. Érezni rajta roth auráját :)

(#154925) perempe válasza brownus (#154924) üzenetére


perempe
addikt

Én a Journeyman (2017) c. filmet láttam, ami Paddy Considine filmje. Egy sérült ökölvívó kapcsolata a családjával, barátaival, ellenfelével. A maga nemében nagyon jó.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#154926) VágniValó válasza k-adi (#154923) üzenetére


VágniValó
addikt

"olyan mintha kicsit szégyellené az összes jelenetét Millie-vel - amit mondjuk meg is értek."

ÜHHH :D Ezt akár spolier taggel kifejtenéd?
Disclaimer: Az elsőt se láttam, mert a traileren felnyerítettem, és soha nem is fog érdekelni, de kíváncsivá tettél.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#154927) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Terrifier 1-2.

Botrányosan rossz filmek. Nincs sztori, nem tudni ki miért van ott ahol és mit miért csinál, ez a végére se derül ki. Igazából csak úgy csinálják, amit csinálnak és kész.
Nem paráztat kicsit se, inkább a gusztustalanságra megy, de annak is gyenge.
Mindkét rész tele van hibával, logikai buktatóval. Silány, értelmetlen, szóra sem érdemes.
Egymás után néztem meg őket. Nem is ismertem,de a hírekben, hogy írták a moziban való rosszulléteket, kíváncsi lettem. Nem is értem... Kár volt az időmért.

1/10

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#154928) Pitterix válasza k-adi (#154923) üzenetére


Pitterix
őstag

Enola Holmes 2

A leírásod alapján azt hittem, katasztrófa lesz. De simán nézhető és szerintem szemernyit sem rosszabb, mint az első.
Ezt a szégyellést nem igazán vettem észre..... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#154929) erahurka válasza Pitterix (#154928) üzenetére


erahurka
félisten

Minek néztek ilyen szarságokat? Netflixes középszer, nagyon ritka ha sikerül elmozdulni pozitív irányba. Van egy érzésem hogy a Knives Out folytatása is ebbe a sorba illik majd.

(#154930) madgie válasza erahurka (#154929) üzenetére


madgie
titán

"Netflixes középszer"

Mondjuk én pont a most hype-olt Nyugaton a helyzet változatlannál éreztem ezt, szájbarágós, rosszul rendezett, borzasztóan indokolatlan helyeken használja a figyelemfelkeltő hangeffektjeit és ezek miatt nem a háborús helyzetek és traumák miatt ülsz előtte fészkelődve, hanem pont a hibái miatt... és hogy mikor lesz már vége.

(#154931) erahurka válasza madgie (#154930) üzenetére


erahurka
félisten

A régi szerintem is jobb volt, de ebben nagyon bejöttek a háborús jelenetek.

(#154932) eeXaa válasza erahurka (#154931) üzenetére


eeXaa
addikt

:K
..borzasztóan rosz film...

A Blonde-t nézd meg, az egy mestermű.

[ Szerkesztve ]

(#154933) erahurka válasza eeXaa (#154932) üzenetére


erahurka
félisten

Már írtam ide hogy a Blonde nagyon jó

(#154934) Pitterix válasza erahurka (#154929) üzenetére


Pitterix
őstag

Számomra nem szarság. Ezt nem írtam sehol.
Érdekelt, azért néztem meg.
De szoktam nézni szarságokat is, mert néha arra van szükségem.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#154935) fant0mi


fant0mi
addikt

Elvis (2022)
Kár ezért a filmért. Amilyen nagyszabású szeretett volna lenni, olyan "semmilyen se" lett. A címszereplő jól játszik, de a pozitívumok sorolását itt nagyjából be is fejezhetjük. Érzelmet nem vált ki a nézőből, megnéztük, az idő meg közben eltelt.

(#154936) Grave_444 válasza V.Stryker (#154927) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A másodikat nem láttam, de ez alapján nekem tetszeni fog.

(#154937) stellaz


stellaz
addikt

Ma néztük meg a kisfiammal a Toldi mozifilmet. Kiváló alkotás, pazar a látvány és a hang is. A mai animációs filmek közül abszolút kilóg népmesés megjelenésével, a legtöbbhöz képest pedig a minőségével is.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#154938) mephi666 válasza stellaz (#154937) üzenetére


mephi666
nagyúr

benne van a legendás "hé paraszt" kezdetű mondat? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154939) Major Lion válasza PuMbA (#154909) üzenetére


Major Lion
senior tag

Tenlyeg kevesebben jarnak moziba meg koncertekre? (marmint ez igy volt covid elott is mar szerinted?) Mert nekem nem ez az erzesem. A Sziget telt hazas volt iden...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#154940) Eversmann válasza Major Lion (#154939) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Nagyon sok külföldi is jön Szigetre... Meg az ilyen egyszeri alkalom az évben.

Life is better with a Titan

(#154941) Louro


Louro
őstag

Démoni fény 2/10

Végre megörültem, hogy jön egy kis izgalom. De ennyire vontatott, unalmas történetvezetést és ennyire béna színészi játékot.... Persze volt pár jumpscare, de az is elengedhető. Inkább egy Conjuring újranézés, mint ez.

Értem, hogy Hollywood bajban, de tényleg ennyire nincs éppkézláb forgatókönyvíró? Egyetlen pozitívuma a filmnek, hogy nem egy remake, ami mostanában divatos.

Mess with the best / Die like the rest

(#154942) Major Lion válasza Eversmann (#154940) üzenetére


Major Lion
senior tag

O csak a hazai allapotokrol beszelt? :U

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#154943) stellaz válasza mephi666 (#154938) üzenetére


stellaz
addikt

Persze :)

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#154944) negyven2


negyven2
veterán

Glass Onion: A Knives Out Mystery - Official Trailer

December 23 | Netflix

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#154945) PuMbA válasza Major Lion (#154939) üzenetére


PuMbA
titán

Moziba biztosan, hiszen a világ minden tájáról lehet hallani a mozik nehéz helyzetéről. A távoli Békés megyében, ahol születtem a 2000-res évek könyékén pörgött a mozi. 2012 óta megszűnt a városban. Koncert az tényleg kérdéses, utána kéne néznem a neten.

[ Szerkesztve ]

(#154946) PuMbA válasza PuMbA (#154945) üzenetére


PuMbA
titán

[link]

Itt az látszik, hogy 2008 és 2018 között 2008-ban voltak a legtöbben Hollandiában koncerten, de hát az egész világra vetítve nem igazán van, szóval sose tudjuk meg :D

[ Szerkesztve ]

(#154947) gyuromoj


gyuromoj
veterán

TROLL | Official Trailer | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#154948) Major Lion válasza PuMbA (#154945) üzenetére


Major Lion
senior tag

2000-es evek ota eleg sok minden tortent, pl tudunk otthon 4K-ban streamelni mozifilmet par hettel megjelenes utan, kozben volt egy eros torrent korszak is. Szerintem ezeket a valtozasokat nem lehet csak egy valamire visszavezetni. En is sokat jartam moziba, de mar inkabb otthon kenyelmesben nezek filmeket, kiveve ha jon valami arra erdemes, legutobb Top Gun. De engem pl egy Avatar mar nem huz vissza...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#154949) gbors válasza gyuromoj (#154947) üzenetére


gbors
nagyúr

Holy shit, norvég Godzilla :D Coming Dec 1. Amúgy rég láttam már jó megamonster filmet, hátha a norvégok jobban megoldják, mint az amerikaiak...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154950) Pitterix


Pitterix
őstag

The School for Good and Evil

Mese habbal, de szerettem, mert varázslós, mesés, gonosz, jó, kardozós....
Klisés, kiszámítható, egyszerű....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.